Δολοφονίες από Οκτώβρη 2020 και μετά

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δολοφονίες από Οκτώβρη 2020 και μετά

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 13 Οκτ 2020, 10:53

Ξεκινώ μ'αυτό το διπλό συνταρακτικό φονικό



Στο «κόκκινο» είναι οι έρευνες της Αστυνομίας, προκειμένου να εντοπιστεί ο υπ’ αριθμόν ένα ύποπτος για την άγρια διπλή δολοφονία στο Λουτράκι, και συγκεκριμένα ο 45χρονος Αλβανός.

Όμως, η καθυστέρηση στον εντοπισμό των θυμάτων, του έδωσε αρκετό χρόνο ίσως και για να περάσει στην πατρίδα του!

Ο αλλοδαπός, ο οποίος είναι σεσημασμένος για ληστείες και ναρκωτικά, φέρεται να διατηρούσε ως πρόσφατα σχέση με την 43χρονη Φωτεινή- Svitlana, όμως η Ουκρανή αποφάσισε να την διακόψει, ίσως για να συνεχίσει την ζωή της με τον κατά ένα χρόνο μικρότερό της φαρμακοποιό Ιωάννη Ζωνίτσα, που είχε το φαρμακείο του δίπλα στη μόνιμη κατοικία της στο Λουτράκι.

Όμως, ο 45χρονος δεν αποδέχθηκε τον χωρισμό τους και εξακολουθούσε να την πιέζει να τον παντρευτεί. Όλα αυτά, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δεν εμφανίστηκε για να υποστηρίξει την αθωότητά του, δείχνουν ότι το κίνητρο του διπλού εγκλήματος ήταν το ερωτικό πάθος του.

Ένα πρόσθετο στοιχείο σε βάρος του είναι ότι η πόρτα του σπιτιού όπου δολοφονήθηκε το ζευγάρι βρέθηκε κλειδωμένη και χωρίς ίχνος παραβίασης, πράγμα που δείχνει ότι ο δολοφόνος είχε κλειδί.

Και ενώ αναμένεται το πόρισμα της νεκροτομής στις σορούς των θυμάτων, η μακροσκοπική εξέταση του ιατροδικαστή απέδωσε την δολοφονία σε άπλετο μίσος, καθώς ο δράστης κατάφερε απανωτά χτυπήματα στα κεφάλια της άτυχης μασέζ και του φαρμακοποιού, χρησιμοποιώντας μπαλτά ή κάποιο άλλο εργαλείο το οποίο δεν βρέθηκε, αλλά και πολλαπλές μαχαιριές σε όλο το σώμα της άτυχης γυναίκας ενώ και ο 42χρονος έφερε ένα τραύμα από μαχαίρι στην καρδιά!

Προφανώς, μάλιστα, ο δολοφόνος τους αιφνιδίασε την ώρα που ήταν γυμνοί και δεν μπόρεσαν να προβάλλουν αντίσταση. Τα ευρήματα που εξετάζονται στα εργαστήρια της Διεύθυνσης Εγκληματολογικών Ερευνών ίσως αποδείξουν την ταυτότητά του. Πάντως, από την αυτοψία στο σπίτι επιβεβαιώθηκε ότι ο δράστης δεν ήταν ληστής που μπήκε τυχαία, καθώς δεν διαπιστώθηκε να λείπει κάτι.



https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... %b5%ce%af/



κλασική περίπτωση κομπλεξάρα, φρικιού ελέγχου και ιδιοκτησιας
του τύπου "αν δε σ'έχω εγώ δε θα σ'έχει κανείς"
ένα κάθαρμα που θεωρεί ότι δικαιούται να αφαιρεί ζωές
αν δεν του κάτσει το πράγμα όπως αυτός το θέλει...

Πολλές οι παρεμφερείς περιπτώσεις και τραγικά θλιβερές
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”