Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Συντονιστής: Συντονιστής Ενότητας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 20 Δεκ 2019, 11:44

Εφερα το ηχητικό από την εκπομπή του τράγκα εδώ viewtopic.php?p=322583#p322583

«MΠΟΜΠΕΣ» Καζάκη: Τη χώρα κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα
του Λευκού Κολάρου



Με μελανά χρώματα περιέγραψε την κατάσταση της οικονομίας ο Δ. Καζάκης πρόεδρος του ΕΠΑΜ.

Αρχικά μίλησε για το ξεπούλημα που συνεχίζει να γίνεται στη χώρα καθώς όπως είπε σήμερα στην Ελλάδα δεν υπάρχουν αποκρατικοποιήσεις ή ιδιωτικοποιήσεις αλλά εκποιήσεις. Ανέφερε χαρακτηριστικά ότι η εταιρία που πήρε τα 14 περιφερειακά αεροδρόμια ξεκίνησε με μια εταιρία ειδικού σκοπού με μετοχικό κεφάλαιο 28.000€ και στη συνέχεια με δάνεια άνω του ενός δισ. από της ελληνικές τράπεζες εξαγόρασε τα αεροδρόμια.

Αντίθετα οι Έλληνες πολίτες δανείζονται για να ζήσουν από τον εαυτό τους πουλώντας την περιουσία τους.

Αναφορικά με την επικαλούμενη από την κυβέρνηση ανάπτυξη που έρχεται ο κ. Καζάκης επισήμανε ότι η ανάπτυξη φαίνεται όταν υπάρχει αύξηση της απασχόλησης.

Σήμερα οι επενδύσεις στη χώρα είναι σε χαμηλότερο σημείο από αυτό της Υεμένης. Και αυτό γιατί, όπως είπε, κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα του «λευκού κολάρου». Ανέφερε χαρακτηριστικά τις περιπτώσεις των τραπεζών που μέσω εταιριών που μεταβιβάζουν πακέτα δανείων ακόμη και κάποιων που έχουν εξοφληθεί σε εταιρίες ειδικού σκοπού οι οποίες είναι θυγατρικές των τραπεζών, τις οποίες κανείς δεν μπορεί να ελέγξει και ο πολίτης δεν μπορεί να αμυνθεί στις απατήσεις τους.

Σχετικά με το χρέος ο κος. Καζάκης είπε ότι το 2010 το δημόσιο χρέος ανερχόταν 310 δισ. ευρώ που σημαίνει στο 130% του ΑΕΠ και σήμερα είναι στα 352 δισ. ευρώ που σημαίνει κοντά στο 200% του ΑΕΠ.

Επισήμανε , όμως, ότι σήμερα τα πράγματα είναι καλύτερα για τους δανειστές αφού έχουμε δώσει τα κλειδιά της χώρας σ’ αυτούς. Το υπερταμείο έχει δικαιοδοσία πάνω σε όλα τα υλικά και άυλα της χώρας και δεν ελέγχεται από το ελληνικό κράτος ακόμη και στα χωρικά ύδατα .

Παράλληλα ανέφερε ότι και η ΑΔΑΕ έχει ανεξέλεγκτες εξουσίες αφού μπορεί να βάλει οποιοδήποτε πρόστιμο σε κάποιον που αν θέλει να το αμφισβητήσει πρέπει πρώτα να πληρώσει το 50% και μετά να απευθυνθεί στα δικαστήρια.

Όσο για τις επικαλούμενες φορολογικές μειώσεις από την κυβέρνηση ο κος Καζάκης είπε ότι δεν μπορεί να μιλάμε για μείωση φορολογίας όταν ο νέος προϋπολογισμός περιλαμβάνει 4 δισ. ευρώ νέα έσοδα.

Ακόμα ο κος. Καζάκης επισήμανε τις τρομακτικές ποινικές ευθύνες που έχουν όλοι οι πολιτικοί και έκανε λόγο για ένα ευρύτερο σχέδιο που θέλει να γκριζαρίστουν ορισμένες ζώνες της Ελλάδος όπως ακριβώς έγινε με τα Σκόπια και τη Μακεδονία μας.


http://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce% ... %bf%cf%81/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
George vounis
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Πέμ 07 Δεκ 2017, 20:41
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 628 φορές
Έλαβε Likes: 214 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από George vounis » Τρί 24 Δεκ 2019, 18:47

Αν πρώτα δεν ξεφορτώθουμε τα λαμόγια που είναι πάνω από όλο τον κόσμο, πως θα ξεφορτώθουμε τα δικά μας που είναι μια δημιουργία των εξουσιαστών....
Μες στο λήθαργο επωφελήθηκαν , οι καπηλευτές της ελεύθερης βούλησης του νου, θα αντιμετωπίσουν την θηλεία της τυφλής δικαιοσύνης!!!
Άβαταρ μέλους
Alexandra Maria
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 884
Εγγραφή: Τετ 07 Αύγ 2019, 10:52
Irc ψευδώνυμο: ALMA
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 581 φορές
Έλαβε Likes: 158 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από Alexandra Maria » Κυρ 29 Δεκ 2019, 16:21

ΜΗΝΥΜΑ ΑΦΥΠΝΙΣΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΔΥΤΙΚΟ ΑΝΘΡΩΠΟ.


Το Σλόγκαν των Προπαγανδιστών της ΝΤΠ....
«Είμαστε όλοι ΕΝΑ...ΜΙΑ Φυλή....ΜΙΑ Εθνικότητα......ΜΙΑ Γλώσσα....ΜΙΑ Κουλτούρα...κάτω από ΜΙΑ Παγκόσμια Θρησκεία-Κυβέρνηση».....
Με άλλα λόγια ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΜΑΖΑ ΔΙΧΩΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ...ΔΙΧΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.....ΕΝΑΣ ΑΧΤΑΡΜΑΣ ΔΙΧΩΣ ΟΥΣΙΑ....ΕΝΑΣ ΑΧΤΑΡΜΑΣ ΣΚΛΑΒΟΣ ΥΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ

THEY LIVE...WE SLEEP...TIME TO WAKE UP :xara:
Άβαταρ μέλους
George vounis
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Πέμ 07 Δεκ 2017, 20:41
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 628 φορές
Έλαβε Likes: 214 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από George vounis » Κυρ 29 Δεκ 2019, 16:59

Αυτό θέλουν να κάνουν, όλοι ένα χωρίς Πατρίδα, Πίστη, Ιστορία, Ιδανικά, μια χαβουζα όλοι μέσα στα δικά τους θέλω, στην ανωμαλία τους όλα είναι ελεύθερα, και με το κόλπο αυτό να σου πουν ότι πρέπει να δεχτείς την απληστία τους, του παιδεραστές, τους βιαστές, τους δολοφόνους, τους σατανιστές.
Αν θέλεις να είσαι, λένε αυτοί, πραγματικά Ελεύθερος πρέπει να δεχτείς τα σκατα τους.
Μες στο λήθαργο επωφελήθηκαν , οι καπηλευτές της ελεύθερης βούλησης του νου, θα αντιμετωπίσουν την θηλεία της τυφλής δικαιοσύνης!!!
Άβαταρ μέλους
Alexandra Maria
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 884
Εγγραφή: Τετ 07 Αύγ 2019, 10:52
Irc ψευδώνυμο: ALMA
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 581 φορές
Έλαβε Likes: 158 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από Alexandra Maria » Πέμ 02 Ιαν 2020, 15:40

George vounis έγραψε:
Κυρ 29 Δεκ 2019, 16:59
Αυτό θέλουν να κάνουν, όλοι ένα χωρίς Πατρίδα, Πίστη, Ιστορία, Ιδανικά, μια χαβουζα όλοι μέσα στα δικά τους θέλω, στην ανωμαλία τους όλα είναι ελεύθερα, και με το κόλπο αυτό να σου πουν ότι πρέπει να δεχτείς την απληστία τους, του παιδεραστές, τους βιαστές, τους δολοφόνους, τους σατανιστές.
Αν θέλεις να είσαι, λένε αυτοί, πραγματικά Ελεύθερος πρέπει να δεχτείς τα σκατα τους.
Ακριβώς έτσι.....και αν κάποιος έχει αντίθετη άποψη, του έχουν έτοιμη την ταμπέλα του «φασίστα» του «ρατσιστή» του «ομοφοβικού» του «ξενοφοβικού» και πάει λέγοντας
THEY LIVE...WE SLEEP...TIME TO WAKE UP :xara:
Άβαταρ μέλους
George vounis
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Πέμ 07 Δεκ 2017, 20:41
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 628 φορές
Έλαβε Likes: 214 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από George vounis » Πέμ 02 Ιαν 2020, 16:31

Alexandra Maria έγραψε:
Πέμ 02 Ιαν 2020, 15:40
George vounis έγραψε:
Κυρ 29 Δεκ 2019, 16:59
Αυτό θέλουν να κάνουν, όλοι ένα χωρίς Πατρίδα, Πίστη, Ιστορία, Ιδανικά, μια χαβουζα όλοι μέσα στα δικά τους θέλω, στην ανωμαλία τους όλα είναι ελεύθερα, και με το κόλπο αυτό να σου πουν ότι πρέπει να δεχτείς την απληστία τους, του παιδεραστές, τους βιαστές, τους δολοφόνους, τους σατανιστές.
Αν θέλεις να είσαι, λένε αυτοί, πραγματικά Ελεύθερος πρέπει να δεχτείς τα σκατα τους.
Ακριβώς έτσι.....και αν κάποιος έχει αντίθετη άποψη, του έχουν έτοιμη την ταμπέλα του «φασίστα» του «ρατσιστή» του «ομοφοβικού» του «ξενοφοβικού» και πάει λέγοντας
Ήμαστε υπέρ της Ελευθερίας όλων των λαών, αλλά πρέπει να υπερασπιστουμε τα ιδανικά μας, αυτό δεν θέλουν τα λαμόγια, και έχουν βρει το κόλπο με της ταμπέλες. Πάντως Πατριώτης δεν πρέπει να είσαι για αυτούς, γιατί τότε είσαι φασίστας.
Μες στο λήθαργο επωφελήθηκαν , οι καπηλευτές της ελεύθερης βούλησης του νου, θα αντιμετωπίσουν την θηλεία της τυφλής δικαιοσύνης!!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 13 Αύγ 2020, 12:34

Η Γκεστάπο κατάστρεψε 15Αυγουστο τον Πόρο, τώρα την υπόλοιπη Ελλάδα! Τόσο α-νοήτοι είστε και δεν βλέπετε γιατί καταστρέφουν την οικονομία;;;


ουδεν σχόλιον απο μένα... λίγα λόγια και καλά ο κορυφαίος Κόραξ
δείτε και τα σχετικά βίντεο

Α-νόητοι = στερητικό το Α... άνευ νόησης
Α-σθενείς = στερητικό το Α ... άνευ σθένους...
(οι Α-σθενείς παντού, όχι μόνο στα νοσοκομεία)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Alexandra Maria
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 884
Εγγραφή: Τετ 07 Αύγ 2019, 10:52
Irc ψευδώνυμο: ALMA
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 581 φορές
Έλαβε Likes: 158 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από Alexandra Maria » Πέμ 13 Αύγ 2020, 14:25

ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΙΝΕ ΟΤΑΝ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΛΟ ... ΤΑ ΠΑΝΤΑ
Η Ουάσινγκτον τον είχε χαρακτηρίσει τον «τελευταίο δικτάτορα» της Ευρώπης γι αυτό έκανε τα πάντα για να τον πάρει με το μέρος τους...Οταν ο Λουκανσενκο δεν ήθελε να παίξει την μπαλερίνα τους, γιατί δεν γούσταρε τα φουστάνια τους και την μελωδία τους, αυτοί άρχισαν να τον καίνε. Αμώλησαν τα ναζιστοπρακτόρια όπως έκαναν στο Μεινταν στην Ουκρανία και άρχισε το ξύλο, οι πέτρες και τα καδρόνια σκοτίνιασαν τους ουρανούς της Λευκορωσίας. Ο Πρόεδρος της Λευκορωσίας ανέφερε σημαντικές πληροφορίες για το μεγάλο «κόλπο» με τον κορωνοϊό. Ισχυρίζεται ότι έλαβε μια προσφορά 92 εκατομμυρίων δολαρίων από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας (ΠΟΥ) για να κλείσει τη χώρα και να εφαρμόσει το «Μένουμε Σπίτι». Όταν ο Λουκασένκο δεν συμφώνησε με αυτό το ποσό, έλαβε μια άλλη προσφορά, αυτή τη φορά για περίπου 900 εκατομμύρια δολάρια από το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο, με το ίδιο αίτημα: κλείστε τα πάντα και κάντε «όπως στην Ιταλία». Φανταστείτε πόσα λίγα θα πήρε η Νέα Κανονικότητα του ΚΑΤΡΑ-κουλη, ο Τσιόρδας και ο ΧαρδαΧάλιάς

Δείτε και το βίντεο με τα ναζιστάκια με τα δολάρια στις τσέπες που συνέλαβαν αλλά δεν θέλει να βρει το γιουτουμπ
THEY LIVE...WE SLEEP...TIME TO WAKE UP :xara:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 13 Αύγ 2020, 14:47



Αλμα μου, θα δεις πώς δίνουμε μικρολίνκ αν πατήσεις quote
στο δικό μου πιο πάνω (όχι για να ποστάρεις μόνο για να δεις )
θα καταλάβεις πώς το κάνουμε.

Το λινκ που ήθελες να δώσεις, είναι εδώ
https://greek-dutch-truth.blogspot.com/ ... 00000.html




σχετικά με το θέμα, θα φέρω αυτό που είδα προσφάτως:

Οι πολίτες της Λευκορωσίας προσέρχονται σήμερα στις κάλπες, με τον εν ενεργεία πρόεδρο Αλεξάντερ Λουκασένκο να επιδιώκει την επανεκλογή του αντιμέτωπος με μια πρώην καθηγήτρια αγγλικών που αναδύθηκε από την αφάνεια και εγείρει τη μεγαλύτερη πρόκληση εδώ και χρόνια για τον ηγέτη τον οποίο κάποτε η Ουάσινγκτον είχε χαρακτηρίσει τον «τελευταίο δικτάτορα» της Ευρώπης.

Λίγες ώρες πριν τις εκλογές έρχονται αποκαλύψεις που συγκλονίζουν δια στόματος του ίδιου του προέδρου της χώρας! Ο Λουκασένκο κατήγγειλε δημόσια απευθυνόμενος στον λαό του, τις πιέσεις που δέχτηκε από το ΔΝΤ προκειμένου να κάνει lockdown στη χώρα του, τύπου Ιταλίας! Ο Πρόεδρος της Λευκορωσίας ανέφερε σημαντικές πληροφορίες για το μεγάλο «κόλπο» με τον κορωνοϊό. Ισχυρίζεται ότι έλαβε μια προσφορά 92 εκατομμυρίων δολαρίων από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας (ΠΟΥ) για να κλείσει τη χώρα και να εφαρμόσει το «Μένουμε Σπίτι».

Ο Λουκασένκο ανέφερε σε συνέντευξη Τύπου ότι είχε λάβει μια… γενναιόδωρη προσφορά 92 εκατομμυρίων δολαρίων από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας για να το κάνει όπως στην Ιταλία. Όταν ο Λουκασένκο δεν συμφώνησε με αυτό το ποσό, έλαβε μια άλλη προσφορά, αυτή τη φορά για περίπου 900 εκατομμύρια δολάρια από το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο, με το ίδιο αίτημα: κλείστε τα πάντα και κάντε «όπως στην Ιταλία».

Σύμφωνα με πληροφορίες παρόμοιες προσφορές έγιναν σε πολλές άλλες ευρωπαϊκές και όχι μόνο ευρωπαϊκές χώρες. Πολλοί αρχηγοί κρατών ή κυβερνήσεων συμπεριλαμβανομένου του Σέρβου προέδρου Αλεξάντερ Βούτσιτς μπήκαν στο δίλλημα, αλλά θυμάστε τι έγινε στη Σερβία από διαδηλώσεις κατά του lockdown.

Ο Λουκασένκο συνέχισε τις αποκαλύψεις λέγοντας… «Τι μας ζητούν; Τη δυνατότητα χορήγησης στη Λευκορωσία 940 εκατομμυρίων δολαρίων, το λεγόμενο γρήγορο χρήμα, λόγω κορωνοιού. Υπάρχουν απαιτήσεις: Εσείς, λένε, θα ενεργείτε όπως στην Ιταλία για την καταπολέμηση του κορωναϊού στη Λευκορωσία. Θεέ μου, δεν θέλω να εφαρμόσω την στη Λευκορωσία μέτρα όπως στην Ιταλία. Και το ΔΝΤ απαιτεί ακόμη από εμάς: καραντίνα, απομόνωση, απαγόρευση κυκλοφορίας. Τι ασυναρτησίες; Δεν θα… χορέψουμε με κανέναν!».

Αν και εφόσον ισχύουν όλα όσα καταγγέλλει ο Λουκασένκο, είναι πολύ εύκολο να καταλάβει κανείς τι έχει γίνει στις περισσότερες χώρες μαζί και στην Ελλάδα με τον κορωνοϊό. Το σίγουρο είναι ότι η υπόθεση έχει πολύ δρόμο ακόμα και πως έχουμε να δούμε και να ζήσουμε πολλά!

https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be%cf ... 0-000-000/


τέτοια ανεβάζουν γι'αυτό τα ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΚΑ ΗΟΑΧΕς φρόντισαν
να αποκλεισουν το μακελειό από το φβ...

Φανταστείτε τώρα πόσα πήρε η λαμογία οικογένεια...


Όταν εξελέγη ο Λουκασένκο

Η αντιπολιτευόμενη υποψήφια Σβετλάνα Τιχανόφσκαϊα απέρριψε σήμερα τα επίσημα αποτελέσματα των προεδρικών εκλογών που διεξήχθησαν χθες, Κυριακή, στη Λευκορωσία και κάλεσε τον απερχόμενο πρόεδρο Αλεξάντρ Λουκασένκο, ο οποίος ανακοινώθηκε από τις αρχές ότι κέρδισε τις εκλογές, να “παραδώσει την εξουσία”.

“Η εξουσία θα πρέπει να σκεφτεί τρόπο να μας παραδώσει την εξουσία. Θεωρώ ότι εγώ είμαι η νικήτρια των εκλογών αυτών”, δήλωσε σε δημοσιογράφους πριν από λίγο, καταγγέλλοντας ταυτοχρόνως την καταστολή κατά τη διάρκεια της νύχτας που πέρασε των διαδηλώσεων που έγιναν στη Λευκορωσία κατά της επανεκλογής στον προεδρικό θώκο του ισχυρού άνδρα της χώρας.

Η Τιχανόφσκαϊα κατήγγειλε επίσης μαζική νοθεία στις εκλογές αυτές.

Οι συνεργάτες της δήλωσαν παράλληλα ότι η αντιπολίτευση θέλει να γίνει ανακαταμέτρηση των ψήφων στα εκλογικά τμήματα στα οποία υπήρξαν προβλήματα.

Αυτοί δήλωσαν επίσης ότι η αντιπολίτευση θέλει επίσης να έχει συνομιλίες με τις αρχές για τον τρόπο με τον οποίο θα μπορούσε να υπάρξει μια ειρηνική αλλαγή εξουσίας.

Η Εκλογική Επιτροπή της Λευκορωσίας ανακοίνωσε νωρίτερα σήμερα συντριπτική νίκη του Λουκασένκο στις εκλογές, μετά τις αιματηρές συγκρούσεις που ξέσπασαν ανάμεσα στην αστυνομία και χιλιάδες διαδηλωτές, οι οποίοι διαμαρτύρονταν για νοθεία.

Σύμφωνα με τα πρώτα επίσημα αποτελέσματα, που ανακοινώθηκαν νωρίτερα, ο Λουκασένκο εξασφάλισε ποσοστό 80%, ενώ η Τιχανόφσκαϊα ποσοστό 9,9% των ψήφων.

Παράλληλα το ρωσικό πρακτορείο ειδήσεων RIA μετέδωσε σήμερα επικαλούμενο ανακοίνωση του υπουργείου Εσωτερικών της Λευκορωσίας ότι η αστυνομία συνέλαβε περίπου 3.000 ανθρώπους στις διαδηλώσεις που ξέσπασαν μετά τις χθεσινές εκλογές.

Το υπουργείο Εσωτερικών της Λευκορωσίας διέψευσε ωστόσο στην ανακοίνωσή του ότι υπήρξε ένας θάνατος, απορρίπτοντας ανακοίνωση της μη κυβερνητικής οργάνωσης Viasna, σύμφωνα με την οποία ένας διαδηλωτής έχασε τη ζωή του όταν χτυπήθηκε κατά τη διάρκεια της νύχτας από όχημα της αστυνομίας σε λεωφόρο στο κέντρο του Μινσκ.

Νωρίτερα και εκπρόσωπος της επίσης μη κυβερνητικής οργάνωσης υπεράσπισης των ανθρωπίνων δικαιωμάτων Spring 96 δήλωσε ότι τουλάχιστον ένας άνθρωπος σκοτώθηκε όταν χτυπήθηκε από κλούβα της αστυνομίας και δεκάδες τραυματίστηκαν σε συγκρούσεις που σημειώθηκαν ανάμεσα στην αστυνομία και διαδηλωτές μετά τις εκλογές.

“Ήμασταν μάρτυρες του γεγονότος ότι η εξουσία επιδιώκει την παραμονή της δια της βίας. Παρά τα αιτήματά μας προς τις αρχές να μην επιτίθενται στους πολίτες τους, δεν εισακουσθήκαμε και χθες η αστυνομία προσέφυγε σε δυσανάλογα μέτρα”, σημείωσε σήμερα η Τιχανόφσκαϊα, αναφερόμενη σε “αντιφατικές πληροφορίες” όσον αφορά θανάτους.

“Συνολικά σε όλη τη χώρα περίπου 3.000 άνθρωποι συνελήφθησαν (…) στη διάρκεια των συγκρούσεων, περισσότεροι από 50 πολίτες και 39 αστυνομικοί τραυματίστηκαν, ορισμένοι εισήχθησαν στο νοσοκομείο”, αναφέρεται στην ανακοίνωση του υπουργείου Εσωτερικών της Λευκορωσίας, στην οποία προστίθεται ότι κατά τη διάρκεια της νύχτας έγιναν διαδηλώσεις οι οποίες δεν είχαν λάβει την έγκριση των αρχών σε 33 πόλεις και τοποθεσίες της χώρας.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ


και λέω τώρα εγώ... μήπως... λεω μήπως τα πλοκάμια της σατανόπληκτης
εγκληματικής συμμορίας της ΝΤΠ (με μπροστάρη ασφαλώς το βδέλυγμα
που λέγεται Σόρος) έκανε τσιράκι της την Τιχανόφσκαϊα-σκατόσκαϊα...
κι ο Σόρος κακοπλήρωσε ένα κάρο κόπανους-κομπάρσους να βγουν και να διαδηλώσουν?
Γιατί διαδηλώνουν αλήθεια? επειδή δεν τσέπωσε τα εκατομμύρια
που του προσφερε ο ΠΟΥ και το ΔΝΤ για να εφαρμόσει τα μέτρα
της ψευτοπανδημίας? ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ θέλουν τα μέτρα οι διαδηλωτές
"υπέρ του δίκιου" και καλά "και κατά της διαφθοράς"?? χμ...

Δεν είμαι στα καλά μου? ή κουβαλάω βρωμερό, τρισάθλιο μυαλό στο κρανίο μου
σαν συνωμοσιολόγα που είμαι, και έχω παρακρούσεις?

Λέω εγώ τώρα....
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Alexandra Maria
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 884
Εγγραφή: Τετ 07 Αύγ 2019, 10:52
Irc ψευδώνυμο: ALMA
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 581 φορές
Έλαβε Likes: 158 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από Alexandra Maria » Πέμ 13 Αύγ 2020, 16:36

ArELa έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 14:47
Αλμα μου, θα δεις πώς δίνουμε μικρολίνκ αν πατήσεις quote
στο δικό μου πιο πάνω (όχι για να ποστάρεις μόνο για να δεις )
θα καταλάβεις πώς το κάνουμε.
Ευχαριστώ πολύ Βασούλα μου :)
ArELa έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 14:47
και λέω τώρα εγώ... μήπως... λεω μήπως τα πλοκάμια της σατανόπληκτης
εγκληματικής συμμορίας της ΝΤΠ (με μπροστάρη ασφαλώς το βδέλυγμα
που λέγεται Σόρος) έκανε τσιράκι της την Τιχανόφσκαϊα-σκατόσκαϊα...
κι ο Σόρος κακοπλήρωσε ένα κάρο κόπανους-κομπάρσους να βγουν και να διαδηλώσουν?
Χαλαρά....τι έτσι θα άφηναν το ζήτημα?
ArELa έγραψε:
Πέμ 13 Αύγ 2020, 14:47
Δεν είμαι στα καλά μου? ή κουβαλάω βρωμερό, τρισάθλιο μυαλό στο κρανίο μου
σαν συνωμοσιολόγα που είμαι, και έχω παρακρούσεις?
Μια χαρά είσαι :ups: απλά με τόσες ταμπέλες που μας έχουν προσάψει, λέω να φτιάξω κανα κατάστημα με φωτοβολταικά να τις φωτίσουμε βρε παιδί μου.....μη πάνε χαμένες :P
Δεν έχεις βρώμικο μυαλό Βασούλα μου....αυτοί έχουν Βρωμερές ψυχές....αν έχουν ψυχές
THEY LIVE...WE SLEEP...TIME TO WAKE UP :xara:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 14 Αύγ 2020, 21:33

Για το χατήρι της Μέρκελ! Ο εβραιολάτρης Δένδιας είναι
υπέρ των κυρώσεων κατά μιας χώρας που δεν έχει κάνει
ποτέ κακό στην Ελλάδα – Τσίπα ντροπής


Εικόνα

Οι υπουργοί Εξωτερικών της ΕΕ συζήτησαν το ενδεχόμενο κυρώσεων κατα της Λευκορωσίας. Μόνο ο ΥΠΕΞ της Ουγγαρίας απέρριψε
αυτή την πρόταση περί κυρώσεων.Ο εβραιολάτρης Δένδιας είναι υπέρ των κυρώσεων κατά μίας χώρας που δεν έχει κάνει ποτέ κακό
στην Ελλάδα μόνο για να κάνει το χατίρι τής Μέρκελ.

«Παραμένουμε ανοιχτοί σε διάλογο και με την Τουρκία, όχι όμως υπό το κράτος εκβιασμών» πρόσθεσε ο Νίκος Δένδιας απευθυνόμενος στην Άγκυρα.


https://www.makeleio.gr/uncategorized/% ... %81%ce%b7/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μας κυβερνάει το οργανωμένο έγκλημα...

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 15 Αύγ 2020, 16:53

Οι πρόεδροι της Λευκορωσίας και της Ρωσίας, Αλεξάντερ Λουκασένκο και Βλαντιμίρ Πούτιν, εξέφρασαν σήμερα την αισιοδοξία τους ότι όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η πρώτη χώρα τις τελευταίες ημέρες θα επιλυθούν σύντομα, ανακοίνωσε το Κρεμλίνο.

«Τα προβλήματα αυτά δεν θα πρέπει να τα εκμεταλλευτούν οι καταστροφικές δυνάμεις που επιδιώκουν να βλάψουν την αμοιβαία επωφελή συνεργασία μεταξύ των δύο χωρών στο πλαίσιο της (διακυβερνητικής) ένωσης» ανακοίνωσε το Κρεμλίνο.

Οι δύο ηγέτες είχαν τηλεφωνική επικοινωνία λίγα λεπτά αφότου ο Λουκασένκο δήλωσε ότι «ήταν ανάγκη» να μιλήσει με τον Πούτιν επειδή οι κινητοποιήσεις «δεν απειλούν μόνο τη Λευκορωσία».

«Οι πρόεδροι συζήτησαν την κατάσταση εντός και εκτός της Λευκορωσίας» μετέδωσε το κρατικό πρακτορείο Belta.

Στο μεταξύ, χιλιάδες διαδηλωτές συγκεντρώνονται και πάλι σήμερα στο Μινσκ, μετά την έκκληση που απηύθυνε χθες η Σβετλάνα Τιχανόφσκαγια, η υποψήφια της αντιπολίτευσης για την προεδρία, ζητώντας να γίνουν ειρηνικές κινητοποιήσεις το Σαββατοκύριακο.

Πολλές χιλιάδες κατευθύνθηκαν προς τον σταθμό του μετρό Πουσκίνσκαγια, στα δυτικά της πρωτεύουσας, για να τιμήσουν τη μνήμη ενός άνδρα που σκοτώθηκε εκεί, στη διαδήλωση της περασμένης Δευτέρας. «Όχι στη βία» και «Ζήτω η Λευκορωσία» φώναζαν οι συγκεντρωμένοι που κρατούσαν λουλούδια ή έκαναν το σήμα της νίκης.

Παράλληλα, περίπου 500-700 άνθρωποι συγκεντρώθηκαν σιωπηλά, μαζί με την οικογένεια του νεκρού διαδηλωτή, γύρω από το φέρετρό του που εκτέθηκε σε προσκύνημα σε άλλη συνοικία του Μινσκ. «Ηρθα για να διαμαρτυρηθώ για αυτήν την αδικία», είπε ένας από τους παριστάμενους, ο 42χρονος Βίκτορ, μιλώντας στο Γαλλικό Πρακτορείο.


https://www.makeleio.gr/%ce%b5%cf%80%ce ... %ba%ce%b1/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Oικονομία”