και η Τρέλα συνεχίζεται

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Alexandra Maria
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 884
Εγγραφή: Τετ 07 Αύγ 2019, 10:52
Irc ψευδώνυμο: ALMA
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 581 φορές
Έλαβε Likes: 158 φορές

και η Τρέλα συνεχίζεται

Δημοσίευση από Alexandra Maria » Παρ 25 Οκτ 2019, 11:38

Πρίν λίγες μέρες άκουγα στο youtube μια εκπομπή όπου ο παρουσιαστής μιλούσε για τα διάφορα «μαγαζάκια» και ομάδες που κυκλοφορούν ευρέως στο διαδίκτυο και όχι μόνο.
Σε αυτή τήν εκπομπή έκανε εκτενή αναφορά στο περιεχόμενο της τηλεοπτικής εκπομπής της Αννίτας Πάνια..Έτσι είπα να ρίξω μια ματιά....
Το περιεχόμενο αφορούσε σε μιά κοπέλα η οποία αυτοαποκαλειται Μητέρα Θεά..
Παρουσιάζεται ως πολλάπλη προσωπικότητα....Υπερσυμπαντική οντότητα....Άρχων της σοφίας....όπα... πολλές καμπάνες εδώ :kabana: :kabana: :kabana: και γενικώς Θεά....
Αυτό όμως που με προβλημάτισε δεν ήταν και δεν είναι η συγκεκριμένη κοπέλα...Αυτή μπορεί να κάνει ότι θέλει και να λέει ότι θέλει. Έτσι δεν είναι?
Με προβλημάτισε η νοοτροπία των ακόλουθων αυτής της κοπέλας
Αν έχετε το κουράγιο, δείτε και ακούστε απο το 56:00 λεπτό της εκπομπής....Καλή Δύναμη...


THEY LIVE...WE SLEEP...TIME TO WAKE UP :xara:
Άβαταρ μέλους
Oyranos
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Δευ 30 Απρ 2018, 09:40
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 1 φορά
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: και η Τρέλα συνεχίζεται

Δημοσίευση από Oyranos » Παρ 25 Οκτ 2019, 12:46

Γουστάρω αυτα που λένε, αλλά οτι πήγανε στην Ανίτα Πανια, υποβάθμισαν στο οτι επικαλούνται.

Το οτι πιστεύουν σε μια γυναίκα ότι ειναι Θεα ειναι λάθος, ο σωστός ορισμός ειναι οτι όλοι οι άνθρωποι με ψυχή και πνεύμα ειναι Θεοί και Θεες. Αυτό μάλιστα επικαλούνταν όλοι οι αρχαίοι μας, αυτό έκαναν με την φιλοσοφία τροφοδοτούσαν το πνεύμα τους και ανεβάζαν δονήσεις.

Ο υπαρχηγός της Αθηνάς το τερμάτισε.

Φυσικά, όταν εγώ λέω θεοί και θεές, αναφέρομαι στην αρχαία ερμηνεία λέξεων.

Θεοί - αυτοί που τρέχουν γρήγορα στο χώρο (και προσθέτω εγώ, οπου προστατεύουν και δημιουργούν ζωή), η ερμηνεία του Θεού όμως ειναι διαφορετική απο αυτή των Θεών.
Θεός - Αυτός που τα βλέπει, ακούει και γνωρίζει όλα, ταυτόχρονα και παντού χωρίς την ανάγκη να τρέχει γρήγορα.

Ο λόγος ειναι ΠΟΛΥ απλός η διαφορά αυτή μεταξύ ΕΝΟΣ ΘΕΟΥ και Θεών. Η ψυχούλα που έχουμε προέρχεται απο την προϋπάρχων πηγή, τον ΘΕΟ, σε συνδυασμό με το πνεύμα μας όπου ειναι η προσωπική μας ταυτότητα ως θεουλιδες, συνειδητές οντότητες. Αφού αυτό που είμαστε ειναι κομμάτι της πηγής, του Θεού, οπουδήποτε βρισκόμαστε στα σύμπαντα βρίσκετε ταυτόχρονα και ο ΘΕΟΣ, παντού και ταυτόχρονα.. Εμείς τρέχουμε, ενσαρκωνόμαστε, βιώνουμε και κουβαλάμε μέσα μας τον ΘΕΟ και ο ΘΕΟΣ ειναι ταυτόχρονα παντου χωρίς την ανάγκη εκείνου να τρέξει γρήγορα.

Πχ. Άγω φωνάζω στους χριστιανούς που πέφτουν στα γόνατα και φωνάζουν είμαι δούλος του θεού, ειμαι δούλα του θεου, κτλπ.. Κανείς δεν ειναι δούλος κανενός, οποιαδήποτε σε εισαγωγικά "θεότητα" αναζητά δούλους, πολυ απλά δεν ειναι θεότητα. Απλα ειναι μια οντότητα με ψυχολογικά προβλήματα. Δεν πολεμώ τους χριστιανούς και δεν πολεμώ καμια θρησκεία διότι πολύ απλά δεν φταίνε οι άνθρωποι για αυτήν την κατάντια να πέφτουν στα γόνατα και να αυτό αποκαλούνται είτε δούλοι, ειτε οτιδήποτε, συνέχεια το γράφω και λέω αυτό. Αλλά οταν ακούω λέξεις όπως (η Βασουλα διαφωνεί σε αυτό) "Κύριε", "δούλος", κτλπ.. κάτι παθαίνω, γυρίζουν λαμπάκια τριγύρω μου, συναγερμός. Και στην μητέρα μου το έλεγα που διάβαζε παρεκκλίσεις, κτλπ... "ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ οτι είσαι δούλα κανενός" . Εγω προσωπικά ειμαι ενάντια σε τίτλους (οπως Κύριος, κτλπ) επειδή το συνδυάζω με το ΒΑΑΛ της Βαβυλώνας. που αποκαλούσαν τον Κρόνο με τα κέρατα και τον γιο του, δεν το δέχομαι.

Βλέποντας τώρα αυτούς τους ανθρώπους, δίνουν τεράστια έμφαση στο θηλυκό γένος, αν δεν κάνω λάθος περιμένουν λεει 300000 Ελλανιους 40000 άνδρες και 260.000 γυναίκες θεές. Μυθολογικά και Ιστορικά αν και η Ελλάδα συμπεριλάβει και σέβεται ισότιμα και της ΘΕΕΣ και τους Θεούς, αντιπροσωπεύεται απο έναν ΠΑΤΕΡΑ ΘΕΟ, απο το αρσενικό. Η ΑΣΙΑ αντιπροσωπεύεται από μητέρα ΘΕΑ.
Άβαταρ μέλους
Alexandra Maria
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 884
Εγγραφή: Τετ 07 Αύγ 2019, 10:52
Irc ψευδώνυμο: ALMA
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 581 φορές
Έλαβε Likes: 158 φορές

Re: και η Τρέλα συνεχίζεται

Δημοσίευση από Alexandra Maria » Παρ 25 Οκτ 2019, 15:08

Πάρα πολύ μπερδεμένοι άνθρωποι.....Σε αυτό ποντάρουν οι κάθε λογής έμποροι Ψυχών...Το ό,τι πήγαν στην Αννίτα είναι το λιγότερο....Εδώ προσκυνούν άνθρωπο που αυτοαποκαλείται «θεά»....
Το φαινόμενο της αυτόκλητης θεοποίησης δεν είναι τωρινό. Το έχουμε δει και στην Ρωμαϊκή αυτοκρατορία με τους Καίσαρες να έχουν την απαίτηση να λατρεύονται ως θεοί...Όποιος αντιδρούσε, αποκεφαλισμός ή ρίξιμο στα θηρία....
Μετά το συναντάμε στο Βυζάντιο με τους αποκαλούμενους σε «Μέγας» τάδε...
Μετά έχουμε το «αλάθητο» του Πάπα που εξομοιώνει τον εαυτό του με τον Θεό...

και φτάνουμε αισίως στην σημερινή εποχή που από τα τέλη της δεκαετίας του 80 κάνουν την εμφάνιση τους διάφορα «φιντάνια» του είδους...και ακούσαμε για ενσαρκώσεις Αρχαγγέλου Μιχαήλ, Ιωάννη θεολόγου, Δια, Μεγάλου Αλεξάνδρου, Φαραώ Ακενατόν.... :lol: :lol: :lol: :lol: και δώστου οι ακόλουθοι ξωπίσω να τρέχουν μπας και πάρουν λίγη δόξα απο την «θεότητα»
Το 2000 και ύστερα βγήκαν άλλα «φιντάνια» ....Αναληφθέντες «διδάσκαλοι»...Αναλήφθηκαν στον βωμό του Μαμμωνά....Θησαύρισε το μπακάλικο τους
Για αυτό και λέω ότι η Τρέλα συνεχίζεται
Και μπορεί να γελάω κάποιες στιγμές, όμως είναι για κλάματα....
THEY LIVE...WE SLEEP...TIME TO WAKE UP :xara:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: και η Τρέλα συνεχίζεται

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 25 Οκτ 2019, 15:43

H τρέλα όντως συνεχίζεται και ό,τι του φανεί του λολοστεφανή...

Αλμα μου γλυκιά, σ'αυτή την ενότητα βάζουμε μόνο το προσωπικό μας νήμα
στο οποίο βέβαια μπορεί να επιστρέφει ο καθένας (στο δικό του) και να βάζει
σκέψεις του που θέλει να μοιραστεί μαζί μας, χωρίς να θέλει ν'ανοίξει άλλο
τόπικ...ή να'ρχεται άλλος φίλος, να σου ευχηθεί, ή να σου πει κάτι
αποκλειστικά για σένα... Αυτό είναι το νόημα των προσωπικών
νημάτων μας εδώ... Ξέρω είναι έμπνευση της υποφαινόμενης τρελής
και λίγα άλλα φόρα έχουν κάτι ανάλογο, αλλά έτσι λειτουργούμε
αυτήν ειδικά την ενότητα εδώ (γι'αυτό και δεν είναι ορατή στους επισκέπτες)


Οπότε αυτό το νηματάκι που άνοιξες, αλλά και το άλλο για τις ελβετικές
κούκλες (που τώρα είδα ότι άνοιξες εδώ) ή θα τα συνενώσω με το νήμα σου
που έχεις ήδη ανοίξει εδώ, ή θα τα μεταφέρω σε άλλη ενότητα.
100 ενοτητες/υποενότητες έχουμε. Νισάφι. :)
Πες μου τι προτιμάς. Σμουτς :makia:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Alexandra Maria
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 884
Εγγραφή: Τετ 07 Αύγ 2019, 10:52
Irc ψευδώνυμο: ALMA
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 581 φορές
Έλαβε Likes: 158 φορές

Re: και η Τρέλα συνεχίζεται

Δημοσίευση από Alexandra Maria » Παρ 25 Οκτ 2019, 20:38

Καλησπέρα ArEla μου :) Μπορείς να το τοποθετήσεις όπου θέλεις !!! Δεν έχω πρόβλημα!!! :lovey0:
Το άνοιξα εδώ γιατί δεν έβρισκα που θα ταίριαζε να το ενσωματώσω. Οπότε για να μην έκανα καμιά «πατάτα» και το έβαζα κάπου που δεν θα ταίριαζε, το έβαλα εδώ !!!
THEY LIVE...WE SLEEP...TIME TO WAKE UP :xara:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: και η Τρέλα συνεχίζεται

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 25 Οκτ 2019, 22:18

Ωραία :)

αμφοτερα τα τοπίκια ήρθαν στις "Γενικές"
Εδώ θα βάζεις όσα δεν είσαι σίγουρη πού μπαίνουν. :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”