ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΝΤ. ΤΡΑΜΠ

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dim
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1123
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 165 φορές
Έλαβε Likes: 214 φορές

ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΝΤ. ΤΡΑΜΠ

Δημοσίευση από dim » Τρί 16 Ιούλ 2024, 17:46

Εικόνα

Να ξεκαθαρίσω ένα πράγμα: Δεν είμαι οπαδός κανενός εκ των δύο (Trump-Biden) καθώς έχω πειστεί ότι όλοι , μα ΟΛΟΙ οι κατέχοντες τόσο υψηλές θέσεις είναι μέρος του ίδιου παιχνιδιού με απλά παραλλαγμένες τακτικές για να μπερδεύονται οι εκάστοτε ψηφοφόροι. Συνεπώς, και ο Τράμπ στα μάτια μου δεν είναι ο πατριώτης που θέλει να φαίνεται όπως το ίδιο ισχύει και για το γεροσάψαλο αντίπαλο του.. Αλλωστε επι θητείας Τραμπ δόθηκε εντολή για το μακεδονικό και την ίδρυση του ψευτομακεδονικού κράτους, διαμοιρασμός του Αιγαίου με τους Τούρκους, προώθηση των θανατηφόρων εμβολίων κλπ..
Ολοι είδαμε την απόπειρα δολοφονίας Τραμπ από ακροβολισμένο σκοπευτή στην ταράτσα παρακείμενου κτιρίου και την κατάληξη αυτής της απόπειρας με νεκρό τον ίδιο τον δράστη και έναν πολίτη απο το πλήθος και δύο σοβαρά τραυματίες. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σίγουρα το θέμα χρήζει ερωτήσεων και έρευνας και ότι το δικό μου ένστικτο λέει ότι κάτι μυρίζει εδώ.. Και εξηγούμαι: Παίζει να ήταν στημένο? Δεν θα το μάθουμε ποτέ ίσως. Απο ότι φαίνεται και απο ότι μπορούμε να καταλάβουμε ως τώρα είναι οτι ο Τραμπ χαλάει την σούπα των ελίτ παγκοσμιοποιητών εφού διαφοροποιείται σε θέματα που στηρίζουν δυνατά οι σατανόπληκτοι ( Woke ατζέντα, διάλυση των συνόρων και μαζικές εισροές μεταναστών, ΝΑΤΟ και Ουκρανικό, κ,α) .Μέχρι εδώ εντάξει, αλλά έχω δύο απορίες που χρειάζονται εξήγηση..
Απορία 1: Πως εξηγείται το γεγονός η συνεχόμενη στήριξη των Δημοκρατικών στο πρόσωπο του Biden φροντίζοντας να επιδεινώνουν το ήδη φθαρμένο προφίλ του γεροξεκούτη με τα συνεχόμενα σαρδάμ και γκάφες και δεν προχωρούν σε αλλαγή με κάποιο φρέσκο πρόσωπο απο την εφεδρεία αλλά επιμένουν να αναδεικνύουν την αλλοιωμένη του αντίληψη και την διαταραγμένη πνευματική του διαύγεια? Αραγε οι σύμβουλοί του δεν βλέπουν ότι η εικόνα του ως ηγέτης δεν βγάζει εμπιστοσύνη? Το βλέπουν, αλλά το αφήνουν να συμβεί. Απο την δική μου ματιά δεν φαίνεται λογικό.
Απορία 2: Ενώ πέφτουν σφαίρες προς το μέρος του Τραμπ, το πλήθος του κόσμου πίσω του παραμένει ουδέτερο και χαλαρό, μερικοί μάλιστα συνεχίζουν να κουνάνε σημαιάκια και υψώνοντας τα χέρια κλπ χωρίς να έχουν καμία αισθηση της σοβαρότητας της στιγμής αφού δεν φαίνεται κανένας να σκύβει ή να σκορπίζεται το πλήθος.Η φρουρά του Τραμπ έπεσε πάνω του για να τον προστατέψει (?) η οποία φρουρά πάλι αγνοεί το πρωτόκολλο και τον κρατά πάνω απο ένα λεπτό όρθιο με το πρόσωπο του ακάλυπτο και στοχοποιημένο.. Πολλά περίεργα έχουν συμβεί εκείνες τις στιγμές καθώς και όλα τα γεγονότα πριν και μετά της απόπειρας. Το σίγουρο είναι ότι θα γραφτούν πολλά και θα αναλυθούν άλλα τόσα για την μέρα αυτή..
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
dim
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1123
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 165 φορές
Έλαβε Likes: 214 φορές

Re: ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΝΤ. ΤΡΑΜΠ

Δημοσίευση από dim » Τετ 17 Ιούλ 2024, 20:36

Σε αυτή την φωτο μπορείς να διακρίνεις την πληγή που έκανε η σφαίρα καθώς τραυματίζει την επάνω πλευρά του αυτιού με τον λοβό στο κάτω μέρος να είναι ανέπαφος

Εικόνα

Και στην φωτο κάτω είναι η επόμενη μέρα όπου έχει κανονίσει να μιλήσει στο milwaukee, μόνο που τώρα αν προσέξετε ο επίδεσμος έχει τοποθετηθεί στον λοβό που είναι στο κάτω μέρος του αυτιού..

Εικόνα
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12068
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 411 φορές
Έλαβε Likes: 313 φορές

Re: ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΝΤ. ΤΡΑΜΠ

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 18 Ιούλ 2024, 20:57

δεν είναι απόλυτο. θα μπορούσε να έχει διαπεραστεί από τη σφαίρα το κάτω μέρος του αυτιού, αλλά επειδή ήταν πεσμένος τα αίματα να κύλισαν προς το πάνω μέρος, έως ότου σηκώθηκε.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
------------------------------------
~ ένα σκουπίδι που απλώς ονειροπολεί ~
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15810
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 344 φορές
Έλαβε Likes: 450 φορές

Re: ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΝΤ. ΤΡΑΜΠ

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 30 Ιούλ 2024, 06:16

Θέλω να βγει ο Τραμπ και θα χαρώ πολύ αν βγει.
Για τους γνωστούς λόγους δεν έκανε πόλεμο και δεν είναι πλανητάκιας κλιματάκιας.
Αλλά να που θα σκάσουν μύτη πάλι οι σωτήρες με γκεσαρονεσάρες.
Θεικές παρεμβάσεις λευκά καπέλα και Έλεος όχι άλλο κάρβουνο.

Περιμένουν να ξεκλειδώσει την τεχνολογία bed med να μπαίνεις σε ένα κουβούκλιο και μετά από ένα ΄μισάωρο να βγαίνεις τζόβενο. Ότι θα βρέχει δολάρια και θα κάααααθεσαι.
Θα μας βάζουν 2000 το μήνα στο λογαριασμό.

1% αλήθειας έχουν όλα αυτά με την έννοια ότι είναι εφικτά και η έλλειψη τεχνητή.
Ούτε ο Σώρρας ούτε ο Τραμπ θα τα φέρει.

Ήδη με την Bretton Woods υπήρξε μία ευημερία και με την οικονομική πολιτική του Κέυνς παγκοσμίως.
Αλλά δεν έβρεξε δολάρια.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Nikos_D
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί 11 Απρ 2017, 19:55
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 24 φορές
Έλαβε Likes: 30 φορές

Re: ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑΣ ΝΤ. ΤΡΑΜΠ

Δημοσίευση από Nikos_D » Πέμ 01 Αύγ 2024, 20:45

Αρκετά ντοκουμέντα αναλύονται κι εδώ.

Μην κατηγορείς κανέναν στη ζωή σου!
Οι καλοί σου δίνουν χαρά...οι κακοί εμπειρίες...
οι αχάριστοι μαθήματα...οι άξιοι αναμνήσεις.
Για να συγχωρείς θέλει δύναμη, για να αγαπάς θέλει καρδιά!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”