Eκτρωσεις

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12025
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 07 Ιαν 2018, 14:42

_Divine_Sinner_ έγραψε:ΟΤΤΟ εσβησες απαντηση σου;
Ναι, δεν είχα καταλάβει το ξεκίνημα αυτού που έγραψες, αλλά μετά νομίζω πως το έπιασα.

Κατά τα άλλα ξέρεις ότι διαφωνούμε κάθετα.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 07 Ιαν 2018, 14:51

Το να ζητάς π.χ φωτιά και τσεκούρι ή ανελέητες τιμωρίες σε κάτι τέτοια ζητήματα είναι η άλλη όψη του συνδρόμου του Σωτήρα. Εκεί κάποιος από πάνω να θεσπίσει σκληρές τιμωρίες και φόβο.
Κακά τα ψέματα σχεδόν όλοι μια μέρα θα αντιμετωπίσουμε σχετικό γεγονός.
Εξαρτάται από τη θέση που θα πάρεις απ όποια θέση και αν είσαι.
Γονέας, γκόμενος, γονέας του κόκκορα του πηδηχταρά, φίλος, φίλη, γκόμενα Νο 2 και αντίζηλο αυτής που έμεινε έγκυος...............................εργοδότης............προϊστάμενος.

Τι κάνεις τότε?

Τι κάνεις όταν σου χτυπάει την πόρτα το πρόβλημα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη υποκρισία από το να βλέπεις θεούσους να σηκώνουν τα λάβαρα, να κόπτονται για τα αγέννητα παιδιά των......άλλων και όταν το πρόβλημα τους χτυπάει την πόρτα να συμπεριφέρονται σαν ζώα (να με συγχωρέσουν τα ζωάκια).
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Jackal » Κυρ 07 Ιαν 2018, 17:38

Για εμένα θα έπρεπε το κράτος να σου λέει εμείνες έγκυος και δεν θες-δεν μπορείς να μεγαλώσεις το παιδί για τους χ λόγους;
αν οι λόγοι είναι οικονομικοί κυρίως θα έπρεπε να δίνει την μέγιστη δυνατή βοήθεια για να το μεγαλώσει.Αν όχι να έλεγε φέρτο
στον κόσμο και δώστο για υιοθεσία.Μέχρι να υιοθετιθεί θα το μεγαλώσουμε εμείς..Χιλιάδες ζευγάρια δεν μπορούν να κάνουν παιδιά
και θα υιοθετούσαν.Επιπλέον το κράτος θα έπρεπε να δίνει κίνητρα για την υιοθεσία και όχι να αποθαρρύνει τα ζευγάρια όπως κάνει
χρόνια τώρα. Για εμένα είναι αμαρτία να σκοτώνεις ένα παιδί και δείχνει πόσο σάπια είναι η κοινωνία μας.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Jackal » Σάβ 13 Ιαν 2018, 12:43

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Σάβ 20 Ιαν 2018, 23:08

Μετά από πολλή σκέψη, και ως αποτέλεσμα της γενικότερης στάσης ζωής μου, να προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός και έντιμος, αναθεωρώ τις απόψεις μου για την έκτρωση.
Το να αποφασίζουμε εμείς τι είναι άνθρωπος και τι όχι είναι ένα λογικό σφάλμα στο οποίο έχουν στηριχθεί πολλές αδικίες και πολλες πληγές της ανθρωπότητας, όπως η δουλεία, το εμπόριο ανθρώπων, οι εθνοκαθάρσεις κλπ.
Δεν μπορω να αποφασίσω εγω και κανείς ότι ενα εμβρυο έστω και μιας ημέρας δεν είναι άνθρωπος εφ όσον έχει ξεχωριστό DNA απο τον γονέα και αποτελεί μια αυτόνομη οντότητα με έναν ανεξάρτητο απο τον γονέα του σκοπό.
-
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12025
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 22 Ιαν 2018, 01:22

Ουάου σίνερ :thumb:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
peleas
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Δευ 16 Δεκ 2013, 14:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από peleas » Δευ 22 Ιαν 2018, 13:23

Ας είμαστε προσεκτικοί με τους αφορισμούς.
Λέμε: Το να αφαιρείς μια ανθρώπινη ζωή είναι ανεπίτρεπτο (άραγε γιατί το να σκοτώνεις μια κατσαρίδα είναι θεμιτό). Όταν όμως σκοτώσεις τον "εχθρό" σε καιρό πολέμου, γίνεσαι ήρωας. Θα μου πει κάποιος "υπερασπίζομαι την πατρίδα μου". Το κρατάω και συνεχίζω.

Μιλάμε για ελευθερία και αυτοδιάθεση. Λέμε: "το σώμα μου μού ανήκει, μαζί με το περιεχόμενο. Επομένως, έχω κάθε δικαίωμα στην έκτρωση".

Σε τι διαφέρει η ζωή του εχθρού μου από τη ζωή ενός αγέννητου παιδιού; Μήπως μπαίνει και η ανθρώπινη ζωή σε διατίμηση χρηστικότητας; Θα μου πει κάποιος "ο εχθρός απειλεί να με υποδουλώσει". Η γυναίκα που επιλέγει την έκτρωση θα μου πεί "το παιδί θα μου καταστρέψει τη ζωή. Κι αν εγώ δε νιώθω καλά, πώς θα το αναθρέψω...". Για τη συγκεκριμένη γυναίκα, ο εχθρός της είναι ένα αγέννητο παιδί...

Η ζωή δεν είναι ζυγαριά. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και οφείλουμε να την αντιμετωπίζουμε με περίσκεψη. Πιστεύω πως είμαστε όλοι κατά των εκτρώσεων ως μέσο αντισύλληψης (γιατί, δυστυχώς, για πολλές γυναίκες ή ζευγάρια αυτό ακόμα συμβαίνει). Αλλά το να απαγορεύουμε τις εκτρώσεις είναι σα να απαγορεύουμε τη δημοκρατία επειδή κάποιοι τη χρησιμοποιούν με λάθος κίνητρο και για λάθος σκοπό.

Εν κατακλείδι, θεωρώ πως η έκτρωση πρέπει να είναι η τελευταία λύση, αφού εξαντληθούν όλες οι εναλλακτικές. Κι εδώ απαιτούνται δομές, όπως έγραψε η ντοκτορέσα μας. Καλύτερα νόμιμα και υπεύθυνα, παρά παράνομα και στα μουλωχτά.
Ανελεύθερος είναι αυτός που στρέφει το βλέμμα στο παράθυρο και βλέπει το παράθυρο...
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 22 Ιαν 2018, 13:30

Ο καθενας μπορει να δωσει το παιδι του σε ιδρυμα. το κανανε πολλοι γονεις λογω κρίσης. Γιατι λοιπον θα της καταστρέψει την ζωη; μηπως φοβάται μην δεθει συναισθηματικα; Ακριβως γιατι δεν ειναι ο εχθρος αλλα ενα αθώο πλασματάκι;
-
Άβαταρ μέλους
peleas
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Δευ 16 Δεκ 2013, 14:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από peleas » Δευ 22 Ιαν 2018, 14:06

_Divine_Sinner_ έγραψε:Ο καθενας μπορει να δωσει το παιδι του σε ιδρυμα. το κανανε πολλοι γονεις λογω κρίσης. Γιατι λοιπον θα της καταστρέψει την ζωη; μηπως φοβάται μην δεθει συναισθηματικα; Ακριβως γιατι δεν ειναι ο εχθρος αλλα ενα αθώο πλασματάκι;
Έχεις ακούσει για "intitutionalized children" (ιδρυματικά παιδιά); Εκτός αν θεωρείς ότι ένα παιδί έχει δικαίωμα στη ζωή, ανεξαρτήτως αν η ποιότητα της ζωής του είναι ανύπαρκτη.¨
Έχεις ακούσει για εμπόριο βρεφών; Ακόμα χειρότερα, εμπόριο οργάνων των βρεφών;

Το πρώτο μέλημα του κοινωνικού λειτουργού είναι να βρεθούν γονείς για το παιδί που θα γεννηθεί. Η νόμιμη οδός της υιοθεσίας πάσχει. Ας μην το αναλύσουμε εδώ.

Ο κόσμος δεν είναι "αγγελικά πλασμένος". Ας υπάρχει η οδός της έκτρωσης και ας διασφαλίσουμε ως κοινωνία ότι η χρήση της θα είναι φειδωλή
Ανελεύθερος είναι αυτός που στρέφει το βλέμμα στο παράθυρο και βλέπει το παράθυρο...
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 22 Ιαν 2018, 14:14

peleas έγραψε:
_Divine_Sinner_ έγραψε:Ο καθενας μπορει να δωσει το παιδι του σε ιδρυμα. το κανανε πολλοι γονεις λογω κρίσης. Γιατι λοιπον θα της καταστρέψει την ζωη; μηπως φοβάται μην δεθει συναισθηματικα; Ακριβως γιατι δεν ειναι ο εχθρος αλλα ενα αθώο πλασματάκι;
Έχεις ακούσει για "intitutionalized children" (ιδρυματικά παιδιά); Εκτός αν θεωρείς ότι ένα παιδί έχει δικαίωμα στη ζωή, ανεξαρτήτως αν η ποιότητα της ζωής του είναι ανύπαρκτη.¨
Έχεις ακούσει για εμπόριο βρεφών; Ακόμα χειρότερα, εμπόριο οργάνων των βρεφών;

Το πρώτο μέλημα του κοινωνικού λειτουργού είναι να βρεθούν γονείς για το παιδί που θα γεννηθεί. Η νόμιμη οδός της υιοθεσίας πάσχει. Ας μην το αναλύσουμε εδώ.

Ο κόσμος δεν είναι "αγγελικά πλασμένος". Ας υπάρχει η οδός της έκτρωσης και ας διασφαλίσουμε ως κοινωνία ότι η χρήση της θα είναι φειδωλή
Αρα αυτο που λες οτι η παθογενεια δικαιολογει το εγκλημα. Αν λοιπον στις φυλακες κινδυνευω να πεσω θυμα βιασμου ή να μου παρουν τα οργανα ή γενικα να ευχομουν να ειχα πεθανει, θα πρεπει το κρατος αν με πιασει για κλοπη να με σκοτωσει αντι νε με στειλει φυλακη για να με γλιτωσει απο τα βάσανα; προφανως το θεμα ειναι να γινουν καλυτερες οι δομες και οχι να κανουμε mainstream ενα εγκλημα. Αν το παιδι ειχε γεννηθει και οι γονεις του δεν μπορουσαν να το μεγαλωσουν(πχ ηταν τζάνκια); τοτε καλυτερα να το σκοτωναν οι κοινωνικοι λειτουργοι απο το να το παρουν απο τους γονεις;
Φυσικα και το να σε σκοτωσω ειναι χειροτερη λυση απο το να σε αφησω να ζησεις και να υποφερεις. Δεν ειμαι εγω αυτος που θα αποφασισει αν θα πεθανεις. Μεγαλωσε και αν θες αυτοκτονησε.
-
Άβαταρ μέλους
peleas
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Δευ 16 Δεκ 2013, 14:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από peleas » Δευ 22 Ιαν 2018, 15:58

_Divine_Sinner_ έγραψε: Αρα αυτο που λες οτι η παθογενεια δικαιολογει το εγκλημα. Αν λοιπον στις φυλακες κινδυνευω να πεσω θυμα βιασμου ή να μου παρουν τα οργανα ή γενικα να ευχομουν να ειχα πεθανει, θα πρεπει το κρατος αν με πιασει για κλοπη να με σκοτωσει αντι νε με στειλει φυλακη για να με γλιτωσει απο τα βάσανα; προφανως το θεμα ειναι να γινουν καλυτερες οι δομες και οχι να κανουμε mainstream ενα εγκλημα. Αν το παιδι ειχε γεννηθει και οι γονεις του δεν μπορουσαν να το μεγαλωσουν(πχ ηταν τζάνκια); τοτε καλυτερα να το σκοτωναν οι κοινωνικοι λειτουργοι απο το να το παρουν απο τους γονεις;
Φυσικα και το να σε σκοτωσω ειναι χειροτερη λυση απο το να σε αφησω να ζησεις και να υποφερεις. Δεν ειμαι εγω αυτος που θα αποφασισει αν θα πεθανεις. Μεγαλωσε και αν θες αυτοκτονησε.
Αυτό κατάλαβες ότι λέω;
Καλά κρασά...
Ανελεύθερος είναι αυτός που στρέφει το βλέμμα στο παράθυρο και βλέπει το παράθυρο...
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 22 Ιαν 2018, 16:12

peleas έγραψε:
_Divine_Sinner_ έγραψε: Αρα αυτο που λες οτι η παθογενεια δικαιολογει το εγκλημα. Αν λοιπον στις φυλακες κινδυνευω να πεσω θυμα βιασμου ή να μου παρουν τα οργανα ή γενικα να ευχομουν να ειχα πεθανει, θα πρεπει το κρατος αν με πιασει για κλοπη να με σκοτωσει αντι νε με στειλει φυλακη για να με γλιτωσει απο τα βάσανα; προφανως το θεμα ειναι να γινουν καλυτερες οι δομες και οχι να κανουμε mainstream ενα εγκλημα. Αν το παιδι ειχε γεννηθει και οι γονεις του δεν μπορουσαν να το μεγαλωσουν(πχ ηταν τζάνκια); τοτε καλυτερα να το σκοτωναν οι κοινωνικοι λειτουργοι απο το να το παρουν απο τους γονεις;
Φυσικα και το να σε σκοτωσω ειναι χειροτερη λυση απο το να σε αφησω να ζησεις και να υποφερεις. Δεν ειμαι εγω αυτος που θα αποφασισει αν θα πεθανεις. Μεγαλωσε και αν θες αυτοκτονησε.
Αυτό κατάλαβες ότι λέω;
Καλά κρασά...

Ειπες μεσα σε όλα αυτό.
Εκτός αν θεωρείς ότι ένα παιδί έχει δικαίωμα στη ζωή, ανεξαρτήτως αν η ποιότητα της ζωής του είναι ανύπαρκτη.¨
Και λεω πως ναι. Δεν ειναι ροδινα στα ιδρυματα και σιγουρα ειναι καλυτερο να μεγαλωνανε με κατάλληλους γονεις. Αλλα απο τον θάνατο ειναι καλύτερα.
Στο ιδρυμα εχεις την ευκαιρια να παλέψεις. Στον θάνατο όχι.
-
Άβαταρ μέλους
peleas
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Δευ 16 Δεκ 2013, 14:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από peleas » Δευ 22 Ιαν 2018, 16:28

_Divine_Sinner_ έγραψε:
Ειπες μεσα σε όλα αυτό.
Εκτός αν θεωρείς ότι ένα παιδί έχει δικαίωμα στη ζωή, ανεξαρτήτως αν η ποιότητα της ζωής του είναι ανύπαρκτη.¨
Και λεω πως ναι. Δεν ειναι ροδινα στα ιδρυματα και σιγουρα ειναι καλυτερο να μεγαλωνανε με κατάλληλους γονεις. Αλλα απο τον θάνατο ειναι καλύτερα.
Στο ιδρυμα εχεις την ευκαιρια να παλέψεις. Στον θάνατο όχι.
Απομονώνεις φράσεις. Μίλησα και για εμπόριο οργάνων βρεφών. Εκεί που βρίσκεται η επιλογή.
Τι επιλογές έχει ένα παιδί με σύνδρομο Ντάουν.

Επίσης, είπα και αυτό:
peleas έγραψε: Εν κατακλείδι, θεωρώ πως η έκτρωση πρέπει να είναι η τελευταία λύση, αφού εξαντληθούν όλες οι εναλλακτικές. Κι εδώ απαιτούνται δομές, όπως έγραψε η ντοκτορέσα μας. Καλύτερα νόμιμα και υπεύθυνα, παρά παράνομα και στα μουλωχτά.
Αν το κράτος και οι θεσμοί δούλευαν άψογα και αν οι υποψήφιοι γονείς ήταν συνειδητοί και πληροφορημένοι, δεν θα κάναμε αυτή τη συζήτηση τώρα.
Ανελεύθερος είναι αυτός που στρέφει το βλέμμα στο παράθυρο και βλέπει το παράθυρο...
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 22 Ιαν 2018, 18:55

Οκ ας πουμε οτι δεν σκοτωνει το παιδι και γεννιεται. και υπαρχουν εμποροι οργάνων. σε καποιο παιδι θα λαχει να το σκοτωσουν για να του κλεψουν τα οργανα. αν δεν ειναι το συγκεκριμενο παιδι; Να το σκοτωσουμε προληπτικα μηπως πεσει στο μελλον θυμα εγκληματιων;
Τι ειναι πιο πιθανο; να πεθανει ενα παιδι απο εμπορους οργάνων ή απο εκτρωση; Μπορει να ειναι το ενα στο εκατομμυριο που θα του παρουν τα οργανα ή να ειναι σιγουρα νεκρο αμα το σκοτωσουν. Οσον αφορα τα παιδια με συνδρομο νταουν και παλι το κρατος θα πρεπει να τα προσεξει αν δεν τα θελουν οι γονεις.
-
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Πέμ 22 Φεβ 2018, 22:45

Διαβασα οτι στην φινλανδια δεν υπαρχουν παιδια με συνδρομο νταουν λογω προγενετικου ελέγχου. και αναρρωτιεμαι αν αυτο ειναι ναζισμός.
-
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12025
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Παρ 23 Φεβ 2018, 01:47

Παγκόσμια ημέρα σκέψης :loco:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12025
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Τρί 27 Φεβ 2018, 01:22

Παρακαλώ ΜΗΝ το δείτε όσοι είστε ταλαιπωρημένοι από άλλα... αφήστετο για άλλη μέρα. :(

Δυστυχώς πρέπει να κυκλοφορούν τέτοια μπας και κάποιοι ξυπνήσουν.


https://www.youtube.com/watch?v=qHTpVVXOO_w
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Jackal » Σάβ 03 Μαρ 2018, 16:50

Για όσους ξέρουν αγγλικά..
είναι για την σατανική Planned Parenthood !!
και για να μην μπερδευτείται abortion= έκτρωση, adorption= υιοθεσία.


https://www.youtube.com/watch?v=acb1KUESU6M
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Aquila
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1763
Εγγραφή: Κυρ 21 Αύγ 2016, 17:18
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 212 φορές
Έλαβε Likes: 460 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από Aquila » Σάβ 03 Μαρ 2018, 21:13

OTTO έγραψε:Παρακαλώ ΜΗΝ το δείτε όσοι είστε ταλαιπωρημένοι από άλλα... αφήστετο για άλλη μέρα. :(

Δυστυχώς πρέπει να κυκλοφορούν τέτοια μπας και κάποιοι ξυπνήσουν.


https://www.youtube.com/watch?v=qHTpVVXOO_w

Δυστυχώς παρά τις προειδοποιήσεις σου, το είδα... :banghead:
Και ημουν και κουρασμενος σωματικα κ νοητικά. Βραστα να πάνε δηλαδή.
Αν και έπρεπε να το φανταστω τι με περιμενει, μιας και το thumbnail του video, μιλουσε από μόνο του.
Άμα ξαναδώ εγώ βιντεο σ'αυτό το νήμα, εμένα να με φτύσετε ομαδικώς. :help:

2 πράγματα κρατώ:
α) αυτό είναι το πιο σκληρό νήμα που υπάρχει στα Ιδεο. Τέλος! (αντε βάζω και το πιτσαγκεητ μεσα).
β) αυτό το βιντεακι, είναι ξεκάθαρη απόδειξη αυτών που προσπαθούσαμε να αποδείξουμε (εγώ και η Βασούλα) στην προηγούμενη σελίδα, ότι δηλαδή ΔΕΝ υπάρχει μόνο μια μέθοδος εκτρωσης, βλέπε "Vacuum Aspiration".
Κανενα μηχανημα, καμια τρόμπα, και κανενα ρούφηγμα δεν γίνεται στην συγκεκριμένη διαδικασία εκτρωσεως.
Όλα γίνονται με το χέρι του χειρουργου, λαβίδα, διαμελισμός, και τέλος... :bye:
₪₪₪₪₪₪ ЭЄ ₪₪₪₪₪₪
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 03 Μαρ 2018, 22:03

http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 38#p100738

και πέραν αυτού ουδέν
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12025
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 04 Μαρ 2018, 01:07

ArELa έγραψε: http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 38#p100738

και πέραν αυτού ουδέν

Απορώ πώς μπορούν και εκτελούν τις εκτρώσεις οι γιατροί. Τόσο τέρατα είναι;
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 04 Μαρ 2018, 12:47

OTTO έγραψε:
ArELa έγραψε: http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 38#p100738

και πέραν αυτού ουδέν

Απορώ πώς μπορούν και εκτελούν τις εκτρώσεις οι γιατροί. Τόσο τέρατα είναι;
Ειναι οπως η εποχη που οι αμερικανοι ειχαν σκλαβους. Ενας ιδιοκτητης σκλαβων δεν ηταν τερας, απλα το πλαίσιο τον εκανε να το θεωρεί σωστο. Αν του έλεγες οτι κανει λαθος θα σου ελεγε "κοιτα την δικια σου περιουσία και μην ασχολεισαι με την δικια μου". Ακριβως οπως μιλαει για το σωμα της μια φεμινιστρια.
Και ναι η περιουσια του ανηκει (οχι ομως ή ανθρωποι), το σωμα της γυναικας ειναι δικο της όχι ομως το εμβρυο που ειναι μια ζωη.
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Μαρ 2019, 09:44

Πληροφορία και είδηση ΣΟΚ για νομοσχέδιο που θέλει να περάσει
ο κυβερνήτης της πολιτείας Βιρτζίνια (ΗΠΑ)

https://youtu.be/6vHprtZ5BzI?t=1801
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Τρί 05 Μαρ 2019, 17:05

Ένα 12 χρόνο κορίτσι έπεσε θύμα βιασμου και γέννησε το μωρό επειδή ο ιατρός αρνήθηκε να κάνει έκτρωση. Το γέννησε με καισαρική. Το πρόβλημα είναι πως με την έκτρωση είτε είσαι υπέρ είτε κατά. Δεν μπορείς να πεις ότι είσαι υπέρ στην μια περίπτωση και κατά στην αλλη. Δεν μπορείς να πεις "να γίνεται σε περίπτωση που το έμβρυο προέρχεται από βιασμό" να γίνεται εκτρωση" αν την έκτρωση την θεωρείς δολοφονία. Γιατί και ένα προϊόν βιασμου αν το θεωρήσουμε ανθρωπο έχει δικαίωμα στην ζωη. Οπότε ναι στην έκτρωση ή όχι χωρίς "ναι μεν αλλά"
-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Eκτρωσεις

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 05 Μαρ 2019, 17:25

_Divine_Sinner_ έγραψε:
Τρί 05 Μαρ 2019, 17:05
Ένα 12 χρόνο κορίτσι έπεσε θύμα βιασμου και γέννησε το μωρό επειδή ο ιατρός αρνήθηκε να κάνει έκτρωση. Το γέννησε με καισαρική. Το πρόβλημα είναι πως με την έκτρωση είτε είσαι υπέρ είτε κατά. Δεν μπορείς να πεις ότι είσαι υπέρ στην μια περίπτωση και κατά στην αλλη. Δεν μπορείς να πεις "να γίνεται σε περίπτωση που το έμβρυο προέρχεται από βιασμό" να γίνεται εκτρωση" αν την έκτρωση την θεωρείς δολοφονία. Γιατί και ένα προϊόν βιασμου αν το θεωρήσουμε ανθρωπο έχει δικαίωμα στην ζωη. Οπότε ναι στην έκτρωση ή όχι χωρίς "ναι μεν αλλά"



Πάλι στη φιλοσοφία το'ριξες. Για πες μου τώρα επί του πρακτέου:

1/ Οταν η εγκυμοσύνη είναι στο 3ο τρίμηνο (δηλ. 7ο , 8ο, ή 9ο μήνα)
συμφωνείς να γίνεται έκτρωση?

2/ Όταν ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ υγιές νεογνό, συμφωνείς να θεωρείται ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ πάντα
"εκτρώσιμο προϊόν" και να θανατώνεται άμα τη εμφανίσει (γεννήσει)
εφ'όσον θα το συμφωνήσει ο γονέας και ο μαιευτήρας?
(που εδώ φυσικά μιλάμε για βρεφοκτονία, δολοφονία δηλαδή)


Γιατί ΑΥΤΑ προωθεί το νομοσχέδιο της βιρτζίνια που θα ήξερες αν με είχες ακούσει,
και δε μιλάμε για την απλή "ηθική διατύπωση άποψης" για μια έκτρωση
όταν είναι φερ'ειπείν στο πρώτο τρίμηνο.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”