ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12035
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΑΝΑΡΧΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΙΟΥΝΙΟΣ 2021

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 06 Ιουν 2021, 13:02

Νομίζω ότι συζητούσα με κάποιους για το τι μπορεί να ήταν μια δομή σαν αυτήν:

Εικόνα

δεν θυμάμαι αν το έκανα στα ιδεό ή στο fb.

Τέσπα, απλά νιώθω ένα έντονο Déjà Vu ...
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΑΡΧΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΙΟΥΝΙΟΣ 2021

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 06 Ιουν 2021, 13:26

OTTO έγραψε:
Κυρ 06 Ιουν 2021, 13:02
δεν θυμάμαι αν το έκανα στα ιδεό ή στο fb.

Τέσπα, απλά νιώθω ένα έντονο Déjà Vu ...



στο facebook πρέπει να το έθεσες...
δε χάνω ποστ σου εδώ μέσα και δε θυμάμαι να έκανες τέτοια
αναφορά ούτε να έβαλες τέτοια φωτο...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΑΝΑΡΧΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΙΟΥΝΙΟΣ 2021

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 06 Ιουν 2021, 13:56

Αν γράψεις "βιλα μαυρομιχαλη καστελλα" στον γουγλη θα βρεις πολλές εικόνες



στο ΥΤ, ενδιαφέροντα τα βίντεο

πρώτα από το φως στο τουνελ



https://www.youtube.com/watch?v=wvpcog-caXI





απο το καλύτερα δε γίνεται




https://www.youtube.com/watch?v=huARCLohQOQ



Ενα άρθρο για την ανευρεση του νέου και τα χαράγματα
που έκανε στο τοίχωμα

https://www.lifo.gr/now/greece/peiraias ... haraxe-sta





το 2018 ανέβηκε ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο....το οποίο ενημερώθηκε...
πολύ ενδιαφέρον όμως....

εδω https://www.pireaspiraeus.com/epavli-ma ... i-kastela/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λίνα Κοεμτζή: Η Κοπέλα που Αυτοκτόνησε ?

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 14 Δεκ 2021, 21:24

Λίνα Κοεμτζή: Ένα έγκλημα που μένει ατιμώρητο – Η τραγικη΄ιστορία της 22χρονης που έπεσε θύμα εκβιασμού

Τον Νοέμβριο του 2016 η ελληνική κοινωνία ήρθε αντιμέτωπη με μια υπόθεση εκδικητικής πορνογραφίας.

Η Λίνα Κοεμτζή ήταν μόλις 22 ετών όταν ανέβηκε στον ένατο όροφο του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου και αυτοκτόνησε, ύστερα από δημοσίευση προσωπικών φωτογραφιών της στο διαδίκτυο.

Τη Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου η είδηση για τον γνωστό παρουσιαστή Στάθη Παναγιωτόπουλο, ο οποίος παραδέχτηκε, έπειτα από καταγγελίες που είδαν το φως της δημοσιότητας, ότι δημοσιοποίησε βίντεο και εκατοντάδες φωτογραφίες της πρώην συντρόφου του σε ιστοσελίδες πορνογραφικού υλικού χωρίς τη συγκατάθεσή της, έσκασε σαν βόμβα.

Ο θάνατος της Λίνας Κοεμτζή χαρακτηρίστηκε αυτοκτονία με την υπόθεση να μπαίνει στο αρχείο τον Σεπτέμβριο του 2020.

Οι γονείς της δεν αποδέχτηκαν ποτέ την εκδοχή της αυτοχειρίας, επιμένοντας πως η κόρη τους έπεσε θύμα εκβιασμού και πως ο θάνατος της ήταν δολοφονίας με ηθικούς ή και φυσικούς αυτουργούς.

Οι απειλές και η διαπόμπευση

Η Λίνα είχε ποζάρει ημίγυμνη για ένα φίλο της φωτογράφο στα Γιαννιτσά. Εκείνος της είχε υποσχεθεί ότι οι φωτογραφίες θα μείνουν μεταξύ τους όμως μετά από λίγο καιρό είχαν γίνει γνωστές σε όλη την περιοχή. Η Λίνα δέχτηκε εκβιασμούς, χλευασμό και δημόσια διαπόμπευση.

Το 2015 φέρεται να δέχτηκε απειλές και εκβιασμούς από άτομα του Πανεπιστημίου που ισχυρίζονταν πως είχαν τις φωτογραφίες και θα τις δημοσιοποιούσαν. Η 22χρονη δεν απευθύνθηκε τότε στη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, παρά μόνο στην οικογένεια και τους γονείς της.

Ο δικηγόρος της οικογένειας Κοεμτζή, Αντώνης Ξυλουργίδης, είχε προκαλέσει αίσθηση, όταν μετά τον θάνατο της 22χρονης δήλωσε πως η κοπέλα είχε σχεδόν εξοστρακιστεί από την πόλη της, μόλις εννέα μήνες πριν τον θάνατό της, όταν κάποιος διοχέτευσε στα Γιαννιτσά γυμνές και ημίγυμνες φωτογραφίες της.

Ο θάνατός της προκάλεσε έρευνες που έφτασαν μέχρι τις κατηγορίες σε βάρος τριών ατόμων.

Η υπόθεση έφτασε στα δικαστήρια με τρεις κατηγορούμενους για παραβίαση προσωπικών δεδομένων. Στο Πλημμελειοδικείο Γιαννιτσών δύο εξ αυτών αθωώθηκαν, ενώ ο άνθρωπος που είχε βγάλει τις φωτογραφίες καταδικάστηκε σε 120 μέρες κοινωνικής εργασίας.

Ο αντιεισαγγελέας Εφετών αρχειοθέτησε τη δικογραφία καθώς δεν θεώρησε πως προέκυπτε εγκληματική ενέργεια. Στην απολογία του, ένας από τους τρεις κατηγορουμένους, υποστήριξε ότι ήταν ένας από τους εκατοντάδες που είδαν τις φωτογραφίες και άρα δεν υπάρχει λόγος να κατηγορείται. Όλοι γνώριζαν, κανείς δεν προστάτευσε την κοπέλα, κανείς δεν την υπερασπίστηκε.



Απειλές προς την οικογένεια

Η μητέρα της Λίνας Κοεμτζή μάλιστα αποκάλυψε πως άγνωστοι είχαν απειλήσει τόσο την ίδια όσο και τη μικρή της κόρη να σταματήσει τις ενέργειες για να ρίξει φως στον θάνατο της κόρης της.

Την πρώτη φορά δύο άγνωστοι που επέβαιναν σε αυτοκίνητο χωρίς πινακίδες την ακολούθησαν στο κοιμητήριο. Εκείνη τη στιγμή ήταν μόνη της, την φώναξαν προς το μέρος τους και την απείλησαν ότι θα της «κόψουν το λαρύγγι» αν δε σταματήσει τις έρευνες για τον θάνατο της Λίνας.

Σαν να μην έφτανε αυτό, άγνωστοι απείλησαν και τη μικρότερη κόρη της, στην οποία έστειλαν μηνύματα μέσω social media, λέγοντάς της ότι θα έχει την ίδια τύχη με την Γαλήνη αν δε σταματήσουν όλες οι ενέργειες σχετικά με τη διαλεύκανση των συνθηκών του θανάτου της. Φυσικά η οικογένεια ενημέρωσε τις αρχές, και συνεχίζει να πιστεύει πως η Γαλήνη έπεσε θύμα εγκληματικής πράξης.

https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... %84%ce%b9/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λίνα Κοεμτζή: Η Κοπέλα που Αυτοκτόνησε ?

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Ιαν 2022, 10:17

ΚΡΑΥΓΗ!!! Η Λίνα Κοεμτζή δεν αυτοκτόνησε, δολοφονήθηκε!
Να ανοίξει τώρα πάλι ο φάκελος!



Εικόνα

Ένα έγκλημα το οποίο είναι αυτό το οποίο κάποιοι θέλουν διακαώς να ξεχάσουμε. Διαθέτουν μάλιστα τέτοια ισχύει, που κατάφεραν να εξαφανίσουν στοιχεία, να τρομοκρατήσουν μάρτυρες, να επιβάλουν ένα πέπλο τρόμου σε ολόκληρη την βόρειο Ελλάδα, προκειμένου να οδηγήσουν ένα τρομερό έγκλημα, στην λήθη, την λησμονιά, την αρχειοθέτηση.

Τα τρομερά γεγονότα που συγκλονίζουν την κοινή γνώμη όμως τις τελευταίες ημέρες, ανασύρουν στην μνήμη μας μία δολοφονία, η οποία θεωρήθηκε «αυτοκτονία». Η Λίνα Κοεμτζή είτε δολοφονήθηκε είτε εξωθήθηκε στο «άλμα θανάτου». Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία και η λήξη της έρευνας αποτελεί ντροπή για ολόκληρη την ελληνική κοινωνία.

Τα τρία στοιχεία που «δείχνουν» δολοφονία

Τον Φλεβάρη του 2016 η άτυχη φοιτήτρια είχε πέσει από τον 9ο όροφο της φοιτητικής εστίας στη Θεσσαλονίκη, μετα από απειλές που είχε δεχτεί σχετικά με την κυκλοφορία προσωπικού της βίντεο και φωτογραφιών με ερωτικό περιεχόμενο. Είναι δεδομένο οτι όταν πήδησέ ήταν μαζί της δύο καθάρματα. Ήταν την έσπρωξαν στο κενό, είτε την οδήγησαν στην πτώση εκβιάζοντας την.

Αυτό προκύπτει από τον αυτόπτη μάρτυρα που είδε δύο άνδρες πάνω από το άψυχο κορμί της Λίνας, αμέσως μετά την πτώση, να ψάχνουν ένα «στικάκι», όπως έλεγαν ο ένας στον άλλον.

Η κατάθεση ενός 47χρονου αυτόπτη μάρτυρα του εγκλήματος, ο οποίος είδε δίπλα του δύο άνδρες να ψάχνουν πάνω από το σώμα της Λίνας όταν ψυχορραγούσε, στην Λεόντος Σοφού στη Θεσσαλονίκη, προσπαθώντας αγωνιωδώς να βρουν «κάποιο στικάκι» θα έπρεπε να αποτρέψει κάθε προσπάθεια για συγκάλυψη.

Ήταν οι ίδιοι άνδρες που λίγο πριν είχαν βγει από την εστία και έτρεξαν προς το σημείο πτώσης της κοπέλας. Σύμφωνα με τον μάρτυρα είναι πολύ πιθανό να βρίσκονταν και οι δύο στον 9ο όροφο μαζί με την κοπέλα, καθώς είχε διακρίνει σκιές στην ταράτσα και φωνές «σαν να μάλωναν κάποιοι».

Με απλά λόγια, κάποιοι την έσπρωξαν ή την εξώθησαν να πέσει ασκώντας βία. Ψυχολογική ή σωματική, δεν έχει σημασία.

Οι απειλές στον εργοδότη της Λίνας Κοεμτζή


«Διατηρούσα μία ναυτιλιακή εταιρεία στη Θεσσαλονίκη στην οποία εργαζόταν η Λίνα και άλλες δύο κοπέλες ως υπάλληλοι γραφείου. Μάλιστα, η μία από αυτές ήταν η φίλη της Λίνας που έχει μετακομίσει στο Λονδίνο. Κάποια ημέρα χτύπησε το τηλέφωνο στη δουλειά και ένας κύριος μου ζήτησε να απολύσω τα συγκεκριμένα κορίτσια γιατί, όπως μου είπε, «δουλεύουν για εκείνον».

«Εγώ του απάντησα ότι πρόκειται για εργατικά και σοβαρά κορίτσια και του ξεκαθάρισα ότι δεν θα τα διώξω. Με απείλησε ότι θα με κλείσει στη φυλακή και ότι θα με εξαφανίσει αν τις κρατούσα στην εταιρεία. Έτσι λειτουργούν αυτοί, για να μη χάσουν τις κοπέλες». Μάλιστα, ο ίδιος διευκρινίζει ότι πολλοί επιχειρηματίες έχουν δεχτεί απειλές από αυτό το κύκλωμα.

Αυτό είναι το δεύτερο στοιχείο που τεκμηριώνει το έγκλημα κατά της άτυχης κοπέλας.

Οι απειλές κατά της μητέρας και της μικρότερης αδερφής της Λίνας Κοεμτζή

Η μητέρα της Λίνας, Σταυρούλα Τομπάζη, έχει αποκαλύψει ότι άγνωστοι έχουν απειλήσει τόσο την ίδια όσο και τη μικρή της κόρη να σταματήσει τις ενέργειες για να ρίξει φως στο θάνατο της κόρης της. Την πρώτη φορά δύο άγνωστοι που επέβαιναν σε αυτοκίνητο χωρίς πινακίδες την ακολούθησαν στο κοιμητήριο. Τη στιγμή τη φώναξαν προς το μέρος τους ήταν μόνη της και την απείλησαν ότι θα της κόψουν το λαρύγγι αν δε σταματήσει τις έρευνες για το θάνατο της Λίνας.

«Εχθές το πρωί λοιπόν, κατά τις 8.20 πήγα, όπως κάθε μέρα, στο νεκροταφείο για να επισκεφθώ την κόρη μου. Μέσα στην είσοδο, στεκόταν ένα μαύρο Audi τύπου τζιπ χωρίς πινακίδες όπου επέβαιναν δύο άνδρες. Ξαφνικά, ο οδηγός άνοιξε το παράθυρο και μου είπε: “Καλημέρα κοπελιά. Να σε ρωτήσω κάτι;”. Πλησίασα προς το μέρος του και τότε, ο οδηγός έβαλε μπροστά στο πρόσωπό μου ένα χαρτόνι που έγραφε: “Αν δεν σταματήσεις να μιλάς, θα σου κόψω το λαρύγγι”. Πριν προλάβω να πω κάτι, το αυτοκίνητο ανέπτυξε ταχύτητα κι εξαφανίστηκε. Έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου και σωριάστηκα σε ένα παγκάκι δίπλα στο μνήμα του παιδιού μου».

«Το πρωί της επόμενης ημέρας πήγα στο Α.Τ. Γιαννιτσών και έκανα καταγγελία. Παρακαλώ να κινηθεί άμεσα ο Εισαγγελέας και να ανοίξουν όλες οι κάμερες ώστε να μάθουμε ποιο ήταν αυτό το αυτοκίνητο και ποιοι επέβαιναν σε αυτό. Το αυτοκίνητο θα πήγε είτε προς Έδεσσα είτε προς Θεσσαλονίκη. Δεν υπάρχει άλλος δρόμος για να φύγεις από εκεί, ενώ στους εν λόγω δρόμους υπάρχουν αμέτρητες κάμερες που θα έχουν καταγράψει την πορεία του. Μέσα σ’ αυτό μπορεί να επέβαινε ο δολοφόνος της κόρης μου, ή κάποιος που να σχετίζεται με τη δολοφονία της. Σας ικετεύω, κάντε κάτι γρήγορα. Η ζωή μας έχει γίνει κόλαση. Εγώ θα συνεχίσω να παλεύω για να δικαιωθεί το κοριτσάκι μου, κανείς δεν μπορεί να με τρομάξει με απειλές, κανείς δεν είναι ικανός να με σταματήσει. Το ότι σκότωσαν την κούκλα μου θα μου το πληρώσουν ακριβά…»

Εκτός αυτού, άγνωστοι απείλησαν και τη μικρότερη κόρη της, στέλνοντας της μηνύματα μέσω social media, για να την «προειδοποιήσουν» ότι θα έχει την ίδια τύχη με την αδελφή της αν δε σταματήσουν όλες οι ενέργειες σχετικά με τη διαλεύκανση των συνθηκών του θανάτου της.

Έπειτα από τα όσα συγκλονιστικά αποκαλύπτονται για την εγκληματική οργάνωση που φαίνεται ότι δρούσε στην Θεσσαλονίκη, η ανάσυρση του φακέλου της δολοφονίας της Λίνας Κοεμτζή είναι χρέος όχι μόνο για την δικαιοσύνη, αλλά για κάθε Έλληνα που θέλει να δει την πατρίδα του να απαλλάσσεται από αυτά τα κτήνη.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 30 Ιαν 2022, 14:32

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 01 Φεβ 2022, 13:20

3 εφηβοι μια 15χρονη, ένας 16χρονος και ένας 17χρονος...
σχεδίασαν και σκότωσαν τη μάνα της 15χρονης...

"Την έσφαξα γιατί...": Ομολογία σοκ της 15χρονης που σκότωσε την μάνα της!

Αγία Βαρβάρα - Σοκαριστική κατάθεση της 15χρονης που σκότωσε τη μητέρα της: Άκουσα να ουρλιάζει, μετά όλα τελείωσαν

τα παραπάνω το 2020

πέρσι (2021)
καταδικάστηκαν όλοι σε 8ετή φυλάκιση ΜΟΝΟ επειδή ειναι
ανήλικοι και καλά...

τώρα παίζει και εφετείο για να μειωθεί η ποινή τους
γιατί ...χμ... μετάνοιωσαν...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 01 Φεβ 2022, 16:12

«Σας παρακαλώ μη με χτυπάτε άλλο»




και


Για καθαρή εν ψυχρώ δολοφονία του φιλάθλου της ομάδας στην οδό Γαζή της περιοχής Χαριλάου στη Θεσσαλονίκη, και όχι για αποτέλεσμα συμπλοκής οπαδών, κάνουν λόγο τόσο η ΠΑΕ όσο και ο ΑΣ Άρης με επίσημες ανακοινώσεις τους.

Ειδικότερα, η ΠΑΕ Άρης -λίγη ώρα μετά απ' αυτήν του Ερασιτέχνη που προηγήθηκε- αναφέρει πως περιμένει από την Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης να εντοπίσει και να συλλάβει τους δράστες της δολοφονικής ενέργειας. Παράλληλα, απευθύνει ορισμένα ερωτήματα σε εκείνους που του αφαίρεσαν τη ζωή.

Δείτε την ανακοίνωση της «κιτρινόμαυρης» ΠΑΕ:

«Περάσανε μόλις δύο χρόνια από τη δολοφονία του Τόσκο Μποζατζίσκι. Τα δάκρυα δεν έχουν στεγνώσει ακόμη… Θέλαμε να πιστεύουμε, ελπίζαμε, ότι ο κύκλος της τυφλής οπαδικής βίας θα έκλεινε με τη δολοφονία του Βούλγαρου φιλάθλου μας, που έκανε το… λάθος να έρθει στη Θεσσαλονίκη για να δει το ντέρμπι με τον Π.Α.Ο.Κ. Δυστυχώς…

Τα ξημερώματα, κάποιοι στυγνοί δολοφόνοι διάλεξαν να κόψουν το νήμα της ζωής σε ένα παιδί 19 χρόνων επειδή ήταν φίλαθλος του ΑΡΗ. Ασύλληπτο! Δεν το χωράει ο νους μας! Επειδή ήταν φίλαθλος του ΑΡΗ, κάποιοι στυγνοί δολοφόνοι αποφάσισαν να του αφαιρέσουν τη ζωή. Θεέ μου, γιατί; Θεέ μου, πού πάμε;

Και μαζί με το 19χρονο παιδί, που τους εκλιπαρούσε "σας παρακαλώ μη με χτυπάτε άλλο" (ραγίζει η καρδιά μας…), μέχρι να ξεψυχήσει, έστειλαν άλλα δύο παιδιά στο νοσοκομείο. Τον Άγγελο και τον Δημήτρη. Ευτυχώς τα δύο παιδιά ζούνε. Θα τους δει ξανά η μάνα τους, ο πατέρας τους, η οικογένειά τους…

Στη μάνα του 19χρονου Αλκιβιάδη που χάθηκε, όμως, στον πατέρα του, στην οικογένειά του, τι θα πούνε οι δολοφόνοι; Τι θα πούμε όλοι εμείς; Ως κοινωνία;

Και να ξεκαθαρίσουμε κάτι: Δεν επρόκειτο για "οπαδική συμπλοκή", όπως κάποιοι τεχνηέντως επιχειρούν να περιγράψουν το περιστατικό. Πιθανώς για να προσφέρουν άλλοθι στους δολοφόνους. Πρόκειται ξεκάθαρα για ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ.

Πρόκειται για εν ψυχρώ δολοφονία. Τρία… αμούστακα παιδιά περπατούσαν σε στενό της Χαριλάου τα μεσάνυχτα της Δευτέρας, δίπλα στο γήπεδο, κι εμφανίζεται ένα λευκό ΙΧ (σύμφωνα με τις έως τώρα μαρτυρίες).

«Γ@@@μ@ τον Αρη, ρε μ@@@» φώναξε ένας επιβάτης του λευκού ΙΧ, ο οποίος στη συνέχεια κατέβηκε και με ένα δρεπάνι (!!!), αφαίρεσε τη ζωή του 19χρονου Αλκιβιάδη, τραυματίζοντας σοβαρά τα άλλα δύο παιδιά της παρέας.

Καμία… "οπαδική συμπλοκή". Ξεκάθαρη ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ.

Ως εδώ και μη παρέκει. ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ. Ήρθε η ώρα που η Ελληνική Αστυνομία, μαζί με την Ελληνική Δικαιοσύνη, πρέπει να βάλουν ένα τέλος σ’ αυτόν τον κύκλο αίματος. Φτάσαμε στο σημείο "μηδέν".

Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ περιμένει από την Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης να εντοπίσει και να συλλάβει τους δράστες της χθεσινής δολοφονικής ενέργειας.

Από την Ελληνική Δικαιοσύνη αναμένουμε την παραδειγματική τιμωρία των ενόχων. Χωρίς άλλες "εκπτώσεις" και "συμψηφισμούς". Δεν πάει άλλο…

Η ΠΑΕ ΑΡΗΣ εκφράζει τη θλίψη της για τη δολοφονία του 19χρονου φιλάθλου μας. Στην οικογένεια του άτυχου παιδιού ευχόμαστε δύναμη και κουράγιο. Όλη η οικογένεια του Συλλόγου είμαστε μια αγκαλιά δίπλα τους».

Η ανακοίνωση του ΑΣ Άρη

Σε ανάλογο κλίμα κινήθηκε και η ανακοίνωση της διοίκησης του Ερασιτέχνη Άρη, η οποία ανέφερε χαρακτηριστικά:

«Δεν το χωράει ο ανθρώπινος νους... Ακόμα ένας νέος άνθρωπος έχασε τη ζωή του από μια παρέα δολοφόνων, οι οποίοι εδώ και χρόνια κυκλοφορούν και δρουν ανενόχλητοι στη Θεσσαλονίκη. Έκανε, βλέπετε, το "λάθος" να υποστηρίζει τον ΑΡΗ και να βρίσκεται με τους φίλους του στη γειτονιά τους…

Η δεύτερη δολοφονία σε διάστημα δύο χρόνων, μετά απ’ αυτήν του Τόσκο, δεν προκαλεί, πλέον, οργή. Το ποτήρι της οργής έχει ήδη ξεχειλίσει. Η δεύτερη δολοφονία μέσα σε δύο χρόνια θέτει, περισσότερο από ποτέ άλλοτε, όλους τους υπεύθυνους προ των ευθυνών τους.

Και δε μιλάμε μόνο για τους δολοφόνους, οι οποίοι με δρεπάνια μαχαιρώνουν κόσμο στον δρόμο. Αυτοί βρίσκουν και τα κάνουν. Γιατί ξέρουν ότι θα τη βγάλουν "καθαρή". Η ατιμωρησία είναι αυτή που οπλίζει το χέρι τους για να πάρουν ζωές. Και η ατιμωρησία πρέπει να σταματήσει εδώ» ανέφερε στο πρώτο κομμάτι της η ανακοίνωση των «κιτρινόμαυρων».

Ακολούθως, οι Θεσσαλονικείς ζήτησαν από τη Δικαιοσύνη και την Αστυνομία να λάβουν τα κατάλληλα μέτρα προκειμένου να σταματήσουν να χάνονται άδικα ανθρώπινες ζωές.

«Κύριοι της Δικαιοσύνης: Όσο αφαιρούνται ζωές και οι υπεύθυνοι κυκλοφορούν ακόμα ανάμεσά μας, η λίμνη του αίματος όλο και θα μεγαλώνει. Η δολοφονία του Τόσκο είναι το πιο νωπό και χαρακτηριστικό παράδειγμα. Σήμερα θρηνούμε ακόμα έναν θάνατο. Από θαύμα δε θρηνούμε κι άλλους δύο. Τι άλλο πρέπει να γίνει για να πράξουμε το αυτονόητο; Για να μην ξαναδούν το φως του ήλιου όσοι απροκάλυπτα αφαιρούν ζωές; ΩΣ ΕΔΩ.

Κύριοι της Αστυνομίας: Είναι υποχρέωσή σας να βρείτε ΑΜΕΣΑ τον δολοφόνο με το δρεπάνι με την παρέα του και να τους παραδώσετε στα χέρια της Δικαιοσύνης. Σας αναλογεί μεγάλο μερίδιο ευθύνης για όσα γίνονται.

Και επειδή ζούμε στην εποχή τού "πες, πες, κάτι μένει στο τέλος", όχι, κύριοι των ΜΜΕ: ΔΕΝ ήταν συμπλοκή οπαδών. Ήταν εν ψυχρώ δολοφονία ενός παιδιού 20 χρονών το οποίο, σύμφωνα με τις μαρτυρίες, έπεσε θύμα της "περιπολίας" των γνωστών - αγνώστων, που διψούσαν για αίμα. Οτιδήποτε άλλο λέγεται ή γράφεται είναι διαστρέβλωση της αλήθειας, η οποία βιάζεται σωρηδόν εδώ και μερικά χρόνια στον βωμό της προστασίας των "παιδιών".

Σ’ αυτές τις περιπτώσεις συνηθίζουμε να λέμε "ας ελπίσουμε αυτό να είναι το τελευταίο θύμα". Με την ελπίδα, όμως, δεν γίνεται τίποτα. Πράξεις περιμένουμε. Για να κλείσει αυτός ο κύκλος του αίματος και να σταματήσουμε να θρηνούμε τον χαμό νέων ανθρώπων...».



https://www.zougla.gr/greece/article/as ... kis-opadon
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 01 Φεβ 2022, 18:22

ArELa έγραψε:
Τρί 01 Φεβ 2022, 13:20
τώρα παίζει και εφετείο για να μειωθεί η ποινή τους
γιατί ...χμ... μετάνοιωσαν...
Έγκλημα στην Αγία Βαρβάρα: Η κατηγορούμενη κόρη της 50χρονης που δολοφονήθηκε «διέκοψε» τη δίκη λόγω κορονοϊού


ArELa έγραψε:
Τρί 01 Φεβ 2022, 16:12
Για καθαρή εν ψυχρώ δολοφονία του φιλάθλου της ομάδας στην οδό Γαζή της περιοχής Χαριλάου στη Θεσσαλονίκη, και όχι για αποτέλεσμα συμπλοκής οπαδών, κάνουν λόγο τόσο η ΠΑΕ όσο και ο ΑΣ Άρης με επίσημες ανακοινώσεις τους.

Θεσσαλονίκη: Βρέθηκε το δρεπάνι της δολοφονικής επίθεσης στον 19χρονο


Η ανακοίνωση που εξέδωσαν οι οργανωμένοι οπαδοί του Άρη για την δολοφονία του 19χρονου Άλκη: «Ήταν θύμα φονικής ενέδρας»
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 02 Φεβ 2022, 17:57

Ομολόγησε ο 23χρονος Αλαβανός που συνελήφθη νωρίτερα ότι αυτός έδωσε το χτύπημα και έκοψε το νήμα της ζωής του 19χρονου Άλκη στη δολοφονική επίθεση οπαδών που σημειώθηκε τα ξημερώματα της Τρίτης στην περιοχή Χαριλάου στη Θεσσαλονίκη.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του ThessToday.gr τον 23χρονο Αλβανό αναγνώρισε φίλος του Άλκη, ενώ εντοπίζεται σε κάμερες μέσα στο αυτοκίνητο. Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι δράστες της επίθεσης παράτησαν το αυτοκίνητο τρομαγμένοι, ακανόνιστα και χωρίς καν να βάλουν χειρόφρενο.

Σημειώνεται ότι ο 23χρονος είχε προσαχθεί, χθες το βράδυ, στο Αστυνομικό Μέγαρο Θεσσαλονίκης. Ο φερόμενος ως δράστης έχει άδεια παραμονής στη χώρα και χαρακτηρίζεται ως ένας από τους πιο σκληρούς χούλιγκανς της Θεσσαλονίκης και γενικότερα της Βόρειας Ελλάδας.

Σύμφωνα με πληροφορίες οι αρχές βρίσκονται στα ίχνη δύο ακόμη δραστών και αναμένονται δύο συλλήψεις ενώ 23χρονος αναμένεται να οδηγηθεί αύριο, Πέμπτη, στον εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Θεσσαλονίκης.

Σκληρός χούλιγκαν ο 23χρονος φερόμενος ως δράστης -Εκκρεμεί δίκη για οπαδική βία

Ως ένας από τους πιο σκληρούς χούλιγκανς της Θεσσαλονίκης και γενικότερα της Βόρειας Ελλάδας χαρακτηρίζεται ο 23χρονος φερόμενος ως δράστης, που συνελήφθη για τη δολοφονία του 19χρονου Άλκη.

Τα στοιχεία για τη δράση του αποδεικνύουν τους κύκλους στους οποίους ήταν μπλεγμένος ο 23χρονος. Ο νεαρός Αλβανός είχε συλληφθεί και πάλι το 2019 για οπαδική βία, με τη δίκη να εκκρεμεί εις βάρος του, επιβεβαιώνοντας ουσιαστικά ότι κανένας παράγοντας δεν αποτέλεσε αποτρεπτικός για την αποφυγή νέων εγκληματικών ενεργειών.

Ο 23χρονος σεσημασμένος οπαδός είχε προσαχθεί το απόγευμα της Τρίτης στη Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης και συνελήφθη σήμερα το μεσημέρι, αφού πρώτα αναγνωρίστηκε από φίλο του 19χρονου Άλκη. Οι ίδιες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι δράστες της επίθεσης παράτησαν το αυτοκίνητο τρομαγμένοι, ακανόνιστα και χωρίς καν να βάλουν χειρόφρενο.


https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... %91%ce%9b/


=============

Η τιμωρία της δικαιοσύνης θα'ναι χαδάκι όπως πάντα, ακόμα κι αν φάει ισόβια
που μόνο ισόβια δεν είναι. Ποντάρω στους κρατούμενους που τα'χουν μάθει.
Έχουν έναν κώδικα "τιμής" κι αυτοι. Τη μισή οργή να νιώσουν για το κτήνος
από αυτήν που κουβαλάω εγώ και άλλοι φυσικά, :swear: θα του δώσουν μαθηματάκια
που θα του μείνουν αξέχαστα του οπαδόμαγκα της χέστρας.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 05 Φεβ 2022, 15:31

Ραγδαίες είναι οι εξελίξεις γύρω από τον θάνατο του Γάλλου χορευτή Τζόις – Τίμοθι Ράντοτσικ στον Πειραιά, που είχε συγκλονίσει το πανελλήνιο.
Ο Γάλλος χορευτής είχε βρεθεί νεκρός σε μια δεξαμενή της ερειπωμένης έπαυλης Μαυρομιχάλη στον Πειραιά και μέσα σ’ αυτήν οι Αρχές είχαν εντοπίσει χαραγμένα ορισμένα στοιχεία της υπόθεσης. Αυτά, φέρεται να τα χάραξε ο 27χρονος, την εβδομάδα που παρέμεινε παγιδευμένος, αργοπεθαίνοντας, χωρίς τροφή και νερό.
Το «Φως στο Τούνελ» εντόπισε και συνομίλησε με την φίλη του αδικοχαμένου Τζόις, που γνώρισε στην Ελλάδα και αμέσως δέθηκε μαζί της. Στην εκπομπή μίλησε και ο δικηγόρος της οικογένειας του Τζόις.
“Ήμουν έτοιμη για το νοσοκομείο, ήταν ένα σοκ για μένα. Με τον Τζόις είχαμε επαφή, κάναμε παρέα, μοιραστήκαμε κάποια πράγματα, και ξαφνικά εξαφανίζεται και πέφτουν όλα πάνω μου, δημοσιογράφοι, η αστυνομία, και δικηγόροι. Δεν ήξερα τι έκανε στην προσωπική του ζωή, σε ένα πάρτι γνωριστήκαμε, εγώ τον βοήθησα, ήξερα ότι θα συμβούν όλα αυτά; Ενθουσιάστηκε με μένα και ήθελε να μείνει στην Ελλάδα παραπάνω. Ήταν σκληρός και απάνθρωπος ο θάνατος του, ήταν και αδύνατος πόσο να αντέξει; Άντεξε μια εβδομάδα γιατί είχε δύναμη ψυχής. Το παιδί είχε όνειρα, θέληση για ζωή και ταξίδια, είχε μέλλον σαν άνθρωπος. Κανονίζαμε ταξίδια. Ήταν ενθουσιασμένος για τη ζωή. Τα έχω δει τα μηνύματα που έγραψε. Είχα πάει στη ΓΑΔΑ τέλος Μαϊου και τα ήξερα όλα αυτά. Κάποιος τον έριξε στο πηγάδι αυτό πιστεύω. Έχω ενημερώσει την αστυνομία. Όταν βρέθηκε ο σκελετός έπαθα και άλλο σοκ. Δεν ήξερα που ήμουν εκείνη την ημέρα. Τον είδα στον ύπνο μου και αισθάνθηκα τον πόνο του. Ήταν σοκαριστικό” είπε η φίλη του Τζόις Τίμοθι Ράντοτσικ.
“Ήταν και κάποια άλλα άτομα μαζί του στη υδατοδεξαμενή που δεν έκαναν κάτι” είπε η Αγγελική Νικολούλη.
“Υπάρχει μια έντονη κινητικότητα γύρω από την υπόθεση του Τζόις. Έρχονται και άλλες μαρτυρίες στην οικογένεια που αναμένεται να γίνουν καταθέσεις. Ξεσκονίζονται καταθέσεις ξανά από τις ανακριτικές αρχές. Τα μηνύματα απασχόλησαν πολύ την οικογένεια, ένα από τα πιο συγκλονιστικά είναι αυτό που αναφέρει ότι δεν ήταν αυτοκτονία. Η οικογένεια αναγνώρισε τον γραφικό χαρακτήρα του Τζόις. Η αστυνομία αναλύει τα γραφόμενα. Αναμένουμε τις εξελίξεις” είπε ο δικηγόρος της οικογένειας του Τζόις.






https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... ac-%ce%a3/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 05 Φεβ 2022, 22:42

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 06 Φεβ 2022, 19:55

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 10 Φεβ 2022, 14:55

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Κ'ΔΕΛΤΙΟ ΕΓΚΛΗΜΑΤΩΝ) ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠΡΙΛΗ 2019

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 12 Φεβ 2022, 16:49

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 03 Μαρ 2022, 12:27

ΤΡΟΜΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ! Η ΑΝΟΜΙΑ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ – ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΑΣΤΗΣ(ΑΝΑΝΕΩΜΕΝΟ – ΦΩΤΟ&ΒΙΝΤΕΟ)


ΜΑΚΕΛΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑ: ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕ



απίστευτα φονικά... σαλτάρει ο κόσμος...
δεν αποκλείω καθόλου να τους "γυρνάει το μάτι" κι απ'το εμβόλιο...

δηλαδή οκ, δε σκοτώνεις και μωρο αν σου φταίει η γυναίκα
(οπως έκανε ο δεύτερος σαλταρισμένος και παρά λίγο να κάνει
και ο πρώτος)

αυτά τα παιδιά λυπάμαι...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από kat_woman » Πέμ 03 Μαρ 2022, 14:40

Τι γίνεται ρε πούστη μου...Παιδιά, δολοφονούνται παιδιά... :swear:
Αμ ο άλλος που πυροβόλησε τη 41χρονη..Μόνο τη φάτσα του ούγκανου να δεις...
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 04 Μαρ 2022, 13:29




Διευκρίνιση εδώ... αρχικά ΝΟΜΙΖΑΝ ότι το έκανε ο σύζυγος και πατέρας.
Άλλος τους καθάρισε κι ακόμα γίνονται έρευνες γι'αυτή την τραγωδία...



Φονικό στην Ανδραβίδα: Στο σπίτι του βασικού υπόπτου τώρα η Αστυνομία

όπου ο βασικός υποπτος τώρα, ο "άνθρωπος" που είχε
οικονομικές διαφορές με το ζευγάρι...
Πόσο ΚΤΗΝΟΣ να σκοτώσει και τα μωρά... κι όλα αυτά
γιατί? για λεφτά...? αν είναι δυνατόν!!


Ανδραβίδα: “Καλό παράδεισο αγγελούδια μας”- Αφήνουν λουλούδια και παιχνίδια στο σπίτι που δολοφονήθηκαν γονείς και παιδιά
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 04 Μαρ 2022, 22:49

Εικόνα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 05 Μαρ 2022, 13:17

ΜΑΚΕΛΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑ: ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ – ΡΑΓΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ 12ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΗΚΕ ΝΕΚΡΟΥΣ: «ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ…»


Με το ιστορικό του (πυροβόλησε ανθρωπο και μετά τα 15 του, σκότωνε και έπνιγε ζώα
κακοποιούσε τις συζύγους κλπ κλπ) και με το αποκορύφωμα της αισχρής δολοφονίας βρεφών, ο τύπος ειναι πέραν πάσης αμφιβολίας ΨΥΧΟΠΑΘΗΣ με τη βούλα και δεν
θεραπεύεται με τίποτα, άρα δε δικαιούται να κυκλοφορεί στην κοινωνία.
Μεγάλη ευθύνη έχει και η κοινωνία του χωριού που τα έβλεπε χρόνια όλα αυτά
και δεν είχε γινει καμια καταγγελία
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 05 Μαρ 2022, 20:06

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΦΡΙΚΑΛΕΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 12 Μαρ 2022, 18:21

Το 12χρονο παιδί που βρήκε νεκρή τη μητέρα του, τον θετό του πατέρα καθώς και τα δύο ετεροθαλή αδέρφια του 1,5 και 2,5 ετών μίλησε στην εκπομπή «Χαμογέλα και Πάλι!» για όσα έζησε εκείνο το τραγικό απόγευμα.

Σύμφωνα με την εκπομπή που παρουσιάζει την εξομολόγηση του νεαρού αγοριού, εκείνο φέρεται να λέει: «Θυμάμαι μόνο ότι χτυπούσα την πόρτα και την ώρα που χτυπούσα δεν άνοιγε κανείς. Λέω «μαμά για όνομα του Θεού, άνοιξε την πόρτα». Δεν απαντάει κανείς. Πηδάω ένα φράχτη που πηδούσα καθημερινά, όταν η μαμά μου δεν ήταν σπίτι και λιγο πριν ανοίξω την κουρτίνα ακούω κάποιον να φεύγει τρέχοντας, να σηκώνεται από το κρεβάτι και να ανοίγει την πόρτα και να φεύγει, εκεί που βρέθηκαν τα πτώματα. Είδα τα αίματα, έπιασα με τα δάχτυλά μου και νόμιζα ότι έκανε εμετό, η μαμά μου είχε πυρετό εκείνη τη μέρα», αποκάλυψε ο 12χρονος.

«Λέω «μαμά τί έπαθες», και δεν απαντάει κανείς. Στο μπάνιο δε βλέπω κανέναν. Παίρνω τον φακό, τον ανοίγω, αρχίζω να ουρλιάζω και πάω στους φίλους μου. Δεν μπορούσα να ανοίξω την πόρτα. Βλέπω το ένα αδερφάκι μου το παίρνω, το πάω έξω και πάμε σε ένα μαγαζί 100 μέτρα πιο μακριά. Δεν θυμάμαι κάτι άλλο…Δεν θα ξεχαστεί αυτό το συμβάν», συμπλήρωσε.

«Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να μείνω στην Ανδραβίδα, αλλά αφού έγινε το συμβάν δεν μπορούσα να κάνω αλλιώς. Δεν αισθάνομαι δυνατός, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Με το συμβάν, την έλλειψη της μάνας μου, τον αδερφό μου, δεν είναι και τόσο ωραίο», πρόσθεσε ο 12χρονος, ενώ ανέφερε πως θα επισκεφθεί και παιδοψυχολόγο.

«Αυτό που θυμάμαι από τη μαμά μου είναι ότι κάθε φορά που ερχόμουν στην Αθήνα με έπαιρνε τηλέφωνο, αυτό δε θα το ξεχάσω. Από τα αδέρφια μου, τις πλάκες που κάναμε μαζί», κατέληξε λέγοντας ο 12χρονος.

Στην ίδια εκπομπή μίλησε και ο πρώην σύζυγος του θύματος για την κατάσταση του γιου του. «Δεν γνώριζα ότι είχε διαφωνίες με τον δράστη, είχα χωρίσει καιρό. Ο 12χρονος είναι λίγο καλύτερα. Δεν μίλησα με κανέναν από την Ανδραβίδα, εγώ πήρα το παιδί και έφυγα», αποκάλυψε ο πρώην σύζυγος του θύματος συμπληρώνοντας μάλιστα ότι τρόμαξε από αυτά που του διηγήθηκε το παιδί.

«Με πήρε η αστυνομία του Πύργου τηλέφωνο (να πάω στην Ανδραβίδα). Το παιδί τώρα θα πάει σχολείο (στην Αθήνα) εκεί που πήγαινε, πριν χωρίσουμε. Ο μικρός μου είπε αυτά που είδε και αυτά που είπε στην αστυνομία».


https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... %b1%ce%be/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ (Κ'ΔΕΛΤΙΟ ΕΓΚΛΗΜΑΤΩΝ) ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΑΠΡΙΛΗ 2019

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 23 Μαρ 2022, 18:36

ArELa έγραψε:
Σάβ 12 Φεβ 2022, 16:49
Πόση κτηνωδία πια... δεν προλαβαίνουμε
να μετράμε εγκλήματα

Αποκάλυψη Newsbomb.gr:Το χρονικό της φρίκης στην Κυψέλη – Η μονωτική και το τσιμεντένιο φέρετρο





Το απόγευμα της Τρίτης 22 Μαρτίου, νεκρός μέσα στο κελί του βρέθηκε ο 33χρονος Πολωνός ο οποίος μαζί με τη σύντροφό του είχαν δολοφονήσει τον 7χρονο Ανδρέα στην Κυψέλη.

Πρόκειται για τον άντρα που προφυλακίστηκε και μεταφέρθηκε στις φυλακές Κέρκυρας, πριν από ένα μήνα περίπου, με την κατηγορία της ανθρωποκτονίας του 7χρονου παιδιού.

Η υπόθεση είχε συγκλονίσει την Ελλάδα, με τις αποκαλύψεις να προκαλούν ανατριχίλα για την δολοφονία του επτάχρονου Ανδρέα στην Κυψέλη από την ίδια του την μητέρα και τον σύντροφό της που σημειώθηκε το 2017 και έκτοτε οι δράστες έκρυβαν τα οστά του παιδιού μέσα σε αυτοσχέδιο τάφο και εν συνεχεία σε εργαλειοθήκη.

Μάλιστα ο 33χρονος δράστης κουβαλούσε για πολύ καιρό παντού μαζί του την εργαλειοθήκη για να μην την βρει η αστυνομία.

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο 33χρονος τοποθέτησε σε ένα σίδερο του κρεβατιού ένα κομμάτι σεντόνι και έβαλε τέλος στην ζωή του. Δεν άφησε κανένα σημείωμα που να εξηγούσε τους λόγους.

Να υπενθυμίσουμε ότι στις 15 Φεβρουαρίου είχαν πάρει τον δρόμο για τη φυλακή τόσο ο 33χρονος Πολωνός όσο και η 29χρονη που κατηγορούνται για την ανθρωποκτονία από κοινού του 7χρονου γιου της, πριν από πέντε χρόνια στην Κυψέλη.

Ανακριτής και Εισαγγελέας μετά τις απολογίες των κατηγορουμένων, ομόφωνα, τους έκριναν προφυλακιστέους.


https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... bf-%cf%83/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”