Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από dim » Παρ 14 Οκτ 2022, 20:03

Τα σιτεμένα πρώην πιπίνια..

Εικόνα

Αυτή την κατηγορία την έχετε δει όλοι, είναι μπροστά σας, πίσω σας, γύρω σας ακόμα ίσως και μέσα στο σπίτι σας.. Οι άνθρωποι αυτής της αθάνατης κατηγορίας είναι τα άτομα που δεν λένε να συμβιβαστούν με το γεγονός ότι ο χρόνος περνάει απο πάνω τους και μοιραία τους αφήνει τα σημάδια του.. Στην συντριπτική τους πλειοψηφία είναι γυναίκες που ενώ βλέπουν, νιώθουν ότι δεν είναι πιά δροσερές όπως όταν ήτανε στα είκοσι τους όπως τότε που περπατούσανε στο πεζοδρόμιο και κάνανε είσπραξη και επιβεβαίωση απο δέκα μεριές ταυτοχρόνως , συνεχίζουν αρκετές δεκαετίες αργότερα να ζούν με τις παλιές δόξες.. Και εκεί αρχίζει το πράγμα να γίνεται κάπως κωμικό :lol: . Και νά δέκα στρώσεις κρέμες στο πρόσωπο γιατί πρέπει να κρυφτούνε οι ρυτίδες, νά και και το νύχι το ψεύτικο και βλεφαρίδα κάγκελο, και γενικά κάνουν τα πάντα για να δείξουν ότι είναι ακόμα εδώ και μετράνε κουβαλώντας μαζί τους όπου πάνε λίγη απο την ανεμελιά και την νεότητα του τότε (πριν 30, 40 + χρόνια) .. Ασε βρε φιλαράκι το σώμα σου όπως είναι, δείξε το φυσικό αληθινό σου πρόσωπο, σταμάτα πια να προσπαθείς να σταματήσεις τον χρόνο.. δεν γίνεται.. :dunno:
Γερνάς, και είσαι το ίδιο ποθητή και όμορφή σε ένα άλλο όμως επίπεδο.. Δεν πρέπει να σε απασχολεί οτι το παντελόνι σου είναι τρία νούμερα μεγαλύτερο, έχεις μάσει όμως εμπειρίες και σοφία . Πλέον το ζητούμενο δεν είναι τα πεταγμένα έξω μάτια των αντρώνε :nuts: καθώς καρφώνανε τον άλλωτε καλίγραμμο ποπό σου, αλλά να εμπνέεις σεβασμό και αξιοπρέπεια και όταν μιλάς να έχεις κάτι να πείς..
Πολλές δεν θέλουν να το εμπεδώσουν και συνεχίζουν με διάφορα τρικ να παραμμυθιάζουν τον εαυτό τους πρώτα και μετά τους γύρω τους. Θα τις δεις σε όλα τα κοινωνικά μέσα και πλατφόρμες με φωτογραφία πριν απο 25+ χρόνια τότε που ήτανε <<κούκλες>>.. Βγάζουνε selfies τίγκα στο φίλτρο και το αποτέλεσμα είναι για γέλια.. Λές και σιδερώσανε την φάτσα τους , μιλάμε για αψεγάδιαστο δέρμα χαχα..Αλλά κάτι απάνω τους μαρτυράει ότι είναι αφύσικο.. Δηλαδή στην εμμονή τους να παραμείνουν όμορφες και ελκτικές, καταφέρνουν το αντίθετο αποτέλεσμα. Μεγαλώσατε, δεχτείτε το ! Βγείτε απο την ουτοπία ! Ο άντρας που σας κοιτά καταλαβαίνει την αγωνία σας, και βλέπει την απέλπιδα προσπάθεια σας να παραμείνετε στο παιχνίδι αλλά δεν μπορεί να σας το πεί κατάμουτρα ότι υπερβάλετε και ότι είστε το ίδιο γοητευτικές ακόμα και χωρίς μακριά πλούσια μαλλιά και ψηλοτάκουνη γόβα.. Είστε πλάσματα όμορφα και φτιαγμένα να κάνουν τις καρδιές των αντρώνε :nuts: να χτυπάνε έτσι και αλλιώς μανάρια μου.. Δεν χρειάζεται το επιπλέον..
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 14 Οκτ 2022, 21:21

Που τις βρήκες αυτές τις φωτογραφίες και έχω ψοφήσει στο γέλιο?
Σαν αδερφή του Καρβέλα είναι.
Αν και να θες καλή εμφάνιση δεν είναι ματαιοδοξία.
Και το μακρύ μαλλί δεν είναι άσχημο.
Η Μαρίζα Κωχ θεά και ας είναι 70+
Είναι να έχεις στυλ και και να μην είσαι αντίγραφο.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 15 Οκτ 2022, 06:36

Το μαλλί.
Φαντάσου την σιτεμένη πιπίνα με κοντό μαλλί χωρίς τη μπλε μουτζούρα στο μάτι από τη μέση και πάνω.
Ίδια η Λαγκαρτ η σολαριασμένη.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από dim » Σάβ 29 Απρ 2023, 16:48

Οι βροντόσαυροι..

Εικόνα
Μιας και πλησιάζει το καλοκαιράκι και θα αρχίσουν οι παραλίες να γεμίζουν με κόσμο πάλι, ας ασχοληθούμε λίγο και με τους καλούς μας βροντόσαυρους. Το όνομα δεν είναι τυχαίο καθώς την κατηγορία αυτή απαρτίζουν άντρες από μεσήλικες και πάνω οπότε μπορείς να τους συγκρίνεις και με τους παλιούς δεινόσαυρους.. Στην πλειοψηφία τους είναι καθωσπρέπει κύριοι, που θα έχουν πάντα αδυναμία στο ωραίο φύλο. Λατρεύουν το γυναικείο κορμί και όπου σταθούν το δείχνουν κοιτάζοντας μέσα απο τα σκούρα τους γυαλιά ηλίου ότι κωλάρες και βυζάρες κυκλοφορούν στις παραλίες :nuts: . Δεν έχουν κολλήματα ούτε αναστολές.. Οτι κινείται τρώγεται που λένε. Από μικρά πιπίνια μέχρι μεγαλοκοπέλες αρκεί να να δείχνουν λίγο παραπάνω δέρμα.. Καμάκια στα νιάτα τους, μπαρουτοκαπνισμένοι, μια ζωή στον ποδόγυρο για όμορφη θυληκή παρουσία. Θα τους συναντήσεις σε μεγάλες ποσότητες στις παραλίες :baechguy: να διαβάζουν τάχαμου εφημερίδες ή ένα βιβλίο και πάντα με γυαλί ηλίου μαύρο ή πράσινο ή καθρέφτες (για να κόβουν κίνηση άφοβα). Ευγενικοί, και πάντα έτοιμοι να βοηθήσουν όλο τον θηλυκό πληθυσμό της παραλίας. Αιώνια καμάκια :ups: , έχουν μείνει στην δεκαετία του 80 τότε που υπήρχαν ακόμα τα άσπρα σλιπάκια MINERVA με σετάκι επίσης άσπρο φανελάκι (τύπου Τσιόδρα) .. Η τρίχα στο στήθος κουβερλού και σκαρπίνι δερμάτινο άμα λάχει για την αποφυγή άμμου στα δάχτυλα.. Συγγενεύουν με τα <<σιτεμένια πρώην πιπίνια>> και σε μικρότερο βαθμό με τους <<καληνυχτάκηδες>> αλλά τα πάνε καλά και με τα <<αρπακτικά>>. Γενικώς , είναι μια ακίνδυνη κατηγορία που υφίσταται σταθερά τα τελευταία πενήντα χρόνια και βάλε.. Εξ ου και το επίθετο ΒΡΟΝΤΟΣΑΥΡΟΣ ..
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 29 Απρ 2023, 18:26

Το φανελάκι των βροντόσαυρων είναι αστραφτερό λευκό.
Χωρίς μπίχλα σαν του Τσιόδρα.
Μου θύμισες τη μαμά μου όταν ζούσε και της άρεσε να πηγαίνουμε στις κοντινές παραλίες.
Πως ξετρύπωνε τους βροντόσαυρους που με κοίταζαν.
"Να γαμπρός να δεις που θα έρθει στο τραπέζι μας".

Και ερχόταν. Καλή μαντεψιά

Μετά επί μία εβδομάδα κουτσομπολεύαμε τον βροντόσαυρο και γελούσαμε.

Πηγαίναμε στο ΕΔΕΜ και πιάναμε ένα τραπέζι να είναι οι μισές καρέκλες στον ήλιο μισές στη σκιά.
Ηλιοθεραπεία και καφέ.

Εκεί συχνάζουν πολλοί.
Τελευταία έχω ρέντα στους βροντόσαυρους.
Ευγενικοί είναι δεν μπορείς να τους βρίσεις.
Τα τελευταία 2 χρόνια τους ξεφορτώθηκα.
Είναι μπολάκηδες κατά κανόνα και αν τους πεις ενάντια στο μπόλι αποχωρούν ευγενικά.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από dim » Σάβ 29 Απρ 2023, 18:37

Οι Οσίες Μαρίες..

Εικόνα

Ολοι μας κάπου, κάποτε έχουμε συνανήσει και κάποια Οσία Μαρία.. Προσωπικά, όταν ήμουν νέος έτυχε να γνωρίσω από κοντά
μία Οσία.. Αποτελούν μειονότητα στα χρόνια μας, αλλά υπάρχουν. Εχουν φωτιά, είναι κινητά ηφαίστια αλλά το κρύβουν επιμελώς.
Αν παρατηρήσεις καλά ίσω να συναντήσεις απο καμία σε μεγάλες ή μικρές παρέες . Δεν μιλούν πολύ και προτιμούν να περνάνε απαρατήρητες.
Προς τα έξω βγάζουν την εικόνα της ωθώας ψυχής αλλά μόνο αυτό δεν είναι.. Είναι αυτή που όταν χωρίσεις με την δικιά σου θα έρθει να σε παρηγορήσει και να την θάψει με τα χειρότερα λόγια. Είναι η ίδια που όταν είσαι με την σχέση σου στο τραπέζι θα βάλει με τέχνη το δικό της πόδι απο κάτω ψάχνοντας το δικό σου. Δεν έχει αναστολές και παίρνει αυτό που θέλει σχεδόν πάντα.. Συγγενεύει με την κατηγορία των <<αρπακτικών>>, αλλά είναι κατηγορία απο μόνη της.
Οταν είναι μικρή φεύγει απο το σπίτι της για φροντιστήριο με την φούστα ως το γόνατο και στην γωνία έχει γίνει σούπερ μίνι σε χρόνο μηδέν.Οταν είναι μεγάλη θα έρθει να σου πει τον πόνο της φροντίζοντας να ακουμπήσει με τέτοιο τρόπο πάνω σου που θα σε πιάσουν ταχυκαρδίες.. Ομως την τελική κίνηση την θέλει από σένα !! και όταν δεν την πάρει τότε έξυπνα θα φορέσει την μάσκα της Οσίας.. Είναι να μην σου τύχει .. Γιατί άμα σε βάλει στόχο δεν θα ξεφύγεις .
Με την εικόνα της σιγανοπαπαδιάς και της χαμηλοβλεπούσας θα έρθει κοντά σου και μέχρι να καταλάβεις τι έγινε θα σε κάνει μια μπουκιά.. Αποφεύγει τις συζητήσεις περί σεξ και κοκκινίζει αλλά από μέσα της παρακαλάει να πεις και άλλα.. Πως λέμε ...<<απο μπροστά παρθένα και απο πίσω.. περνάνε τρένα?>> ένα τέτοιο πράγμα φαντάσου..
Σε αντίθεση με τις άλλες κατηγορίες , κάτω από συγκεκριμένες καταστάσεις μπορεί να είναι δυνητικά επικίνδυνη καθώς ξέρει καλά την τέχνη της πλάνης και την εφαρμόζει με επιτυχία. Οταν καταλάβετε ότι ότι γνωρίσατε αυτό το είδος πείτε της και αυτής ( όπως της γυναίκας νταληκιέρη) ότι πρέπει να πεταχτείτε ως το περίπτερο
για τσιγάρα..
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 30 Απρ 2023, 00:24

Εγώ πάντως είμαι από μόνος μου μία κατηγορία :P
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από dim » Κυρ 30 Απρ 2023, 11:51

OTTO έγραψε:
Κυρ 30 Απρ 2023, 00:24
Εγώ πάντως είμαι από μόνος μου μία κατηγορία
ΟΤΤΟ, κάτσε καλά γιατί με το ζόρι κρατιέμαι να μην σε περάσω μέσα εδώ... με τίτλο : ΟΙ αγάμητοι .. χαχαχ :lol:
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 01 Μάιος 2023, 06:02

dim έγραψε:
Κυρ 30 Απρ 2023, 11:51
OTTO έγραψε:
Κυρ 30 Απρ 2023, 00:24
Εγώ πάντως είμαι από μόνος μου μία κατηγορία
ΟΤΤΟ, κάτσε καλά γιατί με το ζόρι κρατιέμαι να μην σε περάσω μέσα εδώ... με τίτλο : ΟΙ αγάμητοι .. χαχαχ :lol:
Βρε κανε το, απλά μην με μπλέξεις με κάποιους που κλαψουρίζουν αν έχουν να το κάνουν από 6 μηνες έως 2 χρόνια.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από dim » Δευ 01 Μάιος 2023, 17:29

OTTO έγραψε:
Δευ 01 Μάιος 2023, 06:02
Βρε κανε το, απλά μην με μπλέξεις με κάποιους που κλαψουρίζουν αν έχουν να το κάνουν από 6 μηνες έως 2 χρόνια.
Μπορεί να έχουμε κάποιες κόντρες στο νήμα σου, αλλά δεν παύω να σε σέβομαι οπότε δεν θα το έκανα ποτέ αυτό :wink: . Το νήμα μου είναι σατυρικό και πραγματεύεται χαρακτήρες από την αστεία τους όμως πλευρά.. Για σένα οι απόψεις μου θέλω να έχουν σοβαρό και τεκμηριωμένο λόγο.
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: Χαρακτήρες στο ερωτικό πεδίο..

Δημοσίευση από dim » Σάβ 27 Ιαν 2024, 17:41

Μπαρουτοκαπνισμένες της διπλανής πόρτας....


Εικόνα
Είναι η κατηγορία αυτή των ένδοξων γυναικών που τα έχουν κάνει όλα.. Εχουν διασκεδάσει στη ζωή και έχουν χαρεί κάθε γλυκιά ερωτική στιγμή σε κάθε τους σχέση, έχουν αποκτήσει σοφία, εμπειρία και μετράνε πίσω τους αρμάδες απο πρώην και παρα-προηγούμενους.. Δεν χρειάζονται λόγια ρομαντικά, ούτε παιδικά φλέρτ και καμωματάκια για να πάρουν αυτό που θέλουν. Ξέρουν τι ζητάνε και το δείχνουν χωρίς όμως να αυτομειώνονται. Εχουν τον απόλυτο έλεγχο στα πράγματα καθώς έχουν δει πολλά στην μακρόχρονη πορεία τους. Μπορούν εύκολα να βρεθούν στο ηλικιακό εύρος απο τα σαράντα εως πενήντα ,πενηνταπέντε.. Μοιάζουν με μπαρουτοκαπνισμένα κανόνια που έχουν ρίξει άπειρες βολές σε καρδιές νέων μετρώντας νίκες αλλά και ήττες. Το καταλαβαίνεις απο την εμφάνιση τους. Ο χρόνος έχει περάσει απο πάνω τους καθώς στο άλλοτε λαμπερό λείο δέρμα τη θέση έχουν πάρει κάποιες ρυτίδες ή ραγάδες ή μία χαλάρωση στο άλλοτε σφριγηλό κορμί ή όλα μαζί δεν έχει σημασία.. Και δεν έχει καμία σημασία γιατί όπως είπαμε τα έχουν γευτεί όλα και τίποτα δεν μπορεί να τις κάνει να νιώσουν άβολα. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν καίγονται να πέσουν σε κανένα κρεβάτι εύκολα. Εχουν γίνει επιλεκτικές καθώς η μακρόχρονη εμπειρία τους τις έχει μάθει να διαλέγουν π.χ το τσουτσούνι με λεφτά απο το τσουτσούνι σκέτο.. Εχουν κοντινή συγγένεια με τα <<σιτεμένα πιπίνια >>της προηγούμενης κατηγορίας που έχω γράψει εδώ : viewtopic.php?f=145&t=22158&start=25#p353142 παλιότερα , με την διαφορά ότι αυτές έχουν το γνώθι σ" αυτόν .
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”