Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από dim » Παρ 16 Δεκ 2022, 17:05

Tasoula1 έγραψε:
Παρ 16 Δεκ 2022, 13:21
Μια ερωτηση να σου κανω, ποιοι ειναι βρε παιδακι μου αυτοι οι επικυριαρχοι;
Aquila να απαντήσω? :xara:
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
Tasoula1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:43
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 11 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από Tasoula1 » Παρ 16 Δεκ 2022, 18:13

dim έγραψε:
Παρ 16 Δεκ 2022, 17:05
Tasoula1 έγραψε:
Παρ 16 Δεκ 2022, 13:21
Μια ερωτηση να σου κανω, ποιοι ειναι βρε παιδακι μου αυτοι οι επικυριαρχοι;
Aquila να απαντήσω? :xara:
Μέχρι να έρθει ο Aquila απάντησε εσύ βρε παιδί! :xara:
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από dim » Παρ 16 Δεκ 2022, 18:25

Ο καρκίνος αυτού του πλανήτη απο τα χρόνια του Ιησού μέχρι και τώρα..
(do your math :wink: )
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
Tasoula1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:43
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 11 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από Tasoula1 » Παρ 16 Δεκ 2022, 21:22

dim έγραψε:
Παρ 16 Δεκ 2022, 18:25
Ο καρκίνος αυτού του πλανήτη απο τα χρόνια του Ιησού μέχρι και τώρα..
(do your math :wink: )
Δεν κατάλαβα τίποτα!!! :conf:
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από dim » Παρ 16 Δεκ 2022, 21:55

Tasoula1 έγραψε:
Παρ 16 Δεκ 2022, 21:22
Δεν κατάλαβα τίποτα!!!
Ολως τυχαίως υπάρχουν αυτή την στιγμή στον κόσμο αλλά και ανέκαθεν κάποιες πανίσχυρες οικονομικά οικογένειες ως επι το πλείστον εβραικής φυλής και καταγωγής που αποφασίζουν πως θέλουν να είναι ο κόσμος που απο χρόνια σχεδιάζουν.. Σκορπώντας απίστευτο χρήμα σε καίριες θέσεις της κοινωνίας σε όλη την διαστρωμάτωση της, έχουν καταφέρει εύκολα να ελέγχουν κεντρικές τράπεζες σχεδόν όλων των κρατών, την δικαιοσύνη, νομικό σύστημα, σύνταγμα, εκπαίδευση, ΜΜΕ,θρησκεία, πολιτισμό, και όλες τις πτυχές της κοινωνίας γενικώτερα. Οι αρχηγοί των κρατών του κόσμου σε ποσοστό 99,9% είναι απλώς διακοσμητικοί και απόλυτες μαριονέτες τους. Είναι αυτοί που ευθύνονται για τα μεγαλύτερα εγκλήματα αλλά και τεράστιες απάτες που έλαβαν χώρα πάνω στη γη καθώς εχουν σχεδιαστεί και εκτελεστεί από τους ίδιους. Αν όντως η ερώτηση σου δεν είναι ρητορική και πραγματικά δεν ξέρεις ποιοι είναι αυτοί, τότε είσαι απο τις τυχερές που βρήκες αυτόν τον ιστότοπο όπου κουβαλάει μέσα του απίστευτο όγκο πληροφορίας. Σε σένα επαφείεται πόση απο αυτήν μπορείς να ρουφήξεις.
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
Aquila
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1763
Εγγραφή: Κυρ 21 Αύγ 2016, 17:18
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 212 φορές
Έλαβε Likes: 460 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από Aquila » Παρ 16 Δεκ 2022, 22:51

Εικόνα
₪₪₪₪₪₪ ЭЄ ₪₪₪₪₪₪
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tasoula1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:43
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 11 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από Tasoula1 » Σάβ 17 Δεκ 2022, 12:13

dim έγραψε:
Παρ 16 Δεκ 2022, 21:55
Tasoula1 έγραψε:
Παρ 16 Δεκ 2022, 21:22
Δεν κατάλαβα τίποτα!!!
Ολως τυχαίως υπάρχουν αυτή την στιγμή στον κόσμο αλλά και ανέκαθεν κάποιες πανίσχυρες οικονομικά οικογένειες ως επι το πλείστον εβραικής φυλής και καταγωγής που αποφασίζουν πως θέλουν να είναι ο κόσμος που απο χρόνια σχεδιάζουν.. Σκορπώντας απίστευτο χρήμα σε καίριες θέσεις της κοινωνίας σε όλη την διαστρωμάτωση της, έχουν καταφέρει εύκολα να ελέγχουν κεντρικές τράπεζες σχεδόν όλων των κρατών, την δικαιοσύνη, νομικό σύστημα, σύνταγμα, εκπαίδευση, ΜΜΕ,θρησκεία, πολιτισμό, και όλες τις πτυχές της κοινωνίας γενικώτερα. Οι αρχηγοί των κρατών του κόσμου σε ποσοστό 99,9% είναι απλώς διακοσμητικοί και απόλυτες μαριονέτες τους. Είναι αυτοί που ευθύνονται για τα μεγαλύτερα εγκλήματα αλλά και τεράστιες απάτες που έλαβαν χώρα πάνω στη γη καθώς εχουν σχεδιαστεί και εκτελεστεί από τους ίδιους. Αν όντως η ερώτηση σου δεν είναι ρητορική και πραγματικά δεν ξέρεις ποιοι είναι αυτοί, τότε είσαι απο τις τυχερές που βρήκες αυτόν τον ιστότοπο όπου κουβαλάει μέσα του απίστευτο όγκο πληροφορίας. Σε σένα επαφείεται πόση απο αυτήν μπορείς να ρουφήξεις.
Αυτο ηταν; Ειπα και γω! Εγω νομιζα οτι θα μου λεγατε για τιποτα οντα μη ανθρωπινα...

Δεν το δεχομαι αυτο που μου γραφεις για την "ελιτ" αυτη dim. Και ξερεις γιατι; Γιατι μου μιλας για απλους ανθρωπους. ΔΕΝ μπορουν ανθρωποι να προκαλεσουν τοσο κακο και μαλιστα με τετοια και τοση διαρκεια! Με τιποτα. Οι πραγματικοι εχθροι του ανθρωπου και οι κοσμοκρατορες του κοσμου αυτου ειναι πρωτα οι δαιμονες και μετα εκει κατα το 40000 πΧ οι νεφελιμ που ειναι χωρισμενοι σε δυο αδελφοτητες. Αυτοι ειναι τα πραγματικα αφεντικα και ελεγχουν τα παντα που αναφερεις πιο πανω και η "ελιτ" που μου λες απλως ειναι το πιονι τους. Και το κακο στην ανθρωποτητα δεν ξεκινησε απο τα χρονια του Χριστου, κραταει απο τοτε που υπαρχει ο πρωτος ανθρωπος πανω στην γη, μιλαμε δηλ για δισεκατομμυρια χρονια.
Οι εχθροι μας Dim, ουτε κουραζονται, ουτε πεινανε, ουτε πεθαινουν και γι αυτο και εχουν την δυνατοτητα να κανουν σχεδια ωστε να καταστρεψουν τον ανθρωπο και την Δημιουργια...

Νομιζω ότι πρεπει να προχωρησετε λίγο παραπανω την σκεψη σας πανω σ αυτο...
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από dim » Κυρ 18 Δεκ 2022, 15:39

Tasoula1 έγραψε:
Σάβ 17 Δεκ 2022, 12:13
Δεν το δεχομαι αυτο που μου γραφεις για την "ελιτ" αυτη dim. Και ξερεις γιατι; Γιατι μου μιλας για απλους ανθρωπους. ΔΕΝ μπορουν ανθρωποι να προκαλεσουν τοσο κακο και μαλιστα με τετοια και τοση διαρκεια! Με τιποτα. Οι πραγματικοι εχθροι του ανθρωπου και οι κοσμοκρατορες του κοσμου αυτου ειναι πρωτα οι δαιμονες και μετα εκει κατα το 40000 πΧ οι νεφελιμ που ειναι χωρισμενοι σε δυο αδελφοτητες. Αυτοι ειναι τα πραγματικα αφεντικα και ελεγχουν τα παντα που αναφερεις πιο πανω και η "ελιτ" που μου λες απλως ειναι το πιονι τους.
Το θέμα είναι Τασούλα ότι εγώ γράφω για υπαρκτά πρόσωπα που ανά πάσα στιγμή μπορείς εύκολα να κάνεις την έρευνα σου και να διαπιστώσεις ότι όντως υπάρχουν και δρούνε για έναν συγκεκριμένο σκοπό (παγκοσμιοποίηση, ψηφιοποίηση , αποπληθυσμός, σκλαβοποίηση και ασφυκτικός έλεγχος των ανθρώπων..). Αν και έχω και εγώ διαιθητικά την άποψη ότι όλο αυτό είναι μη ανθρώπινο και δεν έχει να κάνει με ανθρώπινα χαρακτηριστικά καθώς λείπει η ενσυναίσθηση, που είναι βασικό ανθρώπινο στοιχείο. Απο εκει και πέρα όμως ξεφεύγουμε απο αυτό που ήδη φαίνεται και μπορούμε να το αναλύσουμε κοιτώντας τα πραγματικά δεδομένα, και περνάμε σε ένα άλλο πεδίο όπου δεν είμαστε σίγουροι για αυτό που λέμε ή ακούσαμε ή είπε κάποιος ως προφητεία.. Δεν ξέρω αν οι νεφελίμ όπως λες χωρίστηκαν σε δυο αδελφότητες και είναι τα πραγματικά αφεντικά , όπως δεν μπορείς ούτε εσύ να το υποστηρίξεις 100% αφού είναι απίθανο να αποδειχτεί και το μόνο που σε καθοδηγεί στο να το πιστέψεις αυτό είναι μια προφητεία ή κάτι που είδε κάποιος στον ύπνο του κλπ. Οπότε, υπο αυτήν την έννοια ας μείνουμε σε αυτά που μπορούμε να υποψιαζόμαστε και να διακρίνουμε με βάση τα δεδομένα που έχουμε τώρα, αυτή την στιγμή. Μπορούμε ακόμα και να αναφέρουμε ονόματα που είμαι σίγουρος ότι θα έχεις ακούσει.. Πρέπει να αρχίσουμε να ενώνουμε τις τελίτσες, αλλά μία μία κάθε φορά γιατί αν πάμε ασύνδετα και τυχαία δεν θα καταφέρουμε να δούμε την εικόνα.
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
Tasoula1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:43
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 11 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από Tasoula1 » Κυρ 18 Δεκ 2022, 20:20

dim έγραψε:
Κυρ 18 Δεκ 2022, 15:39
Tasoula1 έγραψε:
Σάβ 17 Δεκ 2022, 12:13
Δεν το δεχομαι αυτο που μου γραφεις για την "ελιτ" αυτη dim. Και ξερεις γιατι; Γιατι μου μιλας για απλους ανθρωπους. ΔΕΝ μπορουν ανθρωποι να προκαλεσουν τοσο κακο και μαλιστα με τετοια και τοση διαρκεια! Με τιποτα. Οι πραγματικοι εχθροι του ανθρωπου και οι κοσμοκρατορες του κοσμου αυτου ειναι πρωτα οι δαιμονες και μετα εκει κατα το 40000 πΧ οι νεφελιμ που ειναι χωρισμενοι σε δυο αδελφοτητες. Αυτοι ειναι τα πραγματικα αφεντικα και ελεγχουν τα παντα που αναφερεις πιο πανω και η "ελιτ" που μου λες απλως ειναι το πιονι τους.
Το θέμα είναι Τασούλα ότι εγώ γράφω για υπαρκτά πρόσωπα που ανά πάσα στιγμή μπορείς εύκολα να κάνεις την έρευνα σου και να διαπιστώσεις ότι όντως υπάρχουν και δρούνε για έναν συγκεκριμένο σκοπό (παγκοσμιοποίηση, ψηφιοποίηση , αποπληθυσμός, σκλαβοποίηση και ασφυκτικός έλεγχος των ανθρώπων..). Αν και έχω και εγώ διαιθητικά την άποψη ότι όλο αυτό είναι μη ανθρώπινο και δεν έχει να κάνει με ανθρώπινα χαρακτηριστικά καθώς λείπει η ενσυναίσθηση, που είναι βασικό ανθρώπινο στοιχείο. Απο εκει και πέρα όμως ξεφεύγουμε απο αυτό που ήδη φαίνεται και μπορούμε να το αναλύσουμε κοιτώντας τα πραγματικά δεδομένα, και περνάμε σε ένα άλλο πεδίο όπου δεν είμαστε σίγουροι για αυτό που λέμε ή ακούσαμε ή είπε κάποιος ως προφητεία.. Δεν ξέρω αν οι νεφελίμ όπως λες χωρίστηκαν σε δυο αδελφότητες και είναι τα πραγματικά αφεντικά , όπως δεν μπορείς ούτε εσύ να το υποστηρίξεις 100% αφού είναι απίθανο να αποδειχτεί και το μόνο που σε καθοδηγεί στο να το πιστέψεις αυτό είναι μια προφητεία ή κάτι που είδε κάποιος στον ύπνο του κλπ. Οπότε, υπο αυτήν την έννοια ας μείνουμε σε αυτά που μπορούμε να υποψιαζόμαστε και να διακρίνουμε με βάση τα δεδομένα που έχουμε τώρα, αυτή την στιγμή. Μπορούμε ακόμα και να αναφέρουμε ονόματα που είμαι σίγουρος ότι θα έχεις ακούσει.. Πρέπει να αρχίσουμε να ενώνουμε τις τελίτσες, αλλά μία μία κάθε φορά γιατί αν πάμε ασύνδετα και τυχαία δεν θα καταφέρουμε να δούμε την εικόνα.
Κοιτα, για τους νεφελιμ που πανε πακετο με τους ελοχιμ και τους ελ, υπαρχουν μπολικες καταγραφες στην αγια Γραφη, στον Ενωχ, στον Πλατωνα, στον Ησιοδο. Για τους δαιμονες φυσικα κυρια πηγη ειναι η αγια Γραφη. Αλλα σκεφτομαι οτι ακομα και αν σε επειθα οτι ειναι υπαρκτα αυτα τα οντα, παλι δεν θα μπορουσα να σε πεισω οτι υπαρχει συνδεση με τον υλικο μας κοσμο και οτι τα κακα απο τα οντα αυτα, οι δαιμονες δηλ και οι νεφελιμ εξουσιαζουν τα παντα και εχουν οργανωμενο σχεδιο για την αποδομηση των παντων...

Χμ. Οκ, τοτε αστο απλα να υπαρχει σαν μια καταθεση γνωμης.

Μια ερωτηση ακομα, για να καταλαβω λίγο καλυτερα το σκεπτικο σου (σας):
Εφοσον αναγνωριζεις ως εχθρο σου αυτην την σατανικη ελιτ, τι σκοπευεις να κανεις; Μηπως να την πολεμησεις; Και με ποιον τροπο; Εκτος και αν ο μονος τροπος που εχεις ειναι αυτο που ειπες καπου αλλου, να δειξεις δηλ ανυπακοη στο συστημα τους και να ζησεις οσο γινεται ελευθερος με τον δικο σου τροπο. Για πες λίγο.
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1114
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από dim » Κυρ 18 Δεκ 2022, 22:02

Το καλύτερο σενάριο θα ήταν να αφυπνιστεί όσο πιο πολύς κόσμος γίνεται, να βγουν οι παρωπίδες και όλοι μαζί να σχηματίσουμε δείξουμε την δύναμη μας στο σύστημα δείχνοντας ανυπακοή και γενικά να συγκροτηθούν ομάδες, κοινότητες, συλλογικότητες που θα επικοινωνούν και θα αλληλεπιδρούν μεταξύ τους. Στο σημείο που φτάσαμε είναι σίγουρο ότι όσοι δεν δεχτούν την θηλεια στο λαιμό θα κυνηγηθούν ανελέητα.. Η πίστη στον Θεό πιστεύω ότι θα ενδυναμώσει όλη την προσπάθεια και από εκεί και πέρα είναι θέμα απόφασης του καθένα προσωπικά πόσο μακριά θα το πάει. Είναι ο δύσκολος δρόμος και πρέπει να οπλιστούμε με πίστη και με θάρρος. Το σύστημα έχει του τρόπο του να προχωρά και θα κάνει τα πάντα για να μας εξαφανίσει. Το θέμα όμως για τον αποφασισμένο αρνητή του συστήματος είναι να μην χάσει την ψυχή του μέχρι τέλους. Από κει και πέρα βλέποντας και κάνοντας. Θα ήθελα όμως να ακούσω την δική σου εκδοχή των πραγμάτων γιατί είμαι σίγουρος ότι κάπως θα το έχεις οραματιστεί αυτό που έρχεται.
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
Tasoula1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:43
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 11 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από Tasoula1 » Κυρ 18 Δεκ 2022, 23:19

dim έγραψε:
Κυρ 18 Δεκ 2022, 22:02
Το καλύτερο σενάριο θα ήταν να αφυπνιστεί όσο πιο πολύς κόσμος γίνεται, να βγουν οι παρωπίδες και όλοι μαζί να σχηματίσουμε δείξουμε την δύναμη μας στο σύστημα δείχνοντας ανυπακοή και γενικά να συγκροτηθούν ομάδες, κοινότητες, συλλογικότητες που θα επικοινωνούν και θα αλληλεπιδρούν μεταξύ τους. Στο σημείο που φτάσαμε είναι σίγουρο ότι όσοι δεν δεχτούν την θηλεια στο λαιμό θα κυνηγηθούν ανελέητα.. Η πίστη στον Θεό πιστεύω ότι θα ενδυναμώσει όλη την προσπάθεια και από εκεί και πέρα είναι θέμα απόφασης του καθένα προσωπικά πόσο μακριά θα το πάει. Είναι ο δύσκολος δρόμος και πρέπει να οπλιστούμε με πίστη και με θάρρος. Το σύστημα έχει του τρόπο του να προχωρά και θα κάνει τα πάντα για να μας εξαφανίσει. Το θέμα όμως για τον αποφασισμένο αρνητή του συστήματος είναι να μην χάσει την ψυχή του μέχρι τέλους. Από κει και πέρα βλέποντας και κάνοντας. Θα ήθελα όμως να ακούσω την δική σου εκδοχή των πραγμάτων γιατί είμαι σίγουρος ότι κάπως θα το έχεις οραματιστεί αυτό που έρχεται.
Θα σου πω λίγο έναν λόγο του Δημοσθένη, μας είπε να μείνουμε ο καθένας εκεί που βρίσκεται, στην οικογένεια του δηλ και στην δουλειά που έχει και όταν φτάσει η κατάσταση στο απροχώρητο, δηλ να απειλείται η ζωή μας και η ψυχή μας, τότε να τα βροντηξουμε όλα και να φύγουμε να σωθούμε. Προορισμός για τους λιακοπουλικους είναι το Αραντις, η περιοχή που είναι απαγορευμένη για τους νεφελιμ. Ακόμη, ξέρω μερικούς ομοιδεατες που ήδη έχουν πάει σε απάτητα βουνά και καταφύγια, κάνοντας πρόβα επιβίωσης. Ο καλύτερος τρόπος είναι να το παλέψει ο καθένας μόνος του όσο μπορεί γιατί σε τέτοιες ακραίες καταστάσεις είναι δύσκολο να εμπιστευτεις κάποιον πέρα από τους δικούς σου ανθρώπους. Σκοπός είναι να αντέξουμε ως την εμφάνιση του Πολεμαρχου τότε που θα γίνει η μετατροπή των σωμάτων μας. Η μετατροπή δεν σχετίζεται με την αγιότητα, ούτε και με την μεταβολή του σώματος κατά την Δευτέρα Παρουσία. Είναι κάτι άγνωστο και προσωπικά δεν γνωρίζω εάν έχει σχέση και με την ενεργοποίηση του ιχωρα. Αν αντέξουμε ως τότε λοιπόν, μετά όλα τα δεινά τελείωνουν! Μέχρι τότε όμως θα μου πεις, ποιος ζει, ποιος πεθαίνει...
Άβαταρ μέλους
Tasoula1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:43
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 11 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από Tasoula1 » Τρί 20 Δεκ 2022, 12:15

Για να επανέλθω λίγο στο θέμα μου, μια ερώτηση, σας στείλαν εσάς τους άντρες φύλλο πορείας; Στον αδερφό μου έστειλαν από τον Ιούλιο κιόλας. Εσάς;
Άβαταρ μέλους
Fallen
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 579
Εγγραφή: Δευ 27 Αύγ 2018, 19:44
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: still on EARTH
Έδωσε Likes: 64 φορές
Έλαβε Likes: 81 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από Fallen » Σάβ 24 Δεκ 2022, 14:04

Tasoula1 έγραψε:
Τρί 20 Δεκ 2022, 12:15
Για να επανέλθω λίγο στο θέμα μου, μια ερώτηση, σας στείλαν εσάς τους άντρες φύλλο πορείας; Στον αδερφό μου έστειλαν από τον Ιούλιο κιόλας. Εσάς;
εχω λευκο απολυτηριο εδω και πολλα χρονια... με πηραν και τα χρονια... εχω και τρελοχαρτο.. οποτε δεν...

αλλα κι εναν φιλο που εχω μαχιμο με πρασινο αν θυμαμαι καλα απολυτηριο ακομα... δεν τον καλεσαν
και τοτε ειδα μεσα απο την ''κλειδαροτρυπα'' εναν τοπο λουσμενο στο φως... εναν τοπο τοσο γνωριμο και οικειο!!!
Άβαταρ μέλους
Tasoula1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ 20 Μάιος 2021, 22:43
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 10 φορές
Έλαβε Likes: 11 φορές

Re: Ειστε αραγε προετοιμασμενοι για εναν ενδεχομενο πολεμο με την Τουρκια;

Δημοσίευση από Tasoula1 » Σάβ 24 Δεκ 2022, 20:41

Fallen έγραψε:
Σάβ 24 Δεκ 2022, 14:04
Tasoula1 έγραψε:
Τρί 20 Δεκ 2022, 12:15
Για να επανέλθω λίγο στο θέμα μου, μια ερώτηση, σας στείλαν εσάς τους άντρες φύλλο πορείας; Στον αδερφό μου έστειλαν από τον Ιούλιο κιόλας. Εσάς;
εχω λευκο απολυτηριο εδω και πολλα χρονια... με πηραν και τα χρονια... εχω και τρελοχαρτο.. οποτε δεν...

αλλα κι εναν φιλο που εχω μαχιμο με πρασινο αν θυμαμαι καλα απολυτηριο ακομα... δεν τον καλεσαν
Μήπως επειδή είναι έφεδρος ο αδερφός μου και τον κάλεσαν; Δεν ξέρω.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”