Κατάρρευση?

Συντονιστής: Συντονιστής Ενότητας

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Κατάρρευση?

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 25 Αύγ 2015, 23:10

Panic! Dollar Collapses… All Major US Equity Indices Halted!!!

Αν θυμάσαι το τι χορό ξέρουν να χορεύουν τα χρηματιστήρια και με άκουσες σοβαρά από τότε θα έχεις πάρει όλες τις αναγκαίες προφυλάξεις!

Βλέπεις εμενα το σύστημα του πολιτισμου της χεστρας με πολέμησε επειδή τόλμησα σαν μικρός και μόνος καουμπου να τα βάλω μαζί του προσπαθώντας να ενώσω τους Έλληνες να κάνουν μια ένωση όλοι μαζί και να πάρουν πίσω τον χρυσό που μας έχουν κλέψει οι τοκογλύφοι!

Μην νομίζεις ότι ξεκίνησαν ακόμα οι χοροί που σου έχω προμηνύσει …είμαστε ακόμα έξω από το κλαμπ μακριά από την πίστα χορού…άσε μερικές μέρες ακόμα και κοίτα τα ξένα πρακτορεία για να μάθεις νέες απίστευτες φιγούρες !

Όσοι από εσάς πολεμήσατε τον εγχείρημα του χρυσού με σθένος, λόγω βλακείας και λόγω επιφάνειας πληροφορίας , το κρίμα στο λαιμό σας για όσες οικογένειες επηρεάσετε να μην πράξουν !!

Σύντομα θα δείτε το πόσο κακό μπορεί να κάνει μια φυτεμένη πεποίθηση ….!

Εικόνα

From 94.956 to 92.621… a crash of 2.344 points in 12 hours!

Stranger..

http://katohika.gr/stranger-voice/panic ... es-halted/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από axinosp » Τετ 26 Αύγ 2015, 09:30

οι 7 εβδομάδες συμπληρώνονται στις 7 Σεπτέμβρη τα είπαμε αυτά μετά.... :freak:
20 Σεπτέμβρη εκλογές
21 Σεπτέμβρη πέφτει ..κλείνει ...καταρρέει ο τοίχος (Wall Street ;;;)
25 Σεπτέμβρη προσέξτε τις φασαρίες !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από Joy » Πέμ 27 Αύγ 2015, 21:13

Ένα πάαααρα πολύ ενδιαφέρον βίντεο που έβαλε ο κατοχικός



Ξεκινά 31/8/2015 και λέγετε THE SHEMITAH
L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Πέμ 27 Αύγ 2015, 22:03

Το βίντεο-θεωρία βασίζεται στον Εβραίο-Μεσσιανιστή Jonathan Cahn.

Συγκρίνει την Αμερική και τα γεγονότα της 11ης Σεπτεμβρίου με το αρχαίο Ισραήλ και την καταστροφή. Έχει βγάλει και ένα βιβλίο.

Για να δούμε αν θα βγει η θεωρία του..κοντά είμαστε. Συγκεκριμένα ο τύπο αναφέρεται στις 13/9 ή και ποιο μετά. Θα δω όμως ολόκληρο το βίντεο κάποια στιγμή από περιέργεια.
Άβαταρ μέλους
Joy
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2377
Εγγραφή: Πέμ 10 Μαρ 2011, 11:48
Φύλο: Γυναίκα

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από Joy » Πέμ 27 Αύγ 2015, 22:26

To βίντεο (και αυτός που μιλάει) είναι ωραία στημένο και "αμερικάνικα". Μάλλον θέλει να πουλήσει.
Αλλά δεν στάθηκα εκεί. Από το 5 και μετά που αναλύει τη shemitah και τα 7 χρόνια και ότι το τέλος κάθε έβδομου έτους είναι η ώρα της πληρωμής και του ξεκαθαρίσματος σύμφωνα με την Τορά, και όλα τα υπόλοιπα, μου φάνηκαν πολύ ενδιαφέροντα.
Ημερομηνίες έχουμε ακούσει κατά καιρούς πολλές και οι περισσότερες, αν όχι όλες, ήταν για να προκαλούν εντυπώσεις το λιγότερο.
Αυτό εδώ μου κάνει κάτι, έχει βάση και υπάρχουν και τα προηγούμενα παραδείγματα των προηγούμενων 7ετιών.
Αν προσθέσουμε και το ότι τώρα κλείνει ο κύκλος των 7 επταετιών και ότι τέλος Σεπτέμβρη έχουμε και την τελευταία ματωμένη Σελήνη (πάλι βάσει των θρησκευτικών δοξασιών των Εβραίων)....χμμ..δεν ξέρω...κάτι μου λέει.
L'état, c'est moi
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από axinosp » Πέμ 27 Αύγ 2015, 22:46

Στο βίντεο που ανέβασε για το SHEMITAH η Joy,
μιλάει ένας γνωστός μας χρηματιστής, είναι ο AΝΑΡΧΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΤΗΣ
που υποτίτλισε η Αρέλα !!


Επίσης μια και μιλάμε για το SHEMITAH και για μεγάλα γεγονότα,
δείτε αυτό τον υπολογισμό !!
Ένα SHEMITAH είναι 7 χρόνια του Εβραϊκού ημερολογίου !
1917 έως 2015 μας κάνει 98 χρόνια ή 14Χ7 SHEMITAH χρόνια !! :freak:
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από axinosp » Πέμ 27 Αύγ 2015, 22:55

κάποιος να σβήσει το πρώτο μου διπλοεγγραφή !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6089
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 373 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από kat_woman » Πέμ 27 Αύγ 2015, 23:20

Εγινε,Αχινε! :-)
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Παρ 28 Αύγ 2015, 00:00

Όλες οι θεωρίες καταστροφής για τον Σεπτέμβριο (διαβάστε το 8 που σχετίζεται με το θέμα πιο πολύ) :

Τι θα συμβεί την 23η Σεπτεμβρίου; H ημέρα που θα αλλάξει τον κόσμο

Τι θα συμβεί την 23η Σεπτεμβρίου; Το διαδίκτυο και για ανεξήγητο λόγο φαίνεται να έχει πραγματικά «φωτιά» παρουσιάζοντας θεωρίες που έχουν να κάνουν από την πτώση κομήτη μέχρι την Δευτέρα Παρουσία και την έλευση του Μεσσία. Στο ερώτημα γιατί «ξαφνικά», εδώ και 4 περίπου μήνες, κάποιοι επέλεξαν την συγκεκριμένη ημερομηνία για να ξεκινήσει αυτή η τεράστια παραφιλολογία απάντηση είναι δύσκολο να δοθεί. Στην περίπτωση της προηγούμενης ανάλογης περίπτωσης αυτής της 21ης Δεκεμβρίου του 2012 υπήρχε συγκεκριμένη αιτία: Ήταν η λήξη μιας περιόδου 5.126 ετών βάσει ενός ημερολογίου των Μάγια. Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως λείπει αυτή η «γενεσιουργός» αιτία, καθώς για πολλούς η ημερομηνία έχει επιλεγεί σχεδόν αυθαίρετα μόνο και μόνο για τη δημιουργία ενός ακόμη διαδικτυακού αφηγήματος μέχρι το επόμενο. Δεν είναι όμως μόνο η συγκεκριμένη ημερομηνία. Είναι όλη η περίοδος μεταξύ 22 Αυγούστου και 24 Σεπτεμβρίου ή 12 με 28 Σεπτεμβρίου, στην οποία πολλοί αποδίδουν ότι θα συμβούν γεγονότα κοσμοϊστορικής εμβέλειας και τα οποία θα αλλάξουν τον κόσμο έτσι όπως τον γνωρίζαμε μέχρι σήμερα. Ενδεχομένως και να μην το αλλάξουν αλλά να τον αφανίσουν. Όπως και να έχει πάντως ως πυρήνα αυτών των εσχατολογικού τύπου έχει επιλεγεί η υπόθεση της πτώσης ενός μετεωρίτη στη Γη, ενός μετεωρίτη τον οποίο είτε οι επιστήμονες δεν έχουν ακόμη καταφέρει να εντοπίσει, είτε το γνωρίζουν αλλά κρατούν το στόμα τους κλειστό.

1. Ως τέτοιο κάποιοι προτείνουν τον αστεροειδή 67P ένα σώμα μήκους σχεδόν 5 χλμ. Το οποίο ανακαλύφθηκε για πρώτη φορά στις 9 Σεπτεμβρίου του 1969. Ως σημείο πτώσης μάλιστα αναφέρονται οι ακτές του Ατλαντικού κοντά στο Πουέρτο Ρίκο ή κάπου στις ακτές της νότιας Αμερικής. Μια πτώση ενός τέτοιου σώματος κάπου μεταξύ 15 και 28 Σεπτεμβρίου θεωρείται καταστροφικό γεγονός κάτι που θα οδηγήσει σε τσουνάμι αλλά και «πυρηνικό» χειμώνα εξαιτίας της σκόνης που θα καλύψει την ατμόσφαιρα.

2. Σε ένα ακόμη συμβολισμό που οι οπαδοί της θεωρίας της επερχόμενης καταστροφής ή καταστροφών του Σεπτεμβρίου περιλαμβάνουν την επίσκεψη του Πάπα στις ΗΠΑ και την συνάντησή του με τον Αμερικανό πρόεδρο η οποία αναφέρεται ότι θα είναι η 23η Σεπτεμβρίου. Την επομένη ο Πάπας θα μιλήσει για πρώτη φορά στην Γενική Συνέλευση του ΟΗΕ. Η προηγούμενη φορά που Πάπας είχε απεθυνθεί στην γενική συνέλευση του ΟΗΕ ήταν ο Πάπας Παύλος ο VI to 1965.

3. Η 70η Γενική Σύνοδος του ΟΗΕ. Η σύνοδος θα ξεκινήσει στις 15 Σεπτεμβρίου και πολλοί είναι αυτοί που θεωρούν ότι κατά τη διάρκειά της θα αποφασιστεί η αναγνώριση του Παλαιστινιακού κράτους κάτι που θα φέρει αλυσιδωτές αντιδράσεις στη Μέση Ανατολή.

4. Στις 15 Σεπτεμβρίου λήγει επίσης η διαβόητη άσκηση Jade Helm της αμερικανικής Διοίκησης Ειδικών Δυνάμεων (USSOCOM) η οποία διεξάγεται από τις 15 Ιουλίου στο εσωτερικό των ΗΠΑ. Οι συντηρητική μερίδα των Αμερικανών τη θεωρεί μεταξύ άλλων ως πρόβα επίθεσης της Ομοσπονδιακής αρχής στις αμερικανικές πολιτείες και ως επιβολή μιας δικτατορίας στις ΗΠΑ.

5. Πολλοί υποστηρίζουν ότι το κακό θα προέλθει από το πείραμα του CERN λέγοντας ότι αυτό θα βρίσκεται σε πλήρη ισχύ τη συγκεκριμένη περίοδο. Για το CERN τα σενάρια καταστροφής είναι πολλά: Από τη δημιουργία μιας μαύρης τρύπας και την επικοινωνία με άλλες διαστάσεις μέχρι την πρόκληση σεισμών και άλλων καταστροφών. Μάλιστα αρκετοί ισχυρίζονται ότι για το μεγάλο σεισμό στο Νεπάλ υπεύθυνο ήταν το CERN. Το τελευταίο μετά από μια σειρά εργασιών λειτούργησε ξανά στις 23 Μαρτίου 6 μήνες δηλαδή πριν την 23η Σεπτεμβρίου.

6. Η προειδοποίηση του Γάλλου υπουργού Εξωτερικών Laurent Fabius στις 13 Μαΐου του 2014 ότι η ανθρωπότητα έχει μόλις 500 ημέρες για να αποτρέψει ένα κλιματικό χάος. Οι 500 ημέρες τελειώνουν την 23η Σεπτεμβρίου. Τι ακριβώς εννοούσε ο Γάλλος υπουργός και γιατί μίλησε για 500 ημέρες δεν διευκρινίστηκε ποτέ και μυστηριωδώς ποτέ κανείς έκτοτε δεν τον ρ΄λωτησε. Φυσικά και ο Fabius δεν έχει τη φήμη του Νοστράδαμου αλλά πολλοί λένε ότι ήταν ένα υπαινιγμός της παγκόσμιας ελίτ για τα πράγματα που θα έρθουν.

7. Η ισραηλινή εορτή του Εξιλασμού η Γιόμ Κιπούρ. Πρόκειται για την πιο ιερή ημέρα της εβραϊκής θρησκείας η οποία είναι μια φορά το χρόνο και για το 2015 εορτάζεται στις 23 Σεπτεμβρίου.

8. Η συγκεκριμένη θεωρία ίσως συγκεντρώνει και τις περισσότερες πιθανότητες αν και άγνωστο εάν στηρίζεται σε μεταφυσικές βάσεις. Το εβραϊκό έτος του Σαββάτου ή σαββατιαίο έτος, η shmita είναι μια παλιά εορτή της ιουδαϊκής θρησκείας, η οποία γιορτάζεται κάθε 7 χρόνια του αγροτικού κύκλου και υπάρχει και στον σύγχρονο ιουδαϊσμό. Σύμφωνα με τον ραβίνο Johnathan Cahn το 2001 το shmita συνέπεσε με την κατάρρευση των χρηματιστηρίων το Σεπτέμβριο, το 2008 με την αρχή της οικονομικής κρίσης ενώ φέτος τοποθετείται στις 12 Σεπτεμβρίου. Βάσει των γεγονότων στις ασιατικές χρηματαγορές, της καταπόντισης του χρηματιστηρίου της Νέα ς Υόρκης αλλά και των ευρωπαϊκών αγορών ίσως ξαναζήσουμε ένα ακόμη οικονομικό σοκ, χωρίς όμως να μπορεί να αποδειχτεί εάν αυτό οφείλεται σε μια περίεργη και αλλόκοτη σύμπτωση με την εβραϊκή γιορτή ή όχι.

9. Σύμφωνα με το βιβλίο του Thomas Horn που τιτλοφορείται Petrus Romanus και εκδόθηκε το 2012 αναφέρει χαρακτηριστικά μια προφητεία του Δανιήλ: «Πρέπει να γνωρίσεις και να αποκτήσεις την ενόραση ότι, από τότε που θα βγει ο λόγος να αποκατασταθεί και να ανοικοδομηθεί η Ιερουσαλήμ ως τον Μεσσία τον Ηγέτη, θα είναι εφτά εβδομάδες και εξήντα δύο εβδομάδες» – Δανιήλ 9:25. Πολλοί θεωρούν ότι και βάσει αρκετών μεταφράσεων της Αγίας Γραφής ότι αυτές δεν είναι εβδομάδες εφτά ημερών αλλά εβδομάδες ετών. Αυτό σημαίνει ότι κάθε εβδομάδα αντιστοιχεί σε εφτά χρόνια. Παίρνοντας τις 7 πρώτες εβδομάδες επί 7 έτη βγάζουν 49 έτη, όσα έχουν περάσει δηλαδή από την κατάληψη της ανατολικής Ιερουσαλήμ τον Ιούνιο του 1967 από τους Ισραηλινούς. Ο συγγραφέας T. W. Tramm παρατηρεί κάποιες «συμπτώσεις»: «Η 7η Ιουνίου 1967 αντιστοιχεί στο εβραϊκό έτος 5727. Εάν σε αυτό προσθέσουμε 49 έτη φτάνουμε στο έτος 5776 το οποίο είναι το 2015. Εάν κάποιος προσμετρήσει ακριβώς 49 προφητικά έτη (360 ημέρες) μας δίνουν 17640 ημέρες. Από την 7η Ιουνίου φτάνουμε ακριβώς στην 23η Σεπτεμβρίου, την ημέρα δηλαδή της Εξιλέωσης». Δεν γνωρίζουμε βέβαια από ο Αμερικανός συγγραφέας αντλεί τους υπολογισμούς του αλλά 49 χρόνια μετά το 1967 μας φέρουν στο 2-16 και όχι στο 2015.

10. Η εμφάνιση του αντίχριστου. Ο ραβίνος Kanievsky θεωρεί πως αυτή θα συμβεί στο τέλος του σαββατιαίου έτος που είναι το Σάββατο 12 Σεπτεμβρίου καλώντας τους απανταχού ισραηλίτες να φύγουν όπου και να βρίσκονται είναι και να έρθουν στο Ισραήλ.

11. Πολλοί μουσουλμάνοι πιστεύουν πως ο ερχόμενος Σεπτέμβριος θα είναι ο μήνας όπου θα παρουσιαστεί ο δικός του Μεσσίας ο επονομαζόμενος Mahdi. Μάλιστα αναφέρεται η παλιά προφητεία ενός μουσουλμάνου κληρικού του Ali Bin Iben Abi Talib ο οποίος λέει ότι πριν την εμφάνιση του Mahdi ένας ψηλός μαύρος άνδρας θα ανέλθει στην εξουσία και θα αναλάβει την ηγεσία της Δύσης και του ισχυρότερου στρατού στον κόσμο.

12 Η σεληνιακή τετράδα των «ματωμένων» φεγγαριών. Την περίοδο που διανύουμε, οι εκλείψεις Σελήνης ανήκουν σε τετράδα. Ξεκινώντας από την έκλειψη στις 15 Απριλίου 2014, ακολούθησε αυτή στις 8 Οκτωβρίου 2015, στη συνέχεια 4 Απριλίου 2015 και κλείνει στις 28 Σεπτεμβρίου 2015. Αυτές είναι οι κυριότερες (υπάρχουν και άλλες) θεωρίες σύμφωνα με τις οποίες κάτι το σημαντικό περιμένει να συμβεί τον Σεπτέμβριο την περίοδο πρακτικά από 12 έως και 28 και όχι απαραίτητα στις 23, αν και η συγκεκριμένη ημερομηνία συγκεντρώνει τις «προτιμήσεις» των περισσότερων. Από εκεί και πέρα υπάρχουν αναρίθμητες θεωρίες γύρω από «προφητικές συμπτώσεις» και σημάδια για την 23η Σεπτεμβρίου, σημάδια που εμφανίζονται σε ταινίες του κινηματογράφου, θεωρώντας πως η παγκόσμια ελίτ, τα δημιουργεί προκειμένου να ειδοποιήσει τους δικούς της ανθρώπους για να προετοιμαστούν. Άλλοι σημειώνουν πως όλα είναι προδιαγραμμένα και η παγκόσμια ελίτ έχει λάβει τα μέτρα της. Μπορεί οι εξαφανισμένοι ή νεκροί αστρονόμοι, ή οι γιατροί ή και οι τραπεζίτες να έχουν σχέση με όλα αυτά; Ουδείς γνωρίζει. Το σημαντικό όμως είναι πως και αυτός ο Σεπτέμβριος θα περάσει όπως όλοι οι άλλοι. Όλες οι θεωρίες περί τέλους του κόσμου που οργιάζουν από καιρό εις καιρό ενδεχομένως να έχουν άλλη στόχευση: Αυτή της δημιουργίας στον κόσμο ενός συνεχούς αισθήματος φόβου, ανασφάλειας, αποπροσανατολισμού και τραυματισμού του ψυχισμού του, έτσι ώστε να τον καταστήσουν περισσότερο υποχείριο, περισσότερο φοβισμένο, περισσότερο ευάλωτο σε ότι νέο και μοχθηρό σχεδιασμό μπορεί να έρχεται. Ραντεβού στην επόμενη «ταινία» καταστροφής.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 28 Αύγ 2015, 00:26

Tελικά παίζει πολύ predictive programming για Σεπτέμβρη.
Δεν ξέρω γιατί το κάνουν, αλλά το κάνουν με πάθος...
Δε θα ενδώσω πια στα προγραμματάκια, σόρι.


Πάντως η οικονομική κατάρρευση παγκοσμίως, είναι νομοτελειακή... αν όχι αυτό το Σεπτέμβρη,
σύντομα θα τη δούμε.


https://www.youtube.com/watch?v=pAE-R9IdfMI
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από axinosp » Παρ 28 Αύγ 2015, 02:47

Remembering The Summer Of 1929
.....
September 2nd, Labor Day. It was the hottest day of the year. The markets were closed and people were at the beach. A reporter checked in with astrologer Evangeline to ask about the future of stock prices. Her answer: the Dow Jones could climb to heaven. The very next day, September 3rd, the stock market hit its all-time high.
.....
http://www.zerohedge.com/news/2015-08-2 ... ummer-1929
Αν στις επόμενες μέρες παρουσιαστές στα συστημικά Ελληνικά και ξένα ΜΜΕ,
δείτε να μιλούν για την ανάκαμψη των χρηματιστηρίων
και αυτά να καταγράφουν απίστευτα υψηλά...προετοιμαστείτε !!! :freak:
Αν δείτε πχ τον Αμερικάνικο Dow να πιάνει 19,000 όπως έχει προβλέψει το Webbot,
είναι η κορφή στο τραινάκι του λούνα παρκ, μετά αρχίζει η τρελή πτώση !!
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 30 Αύγ 2015, 11:04

Ο Press Reset , από τους αγαπημένους μου γιουτούμπερς που παρακολουθώ,
πήρε συνέντευξη απ'τον "αναρχικό αναλυτή" (λέγεται Jeff Berwick ) που είχα μεταφράσει το '13.
Συζητάνε για την επικείμενη οικονομική κατάρευση, τα στημένα hoaxes των ΜΜΕ και άλλα.
Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση. Θα κάνω edit, αν ακούσω κάτι στο βίντεο,
που θα αξίζει να σημειωθεί.



https://www.youtube.com/watch?v=KXxOHxtZog8
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από alkinoos » Κυρ 30 Αύγ 2015, 11:33

..δεν ξέρω για εκείνους που περιμένουν το <τέλος του κόσμου>,τον ,<αντίχριστο> ,τον <ουρανό στο κεφάλι τους> κτλ κτλ κτλ τι θα κάνουν,αλλά στις 23 - 24 του Σεπτέμβρη θα τρυγάω ,θα πίνω μούστο
και θα έχω μια κουραστική και υπέροχη μέρα.


γουασάααααααα :loco: :wink: :D
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 30 Αύγ 2015, 11:44

ArELa έγραψε:Θα κάνω edit, αν ακούσω κάτι στο βίντεο,
που θα αξίζει να σημειωθεί.
Τι edit και βλακείες... αυτό είναι γουαγουαααααααααα που λέει και ο 'Αλκης! :lol:
Ή ουάαααααου που λέει κι ο Βαρουφάκης...
ΑΜΑΝ ΑΔΕΡΦΕ που λέω εγώ! :P


OΛΟ αξίζει να σημειωθεί. Ζήτησα ήδη άδεια να το ανεβάσω με υπότιτλους.
Αν μου τη δώσει, αυτό ΘΑ το ανεβάσω asap.
ΠΡΕΠΕΙ να το δουν όλοι, να καταλάβουν τι παίζει και με το Σεμίτα (εβραϊκή παπαρογιορτή)
και πώς συνδέεται με την παγκόσμια οικονομία...
ΦΟΒΕΡΟ βίντεο! Όποιος το έχει το αγγλικό, ας το ακούσει.
Για να βλέπετε εμένα να θέλω να μεταφράσω 40λεπτο καλοκαιριάτικα,
σημαίνει πως ΕΧΩ ΛΟΓΟΥΣ! Ο τύπος, είναι όντως ΦΟΒΕΡΟΣ αναλυτής και ξέρει
πολύ καλά τα οικονομικά και πολύ μα πάρα πολύ καλά τι λέει!
Το σάιτ του εδώ https://www.youtube.com/user/TheDollarVigilante
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 30 Αύγ 2015, 22:00

Joy έγραψε:Ένα πάαααρα πολύ ενδιαφέρον βίντεο που έβαλε ο κατοχικός



Ξεκινά 31/8/2015 και λέγετε THE SHEMITAH
αν δεν απαντήσει ο PRE, θα ανεβάσω σίγουρα αυτό.
Είναι εμπεριστατωμένο και τα λέει εξαιρετικά. Είναι του ίδιου του αναλυτή.

Αλλά προτιμώ του PRE, κι ας έχει μεγαλύτερη διάρκεια...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από doctormarkon » Κυρ 30 Αύγ 2015, 22:53

Συμφωνώ με τον Αλκίνοο.
Θα πίνει μούστο.
Αχ πιές ένα ποτηράκι και για εμάς.

Καλά που μου το είπες κάθε χρόνο τέλη Σεπτέμβρη στο Μαρκόπουλο γίνονται οι "μουστιές"

Εκτός αν συμβεί κάτι τυχαίο και αρχίσω τα τηλέφωνα όπως στις 21-12-2012 που μια τυχαία συνηθισμένη διακοπή ρεύματος με έφερε στα πρόθυρα της νευρικής κρίσης :lol: :lol: :lol: :lol:
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 30 Αύγ 2015, 23:38

Δεν μπορώ να το πάρω τόσο ελαφρά, δοκτορέσσα μου αυτή τη φορά...
Γιατί αυτή τη φορά, ακούγοντας τον Jeff Berwick , (τον "αναρχικό αναλυτή"),
που έχει επαληθευτεί σε όλα όσα έλεγε απ'τα 23 του (κι ας τον έλεγαν τρελό, τώρα τον προσέχουν), αρχίζω να προετοιμάζομαι ψυχολογικά για ανατροπάρα που θα παίξει γύρω στις 14 (του Σταυρού)
ή 15 Σεπτέμβρη και θα αλλάξει όχι μόνο το μονεταριστικό σύστημα, αλλά ολάκερη τη ζωή όλων μας,
σε πάρα πολλά επίπεδα.

Ο τύπος δε λέει μαλακίες, έχει μελετήσει το θέμα καλά, και ακούγοντας τα στοιχεία
που παραθέτει, έχω αρχίσει να φρικάρω μεν, να φοβάμαι όχι. (τρέχα γύρευε τι παίζει μέσα μου).

Το κεντρικό μήνυμα είναι "μαζέψτε ό,τι μπορείτε, χρήμα, προμήθειες, κλπ". Δίνει και ένα
σάιτ (στο οποίο δεν πήγα ακόμα αλλά θα πάω, όταν θα'μαι Αθήνα, γιατί εδώ η σύνδεση
με βασανίζει) στο οποίο (σάιτ) δίνει οδηγίες σ'αυτούς που ενδιαφέρονται - για το πώς να προετοιμαστούν
με τον καλύτερο τρόπο. Θα το κοιτάξω, και ειλικρινά θα προσπαθήσω να ακολουθήσω
τις συμβουλές. Γιατί αν γίνει κάτι απίστευτο όπως φαντάζονται άτομα που έχουν αξιοπιστία
στη σκέψη μου, καλό είναι να είμαστε κάπως προετοιμασμένοι. Αν δε γίνει, πάλι κακό
δε μας κάνει μια προετοιμασία.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15803
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 341 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 31 Αύγ 2015, 07:15

Δεν λέει βλακείες αφού όλα οδηγούν προς την ανατροπή ή προς πολλές μικρότερες ανατροπές.
Στο οικονομικό επίπεδο πάντα περιμένουμε πολλά.
Κάποιοι θέλουν να επιβάλλουν κάποια πράγματα και δεν ξέρουμε αν θα τους "κάτσει"

Αλλά όλα τα άλλα για κομήτες Νιμπίρου ηλιακές καταιγίδες σεισμούς μαύρες τρύπες κλπ είναι που ακούω βερεσέ.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 31 Αύγ 2015, 10:22

Σε περίπτωση οικονομικής κατάρρευσης ,ρεύματος ,πολέμου κ.α Οι πολίτες των πόλεων ,οι οποίοι είναι πλήρως εξαρτημένοι στις τροφές θα έχουν πρόβλημα.Και αυτό μας το έχει δείξει η ιστορία με τους πολέμους ,αλλά και με το κραχ του 1929 στις Η.Π.Α Όσα και να μαζέψουν(καύσιμα,χρήματα,τρόφιμα) οι πολίτες των πόλεων δεν είναι ασφαλείς.Καραδοκούν οι γείτονες και οι απελπισμένοι άλλων γειτονιών.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ARKADROSOYL
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2014, 22:44
Irc ψευδώνυμο: DROSOYLITES
Φύλο: Γυναίκα

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από ARKADROSOYL » Δευ 31 Αύγ 2015, 10:28

alkinoos έγραψε:Σε περίπτωση οικονομικής κατάρρευσης ,ρεύματος ,πολέμου κ.α Οι πολίτες των πόλεων ,οι οποίοι είναι πλήρως εξαρτημένοι στις τροφές θα έχουν πρόβλημα.Και αυτό μας το έχει δείξει η ιστορία με τους πολέμους ,αλλά και με το κραχ του 1929 στις Η.Π.Α Όσα και να μαζέψουν(καύσιμα,χρήματα,τρόφιμα) οι πολίτες των πόλεων δεν είναι ασφαλείς.Καραδοκούν οι γείτονες και οι απελπισμένοι άλλων γειτονιών.
:thumb:
συμφωνώ...
“Κάποτε νιώθω να είμαι ανάμεσα σ’ αυτούς που δεν γνώρισα ποτέ”
O.ΕΛΥΤΗΣ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 31 Αύγ 2015, 11:00

alkinoos έγραψε:Σε περίπτωση οικονομικής κατάρρευσης ,ρεύματος ,πολέμου κ.α Οι πολίτες των πόλεων ,οι οποίοι είναι πλήρως εξαρτημένοι στις τροφές θα έχουν πρόβλημα.
Και φαντάσου πως αν (ή μάλλον όταν) γίνει κατάρρευση τώρα, θα είναι το κραχ του '29
ΣΤΗ ΝΗΟΣΤΗ.

Είναι αλήθεια πως οι πολίτες των πόλεων θα'χουν το μεγαλύτερο πρόβλημα.
Όπως είναι αλήθεια ότι το σύστημα φρόντισε να μαζέψει τον κόσμο (παντού όχι μόνο στην Ελλάδα)
στα αστικά κέντρα. Είναι πιο εύκολο να ελέγχεται ο πληθυσμός στα αστικά κέντρα,
και πιο εύκολο να εξοντώνεται (αποπληθυσμός που λέγαμε...)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
axinosp
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2247
Εγγραφή: Παρ 10 Δεκ 2010, 08:52
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από axinosp » Δευ 31 Αύγ 2015, 13:12

Έτσι για την αλητεία και για να αγριεύω πιο πολύ κάντε το εξής ,
πληκτρολογήστε στο Google Maps την Ημερομηνία όπως την γράφω
September 23rd 2015
εμένα μου βγήκε το CERN !!
(https://www.google.gr/maps/place/CERN/@ ... 6c5d?hl=el)
"Πᾶν γὰρ ἑρπετὸν πληγῇ νέμεται." Ηράκλειτος"
Μετάφραση :Κάθε τι που έρπει εξουσιάζεται με χτυπήματα !!
Με απλά λόγια Ερπετοειδείς έχετε να φάτε, πολύ στυλιάρι από τους Έλληνες!!
Με λάθος λαό τα βάλατε!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 31 Αύγ 2015, 13:14

Και λίγη αλητεία κι από μένα:

Πληκτρολογήστε και το Illuminati ανάποδα, και θα σας βγει η NSA (και το CERN έβγαινε παλιότερα
αλλά τώρα δε βγαίνει)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από Hlios » Δευ 31 Αύγ 2015, 13:29

............Και όμως είναι πραγματικότητα, αν πληκτρολογήσετε λέξη Illuminati ανάποδα (itanimulli.com) θα βρεθείτε στην σελίδα της National Security Agency (NSA).

Τι συμβαίνει όμως;Κρύβεται μια παγκόσμια συνωμοσία;

Πρόκειται για μα φάρσα που επινόησε ο John Fenley από την Utah των Η.Π.Α, δεν είναι κανένας μυστικός πράκτορας και δεν πιστεύει στους Illuminati, αγόρασε ένα domain name και έκανε ανακατεύθυνση στην σελίδα της National Security Agency (NSA).

Την λύση του μυστηρίου την έδωσε ο ίδιος ο δημιουργός καθώς απάντησε σε email που δέχτηκε και τον ρωτούσαν για το περίφημο Itanimulli.com..................
http://ellinikahoaxes.gr/2014/11/04/itanimulli/
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Κατάρρευση?

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 31 Αύγ 2015, 13:43

Το ξέρω ότι είναι hoax. Και του αχινού το ίδιο.
Σίγουρα δεν γίνονται αυτά τυχαία.

Και λοιπόν? Μειώνεται καθόλου το "μήνυμα" που περνάει με αυτή τη... φάρσα?
Οκ, κάποιοι το κατατάσσουν στα αστειάκια και γελάνε μ'αυτά.
Κι εγώ γελούσα κάποτε. Πλέον, μάλλον έχω χάσει το χούμορ μου...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Oικονομία”