Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
delfini05
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ 2011, 21:45
Irc ψευδώνυμο: delfini05
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από delfini05 » Σάβ 28 Ιούλ 2012, 02:50

Τα μόνα αθώα στοιχεία στην όλη τελετή του Λονδίνου ήταν η παιδική χορωδία & η θέληση των αθλητών για να πετύχουν τους στόχους τους. Δυστυχώς, τίποτα άλλο. Δεν περίμενα με τίποτα να δώ τόσους συμβολισμούς μαζεμένους σε λίγες ώρες. Ακόμα & ο λόγος του προέδρου ήταν τουλάχιστον εξευτελιστικός ως προς το ολυμπιακό ιδεώδες. Ο δε βωμός έχει έναν τέτοιο απόκοσμο θόρυβο...
Τα υπόλοιπα αφού μπορέσω να τα "χωνέψω", αν το καταφέρω βέβαια...
Το δένδρο είναι ίδιο, η πλευρά θέασης είναι διαφορετική...
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από AROTRIS » Σάβ 28 Ιούλ 2012, 05:06

Στα «φευγάτο»,κατά τις 23:40
περνώντας εμπρός από το χαζοκούτι
αναχωρώντας γιά εδώ,μαγαζί
πήρε το μάτι μου,κάτι κρεβάτια νοσηλείας
με κάτι ορούς να αιωρούνται.
Ο Έλληνας σχολιαστής,διευκρίνησε
πως συμβολίζει το αγαθό της παροχής
υγείας,προς όλους τού πολίτες.
Αναρωτήθηκα...λες να δείξουν
ζωντανά καί εχγείρηση ;;;

Μονάχα αυτο το αστραπιαίο στιγμιότυπο
μού είναι επαρκής δείκτης φαντασίας
καί έμπνευσης,γιά το σύνολο
αυτής της παράστασης.

Άντε να ξεκινήσει το αγωνιστικό μέρος
να δράσουν τα...βιο-ρομπότ...
Πρωτοπόρα Αν.Γερμανία...ζείς-ζείς
εσύ μας οδηγείς !!!

Πάρε το χαπάκι σου,άραξε στον καναπέ σου
καί θαύμασε αυτούς πού παίρνουν τα...δικά τους !!!!!!!
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ION 4ever » Σάβ 28 Ιούλ 2012, 07:16

Δεν κατάφερα να δώ κάτι.
Μόνο ότι διάβασα δεξιά και αριστερά στο δίκτυο.
Μου κάνει εντύπωση το ανάμα της δάδας από 7 αγόρια.
Με παραπέμπει στην επτάφωτη λυχνία.
Επίσης το τραγούδι the end kai to hey Jude.
Το συμπέρασμα που έβγαλα από ότι διάβασα στο μέσω google
(βήμα, ναυτεμπορική) είναι ότι η ελίτ εκφράζεται πλέον με θράσος
και απροκάλυπτα.

συμφωνώ απόλυτα με την Joy, με μόνη διαφορά
οτι εγώ δεν είχα άρνηση να δώ την τελετή, απλώς δεν έχω τηλεόραση. :dunno:
Joy έγραψε:Δεν ειδα τιποτα..είχα μια άρνηση..

Ειδα όμως, μετα από καιρό, την εναρξη που με εκφράζει..

Και πάλι δάκρυσα..
Και πάλι κοπηκε η ανάσα μου στο πέρασμα των αρμάτων..
Και πάλι αισθανθηκα να γεμίζει η ψυχή μου με ολη αυτη την αρμονία..

Τα λόγια είναι λίγα..πολύ λίγα..


Για τα υπόλοιπα περιμένω τα σχόλια όσων είδαν την τελετή
.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από AROTRIS » Σάβ 28 Ιούλ 2012, 09:17

Συγνώμη...λόγω ειρμού...αμέλεια...
Ευχαριστώ θερμά γιά την...τιμή !!! :HELLO:
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 28 Ιούλ 2012, 09:47

Αστοχία Ζακ Ρογκ στην τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων

Με το στόμα άνοιχτο έμειναν όσοι άκουσαν τον πρόεδρο της Ολυμπιακής Επιτροπής Ζακ Ρογκ,
να ξεστομίζει κατά τη διάρκεια της τελετής έναρξης τη φράση:

«Οι Ολυμπιακοί Αγώνες επιστρέφουν πάλι σπίτι τους».


Η δήλωση αυτή, που έγινε εν μέσω γιορτινής ατμόσφαιρας πάγωσε για λίγο θεατές και επισήμους,
που αδυνατούσαν να καταλάβουν πώς οι Ολυμπιακοί Αγώνες ξαφνικά γεννήθηκαν στη Μεγάλη Βρετανία.

Το τι είχε στο μυαλό του ο Ρογκ παραμένει ακόμη ένα άλυτο μυστήριο,
αλλά το σίγουρο είναι ότι δεν είναι ανιστόρητος...

Αλτσχάιμερ ή κάτι άλλο;

Περιμένουμε διευκρινιστικές δηλώσεις - που σίγουρα θα γίνουν - για να δούμε πώς θα το εξηγήσει...
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 28 Ιούλ 2012, 09:53

Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από AROTRIS » Σάβ 28 Ιούλ 2012, 10:49

Εν είδει σκυτάλης...αρπάζω το κριτικό...«κόσκινο»
καί τούς περνάω κι εγώ ένα...«χεράκι» !!!

Στη συνέχεια, πρωταγωνιστές έγιναν οι αθλητές των 204 κρατών.
Ο Αλέξανδρος Νικολαΐδης μπήκε πρώτος στο στάδιο κρατώντας ψηλά
την ελληνική σημαία με τα δυο του χέρια και πίσω του ακολούθησε
όλη η ελληνική αποστολή με τους αθλητές και τις αθλήτριές μας
να χαίρονται ιδιαίτερα τις στιγμές απαθανατίζοντάς τες
με φωτογραφικές μηχανές και κάμερες.

Το τηλεοπτικό πλάνο, πάντως συνέλαβε τη βασίλισσα Ελισάβετ
και τον πρόεδρο της ΔΟΕ Ζακ Ρογκ, να παρακολουθούν
μάλλον απαθείς και χωρίς να χειροκροτούν !!!


ΠΗΓΗ
Άβαταρ μέλους
delfini05
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ 2011, 21:45
Irc ψευδώνυμο: delfini05
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από delfini05 » Σάβ 28 Ιούλ 2012, 15:51

Ξεκίνησαν όλα ωραία & καλά δείχνοντας την πορεία της Αγγλαιτέρας από την αγροτική ζωή στη βιομηχανική εποχή. Ξέγνοιαστοι αγρότες που έπαιζαν κρίκετ στα Νησιά των Θαυμάτων, πετούσαν μήλα ο ένας στον άλλο & χόρευαν γύρω από το γαϊτανάκι στους καταπράσινους λόφους. Οι κύριοι με τα ημίψηλα καπέλα όμως είχαν άλλες διαθέσεις. Έτσι κάτω από τη βελανιδιά άρχισαν να ξεχύνονται εργάτες, να ξηλώνουν τη φύση & στη θέση της να υπάρχουν πλέον μηχανές, χυτήρια & 7 εργοστασιακά φουγάρα. Είχε & θεαματική πτώση η βασίλισσα από ελικόπτερο συνοδευόμενη βεβαίως από τον James Bond. Φυσικά ήταν κασκαντέρ & όχι η ίδια :lol:
Βελανιδιά ε; Μάλιστα! Υπάρχει ένας μύθος που λέει οτι κάτω από 3 βελανιδιές υπήρχε θησαυρός. Παραδόξως σε βελανιδιά κρύφτηκε ο Κάρολος ΙΙ όταν έχασε τη μάχη στο Worcester το 1651.

Μετά έγινε αναφορά στο εθνικό σύστημα υγείας. Ένα σύστημα υγείας που βασίζεται σε 3 αρχές:
Ένα σύστημα που συναντάει τις ανάγκες του καθενός.
Ένα σύστημα που είναι ελεύθερο για όλους.
Ένα σύστημα που βασίζεται στις ανάγκες του ασθενή & όχι στην ικανότητα πληρωμής του ασθενή.
Η συμπαράσταση που δίνουν οι εργαζόμενοι στους ασθενείς διαβάζοντάς τους παραμύθια από τα οποία ξεπηδούν χτικιά, δαίμονες & μαύρες σκιές δημιουργώντας εφιάλτες στα παιδιά & με τη βοήθεια της Μαίρη Πόππινς εξαφανίζονται. Από τους μεγαλύτερους εφιάλτες στη θεατρική σκηνή του γηπέδου ήταν ο Βάλντεμορ από τον Χάρρυ Πόττερ.

& μετά; Μα τι μοναδικές στιγμές!!! :dunno:
Φτάνουμε στον Σερ Κύριο Φασόλι που παίζει "Δρόμοι της Φωτιάς" του Παπαθανασίου σκουπίζοντας τη μύτη του & σε ένα κοινό Σαββατόβραδο με μηνύματα από κινητά & ένα ξέφρενο μουσικό πάρτυ από το 1960 περίπου & μετά. Η μητέρα γυρνάει από τα ψώνια (νομίζω) & ψιλοβαρεμένη από την καθημερινότητα μπαίνει σπίτι & ξεχνάει έξω από την πόρτα το εφηβάκι που έχει σκαλώσει με το ηλεκτρονικό παιχνίδι. Μέσα οι κόρες ετοιμάζονται για έξοδο με μηνύματα που ανεβάζουν στα κοινωνικά δίκτυα. Το πρώτο μήνυμα: "I just hooked up. My sister is single. (νομίζω πως έλεγε & για sister)" & μετά εξελίσσεται μια ιστορία όπου η sister χάνει το κινητό της & κάποιος νεαρός το βρίσκει, την παίρνει τηλέφωνο εν μέσω μουσικής φρενίτιδας από Beatles μέχρι Clash & Queen & τελικά γνωρίζονται & ξεκινάει ένα ρομάντσο.

Μετά την πορεία που έκανε η φλόγα από την Ολυμπία μέχρι το Λονδίνο (βέβαια δεν έδειξαν το παρατράγουδο με τη χρήση του πυρσού ώς zippo) ακολουθήσε ενός λεπτού σιγή για όσα αγαπητά πρόσωπα λείπουν. Παρουσιάστηκε ένα όμορφο χορόδραμα για την πάλη ανάμεσα στη ζωή & το θάνατο. & έφτασε πλέον η στιγμή της εισόδου των ολυμπιακών συμμετοχών. Αυτό επιτέλους ήταν χαρά! Να βλέπεις όλους τους αθλητές που προσπάθησαν να φτάσουν στην Ολυμπιάδα για να δώσουν ένα μικρό "μπράβο" στους ίδιους & ένα μεγάλο "προσπαθήστε" σε όλους τους υπόλοιπους. Κάπου μέσα σε όλα αυτά πιάνει η κάμερα τη βασίλισσα να ξύνει τα νύχια της. :shock:

Ώρα για ξύπνημα μετά την παρέλαση με Arctic Monkeys & πυροτεχνήματα!
& ξυπνήσαμε για τα καλά, όχι μόνο εμείς αλλά οι περισσότεροι του πλανήτη, όταν ο Ρόγκ γύρισε & είπε "Κατά μία έννοια οι Ολυμπιακοί Αγώνες επιστρέφουν σπίτι τους απόψε.". Άντε να το θεωρήσω οτι το είπε επειδή είναι η 3η φορά που η Αγγλία κάνει Ολυμπιακούς. Αλλά με αυτή τη λογική όταν τον φιλοξενούν σε κάποιο ξενοδοχείο για πολλοστή φορά λέει: "Σπίτι μου, σπιτάκι μου"; Μέχρι & ο σχολιαστής της βραδιάς δεν είχε διάθεση να συνεχίσει τη μετάφραση! & συνέχισε το λόγο του ο πρόεδρος (δεν ξέρω γιατί αλλά το όνομά του μου θυμίζει μοκέτα) "Αυτή η μεγάλη χώρα που αγαπάει τον αθλητισμό είναι ευρέως αναγνωρισμένη ως η γενέτειρα των σύγχρονων σπορ. Ηταν εδώ που η ευγενής άμιλλα, το φερ πλέι τέθηκαν για πρώτη φορά. Καθορίστηκαν κανόνες, κανονισμοί. Εδώ για πρώτη φορά τα σπορ χρησιμοποιήθηκαν ως εργαλείο εκπαιδευτικό στο σχολικό πρόγραμμα.". Σε αυτό το σημείο έχω έναν κόμπο που μου έχει κάνει την ψυχολογία, το στομάχι & όλο μου το είναι ένα κουβάρι & ώς άλλη Πατουλίδου ουρλίαζω... "Γιατί ρε γαμώτο;"

Γίνεται η έπαρση της Ολυμπιακής σημαίας στην οποία σημαιοφόροι ήταν οι 8+1:
Doreen Lawrence, μητέρα του Stephen Lawrence ο οποίος πέθανε σε φυλετική επίθεση στο ΝΔ Λονδίνο.
Ban Ki-moon, ο γενικός γραμματέας του ΟΗΕ.
Haile Gebrselassie, βετεράνος Αιθίοπας αθλητής.
Shami Chakrabati, διευθυντής της Ελευθερίας.
Sally Becker, Άγγελος του Μόσταρ
Marina Silva, η οποία έχει αγωνιστεί ενάντια στην καταστροφή του περιβάλλοντος.
Leymah Gbowee, η οποία έχει εργαστεί για το τέλος του εμφυλίου πολέμου στη Λιβερία.
Daniel Barenboim, μουσικός.
& φυσικά ο Muhammad Ali ο οποίος από το 2005 φέρει το "Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας".

Ο Steve Redgrave, 5 συνεχόμενες φορές χρυσός ολυμπιονίκης, είναι ο τελευταίος λαμπαδιοδρόμος που φέρνει τη φλόγα στο στάδιο & την παραδίδει σε 7 μαυροντυμένους αθλητές. Μετά το γύρω του σταδίου όπου ο πυρσός περνάει σταδιακά από τα χέρια των 7 καταλήγουμε στο άναμμα του βωμού, το πυρφόρο μάτι.

Ξέχασα κάτι; Μάλλον πολλά, ακόμα χωνεύω άλλωστε... ίσως σε κάποια επανάληψη να εντοπίσουμε & άλλα.

Φωτoγραφίες από DailyMail
Το δένδρο είναι ίδιο, η πλευρά θέασης είναι διαφορετική...
Άβαταρ μέλους
skion
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Δευ 01 Φεβ 2010, 21:39
Irc ψευδώνυμο: skion
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 2 φορές
Επικοινωνία:

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από skion » Σάβ 28 Ιούλ 2012, 23:51

..you are God in your universe, you're not God in God's universe.
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Δευ 30 Ιούλ 2012, 00:53

δυνατες οι προσεγγισεις που προηγηθηκαν οντως.

δεν θα το παιξω ανετος οπως συνηθιζω :cool: ,πριν απο 8 χρονια το 2004 ειχα ενθουσιασμο για τα ολυμπιακα μας θεματα [αν και παναθηναικος :D ]...τελετη εναρξης αρχαια ιστορια κτλ κτλ--συγκινηση...και στο πεκινο με την εμφανιση των ταητση με τα λευκα τους...ομορφη εναρξη απο χωρες με πλουσιο περηφανο παρελθον πολιτισμου [Ελλας, Κινα]...τωρα με τους αποικιοκρατες εχω κακη προδιαθεση...η αιμοδιψης κουην, ο ζακρογκ απο το βελγιο των ακρωτηριασμενων κογκολεζων...να θετει την αγγλια ως πατριδα του αθλητισμου...με μια αισθητικη λιγο ροκ, λιγο χολυγουντ και λιγο δημοσια υγεια[για πηγαινε ανασφαλιστος σε νοσοκομειο ψυχοραγων στην αγγλια και αμα βρεις εστω και ρατζο στο κυλικειο του νεκροτομειου σφυρα μου κλεφτικα...]---στη σκηνη με τα παιδακια να χοροπηδαν στα κρεβατακια τους επαιζε μουσικη απο τον εξωρκιστη ή μου φανηκε??γιατι αμα καναν και αυτο απο την αντιστοιχη σκηνη....νταξει πια δεν κρυβονται οι ερποντες :cool: !!!
και πολλα ακομα...
οι συγκρισεις ειναι μοιραιες μην κρυβομαστε και υπερτερουμε εκει...

πλην ομως...οι Ελληνες δεν αρκει να επαναπαυομαστε στες δαφνες του οντως ανυπερβλητου πλην ομως μακρυνου παρελθοντος μας...δεν μας παει δεν μας καλυπτει ο ρολος του ...φυλακα [απεργουντος ή οχι] αρχαιοτητων...ο ρολος του πορτιερη στο μουσειον η ωραια Ελλας...πρεπει να ξαναχτισουμε πρεπει να ξανασπειρουμε τα εθνικα μας χωραφια με υλικα του παρελθοντος αλλά και του μελλοντος χωρις ενοχικα συνδρομα και απολογητικες ελεγειες χωρις εθνοφοβιες αλλά και χωρις κουφια επαρση...
αμην
μεσονυκτιον μανιφεστο βαρναβα :rose:
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Hlios » Δευ 30 Ιούλ 2012, 01:23

Υφαίνεις όμορφα τις λέξεις
που ντύνουν τον νου και την καρδιά.
Άβαταρ μέλους
delfini05
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ 2011, 21:45
Irc ψευδώνυμο: delfini05
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από delfini05 » Δευ 30 Ιούλ 2012, 08:15

PELTASTIS VARNAVAS έγραψε:στη σκηνη με τα παιδακια να χοροπηδαν στα κρεβατακια τους επαιζε μουσικη απο τον εξωρκιστη ή μου φανηκε??
Δεν σου φάνηκε, αυτό έπαιζε.
Το δένδρο είναι ίδιο, η πλευρά θέασης είναι διαφορετική...
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από kat_woman » Δευ 30 Ιούλ 2012, 09:19

Εμένα με έπιασε ψυχοπλάκωμα από αυτά που είδα στην τελετή έναρξης..Το μεγαλύτερο μέρος μου έδινε την εντύπωση ...σκοτεινού αλαλούμ, με μπερδεμένα ανθρώπους και τέρατα και ζοφερό σκηνικό με τις καμινάδες της βιομηχανικής εποχής και τα κρεβάτια του νοσοκομείου (και στο φόντο, σταθερά, οι κομμένες πυραμίδες, μπας και δεν τις προσέχαμε..).Αυτή είναι η ιστορία της Αγγλίας?Σωστη η New York Times που χαρακτήρισε την όλη φάση " τσίρκο".Σκοτεινό τσίρκο, θα έλεγα, εμένα τουλάχιστον με έκανε να στριφογυρνώ ανήσυχα στην πολυθρόνα μου..Καμμία σύγκριση με την τελετή των δικών μας ολυμπιακών, αλλά και (να τα λέμε αυτά) των ολυμπιακών του Πεκίνου, όπου επίσης μάζευα το σαγόνι μου από το πάτωμα!
Να πω και μια αλήθεια μου?Δεν περίμενα και κάτι διαφορετικό..
Στα θετικά-ελάχιστα-βρήκα έξυπνο το κολπάκι με τον Τζέίμς Μπόντ να πέφτει με αλεξίπτωτο μαζί με την "βασίλισσα"..μην σας πω οτι γέλασα κι όλας!Επίσης μου άρεσε η αναφορά στη μουσική ιστορία της Αγγλίας, γιατί, πώς να το κάνουμε, έχουν μουσική βιομηχανία!
Αυτά με την τελετή έναρξης..Τα υπόλοιπα, ίδομεν!
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 30 Ιούλ 2012, 09:24

Χειροκροτησε κανεις Ελληνας την πουτανα που εστελνε στον ταφο τους αγωνιστες της ΕΟΚΑ?

Ευαγόρας Παληκαρίδης
Συλλαμβάνεται από τους Άγγλους, ενώ προσπαθούσε με δύο συναγωνιστές του να μεταφέρει τρόφιμα από τη Λυσό. Στην κατοχή του βρέθηκε ένα όπλο τύπου «Μπρεν», το οποίο ήταν γρασαρισμένο και σαφώς ανέτοιμο να χρησιμοποιηθεί. Κατηγορήθηκε για διακίνηση και κατοχή οπλισμού και η δίκη του ορίστηκε στις 25 Φεβρουαρίου 1957. Ο Ευαγόρας δεν αφήνει τους δικηγόρους του να τον υπερασπιστούν και παραδέχεται ενοχή. Παρ’ όλες τις προσπάθειες να αποτραπεί ο απαγχονισμός του Παλληκαρίδη, η (τότε και νυν) Βασίλισσα Ελισάβετ αρνήθηκε την απονομή χάριτος, εν μέσω διεθνούς κατακραυγής.

Τα μεσάνυχτα της 13ης Μαρτίου ο Ευαγόρας Παλληκαρίδης βαδίζει με πλήρη γαλήνη και ψυχραιμία προς την αγχόνη. Η μέρα εκείνη, η πιο όμορφη μέρα της ζωής του. Η ώρα εκείνη, η πιο όμορφη ώρα της ζωής του. Διότι, όπως έγραψε και ο ίδιος: «Είναι καλό πράγμα να πεθαίνει κανείς για την Ελλάδα». Καθώς βαδίζει τραγουδά τον Εθνικό Ύμνο. Έπειτα, απόλυτη ησυχία. Ο Ευαγόρας έχει ήδη περάσει στην αθανασία, πλάι στον Λεωνίδα, τον Αρχιεπίσκοπο Κυπριανό, το Μελά, και το Γρηγόρη.

Το ΜΕΤΩΠΟ Κυπρίων Φοιτητών Ηνωμένου Βασιλείου θυμάται και τιμά την θυσία του Ευαγόρα Παλληκαρίδη. Ως Έλληνες της Κύπρου, αλλά και ως νέοι, οφείλουμε να ακολουθήσουμε το λαμπρό παράδειγμα του έφηβου ήρωα και να συνεχίσουμε τον αγώνα για απελευθέρωση, μέχρις ότου βρούμε «τα σκαλοπάτια που παν στη λευτεριά». Ο Ευαγόρας είναι, και θα συνεχίσει να είναι, λάβαρο στον αγώνα μας για ανατροπή των τετελεσμένων της τουρκικής κατοχής και για διαφύλαξη της ελληνικότητας της πατρίδας μας. Η θυσία του νεαρού αγωνιστή της ΕΟΚΑ ας αποτελέσει φάρο στην εθνική αντίσταση μέχρι την τελική δικαίωση, χωρίς συμβιβασμούς και εθελούσια δουλοπρέπεια.

Γραφείο Τύπου
ΜΕΤΩΠΟ Κυπρίων Φοιτητών Ηνωμένου Βασιλείου
Άβαταρ μέλους
lianna

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από lianna » Δευ 30 Ιούλ 2012, 19:19

Και μόνο ότι ακούστηκε ότι οι αγώνες επέστρεψαν στην κοιτίδα τους, οποίος Ελληνας παρακολουθούσε αυτήν την παρωδία φόβου μέσα από παραμύθια και νοσοκομειακά κρεβάτια έπρεπε να κλείσει το τουβούλα του για να σώσει τον αυτοσεβασμό του.
Και κανένα από τα καλόπαιδα (300) δεν βγήκε να πει τι λες ? που το είδες γραμμένο και παρ το πίσω αυτό που είπες τώρα!! Παρά ο mister Κούβελος βγήκε να παρελάσει καμαρωτός καμαρωτός. Έσβησαν λέει τη φλόγα και την μετέφεραν αλλού.Που ξανακούστηκε ποτέ? Σε ποια χώρα έχει ξαναγίνει αυτό ,φλόγα Ολυμπιακών Αγώνων να σβήνεται και να ξανά ανάβεται κατά το δοκούν του καθενός. Αλλά μια είναι η Αλήθεια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ είναι olymbic GAMES. Όσες φλόγες να ανάψουνε και να σβήσουν το ΦΩΣ δεν θα το εχουν ΠΟΤΕ
Άβαταρ μέλους
delfini05
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Κυρ 17 Απρ 2011, 21:45
Irc ψευδώνυμο: delfini05
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από delfini05 » Δευ 30 Ιούλ 2012, 19:58

Το οτι έσβησε για 2η φορά η φλόγα πώς να το πάρω;
Την 1η ήταν στην 3η ημέρα της διαδρομής της από τη στιγμή που έφτασε στην Αγγλία.
http://www.telegraph.co.uk/sport/olympi ... three.html

Η 2η ήταν χθες όπου τάχα μου την έσβησαν για να μεταφέρουν το "βωμό".
http://www.telegraph.co.uk/sport/olympi ... moved.html
http://www.newsbeast.gr/sports/LONDON20 ... aki-floga/

Δεν έχουν με κάτι άλλο να παίξουν;
Το δένδρο είναι ίδιο, η πλευρά θέασης είναι διαφορετική...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 30 Ιούλ 2012, 23:13

Μεταφερω αυτα που έγραψα με ολίγη ζοχάδα όσο ήμουν κάλαμο και μη γνωρίζοντας τι γράψατε εδώ:



Είμαι «απομονωμένη» και φυσικά χωρίς πρόσβαση στις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ειδήσεις που θα μου έδιναν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ αντιδράσεις… Βλέπω μόνο τα κούφια, εξωφρενικά φερέφωνα του ψεύδους… κι από αυτά γράφω για να ανεβάσω κατά την επιστροφή μου τις δικές μου ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ αντιδράσεις…
Απ’αυτά που αναγκαστικά βλέπω/ακούω, φορτώνω μόνο οργή πράγμα κακό για μένα, αλλά δεν έχω επιλογή.
Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω εδώ ένα μήνα, και να υποστώ αυτές τις αηδιες… το στικάκι είναι MUST.
Με το που επιστρέφω Αθήνα, πάω κατ’ευθείαν σε σχετικό κατάτημα.

Ξεκινώ με την πρώτη αηδία που είδα, στα… «τιμημένα» μας ΜΜΕ…
Μιλώ για τη γερμανίδα σημαιοφόρο, που αν είχα και μια ελάχιστη αμφιβολία για το αν τα έγραψε αυτά ή όχι, πλέον δεν έχω καμία. Οι δουλο-κάφροι των ΜΜΕ, αποκάλεσαν την όλη ιστορία «προβοκάτσια» ισχυριζόμενοι ότι ποτέ η δεσποινίς δεν έγραψε τέτοια πράγματα…Αφού δεν τα’γραψε ποτέ, γιατί έκλεισε πάραυτα τη σελίδα της, και γιατί είπαν πως «κάποιος απέκτησε πρόσβαση στους κωδικούς της»??… Μπερδεμένο το σενάριο που μεταδίδετε κύριοι… προχειράντζα ολκής. Οι χακεράδες εκαναν τελικά την προβοκάτσια; Αυτό θέλετε να μας πείτε ισχυριζόμενοι ότι «της εκλεψαν τους κωδικούς»? Εγώ πάλι έχω άλλο πραγματικότερο σενάριο. Ότι η δεσποινίς ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ αυτά, η προβοκάτσια ήταν καθαρά ΔΙΚΗ ΤΗΣ, αλλά οι Ελληναράδες «δημοσιογράφοι» που υποστηρίζουν την Ελλάδα και τους Έλληνες μεχρι ΑΗΔΙΑΣ, προτίμησαν να κουκουλώσουν το όλο ζήτημα, για να μην στεναχωρηθεί η Γερμανία που μπορεί να θέλει τον αφανισμό μας από τον χάρτη, αλλά δεν το κάνουμε θέμα… Και γιατί να το κάνουμε; Εδώ Έλληνες (υποτιθέμενοι Έλληνες τέλος πάντων) θέλουν τον αφανισμό μας… οι βόρειοι βάρβαροι δεν θα τον θέλουν;

Το μίσος για τον Ελληνισμό άλλωστε, έγινε πλέον ηλίου φαεινότερο, που ουτε τα γελοία προπαγανδοκαναλα δεν μπορεσαν να κρυψουν… όταν ο κ. Ρογκ, απ’τη μια αναφέρθηκε μόνο στους Ο/Α του Πεκίνου και του Σίδνεϋ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΑΝ ΠΟΤΕ ΟΙ Ο/Α ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ, κι απ’την άλλη πέταξε το αδιανόητο, ανιστορητο, το άκρον άωτον του εξευτελισμού (και της δικής του ανιστόρητης γελοιότητας, αλλά και της δικής μας υπόστασης), αρθρώνοντας με στόμφο την αποψάρα ολκής, ότι οι Ο/Α επέστρεψαν στο «σπίτι τους» …την Αγγλια!

Οι δημοσιοκάφροι του Ελλαδιστάν, το πρώτο το έκαναν γαργάρα, το δεύτερο το απέδωσαν στην κούρασή του από το σαματά και τα πυροτεχνήματα…

Ο σαματάς του τίποτα και τα πυροτεχνήματα της τελετής έναρξης, ήταν ίσως τα μόνα που άξιζαν από αυτήν…
Δεν θα επεκταθώ σ’αυτήν, γιατί δεν τη θεωρώ άξια για να χαλάω μελάνη σε σχολιασμούς. Θα περιοριστώ σ’αυτό που είπε η new york times, ότι ήταν ένα κακόγουστο πανηγύρι. Να συμπληρώσω σ’αυτό το σημείο, ότι ο ΚΑΤΑΦΑΝΗΣ ανθελληνισμός ξεχειλισε στο άντρον της νεοταξίλας, όταν είδαμε για πρώτη φορά στην ιστορία των συγχρονων Ο/Α αφ’οτου αναβίωσαν, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΟΡΩΔΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΥΜΝΟ, παρά να παίζεται μονάχα η συνθεση του Σαμάρα… Τα λόγια του Παλαμά τους έπεφταν βαριά…

Σήμερα ακουσα απ’το βλαμμενοκούτι ότι τους έσβησε η φλόγα. Καλά τους έκανε. Δεν αξίζει να την έχουν. ‘Ακουσα και το ευτράπελο ότι έχασαν τα κλειδιά του σταδίου? Δεν είμαι σίγουρη γι’αυτό, πάντως τα άδεια καθίσματα παραμένουν άδεια, και γενικότερα η μια αναποδιά διαδέχεται την άλλη στην νεοταξίτικη «κοιτίδα» των εμπορευματοποιημένων, ολυμπιακών αγώνων…


Και τώρα που επέστρεψα, λέω να κλείσω αυτό το (λίαν αφοριστικό ομολογουμένως) ποστ μου, με κάτι που μόλις άκουσα και μπορεί να χαρακτηριστεί από ευχάριστο έως διασκεδαστικό…


Είναι ένα (σημερινό) μηνυματάκι του Σαλούσα, (εδώ http://www.youtube.com/watch?v=zTWn6ZjWJkU ) και στα τόσα που έχω ακούσει, εντυπωσιάστηκα ιδιαιτέρως, γιατί είναι η πρώτη φορά που δίνουν deadline-... προθεσμία, και ημερομηνία. Τους δίνουν λέει μέχρι το Σάββατο 4/8 να μαζεύουν τα κουβαδάκια τους για άλλες παραλίες, αλλιώς θα παρέμβουν γιατί αρκετά περίμεναν και μάλιστα, θα κάνουν την εμφάνισή τους στους Ολυμπιακούς...

Μάγκες, αν γίνει κάτι τέτοιο, θα γελάσει κι η γομάρα της Λάμπραινας…(όπως λένε στο χωριό του Τζόνι) :lol: :lol: Κι ΕΚΕΙ να δείτε πυροτεχνήματα που θα καραζαλίσουν τον κύριο Ρογκ!

Δεν βαστώ μεγάλα καλάθια βεβαίως βεβαίως, αλλά φτιάχνομαι σε μια τέτοια πιθανοτητα, όσο αμυδρή κι αν ειναι...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 31 Ιούλ 2012, 00:54

Αρχίζουνε τα όργανα;
Θα δείξει

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 31 Ιούλ 2012, 01:22

Είπα πιο πάνω...
ArELa έγραψε:λέω να κλείσω αυτό το (λίαν αφοριστικό ομολογουμένως) ποστ μου, με κάτι που μόλις άκουσα και μπορεί να χαρακτηριστεί από ευχάριστο έως διασκεδαστικό…
Διόρθωση: Μπορεί να προκαλέσει ευχάριστη ελπιδοφόρα προσμονή (αν και ρεαλιστικα μάλλον δεν το πολυπιστευουμε πια) η θυμιδία...
Διαλέγετε και παίρνετε.
(ό,τι κι αν διαλέξετε, δε θα παρεξηγηθω πάντως :P Απλά ένιωσα πως έπρεπε να προσθέσω -ενημερωτικά πάντα- και αυτήν την... "αλλόκοσμη" νότα)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ION 4ever » Τρί 31 Ιούλ 2012, 01:23

Μακάρι Μακάρι Μακάρι να είναι αλήθεια.
Ομως
Να είμαστε συγκρατημένοι και ψύχραιμοι.
Ξέρουμε εδώ και πολύ καιρό ότι το τελευταίο τους χαρτί θα είναι η "εισβολή".
Είναι πολύ έξυπνοι και πολύ οργανωμένοι.
Οι αγώνες είναι παγκόσμιο γεγονός.
Πολύ μεγάλο γεγονός για να το αφήσουν ανεκμετάλλευτο.
τα μάτια ολόκληρης της ανθρωπότητας είναι στραμμένα εκεί.
Ήμουν από πάντα σίγουρη οτι κάτι θα συμβεί.

Δεν θέλω να σας το χαλάσω ούτε και σε μένα θέλω.
Ας έχουμε όμως τα μάτια μας και την καρδία μας ανοικτή.

Στην τελική, Εμείς φτιάξαμε τον Δούρειο ίππο.
Κανείς δεν ξέρει καλύτερα από μας
τι εστί
Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντες

παρόλα τα παραπάνω
δεν κρύβω βέβαια την χαρά και την επιθυμία μου να εμφανιστούν επιτέλους.
Ακόμα και fake εξωγήινοι να είναι είναι ένα πρώτο βήμα , στην παραδοχή
ότι
κάτι υπάρχει εκεί έξω. :ups:
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 31 Ιούλ 2012, 01:37

ION 4ever έγραψε:Μακάρι Μακάρι Μακάρι να είναι αλήθεια.
Ομως
Να είμαστε συγκρατημένοι και ψύχραιμοι.
Ξέρουμε εδώ και πολύ καιρό ότι το τελευταίο τους χαρτί θα είναι η "εισβολή".
Είναι πολύ έξυπνοι και πολύ οργανωμένοι.
Οι αγώνες είναι παγκόσμιο γεγονός.
Πολύ μεγάλο γεγονός για να το αφήσουν ανεκμετάλλευτο.
τα μάτια ολόκληρης της ανθρωπότητας είναι στραμμένα εκεί.
Ήμουν από πάντα σίγουρη οτι κάτι θα συμβεί.

Δεν θέλω να σας το χαλάσω ούτε και σε μένα θέλω.
Ας έχουμε όμως τα μάτια μας και την καρδία μας ανοικτή.

Στην τελική, Εμείς φτιάξαμε τον Δούρειο ίππο.
Κανείς δεν ξέρει καλύτερα από μας
τι εστί
Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντες

παρόλα τα παραπάνω
δεν κρύβω βέβαια την χαρά και την επιθυμία μου να εμφανιστούν επιτέλους.
Ακόμα και fake εξωγήινοι να είναι είναι ένα πρώτο βήμα , στην παραδοχή
ότι
κάτι υπάρχει εκεί έξω. :ups:
Πολύ όμορφο το ποστ ΙΟΝίτσα... πάλι "ζωγράφισες" :wink:
Καταλαβαίνω τι λες , και σ'ένα μεγάλο βαθμό, συμπορεύομαι...

'Ομως...όπως προείπα, είναι η πρώτη φορά που ακούω τέτοιου ειδους channeled μήνυμα, να δίνει deadline ευθέως/αμέσως και σαφώς.
Μπορει να είναι the real thing, όπως μπορεί να είναι προετοιμασια
των λαμογιών για το "γεγονός" που προοιωνίζουν εδω και καιρό...

Μας έχουν κάνει καχύποπτους και το λογικό κομμάτι του μυαλού μου κλίνει φυσικά στο "φοβου τους δαναούς" που είπες... αλλά ως εκεί.
Αν διάβασες αυτό που λίγο νωρίτερα ανέβασα (λέγοντας ότι αντηχεί 100% μέσα μου- και δεν είναι τυχαίο που το είπα) θα καταλάβεις γιατί αποστασιοποιούμαι- για να μην πω πως αποκόβω πλήρως τον εαυτό μου από περαιτέρω σκέψεις, αναλυσεις, σπέκουλα...
(ναι το "ως εκεί" που είπα πιο πάνω, επίσης δεν το'πα τυχαία :wink: )

Απλά αρνούμαι να γίνομαι συν-δημιουργός των "θέλω" τους και θα τηρήσω αυτή την άρνηση, ο κόσμος να χαλάσει. Ειμαι απολύτως αποφασισμενη γι'αυτό, και θα παραμείνω έτσι, όσο θα βοηθά ο Θεός να ελέγχω το μυαλό μου...
(του έχω κάνει πολλά "γυμνάσια" τελευταία, κι έχω φτάσει σ'ένα καλό επίπεδο...)

Ο,τι είναι να γινει, θα κλιμακωθεί και θα παίξει γρήγορα, ή δε θα γίνει τίποτα και δε θα παίξει καμία φάση... Σε καθε περίπτωση, δεν έχω τόσα προσδοκώμενα ώστε να απογοητευτώ, αλλά έχω ΤΟΣΗ πίστη ώστε να ξέρω πως πριν κλείσει ο χρόνος θα έχουμε κάνει καλώς ή κακώς, ένα βήμα (ή τερατώδες άλμα) παραπέρα... (εύχομαι καλώς...).
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 31 Ιούλ 2012, 02:51

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Τρί 31 Ιούλ 2012, 02:58

αληθεύει τρεις χιλιάδες δολλάρια το εισιτήριο; (δεν παρακολουθώ τιποτις εννοείται, ένα χρόνο έχω να βάλω τηλεόραση)
πάντως ό,τι βγάλουν θα είναι από την μετάδοση, γιατί ο κόσμος δεν πάει


Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Τρί 31 Ιούλ 2012, 03:21

έβλεπα ένα βίντεο του undercoveralien το πιο πρόσφατο, και άρχισαν να μου κάνουν εντύπωση τα σχόλια, πηγαίνοντας από σελίδα σε σελίδα βρήκα αυτό το λινκ σε κάποιου το σχολιο και πήγα να δω τι λέει

http://www.pakalertpress.com/2012/07/30 ... -ceremony/

ιδέα δεν έχω τι ιστοχώρος είναι αυτός, αλλά τα έχει μαζεμένα ο τύπος. γιαχβεδίζει πάντως σε ορισμένα σημεία, και δεν μπορώ τους "χριστιανούς" που γιαχβεδίζουν. κατάφερα να διαβάσω μερικά σημεία που με ενδιέφεραν.
κάποιος άλλος ρωτά εκει ή ο ίδιος ο undercoveralien αν είναι έγκυος η πριγκίπισα πως την λένε σόρρυ δεν τα πάω καλά με τα γαλαζοαίματα εγώ...

αλλά ρίχτε και μια ματιά στο βίντεο

Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Τρί 31 Ιούλ 2012, 03:31

κάτι άλλο, συνήθως όταν θέλουν να κοιτάξεις πχ αριστερά είναι γιατί κάτι κάνουν στα δεξιά. πολύς κόσμος πλέον είναι υποψιασμένος κοιτά δεξιά αριστερά, και τότε τι κάνουν; μάλλον τίποτα. θα περιμένουν να μην κοιτάζει κανείς. έχουμε και τους παραολυμπιακούς μετά ε; ίσως γεμίσουν πιο πολλά καθίσματα.

κι ένας ερευνητής που ξέρω πιστεύει ότι τότε θα γίνει κάτι κι ότι υπάρχει ήδη προμήνυμα στην ταινία knowing όπως υπήρχε και για την πετρελαιοκηλίδα στον κόλπο του Μεξικού. υπάρχει ένα θεματάκι με τον Κέϊτζ γενικότερα αλλά ας μην βγω από το θέμα. που λέτε αυτού του ερευνητή του έκανε κλικ αυτό

09/09/2012

και μια σκηνή με τον Κέϊτζ που χωρίζει αριθμούς και κάτι άλλο είναι γραμμένο απο κάτω. τεσπα, δεν ξέρω. όποιος έχει όρεξη να ξαναδει αυτήν την πατάτα ... να μας πει μετά αν βρήκε κάτι τέτοιο κλπ ή αν υπάρχει κάτι που συνδέει με ολυμπιακούς και λονδίνο.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”