Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 07 Νοέμ 2010, 07:59

Μόλις βλέπω αυτά που λέει ο Παίσιος για την κάρτα του πολίτη.

Και λίγα λέει.

Χωράει πολλά αυτή η ρουφιανόκαρτα.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 07 Νοέμ 2010, 08:05

Σε ένα σημείο μιλάει για το Θεοδόσιο. Ούτε Αγιος ήταν ούτε Μέγας.
Εκανε τόσα εγκλήματα που αναφέρεται σε λαικούς μύθους (κατά τον Κυριάκο Σιμόπουλο) ότι βρυκολάκιασε και βγαίνει τη νύχτα σαν βαμπίρ.
Η ίδια ιστορία με τον Βλάντ Τέπες στη Ρουμανία.
Και αυτόν τον έχουμε για άγιο.
Σε λίγο θα αγιάσει και ο Πάσσαρης αν και ο Ρωχάμης θα ήταν καλύτερος άγιος. Αλλά αυτός δεν σκότωσε οπότε και δεν κάνει
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alisa
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 16:59
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από alisa » Κυρ 28 Νοέμ 2010, 19:31

Τον πάω πολύ τον Λιακόπουλο.

Θα συμφωνήσω πως σε βάζει να ψαχτείς.

Αυτά που λέει στα βιβλία που γράφει ο ίδιος μπορεί να είναι "κάπως" αλλά είδα πως απο τα χάλκινα βιβλία και μετά, η γνώση που δίνει θέλει ψάξιμο. Τώρα διαβάζω ένα βιβλίο του για το "τελευταίο ηλεκτρόνιο" και με έχει βάλει σε τρελλό search mood

Ναι σαν πωλητής είναι καλός, πολύ καλός , αλλά οτι λέει μπούρδες δεν το πιστεύω. Όσο για το αιρετικό του Λιακόπουλου, τι να πω.... καταλαβαίνω την θέση της επίσημης Εκκλησίας. Μπορεί να παραπλανηθεί κάποιος αν τίνει να βγάζει έυκολα συμπεράσματα, δηλ. με το πρώτο που διάβασε αντε να τη η αλήθεια ο Λιακόπουλος είναι ο σωστος.

Προσωπικά πριν καταλήξω κάπου διαβάζω απο όλες τις μεριές για να καταλάβω. Προσωπικά, δεν τα κατάφερε ο Λιακόπουλος να κάνει ζημιά στα Χριστιανικά μου πιστεύω.
Βρε...μήπως είμαι πρόβατο.....;;;;
Άβαταρ μέλους
Nasos3
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τετ 24 Νοέμ 2010, 01:52
Φύλο: Άνδρας

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από Nasos3 » Κυρ 28 Νοέμ 2010, 20:09

Ας καταθεσω και γω την αποψη μου για τον Κυριο Λιακοπουλο...

ο Κυριος αυτος αρχισε να μου κεντριζει το ενδιαφερον..οταν ακουσα να μιλαει για πραγματα η να παρουσιαζει κειμενα τα οποια σπανια μπορουσα οταν ημουν μικρος να διαβασω η να μαθω απο καποιον αλλον..

παντα ημουν ανησυχο πνευμα και με καθε ευκαιρια καθομουν σε συζητησεις μεγαλυτερων να ακουσω αποψεις περι ιστοριας,συνομοσιας,διαφορων φαινομενων κτλ..

μετα με καθε ευκαιρια και οποτε πετυχαινα κανενα ντοκιμαντερ καθομουν και εβλεπα με αφοσιωση..μετα δανειζομουν βιβλια απο βιβλιοθηκες φιλων μου..μετα αγοραζα τα ψαγμενα περιοδικα της εποχης μας..ανεξηγητο κτλ..

αυτο που με εκανε να συμπαθησω τον Λιακοπουλο και να με παρακινισει σε περισσοτερη ερευνα των πηγων του ηταν το γεγονος οτι μιλουσε δημοσια για πραγμα τα οποια κρυβανε και κρυβουνε αλλοι επιμελως και σκοπιμως..εγραφε βιβλια..παρουσιαζε ερευνες ξενων και ελληνων επιστημονων και με καποιο τροπο γεμιζε αρκετα τις παιδικες μου ανησυχιες..με ενθουσιαζε οταν εβγαζε πληροφοριες στην φορα απο ξενους και ψαγμενους συγραφεις η επιστημονες.. πολλους τους οποιους θαυμαζα απο μικρος..
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 29 Νοέμ 2010, 05:27

Mην ξεχνάμε ότι κι ο ίδιος ο Λιακό είναι επιστήμονας. Έχει κάνει δηλαδή συμβατικές σπουδές, της κατεστημένης επιστήμης με διδακτέα ύλη επιλεγμένη από κάποια καλόπαιδα του συστήματος. Η πρώτη του μαγκιά ήταν το γεγονός ότι υπερέβη αυτών των γνωσιακών πεδίων, που συχνά αποτελούν τροχοπέδη για μεταβάσεις σε άλλου είδους διαδρομές. Με αυτό σαν δεδομένο, το άλμα του έξω απ'τις νόρμες είναι ακόμα πιο αξιοσημείωτο. Με τον δικό του τρόπο, και παρά τους όποιους κινδύνους, αψηφά και βγάζει τη γλώσσα στο ίδιο το σύστημα που τον ανάθρεψε.

Τιμώ αυτούς που τολμουν να το κάνουν αυτό, πολλώ δε μάλλον τους (συχνά...καλοβολεμένους) συμβατκούς επιστήμονες, γιατί γι'αυτούς το ρίσκο της χλεύης, γελοιοποίησης, της καθολικής απόρριψης, ακόμα και καταδίωξης είναι μεγάλο-κι οι επιπτώσεις άσχημες. Όπως θα ήταν ας πούμε για εναν μητροπολίτη να υποστηρίζει την αστρολογία, να εξασκεί μαύρη μαγεία, να μαζεύει μέντιουμ για σεάνς, ή να τρέχει σε ουφολογικά συνέδρια.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
PELTASTIS VARNAVAS
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2280
Εγγραφή: Παρ 21 Αύγ 2009, 13:23
Irc ψευδώνυμο: καστροπολεμίτης
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Famagusta - ποιητάρης

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από PELTASTIS VARNAVAS » Δευ 29 Νοέμ 2010, 08:06

νομιζω εχω ξαναπει καποιες σκεψεις μου επαυτου
τον θεωρω εκδοτικη-εμπορικη μεγαλοφυια καθοτι παιζει στον χωρο αρκετα πλεον χρονια
αληθεια πειτε μου στην μεσημεριανη ζωνη υπαρχει κατι καλυτερο στην τιβι?
:thumbsdown:
για να πω την αληθεια ειχα παρει υφακι καρδιναλιου παλιοτερα και χλευαζα λιγο την κατασταση λιακο
πηγα ομως δυο φορες στο βιβλιοπωλειο ηταν καταμεστο με φατσες με υφακι καρδιναλιου που εξω σιγουρα
θα χλευαζαν ..ριχναν κλεφτες ματιες μην τους δει κανενας...ειχαν μεγαλη τσαντα εβαζαν μεσα το ζουν αναμεσα μας
πληρωναν κι εφευγαν σφαιρα :cool:

σιγουρα οι τιτλοι η θεματολογια ειναι πιασαρικη, τσιτωνει λιγο και τις εθνο αποκρυφες ανησυχιες μας
διεγειρει και τα αντινεοταξιτικα αντανακλαστικα μας του αδικημενου ελληνορθοδοξου
[προκυπτει ενα πλεονεκτημα μια ευκαιρια απο τες συγκυριες υπερ του λιακο]
καποιες κυριες ιδεες εχουν βαση:βιομηχανια υποταγης συνειδησεων, μας θελουν απελπισμενους κτλ κτλ

βεβαια σε βιβλια του που ειχα εμβαθυνει λιγο...υπηρχαν δυνατοι τιτλοι ζορικα εξωφυλλα
αλλα μεσα το κειμενο η δομη το περιεχομενο υστερουσαν κατα πολυ απο την αρχικη προσδοκια

σε επιπεδο πωλησεων ,ηκιου, φενγκ σουη ρε παιδι μου...εχει καλυτερη ενεργειακη εικονα
απο φωνακλαδες αδωνηδες κτλ κτλ
"Βόηθα, Παναγιά, τη σκέψη
να μην αγριέψει...
"


"Παντιγέρα μαύρη ρούσσα προδομένη μου γενιά
σαν θα σμίξουν οι ανάσες θα φουσκώσουν τα πανιά"

"Θε μου πόσο παράξενοι
είν' οι δικοί μας τόποι
θλιμμένα τα τραγούδια μας
μα γελαστοί οι αθρώποι"




ΧΑΪΝΗΔΕΣ
Άβαταρ μέλους
Nasos3
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τετ 24 Νοέμ 2010, 01:52
Φύλο: Άνδρας

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από Nasos3 » Δευ 29 Νοέμ 2010, 22:14

υποτιθεται ανοιξε αυτο το θεμα για να πουμε τις αποψεις μας για το εργο που προωθει ο Λιακοπουλος αυτα που πιστευει και τελικα αν καποιος εχει να παρει θετικα πραγματα απο αυτον..τωρα το πως προωθει τα βιβλια του λιγο με ενδιαφερει..και γω αν ειχα ατρανταχτα στοιχεια για κατι και ημουν καθηγητης η επιστημονας οχι μονο στην τηλεοραση θα βγαινα οπου και αν στεκομουνα οπου και αν βρισκομουνα γι αυτα θα μιλουσα..οταν σε πνιγει το δικιο ετσι ειναι..οταν για κατι γνωριζεις την μιση αληθεια αποφευγεις τις πολλες πολλες διανυξεις..και η Αρελα για παραδειγμα που εχει φτιαξει τα απιστευτα βιντεο εχει αφοσιωθει σε κατι επειδη την καιει αυτο το θεμα και την πνιγει που ο κοσμος κοιμαται..και βημα στην τηλεοραση να της δινανε θα τα χωνε κανονικα και με τον νομο πιστευω..και βιβλιο αν ειχε γραψει θα το βροντοφωναζε οτι εδω ειναι τα στοιχεια..αλλα λογια να αγαπιομαστε δηλαδη..


ασε που προωθει και βιβλια ξενων..και μην πουμε και για τα ατομα που εχει συνεργαστει και αντλει πληροφοριες..δεν μπορω να καταλαβω με τη λογικη καποιοι λενε για τον Λιακοπουλο ενω ειναι θαυμαστες ατομων επιστημονων και ερευνητων που εχουν ιδιες αποψεις με τον Λιακοπουλο η τελος παντων ατομα που ο Λιακοπουλος τους προωθει τις ερευνες τους και τα στοιχεια τους...
Άβαταρ μέλους
perseas67
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 10:32
Irc ψευδώνυμο: perseas
Φύλο: Άνδρας

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από perseas67 » Τρί 30 Νοέμ 2010, 15:06

Το σίγουρο είναι ότι δεν λέει Κουταμάρες ,πολλά μας φαίνονται τρελά αλλά.....όσο περναει ο καιρός σε πολλά απο αυτά θα επιβεβαιώνετε
Απλά ο άνθρωπος (έμπορας) Πουλάει έρευνες , σκέψεις και απόψεις ανθρώπων με τον δικό του τρόπο !!!
Για όσους είναι στην ηλικία 40-50 ειμαι σίγουρος οτι τα έχουν ξανακουσει και την πρώτη φορά ......τους φάνηκαν παράδοξα τα περισσότερα απο αυτά.
Μην περπατάς μπροστά μου,μπορεί να μη σ' ακολουθήσω.
Μην περπατάς πίσω μου,μπορεί να μη σε οδηγήσω.
Περπάτα δίπλα μου,και να 'σαι μόνο φίλος μου.
Άβαταρ μέλους
akis_athens
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ 10 Μάιος 2010, 11:48
Φύλο: Άνδρας

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από akis_athens » Παρ 07 Οκτ 2011, 16:40

Διαβασα κατι κουλο-ενδιαφερον που εγραψε ο λιακοπουλος στο site του και αποφασισα να αναστισω το τοπικ μετα απο ενα χρονο

ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 10-10-11

Σε όλο τον κόσμο γίνονται διαδηλώσεις και διαμαρτυρίες, των ήπια αγανακτισμένων με κορύφωση την "αγανάκτιση" της 15ης του Οκτωβρίου.

Όλα είναι έτοιμα και για τα δύο ενδεχόμενα.

Αν αποφασιστεί μέχρι την 10η Οκτωβρίου, ποιά κάστα της Μαύρης Αδελφότητας θα κατασκευάσει την "εικόνα" του θηρίου , δηλαδή τον κλώνο του Αντιχρίστου, που θα συγκυβερνήσει μαζί με τον Αντίχριστο για λογαριασμό της Μαύρης Αδελφότητας, τότε οι "αγανακτισμένοι" με τα πανώ θα κάνουν την γιαλαντζί επανάστασή τους, για να ρίξουν όλες τις κυβερνήσεις του κόσμου, που θα πάρουν εντολή από τα αφεντικά τους να πέσουν.

Αν αποφασιστεί ότι δεν επήλθε συμφωνία για το ποιά κάστα της Μαύρης Αδελφότητας θα βγάλει τον κλώνο (την εικόνα του θηρίου της Αποκαλύψεως), τότε θα έλθει μία ηρεμία σε όλο τον πλανήτη για άγνωστο χριονικό διάστημα, μέχρι να αποφασιστεί και πάλι για το ποιός θα βγάλει τον κλώνο.

Αν αποφασίσουν ότι δεν θα βγει ο κλώνος, τότε θα σταματήσει αυτόματα, ακόμη και πριν τις 12 τα μεσάνυχτα της 10ης προς 11η Οκτωβρίου, η τετραετής διεργασία την οποία ξεκίνησε ο Ήλιος, με την οποία θα δώσει το τελικό του φλάς (ηλεκτρομαγνητικό παλμό) που θα αφανίσει κάθε ηλεκτρικό κύκλωμα και επομένως το σύνολο της τεχνολογίας των ανθρώπων.

Αν η ακολουθία αυτή, του Ήλιου, σταματήσει, θα πάψουν τα αυξημένα μικροκύματα και η παράλογη ζέστη και το κλίμα λογικά θα επανέλθει στα φυσιολογικά για την εποχή στάνταρ.

Αμέσως μετά, θα πρέπει να έλθει και η λύση στην οικονομική κρίση της Ελλάδος, που απειλεί, λέει, ολόκληρο τον πλανήτη.

Η λύση στην Ελλάδα, μπορεί να έρθει βέβαια, μόνο με αλλαγή της κυβέρνησης αλλά κυρίως με αλλαγή της σταλινικής πολιτικής.

Αυτά.

Πηγη
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 07 Οκτ 2011, 16:56

akis_athens έγραψε:Διαβασα κατι κουλο-ενδιαφερον που εγραψε ο λιακοπουλος στο site του και αποφασισα να αναστισω το τοπικ μετα απο ενα χρονο
-Koυλά θεωρώ ελάχιστα πράγματα πλέον.
-Ενδιαφέροντα, πολλά.
-Πολύ μου γουστάρει όταν "ξεθάβουν" παλιά μας νηματάκια :thumb:
-Σε γενικές γραμμές σωστό τον βρίσκω.
-Έχει βελτιώσει τις διαδρομές του και στα κανάλια που βγαίνει.
Αναφέρεται στον κώδικα αλιμεντάριο και σε άλλα που "καίνε" άμεσα αυτή την εποχή. Αφού το κάνει (με τα γνωστά ρίσκα), μπορώ να του συγχωρώ και τα βίτσια του με την τάκλα μακάν και άλλα παρεμφερή. :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 08 Οκτ 2011, 20:46

Ωραίος τύπος είναι ,μ'αρέσει, και παρ'ό,τι γνωρίζει πως τα όσα αναφέρει γίνονται θέμα χλευασμού αυτός συνεχίζει αυτό που του λέει η συνείδηση του.Στην ουσία ως πομπός και δέκτης που είναι ο εγκέφαλος η κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη και όσοι περισσότερο βγαίνουν στην οθόνη να πληροφορούν τόσο το καλύτερο.


...άλλωστε τα όσα έχουμε μάθει , τα έχουμε αναγάγει σε ορθά και δεν συνεχίζουμε να να αναζητούμε ,είναι δείγμα πως η ροή σκέψης μας έχει λιμνάσει ,βαλτώσει .Μπορεί να μην έχουμε θρησκευτικό Μεσαίωνα,αλλά σίγουρα έχουμε εκπαιδευτικό Μεσαίωνα
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 16 Αύγ 2015, 16:44

Η ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΘΑΝΑΤΩΣΗΣ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΑΡΧΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΡΗΞΗ ΣΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΑΔΕΛΦΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ


Την 12η Αυγούστου 2015, η Λίλιθ Λαμασθού είχε προετοιμάσει ήδη την θανάτωση του σώματος του Αντιχρίστου που όρισε η Λευκή αδελφότητα.

Το άρθρο που θα διαβάσετε αποτελεί απομαγνητοφώνηση της διαδυκτιακής εκπομπής στο Prisonplanet.gr με τον Δημοσθένη Λιακόπουλο στις 13 Αυγούστου 2015, και η επιμέλεια έγινε από την Αθέατη γνώση.

Οι τύποι της Μαύρης αδελφότητας σε μια από τις πολλές αποθήκες που έχουν παγκόσμια για να κάνουν τις βρωμοδουλειές τους, (νόμιμες είτε παράνομες) και με μια φρουρά 400 Μισναβάχ, είχαν ενα σκάφος υψηλής τεχνολογίας Stealth σε κάθε περίπτωση Drone, και μια εκρηκτική συσκευή υψηλής ισχύος την οποία θα τοποθετούσαν στο σκάφος και την κατάλληλη στιγμη θα την έριχναν στο κατάλληλο σημείο και δεν θα έμενε τίποτα όρθιο.

Στην μία πλευρά της τεράστιας αυτής αποθήκης βρισκόταν το Drone, και στην άλλη πλευρά υπήρχε η βόμβα και οι 400 Μισναβάχ σε επιφυλακή.

Επειδή γενικά επίκειται και η τρίτη εμφάνιση του Θηρίου, υπήρχαν εκεί και πολλοί τεχνικοί που εργάζονταν ώστε να είναι σίγουροι ότι όλα θα είναι εντάξει.
Το σύστημα όμως του Λέρα, δεν επιτρέπει να πάθει τίποτα ο άνομος και αυτό η Λίλιθ το γνωρίζει πάρα πολύ καλά, και εννοείται ότι, αφής στιγμής δεν είχε ούτε έναν Ναχσχραμόν δεν ήλπιζε κάν ότι θα μπορέσει να αντισταθεί στον Πολέμαρχο που θα έστελνε εκεί ο Λέρας.

Ο Πολέμαρχος είχε λάβει εντολή να καταστρέψει τις δύο αυτές συσκευές (Drone και οπλικό σύστημα). Δεν είχε σκοπό να πειράξει ούτε έναν Μισναβάχ, παρά μόνο δύο σκότωσε με το σπαθί.

Τοποθέτησε τις δυο μικρής ισχύος εκρηκτικές συσκευές, μια στο Drone και μια στην βόμβα και έφυγε.

Η δεύτερη, από την πρώτη έκρηξη είχε μια καθυστέρηση λόγω του πεδίου που προστάτευε τον εκρηκτικό μηχανισμό.

Η Λίλιθ Λαμασθού, γνώριζε πάντα, ότι όλο αυτό το σχέδιο που ετοίμαζε στο τέλος δεν θα πετύχαινε, ήθελε απλά να θυμίσει στον Σαμαέλ ότι αυτή την παγκόσμια χούντα που θέλει να φέρει, δεν θα την δημιουργήσει μέσα σε «παιδική χαρά».

Ο Αντίχριστος θα προστατεύεται μέχρι να εισέλθει στον Ναό του Σολομώντος, όταν όμως πλέον εισέλθει και αυτοανακυρηχθεί Βασιλέας, μετά θα πάψει να υφίσταται οποιαδήποτε προστασία από τον Πολέμαρχο του Θεού.

πηγή:atheatignosi


http://katohika.gr/sinomosia/i-apopeira ... u-thiriou/




μου κάνει αστείο, αλλά οκ, ας ρίξουμε και τις πενιές του Λιακό.
Δε βλάπτει, αν μη τι άλλο, προκαλεί και κάποια θυμιδία.... :P
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 16 Αύγ 2015, 19:06

Δεν πειράζει Ακόμα και για εγκυκλοπαιδικές γνώσεις καλό είναι να τον θυμόμαστε που και που
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 17 Αύγ 2015, 16:23

Σαν να βλέπω ταινία με υπερήρωες. :D
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 21 Φεβ 2016, 19:23

Εικόνα


Σε συναγερμό οι Τούρκοι. Τι ετοιμάζει η Ρωσία από την Βουλγαρία;

Τελικά οι προφητείες, ίσως λίγο να αργούν να φανούν αληθοφανείς, αλλά ποτέ ως τώρα δεν διαψεύσθηκαν.
Ειδικά στα θέματα Ρωσίας Τουρκίας, η προφητεία που μου παραδόθηκε από τον π. Ιωσήφ τον Βατοπεδινό και πρωτοδημοσιεύθηκε στο βιβλίο μου Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ 2, περιελάμβανε κάποια πράγματα που φάνταζαν απίθανα, αλλά που βγήκανε ήδη αληθινά.
Έλεγε η προφητεία, που ουσιαστικά ήτανε απόδοση παλαιότερων προφητειών σε έμμετρο λόγο από τον γέροντα:

Με μιας θα ανάψη η φωτιά από μικρή αιτία
κραυγή πολέμου έρχεται από τη Βουλγαρία.
Η δε Ρωσία ξαφνικά εισβάλλει στην Τουρκία

Επειδή λοιπόν οι Τούρκοι, πάντοτε παρακολουθούσαν τις προφητείες, όσο και αν σας φαίνεται περίεργο, σύμφωνα με πληροφορίες που έχω, έστειλαν ειδικό απεσταλμένο στην Βουλγαρία για να συζητήσει τις δυνατότητες που έχει η χώρα για να αποτρέψει τυχόν από θαλάσσης εισβολή και δήλωσαν πρόθυμοι να στηρίξουν την Βουλγαρία με διμερή σχέση και όχι απλά μέσω ΝΑΤΟ.
Η Βουλγαρία, που έχει ήδη πρόβλημα με την τουρκική μειονότητα στα προς ανατολάς σύνορά της με την Τουρκία, έμεινε επιφυλακτική σε όλη τη διάρκεια της συνάντησης που έγινε στο γενικό επιτελείο στρατού στη Σόφια.
Ωστόσο, οι Βούλγαροι προβληματίστηκαν, αφού ο μόνος γρήγορος τρόπος για να κατέβει η Ρωσία στα στενά είναι μέσω Βουλγαρίας, που σαν κράτος έχει στρατιωτική μηχανή, σαφώς υποδεέστερη από αυτήν της Τουρκίας.

Ταυτόχρονα προβληματισμός υπάρχει στους μελετητές των προφητειών, από τις παρακάτω προφητείες που υπάρχουν στο βιβλίο μου Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ 2

1. Κατά την διάρκεια αψιμαχιών με την Ελλάδα (Σάββατο, Κυριακή, Δευτέρα), οι Τούρκοι θα τα παρατήσουν όλα και θα στραφούν με όλες τους τις δυνάμεις ανατολικά.

2. Ημέρα Τρίτη θα παρέμβει η Ρωσία και επί τρεις μέρες στην Τουρκία θα βρέχει φωτιά και πυραύλους. Τρείς μεγάλες βάσεις των Αμερικάνων θα καταστραφούν.

3. όταν ψάχνουν το στρατηγείο των Ρώσων στο Βλαδιβοστόκ (Ειρηνικός ωκεανός), αυτό θα είναι δέκα χιλιόμετρα κάτω από την Κωνσταντινούπολη.

4. Η καταστροφή θα έρθει από κάτω, από κει που χύνονται τα νερά.

Οι προφητείες λοιπόν σε σχέση με το ότι η Ρωσία θα κατακτήσει την Κωνσταντινούπολη και θα κάνει δικά της τα δύο στενά που ενώνουν τη Μαύρη θάλασσα με το Αιγαίο, είναι πολλές.

Αναρωτιόμαστε όλοι πόσο γρήγορα μπορεί η Ρωσία, εισβάλοντας στην Γεωργία και μετά στη Τουρκία, να φθάσει στα στενά. Μπορεί να φθάσει στα στενά πολεμώντας κατά μήκος της Μικράς Ασίας, πιο γρήγορα από ότι οι Αμερικάνοι μπορούν να στείλουν στρατό στην Πόλη;;;;

Μιλάμε για 1.200 χιλιόμετρα από τα σύνορα της Γεωργίας μέχρι την Κωνσταντινούπολη.

(βλ. φωτο στο άρθρο που ανέβασαν τα κατοχικά εδώ)

Η συγκεκριμένη επομένως παρέμβαση, πιο εύκολα θα μπορούσε να γίνει μέσω Βουλγαρίας, που θα χρησιμοποιηθεί σαν βάση, παρά κατά μήκος της Μικράς Ασίας.
Επειδή μάλιστα όσα φέρνει η ώρα δεν τα φέρνει ο χρόνος, μπορεί οι σχέσεις Τουρκίας Βουλγαρίας, να επιδεινωθούν, με αποτέλεσμα η ίδια η Βουλγαρία να καλέσει τους Ρώσους στο έδαφός της, όπως ακριβώς έκανε και η Συρία.
Θα είναι μάλιστα πολύ πιο εύκολο για τη Ρωσία να μεταφέρει δυνάμεις στην Βουλγαρία, σε σχέση με τα προβλήματα που είχε για την μεταφορά στην Συρία.

Θα σας κρατώ ενήμερους για εξελίξεις στις σχέσεις Τουρκίας Βουλγαρίας.

Διαβάστε ολόκληρη την προφητεία που μου έστειλε ο π. Ιωσήφ ο Βατοπεδινός και που πρωτοείδε το φως της δημοσιότητας όταν την περιέλαβα στο βιβλίο μου Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ 2

Ακούσατε Έθνη και λαοί της Οικουμένης πάσης
και εσύ αναγνώστα πρόσεχε σ’ αυτό που θα διαβάσης.
Είναι σκληρά και λυπηρά, αλλά είναι πεπρωμένα
να γίνουν όσα στας Γραφάς ευρίσκονται γραμμένα.

Τάγραψαν οι Πατέρες μας ο κόσμος για να μάθη
από αυτόν τον πόλεμο τι μέλλεται να πάθη.
Για να προσφύγη στον Θεόν και να μετανοήση
αν θέλη για να σωθή και ευτυχής να ζήση.

Με μιας θα ανάψη η φωτιά από μικρή αιτία
κραυγή πολέμου έρχεται από τη Βουλγαρία.
Η δε Ρωσία ξαφνικά εισβάλλει στην Τουρκία
και ως χείμαρρος ορμητικός σαρώνει την Περσία.
Και προχωρεί ακάθεκτη φθάνει στην Παλαιστίνη
Θεός θέλει ο Αντίχριστος του Κόσμου για να γίνη.
Τότε κατέρχονται ομού της Δύσεως τα κράτη
ουαί στα Έθνη του Βορρά γίνονται όλα στάχτη.

Με λύσσα αμύνεται σκληρά η Αρκτος (Ρωσία) στην Τουρκία
που αδίκησε την Ελλάδα και όλη αναφλέγεται και καίει σα λαμπάδα.
Ματαίως αγωνίζεται η Άρκτος να κράτηση
τα περιβόητα Στενά στο τέλος θ» απηυδήσει.

Γιατί από την Ανατολή, Κορέα, Μαντζουρία
εισβάλλει η Αμερική με την Ιαπωνία
και προχωρεί ολοταχώς γραμμή στη Σιβηρία
ενώ στη Δυτική πλευρά νικά η Γερμανία
και τότε είναι αδύνατον να κρατηθή η Ρωσία
και εγκαταλείπει τα Στενά, Αίγυπτον και Τουρκία.

Κτυπιέται η Άρκτος πανταχού και φεύγει προτροπάδην
όπως διασκορπίζεται ένα άτακτο κοπάδι.
Τότε ομού θα ητηθή και η δόλιος Τουρκία
γιατί θα πράξη πονηρά μεγάλη προδοσία.
Γιατί αφού καταβληθή όλη από τη Ρωσία
Θα συμμαχήσει μετ’αυτής και με την Βουλγαρία.

Για τούτο όσοι χριστιανοί ευρίσκονται στην Πόλη
και στα περίχωρα αυτής,πρέπει να φύγουν όλοι.
Γιατί η Πόλις θα καή και ουδείς θα απομείνη
κάτοικος ζων εντός αυτής.

Μον» ο Ναός θα μείνη
ο οίκος ούτος και Ναός της του Θεού Σοφίας
όστις θα μείνει αείφωτος φάρος της Ορθοδόξου Εκκλησίας
εξ ού το φως θα ξαπλωθή σ» όλη την Οικουμένη
της Βασιλείας του Χριστού που ο κόσμος αναμένει.

Η πρώτη φάσις έληξε του τρομερού πολέμου
τόσα δεινά πέντε μηνών δεν επαρκούν Θεέ μου;
κι πάλιν νέος πόλεμος θ» αρχίση να ξεσπάση
αλλοίμονο στον άνθρωπο τι έχει να περάση.

Το ζήτημα της Πόλεως πάλι θα βγει στη μέση
κι ο κόσμος θα περιπλεχθεί και δε θα ξεμπερδεύση.
Αμέσως η διχόνοια ενσκήπτει εις την Κρήτη
και ανάπτουν εις τα αυθωρεί τα μίση και τα πάθη.

Αφού οι ισχυροί της γης απογοητευθώσιν
τότε θα γίνη πόλεμος, που ουδέποτε έχει γίνει,
αλλοιμονον στους ασεβείς κανείς δε θα απομείνη.

Τότε η Ελλάς ουδέτερη και πάντα αδικημένη
το δίκαιο της θα ζητή και έτοιμη θα αναμένη
χωρίς ν» αναμιχθή.
Και τότε θα μιλήση όταν η σάλπιγξ του Θεού
εκ του ουρανού σαλπίση για να δικαιωθεί.

Τότε τα Έθνη μεληδόν θα σφάζωνται αγρίως
στα όρια της Πόλεως για τα Στενά κυρίως.
Τότε θα πλεύση και πνιγή στο αίμα το μοσχάρι
τότε θα εκκαθαρισθή η ήρα απ» το σιτάρι.

Στη θάλασσα όπου βρεθή πλοίο δεν θ» απομείνει
και από το αίμα η θάλασσα κοκκινωπή θα γίνη.
Η Πόλις θα κατακαυσθή κι ίχνος δεν θα υπάρξη
πλέον ανθρώπου υλιστή γιατί πολλά έχει πράξη.
Μόνος θα μείνει ο Ναός της του Θεού Σοφίας
το στόλισμα της Νύμφης του Αγίας του Εκκλησίας.

Τρία ημερονύκτια θα διαρκέση η μάχη
όποιος εξέλθει ζωντανός μεγάλη τύχη θάχη.
Κράτη ομού δέκα οκτώ με πείσμα αγριεμένα
θα σφάζωνται αλλόφρονα στο αίμα βουτυγμένα.

Την τρίτη ημέρα ακριβώς όσοι εξηντλημένοι
από την μάχη ο» οποζούν θα δούνε ξαφνιασμένοι
εκεί ψηλά στον ουρανό στα δεξιά τα μέρη
να λάμπη υπέρ τον ήλιον ένα μεγάλο αστέρι.

Και από τ» αστέρι κάτωθεν ένας Σταυρός ν’αστράπτη
πύρινος κατακόκκινος κι’έκπληκτα τα Κράτη
ακούσουνε εκ του ουρανού μια φωνή βροντώδη
αγγέλου απροσδόκητον που θα σταθούν στο πόδι.

Τα όπλα θα πετάξουμε στη γη και τρομαγμένοι
τ» αστέρι θα κοιτάξουνε σαν απολιθωμένοι.
Σταθήτε θ» ακουσθή φωνή. Σταθήτε επί τόπου
Γιατί αρκετά εχύθηκε το αίμα του ανθρώπου.

Σπεύσατε πάραυτα εκεί στα δεξιά τα μέρη
το τόξο ακολουθήστε που βγαίνει από το αστέρι.
Κι εκεί θα βρήτε άνθρωπον άγιον δικόν μου.
Ποιμένα αυτόν εξέλεξα δια το ποίμνιόν μου.
Τούτον και σεις εκλέξατε ποιμένα να ποιμάνη
τα πρόβατα μου, που γυρνούν έρημα δίχως στάνη.

Νύκτα θ» ακουσθή η φωνή μου και ο κόσμος τρομαγμένος
εκ της φωνής της σάλπιγγος θα μείνη σαστισμένος.
Κι ευθύς το τόξον θα στραφή προς νότον στην Ελλάδα
που απ» τό φως τό ουράνιον θα φέγγη σάν λαμπάδα.

Τότε θα καταφθάνουνε οι Πρέσβεις στην Ελλάδα
ολόχαρη δε η Ελλάς με βία και γρηγοράδα.
Τότε η Ελλάς θα σηκωθή πρώτη με το στρατό της
να εκπληρώσει ολόχαρη τον Ιερόν σκοπόν της.
Να καταλάβη αμαχητί, τα ιερά της μέρη
που της τα πήραν οι εχθροί, που όλος ο κόσμος ξέρει.

Τότε οι πρόσφυγες ομού από χαρά σκιρτώντες
θα τρέξουνε στα μέρη τους σαν αετοί πετώντας.
Τότε ο Έλλην Βασιλεύς, ο εκλεκτός Κυρίου
εις πάντα θάναι άριστος και επί της υφηλίου
θα άρχη και θα διοική μετά δικαιοσύνης
και η γη θα χαίρεται εκ διαρκούς ειρήνης.

Τα όπλα τα πολεμικά θα γίνουν εργαλεία
και άροτρα γεωργικά κι ειρήνη και ευτυχία.
Θα Βασιλεύση πανταχού κι ως αδελφοί να ζώσι
οι άνθρωποι επί της γης και δεν θα ερωτώσι
ο εις τον άλλον άνθρωπον μήπως και είναι ξένος
αλλά θα λέγεται αδελφός και εκ του Αδάμ το γένος.

Έλληνες ανανήψατε αυτή είναι η αλήθεια
μή σας πλανούν οι άπιστοι πώς είναι παραμύθια.
Όλα αυτά θα γίνουνε η ώρα πλησιάζει
το σύμπαν αναταράσεται και σας δεν σας τρομάζει:
Η συμφορά που έρχεται τους ασεβείς να πλήξη
και εκ της γης αλύπητα να τους αξαφανίση.

Πάρετε την απόφασιν και λογικά σκεφθήτε
αν θέλετε να ζήσετε και αιώνια να σωθήτε
όλοι μετανοήσατε στραφήτε προς τα θεία
γιατί ουδεμία απ» αυτήν υπάρχει σωτηρία.

Ο πόλεμος που έρχεται ουδέποτε έχει γίνει
τόσον μεγάλος και φρικτός και δεν θα γένη ειρήνη.
Εάν δεν εκκαθαρισθή η ήρα από το σιτάρι
και τα ζιζάνια θα καούν σαν το ξήρο χορτάρι.

prisonplanet
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 23 Ιαν 2017, 19:24

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 23 Ιαν 2017, 19:42

Οσοι δεν εργαζονται ειναι τεμπεληδες και να πανε να πεθανουν μας λεει. Τα υπολοιπα περι μαυρης και λευκης αδερφοτητας μπορει να εχουν μια δοση αληθειας μπορει και οχι.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 24 Ιαν 2017, 19:17

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 25 Μαρ 2018, 14:44

Επειδή βλέπω σε άλλο νήμα τον φίλο μας Βασίλη (BRS) και την πιο πρόσφατα αφιχθείσα στα ΙΔΕΟ
φίλη Molissa να αναφέρονται στον Λιακό, φρονώ πως είναι καιρός να επανέλθω σ'αυτό το νήμα
για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα σε ό,τι με αφορούν εμένα τουλάχιστον.

Το νήμα αυτό όπως θα διαπιστώσετε αν πάτε στο εναρκτήριο ποστ του, ανοίχθηκε προ 8ετίας
από τον πολύ αγαπημένο μου Στέλιο (πολικό αρκούδο) τον οποίο ΔΥΣΤΥΧΩΣ χάσαμε
πρόωρα ( το 2016 σε ηλικία 40 ετών) από τη μάστιγα που ταλανίζει εκατομμύρια
στον πλανήτη σήμερα, αλλά και εμένα την ίδια...

Η αρχική μου τοποθέτηση εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 21#p106321
είναι ενδεικτική της σκέψης μου τότε, αν και σήμερα έχω ακόμα πιο κατασταλαγμένη άποψη.
Να ξαναπώ ότι δούλεψα για τον Λιακόπουλο ένα φεγγάρι, υποτιτλίζοντας κάποια "ντοκυμαντέρ"
(που τελικά ανέβασα και στο μικρότερο κανάλι μου) τα οποία έβαζε ως DVD στα πακέτα
βιβλίων που πουλούσε. Οφείλω να πω ότι ήταν συνεπέστατος στην πληρωμή και ότι μου έστειλε
και 2 πακέτα βιβλίων που πουλούσε τότε, για δώρο. Διάβασα όλα τα βιβλία.
Το αξιολογότερο όλων για μένα, ήταν ένα μικρότερο βιβλιαράκι με την αλληλογραφία
Αϊνστάιν-Καραθεοδωρή, που ανέτρεψε τον τρόπο που έβλεπα μέχρι τότε τον πρώτο,
με βοήθησε να "γνωρίσω" και να εκτιμήσω τον δεύτερο και στη συνέχεια, αρκετά
αργότερα να ανεβάσω κι ένα βίντεο για την κατάρριψη του μύθου Αϊνστάιν, με τοποθετήσεις
του Μπιέρκνες κι εκείνου Εβραϊκής καταγωγής, οπότε δε θα μπορούσε κανείς να μιλήσει
για "εθνολογική προκατάληψη".

Ο Λιακό άρχισε να πουλάει βιβλία μεταδίδοντας κάποια μηνύματα, τα οποία πρέπει κατ'αρχάς
να σημειώσουμε, οτι το σύστημα δεν τα θεωρούσε ιδιαιτέρως επικίνδυνα αφού επέτρεπε
τις τηλεοπτικές του εμφανίσεις σε διάφορα κανάλια. Κι αυτό γιατί δεν στήριζε πολλά
από αυτά που έβγαζε στο φως, με τεκμαρτές αποδείξεις... όλα στη σφαίρα
της θεωρίας...Οπότε το σύστημα θεωρούσε πως οι σκεπτικιστές θα τα εκλάμβαναν
ως γραφικά μυθεύματα...

Ασφαλώς πολλά από τα βιβλία αυτά ήταν απόρροια δικών του ερευνών και άντλησης πληροφοριών
από διάφορες πηγές. Το γεγονός οτι ΟΥΔΕΠΟΤΕ έχω δει να αναφέρει αυτές τις πηγές
μου έκανε ανέκαθεν αλγηνή εντύπωση.
Τα παρουσίαζε ως δικές του διαπιστώσεις? από πού? από "επιφοίτηση"?
Σε πολλά έβρισκα τον εαυτό μου να συμφωνεί μαζί του, μέσα από έρευνες που κάνω κι εγώ
πάνω από 20 χρόνια τώρα (εντατικά) αλλά και τεκμαρτά δεδομένα. Σε άλλα όπως ερήμους
τακλαμακάν, πολέμαρχους κλπ, έμενα αποστασιοποιημένη, όχι αποκλείοντας τελείως
κάθε πιθανότητα, αλλά σίγουρα όχι και ενστερνιζόμενη πράγματα που παρέμεναν στη σφαίρα
των μυθευμάτων...

Με θέματα όπως νεφελίμ, ελοχίμ, ενώχ κλπ το φόρουμ μας ασχολείτο και ψαχνόταν
πολύ πριν αρχίσουμε να βλέπουμε Λιακο στα κανάλια. Για την ψυχοτρονική και
διάφορες τεχνολογίες με τα οποία καταπιανόταν τα τελευταία χρόνια, έχω λόγους
να πιστεύω πως έχει αντλήσει πληροφορίες ΚΑΙ από τα ΙΔΕΟ και από το κανάλι μου,
(αναδείκνυε και κάμποσα βίντεό μου, και πάλι ΧΩΡΙΣ να αναφέρεται σε πηγή,
παρουσιάζοντάς τα δηλαδή ως αποτέλεσμα δικών του ερευνών)

Για τα περί παλιοδιαθήκης που προσφατότερα άρχισε να αναπτύσσει,
εγώ - συγνώμη κι όλας δηλαδή- τα φωνάζω από το 2005 σε άλλα φόρα
της ελληνικής μπλογκόσφαιρας (στον παθφάιντερ) από όπου με έδιωχναν
συχνά ως "αιρετικη" και φυσικά τα έχω αναπτύξει εκτενώς από την ώρα
που έστησα τα ΙΔΕΟ (το 2006) απ'τα οποία φυσικά, δύσκολο να εκδιωχθώ :P
Και πάλι θα πω πως έχω λόγους να πιστεύω πως ειδικά αυτή τη διαδρομή
(περι παλιοδιαθήκης) την ξεπατίκωσε από μένα παρακολουθώντας το φόρουμ μας.
Δε με πειράζει που δεν αναφέρεται σε πηγή στην προκειμένη, γιατί σίγουρα
ούτε κι εγώ ανακάλυψα την πυρίτιδα, παρά το γεγονός ότι εξέφραζα σκέψεις
που δεν είχα ποτέ ακούσει ή διαβάσει (μέχρι τότε) από άλλους...
Και δε με πειράζει στο βαθμό που τα σωστά μηνύματα πρέπει να μεταδίδονται
ευρύτερα για τη διεύρυνση των οριζόντων περισσότερων ανθρώπων.

Αυτό που τελευταία διαπίστωσα από έναν γιουτουπερά ονόματι "χειραγώγηση του νου"
με ενόχλησε πολύ περισσότερο απο΄το ότι έπαιρνε δικά μου βίντεο και τα διέδιδε
χωρις να αναφέρει πηγή. Για να μην τα γράψω, παρακαλώ μεταβείτε
στο ακριβές χρονικό σημείο ενός βίντεό μου εδώ https://youtu.be/r2MYG6HSIzA?t=56m48s
όπου θα με ακούσετε (σε λίγα λεπτά) να αναφέρομαι συγκεκριμένα σ'αυτό
το θέμα. Είναι κάτι που "έριξε" τον Λιακό κατά πολύ στα μάτια μου, χωρίς φυσικά
να ακυρώνω τις όποιες αλήθειες έχει επικοινωνήσει στο κοινό του.
Η προσπάθειά του είναι καλή αν και σ'αυτήν συμπεριλαμβάνεται και η ανάγκη του
για έσοδα (πράγμα θεμιτό, έχει οικογένεια με πολλά παιδιά). Θα ήθελα όμως
να ήταν πιο έντιμος απέναντι στους άλλους ερευνητές από τους οποίους
αντλεί πράγματα, και να'ναι και πιο σχολαστικός όταν συγγράφει βιβλία,
να μην κάνει πασαλείμματα και προχειροδουλειές λόγω βιασύνης, έχοντας
προθεσμίες που τον πιέζουν για να βγάλει τη νέα σειρά βιβλίων και
να την μοσχοπουλήσει.


Αυτά από μένα, σε ό,τι αφορά τον τρόπο που βλέπω τον Λιακο σήμερα.
Είμαι εξ ορισμού και εκ φύσεως καλοπροαίρετος άνθρωπος, εξακολουθώ
να εκτιμώ τα θετικά του σημεία όπως προβάλλονται και φαίνονται,
πολύ σπάνια θα καταδικάσω κάποιον στον απόλυτο βαθμό, όπως πολύ συχνά
θα επικροτήσω μια καλή προσπάθεια, αλλά δεν μπορώ να μην επισημάνω
και να επικρίνω αυτά που για μένα δεν είναι σωστά και θα έπρεπε να διορθωθούν.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 25 Μαρ 2018, 15:14

Συμφωνώ, και εστιάζω κυρίως στην έλλειψη τεκμηρίων που πολύ σωστά ανέφερες:
ArELa έγραψε:Κι αυτό γιατί δεν στήριζε πολλά
από αυτά που έβγαζε στο φως, με τεκμαρτές αποδείξεις... όλα στη σφαίρα
της θεωρίας...
αλλά επίσης, ως ΟΤΤΟ, έχω διαχρονικά την άποψη ότι όταν θέλεις να αποκαλύψεις ή να διαδώσεις γνώση που σχετίζεται σε κάποιο βαθμό με την αφύπνιση της ανθρωπότητας, ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΣ, ούτε κοιτάς να ζήσεις από αυτό. Η αφύπνιση, ειδικά όταν δεν εμπλέκονται πρώτες ύλες που έχουν έξοδα (πχ η πληροφορία δεν έχει έξοδα πρώτων υλών) δεν μπορεί να είναι προϊόν προς πώληση. Θα πρέπει να βγάζεις τα προς το ζην από μια κανονική εργασία ή άλλα νορμάλ εισοδήματα (πχ ενοίκια, σύνταξη κλπ), κι έπειτα να αφιερώνεις ελεύθερο χρόνο στον ιερό αγώνα.

Και αν κάποιος πει ότι το χαρτί και το μελάνι των βιβλίων είναι ύλη που έχει κόστος, η απάντησή μου είναι δωρεάν e-books. Έλεος δλδ.
ArELa έγραψε:Οπότε το σύστημα θεωρούσε πως οι σκεπτικιστές θα τα εκλάμβαναν
ως γραφικά μυθεύματα...
Δηλαδή, αν μια πληροφορία αναμένεται από αυτούς που κυβερνούν τον κόσμο, να θεωρηθεί ως γραφική από τους σκεπτικιστές, την αφήνουν να κυκλοφορεί. Αν όμως επηρέαζε τους σκεπτικιστές, δεν θα την άφηναν. Συνεπώς αυτοί που κυβερνούν τον κόσμο αντιμετωπίζουν τους σκεπτικιστές ως μια κρίσιμη κοινωνική ομάδα;
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 25 Μαρ 2018, 15:21

Εγω παραδεχομαι τον λιακοπουλο. Ως επιχειρηματια.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 25 Μαρ 2018, 17:12

Κατ'αρχάς ας μου επιτραπεί να φέρω σ'αυτη τη σελίδα αυτά που έγραψα σήμερα
(κι ανεβηκαν στην προηγούμενη σελίδα) , ύστερα από πολύ καιρό που είχα να τοποθετηθώ εδώ.
ArELa έγραψε:Επειδή βλέπω σε άλλο νήμα τον φίλο μας Βασίλη (BRS) και την πιο πρόσφατα αφιχθείσα στα ΙΔΕΟ
φίλη Molissa να αναφέρονται στον Λιακό, φρονώ πως είναι καιρός να επανέλθω σ'αυτό το νήμα
για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα σε ό,τι με αφορούν εμένα τουλάχιστον.

Το νήμα αυτό όπως θα διαπιστώσετε αν πάτε στο εναρκτήριο ποστ του, ανοίχθηκε προ 8ετίας
από τον πολύ αγαπημένο μου Στέλιο (πολικό αρκούδο) τον οποίο ΔΥΣΤΥΧΩΣ χάσαμε
πρόωρα ( το 2016 σε ηλικία 40 ετών) από τη μάστιγα που ταλανίζει εκατομμύρια
στον πλανήτη σήμερα, αλλά και εμένα την ίδια...

Η αρχική μου τοποθέτηση εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 21#p106321
είναι ενδεικτική της σκέψης μου τότε, αν και σήμερα έχω ακόμα πιο κατασταλαγμένη άποψη.
Να ξαναπώ ότι δούλεψα για τον Λιακόπουλο ένα φεγγάρι, υποτιτλίζοντας κάποια "ντοκυμαντέρ"
(που τελικά ανέβασα και στο μικρότερο κανάλι μου) τα οποία έβαζε ως DVD στα πακέτα
βιβλίων που πουλούσε. Οφείλω να πω ότι ήταν συνεπέστατος στην πληρωμή και ότι μου έστειλε
και 2 πακέτα βιβλίων που πουλούσε τότε, για δώρο. Διάβασα όλα τα βιβλία.
Το αξιολογότερο όλων για μένα, ήταν ένα μικρότερο βιβλιαράκι με την αλληλογραφία
Αϊνστάιν-Καραθεοδωρή, που ανέτρεψε τον τρόπο που έβλεπα μέχρι τότε τον πρώτο,
με βοήθησε να "γνωρίσω" και να εκτιμήσω τον δεύτερο και στη συνέχεια, αρκετά
αργότερα να ανεβάσω κι ένα βίντεο για την κατάρριψη του μύθου Αϊνστάιν, με τοποθετήσεις
του Μπιέρκνες κι εκείνου Εβραϊκής καταγωγής, οπότε δε θα μπορούσε κανείς να μιλήσει
για "εθνολογική προκατάληψη".

Ο Λιακό άρχισε να πουλάει βιβλία μεταδίδοντας κάποια μηνύματα, τα οποία πρέπει κατ'αρχάς
να σημειώσουμε, οτι το σύστημα δεν τα θεωρούσε ιδιαιτέρως επικίνδυνα αφού επέτρεπε
τις τηλεοπτικές του εμφανίσεις σε διάφορα κανάλια. Κι αυτό γιατί δεν στήριζε πολλά
από αυτά που έβγαζε στο φως, με τεκμαρτές αποδείξεις... όλα στη σφαίρα
της θεωρίας...Οπότε το σύστημα θεωρούσε πως οι σκεπτικιστές θα τα εκλάμβαναν
ως γραφικά μυθεύματα...

Ασφαλώς πολλά από τα βιβλία αυτά ήταν απόρροια δικών του ερευνών και άντλησης πληροφοριών
από διάφορες πηγές. Το γεγονός οτι ΟΥΔΕΠΟΤΕ έχω δει να αναφέρει αυτές τις πηγές
μου έκανε ανέκαθεν αλγηνή εντύπωση.
Τα παρουσίαζε ως δικές του διαπιστώσεις? από πού? από "επιφοίτηση"?
Σε πολλά έβρισκα τον εαυτό μου να συμφωνεί μαζί του, μέσα από έρευνες που κάνω κι εγώ
πάνω από 20 χρόνια τώρα (εντατικά) αλλά και τεκμαρτά δεδομένα. Σε άλλα όπως ερήμους
τακλαμακάν, πολέμαρχους κλπ, έμενα αποστασιοποιημένη, όχι αποκλείοντας τελείως
κάθε πιθανότητα, αλλά σίγουρα όχι και ενστερνιζόμενη πράγματα που παρέμεναν στη σφαίρα
των μυθευμάτων...

Με θέματα όπως νεφελίμ, ελοχίμ, ενώχ κλπ το φόρουμ μας ασχολείτο και ψαχνόταν
πολύ πριν αρχίσουμε να βλέπουμε Λιακο στα κανάλια. Για την ψυχοτρονική και
διάφορες τεχνολογίες με τα οποία καταπιανόταν τα τελευταία χρόνια, έχω λόγους
να πιστεύω πως έχει αντλήσει πληροφορίες ΚΑΙ από τα ΙΔΕΟ και από το κανάλι μου,
(αναδείκνυε και κάμποσα βίντεό μου, και πάλι ΧΩΡΙΣ να αναφέρεται σε πηγή,
παρουσιάζοντάς τα δηλαδή ως αποτέλεσμα δικών του ερευνών)

Για τα περί παλιοδιαθήκης που προσφατότερα άρχισε να αναπτύσσει,
εγώ - συγνώμη κι όλας δηλαδή- τα φωνάζω από το 2005 σε άλλα φόρα
της ελληνικής μπλογκόσφαιρας (στον παθφάιντερ) από όπου με έδιωχναν
συχνά ως "αιρετικη" και φυσικά τα έχω αναπτύξει εκτενώς από την ώρα
που έστησα τα ΙΔΕΟ (το 2006) απ'τα οποία φυσικά, δύσκολο να εκδιωχθώ :P
Και πάλι θα πω πως έχω λόγους να πιστεύω πως ειδικά αυτή τη διαδρομή
(περι παλιοδιαθήκης) την ξεπατίκωσε από μένα παρακολουθώντας το φόρουμ μας.
Δε με πειράζει που δεν αναφέρεται σε πηγή στην προκειμένη, γιατί σίγουρα
ούτε κι εγώ ανακάλυψα την πυρίτιδα, παρά το γεγονός ότι εξέφραζα σκέψεις
που δεν είχα ποτέ ακούσει ή διαβάσει (μέχρι τότε) από άλλους...
Και δε με πειράζει στο βαθμό που τα σωστά μηνύματα πρέπει να μεταδίδονται
ευρύτερα για τη διεύρυνση των οριζόντων περισσότερων ανθρώπων.

Αυτό που τελευταία διαπίστωσα από έναν γιουτουπερά ονόματι "χειραγώγηση του νου"
με ενόχλησε πολύ περισσότερο απο΄το ότι έπαιρνε δικά μου βίντεο και τα διέδιδε
χωρις να αναφέρει πηγή. Για να μην τα γράψω, παρακαλώ μεταβείτε
στο ακριβές χρονικό σημείο ενός βίντεό μου εδώ https://youtu.be/r2MYG6HSIzA?t=56m48s
όπου θα με ακούσετε (σε λίγα λεπτά) να αναφέρομαι συγκεκριμένα σ'αυτό
το θέμα. Είναι κάτι που "έριξε" τον Λιακό κατά πολύ στα μάτια μου, χωρίς φυσικά
να ακυρώνω τις όποιες αλήθειες έχει επικοινωνήσει στο κοινό του.
Η προσπάθειά του είναι καλή αν και σ'αυτήν συμπεριλαμβάνεται και η ανάγκη του
για έσοδα (πράγμα θεμιτό, έχει οικογένεια με πολλά παιδιά). Θα ήθελα όμως
να ήταν πιο έντιμος απέναντι στους άλλους ερευνητές από τους οποίους
αντλεί πράγματα, και να'ναι και πιο σχολαστικός όταν συγγράφει βιβλία,
να μην κάνει πασαλείμματα και προχειροδουλειές λόγω βιασύνης, έχοντας
προθεσμίες που τον πιέζουν για να βγάλει τη νέα σειρά βιβλίων και
να την μοσχοπουλήσει.


Αυτά από μένα, σε ό,τι αφορά τον τρόπο που βλέπω τον Λιακο σήμερα.
Είμαι εξ ορισμού και εκ φύσεως καλοπροαίρετος άνθρωπος, εξακολουθώ
να εκτιμώ τα θετικά του σημεία όπως προβάλλονται και φαίνονται,
πολύ σπάνια θα καταδικάσω κάποιον στον απόλυτο βαθμό, όπως πολύ συχνά
θα επικροτήσω μια καλή προσπάθεια, αλλά δεν μπορώ να μην επισημάνω
και να επικρίνω αυτά που για μένα δεν είναι σωστά και θα έπρεπε να διορθωθούν.

OTTO έγραψε:Δηλαδή, αν μια πληροφορία αναμένεται από αυτούς που κυβερνούν τον κόσμο, να θεωρηθεί ως γραφική από τους σκεπτικιστές, την αφήνουν να κυκλοφορεί. Αν όμως επηρέαζε τους σκεπτικιστές, δεν θα την άφηναν. Συνεπώς αυτοί που κυβερνούν τον κόσμο αντιμετωπίζουν τους σκεπτικιστές ως μια κρίσιμη κοινωνική ομάδα;
Κατ'αρχάς δε μιλάμε για "αυτούς που κυβερνούν τον κόσμο" αλλά γι'αυτούς που
κυβερνούν την Ελλάδα, που δεν είναι και οι φωτεινοί παντογνώστες, ούτε
και ιδιαίτερα διορατικοί... (για να μιλήσω ευπρεπώς)

Επιπροσθέτως, μπορεί να παίζουν κι άλλοι παράγοντες... μην ξεχνάμε ότι ο Λιακο έχει δουλέψει
και στο ΝΑΤΟ (είναι επιστήμων) και μπορεί να έχει και πολλά κονέ.

Επίσης, στο βαθμό που κατά τη γνώμη μου παρουσιάζει κάποια μπερδεμένα πράγματα
μέσα στα οποία είναι πολλά αστήριχτα, αρκετά ευφάνταστα και κάποιες αλήθειες,
η σκέψη των ανθρώπων δεν μπορεί να τα επεξεργαστεί όπως πρέπει, προκαλείται
και σύγχυση και σε κάθε περίπτωση δε βγαίνει ααφές στίγμα και απόλυτο συμπέρασμα....

Αυτά σίγουρα το σύστημα (με τους εδώ χειριστές του τουλάχιστον)
δεν τα θεωρεί επικίνδυνα ώστε να παρεμποδίσουν οποιαδήποτε ατζέντα,
άσχετα αν δίνει ερέθισμα σε ορισμένους να ψάξουν βαθύτερα...
OTTO έγραψε:αλλά επίσης, ως ΟΤΤΟ, έχω διαχρονικά την άποψη ότι όταν θέλεις να αποκαλύψεις ή να διαδώσεις γνώση που σχετίζεται σε κάποιο βαθμό με την αφύπνιση της ανθρωπότητας, ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΣ, ούτε κοιτάς να ζήσεις από αυτό. Η αφύπνιση, ειδικά όταν δεν εμπλέκονται πρώτες ύλες που έχουν έξοδα (πχ η πληροφορία δεν έχει έξοδα πρώτων υλών) δεν μπορεί να είναι προϊόν προς πώληση. Θα πρέπει να βγάζεις τα προς το ζην από μια κανονική εργασία ή άλλα νορμάλ εισοδήματα (πχ ενοίκια, σύνταξη κλπ), κι έπειτα να αφιερώνεις ελεύθερο χρόνο στον ιερό αγώνα.
Εσύ δεν την πουλάς, εγώ δεν την πουλάω... κάποιοι την πουλάνε, είτε μέσω βιβλίων είτε μέσω
ραδιοφωνικών ή ιντερνετικών εκπομπών (κυρίως εκτός Ελλάδος). Δεν μπορώ να τους κατηγορήσω
για αυτό, διότι αν εισαι δυνατός ερευνητής που αφιερώνεσαι ψυχή τε και σώματι στις έρευνες
και τις μελέτες σου, κάπως πρέπει να ζήσεις..... και αν ο κόσμος που σε παρακολουθεί πληρώσει
για ένα βιβλίο ή σου βάλει κάποιο ποσό στην πειπάλ σου, σε βοηθάει να συνεχίσεις απερίσπαστος
αυτο που τάχθηκες να κάνεις και το κάνεις φιλότιμα, πράγμα που δε θα μπορούσες να κάνεις
αν έπρεπε να δουλεύεις σε αφεντικά ιδιώτες ή δημόσιο. Δεν το βρίσκω καθόλου κακό λοιπόν
να βιοπορίζεται κανείς κάνοντας αυτό που αγαπάει και αυτό που θα'ναι στην τελική και
χρήσιμο για την ανθρωπότητα...
Ο Λιακο όμως, για μένα δεν υπάγεται στην κατηγορία του δυνατού ερευνητή που έχει
αφιερωθεί στα σοβαρά και απόλυτα πάνω στην έρευνα... και για τους λόγους που ήδη
ανέφερα παραπανω (προχειρογραμμένα βιβλία, μη αναφορά στις πηγές, μαζική παραγωγή
για πωλήσεις, και πωλήσεις μέσα από τον τελάλη που βγάζει στην τιβί,)
και βασικό σημείο για μένα, το γεγονός ότι δεν παρουσιάζει (ή αν παρουσιάζει είναι λίγα)
χειροπιαστά τεκμήρια, βιβλιογραφίες ή αξιόπιστες πηγές και γενικότερα, πράγματα
που μπορούν σε μικρό ή μεγάλο βαθμό να αποδείξουν αυτά που προτάσσει.

Βέβαια πρέπει να πω πως δε με χαλάει το γεγονός ότι προάγει την αγάπη για τον Ελληνισμό,
και γενικά δίνει καλά μηνύματα (και για τη θρησκεία)... οποτε εμπορεύεται μεν,
δεν καπηλεύεται ούτε μεταδίδει υπόγεια σκοτεινά μηνύματα, δε. Και στο σάιτ του http://www.el.gr
πέραν των διαφημίσεων (που βάζουν όλοι) και κάποιοι ειδησεογραφικού κομματιού,
η στάση και η θέση του είναι αντινεοταξική. Εχει και ενότητα "νέα τάξη" http://www.el.gr/n-w-o
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12014
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 25 Μαρ 2018, 17:34

Για να γίνω πιο ακριβής, το να κάνεις αφυπνιστικά βίντεο στο youtube, και να έχεις και μία paypal όπου μπορούν όσοι επιθυμούν να σε στηρίξουν με 2 ευρώπουλα, έτσι για να σε βοηθήσουν στην προσπάθεια που κάνεις, δεν εμπεριέχει κάτι κακό. Αντιθέτως θυμίζω ότι ο Λιακό είχε κυνηγήσει νομικά κάποιους που ανέβαζαν σκαναρισμένα τα βιβλιά του στο διαδίκτυο. Ναι μεν νομικώς ήταν δικαίωμά του και σωστό, αλλά ηθικώς το βρίσκω τελείως άκυρο καθότι με αυτήν του την πράξη αποδεικνύει ότι δεν είναι αγωνιστής της αλήθειας, αλλά στυγνός επιχειρηματίας. Σου λέει δηλαδή ότι ή θα το πλερώσεις, ή περαστικά σου. Νομικώς λοιπόν ορθώς έπραξε, αλλά για μένα μόνο αφυπνιστής δεν είναι μετά από αυτήν του την πράξη.

ΥΓ δεν έχω καμία σχέση με το ανέβασμα των βιβλίων του.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 25 Μαρ 2018, 17:42

χμ... να σου πω... αν κυνηγάει ΤΗΝ ΩΡΑ που παλεύει να πουλήσει τα συγκεκριμένα βιβλία,
το καταλαβαίνω. Αν το κάνει ΑΦΟΥ έχει βγάλει την επόμενη σειρά βιβλίων, άρα ό,τι ήταν
να πουλήσει στην προηγούμενη σειρά το έχει πουλήσει, είναι βλακεία.

Εγώ πάντως εχω ανεβάσει 3 κομμάτια που τα πουλούσε μαζί με βιβλία
ύστερα από χρόνια βέβαια, και δεν είπε κουβέντα ούτε έκανε κίνηση.
Βεβαια γι'αυτά τα βίντεο, αν ήταν να με κυνηγήσει κάποιος, αυτός θα ήταν
ο παραγωγός τους, όχι ο Λιακό. :P
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Iceujin
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ 21 Μαρ 2018, 18:10
Irc ψευδώνυμο: Iceujin
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Iωαννινα
Επικοινωνία:

Re: Λιακόπουλος ο αμφιλεγόμενος

Δημοσίευση από Iceujin » Κυρ 25 Μαρ 2018, 17:56

Ο λιακοπουλος για οσους γνωριζουν ειναι καθαρα συνεργατης της νεας ταξης... δινει 100 πραγματα και τα 95 θα ειναι αλλοιωμενα η παραποιημενα, αληθειες λεει μεχρι εκει που θελει... και οτι εχει απο γνωσεις τις κοβει στα μετρα του οπως θελει εκεινος η καλυτερα οπως πρεπει.Επισης δεν αφηνει ποτε την ελευθερια λογου οταν καποιος πει περισσοτερα απο οσα πρεπει!!! δεν ειναι απλα γνωμη ειναι και εμπειρια οτι λεω
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”