Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 25 Αύγ 2012, 01:11

Σε συγχαίρω για την προσπάθεια σου. :clap: :giverose:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 25 Αύγ 2012, 01:33

Διακόπτω για λίγο για ν'απαντήσω στον Φώτη:
Divine Sinner έγραψε:Ερωτηση. αφου οι σιωνιστες εχουν κατι ειδικα εναντιον των Ελληνων.
Γιατι το κρατος του ισραηλ απειλησε την τουρκια με στρατιωτικη επεμβαση αν εκανε καμια μαλακια να εμποδισει την εξορυξη πετρελαιου στην κυπρο;;
Μηπως οι σιωνιστες κοιταζουν απλα το συμφερον τους λογιστικα;;
1/Ασφαλώς κοιτάζουν τα συμφέροντά τους, μόνο που αυτά δεν περιορίζονται στα λογιστικά.

2/ Τα γεωπολιτικά τερτίπια, ουσιαστικά έχουν να κάνουν με τα συμφέροντα τα δικά τους και όχι τα δικά μας. Η πιθανότητα να'χουν βλέψεις ή άλλα σχεδιάκια για την Κύπρο δεν σου πέρασε απ'το μυαλό;

3/ Εσύ μάλλον δεν έχεις κάτι εναντιον των σιωνιστών. (όχι πως θα'χαναν τον ύπνο τους αν ειχες δηλαδή) Οι σιωνιστες όμως, 'ΕΧΟΥΝ κάτι εναντίον των Ελλήνων κι αν αυτο που συμβαινει στην Ελλάδα και το ζούμε όλοι στο πετσί μας δεν ειναι αρκετή απόδειξη για σένα, δεν υπάρχει περίπτωση να δεις τις προθέσεις τους, αλλά το κυριοτερο, δεν θα μπορέσεις να δεις το που μας (σε) οδηγούν, μέχρι να'ναι πολύ αργά.

Αν πιστεύεις (εσύ ως αντιπροσωπευτικο δειγμα μεγάλης μερίδας των Ελλήνων σήμερα) πως ολα αυτά γινονται για να διορθωθούν δημοσιονομικές παθογένειες στον τόπο, και γιατί όντως χρωσταμε τόσα, κι ότι Μ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ θα διορθωθουν οι παθογένειες ή θα ξεπληρώσουμε τα δήθεν χρεωστουμενα, πάω πάσο και σταματώ εδώ, γιατί αυτό δεν συζητιέται με καμία ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΩΣ λογική βάση.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 25 Αύγ 2012, 01:36

Hlios έγραψε:Σε συγχαίρω για την προσπάθεια σου. :clap: :giverose:
Ευχαριστώ 'Ηλιε μου. Θα τη συνεχίσω αύριο...
Καληνυχτες :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Divine Sinner » Σάβ 25 Αύγ 2012, 09:17

Divine Sinner έγραψε:Ερωτηση. αφου οι σιωνιστες εχουν κατι ειδικα εναντιον των Ελληνων.
Γιατι το κρατος του ισραηλ απειλησε την τουρκια με στρατιωτικη επεμβαση αν εκανε καμια μαλακια να εμποδισει την εξορυξη πετρελαιου στην κυπρο;;
Μηπως οι σιωνιστες κοιταζουν απλα το συμφερον τους λογιστικα;;
Κι εγω το ιδιο αναρρωτιεμαι.

καποτε επασχα απο σχυζοφρενεια... αλλα τωρα ειμαστε καλά
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Hlios » Σάβ 25 Αύγ 2012, 09:39

Divine Sinner έγραψε:καποτε επασχα απο σχυζοφρενεια... αλλα τωρα ειμαστε καλά
Αυτό είναι. Πρέπει να βλέπουμε τα πράγματα θετικά. Εύγε αγόρι μου.
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Clash » Σάβ 25 Αύγ 2012, 11:49

A, τώρα πιάσαμε και τον Μίθρα; Μια αρχαία θρησκεία πολύ διαδεδομένη μέχρι τον 5ο αιώνα, η οποία έδωσε στην χριστιανική εκκλησία ένα πλήθος από τελετές και σύμβολα, όπως το φωτοστέφανο. Ας πάει ο συγγραφέας σε μια ορθόδοξη εκκλησία να δει ατόφιες μιθραϊκές τελετές, αφού ενδιαφέρεται τόσο πολύ. Αντε το επόμενο είναι να διαβάσουμε ότι οι αρχαίοι Ελληνες ήταν σατανιστές επειδή λάτρευαν τον Απόλλωνα, ο οποίος είναι ο Εωσφόρος κατά την μπουρδολογική ερμηνεία καμμένων χριστιανών.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 25 Αύγ 2012, 14:25

Οι σχολιασμοί για το άρθρο του Γουίλκοκ, ΑΣΦΑΛΩΣ και πρέπει να γίνουν απ'όσους το επιθυμουν- καλό θα είναι να γινουν αφού ολοκληρωθεί η μετάφραση.

Ο κλας φυσικά δεν σχολιάζει, τρολάρει και το παιζει εξυπνάκιας. Όποια άλλα τρολς δω ενδιάμεσα, που δε θα σέβονται ούτε τον κόπο μου που μεταφραζω το άρθρο και δη μεσα σε γαμωζέστη, :swear: θα διαγραφούν με συνοπτικές διαδικασίες και χωρίς επεξηγήσεις. Το τρολ σου Νικολάκη, είναι γνωστό και συχνά το απολαμβάνω. Το κακό μ'εσένα ότι δεν έχεις μέτρο και δεν ξέρεις πότε να σταματήσεις, με αποτέλεσμα να το ξεφτιλίζεις ενιοτε.

Τελικά αν δεν ενδιαφέρει τους περισσότερους, ας μου το πουν να μην κάθομαι και μεταφράζω σαν τον ΜΑΛΑΚΑ :jerk: :jerk:

'Οσο για τα ποστς Φώτη/Ηλιου, δεν κατάλαβα το Χριστό μου.
(αρκεί που εσείς ξέρετε...)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ION 4ever » Σάβ 25 Αύγ 2012, 14:56

ArELa έγραψε:(συνεχιζεται -?-)
εννοείται (συνεχιζεται-?-)
Το διάβασα στα αγγλικά αλλά το να το διαβάζω και στα ελληνικά
μου φωτίζει σημεία που δεν πολύ κατάλαβα.
εχω την τάση να διαβάζω φωτογραφικά δηλ με ταχύτητα
και αυτό στα ελληνικά μου είναι σαφώς ευκολότερο.

Εννοείται βέβαια, αν σου κάνει κέφι να το συνεχίσεις.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Clash » Σάβ 25 Αύγ 2012, 18:51

Μα τι γράφει ο ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Το άγαλμα της Ελευθερίας στην Νέα Υόρκη είναι αντίγραφο του Φωτοφόρου Απόλλωνα που βρίσκεται στο μουσείο της Κορίνθου. Ελα μην ντρέπεστε πείτε ότι οι αρχαίοι Ελληνες λάτρευαν τον Εωσφόρο της χριστιανικής θρησκείας, στο όνομα του Απόλλωνα. Επίσης η Ισιδα, η λατρεία της οποίας ήταν διαδεδομένη στην αρχαία Ελλάδα από τον 4ο αιώνα π.χ. δεν έχει καμιά σχέση με τους σατανάδες, ούτε με εωσφόρους, ούτε με τον Απόλλωνα. Αλλες φορές την ταύτιζαν με την Ηρα, άλλες με τη Δήμητρα, άλλες με την Αφροδίτη. Μεγάλος ιερέας της Ισιδας ήταν ο πολυγραφότατος συγγραφέας Πλούταρχος. Που να ξερε ο άνθρωπος ότι μετά από 2000 χρόνια θα τον έβγαζαν ότι ήταν ιερέας της θηλυκής πλευράς του Εωσφόρου.
Προσέξτε – το επόμενο είναι η κολώνα του Νέλσον – μια κολώνα με εμφανείς ομοιότητες με έναν στυλιζαρισμένο Αιγυπτιακό οβελισκο. Η Ισιδα είναι το θηλυκό συμβολο του Εωσφόρου και ο οβελίσκος ενας στυλιζαρισμένος φαλλός—είναι η αρσενική πλευρά του Εωσφόρου, στη μορφή του Οσιρη.
Πάει και ο Οσιρης....Σατανολάτρες και οι αρχαίοι Αιγύπτιοι.

Οτι χαζομάρα έλεγαν στους πρώτους αιώνες οι χριστιανοί για να συκοφαντήσουν τις άλλες θρησκείες, τα λέει και αυτός ο παπαρολόγος. Ούτε παλαιοημερολογήτης να ήταν.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 25 Αύγ 2012, 19:21

ION 4ever έγραψε:Εννοείται βέβαια, αν σου κάνει κέφι να το συνεχίσεις.
Λυπάμαι αλλά δεν μου κάνει κέφι πια. :swear:
Είπα ΓΡΑΠΤΩΣ πως δικαιούται ο καθένας να σχολιάσει, να απορρίψει, (ΟΧΙ ΝΑ ΧΛΕΥΑΣΕΙ) και πάντως όχι να τρολάρει και ειδικά ενδιάμεσα και πριν τελειώσω., αλλά ορισμένοι χρησιμοποιούν τους γεννητικους τους αδένες για να γράφουν πανω τους, όσα ζητούν με παρακλήσεις κι όλας οι άλλοι... κι έτσι η ΑΡΧΙμαλακία της δισέβειας πάει σύννεφο εδώ μέσα, ΔΥΣΤΥΧΩΣ!

Καμαρώστε λοιπόν τις παπαριές του Νικολάκη (μια και κανείς δεν έκανε ένσταση, οπότε δικαιούμαι να υποθέσω ότι δέχεστε αυτες τις αφοδεύσεις) και τέρμα από μένα. Εγώ στο φινάλε το διάβασα, το ένιωσα και το κατάλαβα. Το να μην ενδιαφέρεται κανείς για αυτές τις απόψεις, σεβαστό και θεμιτό. Το να αφοδεύει πάνω τους ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΔΟΘΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ, είναι για μένα εντελώς απαράδεκτο και σκέτη ξεφτίλα. :thumbsdown: :thumbsdown:

Δεν ξέρω πότε θα ξαναμπώ εδώ μεσα (γιατί πραγματικά συγχύστηκα, εκνευρίστηκα έως και αηδίασα :emetos: - επαναλαμβάνω όχι με τις πίπες που προτάχθηκαν σαν αντεπιχείρημα και καλά, αλλά με την ασέβεια που επέδειξε ο εξυπνος στον κόπο και την προσπάθειά μου- αλλά η εκ κατασκευής μαλάκινση επίσης δεν παλεύεται- ), και δεν είμαι καθολου διατεθειμένη να μου προκύπτουν ολα αυτά, και δη στις διακοπές μου. Οπότε σας εύχομαι καλή συνέχεια του καλοκαιριου, καλό φθινόπωρο και γενικότερα καλή συνέχεια και στα ΙΔΕΟ όσοι αρέσκεστε, στα οποία- έχω τόσα νεύρα αυτή τη στιγμή- που δεν μπορώ να κοιτάξω ούτε τι γράφτηκε σε άλλα τόπικς. :banghead:

Χαιρετώ τους υπόλοιπους,
και άμε στο διάολο Νικολάκη! :thumbsdown:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Clash » Κυρ 26 Αύγ 2012, 12:50

Εγώ φταίω που ο τύπος έχει μαύρα μεσάνυχτα σχετικά με τις θρησκείες της αρχαιότητας και δεν είναι άξιος ούτε ένα παραμύθι της προκοπής να γράψει; Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν ανήκει στην αίρεση των μορμόνων, αυτών των αστείων τύπων με τα γελοία καπέλα και που δεν έχουν κουμπιά στα ρούχα τους, επειδή δεν αναφέρονται στη Βίβλο. :lol:
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 26 Αύγ 2012, 13:04

ArELa έγραψε:Διακόπτω για λίγο για ν'απαντήσω στον Φώτη:
Divine Sinner έγραψε:Ερωτηση. αφου οι σιωνιστες εχουν κατι ειδικα εναντιον των Ελληνων.
Γιατι το κρατος του ισραηλ απειλησε την τουρκια με στρατιωτικη επεμβαση αν εκανε καμια μαλακια να εμποδισει την εξορυξη πετρελαιου στην κυπρο;;
Μηπως οι σιωνιστες κοιταζουν απλα το συμφερον τους λογιστικα;;
1/Ασφαλώς κοιτάζουν τα συμφέροντά τους, μόνο που αυτά δεν περιορίζονται στα λογιστικά.

2/ Τα γεωπολιτικά τερτίπια, ουσιαστικά έχουν να κάνουν με τα συμφέροντα τα δικά τους και όχι τα δικά μας. Η πιθανότητα να'χουν βλέψεις ή άλλα σχεδιάκια για την Κύπρο δεν σου πέρασε απ'το μυαλό;

3/ Εσύ μάλλον δεν έχεις κάτι εναντιον των σιωνιστών. (όχι πως θα'χαναν τον ύπνο τους αν ειχες δηλαδή) Οι σιωνιστες όμως, 'ΕΧΟΥΝ κάτι εναντίον των Ελλήνων κι αν αυτο που συμβαινει στην Ελλάδα και το ζούμε όλοι στο πετσί μας δεν ειναι αρκετή απόδειξη για σένα, δεν υπάρχει περίπτωση να δεις τις προθέσεις τους, αλλά το κυριοτερο, δεν θα μπορέσεις να δεις το που μας (σε) οδηγούν, μέχρι να'ναι πολύ αργά.

Αν πιστεύεις (εσύ ως αντιπροσωπευτικο δειγμα μεγάλης μερίδας των Ελλήνων σήμερα) πως ολα αυτά γινονται για να διορθωθούν δημοσιονομικές παθογένειες στον τόπο, και γιατί όντως χρωσταμε τόσα, κι ότι Μ'ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ θα διορθωθουν οι παθογένειες ή θα ξεπληρώσουμε τα δήθεν χρεωστουμενα, πάω πάσο και σταματώ εδώ, γιατί αυτό δεν συζητιέται με καμία ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΩΣ λογική βάση.
Οχι δεν πιστευω αυτο αλλα αμφιβαλω αν ολο αυτο οφειλεται στον σιωνισμο κι οχι απλα στον επεκτατισμο των απόγονων των ναζι.
εχουν και μια παράδοση...

Περι απόλλωνος οσιρη κλπ συμφωνω με τον κλας

Οτι χαζομάρα έλεγαν στους πρώτους αιώνες οι χριστιανοί για να συκοφαντήσουν τις άλλες θρησκείες, τα λέει και αυτός ο παπαρολόγος. Ούτε παλαιοημερολογήτης να ήταν.
Που το ζουμι ειναι αυτο. υπαρχουν πεντε σοβαροι νεοταξιτες που ασχολουντια με τα πρακτικα αποτελεσματα και 105 αλλοι αρθρογραφοι με χριστιανικες ευαγγελιστικες ή ορθοδοξες στην Ελλαδα παρωπιδες που δεν κανουν τιποτε αλλο απο το να λασπολογουν κατα των προχριστιανικων πολιτισμων.
παλι καλα που δεν κυβερνουν. θα ειχαμε χειροτερο καθεστως απο την νεα ταξη. την ιδια
την ιερα εξεταση θα επαναφέραν.
ελεος με τον καθε πυροβολημενο.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 26 Αύγ 2012, 13:10

Ειναι φυσικα δικαιωμα τους. οπως ειναι και δικαιωμα μας να γελαμε με τις γραφικοτητες τους.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 26 Αύγ 2012, 13:13

Divine Sinner έγραψε:Οχι δεν πιστευω αυτο αλλα αμφιβαλω αν ολο αυτο οφειλεται στον σιωνισμο κι οχι απλα στον επεκτατισμο των απόγονων των ναζι.
Το κριτήριο είναι συχνά ανάλογο της γνώσης. Δεν έχεις ικανή γνώση των περιεχομένων των πρωτοκόλλων της σιών και διαχωρίζεις τους απογονους των ναζί από την ατζενταρα της σιών. Δικό σου θέμα, δικό σου και το κριτηριο. Η απάντησή σου όμως σ'ΟΛΑ όσα σου έθεσα, είναι ελλειπής, γιατί απλά δεν πραγματεύτηκες το σύνολο της τοποθέτησής μου, παρά μόνο αποσπάσματα, κάτι στο οποίο αρέσκεσαι κι είναι όχι απλά συνηθες, αλλά και αναμενόμενο. (αποδεικνύεται οτι ενίοτε τζάμπα σου απαντάω, αλλά δε βαριέσαι)
Divine Sinner έγραψε:Περι απόλλωνος οσιρη κλπ συμφωνω με τον κλας
Καλά κάνεις. Μείνε εκεί και μην κάνεις βήμα παραπέρα.


Clash έγραψε:Εγώ φταίω που ο τύπος έχει μαύρα μεσάνυχτα σχετικά...
1/ εσύ φταις που δε βούλωσες το ρημάδι σου μέχρι να τελειώσω και που παρά το "διαβαστερό" (και καλά) της λογικής σου, δεν έμαθες κάποια βασικά όπως: σεβασμό, υπομονή, πραότητα, ευγένεια, καλή προαιρεση, προσοχή στην ΠΛΗΡΗ ανάπτυξη του άλλου πριν "αποφανθείς" σαν θλιβερός ξερόλας κλπ κπ.
Μπορούσες να κρατήσεις τους σχολιασμούς (της πλάκας) που πιστεύεις οτι θα αναιρούσαν την έρευνα του ανθρώπου, και να τις αναρτήσεις ΜΕΤΑ την ολοκλήρωση. Τότε ΜΠΟΡΕΙ να είχαν κάποια βαρύτητα (στη σκέψη μου τουλάχιστον) και να τις πραγματευόμουν στα σοβαρά. Τώρα εκλαμβάνω τις αντιδράσεις σου σαν (αλλη μια) ανόητη σπασμωδική αντίδραση, απ'αυτές που συνηθίζεις- απ'αυτές στις οποίες ενδίδουν όσοι στο βάθος είναι σε περιεργη απόγνωση και εσωτερική σύγκρουση και πανικό βλέποντας πως γκρεμίζονται τα δεδομένα τους (κι ας μην το αντιλαμβάνονται/αναγνωρίζουν συνειδητά) και νιώθουν έντονα την ανάγκη να εκφράσουν και δημόσια τον ανούσιο "σαματά" του φουρτουνιασμένου μυαλού τους, σαν μια κραυγή απελπισίας.

2/ Πριν θεωρήσω μαυρομεσονύκτιο τον Γουίλκοκ που είναι απίστευτα διαβασμενος- ΛΟΓΙΟΣ- και από τους σχολαστικότερους/αρτιότερους ερευνητές που έχω "συναντήσει", θα κατέτασσα εσένα στους βαθιά νυχτωμένους, που έχεις διαβασει πέντε πράγματα έχεις στρεβλώσει άλλα δεκαπέντε για να σε βολεύουν, και νομίζεις πως έπιασες τον πάπα απ'τους όρχεις.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 26 Αύγ 2012, 13:35

Βικυ το αγαλμα της Ελευθεριας ειναι εμπνευσμενο απο τον κολοσσο τη ροδου.
αν τον απολλωνα τον θεωρειτε σατανικο θεο τοτε πειτε το.
Η Ισιδα ηταν μια απο τις κυριες θεοτητες των αρχαιων αιγυπτιων.
Δηλαδη μας λεει ο γουιλοκ οτι ο αρχαιος αιγυπτιακος πολιτισμος ηταν σατανιστικος;;
ποιοι ηταν οι κυριοτεροι εχθροι των αιγυπτιων στην αρχαιοτητα;;;
με ποιανου λαου την εξοδο μας πιπιλιζουν καθε πασχα στην τηλεοραση μεσω ταινιων (μωησης κλπ);;
μηπως ειναι ενδεικτικο του ποιους υποστηρηζει αυτος ο τυπος;;
Ο Εωσφορος απο ποτε ειναι ο σατανας;;
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 26 Αύγ 2012, 15:06

Το κριτήριο είναι συχνά ανάλογο της γνώσης. Δεν έχεις ικανή γνώση των περιεχομένων των πρωτοκόλλων της σιών και διαχωρίζεις τους απογονους των ναζί από την ατζενταρα της σιών. Δικό σου θέμα, δικό σου και το κριτηριο. Η απάντησή σου όμως σ'ΟΛΑ όσα σου έθεσα, είναι ελλειπής, γιατί απλά δεν πραγματεύτηκες το σύνολο της τοποθέτησής μου, παρά μόνο αποσπάσματα, κάτι στο οποίο αρέσκεσαι κι είναι όχι απλά συνηθες, αλλά και αναμενόμενο. (αποδεικνύεται οτι ενίοτε τζάμπα σου απαντάω, αλλά δε βαριέσαι)
καλο μου προσπαθω να απανταω στο πνευμα των οσων λες.
και επι του πρακτεου.
πραγματικα ΔΕΝ μπορω να τα διαβασω ολα
και ακομα και αν τα διαβασω δεν θα μπορουσα να απαντησω σε ολα.
θα ηταν σαν να σου λεω. ανετρεξε στον τομο 25 κεφαλαιο 3 σελιδα 156.
γραφεις σεντονια τι να γινει.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

!!

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 26 Αύγ 2012, 16:16

'Οπως προείπα, δεν θα μπω πλέον στον κόπο να μεταφράσω την εξαιρετική έκθεση του Γουίλκοκ, που ΔΥΝΗΤΙΚΑ θα άνοιγε γκαβάδια όπως άνοιξε και τα δικά μου σε ορισμένα σημεία, αλλά θα παραθέσω/μεταφράσω κάποια αποσπάσματα παρακάτω, ως ΑΠΟΔΕΙΞΗ του Απόδειξη του ΔΙΚΑΙΟΥ αιτήματός μου να βουλώσει ο Νικολάκης το ρημάδι του πριν δει ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ την έρευνα/παρουσίαση...και ως ΑΠΟΔΕΙΞΗ της ΠΑΝηλιθιότητας που καταδεικνύει η βιασύνη στους σχολιασμούς...


λεει ο Νικολάκης, ακομα δεν πρόλαβα να αρχισω:
A, τώρα πιάσαμε και τον Μίθρα; Μια αρχαία θρησκεία πολύ διαδεδομένη μέχρι τον 5ο αιώνα, η οποία έδωσε στην χριστιανική εκκλησία ένα πλήθος από τελετές και σύμβολα, όπως το φωτοστέφανο. Ας πάει ο συγγραφέας σε μια ορθόδοξη εκκλησία να δει ατόφιες μιθραϊκές τελετές, αφού ενδιαφέρεται τόσο πολύ.


Λέει ο Γουιλκοκ παρακάτω τα σχετικά με τον Μίθρα- ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ την αρχική του διαπίστωση- που ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕ να δει ο έξυπνος Νικολάκης που τα ξέρει όλα:


THE ARCELOR-MITTAL ORBIT ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΘΑΪΚΟ ΜΝΗΜΕΙΟ

Πριν αναφερθούμε στο ολυμπιακό τάδιο και τις ίδιες τις τελετές έναρξης και λήξης, υπάρχει ακόμα μια σημαντική πλευρά του ArcelorMittal Orbit που πρέπει να εξερευνηθεί.

Η ελίτ έχει τις ρίζες της στον Ελευθεροτεκτονισμό-- που πρόσφερε ενα αποτελεσματικό κάλυμα μυστικοτητας, και επέτρεψε στα υψηλοβαθμα μέλη της να στρατολογηθούν δυνητικά και σε άλλη μία, ακόμα πιο μυστική ομάδα.

'Οπως θα δούμε, ένα μασονικό γκρουπ στο ιντερνετ, αποκάλυψε ανοιχτά ότι ο ελευθεροτεκτονισμός βασίζεται σε μεγάλο βαθμό στα απομεινάρεια που απέμειναν από μια πολύ μυστική Ρωμαϊκή κάλτα μυστηρίων, που λέγεται Μιθραϊσμός.


Tο ArcelorMittal Orbit μοιάζει πάρα πολύ με την βασική μιθραϊκή φιγούρα γνωστή ως Λεοντοκέφαλο

Και τα δύο αυτά γλυπτά δείχνουν εφτα τυλίγματα στο κεντρικό ερπετό. Η θέση τους σε γωνια κλίσης πάνω την ίδια την κολώνα, είναι επίσης σχεδον πανομοιότυπη.

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us


Λέει κι άλλα στη συγκεκριμένη παραγραφο, δείχνει κι άλλες εικόνες/γλυπτά, αλλά θα αρκεστώ σ'αυτά. Τα υπόλοιπα μπορεί κανείς να τα δει στο ίδιο το άρθρο.


Όσο για τον Απόλλωνα... (κούνια που σας κούναγε)

Divine Sinner έγραψε:Βικυ το αγαλμα της Ελευθεριας ειναι εμπνευσμενο απο τον κολοσσο τη ροδου.
αν τον απολλωνα τον θεωρειτε σατανικο θεο τοτε πειτε το.
Πρώτον: αυτή η ΒΙΑΣΤΙΚΗ εξαγωγή συμπερασμάτων φτάνει στα ορια της απύθμενης μαλακίας. (αυτό ισχύει για τον Νικολάκη πρωτίστως αλλά και για σένα που παρασυρεσαι και πετάς και κοτσάνες όπως αυτήν που έβαλα σε quotes)
Ειλικρινά όμως... Επανειλημμένως έκανα την παρακληση να περιμένετε να τελειώσω. Φυσικά δεν εισακούστηκε, απεναντιας, χωθήκατε με περισσή γαϊδουριά (μάλλον εσκεμμένα τελικά), μου κάνατε τα νεύρα κρόσια, και πάντως δεν με υπολογίσατε καν προκειμένου να πείτε το μακρύ και το κόντο σας.

Δεύτερον: Αν μ'έχεις δει να υποστηρίζω ΓΡΑΠΤΩΣ Η ΠΡΟΦΟΡΙΚΩΣ στα χρόνια που με ξέρεις - ή να ΠΡΟΑΓΩ μέσω τρίτων άρθρων - πως ο Απόλλων κι ο σατανισμός συνδέονται, ιδού το φόρουμ, ιδού και το πήδημα. Βρες γραπτή ή προφορική (σε τσατ εννοώ) παρόμοια δήλωσή μου που να ΥΠΟΝΟΕΙ έστω κάτι τέτοιο και θα σε παραδεχτώ. Σου λέω από τώρα πως αδίκως θα ψάξεις, γιατί στα άνω των 25.000 ποστς μου, δεν υπάρχει ούτε μία τέτοια λογική, ή έστω και υπονοουμενο. Απεναντίας, θα βρεις (από το νικ μου μέχρι και σε πλείστα όσα ποστς μου) την αδιαπραγμάτευτη πεποίθησή μου ότι η αρχαία Ελλάδα (συμπεριλαμβανομένων και των "θεών" της) ειναι πηγή ΦΩΤΟΣ και όχι σκότους. Κι αν δεν το ξέρεις αυτό, χαιρέτα μας τον πλάτανο ρε Φώτη.
Divine Sinner έγραψε:Δηλαδη μας λεει ο γουιλοκ οτι ο αρχαιος αιγυπτιακος πολιτισμος ηταν σατανιστικος;;
Πόση νοητική δεινότητα θέλει να καταλάβει κανείς ότι δεν τα λέει-ενστερνίζεται ο Γουίλκοκ αυτά, αλλά ότι η ελίτ έτσι τα'χει συνδέσει και συνδυάσει στην σατανόπληκτη κάλτα της;
Αντε το επόμενο είναι να διαβάσουμε ότι οι αρχαίοι Ελληνες ήταν σατανιστές επειδή λάτρευαν τον Απόλλωνα, ο οποίος είναι ο Εωσφόρος κατά την μπουρδολογική ερμηνεία καμμένων χριστιανών.
1/ το αντιχριστιανικό μένος, (νεοταξίτικης κοπής) είναι πασιφανές.
Χάρισμά σου.

2/ Δεν είναι οι "καμμένοι χριστιανοί" που τα ερμηνευουν έτσι, ή όχι μόνον αυτοί. Το μόνο βέβαιο είναι ότι οι ΠΡΩΤΟΙ που τα ερμηνεύουν και τα συνδυάζουν έτσι, είναι οι σατανοπληκτοι του ιλουμιναζι-ελευθεροτεκτονισμού. 'Εχω ξαναπεί ότι δεν φταίνε τα συμβολα ούτε οι αρχαίες θεότητες που αυτοί "έκλεψαν" και χρησιμοποιούν στις ανιερες τελετές τους. Πρώτο και βασικό τους συμβολο είναι η πυραμίδα κι ο πανθορών οφθαλμός. Δεν είναι αυτά καθεαυτά τα σύμβολα "κακά". Κακοί και εγκληματικοί είναι αυτοι πράγμα που αποδεικνυεται και από τις φανερές πρακτικές τους, κι αυτοί είναι που οικειοποιηθηκαν αυτά τα συμβολα στη σατανόπληκτη κάλτα τους. ΚΑΝΕΙΣ ΝΟΥΝΕΧΗΣ δεν "τα βάζει" με τα σύμβολα η τις αρχαίες θεότητες ή οποιεσδήποτε άλλες περσόνες.

Καιρός να ξεδιαλύνει το εν τρικυμια κρανιο σου πως ό,τι παρουσιάζεται ΩΣ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ πεποίθηση/δογμα/θρησκεία, δεν το ενστερνίζεται ο Γουίλκοκ ή εγώ που επιχειρησα να μεταφέρω την παρουσίασή του.

---
Για το γλυπτό του βιβλικού βασιλιά Δαβίδ που έκανε ο Μικελάντζελο, ο αθρογράφος υποστηρίζει :
He is more Apollo than David, and belongs more to Greece than to the Renaissance. Here Michelangelo stated once and for all, in a manner he would never surpass, the ideal inhabitant of the visionary earth."
δηλαδή:
Είναι περισσότερο ο Απόλλων παρά ο Δαβίδ και ανηκει περισσότερο στην Ελλάδα, παρά στην Αναγέννηση. Εδώ ο Μικελάντζελο δηλωσε μια για πάντα, με εναν τρόπο που ποτέ δεν θα ξεπερνουσε, τον ιδανικό κάτοικο της γης που οραματιζόταν.

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us


ΑΠΟΛΛΩΝ = ΕΩΣΦΟΡΟΣ

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ: ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΙΛΟΥΜΙΝΑΤΟ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΕΚΤΟΝΕΣ!!!

Within this worldwide mystery cult, Apollo is commonly considered to be one of the forms that Lucifer took in Greek mythology.
Μεσα σ'αυτη την παγκοσμιου έκτασης μυστηριακή κάλτα, ο Απόλλων θεωρείται μια από τις μορφες που πήρε ο Εωσφόρος στην ελληνική μυθολογια

Ενα μικρό "Angelfire" σάιτ προσπαθεί να στρατολογησει άτομα στην εωσφορικη πιστη κι εξηγεί ξεκάθαρα την σύνδεση με τον Απόλλωνα:

http://www.angelfire.com/dragon3/understandinglucifer/



Clash έγραψε:είναι αντίγραφο του Φωτοφόρου Απόλλωνα
Μην φοβασαι να λες "Εωσφορου". (το φωτοφόρο ακουεται ηλίθιο).
Προσωπικά, ΔΕΝ συνδέω τον Εωσφόρο με τον Σατανά.
ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ!
Εμπέδωσε επιτέλους!




Αυτά από μένα.


Κατά τα λοιπά, βρήκα το αρθρο του Γουίλκοκ εμπεριστατωμένο και εξαιρετικό.
Και δεν πρόλαβα καν να παρουσιάσω το μέρος για τις τελετές.
Θεωρώ αδικία να μην το δουν ατομα που δεν εχουν σχέση μ'αυτη την ηλιθια κοντρα που έστησε ο Νικολάκης, που δεν ξέρουν αγγλικά και θέλουν πολυ να έχουν γνωση υτής της παρουσίασης.
Σε πείσμα του Νικολάκη και οιουδηποτε άλλου καλοθελητή, θα το παρουσιασω ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ (από Σεπτεμβρη) για να μην προλάβει κανένας "έξυπνος" να παρέμβει ενδιάμεσα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 26 Αύγ 2012, 17:17

Βικυ κατ αρχην αντιλαμβανεσαι την διαφορα αναμεσα σε εναν εωσφοριστη και εναν σατανιστη, τι πρεσβευουν και σε τι διαφερουν οι τροποι ζωης τους επι του πρακτεου;;

Η σελιδα που εδωσες λεει ξεκαθαρα οτι αλλο εωσφορος κι αλλο σατανας (Αν και ειναι μια προσωπικη ανυπογραφη σελιδα)
Is this a Satanist room?

If you had read the questions above thoroughly, you would see that it clearly is not. The room's founders do not see Lucifer and Satan as the same being. However, Satanists of all persuasions are free to come in and chat. Personally we don't care what anyone thinks of Lucifer or what other names he goes by; that's the point of the room, anyway.
The Gospels and Revelation refer to Satan being cast down from Heaven, but there is nothing solid to connect the two names together. Satan himself was simply a tempter, one given the job, by Yahweh, to test and tempt. Zechariah 3:1 says Then he showed me Joshua the high priest standing before the angel of the LORD, and Satan standing at his right side to accuse him. What does this tell us of the nature of Satan? Psalm 109:6 says Appoint an evil man to oppose him; let Satan stand at his right hand. From Zechariah 3:1, we can already see that Satan standing at someone's "right hand" signifies an accusation by Satan himself. Thus Psalm 109:6 is quite literally a prayer from David to Yahweh for Satan to accuse David's enemies! The word "Satan" itself means "Accuser" or "Adversary."
οπως βλεπουμε η σελιδα ΔΕΝ ισχυριζεται οτι ο σατανας ειναι ο απολλωνας μιαςκ αι λεει ξεκαθαρα οτι αλλο ο εωσφορος αλλο ο σατανας.
Οπότε ανηρτησες μια αθωα σελιδα ως σελιδα που προσπαθει να στρατολογησει σε καποιον υποχθονιο σκοπο;;
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 26 Αύγ 2012, 18:10

Εγώ ξέρω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι σελίδα έδωσα.


Εσυ ίσως έχεις κάποιο πρόβλημα κατανόησης, δεν ξέρω.

Δεν περιμένω να διαβάζεις πλέον (και δη προσεκτικά) τι λεω,
αλλά αφού δεν με διαβάζεις, κάνε μου τη χάρη και πάψε να μου κάνεις ερωτήσεις κρίσεως και με υφάκι εκατό καρδιναλίων μάλιστα, γιατί καταντάει αστείο πια.

Μεταξύ άλλων είπα πιο πάνω:
ArELa έγραψε:Προσωπικά, ΔΕΝ συνδέω τον Εωσφόρο με τον Σατανά.

Και ο ίδιος ο Γουίλκοκ δεν τον συνδέει.
Η ΕΛΙΤ τον συνδέει.

Αν εξακολουθείς να έχεις κάποια δυσχέρεια κατανόησης, καλα θα κάνεις να απέχεις απ'το τόπικ, γιατί το μαμήσαμε και ψόφησε τελικά.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 26 Αύγ 2012, 18:14

ναι αλλα παρουσιαζεις αυτην την σελιδα ως σελιδα των ελιτιστων.
αλλιως ποιο Point Ηθελες να κανεις παρουσιαζοντας την;;
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 26 Αύγ 2012, 18:18

'Αστο ρε Φώτη, δεν μπορουμε να συνεννοηθούμε.
Δε θα ξαναγράψω κατεβατα ΜΠΑΣ και εδεήσεις να τα διαβάσεις
για να καταλάβεις τι λέω. (Που δε θα τα διαβάσεις κιόλας)

'Ο,τι κατάλαβες κατάλαβες.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 26 Αύγ 2012, 18:20

Τελικα αυτοι οι τεκτονες ειναι
εωσφοριστες;;
σατανιστες;;
κατι αλλο;;
αν ειναι σατανιστες σε ποιο παρακλαδι του σατανισμου ανηκουν;;
στον θεϊστικο σατανισμο ή τον μοντερνο ή σε καποιο αλλο λιγότερο δημοφιλες;
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 26 Αύγ 2012, 18:24

Ενδιαφέρον τα όσα αναφέρεις/μεταφέρεις ΑrELa...Έχω την αίσθηση πως ένα μέρος της Ιστορίας,όπου πολλοί δεν γνωρίζουν,επιστρέφει με τους Ο/Α του Λονδίνου...Κάποιοι αυτή την Ιστορία δεν την δέχονται ,δε την πιστεύουν ,είναι υπερβολική κτλ κτλ .Θαρρώ πως θέλει πολύ προσοχή στις εκφράσεις μας,διότι εύκολα μπορούμε να παρερμηνεύσουμε αυτό που κάποτε σήμαινε...


..περιμένω την συνέχεια :)
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 26 Αύγ 2012, 18:29

δεν ειναι αυτο το υφος μου, απλα το υφος δεν μπορει να μεταδωθει στον γραπτο λογο.
Αυτο που θελω να πω γενικα ειναι οτι πολλοι χριστιανοι απο ορθοδοξοι μεχρι ευαγγελιστες στο χωριουδακι της μινεσοτα που εχουν προσβαση στο ιντερνετ αποφασισαν να δαινομοποιησουν για αλλη μια φορα τα αρχαια συμβολα ΟΛΩΝ των πολιτισμων
στην Ελλαδα δαιμονοποιουν κυριως τον αρχαιο Ελληνικο. ο πανας εγινε ο σατανας ο εωσφορος το ιδιο.
Στην αμερικη εχουν περισσοτερη δουλεια μιας και προερχοντια απο την ευρωπη αλλα ζουν στη γη των ινδιανων. δυο πολιτισμοι να δαιμονοποιησουν. και ολο αυτο υπο τον αντινεοταξικο μανδυα.
χριστιανοι ταλιμπαν ναζιστες φασιστες αναρχικοι ολοι μαζευτικαν να καπελωσουν τον αντινεοταξικο αγωνα.
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: Ολυμπιακοί Αγώνες 2012 Λονδίνο

Δημοσίευση από Clash » Κυρ 26 Αύγ 2012, 19:42

Είναι τόσο γραφικά αυτά που γράφονται που ειλικρινά απορώ για το μέγεθος της ανθρώπινης βλακείας. Εχουμε και λέμε, αυτός ο απατεώνας βλέπει ένα κακόγουστο άγαλμα που έστησαν έξω από το γήπεδο και μια λέει ότι μοιάζει ότι με το μηλιά με τον σατανά της Παλαιάς Διαθήκης και μια με μια ανάγλυφη παράσταση του λεοντόμορφου Κρόνου - Χρόνου της μιθραϊκής θρησκείας. Θα πρέπει κάποιος να έχει πολύ μεγάλη φαντασία για να τα συνδέσει όλα αυτά και να βρει ομοιότητες. Αμα είναι έτσι τότε και η κληματαριά στο σπίτι μου μοιάζει με αυτό το άγαλμα
Βικυ το αγαλμα της Ελευθεριας ειναι εμπνευσμενο απο τον κολοσσο τη ροδου.
Οχι Φώτη, είναι σχεδόν αντίγραφο από το ανάγλυφο του Φωτοφόρου Απόλλωνα που βρίσκεται στο μουσείο της Κορίνθου. Και εννοείται ότι δεν έχει καμιά σχέση με τις αναπαραστάσεις της Ισιδας ή, έστω με κάποια από τις ιδιότητες που απέδιδαν σε αυτή τη θέα, η οποία λατρευότανε και στην αρχαία Ελλάδα.
Μην φοβασαι να λες "Εωσφορου". (το φωτοφόρο ακουεται ηλίθιο).
Δεν το λέω εγώ, αλλά όλος ο κόσμος ονομάζει αυτό το ανάγλυφο Φωτοφόρος Απόλλωνας.

ΑΠΟΛΛΩΝ = ΕΩΣΦΟΡΟΣ

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ: ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΙΛΟΥΜΙΝΑΤΟ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΕΚΤΟΝΕΣ!!!

Within this worldwide mystery cult, Apollo is commonly considered to be one of the forms that Lucifer took in Greek mythology.
Μεσα σ'αυτη την παγκοσμιου έκτασης μυστηριακή κάλτα, ο Απόλλων θεωρείται μια από τις μορφες που πήρε ο Εωσφόρος στην ελληνική μυθολογια
Οχι που θα γλίτωνε ο Απόλλωνας :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Λοιπόν για να τελειώνουμε. Εγώ δεν ξέρω καμιά μυστική κλίκα ελίτ που λατρεύει τον Σατανά, του δίνει ονόματα θεών αρχαίας θρησκείας και διαφεντεύει τον κόσμο. Αντίθετα ξέρω ένα σωρό Λιακόπουλους ανά τον πλανήτη που γράφουν τέτοιες παλαβομάρες με το αζημίωτο βέβαια (τα 9 μόνο 29) και πλουτίζουν από τα θύματα που τους τα ακουμπάνε κανονικά. Επί την ευκαιρία σήμερα πέθανε ο Νιλ Αμστρογκ, αυτός που είχε πατήσει στη σελήνη πριν 44 χρόνια και είχε πει την ιστορική φράση «ένα μικρό βήμα για έναν άνθρωπο, ένα τεράστιο άλμα για την ανθρωπότητα». Αν δίναμε βάση στους σύγχρονους Λιακόπουλους που αντιγράφουν παλιές δεισιδαιμονίες του μεσαίωνα, όχι στη σελήνη δεν θα πηγαίναμε, αλλά ακόμη θα καίγαμε μάγισσες.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”