ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 13 Μάιος 2022, 14:07

Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Παρ 13 Μάιος 2022, 15:34

doctormarkon έγραψε:
Παρ 13 Μάιος 2022, 14:07
Πολύ το χάρηκα Η καλύτερη είδηση της μέρας.
ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΝΤΡΟΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΗ - ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ

ΑΛΛΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΥΜΕΝΟΙ ΣΤΑ 4 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΑ@@@ΛΙ
ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ - ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ


5 ΓΑΤΟΙ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΤΩΝ ΚΑΘΙΣΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ 4 ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 160 φορές
Έλαβε Likes: 207 φορές

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από dim » Δευ 26 Σεπ 2022, 19:01

Τελικά αρχίζει και αχνοφαίνεται ότι έχουν αρχίσει οι ζυμώσεις για να πάρει πολιτική χροιά και να πολιτικοποιηθεί και το κατά τα άλλα συμπαθές κομμάτι των υγειονομικών που είναι σε αναστολή. Ακουσα μια εκπομπή του Κυριακάκη που και αυτός άφηνε υπονοούμενα ότι καπελώθηκε εκ των έσω η δυναμική των υγειονομικών και ότι έχουν διασπαστεί αυτοί που ηγούνται της προσπάθειας σε υποομάδες. Ηταν κάτι που το περίμενα εξ αρχής και ήμουν πάντα επιφυλακτικός. Κάτι που δεν μου έκατσε καλά απο την αρχή ήταν το γεγονός ότι το ζητούμενο όλων είναι η επαναπρόσληψή τους στη δουλειά και μόνο. Δεν άκουσα κανέναν απο τους κατά τα άλλα αδίκως περιθωριοποιημένους να στέκονται στην επικινδυνότητα και ακαταλληλότητα των μπολιών.. Σκίζουν τα ιμάτια τους κατά της υποχρεωτικότητας αλλα δεν παίρνουν θέση ως προς την άμεση παύση της χορήγησης αυτών των σκευασμάτων στον πληθυσμό. Ολοι τους έχουν κατασταλαγμένη άποψη για το πόσο θανατηφόρα είναι ( γιαυτό άλλωστε και δεν πήγαν για τρύπημα) , αλλά δεν αναφέρονται για τον ελέφαντα στο δωμάτιο (που είναι σταματήστε να μπολιάζεστε γιατί αυτοκτονείτε) αλλά κομπάζουν υπέρ της ελευθερίας του να αποφασίζουν οι ίδιοι για το σώμα τους.. Κρίμα γιατί θα μπορούσαν να γίνουν το βαρύ πυροβολικό της αντίστασης κατά του αφηγήματος αυτής της πλάνης που βιώνουμε , αλλά μάλλον αυτό που τους νοιάζει περισσότερο είναι η επιστροφή στην θεσούλα τους.. Και ναι, καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να είναι άνεργοι , όμως τα προτάγματα τους έπρεπε να είναι άλλα γιατί αυτά υπερβαίνουν την απλή επιστροφή στην δουλειά και την αντίθεση στην υποχρεωτικότητα και είναι σημαντικότερα ..
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Παρ 30 Σεπ 2022, 05:51

dim έγραψε:
Δευ 26 Σεπ 2022, 19:01
Τελικά αρχίζει και αχνοφαίνεται ότι έχουν αρχίσει οι ζυμώσεις για να πάρει πολιτική χροιά και να πολιτικοποιηθεί και το κατά τα άλλα συμπαθές κομμάτι των υγειονομικών που είναι σε αναστολή. Ακουσα μια εκπομπή του Κυριακάκη που και αυτός άφηνε υπονοούμενα ότι καπελώθηκε εκ των έσω η δυναμική των υγειονομικών και ότι έχουν διασπαστεί αυτοί που ηγούνται της προσπάθειας σε υποομάδες. Ηταν κάτι που το περίμενα εξ αρχής και ήμουν πάντα επιφυλακτικός. Κάτι που δεν μου έκατσε καλά απο την αρχή ήταν το γεγονός ότι το ζητούμενο όλων είναι η επαναπρόσληψή τους στη δουλειά και μόνο. Δεν άκουσα κανέναν απο τους κατά τα άλλα αδίκως περιθωριοποιημένους να στέκονται στην επικινδυνότητα και ακαταλληλότητα των μπολιών.. Σκίζουν τα ιμάτια τους κατά της υποχρεωτικότητας αλλα δεν παίρνουν θέση ως προς την άμεση παύση της χορήγησης αυτών των σκευασμάτων στον πληθυσμό. Ολοι τους έχουν κατασταλαγμένη άποψη για το πόσο θανατηφόρα είναι ( γιαυτό άλλωστε και δεν πήγαν για τρύπημα) , αλλά δεν αναφέρονται για τον ελέφαντα στο δωμάτιο (που είναι σταματήστε να μπολιάζεστε γιατί αυτοκτονείτε) αλλά κομπάζουν υπέρ της ελευθερίας του να αποφασίζουν οι ίδιοι για το σώμα τους.. Κρίμα γιατί θα μπορούσαν να γίνουν το βαρύ πυροβολικό της αντίστασης κατά του αφηγήματος αυτής της πλάνης που βιώνουμε , αλλά μάλλον αυτό που τους νοιάζει περισσότερο είναι η επιστροφή στην θεσούλα τους.. Και ναι, καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να είναι άνεργοι , όμως τα προτάγματα τους έπρεπε να είναι άλλα γιατί αυτά υπερβαίνουν την απλή επιστροφή στην δουλειά και την αντίθεση στην υποχρεωτικότητα και είναι σημαντικότερα ..
ΟΛΑ ΝΑΙ ΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑΙ
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 160 φορές
Έλαβε Likes: 207 φορές

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από dim » Τρί 29 Νοέμ 2022, 21:02

Κοιτώντας λίγο πιο ψύχραιμα την κατάσταση για την απόφαση του ΣΤΕ να κρίνει πως πλέον δεν υπάρχουν οι προυποθέσεις για την συνέχιση της παύσης εργασίας για τους υγειονομικούς, θα ήθελα πω το εξής: Πιστεύω ότι ΣΤΕ και κυβέρνηση αποφάσισαν απο κοινού να προχωρήσουν σε αυτήν την κίνηση και δεν ήταν κάτι όπως πολλοί πιστεύουν αυθόρμητο και ότι θεώρησαν ξαφνικά πως αδικούνται οι υγειονομικοί. Ξαφνικά θυμήθηκαν ότι όλο το αφήγημα δεν στέκει και πρέπει να επαναπροσληφθούν ενώ οι ίδιοι κάτι μήνες πρίν ήταν ανένδοτοι και αρνητικοί σε κάθε τέτοια κίνηση? Μην βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα, ένα τρικ της κυβέρνησης είναι για να φανεί ότι έχει ανθρώπινο πρόσωπο καθώς πλησιάζουν εθνικές εκλογές..
Θα τους ξεσκίσει στη διπλόμασκα και καθημερινό ράπιντ στην μύτη.. Αργότερα θα ρίξει λάδι στη φωτιά για να διαχωριστούν σε δύο αντίθετες ομάδες: στους τρυπημένους και ατρύπητους υγειονομικούς.
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από kat_woman » Τρί 29 Νοέμ 2022, 22:52

Ειναι ξεκαθαρο και θα συμφωνησω: παμε για εκλογες...
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 30 Νοέμ 2022, 08:25

Όλοι ξέρουν το ρόλο του ΣτΕ που καθόλου καλός δεν είναι.
Αλλά να μην ξεχνάμε και τις εσωτερικές συγκρούσεις.
Και αυτοί ίσως να εκβιάζουν για αυξήσεις και παιρνουν καλά λεφτά.
Ή εκβιάζουν για άλλα εσωτερικά θέματα.
Ίσως πέσαμε στην καλή περίπτωση να σκυλοτρώγωνται.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 30 Νοέμ 2022, 08:26

kat_woman έγραψε:
Τρί 29 Νοέμ 2022, 22:52
Ειναι ξεκαθαρο και θα συμφωνησω: παμε για εκλογες...
Πάμε και λένε για Ιανουάριο ή Απρίλιο.
Όμως ο Κούλης ίσως το τραβήξει όσο πάει μέχρι τον Ιούλιο για να υπάρχει αποχή λόγω διακοπών που τον βολεύει
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Mavros Gatos
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1398
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2021, 17:12
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 186 φορές
Έλαβε Likes: 203 φορές
Επικοινωνία:

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από Mavros Gatos » Τρί 06 Δεκ 2022, 08:43

https://www.pronews.gr/elliniki-politik ... kyvernisi/

📍Παρέμβαση με άρθρο του στην εφημερίδα «Τα Νέα» έκανε ο πρώην πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ, Εύαγγελος Βενιζέλος σχετικά με την επιστροφή των μη εμβολιασμένων υγειονομικών στα νοσοκομεία με την έλευση του νέου έτους.

📍Ούτε λίγο ούτε πολύ, με την θέση του, προτρέπει την κυβέρνηση να μην σεβαστεί την απόφαση του ΣτΕ, τι κι αν χιλιάδες υγειονομικοί ζουν σε κατασταση εξαθλίωσης όλο αυτό το διάστημα.

👉 ΚΑΙ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΕΚΤΕΛΟΥΝ ΕΝΤΟΛΕΣ.
Ο Orwell φοβόταν την στέρηση, την παραχάραξη και την απόκρυψη της πληροφορίας ενώ ο Huxley φοβόταν την υπερπληροφόρηση που δύναται να παθητικοποιεί το άτομο… Σήμερα χρησιμοποιείται η διπλή μεθοδολογία!
--------------------
ΕΧΕΙΣ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ?
--------------------
Το κανάλι μου στο Rumble - Το κανάλι μου στο Telegram
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από alkinoos » Τρί 06 Δεκ 2022, 10:19

Ο σιωπών δοκεί συνενείν.Και αυτό ισχύει για όλους μας ,για όλα...

Έτσι,δεν τους θεωρώ ήρωες,αλλά ανθρώπους υποψιασμένους που νοιάζονται για την προσωπική υγεία τους,διότι αν γνωρίζαν κάτι τότε που σήμερα γίνονται γνωστά και σιώπησαν,τότε για μένα είναι άθλιοι
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
dim
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1098
Εγγραφή: Σάβ 28 Αύγ 2021, 12:52
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Eindhoven / Nederland
Έδωσε Likes: 160 φορές
Έλαβε Likes: 207 φορές

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από dim » Τρί 06 Δεκ 2022, 17:35

alkinoos έγραψε:
Τρί 06 Δεκ 2022, 10:19
Έτσι,δεν τους θεωρώ ήρωες,αλλά ανθρώπους υποψιασμένους που νοιάζονται για την προσωπική υγεία τους,διότι αν γνωρίζαν κάτι τότε που σήμερα γίνονται γνωστά και σιώπησαν,τότε για μένα είναι άθλιοι
Δεν έχεις άδικο, αυτή είναι και η δική μου θέση.. Σαφώς και έχουν πληγεί χάνοντας την εργασία τους και πρέπει να επιστρέψουν πίσω δεν το συζητάμε. Αυτό όμως που έπρεπε να κάνουν σημαία τους δεν είναι ενάντια στην υποχρεωτικότητα (αυτό εξυπακούεται) αλλά στην ΜΗ ΧΡΗΣΗ απο κανέναν και σε καμία ηλικία με αυτά τα δηλητήρια γιατί φεύγει κόσμος.. Να βγούν και να βροντοφωνάξουν να σταματήσει ο κόσμος να τρυπιέται επειδή ξεγελάστηκαν και ψήθηκαν ότι θα προστατευτούν απο ένα δυνητικά επικίνδυνο σκεύασμα. Να σώσουν κόσμο δηλαδή, όχι να κοιτάνε να κερδίσουν την δουλειά τους πίσω.. Οι αφελείς που πίστεψαν στην προπαγάνδα αρχίζουν να αποκτούν προβλήματα υγείας (καρκίνοι, αυτοάνοσα κλπ). :freak:
Είμαι ένα σκεπτόμενο άτομο που έχει βγάλει το σανό απο την διατροφή του... :thumb:
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ: ΗΡΩΕΣ Η ΣΥΝΕΝΟΧΟΙ?

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 07 Δεκ 2022, 08:58

Θα πω κάτι πολύ αιρετικό και ...ίσως κουλό.
1. Και να μιλάνε κανείς δεν ακούει γιατί υπάρχει λογοκρισία τεραστίων διαστάσεων.
2. Η Εύη Κιαγιά μιλούσε έκραζε και εδώ και δυόμισι χρόνια μιλάει.
Διαγράφτηκε από το ιατρικό σύλλογο Περνάει από δίκες.
Της έδωσε βήμα το FOCUS του Βελόπουλου
Την πλησίασε ο Βελόπουλος και πήγε στην Κρήτη να την συναντήσει.
Ενέδωσε στην πρόταση και συνεργάζεται με το Βελόπουλο.

Το αιρετικό......ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ.
Πολύς κόσμος την κράζει και κακώς κράζει.

Κάτι που έλεγε ο γιος μου για μένα και με μισεί γι αυτό.
Ότι χρησιμοποιώ τους ανθρώπους.
Αλήθεια λέει
Αν ήμουν στη θέση αυτή με την πλάτη στον τοίχο θα συμμαχούσα με το διάολο και θα χρησιμοποιούσα το διάολο.
Ο Βελόπουλος κοιτάει το συμφέρον του για να ψαρέψει κουκιά από αντι-εμβολιαστές.
Αρπάζει την ευκαιρία γιατί είναι έξυπνος καιροσκόπος και έχει λεφτά.
Καλώς τον χρησιμοποιεί να αποκτήσει βήμα και ακόμα να προστατευτεί από τα χτυπήματα.
Χωρίς αυταπάτες.....αν έχει αυταπάτες τότε έχει πρόβλημα.
Για μένα ο Βελόπουλος είναι σιχαμερός.
Αλλά στη θέση της Εύης Κιαγιά θα συμμαχούσα και θα τον χρησιμοποιούσα.
Αν ο Βελόπουλος γύριζε απροκάλυπτα υπέρ Χούντας με όποια μορφή θα τον ξεβράκωνα.
Αλλά αν ο σιχαμερός στηρίζεται σε άτομα σαν την Εύη Κιαγιά (με την ελπίδα πως κρατηθεί αμετακίνητη) θα το σκεφτεί να κάνει κωλοτούμπα και να τα αδειάσει.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”