Επιτακτική ἀνάγκη γιά συντονισμό ὅλων τῶν ὁμάδων γιά τό ΚΑΛΟ

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
promitheas14
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1832
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2013, 16:25
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 13 φορές
Έλαβε Likes: 20 φορές

Επιτακτική ἀνάγκη γιά συντονισμό ὅλων τῶν ὁμάδων γιά τό ΚΑΛΟ

Δημοσίευση από promitheas14 » Κυρ 07 Ιουν 2020, 18:30

Στίς μέρες μας πολλοί ἀνεξάρτητοι μπλόγκερ, πνευματικοί σύλλογοι, καί προσωπικότητες κατ' οὐσίαν ἐκφράζονται μέ τούς ἴδιους ὅρους καί ἡ στόχευσή τους εἶναι παρόμοια: Ἡ ἀπελευθέρωση τῆς ἀνθρωπότητας ἀπό τήν ἐκμετάλλευση καί τόν ἔλεγχο καί ἡ ἀνέλιξή της σέ ὑψηλότερο ἐπίπεδο συνείδησης.
Ὡς πρός τά ἑλληνικά πράγματα, δέ, στόχευση, μέλημα καί ἀγωνία εἶναι ἡ διατήρηση, ἡ προάσπιση καί ἡ ἀνάδειξη τοῦ Ἑλληνικοῦ πολιτισμοῦ ὡς Ἑστίας Φωτός.
Ἡ συνεργασία ἡ ἀλληλοϋποστήριξη καί ἡ κοινή δημιουργική δράση εἶναι κάτι στό ὁποῖο χωλαίνουμε.
Εἶναι ἀναγκαῖο νά συνεργασθοῦν ὅλοι οἱ ἄνθρωποι πού ἐργάζονται γιά τό καλό.
Προτείνω νά δημιουργηθεῖ μία κοινή πλατφόρμα ὅπου θά ὑπάρχει πρόσβαση ὅλων τῶν μπλόγκερ πού ὑπηρετοῦν τόν σκοπό τοῦ ΚΑΛΟΥ, τῆς ΑΛΗΘΕΙΑΣ
καί τίθενται στό πλευρό τοῦ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ καί τοῦ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ.
Ἄς βάλουμε ὅλοι τό ΕΓΩ μας κάτω ἀπό τήν ἴδια ὀμπρέλλα πρός ὄφελος τοῦ συλλογικοῦ καλοῦ.
Ἀντί νά χαζεύουμε μέ φόβο τήν ὑλοποίηση τῶν σκοτεινῶν στόχων τῶν παγκομιοποιητῶν, ἄς δημιουργήσουμε μιά διαδικτυακή (ἀλλά καί φυσική) "ΛΕΣΧΗ ΜΠΙΛΤΕΜΠΕΡΓΚ", ὡς δεξαμενή σκέψης περί τοῦ πῶς θά προχωρήσουμε δημιουργικά πρός τήν ἀνέλιξη τῆς ἀνθρωπότητας.
Ἡ ἀφορμή γιά νά κάνω αὐτή τήν πρόταση ὑπῆρξε ἡ ἀπόφαση μιᾶς μπλόγκερ καί τῆς ὁμάδας της νά δημιουργήσουν ἕναν φορέα, ἐδῶ: https://www.youtube.com/watch?v=CCOJ1tgTnbM
Μιλῆστε οἱ μπλόγκερ μεταξύ σας. Ἄς φτιάξουμε ἐδῶ σέ αὐτό τό νῆμα ἕναν κατάλογο μπλόγκερ, ὁμάδων καί προσώπων πού γνωρίζουμε ὅτι ἔχουν τούς ἴδιους ἄξονες δράσης καί ἄς ἀλληλοϋποστηριζόμαστε.
Ἀντί νά εἴμαστε "μοναχικοί καβαλάρηδες", ἄς φτιάξουμε ἔναν πραγματικό εἰρηνικό στρατό ΣΤΑΥΡΟΦΟΡΩΝ.
Φυσικά, πρός ἄρση κάθε παρανοήσεως (κατά τήν γνώμη μου καί πρότασή μου) δέν ἔχουν θέση ἄτομα πού ἐπιλέγουν ὡς μέσο τήν βία.
Ὄποιος ἐλεύθερα συλλογᾶται, συλλογᾶται καλά.
Ρήγας Βελεστινλῆς
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”