Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 25 Ιαν 2023, 17:02

Tasoula1 έγραψε:
Τετ 25 Ιαν 2023, 16:21
doctormarkon έγραψε:
Τετ 25 Ιαν 2023, 06:03
Επιδίωξε διαδικτυακή επαφή ή live με το Λιακόπουλο.
Αν θες όμως να μιλήσεις για την εμπειρία σου πες του ότι συνέβη σε μία φίλη σου ή ξαδέρφη σου και όχι σε σένα.
Είναι πολύ σημαντικό αυτό.
Αργησατε, τον Δημοσθενη τον γνωριζω απο τοτε που πουλουσε τα βιβλια του στην εκθεση Θεσσαλονικης. Μιλησαμε πολλες φορες ζωντανα και δια ζωσης και αργοτερα και απο το τηλεφωνο, αλλα και με πολλα μεηλς! Καθε φορα που του μιλουσα μου μετεδιδε τεραστια ενεργεια...

Προσφατα οπως σας ειπα μιλησαμε και τηλεπαθητικα και φυσικα με παραδεχτηκε που ειδα τον Δια και φυσικα ο ιδιος συνομιλει με τους ολυμπιους!!!

Επισης, ο Δημοσθενης εχει την ικανοτητα να μας βλεπει απο μακρια! Μου ειπε τι χρωμα ρουχων φοραω και που βρισκομαι μεσα στο σπιτι μου!!!

Γι αυτο σας λεω, ας ανοιξουμε κανενα θεμα με ερωτικο-σεξουαλικο ενδιαφερον και αφηστε τα αυτα, δεν ειναι για σας ακομα...
Θαυμάσια έχεις ήδη προσωπική επαφή.
Πως σου φάνηκε?
Εξ αποστάσεως δείχνει πολύ γήινος αλλά απ ότι λες έχει ξεχωριστές ικανότητες
Εξω αισθητηριακή Αντίληψη

ESP και δεν ξέρω αν έχει γράφει σε κάποιο βιβλίο για το θέμα αυτό.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από OTTO » Τετ 25 Ιαν 2023, 18:57

Tasoula1 έγραψε:
Τετ 25 Ιαν 2023, 16:25
Θα μου πειτε ποια ενοτητα εχετε για τα σεξουαλικα και ερωτικα σας;
Μισο να δω κ θα σου πω.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 25 Ιαν 2023, 19:25

Δεν έχουμε αλλά αν θέλεις να ανοίξεις ένα.
Ενδιαφέρον θα είναι.
Θα γράψουμε και μεις σχετικά με ερωτικές εμπειρίες.
Εντάξει δεν εννοούμε τσόντες ή γαργαλιστικά και πιπεράτα αλλά ερωτικά γενικά.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 26 Ιαν 2023, 09:25

~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από kat_woman » Πέμ 26 Ιαν 2023, 10:13

Tasoula1 έγραψε:
Τετ 25 Ιαν 2023, 16:21

Γι αυτο σας λεω, ας ανοιξουμε κανενα θεμα με ερωτικο-σεξουαλικο ενδιαφερον και αφηστε τα αυτα, δεν ειναι για σας ακομα...
Λίγο προσβλητικό αυτό που έγραψες, φίλη Τασούλα, και δεν συνάδει με την "ανώτερη" συμπεριφορά που πρέπει να έχει ένας που έχει βρει τη φώτιση.. :wink:
Τεσπα, ας μας κοιτάς αφ΄υψηλού, δεν πειράζει, είμαστε ταπεινά όντα εμείς :loco: . Όσο για τα ερωτικά, ο Όττο σου έδωσε το λινκ.
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 26 Ιαν 2023, 10:25

Νήματα ανενεργά εδώ και χρόνια.
Αν θέλεις ενεργοποίησε ένα από αυτά ή ανοίγεις νέο θέμα για σεξ ή γενικά για σχέσεις.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 26 Ιαν 2023, 11:22

Tasoula1 έγραψε:
Τετ 25 Ιαν 2023, 16:21
Γι αυτο σας λεω, ας ανοιξουμε κανενα θεμα με ερωτικο-σεξουαλικο ενδιαφερον και αφηστε τα αυτα, δεν ειναι για σας ακομα...
Τον αγάμητο μην τον προκαλείς πάντως.

Για πες, τι είναι αυτό που με κάνει ανίκανο;

Ορίστε, προκαλώ να μου φέρεις τον λιακόπουλο για ένα debate με μένα. Δεσμεύομαι να τον κάνω με τα κομματάκια με τις επιχειρηματάρες μου.

Όχι γιατί είναι κακός άνθρωπος, αυτό δεν το ξέρω, αλλά ως προς το ότι είναι ένας κοινός θνητός, φουλ συμφεροντολόγος. Με απλά λόγια κοιτάει αποκλειστικά τον κωλαράκο του.

Δεν ισχύει αυτό; Φερ τον εδώ να λογομαχήσουμε. Αν έχει πνεύμα "πολέμαρχου", ας έρθει να τα βάλει με τον "αγάμητο", να δούμε ποιος θα νικήσει.

:cool:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από kat_woman » Πέμ 26 Ιαν 2023, 11:26

Ποιός είδε τον Όττο και δεν τον φοβήθηκε :lol: :lol: :lol:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
Fallen
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 578
Εγγραφή: Δευ 27 Αύγ 2018, 19:44
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: still on EARTH
Έδωσε Likes: 63 φορές
Έλαβε Likes: 81 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από Fallen » Πέμ 26 Ιαν 2023, 11:49

μπηκα απο περιεργια να δω κανα προσφατο βιντεακι του... σαν μαστουρωμενος ακουγοταν... μηπως αρχισε να πινει?

και μου κανε εντυπωση οτι εχει ενα βιντεακι περι δικαστικης συμπαραστασης... λετε να τον μπουζουριασαν και αυτον?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Fallen την Πέμ 26 Ιαν 2023, 12:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
και τοτε ειδα μεσα απο την ''κλειδαροτρυπα'' εναν τοπο λουσμενο στο φως... εναν τοπο τοσο γνωριμο και οικειο!!!
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 26 Ιαν 2023, 12:20

kat_woman έγραψε:
Πέμ 26 Ιαν 2023, 11:26
Ποιός είδε τον Όττο και δεν τον φοβήθηκε :lol: :lol: :lol:
Μα δεν είναι τυχαίο που όσες φορές λογομάχησα με ανθρώπους διαζώσης, στο τέλος το έβαλαν στα πόδια. Πχ η περσινή προϊστάμενή μου κλειδώθηκε στο γραφείο της αφού δεν άντεχε να ακούει τις τάπες μου. Κι έπειτα όποτε ξαναμιλούσαμε καλούσε μάρτυρα δίπλα της γιατί με φοβόταν.

Που πρόσεξε, ΟΥΔΕΠΟΤΕ έχω σηκώσει χέρι σε άνθρωπο. Ποτέ δεν έχω χτυπήσει κανέναν. Απλώς δεν αντέχουν τη λογομαχία. Εγκαταλείπουν.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Tasoula1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:43
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 11 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από Tasoula1 » Πέμ 26 Ιαν 2023, 13:25

kat_woman έγραψε:
Πέμ 26 Ιαν 2023, 10:13
Tasoula1 έγραψε:
Τετ 25 Ιαν 2023, 16:21

Γι αυτο σας λεω, ας ανοιξουμε κανενα θεμα με ερωτικο-σεξουαλικο ενδιαφερον και αφηστε τα αυτα, δεν ειναι για σας ακομα...
Λίγο προσβλητικό αυτό που έγραψες, φίλη Τασούλα, και δεν συνάδει με την "ανώτερη" συμπεριφορά που πρέπει να έχει ένας που έχει βρει τη φώτιση.. :wink:
Τεσπα, ας μας κοιτάς αφ΄υψηλού, δεν πειράζει, είμαστε ταπεινά όντα εμείς :loco: . Όσο για τα ερωτικά, ο Όττο σου έδωσε το λινκ.
:lol: Συγγνωμη αν ακουστηκε σαν προσβολη, εγω παντως φιλικα το ειπα.

Ωστοσο, οσον αφορα το θεμα του Λιακοπουλου, θα μου μεινει αυτη η απορια και λιγη λυπη, πως δεν τον δεχτηκε ο πολυς ο κοσμος. Κατι σαν εκδηλωση και αντιδραση απο-ιεροποιησης μου κανει εμενα ολο αυτο. Κανονικα δηλ ο Θεος σε καθε ψυχη εχει δωσει την αισθηση του ιερου, ισως να φταιει η εποχη μας οπου ο διαολος μεσα απο το συστημα του εκανε τον κοσμο να χασει αυτην την αισθηση και να κατεβει πνευματικα επιπεδο...

Φαινεστε πολυ καλα παιδια, σας το εχω ξαναπει, πολυ θα ηθελα να σας γνωρισω και απο κοντα!
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 26 Ιαν 2023, 13:33

Tasoula1 έγραψε:
Πέμ 26 Ιαν 2023, 13:25
Ωστοσο, οσον αφορα το θεμα του Λιακοπουλου, θα μου μεινει αυτη η απορια και λιγη λυπη, πως δεν τον δεχτηκε ο πολυς ο κοσμος. Κατι σαν εκδηλωση και αντιδραση απο-ιεροποιησης μου κανει εμενα ολο αυτο. Κανονικα δηλ ο Θεος σε καθε ψυχη εχει δωσει την αισθηση του ιερου, ισως να φταιει η εποχη μας οπου ο διαολος μεσα απο το συστημα του εκανε τον κοσμο να χασει αυτην την αισθηση και να κατεβει πνευματικα επιπεδο...

Φαινεστε πολυ καλα παιδια, σας το εχω ξαναπει, πολυ θα ηθελα να σας γνωρισω και απο κοντα!
Στην αρχή πολύς κόσμος τον δέχτηκε. Εγώ υπήρξα οπαδός του για ένα διάστημα. Μέχρι που άρχισα να βλέπω ότι είναι κερδοσκόπος. Το κερασάκι στην τούρτα ήταν που κινήθηκε νομικά εναντίον όσων σκαναραν τα βιβλία του και τα ΠΡΩΤΟανέβασαν στο διαδίκτυο.

Ουσιαστικά δηλαδή σου λέει "δεν θέλω να διαβάζει κανενας τη γνώση που του δίνω, χωρίς να με πληρώνει". Τραγικό και σίγουρα αντιχριστιανικό.

.

Θα μας γράψεις τίποτα στα "ερωτικά" που τόσο ήθελες; :P
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 26 Ιαν 2023, 16:09

OTTO έγραψε:
Πέμ 26 Ιαν 2023, 11:22
Tasoula1 έγραψε:
Τετ 25 Ιαν 2023, 16:21
Γι αυτο σας λεω, ας ανοιξουμε κανενα θεμα με ερωτικο-σεξουαλικο ενδιαφερον και αφηστε τα αυτα, δεν ειναι για σας ακομα...
Τον αγάμητο μην τον προκαλείς πάντως.

Για πες, τι είναι αυτό που με κάνει ανίκανο;

Ορίστε, προκαλώ να μου φέρεις τον λιακόπουλο για ένα debate με μένα. Δεσμεύομαι να τον κάνω με τα κομματάκια με τις επιχειρηματάρες μου.

Όχι γιατί είναι κακός άνθρωπος, αυτό δεν το ξέρω, αλλά ως προς το ότι είναι ένας κοινός θνητός, φουλ συμφεροντολόγος. Με απλά λόγια κοιτάει αποκλειστικά τον κωλαράκο του.

Δεν ισχύει αυτό; Φερ τον εδώ να λογομαχήσουμε. Αν έχει πνεύμα "πολέμαρχου", ας έρθει να τα βάλει με τον "αγάμητο", να δούμε ποιος θα νικήσει.

:cool:
Πολέμαρχος δεν είναι πάντως.
Μου φαίνεται απίθανο ο ίδιος να ισχυρίστηκε κάτι τέτοιο.
Το να κοιτάζει το συμφέρον του να βιοποριστεί από αυτό δεν το βρίσκω αρνητικό αφού ο καθένας πρέπει κάτι να βρει να βγάζει λεφτά.
Αν θυμάμαι καλά είπε ότι έχει τελειώσει πολυτεχνείο.
Έπιασε νωρίς κάποια θέματα και τα έβγαλε προς τα έξω.
Την ίδια εποχή ήταν και ο Γιαννουλάκης στο Τρίτο Μάτι.
Περιορίστηκε σε περιοδικά και έβγαλε τα δικά του το Strange και το Αβατον.
Ο Λιακόπουλος βγήκε στην τηλεόραση και μίλησε γι αυτά σε όλους.
Ότι είναι έξυπνος δεν υπάρχει αμφιβολία.
Και καλός στο μάρκετινγκ.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Tasoula1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:43
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 11 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από Tasoula1 » Σάβ 28 Ιαν 2023, 13:52

Να πω κατι ακομα, τον Δια δεν τον ειδα ετσι ευκολα, με ενα χτυπημα των δαχτυλων μου ας πουμε, αλλα περασαν 17 χρονια προσευχης. Εδειξα πολλη υπομονη και επιμονη και μαλιστα ενιωσα οτι αυτο που ζητω, το θελει και ο Θεος! Αν ταυτιζεται το θελημα του ανθρωπου με το θελημα του Θεου ΠΑΝΤΑ γινονται θαυματα, να το θυμαστε αυτο.
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 160 φορές
Έλαβε Likes: 207 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από dim » Τρί 21 Μαρ 2023, 17:30

Tasoula1 έγραψε:
Δευ 02 Ιαν 2023, 15:44
Και ναι, πιστευω οτι ο Δημοσθενης ειναι ΘΕΟΣΤΑΛΤΟΣ, οχι απλα φωτισμενος!

Κοιταξτε, θα σας προτεινω κατι, επειδη βλεπω οτι ανηκετε μαλλον στους ανθρωπους που δεν τον δεχονται αλλα και δεν τον απορριπτουν πληρως, καντε μονο την υποθεση οτι ισχυουν τα οσα λεει, για να μου απαντησετε.

Ρε τον μεγάλο πολέμαρχο... Ακούς Τασούλα τι είπε το ίνδαλμά σου ο θεόσταλτος?? Κάνει πλάτες στον μητσοκαύτη με τον συλλογισμό << το μη χείρον βέλτιστο..>> :jerk: . Τσιμουδιά για την χούντα του πρωθυπουργού και τα πληρωμένα παπαγαλάκια του, τσιμουδιά για τα εγκληματικά λάθη και τις απανωτές αδικίες σε βάρος της κοινωνίας. Κατ αυτόν είναι καλύτερος απο τους απερχόμενους γιαυτό θα πρέπει να τον στηρίξουμε.. :emetos: Μάλιστα κύριε θεόσταλτε σωτήρα της άμοιρης αυτής πατρίδας. Αντί να πει στηρίξτε τα εξωκοινοβουλευτικά κόμματα και μαυρίστε τους όλους τους μπάσταρδους , μας λέει ότι όλοι είναι σκατά αλλά ο γουρλομάτης είναι λιγότερο σκατά.. Κατα τα άλλα δοξάστε τον :worship: γίδια...

https://www.el.gr/ellada/o-portosalte-g ... n-yparche/
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από kat_woman » Τρί 21 Μαρ 2023, 17:38

Εν τω μεταξύ, δεν αναφερει καν το λογο για τον οποίο προτιμά τον Μητσοτάκη εναντι των αλλων. Να πει βρε αδελφε οτι η παρουσα κυβερνηση εκανε αυτο κ αυτο το καλο, σε αντιθεση με τους άλλους. Απο που κι ως που το μη χειρον βελτιστον?
Οτι ναναι.... :swear:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 160 φορές
Έλαβε Likes: 207 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από dim » Τρί 21 Μαρ 2023, 17:43

Απλώς πέφτουν οι μάσκες Κατερίνα.. Ο υπερπατριώτης και προφήτης του θεού τρομάρα του.. :emetos:
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 21 Μαρ 2023, 19:10

Δεν πέφτουν οι μάσκες από μόνες τους. Απλώς η κάθε που@@@ φτάνει κάποια στιγμή που δεν μπορεί να κρύψει άλλο την χαρά της. Κι εδώ ο Λιακο ήθελε απλώς να εκδηλωθεί. Δεν μπορούσε να κρατήσει για πολύ μέσα του τον οργασμό που νιώθει, και τον έρωτά του για τον κούλη.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Aquila
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1762
Εγγραφή: Κυρ 21 Αύγ 2016, 17:18
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 212 φορές
Έλαβε Likes: 460 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από Aquila » Τρί 21 Μαρ 2023, 23:32

Μου μυρίζει χρηματοδότηση από κέντρα εξουσίας...

Άλλωστε, είναι γνωστή αυτή η τακτική εδώ και δεκαετίες.
Εκλογές πλησιάζουν.
Όπως σε όλες τις δικτατορίες, έτσι κι εδώ, πέφτει χρήμα για να γίνεται προπαγάνδα από παντού.
Ακόμα και από site όπως του ντιβανο-ερευνητή από τα Λίντλ.
Δεν είναι καθόλου τυχαίο που αναφέρει μόνο τα συστημικά κόμματα, ενώ υπάρχουν δεκάδες που θα θέσουν υποψηφιότητα:

"Kαι αν αναρωτιέστε, αν μπορούμε να πάμε χειρότερα, η απάντηση είναι ναι μπορούμε, όταν οι επιλογές μας είναι ο Ανδρουλάκης, ο Τσίπρας, ο Βαρουφάκης και ο Βελόπουλος."

Θυμίζω πχ την τεράστια χρηματοδότηση που δέχθηκαν με ανοιχτές αγκάλες τα συστημικά site, κατα την περίοδο της κορωνοχούντας, αλλά και κατά την έναρξη των τρυπημάτων. (βλέπε λίστα Πέτσα).

Οι πράξεις τους συγκεκριμένου "καριερίστα αφυπνιστή" μέχρι στιγμής, υποδηλώνουν ότι όχι απλά συμπλέει με το σύστημα, αλλά μάλλον χαρτζιλικώνεται κιόλας.
Και γιατί άλλωστε να μην το κάνει; Αφού υπάρχουν πρόβατα που όχι μόνο τον ακολουθούν τυφλά, αλλά τον θεοποιούν κιόλας. :jerk:
₪₪₪₪₪₪ ЭЄ ₪₪₪₪₪₪
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από kat_woman » Τετ 22 Μαρ 2023, 09:03

Παιδιά, τι δεν καταλαβαίνετε?
Αφού ο Λιακό είναι θεόσταλτος και υποστηρίζει Μητσοτάκη, άρα και ο Θεός είναι μητσοτακικός! :loco: :loco:
Κατά τη λογική:
Το μπουζούκι είναι όργανο
Ο αστυνομικός είναι όργανο
Αρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 23 Μαρ 2023, 21:48

kat_woman έγραψε:
Τετ 22 Μαρ 2023, 09:03
Παιδιά, τι δεν καταλαβαίνετε?
Αφού ο Λιακό είναι θεόσταλτος και υποστηρίζει Μητσοτάκη, άρα και ο Θεός είναι μητσοτακικός! :loco: :loco:
Κατά τη λογική:
Το μπουζούκι είναι όργανο
Ο αστυνομικός είναι όργανο
Αρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι
Ο Λιακόπουλος είχε εξαφανιστεί για μεγάλο διάστημα και όταν εμφανιζόταν ήταν ξενέρωτος.
Κάτι σαν το Λεβέντη ένα πράμα.
Και εκείνος άρεσε όταν ήταν παθιασμένος και έβριζε.
Μετά έριξε νερό στο κρασί του και λίγο πολύ λιβάνιζε Σιμήτη Στουρνάρα.
Κάτι όμοιο και ο Λιακόπουλος....του έφυγε το πάθος η φλόγα η μαγεία που τον έκανε ........ "θεόσταλτο"
Το μπλογκ του άχρουν άοσμο άγευστο.......

Ξεκινάει με πάθος και στο δρόμο ξενερώνει ξεφουσκώνει....τι είναι
Η μάλλον όταν κάποιος χάνει το παλιό του πάθος και τρέλα και γίνεται σοβαρός μετρημένος τι τρέχει?
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από kat_woman » Παρ 24 Μαρ 2023, 08:33

doctormarkon έγραψε:
Πέμ 23 Μαρ 2023, 21:48


Η μάλλον όταν κάποιος χάνει το παλιό του πάθος και τρέλα και γίνεται σοβαρός μετρημένος τι τρέχει?
Συγκεκριμένα με τον Λιακόπουλο -γνώμη μου- πρέπει να παίζει το εξής:
Πλέον δεν πουλάει το αφήγημά του περί πολέμαρχου και τα τοιαύτα. Πάλιωσε, δεν αποδεικνύεται, ο κόσμος δεν αγοράζει τα βιβλία του, γιατί μπορεί τελείως τζάμπα, να βρει στο γιουτιούμπι (αλλά και αλλού, το τικ τοκ επίσης βρίθει) τον κάθε "αφυπνιστή" που θα πει ότι παλαβομάρα του έρθει.
Άρα, τι να κάνει για να κρατηθεί στη δημοσιότητα? Πολιτική. Δήθεν μου τάχα μου "σοβαρές" δηλώσεις ενός μετανιωμένου.
Παίζει πολύ και το χρήμα. Οι κυβερνώντες θα κάνουν το παν για να κρατηθούν στην εξουσία. Συμφωνώ με Aquila πιο πάνω.
Δεν μασάμε.
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
Tasoula1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:43
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 11 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από Tasoula1 » Σάβ 25 Μαρ 2023, 20:11

Ότι να ναι λέτε, ο Δημοσθένης δήλωσε ότι δεν θα ψηφίσει νέα Δημοκρατία μετά από αυτά που έκανε. Όσο για το μη χείρον βέλτιστο, είναι κάτι δυσνόητο.

Θα παρακαλέσω τον διαχειριστή του φόρουμ να κλειδώσει το θέμα.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 26 Μαρ 2023, 02:11

Νομίζω πως ο διαχειριστής του φόρουμ δεν μπορεί να λειτουργεί ως υπηρέτης του κάθε χρήστη.

Νομίζω πως αν ήταν το προσωπικό σου νήμα, όπου γράφεις τα πολύ προσωπικά σου, τότε θα μπορούσες να ζητήσεις κλείδωμα.

Το ότι άνοιξες ένα γενικού ενδιαφέροντος νήμα, θαρρώ πως δεν συνεπάγεται ότι το νήμα είναι δικό σου και ότι δικαιούσαι να αιτήσαι όποτε θέλεις να το κλειδώνουμε.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 160 φορές
Έλαβε Likes: 207 φορές

Re: Μια απορια μου για την υποθεση του Λιακοπουλου, που δεν ξερω αν θα μου απαντηθει τελικα...

Δημοσίευση από dim » Κυρ 26 Μαρ 2023, 11:38

Δεν πρέπει να κλειδωθεί.. Σκεφτείτε το, είχαμε μια μεγάλη ευκαιρία να μαθαίνουμε νέα απευθείας απο τον πολέμαρχο του Θεού μέσω της Τασούλας και τώρα θα την πετάξουμε στα σκουπίδια? Άσε που τώρα μπήκε στο παιχνίδι και ο Δίας.. Αυτό που το πάτε? :blowave:
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”