ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από dim » Παρ 15 Ιούλ 2022, 17:12

Αγαπητοί φίλοι συμφορουμίτες, ενεργά αλλά και λιγότερο ενεργά μέλη των ΙΔΕΟ καταλαβαίνω ότι έχουμε παγώσει όλοι με τον άδικο χαμό της Βασούλας μας. Ετσι νιώθω και εγώ.. Παράλληλα όμως, ως μέλη αυτής της κοινότητας ωφείλουμε να διαχειριστούμε την κατάσταση με τον καλύτερο και ψυχραιμότερο τρόπο για να καταθέσουμε τον σεβασμό και την αγάπη μας σε αυτήν καθώς και να συνεχίσουμε να πλέουμε με αυτό το καράβι αφού όλοι είμαστε επιβάτες.. Δημιούργησα αυτό το θέμα με την σκέψη ότι όσοι έχουν κάποιες ιδέες/προτάσεις και θέληση να συνδράμουν με τον όποιο τρόπο ώστε να συντονιστεί κάπως η κατάσταση και να τρέξουν κάποιες κινήσεις που θα πρέπει να γίνουν.
Προσωπικά θεωρώ ότι πρέπει άμμεσα να γίνουν κάποια πράγματα και να δρομολογηθούν και κάποια άλλα. Ενα πρώτο πράγμα που πρέπει να γίνει ( δεν γνωρίζω αν έχει ήδη γίνει ) είναι : 1) Εξ ονόματι όλων των μελών των ΙΔΕΟ όχι προσωπικά αλλά ως συλλογική οντότητα αφου απαριθμούμε σεβαστό αριθμό μελών, θα πρέπει να στείλουμε μια μεγάλη ανθοδέσμη στην οικογένειά της δείχνοντας την συμπαράστασή μας και την αγάπη μας στην Βασούλα. Αυτό πρέπει να γίνει άμμεσα.. ( Λυπάμαι πάρα πολύ που δεν μπορώ να είμαι παρών λόγω διαμονής στο εξωτερικό αλλά θα είμαι πάντα εδώ για όπου μπορώ να συνεισφέρω). Θα χρειαστεί κάποιος να γίνει σημείο αναφοράς για λογαριασμό όλων και να αναλάβει ορισμένα πράγματα..
2) Να συλλεχθεί όσο περισσότερο υλικό οπτικό/ακουστικό απο την Βασούλα μας καθώς και τις τοποθετήσεις όλης της μπλογκόσφαιρας που αποτείουν φόρο τιμής για το έργο της. Ολο το υλικό να αυτό να ενσωματωθεί σε ένα DVD και να δοθεί στους οικείους της ως τιμής ένεκεν για τον άνθρωπο που χάσαμε πρόσφατα..
3) Να καθιερωθεί ημέρα μνήμης η 12 Ιουλίου και κάθε τέτοια ημερομηνία να αφιερώνουμε χρόνο για αυτήν την εξαιρετική ψυχή προσθέτοντας ο καθένας ότι θέλει στο νήμα της , καθώς και η μέρα αυτή να γίνεται ημέρα συνάντησης όλων των μελών (όσων θέλουν φυσικά) δια ζώσης.
Θεωρώ ότι όλοι έχουμε την ποιότητα να βοηθήσουμε σε αυτό, αλλά κάποιοι ξεχωρίζουν ίσως παραπάνω. Για παράδειγμα γνωρίζω ότι η Βασούλα είχε μια πολύ καλή σχέση φιλίας με την Κατερίνα (kat_woman) και πολλές φoρές την εκθείαζε ως καλή φίλη οπότε προτείνω να αναλάβει τον συντονισμό κάποιων πραγμάτων. Οπως και ένας δίκαιος και ειλικρινής άνθρωπος που είναι ο ΟΤΤΟ ίσως να μπορεί να αναλάβει να τρέξει και αυτός απο την πλευρά του πράγματα , καθώς και η δοκτορέσα που είναι σταθερή αξία στα ΙΔΕΟ, αλλά και πολλοί άλλοι που ο καθένας μπορεί να αναλάβει ή να προτείνει κάτι.
Σεντόνι μέν, αλλά πιστεύω ότι θα πρέπει να ξεκινήσουμε απο κάπου όταν πέσει η σκόνη..
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ-

Δημοσίευση από kat_woman » Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:07

Προσωπικά ειμαι ανοιχτη σε καθε προταση που βοηθα να τηρηθει οσο πιο πολυ ζωντανη η μνημη της Βικυς...
Πείτε μου τι μπορω-πρακτικα-να κανω και θα το κανω.
Επιπλεον, οπως εγραψα και στο προσωπικο της νημα, θεωρω πως πρεπει πασει θυσια να κρατησουμε τα ΙΔΕΟ ζωντανα. Ξερω οτι η Βικυ πληρωνε καθε χρονο εναν host, αλλα δεν εχω την παραμικρη ιδεα ουτε ποσα λεφτα εδινε, ουτε ποιος ειναι αυτος ο host και ποια ειναι η διαδικασια. Το μονο που ξερω ειναι οτι πληρωνε παντα γυρω στον Μαρτη-Απριλη, οποτε εχουμε χρονο να το διερευνησουμε και να δουμε τι θα κανουμε, οποιος μπορει και οποιος επιθυμεί, φυσικα. Αν καποιος ξερει κατι, ας μας το πει.
Τελος αν καποιος θελει το τηλεφωνο μου για να συννενοηθουμε πιο αμεσα, ευχαριστως να το δωσω σε pm.
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από dim » Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:21

Σε ευχαριστώ που είσαι πρόθυμη και έτοιμη να βοηθήσεις σε ότι χρειαστεί. Είναι και άλλοι που θέλουν να φανούν χρήσιμοι είμαι σίγουρος, αλλά προς το παρών υπάρχει ένα μούδιασμα και είναι λογικό αυτό. Αν νομίζεις ότι το νήμα πρέπει να μεταφερθεί αλλού καλώς, αλλιώς ας το διαβάζει ο καθένας εδώ. Ειμαι στην διάθεσή σας αν μπορώ κάπου να βοηθήσω. Συντονιστείτε μόνο γιατί αυτό είναι που χρειάζεται τώρα. Να κρατηθεί ο τόπος αυτός..
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από kat_woman » Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:28

Ωραια. Ας ξεκινησουμε με την ανθοδεσμη. Θα κοιταξω αμεσα, αυριο κι ολας κι αν δεν μπορεσω απο Δευτέρα, να ρωτησω σε ανθοπωλείο, να το δρομολογησουμε. Ειναι πολυ ωραια η ιδεα σου Dim!
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από dim » Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:33

Σε ευχαριστώ πολύ Κατερίνα!! Είμαι σίγουρος ότι θα το αναλάβεις. :giverose:
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
FireflyEarth
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Παρ 03 Νοέμ 2017, 22:16
Irc ψευδώνυμο: FireflyEarth
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 400 φορές
Έλαβε Likes: 250 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από FireflyEarth » Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:41

kat_woman έγραψε:
Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:28
Ωραια. Ας ξεκινησουμε με την ανθοδεσμη. Θα κοιταξω αμεσα, αυριο κι ολας κι αν δεν μπορεσω απο Δευτέρα, να ρωτησω σε ανθοπωλείο, να το δρομολογησουμε. Ειναι πολυ ωραια η ιδεα σου Dim!
Κατερίνα, αν γίνεται να δοθεί ένα IBAN να βάλω χρήματα για ανθοδέσμη, στεφάνι, οτιδήποτε.
Θα επιθυμούσα να συνεισφέρω σ' αυτό τουλάχιστον, μια και λόγο απόστασης πρακτικά δε
βλέπω άλλο τρόπο...

Υ.Γ. Θα είμαι Καλαμάτα μέχρι την Κυριακή. Μετά θα λείψω για 10-15 μέρες,
οπότε δύσκολα θα 'χω πρόσβαση σε υπολογιστή.
  • I want no power or command
    Over people I'll never understand
  • Κάθε ιδεολογία αρνιέται όλες τις άλλες,
    υποχρεωτικά ξεπλανευτικές.
    Τότε είναι που αρχίζουμε να σκοτώνουμε.
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από dim » Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:48

Ενας απο τους γρηγορότερους και ασφαλείς τρόπους κατάθεσης -ανάληψης χρημάτων ασχέτου ποσού είναι με το Western Union. Το χρησιμοποιώ εδώ και είκοσι χρόνια και δουλεύει τέλεια. Πηγαίνει ο παραλήπτης με την ταυτότητά του και παιρνει το ποσόν την ίδια στιγμή που το στέλνει ο εντολέας σε όποιο μέρος της γης και να βρίσκεται.
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από OTTO » Παρ 15 Ιούλ 2022, 19:07

Ας ξεκινήσουμε με την ανθοδέσμη κ έναν τρόπο να στειλουμε χρήματα για αυτήν.

Εννοείται πως τα ιδεο πρέπει να τα κρατήσουμε ζωντανά κ θα βοηθήσω σε αυτο.

Στην τελική, όταν με το καλό έρθουν στον κόσμο εγγονάκια της Βίκυς, τα ιδεό θα είναι ένας από τους καλύτερους τρόπους να γνωρίσουν τη γιαγιά τους.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 05:44

Προσθέτω ένα θέμα για μένα πολύ σημαντικό, το οποίο έχω ήδη ξεκίνησε εργασία. Αφορά την κληρονομιά που έχει αφήσει σε όλους μας.
Τα περισσότερα βίντεο της βρίσκονται στο YouTube, και έχει φροντίσει να δημιουργήσει ένα αντίγραφο στο Odysee.
Όμως υπάρχει ένα ζήτημα. Τα πρώτα βίντεο δεν είχαν ενσωματωμένους υπότιτλους αλλά είναι ανεβασμένοι στο youtube. Αυτό σημαίνει ότι πολλά βίντεο στο Odessy ναι μεν υπάρχουν αλλά χωρίς υπότιτλους.
Αυτό σημαίνει ότι αν το YouTube τα ρίξει όπως και έχει συμβεί τότε θα χαθούν για πάντα οι μεταφράσεις.
Αυτό που έχω ξεκινήσει να κάνω είναι να κατεβάζω σε πρώτη φάση τους υπότιτλους.

Είναι μεγάλη δουλειά αλλά κάποια στιγμή θα την ολοκληρώσω.

Τέλος κάποια επιλεκτικά βίντεο της θα φροντίσω να τα αναμεταδωσω.

Έχω στο πλάνο να φτιάξω κάποια σύνθεση αλλά προσεχώς διότι έχει πολλή εργασία αυτό.

Προσωπικά πιστεύω ότι καθήκον ολων περισσότερο από το τι θέλει ο καθένας να συνεισφέρει σε αυτό το φόρουμ είναι να διαδώθει η πολύτιμη κληρονομιά που μας εχει αφήσει με όποιο τρόπο ο καθένας.
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από dim » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 08:09

Γάτε, είμαστε όλοι χαρούμενοι που είσαι ανάμεσα μας γιατί όλοι βλέπουμε την προσφορά σου στον αγώνα της ενημέρωσης. Έχεις δώσει πολλά και θα συνεχίσεις να δίνεις γιατί έχεις καταλάβει σε τι σάπιο κόσμο ζούμε. Η Βασούλα θα ήθελε να συνεχίσεις τον δρόμο που άνοιξε γιατί είσαι άξιος αντικαταστάτης της. Η συνεργασία σας ήταν άψογη . Όλοι επιθυμούμε και ευχόμαστε να μην χαθεί όλη η δουλειά της τόσα χρόνια και να μείνει γιατί έχει να ξυπνήσει πολύ κόσμο ακόμα. Κάνε ότι μπορείς να διαδοθεί .
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 14:21

Έκανα και μία σκέψη κάποια αποσπάσματα από το φόρουμ με άρθρα της Βασούλας να γίνουν βιβλίο.
Συνήθως στα βιβλία ούτε πληρώνεις ούτε σε πληρώνουν
Τουλάχιστον στα 1000 πρώτα αντίτυπα.
Ξέρω και εκδότη που μάλλον θα του αρέσει η ιδέα.
Η αυτοέκδοση (πληρώνεις) δε μας συμφέρει γιατί ο εκδότης δεν έχει κίνητρο να κάνει προώθηση.

Σκοπός να υπάρχουν άρθρα της Βασούλας και σε μορφή βιβλίου.

Για τα πρακτικά ..... Δώστε ΙΒΑΝ ή κάποιο τρόπο μη ηλεκτρονικό για χρήματα γιατί με ηλεκτρονικές πληρωμές δεν τα πάω καλά.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 14:23

dim έγραψε:
Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:48
Ενας απο τους γρηγορότερους και ασφαλείς τρόπους κατάθεσης -ανάληψης χρημάτων ασχέτου ποσού είναι με το Western Union. Το χρησιμοποιώ εδώ και είκοσι χρόνια και δουλεύει τέλεια. Πηγαίνει ο παραλήπτης με την ταυτότητά του και παιρνει το ποσόν την ίδια στιγμή που το στέλνει ο εντολέας σε όποιο μέρος της γης και να βρίσκεται.
Πες περισσότερα και λεπτομέρειες περί αυτού
Είναι μέσω υπολογιστή ηλεκτρονικά ή μέσω κάποιου κέντρου που στέλνεις χρήματα.
Στον Πειραιά έχει κάποιες θυρίδες αλλά δεν έχω προσέξει
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
FireflyEarth
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Παρ 03 Νοέμ 2017, 22:16
Irc ψευδώνυμο: FireflyEarth
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 400 φορές
Έλαβε Likes: 250 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από FireflyEarth » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 14:53

dim έγραψε:
Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:48
Ενας απο τους γρηγορότερους και ασφαλείς τρόπους κατάθεσης -ανάληψης χρημάτων ασχέτου ποσού είναι με το Western Union. Το χρησιμοποιώ εδώ και είκοσι χρόνια και δουλεύει τέλεια. Πηγαίνει ο παραλήπτης με την ταυτότητά του και παιρνει το ποσόν την ίδια στιγμή που το στέλνει ο εντολέας σε όποιο μέρος της γης και να βρίσκεται.
Επειδή είναι μια μικρή ταλαιπωρία και για τα 2 μέρη,
είπα για ΙΒΑΝ που είναι άμεσο και σύντομο.
Μέσα σ' ένα λεπτό ξεμπερδεύεις με ηλεκτρονική κατάθεση.
Όσο για ασφάλεια, έχω στην Κατερίνα τόση εμπιστοσύνη,
όσο της είχε και η Βασούλα μας. Ελπίζω και στο αντίστροφο...
Απ' την άλλη πάλι, το νήμα είναι προσβάσιμο σε όλους, οπότε
καταλαβαίνω απόλυτα. Θα μπορούσε ίσως σε private message.
  • I want no power or command
    Over people I'll never understand
  • Κάθε ιδεολογία αρνιέται όλες τις άλλες,
    υποχρεωτικά ξεπλανευτικές.
    Τότε είναι που αρχίζουμε να σκοτώνουμε.
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από dim » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 15:44

doctormarkon έγραψε:
Σάβ 16 Ιούλ 2022, 14:23
Πες περισσότερα και λεπτομέρειες περί αυτού
Είναι μέσω υπολογιστή ηλεκτρονικά ή μέσω κάποιου κέντρου που στέλνεις χρήματα.
Μπορείς και με τους δύο τρόπους. α) μέσω υπολογιστή και β) μέσω φυσικής παρουσίας στο αντίσοιχο πρακτορείο. Υπάρχουν παντού σε όλον τον κόσμο αλλά και σε όλη την Ελλάδα. Επειδή γνωρίζω ότι η Βασούλα ήταν απο Γαλάτσι έψαξα για το εκεί μαγαζί και έχει 4-5 πρακτορεία. Ενα είναι μέσα στο μάρκετ Μασούτης. Οπότε θα γίνει το εξής: όποιος θέλει να στείλει οτιδήποτε θα μου γράψει σε μήνυμα σε ποιο μέρος μένει για να δώ ποιο είναι το κοντινότερο μαγαζί. Το μόνο που έχει να κάνει είναι να μπεί μέσα και να πει ότι θέλει να στείλει το τάδε ποσό στο τάδε μέρος σε κάποιο όνομα. Τα λεφτά φεύγουν για τον παραλήπτη αφού του στείλεις έναν κωδικό που θα πάρεις απο το πρακτορείο.
Προτείνω ο παραλήπτης να είναι η Κατερίνα . Το μόνο που έχει να κάνει είναι να μπεί μέσα και δείχνοντας τον κωδικό και την ταυτότητά της να πάρει αμέσως το ποσό. Μπορώ να κάνω πρώτος την αρχή αρκεί να ξέρω το επίθετο της Κατερίνας μας.
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ-

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 15:44

kat_woman έγραψε:
Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:07
Επιπλεον, οπως εγραψα και στο προσωπικο της νημα, θεωρω πως πρεπει πασει θυσια να κρατησουμε τα ΙΔΕΟ ζωντανα. Ξερω οτι η Βικυ πληρωνε καθε χρονο εναν host, αλλα δεν εχω την παραμικρη ιδεα ουτε ποσα λεφτα εδινε, ουτε ποιος ειναι αυτος ο host και ποια ειναι η διαδικασια. Το μονο που ξερω ειναι οτι πληρωνε παντα γυρω στον Μαρτη-Απριλη, οποτε εχουμε χρονο να το διερευνησουμε και να δουμε τι θα κανουμε, οποιος μπορει και οποιος επιθυμεί, φυσικα. Αν καποιος ξερει κατι, ας μας το πει.
Πριν κάποια χρόνια η Βίκυ μου είχε υποδείξει ένα νήμα που έχει ανοίξει βαθιά μέσα στο διαχειριστικό
(είχα πρόσβαση τότε ως κόκκινος) όπου περιείχε αναλυτικές οδηγίες, τα mail, τους κωδικούς
κι ό,τι άλλο χρειάζεται για την διατήρηση του φόρουμ.

Μου το είχε γνωστοποιήσει ώστε σε περίπτωση προσωπικής της αδυναμίας να μπορεί το φόρουμ να παραμείνει ενεργό.
Μου είχε πει πως το έκανε για εμάς τα μέλη του φόρουμ, για να μην χαθεί αυτός ο τόπος που τον νοιώθουμε ως «το ιντερνετικό μας σπίτι» όπως χαρακτηριστικά έλεγε.
Όποιος έχει πλήρη πρόσβαση διαχειριστή μπορεί να τα αναζητήσει.
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από kat_woman » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 16:10

Λοιπον, ας ξεκινησουμε με την ανθοδεσμη:
Σας ευχαριστω πολυ για την εμπιστοσυνη σας, αλλα, σκέφτηκα βρε παιδιά να μην μπερδευτούμε με ΙΒΑΝ και τέτοια για την ανθοδέσμη, δεν θέλω ειλικρινά να μπω στη διαδικασία τόσο ο ένας, τόσο ο άλλος, για τα λεφτα εννοω. Ωραια βεβαια η ιδεα του dim για το western union, δεν ηξερα οτι υπαρχει αυτο, αλλα ας το αφησουμε για αργοτερα, γιατι σιγουρα θα χρειαστουμε χρηματα για τον host η για κατι αλλο.
Επιτρέψτε μου λοιπόν, και θα μου δώσετε χαρά αν συμφωνήσετε, να την πληρώσω εγώ, αλλά φυσικα, στην κάρτα που σκέφτομαι να φτιάξω, η αναφορά θα γίνει στα ΙΔΕΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ εκ μέρους όλων μας.
Αν συμφωνείτε με το παραπάνω, σκέφτηκα τα εξής απλά λογάκια για την κάρτα: " ΣΤΗ ΒΙΚΥ ΜΑΣ, ΤΗ ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΑΡΕΛΑ ΜΑΣ, ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΑ ΙΔΕΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ, ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΣΟΥ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΜΑΤΗ ΑΓΑΠΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ, ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΙΑ ΣΟΥ, ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΚΟΥΡΑΣΤΑ ΜΑΣ ΕΜΑΘΕΣ. ΘΑ ΣΕ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ" ....αν έχετε κάποια άλλη ιδέα μου λέτε!
Πηγα σημερα λοιπον στο ανθοπωλειο και ρωτησα. Σκεφτομαι για λευκα τριανταφυλλα και λιλιουμ. Κανονισαμε να περασω απο εκει Δευτερα, αφου μιλησω και με τον Γιαννη για να ξερω ποτε θα ειναι σπιτι για να ερθει η ανθοδεσμη.
Τα υπολοιπα θα τα βρουμε εν καιρω. Δεν το ηξερα αυτο για τους "κοκκινους" Ηλιε μας. Ποσο προνοητικη η Βασουλα μας! Αρα, μαλλον θα πρεπει να μιλησουμε με καποιον κοκκινο.
Αν σε αυτη τη φαση μπορω να βοηθησω σε οτιδηποτε αλλο, πειτε μου ακομα και να σας δωσω το κινητο μου.
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 17:15

dim έγραψε:
Σάβ 16 Ιούλ 2022, 15:44
doctormarkon έγραψε:
Σάβ 16 Ιούλ 2022, 14:23
Πες περισσότερα και λεπτομέρειες περί αυτού
Είναι μέσω υπολογιστή ηλεκτρονικά ή μέσω κάποιου κέντρου που στέλνεις χρήματα.
Μπορείς και με τους δύο τρόπους. α) μέσω υπολογιστή και β) μέσω φυσικής παρουσίας στο αντίσοιχο πρακτορείο. Υπάρχουν παντού σε όλον τον κόσμο αλλά και σε όλη την Ελλάδα. Επειδή γνωρίζω ότι η Βασούλα ήταν απο Γαλάτσι έψαξα για το εκεί μαγαζί και έχει 4-5 πρακτορεία. Ενα είναι μέσα στο μάρκετ Μασούτης. Οπότε θα γίνει το εξής: όποιος θέλει να στείλει οτιδήποτε θα μου γράψει σε μήνυμα σε ποιο μέρος μένει για να δώ ποιο είναι το κοντινότερο μαγαζί. Το μόνο που έχει να κάνει είναι να μπεί μέσα και να πει ότι θέλει να στείλει το τάδε ποσό στο τάδε μέρος σε κάποιο όνομα. Τα λεφτά φεύγουν για τον παραλήπτη αφού του στείλεις έναν κωδικό που θα πάρεις απο το πρακτορείο.
Προτείνω ο παραλήπτης να είναι η Κατερίνα . Το μόνο που έχει να κάνει είναι να μπεί μέσα και δείχνοντας τον κωδικό και την ταυτότητά της να πάρει αμέσως το ποσό. Μπορώ να κάνω πρώτος την αρχή αρκεί να ξέρω το επίθετο της Κατερίνας μας.
Πειραιάς Αθήνα κέντρο Καλλιθέα Μοσχάτο Πετράλωνα Όλο και κάτι θα υπάρχει εκεί.
Με την Κατερίνα μπορούμε και να συναντηθούμε.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από dim » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 17:21

MOUTSIOU GLYKERIA
Eleftheriou Venizelou 68
Kallithea, Attica,

AB VASILOPOULOS
12 Kiriadon Street, Petralona
Athens, Attica,

ELTA HELLENIC POST
Post Office Of Kallithea, El. Venizelou 50
Kallithea, Attica

GPK KALLITHEAS
18 Sivitanidou
Kallithea, Attica

AB MOSCHATO
Makrygianni 73
Moschato, Attica,
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 18:11

Πολύ ωραία Ευχαριστώ.
Υπάρχει κάποιο μηχάνημα ή κάποιος άνθρωπος να βοηθήσει για τη διαδικασία.
Τα περισσότερα που είπες μου είναι γνωστά σημεία.
Μπορώ να πάω όποτε θέλω και περνάω συχνά από εκεί
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από dim » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 18:21

doctormarkon έγραψε:
Σάβ 16 Ιούλ 2022, 18:11
Υπάρχει κάποιο μηχάνημα ή κάποιος άνθρωπος να βοηθήσει για τη διαδικασία.
Τα περισσότερα που είπες μου είναι γνωστά σημεία.
Μπορώ να πάω όποτε θέλω και περνάω συχνά από εκεί

Ναι, είναι φυσικοί χώροι , πρακτορεία όπως θες πες τα ,και μπορείς να εξυπηρετηθείς απο τον υπάλληλο ( συνήθως είναι ένας) και τέτοιους χώρους μπορείς να βρείς μέσα σε σούπερ μαρκετ, στα Ελληνικά ταχυδρομεία, σε διάφορα άλλα μαγαζιά που έχουν σύμβαση με την Western union. Η διαδικασία είναι πανεύκολη.
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 18:48

Τι χρειάζεται? Όνομα επώνυμο αριθμός λογαριασμού η τηλεφωνούν ή τα παραλαμβάνει ο παραλήπτης από κατάστημα της περιοχής του?
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 161 φορές
Έλαβε Likes: 212 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από dim » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 19:00

Το μόνο που χρειάζεσαι εσύ για να στείλεις χρήματα είναι η ταυτότητα σου και σε ποιό όνομα θα πάει το ποσό.. Απο αυτούς θα λάβεις έναν κωδικό που θα πρέπει να τον δώσεις στον παραλήπτη. Ο παραλήπτης με τον κωδικό και την ταυτότητα του παίρνει το ποσό.
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 16 Ιούλ 2022, 19:10

Θαυμάσια και πολύ εύκολο.
Με τις πληρωμές μέσω διαδικτύου δεν το έχω και έχω επιφυλάξεις.
Όλα τα σημεία που αναφέρεις είναι πανεύκολα και στο Βασιλόπουλο στα Πετράλωνα ψωνίζω αν και δεν έδωσα βάση στο γραφείο με τις πληρωμές.
Την επόμενη φορά θα το προσέξω.
Η στην Καλλιθέα που πάω βόλτες
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ- ΓΙΑ ΒΑΣΟΥΛΑ

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 17 Ιούλ 2022, 08:38

kat_woman έγραψε:
Σάβ 16 Ιούλ 2022, 16:10
Λοιπον, ας ξεκινησουμε με την ανθοδεσμη:
Σας ευχαριστω πολυ για την εμπιστοσυνη σας, αλλα, σκέφτηκα βρε παιδιά να μην μπερδευτούμε με ΙΒΑΝ και τέτοια για την ανθοδέσμη, δεν θέλω ειλικρινά να μπω στη διαδικασία τόσο ο ένας, τόσο ο άλλος, για τα λεφτα εννοω. Ωραια βεβαια η ιδεα του dim για το western union, δεν ηξερα οτι υπαρχει αυτο, αλλα ας το αφησουμε για αργοτερα, γιατι σιγουρα θα χρειαστουμε χρηματα για τον host η για κατι αλλο.
Επιτρέψτε μου λοιπόν, και θα μου δώσετε χαρά αν συμφωνήσετε, να την πληρώσω εγώ, αλλά φυσικα, στην κάρτα που σκέφτομαι να φτιάξω, η αναφορά θα γίνει στα ΙΔΕΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ εκ μέρους όλων μας.
Αν συμφωνείτε με το παραπάνω, σκέφτηκα τα εξής απλά λογάκια για την κάρτα: " ΣΤΗ ΒΙΚΥ ΜΑΣ, ΤΗ ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΑΣ, ΤΗΝ ΑΡΕΛΑ ΜΑΣ, ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΤΑ ΙΔΕΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ, ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΣΟΥ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΜΑΤΗ ΑΓΑΠΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΟΥ, ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΙΑ ΣΟΥ, ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΚΟΥΡΑΣΤΑ ΜΑΣ ΕΜΑΘΕΣ. ΘΑ ΣΕ ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ" ....αν έχετε κάποια άλλη ιδέα μου λέτε!
Πηγα σημερα λοιπον στο ανθοπωλειο και ρωτησα. Σκεφτομαι για λευκα τριανταφυλλα και λιλιουμ. Κανονισαμε να περασω απο εκει Δευτερα, αφου μιλησω και με τον Γιαννη για να ξερω ποτε θα ειναι σπιτι για να ερθει η ανθοδεσμη.
Τα υπολοιπα θα τα βρουμε εν καιρω. Δεν το ηξερα αυτο για τους "κοκκινους" Ηλιε μας. Ποσο προνοητικη η Βασουλα μας! Αρα, μαλλον θα πρεπει να μιλησουμε με καποιον κοκκινο.
Αν σε αυτη τη φαση μπορω να βοηθησω σε οτιδηποτε αλλο, πειτε μου ακομα και να σας δωσω το κινητο μου.
Έλεγξε αν υπάρχουn σημεία western union στην περιοχή σου.
Διαπίστωσα ότι υπάρχουν πολλά και σε σημεία που περνάω καθημερινά.

Θα χρειαστούμε σίγουρα χρήματα και εκτός αν θες να σου δώσουμε σε μινι συνάντηση.
Δε λέω για την ανθοδέσμη αλλά για οτιδήποτε άλλο.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ-

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 17 Ιούλ 2022, 09:47

Hlios έγραψε:
Σάβ 16 Ιούλ 2022, 15:44
kat_woman έγραψε:
Παρ 15 Ιούλ 2022, 18:07
Επιπλεον, οπως εγραψα και στο προσωπικο της νημα, θεωρω πως πρεπει πασει θυσια να κρατησουμε τα ΙΔΕΟ ζωντανα. Ξερω οτι η Βικυ πληρωνε καθε χρονο εναν host, αλλα δεν εχω την παραμικρη ιδεα ουτε ποσα λεφτα εδινε, ουτε ποιος ειναι αυτος ο host και ποια ειναι η διαδικασια. Το μονο που ξερω ειναι οτι πληρωνε παντα γυρω στον Μαρτη-Απριλη, οποτε εχουμε χρονο να το διερευνησουμε και να δουμε τι θα κανουμε, οποιος μπορει και οποιος επιθυμεί, φυσικα. Αν καποιος ξερει κατι, ας μας το πει.
Πριν κάποια χρόνια η Βίκυ μου είχε υποδείξει ένα νήμα που έχει ανοίξει βαθιά μέσα στο διαχειριστικό
(είχα πρόσβαση τότε ως κόκκινος) όπου περιείχε αναλυτικές οδηγίες, τα mail, τους κωδικούς
κι ό,τι άλλο χρειάζεται για την διατήρηση του φόρουμ.

Μου το είχε γνωστοποιήσει ώστε σε περίπτωση προσωπικής της αδυναμίας να μπορεί το φόρουμ να παραμείνει ενεργό.
Μου είχε πει πως το έκανε για εμάς τα μέλη του φόρουμ, για να μην χαθεί αυτός ο τόπος που τον νοιώθουμε ως «το ιντερνετικό μας σπίτι» όπως χαρακτηριστικά έλεγε.
Όποιος έχει πλήρη πρόσβαση διαχειριστή μπορεί να τα αναζητήσει.
Πόσοι κόκκινοι και πόσοι κίτρινοι υπάρχουν τώρα.?
Στο νήμα εκείνο έχουν πρόσβαση και οι κίτρινοι?
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”