ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Περί ανέμων και υδατων
προσώπων και πραγμάτων
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Μάιος 2011, 14:20

το θέμα είναι ποιες μάζες χειραγωγούνται ευκολότερα, και διοχετεύονται σε ευρώπες αμερικές και ασίες για να δημιουργούν σοβαρά προβλήματα, αυτές οι μάζες αν εκλείψουν (και μία από τις μεγαλύτερες είναι αυτή των φανατικών μουσουλμάνων) τότε χτύπησες αυτούς που τις χειραγωγούσαν. θα πρέπει να βγουν μετά στην φόρα, και να σε πολεμήσουν οι ίδιοι, να δεις τον πραγματικό εχθρό που δεν είναι άλλος από αυτούς που έχουν προσκυνήσει το Κέρδος τον Μαμμωνά, τους υλιστές με τον ερπετοειδή εγκέφαλο.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Μάιος 2011, 14:25

τα κοστουμάτα καθίκια είναι κρυμμένα πίσω από άλλους μισθοφόρους προφυλαγμένα, ασφαλείς στους "πύργους" τους και στους "προσωπικούς τους επίγειους παραδείσους".
όταν από μικρά αγόρια ζουν στην πλύση εγκεφάλου και σφάζουν με την πρώτη ευκαιρία, οι επιλογές είναι λίγες, πρέπει να σώσεις την μάνα όπου και να βρίσκεται και να της δείξεις μια ζωή ανθρώπινη, την κοπέλλα, καθώς και το μικρό αγόρι που ακόμα δεν του στραπατσάρανε ανεπανόρθωτα την νοημοσύνη και το αυτόβουλον.
και μην ξεχνά κανείς ότι οι φανατικοί μουσουλμάνοι έχουν κι αυτοί για εχθρό αυτούς που τους χειραγωγούν. διότι αυτοί είναι μανούλες στο να κρύβουν τα αληθινά τους πρόσωπα και σχέδια, την ανθρωπότητα την έχουν να σιγοβράζει στο καζάνι που έφτιαξαν ρίχνοντας τα απαραίτητα υλικά πρώτα.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 09 Μάιος 2011, 14:27

Φωτεινη εχεις καταπιει νομιζω εξ ολοκληρου τα περι αντιπαλότητας Αμερικής - Ισλαμ το οποιο φτιάχτικε για εσωτερικη κατανάλωση του χαμηλου επιπεδου αμερικάνικου λαου. Των επιπεδου Homer simpson.
Oι ΗΠΑ δεν εχουν κανενα μα κανενα θεμα και καμια αντιπαλότητα με το Ισλαμ.
Δεν ξινουν τα απαυτά τους για το αν οι κακοι μουσουλμανοι κακοποιουν γυναίκες, αν κτηνοβατουν ή αν βιαζουν παιδια.
Δεν τους νοιαζουν αυτα.
Δεν τους ενδιαφέρουν επισης ιδιαίτερα τα δίκαια της Ελλάδας. Αντιθέτως κανουν τεμενάδες στην τουρκια (η οποια εχει και ισλαμικό πληθυσμο).
Στο κόσσοβο ηταν με τους μουσουλμάνους.
Μην καταπίνεις ευκολα το δολοματάκι οτι και καλα οι αμερικάνοι προασπίζουν την Ελευθερία και οτι υπαρχει κανας πόλεμος δυσης- ισλαμ.
Αυτός ο πόλεμος Υπαρχει μονο στο κεφάλι των ελευθερων αμερικάνων και αγγλων (τους οποιους παρακολουθει μια κάμερα ακομα και στη τουαλέτα που χέζουνε, για το καλο τους βρε οχι για να τους παρουν την ελευθερια, εξαλου η δυση ειναι το συνωνυμο της Ελευθεριας και η ανατολη το συνωνυμο της σκλαβιας και οι Ελληνες ως νεοι θερμοπυλομαχοι θα τους σταματήσουμε και θα σωσουμε αυτην την ελευθερη δυση των ίσων ευκαιριών και της ελευθερίας που απολαμβανουν όλοι :lol: ).
Οχι καλο μου ο εχθρος εχει διαβει τις θερμοπυλες ηδη. δυστηχως δεν ηταν κανενας εκει. και ο εχθρος λεγεται ΔΝΤ και οποιοσδηποτε αλλος
προσπαθει να πουλησει την χώρα.
Δεν υπάρχει ενος ειδους πόλεμος. ξερεις πολυ καλα οτι υπαρχει ο ηλεκτρονικος πολεμος, ο οικονομικος κλπ εκτος απο αυτον με τα όπλα.
Αυτή τη στιγμη δεχόμαστε πόλεμο ως χώρα. Σε λιγο η ακροπολη θα γινει παράρτημα των Μακντοναλτς κι εμεις θα μιλαμε για την ελευθερια της χώρας σε επίπεδο συνόρων.
Ακομα περιμένουμε να δουμε τι ελεγε η ψαρουδα στον πρόεδρο της δημοκρατίας για τις ανακαταταξεις; η το καταλαβαμε; Ανακατατάξεις....
Τα συνορα δεν θα αλλάξουνε αλλα η χώρα σίγουρα μας ανηκει λιγοτερο απο οσο μας ανηκε περσί και του χρόνου ακόμα λιγότερο.
Μεχρι που στο τέλος ολα θα αλλάξουν ιδιοκτησία.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 09 Μάιος 2011, 14:27

Και κάτι άλλο:

Πίσω σ'αυτή την ατακάρα...
Blue Ice έγραψε:Ο Αντιαμερικανισμός σου Αρέλα βγάζει μάτι!!!
Εσύ να μου πεις γιατί είσαι φίλα προσκείμενη στον Αμερικάνο, έχοντας έναν Μπους να υποστηρίζει φανατικά τα σκόπια στο "μακεδονικό" τους παραλήρημα, και γενικά έναν Λευκό Οίκο, απ'τον οποίο η Ελλάδα δεν έχει δει χαϊρι, και πάντα είναι ΥΠΟ.
Επίσης, να συνυπολογίζεις πως σήμερα είναι ο Αραβικός κόσμος , η Λιβύη κι όλα τ'άλλα κράτη της Μ. Ανατολής από τα οποία έχουν πολλά ν'αρπάξουν και παίζουν πολλά συμφέροντά τους (γι'αυτό και δαιμονοποιούνται κι εσύ ΜΑΣΗΣΕΣ), αλλά αύριο μπορεί να είσαι εσύ, στο βαθμό που ΕΠΟΦΘΑΛΜΙΟΥΝ και ήδη σφετερίζονται μεγάλο μέρος του πλούτου μας- ώσπου στο τέλος δε θα μας πάρουν μονο τα σώβρακα, θα μας πάρουν και την αρχαία κληρονομιά μας, και τα εδάφη εκείνα που'χουν "ειδικές ενέργειες", και ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Τότε θα γίνουμε εμείς οι κακοί, και τότε θέλω να δω τι εξυπνάδες θα λες για τους μουσουλμάνους, αφήνοντας κυριολεκτικά ΑΛΩΒΗΤΟΥΣ τους πρωτομάστορες της εγκληματικότητας και των σφετερισμών ΠΑΝΤΟΥ στον πλανήτη!
Blue Ice έγραψε:Το Ελληνικό πνεύμα τοποθετεί πάνω από όλα την Ελευθερία, όχι την Ειρήνη...
Και για σένα Ελευθερία σημαίνει ο αποδεκατισμός ανθρώπων; Ή να αφεθεί ο καθένας στα του οίκου του και να ΣΥΝΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΡΗΝΙΚΑ με τον γείτονά του; Να μισούμε λαούς (και μουσουλμάνους και όποιους άλλους αποφασίσουν να μας πασάρουν για "κακούς" ) και να θέλουμε την εξόντωσή τους;

Ωραίο "ελληνικό" πνεύμα κουβαλάς. Να το χαίρεσαι.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Dread » Δευ 09 Μάιος 2011, 14:31

Παιδιά μήπως βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος ?

Καλά όλα αυτά για τους "άπιστους" από την μία και από την άλλη μεριά. Αποτρόπαια πράγματα και φρικαλαιότητες έχουν κάνει όλοι , σε όλο το βάθος της ιστορίας (τώρα γιατί και από ποιόους έγιναν, είναι μια άλλη ιστορία...)

Αλλά αυτή την στιγμή, δεν νομίζω ότι πρέπει να βάλουμε τα στην ζυγαριά, και όποιος κερδίσει, να "σφάξουμε" τον άλλον. Αλλιώς διαιωνίζουμε το πρόβλημα.

Το θέμα είναι τόοοοοσο μεγαλύτερο από όλα αυτά, που και μόνο να αναλωθώ σε τέτοιες σκέψεις π.χ. ποιος φταίει, ποιός είναι "μισάνθρωπος" (αν και μόνο η αναφορά σε άνθρωπο με τέτοιο χαρακτηρισμό δεν με αντιπροσωπεύει καθόλου), αν θέλουνε σφάξιμο, κρέμασμα, ψήσιμο στους 200 βαθμούς για μια ώρα, και όλες αυτές τις ωραίες βαρβαρότητες, μόνο να συνεισφέρω στο τριπάκι που μας έχουν βάλει θα καταφέρω.

Συγχωρέστε με λοιπόν που θα ψάχνω για άλλα πράγματα και δεν θα τρέφω τους δολοφόνους της σκέψης μου...
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Μάιος 2011, 14:35

στρέφεις μετά εναντίον του ΚΟΙΝΟΥ ΕΧΘΡΟΥ όλες τις υγιείς μάζες, με τα θρησκευτικά τους πιστεύω απείραχτα, την πολιτιστική τους κληρονομιά, αλλά τα αρρωστημένα κομμάτια των μαζών για να μην διαφθείρουν άλλο τις κοινωνίες που βρίσκονται και τις υποβάλλουν είτε σε μεγάλα μαρτύρια είτε σε λοβοτομή, πρέπει να εξοντωθούν πάση θυσία. δεν υπάρχει έθνος ή ράτσα χωρίς την δική της τέτοια μάζα που δολίως λειτουργεί ενάντια στο πανανθρώπινο συμφέρον, δολίως και χειραγωγούμενα, ο Καντάφι πχ προσπάθησε να ελέγξει ορισμένα πράγματα, και γι' αυτό πχ οι γυναίκες τύγχαναν καλύτερης μεταχείρισης από άλλα μουσουλμανικά κράτη. φυσικά κι ο Καντάφι είχε τις δικές του υποτροπιάσεις. η θρησκεία βλέπετε η συγκεκριμένη είναι γεμάτη από αυτές ειδικά αν είσαι άντρας.

και να πω και το επιστέγασμα όλων αυτών: οι πατριαρχικές θρησκείες είναι το μέγα πρόβλημα και οι φαλλοκρατικές κοινωνίες, οι οποίες δεν γνωρίζουν σύνορα.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Μάιος 2011, 14:42

Dread έγραψε:Παιδιά μήπως βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος ?

Καλά όλα αυτά για τους "άπιστους" από την μία και από την άλλη μεριά. Αποτρόπαια πράγματα και φρικαλαιότητες έχουν κάνει όλοι , σε όλο το βάθος της ιστορίας (τώρα γιατί και από ποιόους έγιναν, είναι μια άλλη ιστορία...)

Αλλά αυτή την στιγμή, δεν νομίζω ότι πρέπει να βάλουμε τα στην ζυγαριά, και όποιος κερδίσει, να "σφάξουμε" τον άλλον. Αλλιώς διαιωνίζουμε το πρόβλημα.

Το θέμα είναι τόοοοοσο μεγαλύτερο από όλα αυτά, που και μόνο να αναλωθώ σε τέτοιες σκέψεις π.χ. ποιος φταίει, ποιός είναι "μισάνθρωπος" (αν και μόνο η αναφορά σε άνθρωπο με τέτοιο χαρακτηρισμό δεν με αντιπροσωπεύει καθόλου), αν θέλουνε σφάξιμο, κρέμασμα, ψήσιμο στους 200 βαθμούς για μια ώρα, και όλες αυτές τις ωραίες βαρβαρότητες, μόνο να συνεισφέρω στο τριπάκι που μας έχουν βάλει θα καταφέρω.

Συγχωρέστε με λοιπόν που θα ψάχνω για άλλα πράγματα και δεν θα τρέφω τους δολοφόνους της σκέψης μου...

αγαπητέ, δεν γίνεται σε αυτόν τον κόσμο που ζούμε να μην φτάσουμε στο σημείο να θέσουμε προτεραιότητες. ένα αγοράκι που μεγάλωσε σε θρησκευτικό περιβάλλον φανατισμού, είτε μουσουλμανικού είτε ινδουϊστικού είτε και χριστιανικού ή εβραϊκού, και είναι έτοιμο ως άντρας να επιβάλλει με την βία και την βαρβαρότητα τα οποία θεωρεί άγια πράγματα κι όχι βία κι όχι βαρβαρότητα, δεν παίρνει γιατρειά. το ό,τι του στέρησαν την ανθρωπιά τα τομάρια που το δίδαξαν έτσι δεν είναι λόγου χάρη δικό μου φταίξιμο. εγώ έχω το δικαίωμα να προασπίζω και να αμύνομαι σαν άνθρωπος εναντια σε ό,τι απάνθρωπο έρχεται στον διάβα μου. και την κρίσιμη ώρα όταν τίθεται θέμα επιβίωσης της ανθρωπιας αφού εγώ είμαι εκπρόσωπος της, ναι θα τον σφάξω αν μπορώ αυτόν ή αυτήν που έρχεται να με σφάξει γιατί έγινε απάνθρωπο κτήνος. γιατί όταν θα σφάζει εμένα, τότε θα σφάζει ένα κομμάτι της ανθρωπιάς και της ελεύθερης σκέψης.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Μάιος 2011, 14:59

κλείνοντας θα πω το εξής:

το σφάξιμο εμένα κάτι θα με διδάξει, θα το φιλοσοφήσω μετά, θα αυτοαναλυθώ, θα το επεκτείνω, θα νιώσω τύψεις, θα πω στον εαυτό μου "έσφαξες ένα απάνθρωπο κτήνος, έγινες κι εσύ το ίδιο;" κι ίσως μετά ψάξω να βρω νέες λύσεις αντί της σφαγής, ίσως βρω απαντήσεις που να με κρατήσουν σε αυτήν την τακτική, εξαρτάται,

πιστεύει κανείς ότι αυτά τα απάνθρωπα άτομα των όχλων των φανατισμένων κάθονται και στοχάζονται μετά την σφαγή αν έπραξαν καλά; ή μήπως κόβουν και κανένα κεφάλι πτώματος και περιχαρείς το πάνε στο χωριό τους να δείξουν πόσο άντρες ήταν και πόσο άγια πράγματα έκαμαν; ή μήπως θα κοιμηθούν σαν πουλάκια γιατί την συνείδησή τους την έχουν χάσει πολύ πριν επιδοθούν σε βαρβαρότητες;

και τι θα γίνει αυτός ο πλανήτης αν επικρατήσουν

η Ελίτ
και οι φανατισμένες μάζες;
οι λοβοτομημένοι πολιτες;

δεν θα χαθεί η ελπίδα, που με έναν απλό αναγραμματισμό γίνεται λεπίδα. ευχαριστώ για την συζήτηση.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Dread » Δευ 09 Μάιος 2011, 15:03

ένα αγοράκι που μεγάλωσε σε θρησκευτικό περιβάλλον φανατισμού, είτε μουσουλμανικού είτε ινδουϊστικού είτε και χριστιανικού ή εβραϊκού, και είναι έτοιμο ως άντρας να επιβάλλει με την βία και την βαρβαρότητα τα οποία θεωρεί άγια πράγματα κι όχι βία κι όχι βαρβαρότητα, δεν παίρνει γιατρειά
Θα συμφωνήσω με αυτό ..... :thumb:
το ό,τι του στέρησαν την ανθρωπιά τα τομάρια που το δίδαξαν έτσι δεν είναι λόγου χάρη δικό μου φταίξιμο. εγώ έχω το δικαίωμα να προασπίζω και να αμύνομαι σαν άνθρωπος εναντια σε ό,τι απάνθρωπο έρχεται στον διάβα μου. και την κρίσιμη ώρα όταν τίθεται θέμα επιβίωσης της ανθρωπιας αφού εγώ είμαι εκπρόσωπος της, ναι θα τον σφάξω αν μπορώ αυτόν ή αυτήν που έρχεται να με σφάξει γιατί έγινε απάνθρωπο κτήνος. γιατί όταν θα σφάζει εμένα, τότε θα σφάζει ένα κομμάτι της ανθρωπιάς και της ελεύθερης σκέψης.
Εδώ είμαι μαζί σου απόλυτα. Και αν έρθει αυτή η στιγμή, κι εγώ έτσι πιστεύω πως θα κάνω.... :ups:

Αλλά,
αγαπητέ, δεν γίνεται σε αυτόν τον κόσμο που ζούμε να μην φτάσουμε στο σημείο να θέσουμε προτεραιότητες.
.... οι προτεραιότητες που λες , είναι αυτές που ανέφερα πριν. Απλά εγώ έχω διαλέξει (για τώρα που μιλάμε) άλλες αναζητήσεις... :)
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Μάιος 2011, 15:23

ναι, ομοίως, ξέρω όμως από τώρα ότι την κρίσιμη ώρα ή θα βγει η Ζήνα από μέσα μου ή μια Μεσολογγίτισα. :D
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Blue Ice » Δευ 09 Μάιος 2011, 18:13

Divine δεν είπα σύγκρουση "ΗΠΑ - Ισλάμ", είπα σύγκρουση "Δύσης - Ισλάμ" και σαφώς δεν περιορίζομαι μόνο στο θρησκευτικό χαρακτήρα της σύγκρουσης. Και παρά τα αρνητικά σημεία, ο πολιτισμός της Δύσης (που βασίζεται στον Ελληνικό) είναι απείρως ανώτερος από αυτόν του Ισλάμ.

Δηλαδή Αρέλα εσύ κατάλαβες ότι είμαι φιλοαμερικανή;;; Και μετά λές ότι έβγαλες τις τσίμπλες... Από τα βάθη του χρόνου -πόσο μάλλον σήμερα - καμία χώρα δεν μπορεί να ζήσει χωρίς συμμάχους. Και σε αυτή τη χρονική στιγμή το συμφέρον της Ελλάδος είναι να ταχθεί με το πολιτισμικό της δημιούργημα, τη Δύση, απέναντι στη σκοταδιστική Ανατολή που γι ακόμα μια φορά προσπαθεί να εισβάλλει στην Ευρώπη. Την ίδια Ανατολή που πολεμάμε ως Έλληνες εδώ και 2500 χρόνια.

Λες συνέχεια "να αφήσουμε τους μουσουλμάνους στα του οίκου τους". Ξέρεις ότι ο οίκος τους είναι γεμάτος ομήρους που βασανίζονται και εκτελούνται καθημερινώς;; Σε ενοχλούν τα Predators με τους Hellfire που πέφτουν στο Πακιστάν, δεν σε ενοχλεί όμως που λιθοβολούνται μικροί πακιστανοί επειδή "βλασφήμισαν";;

Σε ενοχλούν οι Αμερικανοί στο Αφγανιστάν, δεν σε ενοχλεί όμως η ασέβεια, αχαριστία και δολοφονική φύση των Αφγανών που καθημερινά βιώνουμε στην Ελλάδα ή οι μπούρκες που επιβάλλουν οι Ταλιμπάν ή οι επιθέσεις σε σχολεία θηλεών;;

Σε ενοχλούν οι απώλειες αμάχων στο Ιράκ, δεν σε ενοχλούν οι πολύ μεγαλύτερες απώλειες αμάχων Ελλήνων και Αρμενίων το 1922 από μουσουλμάνους Τούρκους;;;

Οι μουσουλμάνοι θα δημιουργούν πάντα προβλήματα γιατί η θρησκεία τους είναι ολόκληρο σύστημα που εφαρμόζεται σε κάθε πλευρά της ζωής τους. Και είναι μια απάνθρωπη, σκοταδιστική θρησκεία σαν τους καμηλιέρηδες που τη δημιούργησαν.

Όλες αυτές τις μαλακίες για την "κακιά Αμερική και Αγγλία" τις έλεγα και εγώ παλαιότερα, μέχρι που είδα και έζησα τους Αφγανούς, Πακιστανούς, Άραβες και Παλαιστίνιους. Ούτε για δούλοι δεν αξίζουν...
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 09 Μάιος 2011, 18:26

Ξιφομαχε το οτι η δυση ειναι πολιτισμικο δημιουργημα της Ελλαδας δεν σημαινει οτι η Ελλαδα πρεπει να ταχθει στο πλευρό της.
Αν το παιδι μου γινει δολοφονος δεν θα του πω. τι καλα βρε που δολοφονεις. σου ξεφυγε ενας μπινες γιε μου.
Παλι μπαινεις στην λογικη του συγκριτισμου. Αφου ειναι κακοι οι αφγανοι (ξεχνας οτι η βορεια συμμαχια την οποια υποστηριξαν οι αμερικανοι δεν ηρθε απο τον άρη, κι αυτοι αφγανοι ειναι), τοτε ειναι καλοι οι αμερικανοι και οι αγγλοι.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Μάιος 2011, 18:37

δεν νομίζω ότι εμείς διαμορφώσαμε τον λεγόμενο δυτικό πολιτισμό, μάλλον στην Pax Romana βασίστηκε, χρησιμοποιήθηκαν δε όσα μπόρεσαν να καταλάβουν από Αρχαία Ελλάδα με υποδεέστερο τρόπο από αυτόν ακόμα των Ρωμαίων. ούτε κατά διάνοια στις σημερινές δυτικές κοινωνίες βλέπω κάτι που μου θυμίζει Αρχαία Ελλάδα. το κακό είναι ότι προσπάθησαν αυτόν τον σκοταδισμό, την λησμονιά, και σε μας.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15811
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 344 φορές
Έλαβε Likes: 450 φορές

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 09 Μάιος 2011, 20:35

Δεν υπάρχει πόλεμος μεταξύ Δυτικών και μουσουλμάνων. Αντίθερα οι φανατικοί μουσουλμάνοι και οι δυτικοί βγήκαν από το ίδιο μαγαζί.

Ετσι έβαλαν και τον Μπιν Λάντεν 10 χρόνια στην κατάψυξη για να κρατηθεί φρέσκος - φρέσκος και να τον σερβίρουν την κατάλληλη στιγμή.

Στις καλές........................νοικοκυρές :jerk: είναι γνωστή τακτική. Μπορούν να σου σερβίρουν φαγητό που έκλεισε δεκαετία στον καταψύκτη και να το φας και να πεις τι ωραίο φαγητό.

Ετσι και με τον Μπιν Λάντεν. Αν κι υπάρχει και ένα ενδεχόμενο να μην υπήρξε ποτέ και να ήταν απλά ένας μπαμπούλας.
Αλλά μόλις ο Καντάφι είπε ότι πίσω απ όλα αυτά κρύβεται η Αλ Καιντα στην αρχή τον είπαν τρελό. Μερά αρχισε να επαληθεύεται.
Αλλωστε πάντα είχε ανοιχτούς λογαριασμούς με τους φανατικούς. Και το Ιράν ήταν εναντίον του. Υιοθέτησε ένα πολύ light Ισλάμ και αυτό δεν άρεσε ούτε στους υπόλοιπους άραβες ούτε και στη Δύση.

Η Θρησκεία είναι όποιο των λαών και μάλιστα ο θρησκευτικός φανατισμός. Είναι εύκολο να ανάψει κάποιος το φυτίλι και να αρχίσουν να σκοτώνονται. Και πάνω που άρχιζε να να γίνεται αντιληπτό ακόμα και στον πιό στούρνο καναπεδάκια τηλεορασόβιο ότι η Αλ Καιντα είναι παράρτημα των ΗΠΑ μασκαρεμένη με κελεμπίες και σαρίκια είπαν. "Βρε δεν βγάζουμε το..........ψητό από την κατάψυξη να τους το σερβίρουμε να το φάνε"
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Μάιος 2011, 21:49

το θέμα είναι ότι κάποια στιγμή επειδή παίζουν με τις θρησκείες και φανατίζουν ιδιαίτερα τους μουσουλμάνους για τα δικά τους γεωπολιτικά παιχνίδια ο πόλεμος ανάμεσα σε Δύση και Μουσουλμάνους θα είναι ξεκάθαρος κι αναπότρεπτος πάνω του ήδη στοιχηματίζει το Ισραήλ, κι επειδή ως τότε με τα ως τώρα δεδομένα θα έχουν επικρατήσει οι κακοί μουσουλμάνοι οι brainwashed αυτοί σφάζουν άτσαλα. κι έτσι θα δοθεί μια ευκαιρία και στους ηγέτες-μαριονέτες να καλέσουν σε πόλεμο τον δυτικό κόσμο-κοσμάκη και να φανούν ότι έχουν δίκιο κι από πάνω, ενώ αυτοί έκαναν ότι μπορούσαν για να ασχημύνει τόσο το τοπίο τόσο καιρό. μες την αναμπουμπούλα λίγοι θα κάτσουν να σκεφτούν την αιτία αυτού του πολέμου κι εννοείται δεν θα κάνει κι άσχημα όποιος τ' αφήσει γι' αργότερα, πρέπει ο καθείς να επιβιώσει και να σώσει την οικογένειά του ή την χώρα του. κάθε πράγμα στον καιρό του. άλλο αν μετά θα τον συνεπάρει η χαρά της νίκης εφόσον δεν ηττηθεί και θα πέσει και το ρευστό στην αγορά ώστε να σωθεί ο καταναλωτισμός της "αξιοπρέπειάς" του και της "ελευθερίας" του. ο κοστουμάτοι χωρίς να έχουν πάθει το παραμικρό θα ανοίξουν πέντε έξι σαμπάνιες, γιατί αυτοί όποιος και να νίκαγε θα ήταν οι κρυφοί ηγέτες του.

για να χτυπήσεις λοιπόν τους κοστουμάτους, πρέπει να τους αφοπλίσεις πρώτα. η θρησκεία είναι το όπιο των λαών, φαλλοκρατικό και πατριαρχικό ως επί το πλείστον. όποια μάζα κάποια θρησκείας έχει σημάδια προχωρημένης αρρώστειας πρέπει να εκλείψει για να μην μολύνει μεγαλύτερο κομμάτι πληθυσμού.
χωρίς τέτοιες μάζες θα αναγκαστούν να εφεύρουν κάτι άλλο, οι κοστουμάτες ροδόσταυρες σκατούλες, και να είστε σίγουροι ότι μάλλον το έχουν ήδη εφεύρει. κι αυτό είναι η δυτικοποίηση όλων, καταναλωτικά πρόβατα, αριθμοί άνθρωποι, και έχουν και τους τρόπους να κρατάνε τον πληθυσμό εκεί που βολεύει τα σχέδιά τους.

γι' αυτό τόσο η δύση όσο και η ανατολή πρέπει να βάλουν ένα κοινό στόχο. ξεκινά από τις τράπεζες και τους πολιτικούς καθώς και τα χφψ ιερατεία που φανατίζουν. αν θέλουν τελικά να αφοπλίσουν κατά το ήμισυ τους κοστουμάτους Puppeteers. αν θέλουν πλήρως τότε όλα τα επιστημονικά εργαστήρια και κάθε βάση πρέπει να έρθει στα χέρια υγιών προσώπων κι αδιάφθορων.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Fotismeno_Mialo
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Κυρ 21 Φεβ 2010, 19:13
Φύλο: Άνδρας

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Fotismeno_Mialo » Τρί 10 Μάιος 2011, 04:35

firefightergr έγραψε:βρε συ παγόβουνο δε βγάζω άκρη μαζί σου ή δε καταλαβαίνεις τι γράφουμε ορισμένοι εδώ μέσα (θέμα αντίληψης) ή τα διαστρεβλώνεις επίτηδες,διάλεξε και πάρε.
:urock: :respect: :clap:
και νόμιζα οτι μόνο εγώ είχα αυτήν την άποψη
ήξεραν οτι ήξερα;
υποτίθεται οτι ήξερα οτι ήξεραν οτι ήξερα ή οχι;
Άβαταρ μέλους
Fotismeno_Mialo
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Κυρ 21 Φεβ 2010, 19:13
Φύλο: Άνδρας

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Fotismeno_Mialo » Τρί 10 Μάιος 2011, 04:39

γιατί αν ίσχυε αυτό δεν θα υποστήριζες κανέναν, μα κανέναν μουσουλμάνο
ποτέ δεν κρίνουμε ανθρώπους μαζικά...
αυτό αγγίζει τα όρια της αμάθειας.....
ήξεραν οτι ήξερα;
υποτίθεται οτι ήξερα οτι ήξεραν οτι ήξερα ή οχι;
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Blue Ice » Τρί 10 Μάιος 2011, 07:54

doctor πόλεμος μεταξύ Δύσης και Ισλάμ υπάρχει από την ώρα δημιουργίας του Ισλάμ, όταν πρώτα οι Άραβες και στη συνέχεια οι Τούρκοι προσπάθησαν μανιωδώς να καταλάβουν την Ευρώπη και να τον επιβάλλουν. Δε μπορεί, κάτι θα θυμάσαι για 400 χρόνια σκλαβιάς των Ελλήνων...

divine η επιλογή είναι πολύ απλή: θές να φορέσεις κελεμπία, να κάνεις περιτομή και να φορέσεις μπούργκες στις γυναίκες ή όχι;;;

Οι Αμερικανοί και οι Άγγλοι δεν είναι καλοί, είναι όμως σαφώς καλύτεροι και προτιμώτεροι από τους Αφγανούς και τους Πακιστανούς...

fotismeno mialo μια και είσαι και θεολόγος, έχεις διαβάσει ποτέ το Κοράνι;;;;
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Άβαταρ μέλους
Fotismeno_Mialo
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Κυρ 21 Φεβ 2010, 19:13
Φύλο: Άνδρας

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Fotismeno_Mialo » Τρί 10 Μάιος 2011, 08:25

οχι όλο.
αποσπασματα καί διάφορες μελέτες σχετικές
ήξεραν οτι ήξερα;
υποτίθεται οτι ήξερα οτι ήξεραν οτι ήξερα ή οχι;
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Blue Ice » Τρί 10 Μάιος 2011, 08:30

Fotismeno_Mialo έγραψε:οχι όλο.
αποσπασματα καί διάφορες μελέτες σχετικές
Kαι δεν πρόσεξες τον σκοταδισμό και την έλλειψη πολιτισμού που υπάρχει;;;;
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Άβαταρ μέλους
Fotismeno_Mialo
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Κυρ 21 Φεβ 2010, 19:13
Φύλο: Άνδρας

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Fotismeno_Mialo » Τρί 10 Μάιος 2011, 12:40

φυσικα και το προσεξα.
κατα την γνωμη μου (ισως ακουστει ρατσιστικο) ειναι η μονη θρησκεια που θα επρεπε να περιοριστει με νομους.
ειναι βαρβαροι σαν θρησκεια.
παραδειγματα πολλα.
αλλα δεν τους κρινουμε ολους ομως
ήξεραν οτι ήξερα;
υποτίθεται οτι ήξερα οτι ήξεραν οτι ήξερα ή οχι;
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Blue Ice » Τρί 10 Μάιος 2011, 12:49

Δεν είναι μόνο θρησκεία, είναι ολόκληρο κοινωνικοπολιτικό σύστημα και μάλιστα άκρως επιθετικό. Όσο και να μη θες να τους βάλεις όλους τους μουσουλμάνους σε ένα σακί, είναι αναπόφευκτο πως κάποια στιγμή θα στραφούν εναντίον των υπολοίπων. Λαμπρό παράδειγμα οι Τούρκοι...
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Τρί 10 Μάιος 2011, 13:30

το θέμα με τους μουσουλμάνους είναι όπως αυτό των χριστιανικών αιρέσεων, δεν θα ησυχάσουν αν δεν γίνουν όλοι το ίδιο, εγώ πάντα θα θεωρούμαι άπιστη κι ας είμαι στην ουσία πια άθρησκη, θέλω να είμαι ελεύθερη να εκφράζομαι όπου και να βρεθώ στον πλανήτη, για παράδειγμα, σε καμμιά από τις μουσουλμανικές χώρες με αυστηρή προσήλωση στο θρησκευτικό τους μοτίβο, τόσο ως γυναίκα όσο και ως ελεύθερα σκεπτόμενος άνθρωπος δεν μπορώ να βγάλω κιχ.

δυστυχώς οι δυτικοί ορισμένοι από αυτούς, τουλάχιστον, έχουν μία ρομαντική ιδέα για την θρησκεία αυτή, φαντάζονται ερήμους ανατολίτικους διαλογισμούς ακατέργαστα μεν αδάμαστα δε πνεύματα εκφραστές ενός πολιτισμού μιας κουλτούρας. κάθε παιδί όμως και κάθε γυναίκα θα μεγάλωνε καλύτερα ΕΞΩ από το θρησκευτικό τους μοτίβο. ΑΥΤΗ είναι η αλήθεια. απλά διότι θα είχε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ επιλογές και ευκαιρίες. το ίδιο ισχύει πχ και για τους Μορμόνους αλλά και για κάθε φανατισμένη σέχτα.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 10 Μάιος 2011, 13:34

Δεν ξέρω αν το θυμάστε, αλλά το θέμα μας εδώ είναι η Λιβύη κι όχι ολάκερος ο μουσουλμανικός κόσμος. Υπάρχει διάβολε τόπικ (τόπικς δηλαδή) για το Ισλάμ, και βαριέμαι τώρα να κάνω συνενώσεις.

Tι πράγμα είναι αυτό μ'εσάς... δεν ξεφεύγετε απλά offtopic, ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΕ κι όλας το άσχετο...σε τόπικ που δεν το αφορά άμεσα. :?

:back:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Fotismeno_Mialo
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Κυρ 21 Φεβ 2010, 19:13
Φύλο: Άνδρας

Re: ΛΙΒΥΗ...ΩΡΑ ΜΗΔΕΝ

Δημοσίευση από Fotismeno_Mialo » Τρί 10 Μάιος 2011, 14:25

ArELa έγραψε:Δεν ξέρω αν το θυμάστε, αλλά το θέμα μας εδώ είναι η Λιβύη κι όχι ολάκερος ο μουσουλμανικός κόσμος. Υπάρχει διάβολε τόπικ (τόπικς δηλαδή) για το Ισλάμ, και βαριέμαι τώρα να κάνω συνενώσεις.

Tι πράγμα είναι αυτό μ'εσάς... δεν ξεφεύγετε απλά offtopic, ΑΝΑΠΤΥΣΣΕΤΕ κι όλας το άσχετο...σε τόπικ που δεν το αφορά άμεσα. :?

:back:
συγγνωμη αλλα αφενος με ρωτησαν και αφετερου ειχε ξεκινησει πριν απο εμενα
:lol:
ήξεραν οτι ήξερα;
υποτίθεται οτι ήξερα οτι ήξεραν οτι ήξερα ή οχι;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικα-Ελεύθερο βήμα”