Δάνεια, κάρτες, εφορία. χαράτσια.

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 113 φορές
Έλαβε Likes: 286 φορές

Re: Δάνεια, κάρτες, εφορία. χαράτσια.

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 16 Φεβ 2013, 23:54

Χθες σε ένα συνέδριο ήταν και ο Αλέξης Μητρόπουλος.

Έλεγε για το 3ο μνημόνιο και για μισθούς Βουλγαρίας και ότι σε 3 χρόνια ο ανώτερος μισθός θα είναι 780 μικτά και δεν θα υπάρχει μισθός πάνω από αυτό το όριο.

Αλλά κουβέντα για την ταμπακιέρα.

Η ταμπακιέρα είναι πως θα ανατραπεί αυτή η κατάσταση.

Βλέπεις τώρα που ο Ψύριζα βρίσκεται στο κατώφλι της εξουσίας οι εκπρόσωποι του προειδοποιούν για τα δεινά που θα έρθουν αλλά δεν λένε πλέον ότι θα ανατραπούν.

Ο Ψύριζα θα συνεχίσει το θεάρεστο έργο. Για να είμαστε στο Ευρώ :jerk:

Όταν κάποιος μιλάει για τα δεινά που θα έρθουν πρέπει και να λέει πως θα αντιμετωπιστούν τα δεινά αυτά ή πως θα τα αποτρέψουμε να μην έρθουν.

Αυτά που είπε ο Καθηγητής λίγα είναι.

Εγώ θα μπορούσα να πω χειρότερα.

Ότι θα μας παίρνουν εκτός από το σπίτι και τα παιδιά και τα νεφρά και τα μάτια όταν θα τα έχουν πάρει όλα πλέον.

Στο τέλος θα μας εκτελούν.

Ήδη στις μυστικές λέσχες μας λένε "άχρηστα στόματα"

Να είμαστε πονηρεμένοι στο ότι κάθε παρανοϊκό σενάριο είναι πιθανό.

Αλλά όχι σίγουρο ούτε μία κατάσταση που αναπόφευκτα θα έρθει.

Δεν είμαστε πρόβατα και ένας άλλος κόσμος είναι εφικτός
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 17 Φεβ 2013, 00:06

Εγω εχω στο ονομα μου μονο μισο αυτοκινητο και ψαχνω σε καποιον να μεταβιβαστει
κι αυτο. Λαθος-σωστο, δεν ξερω, αλλα εχω πανω απο χρονο που δεν εχω πληρωσει χαρατσοφορους.
Αν σου πει κανείς ότι θα το κατασχέσει επειδή δεν έχεις πληρώσει χαράτσια πές του να έρθει να το πάρει αλλά ότι δεν του εγγυάσαι σε τι κατάσταση θα το παραλάβει. Πες του ότι θα παραλάβει μία ωραία ομελέτα από παλιοσίδερα.

Η ιστορία γράφεται με ανυπακοή.

Κάτι είπαν για συνεπείς. Μέχρι στιγμής τυχαίνει να είμαι συνεπής αλλά στο μέλλον δεν ξέρω.

Καιρός είναι να δημιουργήσουν κατάσταση κοινωνικου αυτοματισμού τα καθάρματα για να τσακώνονται οι συνεπείς με τους μη συνεπείς. Δεν πάνε στο διάολο και ακόμα παραπέρα...............

Όταν οι μισθοί πάνε στα 500 ευρώ τη συνέπεια θα κοιτάξουμε..................!!!!!!!!

Και όσοι είναι συνεπείς μέχρι πότε θα είναι?
Άβαταρ μέλους
Mantam Froufrou
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Έλαβε Likes: 2 φορές

Δημοσίευση από Mantam Froufrou » Κυρ 17 Φεβ 2013, 01:03

πήγα σε δικηγόρο να ρωτήσω σχετικά με το νόμο Κατσέλη και μου απάντησε να μη προχωρήσω παρά μόνο αν είμαι σίγουρος για θετική κατάληξη και πως οι δικαστές φοβούνται να βγάλουν αποφάσεις διαγραφής δανείων.
σε τι μάπα δικηγόρο πήγες; σόρρι κιόλας!!!! μια χαρά βγάζουν αποφάσεις διαγραφής χρεών ΕΚΤΟΣ αν έχεις ένα σωρό ακίνητα στο όνομά σου! αν έχεις ένα σπίτι (πρώτη κατοικία) και κανά πρόβλημα υγείας, ακόμα κι αν δεν σου διαγραφεί πλήρως το χρέος, πάντως θα διαγραφεί σε μεγάλο βαθμό!!!! βλακείες σου είπαν. να πας σε κανένα δικηγόρο που ειδικεύεται σ' αυτά... για την ακρίβεια φαίνεται πως οι δικαστές κάνουν με αυτόν τον τρόπο την επανάστασή τους! έχουν διαγράψει ΠΟΛΛΑ χρέη!!!! μην ακούτε κανέναν. μιλήστε με κανέναν ειδικό στο θέμα, αλλά να είναι ειδικευμένος, και ψάξτε το καλά! αν μη τι άλλο, μέχρι να γίνει δικάσιμος θα πληρώνεις ένα ποσόν που δε θα το κλαις με μαύρο δάκρυ κάθε μήνα...
Την ψυχοθεραπεία μου την κάνω εδώ: http://www.alchemyofnature.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
theo
Δόκιμος
Δόκιμος
Φύλο: Άνδρας

Δημοσίευση από theo » Κυρ 17 Φεβ 2013, 01:33

λοιπον ****** Ion...καλησπερα...
τα παιδια εδω σου εδωσαν λινκ πως να αντιμετωπισεις το προβλημα....καθως παρατηρω οτι διαβασες καπου και τη κνιτικη εκδοχη για το βρωμιαρη το συριζα...αλλωστε οι συριζαιοι φταινε για ολα....
αν χρωστας στο κρατος πληρωνε τα οσο μπορεις....τισ τραπεζες παρατησε τες....
αν ανεβει ο συριζα για να κρατηθει αμεσως θα κανει μια γενναια μειωση του κεφαλαιου που χρωστας στις τραπεζες....ειναι κατι που αν δεν το κανει το κομμα του θα διαλυθει....
αν εχεις χρονο ξεκινα να πηγαινεις στους δεν πληρωνω...ειναι καλα παιδια πρωην συριζαιοι...κυριως στην ηλικια μας...ξεκινα να πηγαινεις...θα βρεις μεγαλη βοηθεια....ειναι πολυ αλληλεγγυοι αυτοι....
φοβερη αλληλεγγυη σε αυτα εχουν και οι συριζαιοι...αλλα μαλλον ειναι βρωμιαρηδες και δεν κανουν...
για το κκε και τη χρυση αυγη δεν ξερω.....δεν εχω ακουσει και κατι...αλλα μαλλον φταιει ο συριζα.....
επαμ -καζακηδες και λοιποι...ειναι εντελως ανυπολυπτοι απο δυναμικη.....αλλα μαλλον φταιει οι συριζα....
αυτο που προσπαθω να σου πω ειναι να μην ψαχνεις για βοηθεια στο ιντερνετ...βγες εξω,γνωρισου με κοσμο,βοηθησε,ωστε οταν ερθει η ωρα να μην εισαι μονη σου......
στο ιντερνετ αυτο που θα βρεις ειναι τσαμπα μαγκες....
φιλια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ION 4ever την Κυρ 17 Φεβ 2013, 01:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: διορθωσα το ονομα
ουτε ξερω τι περιμενω....και πλεον ουτε με νοιαζει να μαθω...
Άβαταρ μέλους
ION 4ever

Δημοσίευση από ION 4ever » Κυρ 17 Φεβ 2013, 01:49

theo έγραψε:βγες εξω,γνωρισου με κοσμο,βοηθησε,ωστε οταν ερθει η ωρα να μην εισαι μονη σου......
Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο.
Όλοι χρειάζεται να δίνουμε και να παίρνουμε βοήθεια.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 17 Φεβ 2013, 08:58

Τεο η μέρα που το Σύριζα θα γίνει κυβέρνηση πλησιάζει.

Αλλά πιστεύω ότι θα είναι μία από τα ίδια.

Θα πουν δεσμευτηκαν οι άλλες κυβερνήσεις και δεν μπορούμε να κάνουμε πίσω.

Ίσως περιμένει να κάνουν τα Νουδουλοστουρνάρια τη βρώμικη δουλειά και να παραλάβει κρανίου τόπο.
Τότε θα δώσει διπλή μερίδα στο συσσίτιο για να κάνει το καλό κόμμα εξουσίας. Σπίτια δεν θα υπάρχουν για κανέναν και ο μισθός θα έχει πάει στα 400 ευρώ καθαρά και 700 για τους διευθυντές όπως είπε προχθες ο κ Καθηγητής στο Συνέδριο και τα λέει συνέχεια στην τηλεόραση.

Ο κ. Καθηγητής προχθές αλλά και κάθε μέρα σχεδόν στο τελεβίζιο μιλάει για τα μελλούμενα που θα φάμε στη μάπα αλλά δεν λέει ότι αυτή η κατάσταση θα αλλάξει.

Και δεν θα αλλάξει στα πλαίσια της Ε.Ε και του Ευρώπουλου.

Μετά από την επίσκεψη του αρχηγού στη Βραζιλία που παρουσίασε τη χώρα αυτή σαν πρότυπο έχω ακόμα περισσότερες επιφυλάξεις. Εκεί υπάρχουν φαβέλλες και περιοχές με σκελετωμένους όπως π.χ η Φορταλέζα που είναι μεγαλύτερη από την Ελλάδα σε έκταση και πληθυσμό.

Μακάρι να είναι κνίτικες μπούρδες αυτά που είπα παραπάνω και να αλλάξει η κατάσταση με τον Ψύριζα.

Προτιμώ να μου διαγράψουν τα χρέη και να έχω την ησυχία μου στο σπιτάκι μου χωρίς τον κίνδυνο πλειστηριασμού και ας με κράζετε όλοι ότι σας φλόμωσα στη μπούρδα.

Αυτό που προέχει είναι να απαλλαγεί ο λαός από αυτό το βραχνά που είναι άδικος.
Δεν διεκδικώ τον τίτλο του "προφήτη" και ούτε γουστάρω να λέω "τα έλεγα"

Μακάρι ο Ψύριζα να απαλλάξει τον κόσμο από τα χρέη.

Τότε κράξε με Τεο για τις.............μπούρδες που λέω τώρα.
Άβαταρ μέλους
ION 4ever

Δημοσίευση από ION 4ever » Παρ 19 Απρ 2013, 16:29

http://olympia.gr/2013/04/19/%CE%BD%CE% ... ore-266612

χαχαχαχαχα τα πήρε και ο χαρδαβέλας στο κρανίο.

Νιώθω πολύ ηλίθιος. Του Κώστα Χαρδαβέλλα

Αναρτήθηκε από τον/την epikairos στο Απριλίου 19, 2013

xardabelasΕίμαι από τους χιλιάδες ηλίθιους, μ… κες Έλληνες που έχουν κάνει ρύθμιση των χρεών τους στην Εφορία για 20 δόσεις, πληρώνουν κανονικά τις δόσεις τους χωρίς ούτε μία ημέρα καθυστέρηση, αλλά τώρα εξαιρούμαι της ευνοϊκής ρύθμισης για εξόφληση των χρεών σε 48 δόσεις, που ανακοινώθηκε χθες, γιατί είμαι συνεπής στις υποχρεώσεις μου προς την Εφορία.
Με τέτοιες όμως άδικες και απαράδεκτες αποφάσεις της Τρόικα και του Στουρνάρα, δεν καταλαβαίνουν ότι οδηγούν και αυτούς που πληρώνουν τα χρέη τους στην Εφορία σε «απόσυρση» γιατί βλέπουν ότι βραβεύονται οι «μπαχτατζήδες» και τιμωρούνται οι συνεπείς πολίτες;
Όταν πριν από δύο χρόνια έκλεισε το Alter και έχασα τη βασική πηγή εσόδων μου, μου ήρθε από την Εφορία και το σχετικό ετήσιο «μπουγιουρντί» όπου λόγω εσόδων του 2010 έπρεπε να πληρώσω ένα υπέρογκο ποσό στην Εφορία.
Πήγα και έκανα ρύθμιση αυτού του χρέους, για να μπορέσω σιγά-σιγά να το ξεπληρώσω. Πήρα έγκριση για 20 μηνιαίες δόσεις και από τότε πάω κάθε μήνα στην Εφορία και τα «σκάω» συνεπέστατος στη δόση που μου έχει οριστεί. Ούτε μία ημέρα καθυστέρηση. Πάντα συνεπέστατος.
Σε επιβράβευση αυτής της συνέπειας οι κρετίνοι της Τρόικα και του υπουργείου Οικονομικών με εξαιρούν τώρα από τη ρύθμιση των 48 δόσεων… αφού μπορώ να πληρώνω με τη ρύθμιση των 20 δόσεων.

Τώρα εγώ είμαι ο μαλάκας που με συνέπεια πληρώνει τα χρέη του στο Δημόσιο και ο μάγκας, ο ξύπνιος, ο ευνοημένος είναι αυτός που δεν πληρώνει.

Ηθικό δίδαγμα: Όπου μπορείτε κλέβετε το κράτος. Αυτό το κράτος που είναι ένα απέραντο μπουρδέλο.
Άβαταρ μέλους
Hlios
Site Admin
Site Admin
Έδωσε Likes: 24 φορές
Έλαβε Likes: 48 φορές

Δημοσίευση από Hlios » Παρ 19 Απρ 2013, 19:55

ION 4ever έγραψε: Τώρα εγώ είμαι ο μαλάκας που με συνέπεια πληρώνει τα χρέη του στο Δημόσιο και ο μάγκας, ο ξύπνιος, ο ευνοημένος είναι αυτός που δεν πληρώνει.
Φίλε Χαρδαβέλα δεν ξέρεις πόσο πολύ θα ήθελα να ήμουν και εγώ μέσα στους μαλάκες
που να μπορώ, έστω και δυσκολία, να πληρώσω την εφορεία ή τις άλλες υποχρεώσεις μου χωρίς καθυστέρηση.
Δυστυχώς η κρίση με κατέστησε άθελα μου έξυπνο, ευνοημένο και μάγκα κατά τα λεγόμενα σου επειδή δεν έχω μια.
Από νοικοκύρης έγινα απένταρος σε μια νύχτα, τα σίδερα μου χαμογελούν από όλο και κοντύτερα, και εσύ με λες και εκμεταλλευτή.
Τελικά είσαι μαλάκας αλλά για άλλο λόγο, όχι γι αυτόν που νομίζεις. Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση, ο εξυπνάκιας ευνοημένος.
Άβαταρ μέλους
Lazy Dog
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης

Δημοσίευση από Lazy Dog » Σάβ 20 Απρ 2013, 02:07

Ηλιε, γεροντικη μαλακυνση λεγεται...μην τον παιρνεις στα σοβαρα :lol:
"If you want a vision of the future Winston, imagine a boot stamping on a human face forever"
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 20 Απρ 2013, 07:54

Προωθούνται σκόπιμα τάσεις κοινωνικού κανιβαλισμού - αυτοματισμού.

Κάποιες υποχρεώσεις τις πλήρωνα και τώρα σιγά σιγά έχω κόψει τις "κακές συνήθειες"

Όταν πληρώνω γενικά το κάνω για να μη μαζεύονται χρέη βουνό που δεν είναι διαχειρίσιμα.

Οι φόροι και τα χαράτσια είναι παράνομα αλλά είναι και ένα βαρόμετρο πόσο αντέχει η καμπούρα του καθενός. Όσο πιό πολλοί είναι οι συνεπείς τόσο οι φόροι θα πέφτουν βροχή.

Όσοι έχουν δουλειές και μισθούς πληρώνουν κάτι και πεινάνε.
Όσοι δεν έχουν δουλειές πάλι πεινάνε αλλά δεν πληρώνουν.

Όσοι δουλεύουμε ακόμα δουλεύουμε για την εφορία.

Αν θέλουμε να είμαστε συνεπείς πρέπει να βγούμε στη Συγγρού με ζαρτιέρες να κάνουμε πιάτσα.

Οι άνεργοι δεν μπορούν να πληρώσουν αλλά ούτε και οι χαμηλόμισθοι.

Όσοι για τον άλφα ή βήτα λόγο είναι συνεπείς ας μην μπαίνουν στο τρυπάκι να λένε τους άλλους μπανταχτσήδες γιατί όταν έρθει η σειρά τους δεν θα υπάρχει κανείς για να τους υποστηρίξει
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 20 Απρ 2013, 08:05

μετά από τους κοπρίτες κλπ άλλο ένα στρατόπεδο ανοίχτηκε. Συνεπείς και Μπανταχτσήδες.
Ανεργοι εργαζόμενοι. Ιδιωτικοί και δημόσιοι υπάλληλοι. Τζίτζικες και μέρμηγκες

Αυτούς τους τελευταίους τους βάφτισα εγώ και είμαι νονά τους.

Οι τζίτζικες είναι αυτοί που κατανάλωναν με δάνεια ή χωρίς.
Που ήθελαν να διασκεδάσουν, να αγοράσουν ένα καλό αμάξι που πάντα επιθυμούσαν, να ταξιδέψουν κλπ

Οι μέρμυγκες είναι αυτοί που αποταμίευαν. Οι νοικοκυραίοι.

Έπιασαν τους τζίτζικες και άρχιζαν να τους κατηγορούν ότι δεν άξιζαν μια ζωή καλύτερη.
Ότι ήταν αμαρτία να επιθυμήσουν ένα καινούργιο αμάξι ή ένα ταξίδι στο εξωτερικό, ή να βγουν σε μία ταβέρνα, ή να φορέσουν ένα καλό παπούτσι.

Είπαν ότι οι Τζίτζικες φταίνε για την κατάσταση.

Και να που τώρα εδώ το πάνε εκεί το πάνε να τσακώσουν τους μέρμυγκες και να τους φάνε το κομπόδεμα.
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων

Δημοσίευση από Eva Luna » Σάβ 20 Απρ 2013, 08:27

doctormarkon έγραψε:μετά από τους κοπρίτες κλπ άλλο ένα στρατόπεδο ανοίχτηκε. Συνεπείς και Μπανταχτσήδες.
Ανεργοι εργαζόμενοι. Ιδιωτικοί και δημόσιοι υπάλληλοι. Τζίτζικες και μέρμηγκες

Αυτούς τους τελευταίους τους βάφτισα εγώ και είμαι νονά τους.

Οι τζίτζικες είναι αυτοί που κατανάλωναν με δάνεια ή χωρίς.
Που ήθελαν να διασκεδάσουν, να αγοράσουν ένα καλό αμάξι που πάντα επιθυμούσαν, να ταξιδέψουν κλπ

Οι μέρμυγκες είναι αυτοί που αποταμίευαν. Οι νοικοκυραίοι.

Έπιασαν τους τζίτζικες και άρχιζαν να τους κατηγορούν ότι δεν άξιζαν μια ζωή καλύτερη.
Ότι ήταν αμαρτία να επιθυμήσουν ένα καινούργιο αμάξι ή ένα ταξίδι στο εξωτερικό, ή να βγουν σε μία ταβέρνα, ή να φορέσουν ένα καλό παπούτσι.

Είπαν ότι οι Τζίτζικες φταίνε για την κατάσταση.

Και να που τώρα εδώ το πάνε εκεί το πάνε να τσακώσουν τους μέρμυγκες και να τους φάνε το κομπόδεμα.
:thumb: :thumb:
Και τα δυο εντομα, το ενα του αερα κι το αλλο του εδαφους.
Του μεν αερα αντιλαμβανεται οτι κινδυνευει απο παντου και απο ολα, θες επειδη κανει ζωη του αερα, αεριτζη; Το ξερει παντως.
Το μυρμηγκι πιστευε κι ισως ακομα πιστευει στην δικαιοσυνη και στην απονομη της και στα τιμια πραματα.
Τωρα που θα την πατησουν απαντες, "αεριτζηδες" και "τιμιοι", τωρα ειναι η στιγμη να θυμηθουν οτι εντομα ειναι και τα δυο,
αρα αναλωσιμότατα και τα δυο. Απο μεγαλυτερα αρπακτικα.
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 20 Απρ 2013, 10:01

Δεν είχα υπόψη αυτή την διάσταση όταν τους βάφτισα.

Περισσότερο το μύθο του Αισώπου.

Ο διαχωρισμός είναι τεχνητός και ύπουλος.

Τουλάχιστον όσον αφορά την Ελληνική πραγματικότητα πριν και μετά το 2009.

Δεν υπήρχαν άνθρωποι που κατανάλωναν χωρίς μέτρο εκτός από εξαιρέσεις.

Ούτε άνθρωποι που έκαναν κομπόδεμα χωρίς να αγοράζουν τίποτα.
Πρόκειται για υπεραπλουστευμένη εκδοχή της πραγματικότητας.

Αν ήταν όλοι "τζίτζικες" δεν θα υπήρχαν κομποδέματα και δεν θα μπορούσαν να βάλουν φόρους.
Αν μείωναν μισθούς το πρόβλημα θα φαινόταν αμέσως.
Με την αύξηση των φόρων κανένας δεν θα πλήρωνε γιατί δεν θα είχε μία.

Από τη μια λέγαν: Ας προσέχατε γιατί η ευμάρεια :jerk: ήταν τεχνητή και καλομάθατε και μπλα μπλα μπλα Που μου θέλατε και τηλεόραση πλάσμα και μπλα μπλα. Που μου θέλατε και πλυντήριο πιάτων η μαμά σας τα έπλενε στο χέρι........μπλα μπλα. Που θέλατε να φάτε γαρίδες τρομάρα σας μπλα μπλα.........μπλα μπλα.

Είδαν ότι μετά από τόσα μέτρα προς μεγάλη τους έκπληξη ένα μεγάλο ποσοστό επιβιώνει και τα καταφέρνει.

Αρκετοί ως εκ θαύματος πλήρωσαν και τα κωλοχαράτσια τους.

Μα τι συμβαίνει είπαν.

Είδαν και τις καταθέσεις του κόσμου να εξατμίζονται μιας και οι "μέρμηγκες" σαν προνοητικοί που ήταν τρώγαν από τα έτοιμα και από τις καβάτζες τους.

Έτσι βλέπουμε οικογένειες που και τα 4 μέλη είναι άνεργοι και επιβιώνουν.

Το είδαν και αυτοί οι μαλάκες και είπαν.

"τόσα τους κάναμε και ακόμα ζουν"

Και τότε άλλαξαν το τροπάρι.

Εχετε λεφτά στα σεντούκια και τα στρώματα έλεγε ο Βενιζέλος
Έχετε λεφτά στα μπαούλα και στους καναπέδες έλεγε ο Προβόπουλος.

Που το πάνε?

Μα θέλουν να μαζέψουν ότι άξίας έχει κάποιος σπίτι του.
Πιθανόν κάποια οικογενειακά κειμήλια, τα δωράκια που έκανε η πεθερά στον αρραβώνα κανένα ασημικούλι δώρο του γάμου της μαμάς που το έδωσε στην κόρη ή ακόμα και το χρυσό δοντάκι της γιαγιάς που θα το βγάλει για να πληρώσουν τα χαράτσια.

Αυτή είναι η πραγματικότητα.

Τώρα που οι καταθέσεις του κάθε μέρμηγκα εξανεμίστηκαν αρχίζουν να μιλάνε για συνεπείς και μπανταχτσήδες. Το έχω ακούσει από πολλούς και τώρα το επαναλαμβάνει ο μαλάκας ο Χαρδαβέλας για να γίνει επίσημο.

Τα κομποδέματα εξαφανίστηκαν μαλάκα Χαρδαβέλα και δεν υπάρχουν πλέον συνεπείς.

Και όσοι είναι συνεπείς να το βάλουν καλά στο μυαλό τους ότι σύντομα θα πάψουν να είναι. Εκτός αν περνάει η μπογιά τους και κάνουν καμιά βίζιτα ή γυρίσουν κανένα πορνό για να πληρώσουν τους τοκογλύφους.

Πόσα πήρε ο δημοσιοκάφρος για να πει αυτές τις παπαριές.

Καλύτερα τότε που έλεγε για το κλανιοφάντασμα και τα νεφελιμ
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος

Δημοσίευση από doctormarkon » Σάβ 20 Απρ 2013, 10:14

Ή ακόμα θέλουν να μας κλείσουν σε στρατόπεδα συγκεντρώσεως.

Στην Αμυγδαλέζα έγινε τάχα για τους μετανάστες αλλά προορίζεται για Έλληνες πάππου προς πάππου.

Ναι εγώ στηρίζω τους μετανάστες αλλά όχι τον όλο μηχανισμό που φέρνει μετανάστες για να δημιουργήσει πρόβλημα και το κράτος να δώσει λύση που δήθεν αφορά μετανάστες αλλά τελικά αφορά εμάς και ακόμα και εκείνους που επικροτούν τα μέτρα ενάντια στους μετανάστες.

Αν ακούσεις ότι θα τσιπάρουν τους λάθρο περίμενε τα μπεί το τσιπάκι στο δικό σου χέρι.

Στην Αμυγδαλέζα θα βάλουν λέει όσους χρωστάνε. Θα κάνουν και άλλους χώρους. Μετά όταν γίνουν πολλοί και δεν θα χωράνε θα τους βάλουν βραχιόλι στο πόδι και θα τους αφήσουν να πάνε σπίτια τους.

Σιγά σιγά το τσιπάκι θα επεκταθεί σε όλους.

Μήνυμα προς τους συνεπείς που κατηγορούν τους άλλους για μπανταχτσήδες, τους μέρμηγκες και τους νομοταγείς:

Ο μόνος τρόπος για να εξασφαλίσετε την περιουσία σας, το σπίτι σας και την "τιμή" σας είναι να στηρίζετε όσους πλήττονται ΤΩΡΑ. Είτε αυτοί είναι μετανάστες λάθρο ή νόμιμοι, είτε αυτοί είναι άνεργοι, είτε τα έτρωγαν κάποτε στα μπουζούκια και έπαιρναν διακοποδάνεια είτε ότι νάναι.
Άβαταρ μέλους
Hlios
Site Admin
Site Admin
Έδωσε Likes: 24 φορές
Έλαβε Likes: 48 φορές

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 20 Απρ 2013, 13:02

Η φωτιά δεν κάνει διακρίσεις. Άμα μπει σαρώνει.
Άβαταρ μέλους
firefightergr
Έλαβε Likes: 6 φορές

Δημοσίευση από firefightergr » Σάβ 20 Απρ 2013, 14:14

Πάρτε πακιστανική (ή και Ρώσικη) υπηκοότητα να σωθείτε ,οι Έλληνες είναι υπό διωγμό και είδος προς εξαφάνιση.
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
ION 4ever

Δημοσίευση από ION 4ever » Παρ 26 Απρ 2013, 11:15

Διάβασα αυτό.
Δεν ξέρω αν αληθεύει αλλά ...
Τι κάνουνε !!!!!
ΕΚΤΑΚΤΟ. Εχουμε πολεμο. Οι τράπεζες μηνύουν πολίτες για απλήρωτα δάνεια και οι δικαστές τους παραπέμπουν σε δίκες !

ΣΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΔΑΝΕΙΟ ΓΙΑ 200.000 και σου κανουν μήνυση οτι τους εξαπατησες και επρεπε να παρεις λιγοτερα...

πληθαίνουν οι αναφορές για ποινικοποίηση εκ μέρους των τραπεζών με την αποδοχή της δικαστικής εξουσίας, περιπτώσεων καταναλωτικών προϊόντων τραπεζών, όπως στεγαστικών δανείων, συμβάσεων leasing ή δανείων αγοράς αυτοκινήτων.
Οι τράπεζες καταθέτουν μηνύσεις ως
...
δήθεν εξαπατηθείσες από τους πολίτες καταναλωτές κατά την σύναψη δανείων που δεν μπόρεσαν οι τελευταίοι να αποπληρώσουν.
Αντίστοιχες συμπεριφορές επιδεικνύουν οι τράπεζες σε στεγαστικά δάνεια
που δεν πληρώνονται.
Προβαίνουν σε επανεκτιμήσεις της αξίας των ακινήτων
και μηνύουν για απάτη τους καταναλωτές που τα έλαβαν.

Αντίστοιχα φαινόμενα παρατηρούνται σε συμβάσεις που έχουν
ως σκοπό την αγορά κινητών (όπως αυτοκινήτων).
για συνέχεια
http://news24gr.blogspot.gr/2013/04/blog-post_3254.html
η στον αλφειό
http://alfeiospotamos.blogspot.gr/2013/ ... .html#more

Μου ήρθε να γράψω την λέξη έλεος!!!
αλλά αυτό που ταιριάζει καλύτερα είναι
Μπουρλότο!!!!!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
firefightergr
Έλαβε Likes: 6 φορές

Δημοσίευση από firefightergr » Παρ 26 Απρ 2013, 12:20

Φωνάζει ο κλέφτης...
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”