Χριστόδουλος....

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
GiaNt

Re: ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟ

Δημοσίευση από GiaNt » Σάβ 31 Ιαν 2009, 12:23

Άσε. Βαρέθηκα να τους υπενθυμίζω πως είμαι straight
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1358 φορές
Έλαβε Likes: 1875 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 31 Ιαν 2009, 12:29

Θα θέλανε πολύ να είχαν φωτο Λίζα, που να τον δείχνει με ζαρντιέρα και τα υπόλοιπα, για να στηρίξουν και τις αισχρές συκοφαντίες που εκτόξευσαν εις βάρος του , αλλά τι να κάνουμε, δεν τους βγαίνει. Σ’αυτά αναγκαστικά περιορίστηκαν σε εικοτολογίες και λόγια της δεκάρας , που μάλλιστα τα μετέφερε στο τόπικ «αφίσες ευαισθησίας» μια ψυχή που δεν διακρίθηκε για την εξυπνάδα της εκει, για να «δικαιολογήσει» τις επαίσχυντες αφίσσες. Οπότε βρήκαν ό,τι καλύτερο μπορούσαν για να του κολλήσουν χλαπάτσα. Τόσο απλό!

Συγνώμη ρε Γίγα που κάποιοι ήταν ενεργοί πολίτες, πολιτικοί ή ιεράρχες ΚΑΙ επί χούντας. Συγνώμη που κάποιοι ζούσαν και αναπνέανε δηλαδή εκείνη την εποχή! :cool: Είχα έρθει στην Ελλάδα ένα φεγγάρι το '72 (για διακοπές) και παραβρέθηκα σε παρέλαση για το ΟΧΙ. Αν τη βρεις κι αυτή, συγνώμη που μπορεί να σε χαλάει η μη φωτογενής και μπιμπικιασμένη εφηβική μούρη μου να ατενίζει την παρέλαση εκεί, συγνώμη που ανάπνεα κι εγώ δηλαδή τότε κι έκανα το διπλό έγκλημα να πάω αφ'ενός σε παρέλαση που ειναι φτου κακά στις θολοκουλτουριάζουσες μέρες μας και αφ'ετέρου να στέκομαι απέναντι βλέποντας και τις φάτσες των χουντικών μπροστά μου. Φυσικά θα σου φανεί αδιανόητο αν σου πω πως το ότι ήμουνα εκεί δε σημαίνει ότι έστηνα οπίσθια στη χούντα ή την έγλειφα. :P

Δε με χαιρετάτε λέω εγώ με τα "φωτογραφικά ντοκουμέντα" της πλάκας που δεν αποδεικνύουν ουσιαστικά τίποτα!

Οποιος φέρει αγάπη για την Ελλάδα μέσα του, ασχέτως θρησκευτικής/ή/και/ιδεολογικής θέσης, , όποιος θέλει να προασπίζονται τα εθνικά μας δίκια και δεν δέχεται/ανέχεται πια την παράλογη και εξόφθαλμη κατακρεούργηση αυτής της πατρίδας ποικιλοτρόπως και παντιοτρόπως, δεν είναι δυνατόν εκ των πραγμάτων να βγάζει χολή για τις εκπεφρασμένες θέσεις του Χριστόδουλου όπως τις δήλωνε δημόσια, για τις λαμογές και τις αντεθνικές διαδρομές των πολιτικάντηδων που στηλίτευε με πύρινο λόγο, για την απροκάλυπτη αντίθεσή του με τη νεοταξίλα, ασχέτως του τι μπορεί να νιώθει παραπλεύρως για τον ίδιο ή αυτά που εκπροσωπούσε το αξίωμά του. Τελεία και παύλα.
.

Εικόνα🎶

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

τα κανάλια μου /my channels:
στο Βrighteon, στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
το μπλογκ μου εδω
Άβαταρ μέλους
GiaNt

Δημοσίευση από GiaNt » Σάβ 31 Ιαν 2009, 12:41

Αρέλα έχεις καταντήσει σε κάθε post σου να ανοίγεις 75 θέματα και να ρίχνεις ένα κάρο λάσπη, με αποτέλεσμα να βαριέται κάποιος να ανοίξει διάλογο. Επίτηδες το κάνεις;
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 31 Ιαν 2009, 12:50

GiaNt έγραψε:Αρέλα έχεις καταντήσει σε κάθε post σου να ανοίγεις 75 θέματα και να ρίχνεις ένα κάρο λάσπη, με αποτέλεσμα να βαριέται κάποιος να ανοίξει διάλογο. Επίτηδες το κάνεις;
E? :shock:

Για τεκμηρίωσέ το στην ξανθιά. Ποια 75 θέματα άνοιξα εδώ και ποιος έριξε λάσπη σε ποιον; Μήπως ειδικά για τη λασπουριά θα πρέπει να το πάρεις αλλιώς; Γιατί "βρήκες"...
.

Εικόνα🎶

το μπλογκ μου εδω
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής

Δημοσίευση από SeirioAstro » Σάβ 31 Ιαν 2009, 17:54

Γίγαντα, η ΑρΕλα είπε κάποια συγκεκριμένα πράγματα. Μπορείς να σχολιάσεις επι του θέματος; Ναι ρε παιδιά, εαν δεν το εχετε καταλάβει, επι δικτατορίας η ζωή στην Ελλάδα δεν είχε σταματήσει, όπως δεν είχε σταματήσει επι εποχής Σημιταριού, όπως δεν σταματά ποτέ κάτω απο οποιαδήποτε κατάσταση εκτός και αν πέφτουν βόμβες επάνω απο τα κεφάλια σου. Και ναι, ο κόσμος δούλευε κανονικά, παντρευόταν, τα παιδιά πήγαιναν σχολείο, και έβγαζαν φωτογραφίες με ηθοποιούς εκείνη την εποχή που επίσης δεν σταματούσαν να κάνουν ταινίες, για εσωτερική κατανάλωση και δημοσιότητα.

Τι κακό έκανε ο Χριστόδουλος; Το οτι μιλούσε κατά του Σιωνισμού; Για τα παιδιά στην Παλαιστίνη; Για τα προβλήματα της Ελλάδας; Για το οτι τα έβαλε με ένα ολόκληρο εξωεκκλησιαστικο και εσωεκκλησιαστικό σύστημα που όμως δεν μπορούσε να αντιπαλέψει; Τι μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος που βάλλεται απο παντού σε μία σαπίλα που έχει πάει μέχρι το κόκκαλο; Σας εκνεύριζε που σας ενοχλούσε γι αυτό ξεχύθηκαν όλα τα καθυστερημένα στο ίντερνετ την ημέρα του θανάτου του και τον έβριζαν με τέτοιο τρόπο που δεν έχω ξαναδει ποτέ να βρίζουν νεκρό; Τι έκανε, εγκλήματα; Απαγορεύεται ένας Ιεράρχης να έχει φρόνιμα και θα σιωπά επειδή έτσι γουστάρετε εσείς, και το κάθε ψευδοδιανοούμενο, και τηλεοπτικό - εκάστοτε κυβερνητικό παπαγαλάκι; Πότε μιλήσατε εσεις, οι νουδούληδες, οι πασοκούληδες και ο κάθε δούλης για αυτά που έλεγε ο Χριστόδουλος; Πότε ασχολήθηκαν οι ευαισθησίες σας για τα προβλήματα του τόπου πέρα απο τις μπαρούφες που διαρκώς αναμασάτε;

Είπαμε, θα σας ενοχλεί για πολύ καιρό ακόμα γιατί ο κόσμος ακόμα τον θυμάται, ενώ το τραγί - μαριονέτα που εγκαθίδρυσαν τα αφεντικά που υποτίθεται πολεμάτε μαζί με τους παπάδες μαριονέτες όπως το Σημιτοdog τον Ζακύνθου που έφτυσαν εκει που έγλειφαν, σας βολεύει ομαδικώς μία χαρά.

Αντε, βλακείες.
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Φύλο: Άνδρας

Δημοσίευση από Τάλως » Σάβ 31 Ιαν 2009, 18:49

ΑρΕλα έγραψε: Συγνώμη που κάποιοι ζούσαν και αναπνέανε δηλαδή εκείνη την εποχή! :cool: Είχα έρθει στην Ελλάδα ένα φεγγάρι το '72 (για διακοπές) και παραβρέθηκα σε παρέλαση για το ΟΧΙ. Αν τη βρεις κι αυτή, συγνώμη που μπορεί να σε χαλάει η μη φωτογενής και μπιμπικιασμένη εφηβική μούρη μου να ατενίζει την παρέλαση εκεί, συγνώμη που ανάπνεα κι εγώ δηλαδή τότε κι έκανα το διπλό έγκλημα να πάω αφ'ενός σε παρέλαση που ειναι φτου κακά στις θολοκουλτουριάζουσες μέρες μας και αφ'ετέρου να στέκομαι απέναντι βλέποντας και τις φάτσες των χουντικών μπροστά μου. Φυσικά θα σου φανεί αδιανόητο αν σου πω πως το ότι ήμουνα εκεί δε σημαίνει ότι έστηνα οπίσθια στη χούντα ή την έγλειφα. :P

Δε με χαιρετάτε λέω εγώ με τα "φωτογραφικά ντοκουμέντα" της πλάκας που δεν αποδεικνύουν ουσιαστικά τίποτα!
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Γεια σου βρε Βικυ!! Εδωσες ρεστα!! χαχαχα :ups: :xara:

Σε αυτη σου την απαντηση ησουν το ΑΛΦΑ και το ΩΜΕΓΑ !! ΤΕΛΟΣ :D
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
Ιπτάμενος
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Ιπτάμενος » Σάβ 31 Ιαν 2009, 20:27

Αιθερόδρομε ξερουμε ποιος εισαι,********
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ArELa την Σάβ 31 Ιαν 2009, 21:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Επιεικώς απαράδεκτα. Ολοι ευπρόσδεκτοι εδώ μέχρι να παραβούν κανόνες.
Up there. With the best of the best
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Σάβ 31 Ιαν 2009, 20:37

Τι κακό έκανε ο Χριστόδουλος; Το οτι μιλούσε κατά του Σιωνισμού; Για τα παιδιά στην Παλαιστίνη; Για τα προβλήματα της Ελλάδας; Για το οτι τα έβαλε με ένα ολόκληρο εξωεκκλησιαστικο και εσωεκκλησιαστικό σύστημα που όμως δεν μπορούσε να αντιπαλέψει; Τι μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος που βάλλεται απο παντού σε μία σαπίλα που έχει πάει μέχρι το κόκκαλο; Σας εκνεύριζε που σας ενοχλούσε γι αυτό ξεχύθηκαν όλα τα καθυστερημένα στο ίντερνετ την ημέρα του θανάτου του και τον έβριζαν με τέτοιο τρόπο που δεν έχω ξαναδει ποτέ να βρίζουν νεκρό; Τι έκανε, εγκλήματα; Απαγορεύεται ένας Ιεράρχης να έχει φρόνιμα και θα σιωπά επειδή έτσι γουστάρετε εσείς, και το κάθε ψευδοδιανοούμενο, και τηλεοπτικό - εκάστοτε κυβερνητικό παπαγαλάκι; Πότε μιλήσατε εσεις, οι νουδούληδες, οι πασοκούληδες και ο κάθε δούλης για αυτά που έλεγε ο Χριστόδουλος; Πότε ασχολήθηκαν οι ευαισθησίες σας για τα προβλήματα του τόπου πέρα απο τις μπαρούφες που διαρκώς αναμασάτε;
ο χριστοδουλος πολεμισε την νεοταξιλα...
ο χριστοδουλος ηταν αρχηγος ενος εκκλησιαστικου καθεστωτος ενωμενου με το κρατος (το οποιο ειναι νεοταξικο).
ο σημερινος αρχηγος αυτου του καθεστωτος ειναι ο ιερωνυμος.
ολοι οι αρχι-παπαδες εχουν την ιδια μουρη για μενα απλα ο χριστοδουλος ηταν λιγο καλυτερος.
ειπαμε ειπε ορισμενα σωστα πραγματα αλλα τα εθναρχης κλπ ειναι κουραφεξαλα.
Άβαταρ μέλους
karipis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από karipis » Σάβ 31 Ιαν 2009, 21:37

Και ο Ρασούλης -μέσα σε δικαστήριο- έβγαλε φώτο που είχε τον Νταράλα με τον Πάπ. τι έγινε?
Κυκλοφόρησε και σε περιοδικά που είχε και μιά με τον Μίκη (όχι τον Ζέζα...) που ξεναγούσε τον Πάπ. με την Δέσπω ...και??
Γνωστός γλωσσοκτόνος πρύτανης έλαβε την θέση του επί Πάπ. Λοιπόν???

ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ????.......

(Γ*α*μ*ά*τ*η αυτή η δημοκρατία ...να δεις που αρχίζω να την γουστάρω σιγά-σιγά!!)
Άβαταρ μέλους
alexandros
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από alexandros » Κυρ 01 Φεβ 2009, 13:36

Φιλική συμβουλή προς όσους θέλουν να τιμήσουν τη μνήμη του Χριστόδουλου: είτε μην απαντάτε στις προκλήσεις διότι εσείς οι ίδιοι χαλάτε το παρόν νήμα, είτε κάντε το κι αυτό ένα νήμα συζήτησης περί Χριστόδουλου για να ξέρουμε τι γίνεται. Εγώ που είχα την χειρότερη γνώμη για τον εκλιπών δεν έγραψα από σεβασμό αφού έγινε εξαρχής σαφές ότι πρόκειται για ένα τόπικ μνήμης για όσους τον συμπαθούσαν. Γιατί να μπαίνουμε σε αντιπαραθέσεις εκεί που δεν πρέπει και να μην σεβόμαστε τις επιθυμίες αυτών που ανοίγουν τα διάφορα τόπικ;
Τίποτα δεν είναι πιο δυνατό από μια ιδέα της οποίας ο καιρός έχει φτάσει.
Βίκτωρ Ουγκώ

ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΡΑ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 01 Φεβ 2009, 13:38

alexandros έγραψε: Εγώ που είχα την χειρότερη γνώμη για τον εκλιπών δεν έγραψα από σεβασμό αφού έγινε εξαρχής σαφές ότι πρόκειται για ένα τόπικ μνήμης για όσους τον συμπαθούσαν.
Κύριος! :clap: :worship:
.

Εικόνα🎶

το μπλογκ μου εδω
Άβαταρ μέλους
TEUTAMOS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από TEUTAMOS » Κυρ 01 Φεβ 2009, 21:42

alexandros έγραψε:Εγώ που είχα την χειρότερη γνώμη για τον εκλιπών δεν έγραψα από σεβασμό αφού έγινε εξαρχής σαφές ότι πρόκειται για ένα τόπικ μνήμης για όσους τον συμπαθούσαν
Δυστυχώς κεγώ και ο άβαττον και κάποιοι άλλοι που το είπαμε πρότερα δεν εισακούσθημεν. Κάποιοι αυτοεπιβεβαιώνονται με το να ατιμάζουν την μνήμη του αποβιώσαντος. Είναι και αυτό ένας τρόπος φαίνεται να νιώθουν καλλίτερα.
ΕΛΛΗΝΩΝΠΡΟΜΑΧΟΥΝΤΕΣΑΘΗΝΑΙΟΙΜΑΡΑΘΩΝΙ
ΧΡΥΣΟΦΟΡΩΝΜΗΔΩΝΕΣΤΟΡΕΣΑΝΔΥΝΑΜΙΝ

...ΓΙΑ ΤΑ 2500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΧΗΝ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
Άβαταρ μέλους
ABATTON
Δόκιμος
Δόκιμος
Irc ψευδώνυμο: ABATTON

Δημοσίευση από ABATTON » Κυρ 01 Φεβ 2009, 21:53

Ένας ποιοτικός άν θρωπος

Αναπαυσου εν Ειρηνη

Υ.Γ. Διαχειριστές, σταθείτε αυστηροί απέναντι στους ανήθικους που προσβάλουν μνήμη νεκρού..

:grflag:
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 01 Φεβ 2009, 23:20

Δυστυχώς κεγώ και ο άβαττον και κάποιοι άλλοι που το είπαμε πρότερα δεν εισακούσθημεν. Κάποιοι αυτοεπιβεβαιώνονται με το να ατιμάζουν την μνήμη του αποβιώσαντος. Είναι και αυτό ένας τρόπος φαίνεται να νιώθουν καλλίτερα.
δεν ξερω αν με συμπεριλαμβανεις σε αυτα τα ατομα αλλα προσωπικα δεν ειχα προθεση να τον ατιμασω σε καμια περιπτωση. ειπα την αντικειμενικη μου γνωμη για τον χριστοδουλο. ειπα οτι ηταν καλος σε σχεση με τους αλλους που ειχαν πριν το αξιωμα του.
και μακαρι να υπαρχουν κι αλλοι παπαδες που θα του μοιασουν στον πατριωτισμο του και στην ανθρωπια του χαρακτηριστικα τα οποια δεν χωρουν ουτε μιση αμφισβητηση.
αυτο δεν σημαινει ομως οτι ειναι εθναρχης. δεν νομιζω πως με το να μην τον θεωρω εθναρχη ατιμαζω την μνημη του.
και τον πατερα μου που απεβιωσε δεν τον θεωρω εθναρχη κι ομως τον αγαπαω παρα πολυ.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 02 Φεβ 2009, 01:29

ΣείριοΑστρο έγραψε:Γίγαντα, η ΑρΕλα είπε κάποια συγκεκριμένα πράγματα. Μπορείς να σχολιάσεις επι του θέματος;
Λέει ότι ανοίγω 75 θέματα, επειδή ναι, είμαι υπεραναλυτικό καθίκι, το'χω δηλώσει προ πολλού, και θέλω να καλύπτω ένα θέμα από όσες οπτικές γωνίες και πλευρές μπορώ. Δε βαριέσαι, επί της ουσίας απαντήσεις σπάνια λαμβάνω σ'αυτά που θέτω και δεν απογοητεύομαι πια απ'αυτό.
Ναι ρε παιδιά, εαν δεν το εχετε καταλάβει, επι δικτατορίας η ζωή στην Ελλάδα δεν είχε σταματήσει, όπως δεν είχε σταματήσει επι εποχής Σημιταριού, όπως δεν σταματά ποτέ κάτω απο οποιαδήποτε κατάσταση εκτός και αν πέφτουν βόμβες επάνω απο τα κεφάλια σου.
Αυτό είναι το μόνο βέβαιο! Κι εγώ ακόμα αναρωτιέμαι, πού πήγε όλο αυτό το ΠΛΗΘΟΣ που τότε ζητωκραύγαζε, επευφημούσε, χαιρέτιζε και επεδείκνυε σχεδόν λατρεία στους απριλιανούς! (το είδα με τα μάτια μου στο μικρό διάστημα που εμεινα στην Ελλάδα τότε. Δεν το αντιλαμβανόμουν σε όλη του την έκταση, γι'αυτό και το θεωρούσα σχεδόν φυσιολογικό, αλλά έτσι ήταν και το είδα). Και μη μου πειτε ότι ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟλοι αυτοί ήταν βαλτοί και πληρωμένοι των χουντικών. Ήταν πάρα πολλοί, για να'ναι όλοι "μισθοφόροι". Τεσπα, πλατιάζουμε και αυτό που λέω εδώ, είναι θέμα για άλλη συζήτηση. Απλά το λέω, γιατί τώρα φρικάρουν μερικοί σαν τις μωρές παρθένες όταν διαπραγματεύονται Ο,ΤΙ έχει να κάνει με την μελανή εκείνη επταετία, αλλά παράλληλα δείχνουν να μην αντιλαμβάνονται ότι τώρα ζουμε σε χειρότερη χούντα, όπου ο φασισμός έχει αναχθεί σε νέα επίπεδα!
Και ναι, ο κόσμος δούλευε κανονικά, παντρευόταν, τα παιδιά πήγαιναν σχολείο, και έβγαζαν φωτογραφίες με ηθοποιούς εκείνη την εποχή που επίσης δεν σταματούσαν να κάνουν ταινίες, για εσωτερική κατανάλωση και δημοσιότητα.
Με κίνδυνο να θεωρηθώ χουντικιά, που δεν είμαι, πιστέψτε με, ( εσείς ήσασταν αγέννητοι αλλα κι εγώ ήμουν πολύ πιτσιρίκι το 67 που ενέσκυψε ο δικέφαλος αητός και εκτός Ελλάδος για να'χω πολιτική άποψη ή να κλίνω ιδεολογικά κάπου) είδα πολλά κοινωνικά στρώματα (όχι όλα- τους οικοδόμους ας πούμε, τους εμπόρους κλπ) ζούσαν πολύ καλύτερα τότε απ'την εξαθλίωση που περνάνε τώρα.

Τι κακό έκανε ο Χριστόδουλος; Το οτι μιλούσε κατά του Σιωνισμού; Για τα παιδιά στην Παλαιστίνη; Για τα προβλήματα της Ελλάδας;
Αμέ! Ξέρεις πόσο ενοχλητικό είναι αυτό στα ρουθούνια κάποιων? Φαντάζεσαι να ξεμπροστιάζει ολόκληρες πολιτικές ηγεσίες που το παίζουν και Ελληναράδες σ'αυτόν τον τόπο, ως ανδρίκελα και εντεταλμένα οργανάκια της νέας τάξης;

Για το οτι τα έβαλε με ένα ολόκληρο εξωεκκλησιαστικο και εσωεκκλησιαστικό σύστημα που όμως δεν μπορούσε να αντιπαλέψει;
Τον αντιπάλεψε όμως το σύστημα μια χαρά... Πολύ ραγδαίος ρε παιδί μου ο καρκίνος που τον χτύπησε... πολύ ραγδαίος... (και σ'αυτό το σημείο το βουλώνω).

Τι μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος που βάλλεται απο παντού σε μία σαπίλα που έχει πάει μέχρι το κόκκαλο;
Είχε τα κότσια κι έκανε περισσότερα απ'όσα έκαναν άλλοι που ήταν και είναι ανύπαρκτοι. Και μόνο το ότι έκανε εμένα, και ένα σωρό νεολαίους να στρέψουμε το βλέμμα προς τον Αρχιεπίσκοπο (μια φιγούρα που μ'άφηνε παγερά αδιάφορη σ'όλη μου τη συνειδητή ζωή) ήταν άθλος από μόνο του!

Σας εκνεύριζε που σας ενοχλούσε γι αυτό ξεχύθηκαν όλα τα καθυστερημένα στο ίντερνετ την ημέρα του θανάτου του και τον έβριζαν με τέτοιο τρόπο που δεν έχω ξαναδει ποτέ να βρίζουν νεκρό; Τι έκανε, εγκλήματα;
Και ζωντανός όταν ήταν, κι έδινε την υπέρτατη μάχη του, υπήρξαν χυδαίοι και άνανδροι που τον στόλιζαν κάπως έτσι...

Εικόνα
Εικόνα[/img]

Τι να πει κανείς για τον ψυχισμό και τον χαρακτήρα τέτοιων "ανθρώπων". Για μένα ήταν το απόλυτο δείγμα της ανθρώπινης αποκτήνωσης.

Απαγορεύεται ένας Ιεράρχης να έχει φρόνιμα και θα σιωπά επειδή έτσι γουστάρετε εσείς, και το κάθε ψευδοδιανοούμενο, και τηλεοπτικό - εκάστοτε κυβερνητικό παπαγαλάκι; Πότε μιλήσατε εσεις, οι νουδούληδες, οι πασοκούληδες και ο κάθε δούλης για αυτά που έλεγε ο Χριστόδουλος; Πότε ασχολήθηκαν οι ευαισθησίες σας για τα προβλήματα του τόπου πέρα απο τις μπαρούφες που διαρκώς αναμασάτε;
Αγάπη μου, πρόσεχε την ορθογραφία σου!
Δεν καθόταν φρόνιμα και ενοχλούσε τρελά πολλούς επειδή είχε φρόνημα! Με πιάνεις, έτσι; :wink:
Είπαμε, θα σας ενοχλεί για πολύ καιρό ακόμα γιατί ο κόσμος ακόμα τον θυμάται, ενώ το τραγί - μαριονέτα που εγκαθίδρυσαν τα αφεντικά που υποτίθεται πολεμάτε μαζί με τους παπάδες μαριονέτες όπως το Σημιτοdog τον Ζακύνθου που έφτυσαν εκει που έγλειφαν, σας βολεύει ομαδικώς μία χαρά.

Αντε, βλακείες.
Τώρα ησύχασαν με τον μαριονέτο τζερόνιμο.

Λοιπόν επειδή αυτό θα παραπάει, ας τοποθετηθεί όποιος δεν έχει τοποθετηθεί ακόμα και θέλει να το κάνει, γιατί το τόπικ αυτό δεν επιδέχεται άλλες "διαμάχες" ή χαρακτηρισμούς και θέλει κλείδωμα τελικά.

Άλλωστε, ανοίχτηκε για να τιμήσουμε την μνήμη του.
Όσοι δε μπορούν ή δεν το νιώθουν, δε χρειάζεται ν'αφήνουν χολή και χαρακτηρισμούς εδώ, όπως πολύ σωστά είπε κι ο Αλέξανδρος και μπράβο του. :thumb:
.

Εικόνα🎶

το μπλογκ μου εδω
Άβαταρ μέλους
Γκροτέσκος
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Γκροτέσκος » Δευ 02 Φεβ 2009, 09:50

Τον Χριστόδουλο δεν τον έννοιαζε αν οι
άνθρωποι που δεν τον "πήγαιναν"- συμπαθούσαν
τον βρίζαν, μιλούσαν χυδαία, και δημιουργούσαν
εικόνες με νοήματα "απείρου καλους".

Εμείς τους επικρίνουμε, και σαν απλοί άνθρωποι
καλά κάνουμε. Ο Χριστόδουλος όντας ένας
άνθρωπος του Θεού στο σώμα της Εκκλησίας
-στην προσωπική του ζωή δεν γνωρίζω και φυσικά
δεν είναι θέμα κανενός- τους συγχωρούσε
και προσευχόταν γι αυτούς.

Και από "κει πάνω" που βρίσκεται, ίσως να
αισθάνεται κάποια πικρία αλλά και πάλι,
αιτείται στον Θεό να τους συγχωρέσει.

Δεν ειρωνεύομαι, τα πιστεύω αυτά που λέω.
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής

Δημοσίευση από SeirioAstro » Δευ 02 Φεβ 2009, 13:38

Φιλενάδα θα κάνω μία παρασπονδία και θα ζητήσω προκαταβολικά συγνώμη απο τώρα.
Φυσικά συμφωνώ μαζί σου πρώτον, και δεύτερον έχεις δίκιο, είναι φρόνημα, και όχι φρόνιμα, λάθος λόγο κεκτημένης ταχύτητας, τώρα στο quote σου το είδα και το διορθώνω άμεσα. :oops:
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
TEUTAMOS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από TEUTAMOS » Δευ 02 Φεβ 2009, 18:28

Κακώς εκλειδώθη το κανάλι. Πιστεύω ότι θα υπάρχουν άτομα που έστω αργοπορημένα θα θέλουν να καταθέσουν την ειλικρινή ευχή τους και όχι να στάξουν χολή όπως προείπα,αλλά φωνή βοώντος...
ΕΛΛΗΝΩΝΠΡΟΜΑΧΟΥΝΤΕΣΑΘΗΝΑΙΟΙΜΑΡΑΘΩΝΙ
ΧΡΥΣΟΦΟΡΩΝΜΗΔΩΝΕΣΤΟΡΕΣΑΝΔΥΝΑΜΙΝ

...ΓΙΑ ΤΑ 2500 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΧΗΝ ΤΟΥ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 02 Φεβ 2009, 22:21

TEUTAMOS έγραψε:Κακώς εκλειδώθη το κανάλι.
το νήμα εννοείς :wink:
Πιστεύω ότι θα υπάρχουν άτομα που έστω αργοπορημένα θα θέλουν να καταθέσουν την ειλικρινή ευχή τους και όχι να στάξουν χολή όπως προείπα,αλλά φωνή βοώντος...
Καλώς λοιπόν, ξεκλειδώνεται.
.

Εικόνα🎶

το μπλογκ μου εδω
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων

Δημοσίευση από Clash » Τρί 03 Φεβ 2009, 15:39

Δεν μου λέτε, ο Χριστόδουλος δεν ήταν αυτός που κατέβαζε κάτι λάβαρα από την Αγία Λαύρα για τις ταυτότητες; Μετά που ανέβηκε η ΝΔ γιατί το «ξέχασε» το μείζον αυτό θέμα (όπως έλεγε) και δεν έβγαλε τσιμουδιά; Μήπως επειδή έπεσαν κάτι χοντρά πακετάκια για την ΜΚΟ της εκκλησίας την Αλληλεγγύη (αυτή που έστελνε σάπια κοτόπουλα στο Ιρακ) και πήγε περίπατο το ...«φρόνημα»; Γιατί επί ΝΔ δεν έβγαζε άχνα για την κυβέρνηση, παρά μόνο για το ΣΥΡΙΖΑ έλεγε; Λες και κυβερνούσε ο Αλαβάνος. Τέλος πάντων, ο καθένας έχει τη γνώμη του.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”