ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ OPPT - ONE PEOPLE's PUBLIC TRUST

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ OPPT - ONE PEOPLE's PUBLIC TRUST

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 18 Ιουν 2021, 15:05

Ενας φίλος μου έστειλε σχετικό μήνυμα που το παραθέτω

❤️ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΟΥΛΕΙΑΣ - ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ☀️
Η ανθρωπότητα βρίσκεται στο σύνολό της σε ένα σύστημα δουλείας. Όλοι όσοι βρίσκονται σε αυτόν
τον πλανήτη, ίσως εκτός από πολύ ελάχιστους, ανεξαρτήτως ιδιότητας, φύλου, χρώματος, ηλικίας
είναι μπλεγμένοι από την στιγμή που γεννιόνται σε αυτό το σύστημα που έχει απλώσει
τα πλοκάμια του εδώ και αιώνες. Είτε είσαι δικαστής, είτε αστυνόμος, είτε είσαι εφοριακός,
τραπεζίτης, έμπορος, ιδιωτικός ή δημόσιος υπάλληλος, ελεύθερος επαγγελματίας, εισοδηματίας,
εργάτης ή υπάλληλος, δημοσιογράφος ή δημιουργός, καλλιτέχνης, άνεργος, παντρεμένος με παιδιά
ή χωρίς, μόνος ή με παρέα, γνώριζε ότι από την στιγμή που γεννιέσαι είσαι μέρος του Σπηλαίου
του Πλάτωνα στο οποίο βλέπεις σκιές και αισθάνεσαι ότι αυτή είναι η πραγματικότητα
και δεν αλλάζει. Το γνωρίζεις όμως ότι αυτό που ζεις είναι ένας άδικος κόσμος, ένας κόσμος
όπου ο φόβος και το χρήμα (με την διαστρεβλωμένη οπτική) κυριαρχούν. Όπου ο ένας
ενθαρρύνεται να καταπατά τον άλλο μέσα από την διαφθορά του εγώ ενώ εάν προσφέρει
νομίζει ότι κάτι κάνεις στην κοινωνία η οποία κοιμάται. Ακόμα και εάν ζεις στην εξουσία
ή στον πλούτο είσαι και μέσα από αυτά εξαρτημένος και εσύ αλλά και τα παιδιά σου
και οι γενιές που έρχονται.
Εμείς οι ίδιοι έχουμε φτιάξει αυτό το σύστημα το οποίο βασίζεται στην Πλάνη και την αποκοπή μας
από την ψυχή μας και την Θεία καταγωγή μας, μας αποκόπτει από την Φύση και την φύση μας.
Ένα σύστημα - matrix που νομίζουμε ότι όλα είναι ωραία ή ότι όλα είναι έτσι και δεν αλλάζουν.
Ένα σύστημα που λειτουργεί μέσα από το Εγώ και από την ψευδαίσθηση του Θανάτου.
Όμως δεν είμαστε ιδιοκτήτες του τίποτα όταν γεννιόμαστε γυμνοί και καθαροί και όταν φεύγουμε
από αυτόν τον πλανήτη επιστρέφοντας στην Γη. Γενικώς όταν συνειδητοποιήσεις ότι δεν είμαστε
ποτέ ιδιοκτήτες αλλά διαχειριστές μίας αφθονίας που μας προσφέρεται από αυτόν τον πλανήτη
όταν γεννιόμαστε την οποία καλούμαστε να διαχειριστούμε με την ελεύθερη βούλησή μας τότε
αρχίζουν τα πράγματα να αλλάζουν μέσα μας και κατά συνέπεια έξω μας.
Εάν όμως έχεις μέσα σου ΕΣΥ ένα ψείγμα αυτής της αλήθειας που σε οδηγεί στο Φως
από όπου προέρχεσαι και συνειδητοποιήσεις ότι ο Πλανήτης Μεταμορφώνεται συνειδησιακά
και ενεργειακά καθώς και ότι μέσα από την δική σου μεταμόρφωση όλο αυτό μπορεί να αλλάξει
χωρίς να παίζει ρόλο που βρίσκεσαι το κοινωνικό status της ζωής μας τότε μπορείς να πάρεις
τα Ηνία στα χέρια σου. Να γίνεις ο Ηνίοχος και να περάσεις από το ΕΓΩ στο ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ και στο ΕΜΕΙΣ
όλοι μαζί είμαστε μέρη ενός ΟΛΟΥ. Και όλοι μαζί θα αλλάζουμε για έναν καλύτερο κόσμο
για εμάς αλλά πολύ περισσότερο για τις γενιές που ακολουθούν. Εσύ που είσαι επαναπαυμένος
στην εξουσία του κράτους ή στην δύναμη μιας διευθυντικής θέσης μίας τράπεζας
είσαι και εσύ ΘΥΜΑ των πλοκαμιών του Συστήματος που Ήταν. Ζεις στην ψευδαίσθηση
και φτιάχνεις με τις σκέψεις σου και τις πράξεις σου τον κόσμο του αύριο για τα παιδιά σου επίσης.
Δες ότι όλα αλλάζουν και Συμμετείχε σε αυτή την απελευθέρωση της ανθρωπότητας
από τα δεσμά της Λήθης. Μόνο η Αγάπη Μεταμορφώνει. Δεν είμαστε Μόνοι αλλά
Είμαστε Μοναδικοί στην ενσάρκωσή μας σε αυτό τον πλανήτη. Μοναδικοί όταν είμαστε Συνειδητοί.
Εμπνεύσου και Ενέπνευσε. Πέρα από τον Φόβο και την Εξάρτηση στο Χρήμα το οποίο
είναι εργαλείο, όχι χειραγώγησης αλλά Συνύπαρξης συνειδητών Ανθρώπων, μέχρι και αυτό
να Αντικατασταθεί από την Δικαιοσύνη. Κάλλος 🌹🌺🌸

https://zafsot.wixsite.com/egoeimiemeis





Στην κρίση σας.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”