Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
harosnikos
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 665
Εγγραφή: Δευ 21 Δεκ 2009, 10:42
Irc ψευδώνυμο: harosnikos
Φύλο: Άνδρας

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από harosnikos » Πέμ 22 Ιούλ 2010, 08:09

θα δούμε ακόμα πολλούς να βγαίνουν για να πουν και αυτοί τη μ@@@ία τους,με δόλο ή όχι....η Βαγιάνη(που έκανε καριέρα διότι δεν φορούσε κυλότα) είναι ένα μια από αυτούς...που πατάνε επί πτωμάτων για να φτάσουν στον προορισμό τους...η αντιπροσωπευτικότερη όλων είναι όμως ο γιοτάς,ο ρόμπας τους δάσους...τα αρχιλαμόγιο... :swear: :swear:
μαυρίστε τους όλους,μην τους ξαναδεί κανείς τους αλήτες της δημοσιοκαφρίλας...

ας διδάξει σε όλους ήθος...και ας ξυπνήσει τους πάντες η δολοφονία ενός πραγματικού δημοσιαγράφου!

ας σταματήσουμε να βλέπουμε τηλεόραση(τα οφέλη θα είναι πολλαπλά)...τα λαμόγια πρέπει να πάρουν ένα μάθημα(ίσως είναι το λιγότερο..)..

"μαυρίστε" τους όλους...ξεπλύνεται τις χρωματικές αντιπαραθέσεις από πάνω σας...είμαστε όλοι ένα απένταντί τους!!

Σωκράτης Γκιόλας..............."Αθάνατος"
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 22 Ιούλ 2010, 09:11

Η αφεντιά μου τους έχει καραμαυρίσει προ πολλού.
Αν δω καμιά λαμογιόφατσα σε ώρες συνειδητής αποχαυνωτικής μαζοχιστικής μαλακίας που αποκαλώ δήθεν χαλάρωση, αλλάζω κανάλι γιατί δε μου φταίει σε τίποτα το χαζοκούτι να το γεμίσω ροχάλες ή να το σπάσω πετώντας του ό,τι βρω μπροστά μου.

Μαζί σου Νικόλα :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 22 Ιούλ 2010, 14:54

Ένα από τα καλύτερα (κατά τη γνώμη μου) σχόλια στο τρωκτικό για τη Ρίκα-μαρίκα.

"Για τη Ρίκα Βαγιάνη"


"Ν Τ Ρ Ο Π Η!!! Κάποια που διεκδικεί την ορθότητα της ελληνικής γραφής να έχει προδώσει το ΗΘΟΣ ,την ουσία του είναι της.Η ασέβεια προς τους νεκρούς ,κυρία Βαγιάννη ή Διακογιάννη ή άλλως πως,για τους αρχαίους Έλληνες επέσυρε ως τιμωρία το θάνατο.Για τους σύγχρονους την πλήρη απαξία.Αναρωτιέμαι πώς μια μάνα μπόρεσε να εκφραστεί ανάλογα.Το μόνο που έχετε να προσάψετε ως μομφή εναντίον δολοφόνων είναι η μαλακία-ηλιθιότητα;Και αντί αυτά να τα λέτε σε κάποιο ψυχιατρικό ντιβάνι να τα ισχυρίζεστε σοβαρά από δημόσιο βήμα;Και δεν έχετε χάσει ακόμα το δικαίωμα να χρησιμοποιείτε το "δημόσιο αέρα" και δη αυτόν της κρατικής ΕΡΤ;Είναι δυνατόν να συμβαίνουν τέτοια πράγματα;Σίγουρα δε θεωρείτε εαυτήν πνευματικό άνθρωπο(ούτε εμείς άλλωστε).Μήπως πρέπει να αρχίσετε να βλέπετε πόσο επικίνδυνη και φασιστοειδής είστε;"
ANAΓΝΩΣΤΗΣ



http://troktiko.blogspot.com/2010/07/bl ... _4168.html




Κι ένα απ'τα...καλύτερα βίντεο των... "δημοσιογραφικών" εμφανίσεων της... "έγκριτης", στο κρατικοκάναλο που εμείς πληρώνουμε για να βλέπουμε αυτές τις σαβούρες.




Κι αναρωτιέμαι... υπάρχει κανένας γραπτός ή άγραφος έστω κανόνας που επιβάλλει στις... "έγκριτες" τύπου Ρίκας και Σκορδά, (έχει κι αυτή σχετικό βιντεάκι να "επιδείξει) να μη φοράνε κυλότα; Για να ξέρουμε δηλαδή!
Αυτή είναι η δημοσιογραφία της κυρίας ρίκας-μαρίκας που έχει το θράσος να κρίνει άλλους για τη δημοσιογραφία τους, και δη μετά θάνατον!...
Αι στο διάολο τελικά. :swear:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Mantam Froufrou
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 10:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από Mantam Froufrou » Πέμ 22 Ιούλ 2010, 15:42

και λίγα της σούρανε...
Την ψυχοθεραπεία μου την κάνω εδώ: http://www.alchemyofnature.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 22 Ιούλ 2010, 19:31

Η Παρακμή κανει χορό με τα δικά μας τα ωραία λεφτα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 24 Ιούλ 2010, 08:30

Λίγες μέρες μετά το κλείσιμο του ...ανοιχτού και προφανώς πολύ ενοχλητικού λογαριασμού που λεγόταν Σωκράτης Γκιολιας, για κάποιο λόγο, αποφασιστηκε πως έπρεπε να κλείσει και το ίδιο το Τρωκτικό το λογαριασμό του...


Παραθέτω το άρθρο του stifora.gr




Ποιοι λόγοι οδήγησαν στο κλείσιμο του troktiko;

Εικόνα

Ο πρώτος και προφανής λόγος που το δημοφιλέστερο blog στην Ελλάδα έκλεισε είναι η απώλεια του εμπνευστή, ιδρυτή και καθοδηγητή του, Σωκράτη Γκιόλια.

Μια απώλεια που κάποιοι την αποφάσισαν με τον πιο απολυταρχικό, αναίσχυντο και ειδεχθή τρόπο. Ο άνθρωπος που πέτυχε να αφήσει το μεγαλύτερο και ισχυρότερο ελληνικό στίγμα στο διαδίκτυο, δεν είναι πλέον κοντά μας... Ο καπετάνιος του troktiko έφυγε και οι ναύτες εγκατέλειψαν το πλοίο... Γιατί όμως;

Φοβήθηκαν μην έχουν την κατάληξη του Σωκράτη Γκιόλια; Ο Σωκράτης δεν φοβότανε όμως, ήταν μάγκας... Έπεφτε στο λάκο των λεόντων και ήξερε ότι θα βγει νικητής.

Ποιος αποφάσισε να σταματήσει να λειτουργεί το blog του Σωκράτη; Δεν νομίζουμε ξαφνικά λίγο πριν τα μεσάνυχτα της Παρασκευής και λίγες ημέρες μετά τη δολοφονία του Σωκράτη Γκιόλια να μαζεύτηκαν όλοι όσοι έγραφαν για το blog αυτό και να αποφάσισαν από κοινού να σταματήσουν να γράφουν... Κάτι δεν πήγε καλά... Σας παραπέμπουμε σε μία από τις τελευταίες αναρτήσεις ενός εκ των "τρωκτικών":


Εικόνα

O καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του... "Τα πράγματα έγιναν ζόρικα", λέει το troktiko που γράφει την πιο πάνω ανάρτηση...

Ποιος ήταν το νούμερο "2" του blog, αν υπήρχε νούμερο "2"... Ποιος άλλος εκτός του Σωκράτη Γκιόλια είχε τους κωδικούς και θα μπορούσε να κάνει κουμάντο μετά το θάνατό του; Μήπως αυτός πήρε την απόφαση να σταματήσει τη λειτουργία του blog;

Μπορεί για σχεδόν όλους το troktiko να ήταν ο Γκιόλιας, όμως ο Σωκράτης δε θα άφηνε ποτέ στο έλεος του Θεού -στον οποίο και πίστευε- το μεγαλύτερο ίσως δημιούργημα και επίτευγμά του μετά από τα δύο του παιδιά. Υπήρχε σίγουρα ένας που θα τον αντικαθιστούσε αν και εφόσον συνέβαινε το οτιδήποτε, όμως αυτός αποδείχτηκε, Σωκράτη, κατώτερος των προσδοκιών σου...

Κάποιοι θα διαρρεύσουν προς τα έξω ότι ήταν επιθυμία του ίδιου του Σωκράτη Γκιόλια να παύσει τη λειτουργία του το troktiko αν και εφόσον εκείνος πάθαινε το οτιδήποτε. Μη μασάτε όμως, για το Σωκράτη μιλάμε. Οποιoσδήποτε τον είχε γνωρίσει και είχε συνεργαστεί μαζί του μπορεί να απαντήσει ευθέως ότι δεν ήταν τέτοιος άνθρωπος, εγωιστής και ματαιόδοξος ώστε να αφήσει τέτοια εντολή. Ο Σωκράτης αγαπούσε το troktiko και δε θα ήθελε σε καμία περίπτωση να το δει να πεθαίνει, ήταν πατέρας...

Κάποιος άλλος αποφάσισε -αντί για το Σωκράτη- να κλείσει το troktiko, όχι κάποιος άσχετος, όχι κάποιος ξένος του Σωκράτη, κάποιος που για δικούς του λόγους θέλησε να βάλει τέρμα στον άθλο του Σωκράτη Γκιόλια. Δέχτηκε πιέσεις από αυτούς που θίγονταν και πιθανότατα όπλισαν τα χέρια των δολοφόνων του Σωκράτη;

Θα το ψάξουμε και θα το μάθουμε, για να σας το πούμε. Ο Σωκράτης ήδη το γνωρίζει από κεί που βρίσκεται...

http://troktiko.blogspot.com/2010/07/bl ... _5913.html
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 24 Ιούλ 2010, 08:45

To taxalia πάλι, έχει διαφορετική προσέγγιση.

Ο Stefanos του, λέει:

Τρωκτικό τέλος???




Λέτε? μπα... Σιγά να μην το πιστέψουμε κιόλας! Μάλλον κανένα τεστ θα είναι για να δουν επισκεψιμότητα. Μασάει η κατσίκα ταραμά?

Να γίνω λίγο μάντης? Θα κατακλυσθεί το troktiko από χιλιάδες μυνήματα "που θα τους θερμοπαρακαλάνε" να μη σταματήσουν, θα δημοσιεύσουν μάλιστα κανα δυο ντουζίνες τέτοια μηνύματα "αναγνωστών" και θα ανακοινώσουν ότι λόγω της μεγάλης αυτής θέλησης του Ελληνικού Λαού, θα συνεχίσουν...
Είδομεν!

Για taxalia - Stefanos

http://taxalia.blogspot.com/2010/07/blog-post_24.html







Αν ειναι έτσι, θα φανούν υπερφύαλοι για να μην πω και ηλίθιοι, στα μάτια πάρα πολλών (γιατί μη γελιόμασε, είχε μεγάλη επισκεψιμότητα το τρωκτικό). Κάποιος από τους συντάκτες, στο τελευταίο ανάρτημά του έγραψε ότι τα πράγματα έγιναν ζόρικα...

Προσωπικά δεν είχα το τρωκτικό πρώτο στη λίστα μου, αλλά δε μου γουστάρει να "κλείνουν" παραθύρια, στόματα, φωνές, ακόμα κι αν ενίοτε βγάζουν και παραφωνίες.

Αν είναι έμμεση ή άμεση φίμωση με απειλές ζωής, ή αν απλά έχασαν τη διάθεση να συνεχίσουν, οφείλουν τα τρωκτικά να βγουν και να το πουν ευθέως κι όχι να αφήνουν διάφορες υπόνοιες. Αν είναι "ναζάκια" όπως τα λέει ο Στέφανος εδώ, θα διαγραφεί αυτό το μπλογκ απ'τους σελιδοδείκτες πολλών. Θα δείξει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
totispap
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 20:39
Irc ψευδώνυμο: totispap
Φύλο: Άνδρας

troktiko-Τέλος εποχής?

Δημοσίευση από totispap » Σάβ 24 Ιούλ 2010, 09:16

Η τελευταία ανάρτηση του troktikou - Καληνύχτα Ελλάδα



Καληνύχτα Ελλάδα, ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης.


Καλό ταξίδι Σωκράτη και να μας προσέχεις απο εκεί πάνω.
http://troktiko.blogspot.com/2010/07/troktikou.html


Απο οτι δειχνει τα παιδια του troktikou δεν αντεξαν την πιεση που τους ασκηθηκε απο τη δολοφονια του Σωκρατη.Σταματαει το blog τη λειτουργεια του και μαζι ενα κομματι ελευθερης εκφρασης του ανωνυμου κοσμου ριχνεται στα σκουπιδια.
Μπορω να αδικησω τους εναπομειναντες blogers? εγω οχι,δεν μπορω.Με τα καθικια που εχουν μπλεξει, και τη ζωη σου να μην λογαριαζεις φοβασαι για τη ζωη των δικων σου ανθρωπων,σημερα σφαιρα,αυριο βομβα και οποιον παρει ο χαρος,παιδια,περαστικους,γυναικα,μανα,ολοι και ολα στο βωμο της φυμωσης της αντιθετης αποψης.

Οσα και να καταλογισουμε στο troktiko,(και σε πολλα θα εχουμε δικαιο),τελικα η δολοφονια του Σωκρατη και το κλεισιμο του blog φανερωνει οτι πατουσε νευρα που δεν επρεπε,ελεγε αληθειες που εκαιγαν καποιους μεχρι το μεδουλι.

Που τελειωνει αυτος ο κυκλος φιμωσης που ξεκινησε με τη δολοφονια?Πουθενα.Η ιστορια εχει δωσει το στιγμα της και για αυτο,ο φασισμος και ο φοβος ξεκουκουλωματος της αληθειας σφιγγουν ολο και περισσοτερο γυρω απο γνωμες και αποψεις που ενοχλουν.Ισως ο επομενος στοχος (παντα νομιμα, και αν χρειαστει μετα παρανομα) να ειναι το defensnet.gr γιατι βγαζει εθνικα θεματα στη φορα που το ΓΕΕΘΑ ισως να μην τα εβγαζε ποτε,το kostasxan.blogspot,για την ενασχοληση του σε βαθος με την κατασταση στη Θρακη και αλλα πολλα blogs,που μεσα απο την ελευθερια του νετ,βρισκουν το θάρρος και τα λενε.

Οταν τελειωσουν με αυτα,σειρα μπορει να παρει το σαιτ του Τασου,η ιστορια που γραφει εκει σε κανα δυο χρονια δεν θα συμβαδιζει με την κρατουσα ιστορια,κλεισιμο λοιπον για λογους ''ιστορικης αληθειας''.

Δεν εχει τελος ο κατηφορος σε αυτα,οτι πειραζει τα καθεστωτα σε λιγο θα φιμωνεται,με το καλο η με το αγριο..

Καληνυχτα Ελλαδα λενε τα παιδια του troktikou αλλα κανουν λαθος εδω,δεν τελειωνει ετσι αυτη η χωρα,ειδε πολλα και χειροτερα και αντεξε,ανθισε και θα το ξανακανει εκει που δεν το περιμενει κανεις.

Καλημερα Ιδεο :rose:
Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή.
Δεν είν’ εύκολες οι θύρες,
εάν η χρεία τες κουρταλεί.
Άβαταρ μέλους
theo
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 19:27
Φύλο: Άνδρας

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από theo » Σάβ 24 Ιούλ 2010, 09:22

********, σωκράτη
περιμενω και εγω να γυρισει ο τυπος που γραφει τισ προκυρηξεις στην ασφαλεια ,απο την καλοκαιρινη του αδεια, για να διαβασουμε επιτελους την πραγματικι αληθεια.....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ArELa την Σάβ 24 Ιούλ 2010, 10:03, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Ασέβεια σε νεκρό, εδώ ΟΧΙ.
ουτε ξερω τι περιμενω....και πλεον ουτε με νοιαζει να μαθω...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 24 Ιούλ 2010, 09:35

Tότη, το συνένωσα μ'αυτό το τόπικ, γιατί ήδη είχα γράψει σχετικά...
(αν έχεις αντίρρηση, το ξαναδιαχωρίζω, αλλά τα δύο θέματα είναι αλληλένδετα...)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
totispap
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 20:39
Irc ψευδώνυμο: totispap
Φύλο: Άνδρας

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από totispap » Σάβ 24 Ιούλ 2010, 09:44

Aστο ως εχει Βικυ.
περιμενω και εγω να γυρισει ο τυπος που γραφει τισ προκυρηξεις στην ασφαλεια ,απο την καλοκαιρινη του αδεια, για να διαβασουμε επιτελους την πραγματικι αληθεια.....
Ε ναι,ας δουμε την αληθεια που θα δικαιολογησει τον θανατο ενος ανθρωπου,που αφησε πισω του μια εγκυο χηρα γκαστρωμενη στο δευτερο παιδι...
Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή.
Δεν είν’ εύκολες οι θύρες,
εάν η χρεία τες κουρταλεί.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 24 Ιούλ 2010, 12:18

theo έγραψε:********, σωκράτη
περιμενω και εγω να γυρισει ο τυπος που γραφει τισ προκυρηξεις στην ασφαλεια ,απο την καλοκαιρινη του αδεια, για να διαβασουμε επιτελους την πραγματικι αληθεια.....
Eπειδή έτυχε να λογοκρίνω αυτό το αηδιαστικό που απηύθυνες στο Σωκράτη (και ντροπή σου, μόνο και μόνο γιατί είναι νεκρός...) :emetos:

έχω μια ερωτησούλα (που δεν πιστεύω ν'απαντήσεις συγκροτημένα, αλλά λέμε τώρα...)

Τι έγινε Τεόπουλε, ο αντι-( στο "αντι" γελάμε ηχηρότατα... :lol: )εξουσιαστικός χώρος, (τι χώρος δηλαδή, σκόρος ή Σόρος, αλλά ας τον πούμε χώρο για αίγλη... :loco: )

... τα'κανε τάτσι-μίτσι-κότσι (λαμογιάρικα) πλακάκια τουαλέτας και με τον Μάκη τώρα; Μπράβο παιδιά, προοδεύετε. :clap: Να γίνετε και μέλη της "ΑλΚάιντα" του... θα'χετε καλή πέραση από 'κει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 24 Ιούλ 2010, 12:34

Το άρθρο του olympia.gr είναι αρκετά εντυπωσιακό... και κατά την ταπεινή μου άποψη έχει κάποιο έρεισμα.


ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΑΝ ΤΟΝ ΣΩΚΡΑΤΗ ΓΚΙΟΛΙΑ

Δημοσιεύθηκε από olympiada στο Ιουλίου 19, 2010

ΗΜΕΡΑ ΠΕΝΘΟΥΣ ΟΡΓΗΣ. – ανανεώνεται συνεχώς

Νεώτερα άρθρα:

Πλήρης Αργεντινοποίηση της Ελλάδας: Το πρωΐ ξεπουλούν, το βράδυ “εκτελούν”. Γιατί τον Σωκράτη; Η απάντηση με απλά λόγια.

Η ταυτότητα των δολοφόνων. Το παρακράτος του τρόμου και των συμφερόντων.

Αλήθεια, ποιοί ωφελούνται από τον θάνατο του Σωκράτη; Αυτοί που τον πολεμούσαν εν ζωή;

Έτσι έχουν τα πράγματα στη μετά Γκιόλια εποχή. Ο Αγγέλου από “καλός άνθρωπος” έγινε “Βατοπαιδινός απατεώνας”.

Έφυγε ο Σωκράτης, χορεύουν τα ποντίκια. Κάποιοι “ανοίγουν φτερά” απαλλαγμένοι από το βάρος.

ΘΕΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΗΘΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ. ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.

Σίγουρα αλλοδαποί τουλάχιστον δύο από τους δράστες. Αναζητούνται και όσοι βγήκαν με “άδειες” από φυλακές για το Σαββατοκύριακο, στο μοντέλο εκτελέσεων τύπου Βλαστού και Αλλοδαπών στον Βύρωνα. Για την “υποστήριξη” της επίθεσης και όχι το εκτελεστικό μέρος, που μάλλον ήταν εισαγόμενοι εκτελεστές.


13 σφαίρες ο ακριβής αριθμός που δέχτηκε., από όπλο τύπου “Ούζι” (2 Glock όπως έγινε γνωστό αργότερα, που είχαν χρησιμοποιηθεί σε επιθέσεις της “Σέχτας” των γερμανοτσολιάδων). Μόνο μία φορά έχει χρησιμοποιηθεί Ούζι σε τρομοκρατική επίθεση. Πανομοιότυπη επίθεση με αυτή που έγινε στην Βούλα.

Όλα συγκλίνουν σε συμβόλαιο θανάτου με αλλοδαπούς δράστες που έρχονται και φεύγουν (γι’ αυτό δεν είχαν και κουκούλες οι δύο).

Honda Civic το αυτοκίνητο των δραστών, κλεμμένο πριν δύο ημέρες από τον Άλιμο, το οποίο βρέθηκε καμμένο δύο ώρες μετά την ενέργεια. Συνοδευόταν και από μοτοσικλέτα.

Στο σπίτι του στην Ηλιούπολη στις 5.26 δύο (για πέντε λένε οι τελευταίες πληροφορίες) δράστες του έστησαν καρτέρι και τον δολοφόνησαν.Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες κάποιος του χτύπησε το κουδούνι γύρω στις 05:25 το πρωί και του είπε ότι του κλέβουν το αυτοκίνητο. Τότε αυτός κατέβηκε και βγαίνοντας από την πολυκατοικία των γάζωσαν με όπλο αφήνοντας τον νεκρό. 20 σφαίρες δέχτηκε το παλικάρι.

Σύμφωνα με κάποιους μάρτυρες είδαν δύο ή τρία άτομα να φεύγουν τρέχοντας από τη σκηνή και να μπαίνουν σε ένα αυτοκίνητο.

Λίγο μετά αργότερα (07:10) το πρωί η αστυνομία βρήκε ένα ΙΧ καμένο μερικά χιλιόμετρα μακριά από την Ηλιούπολη.( http://taxalia.blogspot.com/#ixzz0u6Jiz7T1)

Μπορεί ο Σωκράτης να είχε γίνει “μέρος του συστήματος”, δεν έπαυε όμως να ήταν μία ωρολογιακή βόμβα στην εξουσία των βαρώνων, στην παντοδυναμία των ΜΜ”Ε”.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΔΟΛΟΦΟΝΗΘΗΚΕ Ο ΓΚΙΟΛΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΟ ΤΣΙΡΑΚΙ ΤΩΝ ΒΑΡΩΝΩΝ.

Δεν είναι τυχαίο ότι ο Σωκράτης ήταν ο ΜΟΝΟΣ που είχε εκφράσει αντίθετη άποψη στις:

-Υποθέσεις Ντόπινγκ Ελλήνων αθλητών που ήταν ο μόνος που υπεράσπισε τους αθλητές μπροστά στη λαίλαπα των συκοφαντών.

-Υπόθεση Βατοπαιδίου. Ο μόνος που μιλούσε ενάντια στην σκευωρία.

-Υποθέσεις “τρομοκρατικών επιθέσεων”. Ενώ όλα τα κανάλια έγλυφαν, ο Σωκράτης τα έχωνε κανονικά.

Ιδιαίτερα γι’ αυτές τις θέσεις του ΕΙΧΕ ΣΤΟΧΟΘΕΤΗΘΕΙ από τα γνωστά κορόιδα (ή επαγγελματίες) τρομοκρατολάγνους. Διαβάστε (κλικ στην εικόνα). Γνώμη μας όμως πως ακόμα και αν αναλάβουν την ευθύνη οι γνωστοί παρακρατικοί, θα είναι ακόμα μία μαϊμού ανάληψη. Δεν παύει όμως η ενέργεια να είναι ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ, ΠΑΡΑΚΡΑΤΙΚΗ και σηματοδοτεί γενικό πόλεμο εις βάρος των καθαρμάτων που ασελγούν πάνω στη χώρα.

Ο Σωκράτης όμως ασχολήθηκε και με τους βαρώνους των ΜΜ”Ε” (άσχετα αν είχε μπλέξει με αυτούς). Συγκεκριμένα:

-Είχε ασχοληθεί επανειλημμένα με την υπόθεση πλαστών τιμολογίων επιχειρηματιών γνωστού τηλεοπτικού σταθμού.

-Είχε ανοιχτή διαμάχη με τον γνωστό δημοσιογράφο, Μάκη Τριανταφυλόπουλο και με επιχειρηματίες περί αυτού.

Το σημαντικότερο όμως είναι ότι ο Σωκράτης Γκιόλιας δεν χτυπήθηκε ως “δημοσιογράφος” αλλά ως ένας άνθρωπος που είχε αποκτήσει μεγάλη, ασύμμετρη δύναμη στην ενημέρωση. Χτυπήθηκε ως “blogger” έστω και αν ανήκε σε κάποιο “σύστημα”. Όλοι γνώριζαν ότι ο Σωκράτης ήταν ανεξέλεγκτος και ανυποχώρητος σε ορισμένα θέματα.

Δε μπορούσαν να εμπιστευθούν σε έναν άνθρωπο “που δεν βγήκε από τα φυτώρια τους” μία τέτοια δύναμη.

Ενδεικτικός, ο τρόπος που κάλυψε το ρεπορτάζ το Mega. Όχι, εντέλει ο Χασαπόπουλος δεν είναι διαπλεκόμενος, είναι απολύτου χαμηλής νοημοσύνης.

Όπως και ο Οικονόμου στον Σκάι. Εάν βλέπατε ποια blogs ανέφερε ως “παράδειγμα υψηλής αναγνωσιμότητας” θα τραβάγατε τα μαλλιά σας. Θα καταλαβαίνατε όμως ποιοί δικτυακοί τόποι είναι εγκάθετοι του συστήματος.

Αξίζει να δούμε τι έγραφε η στήλη “Αλ Κάιντα” της Ζούγκλας του Μάκη Τριανταφυλόπουλου για τον Σωκράτη Γκιόλια κατά καιρούς (προσοχή, πολλοί θα σπεύσουν να βγάλουν αυθαίρετα συμπεράσματα. Τα παρουσιάζουμε ως μνημεία απρέπειας αλλά αυτά καθ’ αυτά είναι κείμενα που δεν τα γράφει ένας μελλοντικός δολοφόνος αλλά ένας απρεπής. Το ποιοί πραγματικά επωφελούνται από τον θάνατο του Γκιόλια θα το δούμε σε λίγο, ως απάντηση σε κάποιους σπάμμερς προβοκάτορες που θέλουν να εξαργυρώσουν τον θάνατο του Σωκράτη) :

@ Η μαλακία, όταν κάνει χημεία με την άγνοια, δίνει το χειρότερο κοινωνικό αποτέλεσμα…

@ Γκιόλια, δεν μιλάμε για σένα, εσύ είσαι έτη φωτός χειρότερος και πιο άθλιος…

@… και αγράμματος, συγγνώμη που το ξέχασα…

@ Αυτό πρέπει να γίνει μάθημα για όσους ασχολούνται με τα κοινά…

@ Να μη βαρυστομαχιάζουν και γυρίζει το μάτι τους ανάποδα…

@ Ανεπανάληπτη παρουσία από την ανακυκλωμένη σκουπιδοπαρέα Κακλαμάνου και Γκιόλια στο διαδίκτυο και τα ερτζιανά…
@ Μοναδικοί εκπρόσωποι του κιτς ραδιοφώνου, όπου η ημιμάθεια συναγωνίζεται την αμάθεια και η μακακία την ανοησία…

@ Είναι η ποιότητα των αρλεκίνων, που αισθάνονται σημαντικοί, γιατί εργάζονται στο ανύπαρκτο ραδιόφωνο ενός κομιστή και του χρηματοδότη τους, Κοντομηνά.

@ Η αγωνία τους, ότι στο κυνήγι του μαύρου χρήματος, υπάρχει κίνδυνος τα αφεντικά τους να πιαστούν στο δόκανο κατανοητή…

@ Ακατανόητη η αθλιότητά τους. Το πράγμα, όμως, δεν σταματάει εκεί. Ζώντας με την ψευδαίσθηση ότι επηρεάζουν και παρεμβαίνουν, γελοιοποιούνται καθημερινά, επινοώντας απίστευτες ανοησίες…

@ Ο απόλυτος ξεπεσμός κάθε έννοιας ενημέρωσης, από τρωγλοδύτες που διατείνονται ότι δημοσιογραφούν.

@ Σωκρατάκο, θλιβερέ σκατόψυχε ιπποκόμε, γνωρίζουμε ότι σε τσούζει κάθε φορά που τρως τις σφαλιάρες σου και γελοιοποιείσαι.

@ Αν και δεν αξίζει απάντησης ο αναλφάβητος Γκιόλιας για τις ανοησίες που γράφει κατ’ εντολήν του αφεντικού του, Θεμιστοκλή του βουτηχτή (βαρέθηκα το κομιστής) στο τρωκτικό, περί μη παρουσίας του Μάκη και του δικηγόρου του, Αγιοστρατίτη, σε δίκη κατηγορούμενου γιατρού, καλό είναι να αρχίσει να μαθαίνει ότι οι δικηγόροι δεν συνοδεύουν τους μάρτυρες και ο μάρτυρας δεν προσέρχεται, όταν δεν έχει λάβει κλήση, γιατί πολύ απλά δεν είναι μάρτυρας…

@ Καλή η προπαγάνδα σας, αλλά όχι έτσι. Η μαλακία -σε τέτοια ηλικία- έχει όρια…
@ Το μυστήριο είναι ότι η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει, όταν οι Έλληνες ψοφάνε της πείνας…

@ Ζορίζεται τώρα ο Κοντομηνάς, γιατί είναι σίγουρο ότι ο τρωκτικός απατεώνας δεν μπορεί πλέον να του προσφέρει καμία στήριξη. Έπαιξε τον ρόλο του, πούλησε έναντι τιμήματος τους φίλους και συνεργάτες του, ξέρασε χολή γράφοντας αηδίες και φαντασιώσεις, κι επειδή ο κόσμος μπήκε να δει το «τρωκτικό» του, θεώρησε ότι θα μπορούσε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από τη δόξα του dvd της Τζούλιας.

@ Απαγόρευση εξόδου από τη χώρα και εγγύηση 300 χιλιάδων ευρώ στον Δ. Κοντομηνά επέβαλε η εισαγγελία Αθηνών και ο υποτακτικός Σωκρατάκος του «τρωκτικού» κοντεύει να πάθει έμφραγμα…

@ Καλά ρε δε ντρέπεστε που λέει κι ο ιπποκόμος, να επιβάλετε περιοριστικούς όρους για ατιμωτικά αδικήματα, στον μεγάλο επιχειρηματία του ραδιοφώνου «ΘΕΜΑ 9.89»;
@ Το τρωκτικό αλάνι ζορίζεται τόσο, που αναγκάζεται να αναρτήσει και το απόσπασμα του Κοντομηνά για τη Μονή Βατοπεδίου, προδίδοντας τον πνευματικό του πατέρα Εφραίμ! Μιλάμε για τον απόλυτο ξεπεσμό ενός παραδόπιστου ανθρώπου, ο οποίος μέσα σε χρόνο μηδέν κατόρθωσε να εξελιχθεί χάριν των όποιων αργυρίων σε ιδανικό Ιούδα…



http://olympia.gr/2010/07/19/%CE%B4%CE% ... %B9%CE%B1/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από Exciter » Σάβ 24 Ιούλ 2010, 13:31

Από το πρώτο από τα παραπάνω λινκ, να κρατήσουμε αυτό το απόσπασμα:
Olympia έγραψε:Κυρίως όμως ο τρόπος ζωής του: Δεν έπινε, δεν ξενύχταγε, δεν ήταν λάγνος, δεν ήταν στο club των “αλλοτριωμένων” του Κολωνακίου, των δημοσιογράφων και λειτουργών που για κάθε έναν τους υπάρχει μία φωτογραφία με κόκα, παρτούζα ή ένα ωραίο αγοράκι. Δεν πήγαινε καν στις πανάκριβες προσκλήσεις “επαγγελματικών γευμάτων” με τους μεγαλοεπιχειρηματίες.
Δεν τη θεωρώ τυχαία αναφορά.
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 25 Ιούλ 2010, 00:10

Η επιστολή του Γκόλια λέει πολλά.
Δεν πιστεύω να υπάρχει οργάνωση αριστερή πίσω από το θάνατο του Γκόλια.
Καποιοι από την κλίκα των δημοσιοκάφρων τον σκότωσαν και φτιάχτηκε μία οργάνωση αριστεριστών για να κρυφτούν από πίσω και για να μη βγεί στη φόρα καμμιά βρωμιά.
Ο Γκόλιας ανέφερε και μία μεγάλη αλήθεια στο χώρο της δημοσιογραφίας που κάποιοι δεν την ξέρουν.
Οι νέοι δημοσιογράφοι δεν παίρνουν ούτε ένα ευρώ και δουλεύουν τσάμπα επί πολύ καιρό με την ελπίδα να αναγνωριστεί η αξία τους.
Συνεβαινε κάποτε στις εφημερίδες και δεν ήξερα ότι συμβαίνει και στην τηλεόραση με τους συνεργάτες του Τριανταφυλλόπουλου.

Κάποτε πριν χρόνια πήγαινα σε μία σχολή δημοσιογραφίας που λεγόταν "Κέντρο Κουλτούρας Αθηνών" Αυτός που έχει τη σχολή λέγεται Κώστας Χατζηδάκης και έχει μία εκπομπή που λέγεται "αντίλογος" σε ένα μικρό κανάλι. Εκεί γνώρισα δύο πολύ καλούς δημοσιογράφους. Ο ένας ήταν ο μακαρίτης Γιώργος Κοίλιαρης και η άλλη η Ζέτα Θεοδωρακοπούλου. Είχαμε κάποιες συζητήσεις για το γεγονός ότι ενώ οι μεγάλοι δημοσιογράφοι παίρνουν τρελά ποσά οι νέοι δεν παίρνουν τίποτα και τρέχουν με δικά τους έξοδα.
Το χειρότερο απ όλα είναι ότι ποτέ δεν γράφεται το όνομά τους στη στήλη που γράφουν αλλά το όνομα κάποιοων φτασμένων. Η Ζέτα Θεοδωρακοπούλου θεωρούσε ότι είχε τύχη βουνό επειδή ξεκίνησε από την εφημερίδα "Πρώτη" που είχε μικρή διάρκεια ζωής αλλά σεβόταν τους συνεργάτες και είχε καλό περιβάλλον. Υπάρχουν χώροι δημοσιογραφικοί που φέρονται πολύ άσχημα στους νέους επίδοξους δημοσιογράφους. Πολλοί νέοι έχουν φάει φραπέ στα μούτρα και έχουν δεχτεί απίστευτες προσβολές και βρισιές ακόμα και κλωτσιές.
Και φυσικά υπάρχει η κληρονομική διαδοχή. Ο Χατζηδάκης ανέφερε πολύ συχνά τα ονόματα του Κωσταντάρα, του Πρετεντέρη, της Ναταλίας Γερμανού και τη Ρίκας Βαγιάνη φυσικά που είναι κόρη του Γιάννη Διακογιάννη που έλεγε τα αθλητικά στο ραδιόφωνο και στην τηλέόραση.
Βλέπουμε ότι στο χώρο κυριαρχούν γνωστά ονόματα και οι καλές θέσεις φυλάγονται για τα παιδιά των εκλεκτών. Οι υπόλοιποι φτύνουν αίμα. Αλλοι τα καταφέρνουν χωρίς ποτέ να γίνουν πρώτο όνομα, άλλοι ενώ έχουν ταλέντο χάνονται και κάνουν άλλη δουλειά.
Ετσι γίνεται κι το Δημόσιο το όνειρο κάθε πληβείου που ενώ αξίζει για κάτι καλύτερο θάβεται εκεί μέσα με αντάλλαγμα ένα σταθερό μισθό της πείνας.
Τελικά εχουμε δύο Ελλάδες. Η μία των λίγων και εκλεκτών που είναι γιοί και κόρες κάποιων και η άλλη Ελλάδα των πληβείων.
Οι πληβείοι πληρώνουν για να δείχνει η Βαγιάνη το.......πράμα της στο κρατικό κανάλι.
Είχαμε κάνει κάποια συζήτηση όταν συναντηθήκαμε με κάποια παιδιά από τα ιδεό για το πως μπορούμε να απαλλαγούμε από το χαράτσι της των κρατικών καναλιών στους λογαριασμούς της ΔΕΗ.
Δεν αρκεί βέβαια να απαλλαγώ εγώ ή δύο τρείς άλλοι από το χαράτσι. Πρέπει να κινήσουμε θέμα να ξυπνήσει ο κοσμάκης.
Αφού το κανάλι το πληρώνουμε είναι δικό μας και όχι της Βαγιάνη ή όποιας άλλης. Αρα μπορεί οποιος θέλει να το χρησιμοποιήσει.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από Exciter » Κυρ 25 Ιούλ 2010, 02:24

doctormarkon έγραψε:Δεν πιστεύω να υπάρχει οργάνωση αριστερή πίσω από το θάνατο του Γκόλια.
Όπως έλεγε και ο Χαραλαμπόπουλος στον Σπορ ΦΜ σήμερα το πρωΐ, δεν μπορεί να είναι αριστερή οργάνωση που να σέβεται τον εαυτό της και να αυτοαποκαλείται "Σέχτα".

Πολύ μου άρεσε ως επιχείρημα!
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 25 Ιούλ 2010, 09:23

Πολύ σωστά τα είπε ο Χαραλαμπόπουλος.
Στις οργανώσεις της εξωκοινοβουλευτικής αριστερας και στους αναρχικούς χρησιμοποιείται πολύ ο όρος "πυρήνας" ενώ ο όρος "Σέχτα" είναι βρισιά. Χρησιμοποιούν τον όρο "σεχταρισμό" με πολύ αρνητική σημασία για πρακτικές που είναι έξω από τη φιλοσοφία τους. Η πρόταση "Δεν είμαστε Σεχτα" επαναλαμβάνεται συνέχεια σε αναρχικά φυλάδια και περιοδικά.
Αυτή η Σέχτα Επαναστατών μοιαζει περισότερο με ένα μαγαζί των φτασμένων δημοσιοκάφρων οι οποίοι είναι στ αλήθεια Σέχτα και κλειστή κάστα.
Τελευταία όλοι οι ημοσιοκάφροι είχαν εξαπολύσει επίθεση ενάντια στο τρωκτικό και στο ίντερνετ γενικότερα. Λύσαγαν για να αρθεί η ανωνυμία των blogs και ακόμα λυσσάνε. Δυστυχώς ο Σωκράτης ήταν επώνυμος. Αν ήταν ανώνυμος ακόμα θα ζούσε. Η ακόμα αν δεν είχε συνδέσει το όνομά του με το τρωκτικό. Γιατί να γράφουμε επώνυμα στα blogs? Μήπως θέλουν να έχουμε την ίδια τύχη όταν κάποιος πεί κάτι που δεν αρέσει? Μήπως θέλουν να μας τσουβαλιάζουν όταν βρίζουμε τον Τσολάκογλου το δοσίλογο?
Θέλουν να κάνουν το Ιντερνετ σαν τα μούτρα τους και δε θα τους περάσει
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από Divine Sinner » Κυρ 25 Ιούλ 2010, 11:05

Δεν θελουν να γράφουμε απλα επωνυμα στα μπλογκς.
Αλλα να γράφουμε επωνυμα και να χουμε δικαιώματα ανώνυμου.
Ο τριανταφυλοπουλος οποια μαλακια κι αν πει και του πει ενας εισαγελεας να το τεκμηριωσει θα πει...
Α "δημοσιογραφικό απορρητο".
Φυσικα αυτο το δημοσιογραφικό απορρητο δεν ισχυει για εναν μπλογκερ.
Οποτε αμα γινει επώνυμος αυτομάτως αδικειται.
Oσον αφορά το τρωκτικο. δεν νομιζω να χτύπησε και κανενα καταστημένο.
Εγω οσες φορες ειχα μπει το εβλεπα να ασχολειται με ειδησεις γενικου ενδιαφέροντος ποικίλης υλης.
Μην τους βγάλουμε τώρα και επαναστάτες. Οκ σιγουρα ενοχλήσαν κάποιους αλλα δεν χρειαζεται να εισαι και ο σουπερ ραμπο για να ενοχλήσεις.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 25 Ιούλ 2010, 17:06

Δεν ενόχλησ ε το περιεχόμενο αλλά η επισκεψιμότητα. Το μπλόγκ έγινε τόσο διάσημο που άρχισε να γίνεται απειλή.
Υπάρχουν κάποια μπλόγκ όπως το press ή το βαθύ κόκκινο ή το Ελληνικό καφενείο που έχουν πιό ανατρεπτικό περιεχόμενο αλλά δεν έχουν την επισκεψιμότητα του τρωκτικου. Αυτό που φοβούνται δεν είναι το περιεχόμενο αλλά να μη γίνει το ίντερνετ τόσο δημοφιλές και εκτοπίσει την Τηλεόραση. Θα χάσουν τις καρέκλες τους και το μισθό τους. Βλέπουν το ίντερνετ σαν απειλή.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Τετ 28 Ιούλ 2010, 20:08

υστερα ηρθαν οι μελισσες...

ετσι ηρθε και η σχετικη τοποθετηση απο τους αυτουργους περι της ενεδρας...

δεν ξερω αν προβλεπεται η παραθεση της προκηρυξης εντος του ιδεοσπιτου μας, σιγουρα ευκολα τη βρισκει κανεις στη ζουγκλα, στο ινδυ και αλλου....

πολλες οι οπτικες γωνιες και τα επιπεδα αληθειας...προβληματισμος μεγαλος...αναμενω σχολια απο συμφορουμιτες...σε πρωτη φαση εγω αναζητω το ιδεολογικο υποβαθρο-χλωμον...σιγουρα τα προηγουμενων δεκαετιων περι αριστερας και ανατροπης δεν ειναι αρκετα πλεον...εχω μπερδευτει πριν καν ξεκινησω...σε καποιες φασεις ξεκινα να τα χωνει προς τον Σωκρατη και υβριζει περισσοτερο αλλους πιο μεγαλους...τοτε γιατι καρφωνει τον σπαρο και δεν προσπαθει να χτυπησει τους φαλαινοκαρχαριες???...

http://resaltomag.blogspot.com/2010/07/ ... .html#more
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
Exciter
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Κυρ 14 Μαρ 2010, 19:17
Φύλο: Άνδρας

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από Exciter » Τετ 28 Ιούλ 2010, 20:39

Εμένα πάντως με καλύπτει αυτό εδώ το ανάρτημα από τον πιτσιρίκο:

http://pitsirikos.net/2010/07/%ce%b7-%c ... %85%ce%bc/

Αρκετά καλό το χιούμορ του :)
Ἀταλαίπωρος τοῖς πολλοῖς ἡ ζήτησις τῆς ἀληθείας, καὶ ἐπὶ τὰ ἑτοῖμα μᾶλλον τρέπονται. Θουκ. Α20
Προειδοποίηση: Ό,τι γράφετε ΘΑ χρησιμοποιηθεί εναντίον σας!
ΕΤΥΜΩΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ;)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Ιούλ 2011, 13:13

Επιστολή σοκ της Σεμίνας Διγενή: Κύριε Παπουτσή ξέρω, ότι ξέρετε τους δολοφόνους του Σωκράτη Γκιόλια !!!!


Αναρτήθηκε από τον/την olympiada στο Ιουλίου 18, 2011

Ανοικτή επιστολή της Σεμίνας Διγενή στον Υπουργό Προστασίας του Πολίτη, Χρήστο Παπουτσή:

Αγαπητέ Χρήστο

θέλω να σου πω πολλά αυτόν τον καιρό, αλλά τελικά αποφάσισα να σου γράψω γράμμα. Γνωριζόμαστε πολύ καλά από την εποχή της Πλειστοκαίνου, ήτοι από τον καιρό που ήμουν ρεπόρτερ στην ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ της Πανεπιστημίου κι εσύ στέλεχος του ΠΑΣΟΚ, στον …
όροφο κάτω από μάς.

Η μνήμη, λένε οι νευροεπιστήμονες είναι κάτι σαν βίντεο ροής, που ”φορτώνεται” με γεγονότα, εικόνες, πρόσωπα και σκέψεις. Όταν ενεργοποιείς μια ανάμνηση, ενεργοποιείς συγχρόνως και κάποια απ αυτά που συνέβαιναν γύρω απ αυτήν, την ώρα που σχηματιζόταν..
Σε θυμάμαι λοιπόν, να μας επισκέπτεσαι συχνά στα γραφεία μας, παρέα με το Αρκούδο, για να φέρετε κομματικές ανακοινώσεις, καταγγελίες για την κρατική βία και την επάρατη δεξιά, καλέσματα σε διαδηλώσεις για την παιδεία και τα αντιλαικά μέτρα, να παρακαλάς τον Γιομπαζολιά να ”περιποιηθεί” τα κείμενα κι όταν αυτός έλειπε, τον Μπακουνάκη, την Νταιλιάνα, τη Μαυρογένη, την Παγώνη, εμένα.. Θυμάσαι; Μαχητικός και πάντα με πλήρη επαναστατική εξάρτυση, μούσια και μαλλιά και με απέχθεια ιδιαίτερη στις αυθαιρεσίες των δυνάμεων καταστολής.

Είπα ”δυνάμεις καταστολής” και το βίντεο ροής που λέγαμε πιο πριν, σε δείχνει -τριάντα τόσα χρόνια μετά- να δίνεις εντολή να ρίξουν ληγμένα δακρυγόνα σε διαδηλωτές. Σε δείχνει να θέτεις -μέσω των ΜΑΤ- σε ισχύ το σχέδιο ”Βίαιης καταστολής και διάλυσης συγκεντρώσεων” και τη χρησιμοποίηση 2.860 δακρυγόνων ..

(Χρήστο, όταν πηγαίναμε μαζί παλιά σε διαδηλώσεις, αυτοί οι φασίστες όπως τους έλεγες, δεν μας έριχναν ποτέ πάνω από 500… Άσε που τα περισσότερα τα έτρωγε ο Καραμπελιάς!) Πολύ αίμα παλιέ μου φίλε, πολλά ανοιγμένα κεφάλια και σπασμένα πλευρά και πολύ προκλητικές οι δηλώσεις σου μετά. Αν αυτό συνέβαινε τότε, που φορούσες το αμπέχωνο, τα γένια σου ήταν μαύρα και σου είχε ο Λαλιώτης υπόκρουση τα Κάρμινα Μπουράνα, φαντάζεσαι πώς θα αποκαλούσες τον αρμόδιο υπουργό; Εσύ λοιπόν, Υπουργέ μου όχι μόνο αιματοκύλισες τις Τετάρτες του Συντάγματος, αλλά σε πληρώσαμε και ακριβά για να μας δείρεις. Πάνω από 1.100.000 ευρώ ΜΑΣ κοστίζει, για να φροντίσεις ΕΣΥ να κυλήσει το αίμα των διαδηλωτών.

Όμως παρασύρθηκα, άλλο είναι το θέμα μου σήμερα,για άλλο αίμα θέλω να σου μιλήσω. Για το αίμα του Γκιόλια. Ξέρω ότι ξέρεις. Σχεδόν όλοι ξέρουμε ότι ξέρεις. Ξέρεις και το ποιός έδωσε την εντολή και ποιοί ήταν οι εκτελεστές του. Και ο προκάτοχός σου ήξερε.

Άκου Χρήστο, δεν σκοπεύω μ αυτό το κομμάτι να υπερασπιστώ τον Γκιόλια, παραμονή του ετήσιου μνημοσύνου του. Θέλω όμως να ξέρω, θέλω να μου πεις την αλήθεια. Ποιός τον ήθελε νεκρό και γιατί; Ήταν πολιτικός, δημοσιογράφος, επιχειρηματίας, ποιός διάολος ήταν; Για ποιό λόγο του έκλεισαν το στόμα; Γιατί ένα χρόνο τώρα δεν μιλάει κανείς; Ποιός απαιτεί αυτήν την ομερτά; Οι έρευνες και του Χρυσοχοίδη και οι δικές σου (άν έγιναν ποτέ..) πού οδήγησαν; Πόσα τηλέφωνα έπεσαν κι από πού, για να κλείσει το θέμα πριν καν ανοίξει;

Χρήστο, πρέπει να ξέρεις ότι λέγονται πολλά για τον τρόπο διεξαγωγής αυτών των περίφημων ”ερευνών”. Όσοι σε υπερασπίζονται λένε πως έιναι πολύ θολό το τοπίο για να μπορέσεις να βρεις άκρη και παραείναι τοξικό το θέμα για να ”ανοίξει”. Άλλοι πάλι θεωρούν ότι εκτελείς υπάκουα, εντολές σιωπής (όχι απαραίτητα από πολιτικά κέντρα)..

Νάτο πάλι το βίντεο ροής .. Σε δείχνει να κρατάς σε πορεία, τη ματωμένη σημαία του Πολυτεχνείου κι εμένα να σε φωτογραφίζω.

Στο όνομα αυτής της σκηνής, μπορείς να πεις την αλήθεια; Γιατί σου είπα, ξέρω ότι ξέρεις. Σκότωσε το Σωκράτη, αυτός που νομίζω;

Υ.Γ. αν ποτέ μου πεις την αλήθεια, θα λυπηθώ μόνο για ένα πράγμα, που δεν θα την ακούσει από το στόμα σου ο συνάδελφος μου, που τα παλληκάρια σου φρόντισαν με μια χειροβομβίδα κρότου λάμψης, να χάσει την ακοή του.

Το τελευταίο πράγμα που άκουσε, ήταν εκείνο το δικό μας σύνθημα ΨΩΜΙ, ΠΑΙΔΕΙΑ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.. Δεν το θυμάσαι όμως, ε;

Σεμίνα Διγενή

http://olympia.gr/2011/07/18/%CE%B5%CF% ... %B9%CE%B5/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 22 Ιούλ 2011, 17:46

Εξαιρετικά εύγλωττη η επιστολή της Σεμίνας...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 01 Ιούλ 2020, 21:11

Το ξέθαψαν κι αυτό, 10 χρονια μετά, για τις ανάγκες απόσπασης της εστίασής μας,
καθότι η εποχη το απαιτεί...



=================

Πρόσωπο υπεράνω υποψίας κατηγορείται για τη δολοφονία του δημοσιογράφου Σωκράτη Γκιόλια

Ραγδαίες είναι οι εξελίξεις στην υπόθεση δολοφονίας του δημοσιογράφου Σωκράτη Γκιόλια τον Ιούλιο του 2010, η οποία είχε εμφανιστεί ως τρομοκρατικό χτύπημα από την οργάνωση «Σέχτα Επαναστατών», η οποία μάλιστα, είχε αναλάβει και την ευθύνη.

Όπως αποκαλύπτει, ωστόσο, η εφημερίδα Kontranews, με αμετάκλητη απόφαση του Αρείου Πάγου κατηγορείται σε βαθμό κακουργήματος, διοικητής κρατικής νευραλγικής υπηρεσίας που εμπλέκεται στην υπόθεση δολοφονίας του Σωκράτη Γκιόλια.

Ποιοι γνώριζαν για το συμβόλαιο εκτέλεσης του δημοσιογράφου;

Δεν οφείλουν απαντήσεις, υπό το πρίσμα των νέων εξελίξεων, τόσο ο τότε πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου, όσο και ο τότε Υπουργός Μιχάλης Χρυσοχοΐδης;


https://www.newsbreak.gr/dikaiosyni/108 ... ypiresias/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Καρτέρι Θανάτου για τον Γκιόλια...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 02 Ιούλ 2020, 00:38

Ραγδαίες εξελίξεις στην υπόθεση δολοφονίας του δημοσιογράφου Γκιόλια
01/07/2020 - 13:22



Κατηγορείται πρόσωπο υπεράνω υποψίας που υπηρετούσε σε νευραλγική κρατική υπηρεσία -
Ποιοί γνώριζαν για το συμβόλαιο εκτέλεσης

ΜΕ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΗ απόφαση του Αρείου Πάγου κατηγορείται σε βαθμό κακουργήματος,
διοικητής κρατικής νευραλγικής υπηρεσίες που εμπλέκεται στην υπόθεση δολοφονίας
του δημοσιογράφου Σωκράτη Γκιόλια, η οποία εμφανίστηκε ως τρομοκρατικό χτύπημα.

Όπως προκύπτει από την απόφαση του Ζ΄ Ποινικού Τμήματος του Αρείου Πάγου,
ο εν λόγω κρατικός αξιωματούχος ήταν στρατηγικός εταίρος
με τον Σωκράτη Γκιόλια στο blog «Τroktiko».

Ήταν αυτός που τον ενημέρωνε για τις κινήσεις των διωκτικών αρχών και του υποδείκνυε
μεθόδους, προκειμένου να αποφεύγει τους ελέγχους.

Του παρείχε επίσης τεχνογνωσία για ζητήματα ασφαλούς επικοινωνίας με τη χρησιμοποίηση
κινητών από ξένα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, ενώ τον ενημέρωνε σε καθημερινή βάση
για τους κινδύνους που διέτρεχε, αφού το blog είχε ανοιχτούς λογαριασμούς και σύμφωνα
με μαρτυρίες χρησιμοποιήθηκε ως όχημα για εκβιασμούς.

Ο ανώτερος κρατικός αξιωματούχος που κατηγορείται για κατάχρηση εξουσίας
αναμένεται να καταθέσει για το παρασκήνιο της δολοφονίας Γκιόλια

Όπως προκύπτει από τα πρακτικά της απόφασης είχε ενημερώσει τον Σωκράτη Γκιόλια
15 μέρες νωρίτερα για το συμβόλαιο θανάτου.

Το περίεργο είναι ότι ο ίδιος κρατικός αξιωματούχος είχε ενημερώσει πασίγνωστο εκδότη
ότι έχει υπογραφεί συμβόλαιο θανάτου εις βάρος του με αποτέλεσμα να φύγει
μαζί με την οικογένειά του στην Ελβετία.

Το ερώτημα που τίθεται είναι πώς γνώριζε ένας κρατικός αξιωματούχος
για συμβόλαια θανάτου.

Είχε πρόσβαση στον υπόκοσμο ή σε αυτούς που πλήρωσαν το συμβόλαιο;

Το περίεργο είναι γιατί ένας διοικητής νευραλγικής υπηρεσίας δεν ενημέρωσε
την ασφάλεια για τα συμβόλαια θανάτου, αφού είχε τη σχετική πληροφόρηση,
αλλά μίλησε απευθείας στα υποψήφια θύματα.

Η υπόθεση απαιτεί διερεύνηση προκειμένου να εξιχνιαστεί μια δολοφονία
ενός δημοσιογράφου που παρουσιάστηκε ως δήθεν τρομοκρατική ενέργεια.

Προβληματισμός επικρατεί και για το γεγονός, - ενώ ο Σωκράτης Γκιόλιας
είχε ειδοποιηθεί για το συμβόλαιο εκτέλεσης, - κατέβηκε από το διαμέρισμά του
τη νύχτα που έγινε η δολοφονία.

Η εκτίμηση που κυριαρχεί είναι, ότι προηγήθηκε τηλεφώνημα από πρόσωπο
που εμπιστευόταν και γι΄ αυτό ρίσκαρε να πάει στο ραντεβού του θανάτου.

Οι καταιγιστικές αποκαλύψεις στην υπόθεση της δολοφονίας του Σωκράτη Γκιόλια
είναι σοκαριστικές, γιατί τεκμηριώνουν με απόλυτο τρόπο την ιδιότυπη μαφία
που λειτουργεί σε νευραλγικές κρατικές υπηρεσίες.

Η απομάκρυνση δεκάδων αξιωματικών της ΕΛ.ΑΣ. που ενέχονται στην εγκληματική
συμμορία με τον υπόκοσμο δείχνει το μέγεθος της διάβρωσης στα ανώτερα
κλιμάκια των διωκτικών αρχών.

Η KONTRA παρουσιάζει στο αυριανό φύλλο συγκλονιστικές αποκαλύψεις από
την απόφαση - φωτιά του Αρείου Πάγου για τη δολοφονία του Σωκράτη Γκιόλια
για να πληροφορηθεί ο κόσμος με ποιο τρόπο λειτουργούν οι νευραλγικές κρατικές υπηρεσίες.


https://kontranews.gr/KOINONIA/Ragdaies ... oy-Gkiolia
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”