Καλές/θετικές ειδήσεις...

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
Hlios
Site Admin
Site Admin
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 51 φορές

Re: Καλές/θετικές ειδήσεις...

Δημοσίευση από Hlios » Παρ 07 Οκτ 2016, 19:53

OTTO έγραψε:Να κάνουμε ένα γκάλοπ να δούμε πόσοι ιδεογραφίτες πιστεύουν στην είδηση με το 10χρόνο; Εγώ πχ θεωρώ ότι πρόκειται για μούφα, όχι στο σκέλος ότι το πήραν κάποια πανεπιστήμια (μπορεί να το πήραν για διάφορους λόγους) αλλά στο σκέλος ότι σε τέτοιες ηλικές έκανε αυτούς τους παπάδες. Έλεος δηλαδη. Και μάλιστα προλάβαινε να παίζει και βιντεοπαιχνίδια... να πηγαίνει εκκλησία κλπ κλπ Σόρυ, δεν αγοράζω.
Παρακολουθώντας πληθώρα βίντεο με διαλέξεις και συνεντεύξεις του Νίκου Λυγερού
ο οποίος ασχολείται ενεργά με προικισμένα παιδιά του σήμερα
αλλά και το έργο που άφησαν αντίστοιχα προικισμένοι παλαιότερων εποχών
διαπιστώνω πως η περίπτωση του παραπάνω δεκάχρονου παρουσιάζει
τα κλασικά χαρακτηριστικά αυτών των ανθρώπων, όσο κι αν εμάς μας φαίνονται εξωπραγματικά.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Έδωσε Likes: 91 φορές
Έλαβε Likes: 148 φορές

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Σάβ 08 Οκτ 2016, 15:23

Και Παγκόσμιο ρεκόρ Σήμερα η κορακακη

https://www.sportdog.gr/sports/alla-spo ... smio-rekor

:urock:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1346 φορές
Έλαβε Likes: 1862 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:32

εύγε στο Ωραιόκαστρο http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 14#p274814
.

Εικόνα🎶

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

τα κανάλια μου /my channels:
στο Βrighteon, στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
το μπλογκ μου εδω
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Έδωσε Likes: 258 φορές
Έλαβε Likes: 205 φορές

Δημοσίευση από OTTO » Σάβ 08 Οκτ 2016, 20:51

Hlios έγραψε:Παρακολουθώντας πληθώρα βίντεο με διαλέξεις και συνεντεύξεις του Νίκου Λυγερού
ο οποίος ασχολείται ενεργά με προικισμένα παιδιά του σήμερα
αλλά και το έργο που άφησαν αντίστοιχα προικισμένοι παλαιότερων εποχών
διαπιστώνω πως η περίπτωση του παραπάνω δεκάχρονου παρουσιάζει
τα κλασικά χαρακτηριστικά αυτών των ανθρώπων, όσο κι αν εμάς μας φαίνονται εξωπραγματικά.
Εγώ, όσους για όσους προικισμένους ανθρώπους πληροφορήθηκα, διαπίστωσα τη συνύπαρξη ανεπτυγμένου περιβάλλοντος. Το "προικισμένο" παιδί λοιπόν, είτε ήταν αστέρι στο πιάνο, είτε μάθαινε ολοκληρώματα σε ηλικία δημοτικού, είτε κάτι άλλο, είχε εκτεθεί στα "κατάλληλα" ερεθίσματα από πολύ μικρή ηλικία. Που σημαίνει πως χιλιάδες άλλα παιδιά στον κόσμο θα είχαν τα ίδια αποτελέσματα αν βρίσκονταν σε αντίστοιχο περιβάλλον. Αυτό όμως έχει κάποια όρια, αλλά και κάποια κόστη. Όταν πχ ένα πεντάχρονο παίζει πιάνο 10 ώρες την ημέρα, δεν μπορείς να μου βγάλεις από το μυαλό μου ότι αυτό δεν θα έχει και κάποιο κόστος στο μέσα του. Τα πάντα χρειάζονται μέτρο. Ναι μεν οφείλουμε ως κοινωνία να ερευνήσουμε το πως ο άνθρωπος μαθαίνει καλύτερα (γρηγορότερα, αποτελεσματικότερα, νωρίτερα), αλλά κι αυτό με μέτρο.

Κι έπειτα, πρέπει να το δούμε σε συνάρτηση με το παγκόσμιο καθεστώς. Βρήκαν προικισμένο παιδί και το παίρνουν στα πανεπιστήμιά τους; Το κάνουν για το καλό του, ή για το καλό τους (για να το εκμεταλλευτούν); Αν το δεύτερο, τότε τίθεται το ερώτημα του κατά πόσο ήταν πραγματικά προικισμένο, διότι για τον άλλον προικισμένος είναι κι εκείνος που του εξυπηρετεί τα συμφέροντά του.
Οι σύγχρονοι άνθρωποι θέλουν να πιστεύουν ότι οι ηγέτες τους τους λένε την αλήθεια. Δεν ενδιαφέρονται για τις πολιτικές τους ελευθερίες. Ενδιαφέρονται μόνο για το βιοτικό τους επίπεδο. Έχουν ξεπεράσει ιδέες όπως την ελευθερία. Είναι πρόθυμοι να ακολουθούν.

Εικόνα

~ Δεν προσκυνώ ~ Είμαι εδώ για να πολεμήσω.
Άβαταρ μέλους
Hlios
Site Admin
Site Admin
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 51 φορές

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 08 Οκτ 2016, 22:48

Με την αφορμή αυτή
νομίζω αυτό το βίντεο θα το βρεις πολύ ενδιαφέρον.

http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 43#p268643
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Έδωσε Likes: 457 φορές
Έλαβε Likes: 624 φορές

Δημοσίευση από Jackal » Τρί 11 Οκτ 2016, 14:28

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Έδωσε Likes: 1346 φορές
Έλαβε Likes: 1862 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 11 Οκτ 2016, 14:57

ΠΡΟΔΟΤΕΣ Των ΕΛΛΗΝΩΝ Τώρα Θα Δείτε Τι Εστί Μανώλης Χατζησάββας ! ΟΛΟΙ ΦΥΛΑΚΗ !

όχι ότι το πολυπιστεύω, αλλά μ'αρέσει να παραμυθιάζομαι ενίοτε :P
.

Εικόνα🎶

Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...

τα κανάλια μου /my channels:
στο Βrighteon, στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
το μπλογκ μου εδω
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Irc ψευδώνυμο: DIHNEKHS
Έλαβε Likes: 5 φορές

Δημοσίευση από Dihnekhs » Τρί 11 Οκτ 2016, 20:08

Ένας ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ στην πιο σκληρή παλαίστρα του πλανήτη! Ο "ατσαλένιος" Ηλίας Θεοδώρου, ο μοναδικός Έλληνας που σαρώνει στο πρωτάθλημα UFC, την κορυφαία διοργάνωση μεικτών πολεμικών τεχνών!!!

http://www.eleysis-ellinwn.gr/el/athlit ... inteo.html
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Dihnekhs » Τρί 11 Οκτ 2016, 23:53

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά!!! 2 βραβεία σε ευρωπαϊκό διαγωνισμό το όχημα «Πυρφόρος ΙΙ» :clap:

http://www.eleysis-ellinwn.gr/el/episti ... rosii.html :clap:
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Dihnekhs » Τετ 12 Οκτ 2016, 00:30

...με κάθε επιφύλαξη ως προς την πηγή...

Συγκλονιστικό! Ποια ήταν τα τελευταία λόγια του Steve Jobs… ΛΙΓΟ πριν ΠΕΘΑΝΕΙ!

ΤΑ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ STEVE JOBS (1955-2011)
ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ, ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ, ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ, ΤΟΝ ΠΛΟΥΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ.
Μάθημα ζωής για όλους εμάς.

Ο δισεκατομμυριούχος συνιδρυτής της Apple και ο εγκέφαλος μιας αυτοκρατορίας προϊόντων που έφεραν την επανάσταση στους υπολογιστές, την τηλεφωνία και την μουσική βιομηχανία, συγκινεί με τα τελευταία του λόγια κάνοντας έναν «σκληρό» προσωπικό απολογισμό και δίνοντας συμβουλές αναφερόμενος στο τι έχει περισσότερο σημασία στη ζωή.

«Έχω φτάσει στο αποκορύφωμα της επιτυχίας στον επιχειρηματικό κόσμο. Στα μάτια των άλλων, η ζωή μου είναι μια επιτομή της επιτυχίας.

Ωστόσο, πέρα από τη δουλειά, η χαρά μου είναι λίγη. Στο τέλος, ο πλούτος είναι μόνο ένα γεγονός της ζωής που έχω συνηθίσει.

Αυτή τη στιγμή, ξαπλωμένος στο κρεβάτι και άρρωστος αναπολώντας ολόκληρη τη ζωή μου, συνειδητοποιώ ότι η αναγνώριση και ο πλούτος που κατέκτησα με τόση υπερηφάνεια, έχουν ξεθωριάσει και έχουν χάσει το νόημά τους μπροστά στον επικείμενο θάνατο. Στο σκοτάδι, κοιτάζω τα πράσινα φωτάκια από τα μηχανήματα υποστήριξης των ζωτικών λειτουργιών και ακούγοντας το βουητό των μηχανικών ήχων, μπορώ να αισθανθώ την αναπνοή του θεού του θανάτου να πλησιάζει.

Τώρα ξέρω, όταν έχουμε συσσωρεύσει επαρκή πλούτο για να διαρκέσει όλη τη ζωή μας, θα πρέπει να κυνηγήσουμε άλλα θέματα που δεν έχουν σχέση με τον πλούτο.

Θα έπρεπε να είναι κάτι πιο σημαντικό: Ίσως σχέσεις, ίσως την τέχνη, ίσως ένα όνειρο της νιότης μας. Το κυνήγι μόνο του πλούτου μετατρέπει τον άνθρωπο σε ένα στριμμένο ον, ακριβώς σαν κι εμένα.

Ο Θεός μας έδωσε τις αισθήσεις για να επιτραπεί σε όλους να αισθανθούν την αγάπη στην καρδιά τους, όχι οι αυταπάτες που φέρνει ο πλούτος. Τον πλούτο που έχω κερδίσει στη ζωή μου δεν μπορώ να τον πάρω μαζί μου. Αυτό που μπορώ να πάρω μαζί μου είναι μόνο οι αναμνήσεις που τυλίχτηκαν από την αγάπη. Αυτός είναι ο πραγματικός πλούτος που θα σας ακολουθεί, θα σας συντροφεύει, δίνοντάς σας τη δύναμη και το φως για να συνεχίσετε. Η αγάπη μπορεί να ταξιδέψει χιλιάδες μίλια. Η ζωή δεν έχει όρια. Πηγαίνετε όπου θέλετε να πάτε. Φτάστε όσο ψηλά θέλετε να φτάσετε. Είναι όλα στην καρδιά σας και στα χέρια σας.

Ποιο είναι το πιο ακριβό κρεβάτι στο κόσμο; – «Το κρεβάτι του αρρώστου». Μπορείτε να απασχολείτε κάποιον να οδηγεί το αυτοκίνητο για εσάς, να βγάζει χρήματα για εσάς, αλλά δεν μπορείτε να έχετε κάποιον να υποφέρει την ασθένεια για εσάς. Τα υλικά πράγματα που χάνονται μπορούν να βρεθούν. Αλλά υπάρχει ένα πράγμα που δεν μπορεί ποτέ να βρεθεί όταν έχει χαθεί – «Η ζωή».

Όταν ένα άτομο πηγαίνει στο χειρουργείο, θα συνειδητοποιήσει ότι υπάρχει ένα βιβλίο του οποίου δεν έχει ακόμη τελειώσει την ανάγνωση – «Το Βιβλίο της Υγιούς Ζωής». Σε όποιο στάδιο της ζωής κι αν βρισκόμαστε τώρα, με το χρόνο, θα αντιμετωπίσουμε την ημέρα που η αυλαία πέφτει. Πλουτίστε με αγάπη την οικογένειά σας, με αγάπη τον/τη σύζυγό σας, με αγάπη τους φίλους σας.

Περιποιηθείτε καλά τον εαυτό σας. Αγαπήστε τους άλλους.» :rose: :rose: :rose:
Άβαταρ μέλους
zaxarias mytilinios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Irc ψευδώνυμο: zaxarias mytilinios
Έδωσε Likes: 7 φορές
Έλαβε Likes: 16 φορές
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από zaxarias mytilinios » Τετ 12 Οκτ 2016, 11:48

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ!!! Και όμως εδώ και 1,5 μήνα το αταμπέλοτο πατριωτικό κίνημα μετράει ΜΟΝΟ ΝΙΚΕΣ!!!

Γράφει ο Ζαχαρίας ο Μυτιληνιός

Είμαστε απίστευτος λαός και το ξέρουμε.

Πολλές φορές με πιάνει μια "κατάθλιψη" γιατί δεν βλέπω τους συμπατριώτες μου να αντιδρούν...

Πόσο λάθος κάνω...

Έκατσα κάτω σήμερα το πρωί που είμαι ξεκούραστος και με το μυαλό καθαρό και έκανα έναν απολογισμό...

Τα βάζω κάτω και πείτε μου να κάνω κάπου λάθος:

α)Όταν ξεκίνησε το θέμα με την πρωινή προσευχή - που για πρώτη φορά μετά από 16 χρόνια ο ανιστόρητος υπουργός παιδείας άλλαξε την εγκύκλιο αποφεύγοντας να ορίσει την πρωινή προσευχή και την έπαρση σημαίας, λέγοντας μόνος ότι έχουν εφαρμογή οι τάδες διατάξεις - ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΙΑΣΤΗΚΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ. Το πρόβλημα εντοπίσθηκε και αμέσως γιγαντώθηκε αναγκάζοντας την εκκλησία σε ξύπνημα από το λήθαργο, την αυθημερόν έκδοση ανακοίνωσης και αυτούς που ήθελαν να εφαρμόσουν ύπουλα σχέδια να κρυφθούν πάλι πίσω από τα παραβάν τους.

β)Το θέμα των θρησκευτικών. Εδώ μιλάμε για την υπέρτατη νίκη. Ήδη εκπαιδευτικοί σύλλογοι αρνήθηκαν και εγγράφως να εφαρμόσουν το πρόγραμμα του Υπουργού Παιδείας, επικαλούμενοι το Σύνταγμα αλλά και την έλλειψη επιστημονικών μελετών για τις βλακείες που θέλει να διδάσκονται τα παιδιά. Γονείς ρίχνουν πυρά προς τους δασκάλους με ευθείς απειλές, με αποτέλεσμα και αυτοί να μην συμμορφώνονται (στη ζούλα προφανώς φοβούμενοι την πολιτική τους ηγεσία). Η τεράστια κινητοποίηση ημών των Ελλήνων Χριστιανών Ορθόδοξων Πατριωτών έφερε και την έγερση της εκκλησίας, με τις γνωστές δηλώσεις, την αυθημερόν επισκέψεις στον πρωθυπουργό, την απειλή να ρίξει την κυβέρνηση ο Καμμένος. Στο θέμα θα υπάρξουν μεγάλες μάχες στη συνέχεια. Εδώ είμαστε να τις δώσουμε.

γ) Το μέγα ζήτημα των πλειστηριασμών. Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΝΙΚΗ. Σήμερα τρέχουν να καταθέσουν νόμο για να μην βγαίνουν σε πλειστηριασμούς σπίτια φτωχών οικογενειών. ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΑΔΕΛΦΙΑ ΕΝΩΜΕΝΟΙ.

δ) Η παραποίηση της σημαίας των Λιντλ. ΕΔΩ ΆΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ. Όσο κάποιοι με πραγματικά ηλίθια άρθρα προσπάθησαν να σώσουν την εταιρεία, ευτυχώς είχαμε κρατήσει αρχείο το πριν και το μετά και αποδείξαμε με στοιχεία ότι η σημαία και είχε παραποιηθεί και αλλά και παράνομα χρησιμοποιηθεί. Οι Ελληνικές εταιρείες που παράγουν για την λιντλ αναγκάσθηκαν σε δηλώσεις, τα λιντ σε ανακοίνωση και ανάρτηση της σημαίας στη σελίδα της εταιρείας (βέβαια και αυτό παράνομο... αλλά τέλος πάντων)

ε) ΕΛΛΗΝΟΤΟΥΡΚΙΚΑ: Μέχρι προχθές οι Υπουργοί της Ελλάδας κοίμιζαν τα πλήθη. ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΠΛΟΓΚΕΡΣ ενεργοποιήσαμε μαζικά τους χιλιάδες φίλους που μας διαβάζουν. Αναγκάσθηκε ο Πρωθυπουργός χθες να παραδεχθεί το πρόβλημα και να καλέσει την Τουρκία να συμμορφωθεί. Όμως μέχρι προχθές ούτε στις ειδήσεις δεν αναφερόταν το θέμα. Λίγες φωνές και για λίγο χρόνο σε ένα τόσο μεγάλο ζήτημα. Αν μη τι άλλο καταφέραμε το σημαντικότερο να ενεργοποιηθούν αυτοί που πρέπει (στρατιωτικοί και λοιποί στις ακριτικές περιοχές, που πλέον δεν περιμένουν εντολές από την Αθήνα για να είναι έτοιμοι... ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Π Α Ν Τ Α ΕΤΟΙΜΟΙ!!!).

στ)ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ: Ανακοινώθηκαν μόλις την ημέρα που άνοιξαν τα σχολεία που θα φοιτήσουν παιδιά μεταναστών. Τι νομίζεται εδώ δεν νικήσαμε; ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΣ!!! ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΤΡΑΜΕ ΝΙΚΕΣ!!! ΚΑΝΕΝΑ σχολείο που αντέδρασε δεν έστειλαν μαθητές - παιδιά μεταναστών. ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ. Οι υπόλοιποι ας πρόσεχαν. Δεύτερο στοιχείο: ΑΠΟ ΤΑ 10.000+ ανήλικα μόνον τα 350 πάνε σχολείο. Μην μιλάνε για νίκη λοιπόν μερικοί γιατί νίκη με το 3,5% δεν είναι νίκη, ΚΑΘΑΡΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ!!!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: Δεν έχουμε απλά μερικές νίκες σε κάποιες μάχες. ΕΧΟΥΜΕ ΝΙΚΗΣΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΧΕΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ.

Αδέλφια συμπατριώτες μου...

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΝΩΜΕΝΟΙ, χωρίς ταμπέλες, χωρίς κόμματα, απλά ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠ΄ΟΛΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!

Αναλογιστείτε όλα όσα σας ανέφερα, σκεφθείτε και εσείς...

ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΣΕ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ!!!

https://www.youtube.com/watch?v=8ficO3VE7-A

http://www.e-koutsobola.gr/2016/10/15.html
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Έδωσε Likes: 91 φορές
Έλαβε Likes: 148 φορές

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Τετ 12 Οκτ 2016, 12:35

Ο καμένος έχει υπογράψει τα πάντα αλλά θα ρίξει την κυβέρνηση για την θρησκεία. Μάλιστα. :D
Όπως με το κούγκι.Ο ξεφτιλισμένος, όταν γύρω μας (βλ.συμφωνία Ερντογάν-Πούτιν, αμφισβήτηση συνόρων από Τουρκία και Σκόπια παλαιότερα και άλλα πολλά) συμβαίνουν τόσα και τόσα περιφέρεται σαν αποκριάτικος μασκαράς την μια ντυμένος ''στρατηγός'' την άλλη σαν γραβωτωμένος κουβάς με χέρια που υπογράφει ΟΛΑ ΤΑ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΣΚΙΣΕΙ...
Αυτός ο άνθρωπος θα ρίξει την κυβέρνηση;
Δεν λέω καλές οι νίκες, προσωρινές μεν αφού όλοι ξέρουμε ότι αυτό που θέλουν να επιβάλλουν θα το επιβάλλουν αργά η γρήγορα, αλλά όχι ο καμένος να τον θεωρούμε ότι μας προσέφερε μια ΝΙΚΗ....!

Η Εκκλησία από την άλλη γνωρίζει τι θα περιλαμβάνουν τα νέα θρησκευτικά. Τι έκανε; Συμβιβάστηκε να διδάσκονται παλιά και νέα; Τι ακριβώς; Δεν υπάρχει συμβιβασμός σε αυτό το θέμα.
Οκ κράζω,κράζω διαρκώς αλλά δεν λέω και τίποτα. Θα μου πεις, αν εσύ μπορούσες να κάνεις κάτι καλύτερο κάντο.
Αλλά δεν υπάρχει κάτι ''καλύτερο'' και προφανώς δεν έχω να προτείνω τίποτε άλλο πέρα από το ότι για να φύγουν όλοι αυτοί και να αλλάξει η κατάσταση προς το καλύτερο δεν θα συμβεί...με ''΄δημοκρατικούς'' τρόπους! Αλλά πρέπει να μας ψωμολυσάξουν για πάρουμε μπρος. Οκ.

Η μοναδική αντίσταση που βλέπω είναι το να μην δέχονται τα παιδιά των μεταναστών εντός των Ελληνικών σχολείων (προσωρινά γιατί όπως και να έχει θα ενσωματωθούν στα Ελληνικά σχολεία και σε καμία 20ετια το πολύ θα είναι μια σημαντική μειονότητα η οποία θα εφαρμόζει τους δικούς της θρησκευτικούς νόμους εντός Ελληνικού εδάφους με την ανοχή όλων μας). Τα υπόλοιπα δεν τα θεωρώ νίκες. Αλλά απλά μια χρονική παράταση για να μας τα σερβίρουν αργότερα όπως πρέπει. Τώρα ότι έγινε ήταν η αρχή για να δουν αντιδράσεις. ΄
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Έδωσε Likes: 258 φορές
Έλαβε Likes: 205 φορές

Δημοσίευση από OTTO » Τετ 12 Οκτ 2016, 19:19

Μας λειπει εδω και χρονια η κλιμακωση. Δηλαδη, αντιδρουμε σε πολλα μεν, μοιαζουν σαν νικες, αλλα μετα σταματάμε, οποτε οι κυβερνητικες ενεργειες μοιαζουν σαν πειραμα (για να δουν αντιδρασεις). Πρεπει να μαθουμε να κλιμακωνουμε τις αντιδρασεις μας αλλιως ειμαστε τελειωμενοι.
Οι σύγχρονοι άνθρωποι θέλουν να πιστεύουν ότι οι ηγέτες τους τους λένε την αλήθεια. Δεν ενδιαφέρονται για τις πολιτικές τους ελευθερίες. Ενδιαφέρονται μόνο για το βιοτικό τους επίπεδο. Έχουν ξεπεράσει ιδέες όπως την ελευθερία. Είναι πρόθυμοι να ακολουθούν.

Εικόνα

~ Δεν προσκυνώ ~ Είμαι εδώ για να πολεμήσω.
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Dihnekhs » Τετ 12 Οκτ 2016, 19:55

zaxarias mytilinios έγραψε:ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ!!! Και όμως εδώ και 1,5 μήνα το αταμπέλοτο πατριωτικό κίνημα μετράει ΜΟΝΟ ΝΙΚΕΣ!!!
ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΣΕ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ!!!
Δες και το Περιστέρι (Περιφτέρι - Είναι κίτρινο, πετάει, και πουλάει την "Αυγή" και τον "Ριζοσπάστη"):

http://www.e-koutsobola.gr/2016/10/photos.html

Συ είπας!!!
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Dihnekhs » Πέμ 13 Οκτ 2016, 14:29

ΌΛΟΣ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΥΠΟΚΛΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ! ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΗ… ΡΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΒΟΥΒΑΛΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ ΟΥΤΕ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΚΙΝΕΖΟΙ; ΆΦΩΝΟΣ ΟΛΟΣ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ

http://www.makeleio.gr/%cf%8c%ce%bb%ce% ... %87%ce%b1/
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Dihnekhs » Πέμ 13 Οκτ 2016, 22:17

Αν και δεν πολυταιριάζει στο νήμα, το βάζω εδώ για τις δυο τελευταίες σειρές του άρθρου.
Πάντου κρύβονται οι Έλληνες! ...και στον πήλινο στρατό των Κινέζων!

http://www.pentapostagma.gr/2016/10/%ce ... cf%8d.html

και εδώ ο πήλινος στρατός των Κινέζων:

http://tvxs.gr/news/sci-tech/oi-kinezoi ... po-ellines

:grflag: :grflag: :grflag: (Μου αρέσει να την βλέπω!!! Πειράζει;;;)
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Dihnekhs » Σάβ 15 Οκτ 2016, 13:29

ΡΙΓΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗΣ! Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΑΣ ΥΜΝΟΣ ΜΕ ΠΟΝΤΙΑΚΗ ΛΥΡΑ!

Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Dihnekhs » Κυρ 16 Οκτ 2016, 12:16

Ο δήμος Καβάλας τίμησε την τρεις φορές παγκόσμια πρωταθλήτρια στο σκάκι Σταυρούλα Τσολακίδου

http://www.makeleio.gr/%ce%bf-%ce%b4%ce ... %ad%cf%82/
:clap: :grflag:
Άβαταρ μέλους
Dihnekhs
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Dihnekhs » Κυρ 16 Οκτ 2016, 18:52

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ: KAI EKTOΣ ΕΛΛΑΔΟΣ – Όταν οι πέτρες «μιλούν» ελληνικά… (ΦΩΤΟ)

http://www.makeleio.gr/%ce%b1%cf%80%ce% ... %b1%ce%bd/
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Έδωσε Likes: 457 φορές
Έλαβε Likes: 624 φορές

Δημοσίευση από Jackal » Δευ 17 Οκτ 2016, 22:39

Εικόνα
Απάντηση