ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από Τάλως » Παρ 08 Νοέμ 2013, 18:09

Μεγαλο αρθρο οποτε σας δινω μονο τον συνδεσμο
αξιζει μια αναγνωση


Χημειοθεραπεία ή χημειοπάθεια;
http://www.alexiptoto.com/%CF%87%CE%B7% ... %B9%CE%B1/
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 08 Ιαν 2014, 22:29

Θα θελα να ευχαριστήσω βαθύτατα τους καπνιστές του φόρουμ που στηρίζουν το "εθνικο" σύστημα "υγειας" ωστε να μην χρειαστεί να στάξω το 25ρι αν θα χρειαστει να νοσηλευτώ :p.
Τσιγάρα για τον πόνο του άλλου κανεις;
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 08 Ιαν 2014, 23:56

Χαχαχα Αν ήταν για 5 λεπτά όλα τα πράγματα τότε καλά θα ήταν.

Κάτι άλλο ετοιμάζουν που δεν θα είναι πενταροδεκάρες αλλά χιλιάρικα
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 09 Ιαν 2014, 22:23

Ένα καλό άρθρο πέρα από τα κοινότοπα και ηθικοπλαστικά

http://www.katohika.gr/2014/01/poia-i-s ... ateia.html
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Φεβ 2014, 11:23

Έτσι θα είναι τα νέα πακέτα τσιγάρων από τον Μάιο του 2014 - Οι εικόνες που θα δείτε προκαλούν αηδία

http://www.katohika.gr/2014/02/etsi-tha ... -2014.html



τελικά έχουν ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΗ πρεμούρα να κόψουμε το τσιγάρο.

Γιατί οεο; Σίγουρα όχι επειδή νοιάζονται για την υγεια μας.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 27 Φεβ 2014, 16:56

...το είδα και πέθανα στα γέλια :lol:

<< Οι συσκευασίες με λιγότερο από 20 τσιγάρα θα απαγορευτούν, καθώς οι συσκευασίες πρέπει να είναι αρκετά μεγάλες για να φιλοξενούν τις προειδοποιήσεις.

Για τον ίδιο λόγο οι συσκευασίες καπνού για στρίψιμο πρέπει να περιέχουν τουλάχιστον 30 γραμμάρια καπνού.
>>

Μωρέ πριτς που θα χρυσοπληρώσουμε με φόρους τα πακέτα σας. :lol: :lol: Και τι πακέτα :jerk:

Είναι πολλοί που αγοράζουν καπνό από Αγρίνιο,εγώ τον πληρώνω 30 ευρώ το κιλό,μια επεξεργασία , χωρίς βράσιμο και αρώματα.Να δείτε που θα ανθίσουν και οι καλλιέργειες κάνναβης.Εδώ είμαστε :loco:
ArELa έγραψε: τελικά έχουν ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΗ πρεμούρα να κόψουμε το τσιγάρο.

Γιατί οεο; Σίγουρα όχι επειδή νοιάζονται για την υγεια μας.
Σαν να βλέπω πως θέλουν να αντικαταστήσουν τα τσιγάρα με τα ψυχοφάρμακα .Μα τον Μανιτού,είδα όραμα :D
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 27 Φεβ 2014, 17:03

alkinoos έγραψε: Σαν να βλέπω πως θέλουν να αντικαταστήσουν τα τσιγάρα με τα ψυχοφάρμακα .Μα τον Μανιτού,είδα όραμα :D

Βασικά είδα το βίντεο αυτό




και μια φευγαλέα σκέψη ήρθε να συνδέσει το τσιγάρο με τα ψυχοφάρμακα
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από alkinoos » Πέμ 27 Φεβ 2014, 17:25

Έψαξα στο διαδίκτυο για το αν οι Έλληνες αγοράζουν ψυχοφάρμακα και το συνδύασα με τις επιθέσεις που δέχεται το τσιγάρο/καπνός,όπου σε συνδυασμό με τον καφέ και τη παρέα είναι κάτι σαν ψυχοθεραπεία.


H Ελλάδα στα χάπια
Τι συνέβη και οι Ελληνες έχουμε γίνει φανατικοί καταναλωτές αντικαταθλιπτικών;
Μια «μόδα» που έγινε κρυφός εθνικός εθισμός.

Δύσκολο να ξαφνιάσεις έναν ψυχίατρο. Θα έλεγε κανείς ότι μέσα από τη δουλειά του τα έχει δει όλα. Κι όμως. Ηταν 31 Μαρτίου του 2009, όταν ο αμερικανός ψυχοθεραπευτής Ιρβιν Γιάλομ τα έχασε στη θέα 4.000 φανατικών θαυμαστών του, που έσπευσαν στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών για να παρακολουθήσουν τη διάλεξή του.


http://www.tovima.gr/vimagazino/views/a ... aid=395681

Έψαξα επίσης πότε εφαρμόστηκε ο νόμος απαγόρευσης του τσιγάρου.Υπήρχε από το 2002,αλλά το 2008 ψηφίστηκε αυστηρότερος νόμος

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CF% ... E%B4%CE%B1

Μάλιστα. Με διαφορά σχεδόν ενός έτους .Προφανώς θέλουν να μας κάνουν "φυτά",όπως κάνουν και τους Αμερικανούς δεκαετίες τώρα.Το βίντεο που παρέθεσα στη προηγούμενη απάντηση μου τα λέει όλα .
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 27 Φεβ 2014, 18:13

Τι είπες τώρα!

Ότι υπάρχει η πιθανότητα ο πόλεμος που δέχεται το τσιγάρο να συνδυάζεται με σχέδιό τους να οδηγήσουν τον κόσμο σε ψυχοφάρμακα!

Αν και είμαι κατά του καπνίσματος, ενδιαφέρουσα πιθανότητα! :thumb:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Φεβ 2014, 18:55

alkinoos έγραψε:και μια φευγαλέα σκέψη ήρθε να συνδέσει το τσιγάρο με τα ψυχοφάρμακα
ήμασταν η χώρα με τη λιγότερη χρηση των ψυχοφαρμάκων, ενώ οι αμερικάνοι
τα κατεβάζουν σαν στραγάλια.
Ή σ'αυτά θέλουν να μας οδηγήσουν η στην πρέζα... τι θα απογίνουν
τόσες φυτείες στο αφγανιστάν άλλωστε;

κάπου διάβασα ότι η νικοτίνη αντιστέκεται και στις βλαβερές
συνέπειες των ψεκασμών

συνδυαζομενα ολα αυτά, λογικό το βρίσκω αυτό που κάνουν οι "δημοκράτες"
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
paris4u
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 859
Εγγραφή: Δευ 27 Σεπ 2010, 16:16
Φύλο: Άνδρας

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από paris4u » Πέμ 27 Φεβ 2014, 21:13

Κι εγω συμφωνω,κατι υποπτο συμβαινει με το τσιγαρο,πως αλλιως να εξηγηθει η πρεμουρα που τους επιασε
σωνει και καλα να κοψουμε το τσιγαρο;;;
Καποιο εμποδιο τους φερνει η νικοτινη στα σχεδια τους,αλλα ποιο;
Θυμαστε που το ειχαμε ξαναεπησημανει αυτο;

μεσα στο αρθρο που εστειλε η γιατρεσσα μου προκαλεσε τεραστια εκπληξη αυτο το γεγονος!!!

Η Αλήθεια: Παρά την έκθεση δεκάδων χιλιάδων ιδιαιτέρως ευάλωτων ποντικιών και αρουραίων, στο ισοδύναμο των 200 τσιγάρων ημερησίως επί χρόνια, η «ιατρική επιστήμη» δεν κατάφερε ούτε μία φορά να προκαλέσει καρκίνο του πνεύμονα σε κανένα ποντίκι ή αρουραίο. Ναι, σωστά διαβάσατε. Επί 40 και πλέον χρόνια, χιλιάδες γιατροί εσκεμμένα μας λένε ψέματα.
Το κάπνισμα δε μπορεί σε καμία περίπτωση να προκαλέσει καρκίνο του πνεύμονα. Επιπλέον, σε ένα μεγάλο ‘τυχαίο’ πείραμα το οποίο δεν τους επιτράπηκε ποτέ να δημοσιοποιήσουν, οι πραγματικοί επιστήμονες απέδειξαν με εντυπωσιακή καθαρότητα ότι, Το κάπνισμα συμβάλλει στην προστασία κατά του καρκίνου του πνεύμονα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ποτε δεν σημαδευουνε στα ποδια.
Στο μυαλο ειναι ο στοχος ,τον νού σας!!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Φεβ 2014, 23:21

σαν εθελόντρια νοσηλεύτρια το πάλαι ποτέ, είχα δει πολλά περιστατικά καρκίνου
του πνεύμονα και μπορώ να διαβεβαιώσω πως οι περισσότεροι που χτυπήθηκαν
ΔΕΝ ήταν καπνιστές.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
felix+
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 28 Δεκ 2011, 11:28
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ
Έδωσε Likes: 41 φορές
Έλαβε Likes: 10 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από felix+ » Δευ 10 Μαρ 2014, 09:29

Αυστηρή απαγόρευση του τσιγάρου στο νοσοκομείο μας στα Χανιά
Πρόστιμα σε νοσηλεύτριες προϊσταμενες
Υπαληλλος του υπουργείου συνοδεία αστυνομικού
ελέγχει ακόμα και εξωτερικούς χώρους!
μπαλκόνια κλπ.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 03 Ιουν 2014, 16:52

Θα διαφωνίσω υπο την εξής έννοια.
Λέτε ότι θα πρέπει να όρίζει κάποιος το σώμα του.
Και απαντώ. Σε ποιο βαθμό;
Αν αρρωστήσεις απο αρρωστια σχετική με κάποια σου κατάχρηση επιβαρύνεται η όχι το κοινωνικό σύνολο.
Εκτός και αν είσαι τόσο μάγκας και θα πεις αφήστε με να καπνίζω και αν αρρωστήσω να πεθάνω σαν το σκυλί.
Αλλα αυτό να το κρατήσεις και οταν θα εχεις ήδη αρρωστήσει απο το τσιγάρο ή την όποια κατάχρηση.
Εγω χρειάζομαι λεφτά. Θα ειναι θεμιτό να μπορώ να πουλήσω το νεφρό μου;
και γιατί οχι; Σώμα μου είναι ότι θέλω το κάνω.
Να βγω στην πορνεια; ναι αλλα υπο προϋποθέσεις. ποιές ειναι αυτές; να βγάλω άδεια να εξετάζομαι για μεταδοτικά νοσήματα κλπ.
Κοινώς το σώμα μου έχει και κοινωνικές προεκτάσεις.
Πάω που λέτε στην ταβέρνα και καπνίζω. Η ταβέρνα είναι τίγκα στον κόσμο κάποιος δεν αντέχει τον καπνό. Εχει άσθμα ή απλα δεν τον γουστάρει. θα πεις να κάτσει σπίτι του.
Εσυ όμως μολύνεις την αναπνοή του με τον καπνό και όχι αυτός με τον μη-καπνό. Αρα ποιός θα πρέπει να κάτσει σπίτι του αν δεν αντέχει μερικές ώρες χωρις καπνό;
Και αφου πρέπει να ανεχθούμε τον καπνο κάποιου γιατί εγω να μην έρθω με ενα σιντιπλευερ και να βάλω μια μουσική που για σένα είναι ακαλαίσθητη και εμενα μου αρεσει; θα μου πεις βάλε ακουστικά; οχι δεν θελω να βαλω ακουστικά θελω να ακουω απο το ηχείο. Γιατι ο ήχος ταξιδεύει και ενοχλεί και τον δίπλα. και ο καπνός το ίδιο.
Αυτό που αναφέρεις Αιθεροβάμωνα στην ιαπωνία με τα στάντ θα το ανέχονταν οι Ελληνες; το σταντ ειναι καθε ποσο; σε καθε τετράγωνο; Ο Ελληνας μπορεί απλα να βγει εξω απο την πόρτα του μπαρ και να καπνίσει. Ποιός νόμος είναι πιο φιλελεύθερος;
Κ
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 03 Ιουν 2014, 22:35

Το άρθρο του Αιθεροβάμονα είναι καταπληκτικό.
Διαφωνώ εν μέρει σε όσα λέει για την Ιαπωνία.

Στην Ιαπωνία πράγματι κάνουν γυμναστική και τραγουδούν τον ύμνο της εταιρείας. Αλλά κανείς δεν διαμαρτυρήθηκε γι αυτό.
Ο λόγος είναι το γενικότερο πλαίσιο στο οποίο γίνεται αυτή η γυμναστική.

Υπάρχει μονιμότητα στη δουλειά, υπάρχει σχέση που κρατά μια ζωή μεταξύ του προϊστάμενου (πατέρα παλαιότερου) και του υφιστάμενου (γιού νεότερου) και ένα δέσιμο με την εταιρεία που συνοδεύεται με παροχές μπόνους ιδιαίτερα στους μεγαλύτερους σε ηλικία που παίρνουν πολλαπλάσια από τους νεότερους.

Κάποιος πανηλίθιος εργοδότης στην Ελλάδα έβαζε τις εργαζόμενες να κάνουν γυμναστική με σορτσάκια και να τραγουδούν τον ύμνο της εταιρείας και τους φώναζε χοπ χοπ. Έγινε ρεζίλι και του τράβηξαν καταγγελίες.

Όλα εξαρτώνται από το πλαίσιο. Στην Ιαπωνία υπάρχει ένα πλαίσιο που βασίζεται σε κάποιες αρχές που καλώς ή κακώς οι Ιάπωνες τις αποδέχονται. Αν φέρεις ιαπωνέζικες συνήθειες στην Ελλάδα αλλά και σε οποιαδήποτε άλλη χώρα θα φανεί ότι πιό ηλίθιο υπάρχει στον κόσμο.

Έτσι και με το κάπνισμα. Η απαγόρευση σε μία χώρα όπου όλα συνέβαλλαν στην καλύτερη υγεία και μακροζωία θα ήταν κάτι φυσιολογικό και σωστό. Να είχαμε ένα καλό επίπεδο ζωής, να κυκλοφορούσαν στην αγορά μόνο υγιεινά τρόφιμα. Να προειδοποιούσαν για την επικινδυνότητα της κατάχρησης κρέατος της μαργαρίνης, των δημητριακών και του γάλακτος και όχι να τα παρουσιάζουν σαν ότι πιο υγιεινό υπάρχει.

Όταν βγαίνει ο Λοβέρδος και λέει δεν πεθαίνουν κιόλας και ταυτόχρονα σου απαγορεύει το κάπνισμα το πρώτο που θα σκεφτείς είναι ότι το κάπνισμα κάνει καλό ή από κάτι προστατεύει.

Παγκοσμίως μιλούν για υπερπληθυσμό.
Σε ένα σποτ βγάζουν κάτι γέρους και λένε ότι έζησαν μια υπέροχη ζωή και ήρθε η ώρα να την κάνουν με ελαφρά........
Αφού αν καπνίζεις πεθαίνεις γιατί να μην καπνίζουμε να πεθάνουμε γρήγορα και να πάμε ευχαριστημένοι............

Όταν υπάρχει αντίφαση δεν μπορείς να υπακούσεις γιατί ξέρεις ότι δεν γίνεται για το "καλό" σου.

Από τη μια είναι ο καταναγκασμός. Αλλά από την άλλη είναι και το δούλεμα.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τρί 03 Ιουν 2014, 23:00

Σε ένα σποτ βγάζουν κάτι γέρους και λένε ότι έζησαν μια υπέροχη ζωή και ήρθε η ώρα να την κάνουν με ελαφρά........
Αφού αν καπνίζεις πεθαίνεις γιατί να μην καπνίζουμε να πεθάνουμε γρήγορα και να πάμε ευχαριστημένοι............
το σποτ τελικα ηταν μουφα.
το κανε ενας για να τρολαρει τον αλεξ τζουνς.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από doctormarkon » Τρί 03 Ιουν 2014, 23:18

Οι δηλώσεις του Λοβέρδου ότι οι γέροι δεν πεθαίνουν όπως και παλιότερα του Σπράου δεν είναι καθόλου μούφα.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 29 Αύγ 2014, 20:59

Καπνίζετε; Τουλάχιστον αποτοξινωθείτε!

Είναι γνωστές οι βλαβερές συνέπειες του καπνίσματος και για να τις αποφύγετε, θα πρέπει να κόψετε τελείως το κάπνισμα. Aν, ωστόσο, επιμένετε να καπνίζετε, τότε διαβάστε τις γραμμές που ακολουθούν. Yπάρχουν ορισμένες ήπιες μέθοδοι που μπορούν να σας βοηθήσουν να περιορίσετε κάπως τις επιπτώσεις του καπνίσματος στην υγεία σας, να συμβάλουν στην αποτοξίνωση του οργανισμού σας από τον καπνό και να τον ενισχύσουν. H ρεφλεξολογία, το μασάζ, η πιεσομετρία και η αρωματοθεραπεία αποτελούν εναλλακτικές μεθόδους που μπορούν να σας βοηθήσουν.
Δενδρολίβανο, ευκάλυπτος και λεβάντα
Yπάρχουν διάφορα αιθέρια έλαια που βοηθούν το αναπνευστικό και μπορούν να φανούν χρήσιμα στους καπνιστές. Ξεχωρίσαμε τα σημαντικότερα από αυτά: το δενδρολίβανο, τον ευκάλυπτο και τη λεβάντα. Aυτά τα αιθέρια έλαια διευκολύνουν την αναπνοή και έχουν αποχρεμπτικές ιδιότητες, δηλαδή βοηθούν στην απομάκρυνση των εκκρίσεων που δημιουργούνται στους πνεύμονες από το κάπνισμα. Προσθέστε στην κεραμική συσκευή αρωματοθεραπείας 1-4 σταγόνες από το κάθε αιθέριο έλαιο και νερό. Aνάψτε το κεράκι και αφήστε τη συσκευή να αρωματίσει το χώρο όπου βρίσκεστε.
Mασάζ για τους πνεύμονες
Kάντε ένα μασάζ με απαλές κυκλικές κινήσεις στην περιοχή της κλείδας για 1 λεπτό περίπου. Oι μεσημβρινοί που περνούν από εκεί ενεργοποιούν τους πνεύμονες. Xρησιμοποιήστε ένα λαδάκι ή μια ενυδατική αλοιφή για να κυλούν πιο εύκολα τα χέρια σας. Mπορείτε να φτιάξετε και εσείς οι ίδιοι ένα λάδι με αιθέρια έλαια, ώστε να επωφεληθείτε και από τις θεραπευτικές ιδιότητες της αρωματοθεραπείας. Σε 15 ml αμυγδαλέλαιο προσθέστε 1-2 σταγόνες αιθέριο έλαιο ευκαλύπτου, δεντρολίβανου ή λεβάντας.
Πιέσεις στα σημεία βελονισμού
H ρεφλεξολογία αποτελεί μία ακόμη εναλλακτική θεραπεία που μπορεί να βοηθήσει τον οργανισμό να περιορίσει κάπως τις βλαβερές συνέπειες του καπνίσματος. Aσκήστε κυκλικές πιέσεις για 1-2 λεπτά στο παχύ μέρος της παλάμης κάτω από τα δάχτυλα. Aκόμη, ασκήστε κυκλικές πιέσεις για το ίδιο χρονικό διάστημα στα πέλματα, από το μέσο της καμάρας του ποδιού έως τη φτέρνα. Στα σημεία αυτά βρίσκονται οι απεκκριτικές οδοί που βοηθούν να «καθαρίσει» ο οργανισμός από τις τοξίνες. Eπιπλέον, μπορείτε να ασκήσετε πιέσεις στα σημεία βελονισμού. Aσκήστε και πάλι κυκλικές πιέσεις για 1 λεπτό στο σημείο όπου βρίσκεται η σάρκα μεταξύ του δείκτη και του αντίχειρα. Το σημείο αυτό, σύμφωνα με το βελονισμό, αντιστοιχεί στους πνεύμονες και όλες τις απεκκριτικές οδούς, γι’ αυτό και η ενεργοποίησή του συμβάλλει στην καλή λειτουργία τους.
Xρησιμοποιήστε τα κατάλληλα βότανα
Tρία βότανα που μπορούν να βοηθήσουν τους καπνιστές και να περιορίσουν κάπως τις συνέπειες του καπνίσματος είναι το ταραξάκο (taraxaco), το pau d’ arco και το lapacho. Tο taraxaco είναι αντιοξειδωτικό, δηλαδή καταστρέφει τις ελεύθερες ρίζες (βλαβερές ουσίες που δημιουργούνται και από το κάπνισμα) και έχει αποτοξινωτικές ιδιότητες, δηλαδή απομακρύνει τις επιβλαβείς και άχρηστες ουσίες, πολλές από τις οποίες βρίσκονται και στον καπνό. Aκόμη, αποτελεί ένα πολύ καλό εξισορροπητικό του οργανισμού. Tο pau d’ arco και το lapacho προστατεύουν από τον καρκίνο των πνευμόνων και ενισχύουν το ανοσοποιητικό σύστημα. Σε καταστήματα με ομοιοπαθητικά και στα φαρμακεία θα βρείτε κάψουλες που περιέχουν το ξηρό εκχύλισμα των παραπάνω βοτάνων. Mπορείτε να παίρνετε μία κάψουλα το πρωί μετά το πρωινό και μία το μεσημέρι, αφού βέβαια προηγουμένως συμβουλευτείτε και το γιατρό σας. Mπορείτε, ακόμη, να φτιάξετε μόνοι σας ένα έγχυμα από τα παραπάνω βότανα, το οποίο θα πίνετε δύο φορές την ημέρα. Bράζετε 1 φλιτζάνι νερό, το βγάζετε από τη φωτιά και προσθέτετε 1 κουταλάκι από το βότανο αποξηραμένο. Τα αφήνετε 3-5 λεπτά στο νερό και έπειτα σουρώνετε. Στη συνέχεια, πίνετε το έγχυμα. Ένας πολύ καλός τρόπος για να αποτοξινώσετε τον οργανισμό σας από τον καπνό είναι το εκχύλισμα από σπόρους γκρέιπφρουτ σε σταγόνες. Θα το βρείτε στα φαρμακεία σε συσκευασία με σταγονόμετρο. Bάζετε 10 σταγόνες σε 1 ποτήρι νερό και πίνετε 2-3 φορές την ημέρα.
Aπολαύστε ένα χυμό
H συστηματική κατανάλωση χυμών αποτελεί έναν ακόμη τρόπο να περιορίσετε κάπως τις συνέπειες του καπνίσματος. Tο καρότο, το σέλινο, τα παντζάρια και το μπρόκολο έχουν πολύ ισχυρή αποτοξινωτική δράση και θεωρείται ότι προστατεύουν από τον καρκίνο των πνευμόνων. Bάλτε στον αποχυμωτή 4 καρότα, ένα ματσάκι σέλινο και 1/4 με 1/2 κιλό μπρόκολο ή παντζάρι και πίνετε το χυμό τους μία φορά την ημέρα.
Και στην ενότητά μας “χυμοί”, θα βρείτε πληροφορίες και ιδιότητες άλλων χυμών και αρκετές συνταγές που προασπίζουν την υγιεία μας!

Περπατήστε στη φύση
Πηγαίνετε έναν περίπατο σε μια περιοχή με βλάστηση που σας αρέσει. H επαφή με τη φύση θα βοηθήσει τους πνεύμονές σας να καθαρίσουν και να γεμίσουν με καθαρό αέρα. Kαθώς περπατάτε, κάνετε βαθιές εισπνοές και εκπνοές, απολαμβάνοντας τον αέρα που ανασαίνετε. H καθιστική ζωή, σε συνδυασμό με το κάπνισμα, δρουν αθροιστικά εναντίον της υγείας σας. Tο περπάτημα αποτελεί μια αεροβική άσκηση που τονώνει την καρδιά και ωφελεί το καρδιαγγειακό και αναπνευστικό σύστημα, δηλαδή τα σημεία του οργανισμού που «χτυπάει» το κάπνισμα.
Καλό θα ήταν να περπατάτε και ξυπόλυτοι κάπου – κάπου και γιατί όχι, συχνά: Για δωρεάν…. θεραπεία από φλεγμονές και χρόνιους πόνους!
Γείωση (Earthing) – Ένα από τα σημαντικότερα θεραπευτικά μυστικά της Φύσεως!
Oι τροφές που θα σας βοηθήσουν
Kαταναλώνετε αντιοξειδωτικές ουσίες, όπως βιταμίνη C και φλαβονοειδή που βρίσκονται στα φρούτα και στα λαχανικά, γιατί ο καπνός περιέχει πολλές χημικές ουσίες που έχουν οξειδωτική δράση. Για να προστατεύσετε, λοιπόν, τον οργανισμό σας, θα πρέπει η διατροφή σας να σας παρέχει όλες τις αντιοξειδωτικές ουσίες που χρειάζεστε. Πολύ καλές αντιοξειδωτικές τροφές είναι το μπρόκολο, το λάχανο, τα καρότα, το κουνουπίδι, το σέλινο, τα πορτοκάλια, οι φράουλες και το σταφύλι. Φροντίστε, ακόμη, να μη σας λείπουν ορισμένες βιταμίνες που είναι χρήσιμες στους καπνιστές. H βιταμίνες C, E και A βοηθούν στην προστασία των πνευμόνων από τον καπνό. Mεγάλες ποσότητες βιταμίνης C θα βρείτε στα εσπεριδοειδή, στις φράουλες, στα ακτινίδια, στις ντομάτες, στις πιπεριές και στο φρέσκο λάχανο. H απαραίτητη ημερήσια πρόσληψη βιταμίνης C για τους καπνιστές είναι αυξημένη και φθάνει τα 100 mg. Mπορείτε να καλύψετε αυτή την ποσότητα με 1 κόκκινη πιπεριά (έχει 142 mg) ή 2 ακτινίδια (το ένα έχει 75 mg) ή 2 πορτοκάλια (το ένα έχει 70 mg). Tη βιταμίνη E μπορείτε να τη βρείτε στα φυτικά έλαια, στο συκώτι, στα λαχανικά και στα δημητριακά. Σε ημερήσια βάση ένας ενήλικος έχει ανάγκη από 15 IU (διεθνείς μονάδες) βιταμίνης E. Mία κουταλιά ηλιόσποροι έχει 2,3 IU, που σημαίνει ότι με 6 κουταλιές έχετε λάβει την ημερήσια συνιστώμενη δόση. Πλούσιες τροφές σε βιταμίνη A είναι το συκώτι, το ασπράδι του αυγού και τα καρότα. Ένας ενήλικος χρειάζεται περίπου 2.000 IU προβιταμίνης A. Mπορείτε να καλύψετε την ποσότητα που χρειάζεστε με 100 γρ. καρότα, που έχουν 2.287 IU. Για τις βιταμίνες A και E δεν υπάρχουν συγκεκριμένες μετρήσεις για τις ποσότητες που χρειάζονται οι καπνιστές. Φροντίζετε, ωστόσο, να παίρνετε απαραιτήτως την ημερήσια συνιστώμενη δόση αν καπνίζετε.
Παρατήρησις “τροφής”: Να διευκρινίσω πως, κατά την γνώμη μου, δεν χρησιμοποιούμε ταυτόχρονα τα βότανα, τα έλαια και τις όποιες τεχνικές μαζί με το τσιγάρο. Αντιλαμβάνεστε πως αν χρησιμοποιήσουμε κάτι για να “ανοίξουν” οι πνεύμονες και καπνίσουμε αμέσως τότε θα έχουμε μεγαλύτερες βλάβες παρά όφελος! Το καλλίτερο που έχετε να κάνετε είναι να συνεννοηθείτε με κάποιον ειδικό πριν εφαρμόσετε το οτιδήποτε!

http://proionta-tis-fisis.com/kapnizete ... xinothite/
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 30 Μαρ 2019, 23:47

ΣτΕ: Απαγορεύει το κάπνισμα
και στα κέντρα διασκέδασης


https://www.e-daily.gr/news/127608/ste- ... iaskedashs





Πριν 10 χρόνια ανοίξαμε το θέμα αυτό στο πρώτο μέρος του παρόντος τόπικ
που ξεκινάει εδώ viewtopic.php?f=145&t=8774
με την αναφορά μου στον Αβραμόπουλο που ήθελε ντε και καλά
να επιβάλλει την ακαπνία στον πληθυσμό.

Είπαμε πολλά και σε εκείνο το τόπικ και σε αυτό.

Προσωπικά δε θεωρώ πως το τσιγάρο είναι ωφέλιμο, κακή πρακτική καθότι
εκτός απ'τον καπνό (που ΕΙΝΑΙ σε κάποια επίπεδα ωφέλιμος) η πίσσα
και οι αλλες μαλακίες που βάζουν στο τσιγάρο για να το κάνουν εθιστικό
σίγουρα δεν είναι ό,τι καλύτερο.
Το 2009 που ανοίχτηκε το πρώτο τόπικ, κάπνιζα τσιγάρο.
Σήμερα όχι. Η θέση μου είναι ίδια όμως.
Γιατί η ουσία εδώ δεν είναι αν το τσιγάρο βλάπτει την υγεία
ή όχι.

ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΟΥΝ
ΣΑΝ ΤΑ ΖΩΑ ΣΤΑ ΤΣΙΡΚΟ, ΝΑ ΥΠΑΚΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ...

ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΞΑΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΔΥΟ ΑΝΤΙΠΑΛΑ
ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗ ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ, ΚΑΙ ΤΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ
ΑΤΖΕΝΤΑ ΤΟΥ ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝ
ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΟΥΝ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ.

Μ'ένα σμπάρο δυο τριγώνια λοιπόν.

Κι εμείς θα το δεχτούμε και αυτό όπως δεχόμαστε τόσα άλλα... :banghead:

με τις υγείες μας! :beer:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από Isidora » Παρ 05 Απρ 2019, 21:56

ArELa έγραψε:
Σάβ 30 Μαρ 2019, 23:47
ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΑΣ
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΟΥΝ
ΣΑΝ ΤΑ ΖΩΑ ΣΤΑ ΤΣΙΡΚΟ, ΝΑ ΥΠΑΚΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ...

ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΞΑΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΔΥΟ ΑΝΤΙΠΑΛΑ
ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗ ΚΑΠΝΙΣΤΩΝ, ΚΑΙ ΤΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ
ΑΤΖΕΝΤΑ ΤΟΥ ΔΙΑΙΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝ
ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΟΥΝ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ.

Μ'ένα σμπάρο δυο τριγώνια λοιπόν.

Κι εμείς θα το δεχτούμε και αυτό όπως δεχόμαστε τόσα άλλα... :banghead:

με τις υγείες μας! :beer:
Ακριβώς έτσι...!!! Γι΄αυτό και δεν θα πρέπει να το ανεχτούμε με κανέναν τρόπο!!!

Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι μέχρι πριν λίγα χρόνια, μας το διαφήμιζαν
και μετά ξαφνικά θυμήθηκαν ότι είναι αιτία όλων των κακών...!!!

Είμαι καπνίστρια, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν γνωρίζω ότι υπάρχουν και
βλαβερές συνέπειες από το κάπνισμα, αρνούμαι όμως να δεχτώ ότι θα με
αναγκάσεις εσύ κράτος (που δεν σ΄ενδιαφέρει αν ζω ή αν πεθαίνω...
και αυτό είναι αποδεδειγμένο 1000% από τον τρόπο που με αντιμετωπίζεις γενικότερα...),
ότι με τέτοιου είδους παρεμβάσεις στην προσωπική μου ζωή και επιλογή,
προσπαθείς να με προστατέψεις...!!!!
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 880
Εγγραφή: Σάβ 05 Μάιος 2018, 22:28
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 440 φορές
Έλαβε Likes: 169 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Σάβ 06 Απρ 2019, 04:53

Οι άνθρωποι οι οποίοι επέστρεψαν από τα διαστημικά προγράμματα του Άρη δηλώνουν πως το χάπι με το οποίο γίνεται η αναστροφή ηλικίας στο Άρη και διατηρούνται για πάντα νέοι εξουδετερώνεται με τρία συστατικά τον καπνό, το αλκοόλ και τα ναρκωτικά. Οι ερπετοειδείς το γνωρίζουν πολύ καλά αυτό γι αυτό και έχουν νομιμοποιήσει τον καπνό και το αλκοόλ στη Γη για να επιταχύνεται η γήρανση και ο θάνατος ενώ τα ναρκωτικά τα έχουν ποινικοποιήσει για να γεμίζουν οι φυλακές. Ακούστε εδώ και θα καταλάβετε :
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από Isidora » Σάβ 06 Απρ 2019, 12:34

Μην μου λες τέτοια...!!! Μετά από αυτήν την είδηση δηλαδή, έχασα κάθε ελπίδα να ξανανιώσω...!!! :(
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 06 Απρ 2019, 14:07

Isidora έγραψε:
Σάβ 06 Απρ 2019, 12:34
Μην μου λες τέτοια...!!! Μετά από αυτήν την είδηση δηλαδή, έχασα κάθε ελπίδα να ξανανιώσω...!!! :(
πίνεις, καπνίζεις ή μαστουρώνεις? :lol: :lol: :lol:


Πέρα από την πλάκα όμως, πρόπερσι είχα ανοίξει το νήμα με τίτλο
Καπνός-νικοτίνη, γιατρικο που μας κρύβουν?
διότι είμαι και θα παραμείνω της άποψης πως οφείλουμε να ερευνούμε
Ο,ΤΙ αφορά τη ζωή μας και παίρνουμε σαν δεδομένο επειδή έτσι μας
φυτεύτηκε μέσα στα χρονια... ΕΙΔΙΚΑ όταν κάτι γινεται θέσφατο
ή αξίωμα, χωρίς να παρουσιάζονται αδιάσειστες αποδείξεις.
ΞΕΡΩ πως οι αντιλήψεις που κουβαλούν οι περισσότεροι είναι
επηρεασμένες ή σχηματισμένες ή δομημένες καταλυτικά απο αυτά
που μας σερβίρονται από τα παιδικάτα μας, ή και αυτά που
μας σερβίρονται ακόμα πιο πρόσφατα, αλλά εγώ δεν ανήκω σ'αυτή
την ομάδα. ΓΙ'ΑΥΤΟ σήκωσα και το βίντεο για την κάνναβη με τον Σίμπσον,
ΓΙ'ΑΥΤΟ σήκωσα και χθες το βίντεο για τα ψυχεδελικά και ΓΙ'ΑΥΤΟ
θα αμφισβητώ πάντα ή/και πάντα θα παραθέτω στοιχεία που βρήκα από
έρευνα και συντρίβει το όποιο αξίωμα έχει φυτευτεί ως θέσφατο
στο κεφάλι μας (ΚΑΙ στο δικό μου, έτσι?) το οποίο αποδεικνύεται
λαθεμένο και εκ του πονηρού φυτεμένο.
Είναι μια λογική που με διέπει και με αφήνει αν κάποιοι
εξ'αιτίας αυτής της στάσης ζωής μου θα με αποκαλέσουν τρελή,
συνωμοσιολόγα ή αιρετική, με αφήνει παγερά αδιάφορη. :cool:

Συνεπώς, παραπέμπω σε εκείνο το νήμα, όποιον ενδιαφέρεται
να δει και μια άλλη πτυχή για το συγκεκριμένο θέμα (του καπνισματος). :cool:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
George vounis
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Πέμ 07 Δεκ 2017, 20:41
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 628 φορές
Έλαβε Likes: 214 φορές

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από George vounis » Σάβ 06 Απρ 2019, 14:19

Άμα μου βρείτε το χάπι σταματάω το κάπνισμα.
Μες στο λήθαργο επωφελήθηκαν , οι καπηλευτές της ελεύθερης βούλησης του νου, θα αντιμετωπίσουν την θηλεία της τυφλής δικαιοσύνης!!!
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ, ΤΙ;

Δημοσίευση από Isidora » Σάβ 06 Απρ 2019, 21:49

ArELa έγραψε:
Σάβ 06 Απρ 2019, 14:07
Isidora έγραψε:
Σάβ 06 Απρ 2019, 12:34
Μην μου λες τέτοια...!!! Μετά από αυτήν την είδηση δηλαδή, έχασα κάθε ελπίδα να ξανανιώσω...!!! :(
πίνεις, καπνίζεις ή μαστουρώνεις? :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Είσαι αχτύπητη ρε φιλενάδα...!!! Γέλασα πολύ, νάσαι καλά...!!!
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”