Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Ιούλ 2008, 11:36

Divine Sinner έγραψε:Αφου πηρε διαστασεις που την ειδες την ασυλια απο τα ΜΜΕ

Δεν μίλησε για ασυλία από τα ΜΜΕ ειδικά, αλλά για ένα γενικότερο (και χειρότερο) είδος ασυλίας.

Και σε παραπέμπω στη φράση της - κλειδί επ'αυτού :
Siriusastir έγραψε:την αποθράσυνση αυτών των παρακρατικών στοιχείων που δεν συλλαμβάνονται ποτέ πια και παλαιότερα έβλεπε ο κόσμος με τα μάτια του τον Αλαβάνο να πηγαίνει να τους στηρίζει και να τους βγάζει έξω. Που ξαναέγιναν αυτά τα πράγματα;
Έτσι, για να καταλαβαίνουμε επακριβώς τι θέλει να επικοινωνήσει ο άλλος. :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Ιούλ 2008, 11:38

Χεχ, προφανώς γράφαμε ταυτόχρονα τα παραπάνω ποστς μας, ΣείριοΑστρο μου.
Όχι ότι απέχουν ασφαλώς. Μάλλον αλληλοσυμπληρώνονται.
Ρε πώς συναντώνται τα μεγάλα πνεύματα.... :xara: :ups:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από SeirioAstro » Παρ 11 Ιούλ 2008, 12:12

Ορθώς εμίλησες κούκλα! :thumb:
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 11 Ιούλ 2008, 14:27

Eχω ακουσει πολλες φορες για επιθεση κουκουλοφόρων αντιεξουσιαστών απο τα ΜΜΕ.
Τωρα το συριζα ειναι συνασπισμος οργανωσεων και κομάτων κι οχι ενα αυτούσιο κόμα (εξου και το συνασπισμός).
Οπότε ο αλαβάνος ορθώς ως εκπρόσωπος ΟΛΩΝ των παρατάξεων που συμμετεχουν δεν καταδίκασε το γεγονως μιας και ως πρόεδρος δεν ομιλεί μονο για τον εαυτό του.
Προσωπικα θεωρω οτι δεν πρέπει κάθε φορα να καταδικάζονται οι αναρχικοί (οπως ειπε κι ενας φίλος, εγκλημα δεν ειναι να σπας ή να ληστευεις μια τράπεζα αλλα να δημιουργεις μια).
Καμιά επανάσταση δεν εγινε by the book (με το γραμα του νόμου) ιδίως αν ο νόμος ανήκει στον κρατούντα,
Δεν νομίζω και οι αγωνιστές του 21 να πολέμισαν βάση των οθωμανικών φιρμανιων.
Φυσικα και παρανόμησαν βαση του τουρκικου δικαίου.
Άβαταρ μέλους
alexandros
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 806
Εγγραφή: Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Νιμπίρου

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από alexandros » Παρ 11 Ιούλ 2008, 16:33

Ναι, αλλά η Ελλάδα τότε δεν ήταν συντεταγμένο κράτος όπως είναι σήμερα. Ήταν ένα κράτος υπό κατοχή. Η βία φέρνει βία αυτό ξέρω εγώ και δεν πρέπει να επιδοκιμάζεται ούτε από την μία ούτε από την άλλη πλευρά.
Τίποτα δεν είναι πιο δυνατό από μια ιδέα της οποίας ο καιρός έχει φτάσει.
Βίκτωρ Ουγκώ

ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΡΑ
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 11 Ιούλ 2008, 16:42

alexandros έγραψε:Ναι, αλλά η Ελλάδα τότε δεν ήταν συντεταγμένο κράτος όπως είναι σήμερα. Ήταν ένα κράτος υπό κατοχή. Η βία φέρνει βία αυτό ξέρω εγώ και δεν πρέπει να επιδοκιμάζεται ούτε από την μία ούτε από την άλλη πλευρά.
Συμφωνώ. Αλλά πόσο πιθανό το βρίσκεις μια πλευρά να δέχεται βία και η άλλη να μην αντιδράσει ανταποδοτικά?
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Ιπτάμενος
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 507
Εγγραφή: Παρ 14 Δεκ 2007, 15:11
Φύλο: Άνδρας

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από Ιπτάμενος » Παρ 11 Ιούλ 2008, 16:56

ΑρΕλα έγραψε:
alexandros έγραψε:Ναι, αλλά η Ελλάδα τότε δεν ήταν συντεταγμένο κράτος όπως είναι σήμερα. Ήταν ένα κράτος υπό κατοχή. Η βία φέρνει βία αυτό ξέρω εγώ και δεν πρέπει να επιδοκιμάζεται ούτε από την μία ούτε από την άλλη πλευρά.
Συμφωνώ. Αλλά πόσο πιθανό το βρίσκεις μια πλευρά να δέχεται βία και η άλλη να μην αντιδράσει ανταποδοτικά?
Απολυτως αδύνατο θα ελεγα, εκτος κι αν η μια πλευρα εχει παθει μαζικη αυτοκτονικη παρακρουση ή εχει ιδεολογια Γκάντι και κανει διαδηλώσεις μπροστά σε αποσπάσματα.

Δηλαδη να δεχτουμε οτι οι αναρχικοι που τα σπανε κανουν μια επανασταση, ενα πολεμο για τους δικους τους λογους, οποιοι κι αν ειναι αυτοι. Μαλιστααα.
Αρα αμα τους πιασει το κρατος (λεμε τωρα, πουυυ τετοια πραγματα...) και τους σαπακιασει στο ξυλο και του μπουζουριασει μετα τι θα λενε? Το τροπάριο της Κασιανης: το κακο φασιστικο κρατος μας κανει ντα για τις αποψεις μς.
Εμ δε σας κανει ντα για τις αποψεις σας, σας κανει ντα γιατι κανετε ζημιες, χτυπατε κοσμο και εχετε ανοιξει πολεμο.
Θεωρητικα μιλαω βεβαια γιατι δεν εχω δει ποτε να συλλαμβάνεται αναρχικος και να φυλακιζεται για οσα εκανε.
Αν ηθελε ο κρατικος μηχανισμος τους μάζευε σε 20 ωρες, οχι 24, πολλες ειναι.
Up there. With the best of the best
Άβαταρ μέλους
alexandros
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 806
Εγγραφή: Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Νιμπίρου

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από alexandros » Παρ 11 Ιούλ 2008, 17:21

Ουδείς αναμάρτητος εκ των δύο παρατάξεων και ιδεολογιών. Και οι μεν αλλά και οι δε μπορούν να επικαλεστούν ότι προκλήθηκαν πρώτοι και εδάρησαν πρώτοι. Εγώ θα συμφωνούσα πάντως να τους μπουζουριάσουν όλους, μα όλους όμως και να τελειώσει η υπόθεση. Και όταν λέω όλους και αυτούς που έκαναν το ντου μέσα από τις γραμμές της αστυνομίας πριν από κάποιους μήνες (τους θαυμάσαμε στις τηλεοράσεις) και αυτούς που έχουν κάνει τα Εξάρχεια στέκι τους και καίνε περιουσίες. Δεν υπάρχουν άγιοι ούτε από τη μία ούτε από την άλλη πλευρά.
Τίποτα δεν είναι πιο δυνατό από μια ιδέα της οποίας ο καιρός έχει φτάσει.
Βίκτωρ Ουγκώ

ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΡΑ
KASSANDROS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1142
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 18:08
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 5 φορές

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από KASSANDROS » Σάβ 12 Ιούλ 2008, 13:39

Και όταν λέω όλους και αυτούς που έκαναν το ντου μέσα από τις γραμμές της αστυνομίας πριν από κάποιους μήνες (τους θαυμάσαμε στις τηλεοράσεις)
Οκ.. Αλέξανδρε... εσύ μπορείς να κάθεσαι στον καναπέ σου και να βλέπεις τηλεόραση.... Η πραγματική ζωή είναι λίγο διαφορετική βέβαια, όπως και τα γεγονότα της συγκεκριμένης μέρας, απ'ότι φαίνεται στο χαζόκουτι...
"....μέσα από τις γραμμές της αστυνομίας..."!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Προσωπικα θεωρω οτι δεν πρέπει κάθε φορα να καταδικάζονται οι αναρχικοί (οπως ειπε κι ενας φίλος, εγκλημα δεν ειναι να σπας ή να ληστευεις μια τράπεζα αλλα να δημιουργεις μια).
Συμφωνώ για τις τράπεζες..
Όμως εγκλημα είναι επίσης να φουσκώνεις τον τραπεζικό σου λογαριασμό, χάρη στις ληστείες που κάνεις (βλ.Δημητράκης)
Καμιά επανάσταση δεν εγινε by the book (με το γραμα του νόμου) ιδίως αν ο νόμος ανήκει στον κρατούντα,
Δεν νομίζω και οι αγωνιστές του 21 να πολέμισαν βάση των οθωμανικών φιρμανιων.
Φυσικα και παρανόμησαν βαση του τουρκικου δικαίου.

Συμφωνώ απολύτως, μόνο που δεν έχει καμμία σχέση με το θέμα.
Οι αναρχικοί ούτε επανάσταση κάνουν, ούτε βέβαια μπορούν να συγκριθούν με τους επαναστάτες του '21.. έλεος δηλαδή...
Ο Κολοκοτρώνης και οι υπόλοιποι δεν είχαν τις πλάτες κανενός, ούτε ήταν ένας συρφετός ανθέλληνων, πρεζάκηδων, ασφαλιτών, ρουφιάνων, κομπλεξικών, παρακρατικών, κακομαθημένων κωλόπαιδων.
Άβαταρ μέλους
alexandros
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 806
Εγγραφή: Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Νιμπίρου

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από alexandros » Σάβ 12 Ιούλ 2008, 20:13

Δηλαδή Κάσσανδρε δεν θεωρείς ότι μέλη της Χρυσής Αυγής έχουν προκαλέσει αναίτια επεισόδια; Πρόσεξε τι λέω: "μέλη της Χρυσής Αυγής" γιατί δεν μπορώ να αποδείξω ότι γίνονται βάσει άνωθεν εντολής. Αν θεωρείς ότι είναι "άγια παιδάκια" τότε τι να πω; Ξαναλέω ότι καταδικάζω κάθε πράξη βίας τέτοιου τύπου απ' όπου και αν προέρχεται. Αν εσύ επικροτείς την βία είμαστε δυστυχώς σε αντίπαλα στρατόπεδα όχι μόνο ιδεολογικά αλλά και από πολιτισμικής πλευράς.
Τίποτα δεν είναι πιο δυνατό από μια ιδέα της οποίας ο καιρός έχει φτάσει.
Βίκτωρ Ουγκώ

ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΡΑ
Άβαταρ μέλους
Necroscope
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Ιδεογραφίτης με τα όλα του
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ 23 Απρ 2007, 17:12
Τοποθεσία: So_Far_Away?-Macedonia

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από Necroscope » Σάβ 12 Ιούλ 2008, 20:50

Ναι Αλέξανδρε έκαναν την διαδήλωση τους τους περιφρουρούσε η ΕΛΑΣ και όταν ήρθαν τα αναρχοβρωμίδια τους απάντησαν. Η ΕΛΑΣ ήταν ανάμεσα, έπρεπε να πάν μέσω παράδρομου? ή να ρωτήσουν την ΕΛΑΣ αν τους αφήνει να απαντήσουν στην βροχή από πέτρες? Άσε που και η ΕΛΑΣ νόμιζε πως θα την κάνουν σαν τις κότες τους "αναρχικούς" αλλά ευτυχώς αυτό δεν έγινε.
Τώρα εαν έχεις σημαία της Ελλάδας, από Ναβαρίνου περνάς με τα μάτια 14 αλλιώς είσαι άξιος της μοίρας σου, μιας και όλοι θα πουν ότι και εσύ είσαι ένα με τους αναρχικούς και να σε μπουζουριάσουν και εσένα μαζί.
Βέβαια μπορείς να βάλεις ένα T-shirt του Τσέ και να μη σε κάνουν τίποτα, γράφεις από κάτω και το" Che is dead, get over it"
και δεν παθαίνεις τίποτα γιατί είναι και αγράμματοι οι βρωμιάρηδες.
ΚΑΙ Ο ΚΛΗΡΟΣ ΜΑΣ ΕΛΑΧΕ ΠΟΛΕΜΙΚΟΣ...
Άβαταρ μέλους
Fountikos_Xasistas
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: Δευ 30 Απρ 2007, 10:23
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από Fountikos_Xasistas » Κυρ 13 Ιούλ 2008, 05:46

Necroscope έγραψε:αναρχοβρωμίδια

κότες
αγράμματοι
βρωμιάρηδες

Ρε παλίκαρε τι άχτι είναι αυτό που τους είχες? :sick:

Τι σου κάνανε δλδ?
Πάνω στη γκόμενά σου τους έπιασες? :crybaby:
Τα άστρα και τα ζώδια, μας φέρνουνε εμπόδια...
http://www.youtube.com/watch?v=HtUFhbH1UZ4
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από Salome » Κυρ 13 Ιούλ 2008, 11:07

Πάνω σε ποια γκόμενα; ********************************************

*******************************************
*******************
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KASSANDROS την Κυρ 13 Ιούλ 2008, 21:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Χριστίνα συγνώμη, αλλά παραφέρθηκες. Απαράδεκτη προσωπική επίθεση.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 13 Ιούλ 2008, 12:42

Το θέμα είναι συγκεκριμένο εδώ, και η απαξία προς συγκεκριμένο μέλος λόγω των τοποθετήσεών του δεν είναι επιτρεπτές στα ΙΔΕΟ σύμφωνα με το 1ο άρθρο των κανόνων μας

Αν έχετε προσωπικά να λύσετε, υπάρχουν και τα ΡΜ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
KASSANDROS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1142
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 18:08
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 5 φορές

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από KASSANDROS » Κυρ 13 Ιούλ 2008, 21:38

Δηλαδή Κάσσανδρε δεν θεωρείς ότι μέλη της Χρυσής Αυγής έχουν προκαλέσει αναίτια επεισόδια; Πρόσεξε τι λέω: "μέλη της Χρυσής Αυγής" γιατί δεν μπορώ να αποδείξω ότι γίνονται βάσει άνωθεν εντολής. Αν θεωρείς ότι είναι "άγια παιδάκια" τότε τι να πω;
Να διευκρινίσω ότι δεν τυγχάνω μέλος της Χ.Α. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν θα λέω και τα αυτονόητα.
Αλέξανδρε, αν έχεις κάποιο στοιχείο που να καταδεικνύει ότι μέλη της Χ.Α έχουν προκαλέσει αναίτια επεισόδια, μπορείς να το πεις.
Τα περί "άνωθεν εντολών" τα ακούω βερεσέ, για λόγους ευνόητους.

Δεν θεωρώ κανέναν άγιο, αλλά δεν μπορώ να βάλω στην ίδια μοίρα αυτόν που καίει βιβλιοπωλεία μέρα μεσημέρι στο κέντρο της Αθήνας χωρίς την παραμικρή υποψία κυρώσεων και διοργανώνει παράνομες βίαιες αντισυγκεντρώσεις, με αυτόν που υπερασπίζεται (ακόμα και δυναμικά αν χρειαστεί) τον χώρο της νομίμως κατοχυρωμένης εκδήλωσής του.
Και στην τελική, οι ίδιοι οι αναρχικοί είναι αυτοί που φωνάζουνε: "φασίστες κουφάλες έρχονται κρεμάλες"....
Ε τώρα, αν τα κάνουν πάνω τους όταν έχουν απέναντί τους αυτούς που θέλουν να κρεμάσουν, ε... αυτό είναι δικό τους εσωτερικό πρόβλημα, ψυχολογικής φύσεως....
Ας το λύσουν πρώτα, και μετά ας ψάξουν να βρούνε σκοινί....
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από Salome » Δευ 14 Ιούλ 2008, 11:32

Αν πιάσεις το τόπικ απ' την αρχή, Κώστα, θα δεις πού ακριβώς αναφέρω ότι ΣΕ ΜΕΝΑ την είχε πέσει χρυσαυγίτης, επειδή φόραγα μπλουζάκι με τον Τσε. Σου φαίνομαι για άτομο που, γυρνώντας κομμάτια απ' το φροντιστήριο, θα κάτσει να προκαλέσει έναν ξεκάρφωτο, ξουροκέφαλο μπρατσαρά;

Και σε ΦΙΛΗ ΜΟΥ, που την είδα στο νοσοκομείο μετά και δεν την αναγνώρισα, την σαπάκιασαν στο ξύλο δυο-τρεις από δαύτους, επειδή φόραγε το προκλητικότατο σύμβολο της ΕΙΡΗΝΗΣ.

Έλεγες;
Άβαταρ μέλους
alexandros
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 806
Εγγραφή: Κυρ 16 Μαρ 2008, 15:06
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Νιμπίρου

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από alexandros » Δευ 14 Ιούλ 2008, 12:31

Επειδή αγαπητέ Κάσσανδρε θέτεις ως κυρίαρχο στοιχείο την νομιμότητα, και καλά κάνεις, να σου θυμίσω και την περίπτωση του περίφημου Περίανδρου, ο οποίος καταδικάστηκε από τα ελληνικά δικαστήρια σε 12 χρόνια φυλάκιση γιατί επικεφαλής μίας ομάδας μελών της Χρυσής Αυγής έδειρε ανηλεώς 3 αριστερούς φοιτητές.

Τα περί "άνωθεν εντολών" (υπονοώντας την ηγεσία της Χ.Α.) και εγώ δεν τα ενστερνίζομαι οπότε συμφωνούμε.

Αν θέλεις να βάλεις ένα ιδιότυπο "βιαιόμετρο" και να βγάλεις αποτέλεσμα τότε ΟΚ. Πάντως ποτέ δεν θα ξεχάσω όντας έφηβος τις τσάρκες με στρατιωτικό βήμα που έκαναν μέλη της Χ.Α. στους Αμπελόκηπους όπου έδερναν και κυνηγούσαν ανυποψίαστους Φιλιππινέζους (είχαμε πολλούς τότε στους αμπελόκηπους). Αυτό είναι από προσωπική εμπειρία.
Τίποτα δεν είναι πιο δυνατό από μια ιδέα της οποίας ο καιρός έχει φτάσει.
Βίκτωρ Ουγκώ

ΦΟΡΟΛΟΓΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΩΡΑ
Άβαταρ μέλους
_XRHSTOS_
Operator
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ 2007, 01:14
Irc ψευδώνυμο: _XRHSTOS_
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από _XRHSTOS_ » Δευ 14 Ιούλ 2008, 22:09

alexandros έγραψε:Αν θέλεις να βάλεις ένα ιδιότυπο "βιαιόμετρο" και να βγάλεις αποτέλεσμα τότε ΟΚ. Πάντως ποτέ δεν θα ξεχάσω όντας έφηβος τις τσάρκες με στρατιωτικό βήμα που έκαναν μέλη της Χ.Α. στους Αμπελόκηπους όπου έδερναν και κυνηγούσαν ανυποψίαστους Φιλιππινέζους (είχαμε πολλούς τότε στους αμπελόκηπους). Αυτό είναι από προσωπική εμπειρία.

Σου έδειξαν κομματικές ταυτότητες ή απο την εμφάνιση έβγαλες το συμπέρασμα και μιλάς για μέλη;
Γεια σας
KASSANDROS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1142
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 18:08
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 5 φορές

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από KASSANDROS » Δευ 14 Ιούλ 2008, 23:17

Αν πιάσεις το τόπικ απ' την αρχή, Κώστα, θα δεις πού ακριβώς αναφέρω ότι ΣΕ ΜΕΝΑ την είχε πέσει χρυσαυγίτης, επειδή φόραγα μπλουζάκι με τον Τσε. Σου φαίνομαι για άτομο που, γυρνώντας κομμάτια απ' το φροντιστήριο, θα κάτσει να προκαλέσει έναν ξεκάρφωτο, ξουροκέφαλο μπρατσαρά;

Και σε ΦΙΛΗ ΜΟΥ, που την είδα στο νοσοκομείο μετά και δεν την αναγνώρισα, την σαπάκιασαν στο ξύλο δυο-τρεις από δαύτους, επειδή φόραγε το προκλητικότατο σύμβολο της ΕΙΡΗΝΗΣ.
Δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω, αλλά τα περιστατικά που περιγράφεις μου φαίνονται τουλάχιστον "περίεργα"... Όσο καιρό είμαι στον εθνικιστικό χώρο, δεν έχω ακούσει ούτε έχω δει ποτέ να χτυπηθεί κοπέλα αντίθετων πεποιθήσεων...Τέλοσπάντων, για την οικονομία της συζητήσεως (και μόνο) δέχομαι ότι λες αλήθεια..
Επίσης, που ξέρεις ότι αυτός που σου την έπεσε ήταν χρυσαυγίτης ή γενικότερα εθνικιστής;

Κοίτα, προσωπικά θεωρώ βλακώδες να γίνονται πεσίματα σε άκυρους που τυχαίνει και φοράνε μπλούζες με το κομμένο κεφάλι του Τσε ή με το μαστουροχίππικο σύμβολο της ειρήνης.
Και αυτό το λέω διότι αυτά τα σύμβολα έχουν γίνει πια τόσο τρέντι και τόσο της μόδας (δεν ξέρω αν έχουν βγει και καπότες με το κομμένο κεφάλι του Τσε), που φοριούνται και από άτομα παντελώς άσχετα με την πολιτική. Συνεπώς, είναι τελείως άδικο αυτοί οι άσχετοι τρέντιδες να την πληρώνουν χωρίς λόγο.
Επειδή αγαπητέ Κάσσανδρε θέτεις ως κυρίαρχο στοιχείο την νομιμότητα, και καλά κάνεις, να σου θυμίσω και την περίπτωση του περίφημου Περίανδρου, ο οποίος καταδικάστηκε από τα ελληνικά δικαστήρια σε 12 χρόνια φυλάκιση γιατί επικεφαλής μίας ομάδας μελών της Χρυσής Αυγής έδειρε ανηλεώς 3 αριστερούς φοιτητές.
Όχι δεν θέτω ως κυρίαρχο στοιχείο την νομιμότητα, διότι στο σύνολό τους οι νόμοι καθορίζονται από τους ισχυρούς. Αλλά αυτό είναι μεγάλο θέμα.
Απλά αρκέστηκα στο να τονίσω τα αναμφισβήτητα γεγονότα.

Όσο για την υπόθεση Περίανδρου, άστο καλύτερα.. Καταδικάστηκε με 21, και όχι με 12 χρόνια όπως είπες.
Είναι πολύ περίεργη υπόθεση η έφεση της οποίας ακόμα εκκρεμεί. Παρά την απόφαση του δικαστηρίου, το μόνο σίγουρο είναι ότι ο Περίανδρος δεν χτύπησε κανέναν.. απλά "έπρεπε" να εξοντωθεί πολιτικά, ηθικά και ποινικά.
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από Salome » Δευ 14 Ιούλ 2008, 23:43

Δεν ειναι προσφατα τα περιστατικα, Κωστα, ειναι δεκαετιας και κατι ψιλα. Της κοπελας που σαπακιασαν ασχημα της ειπαν ενα μαλακωδες συνθημα που το ειπε στην καταθεση της και της ειπαν οι μπατσοι οτι αυτο ειναι της Χ.Α.

Οσο για το καλο παιδι που την επεσε σε μενα και με γλιτωσε το τρενο, ηταν ντε φακτο μελος της Χ.Α. Αρχιζε να τον κραζει ενα παλικαρι που ηταν στο τρενο με τ' ονομα του και μου ειπε οτι ηταν απ' τα καλα παιδακια της Χ.Α.
Άβαταρ μέλους
_XRHSTOS_
Operator
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ 2007, 01:14
Irc ψευδώνυμο: _XRHSTOS_
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από _XRHSTOS_ » Δευ 14 Ιούλ 2008, 23:52

Salome έγραψε:Δεν ειναι προσφατα τα περιστατικα, Κωστα, ειναι δεκαετιας και κατι ψιλα. Της κοπελας που σαπακιασαν ασχημα της ειπαν ενα μαλακωδες συνθημα που το ειπε στην καταθεση της και της ειπαν οι μπατσοι οτι αυτο ειναι της Χ.Α.
Δεν υπάρχει copyright στα συνθήματα της ΧΑ όμως Χριστίνα! Ούτε και στην ενδυμασία-εμφάνιση!
Γεια σας
Άβαταρ μέλους
Fountikos_Xasistas
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: Δευ 30 Απρ 2007, 10:23
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από Fountikos_Xasistas » Τρί 15 Ιούλ 2008, 00:43

Άρα κάποιοι κυκλοφορούν με ξυρισμένο κεφάλι και προκαλούν επεισόδια... Κάποιοι εκτός του κύκλου ΧΑ.

Υγ. Αυτό είναι και το πρόβλημα των δεδηλωμένων αναρχικών.
Τα άστρα και τα ζώδια, μας φέρνουνε εμπόδια...
http://www.youtube.com/watch?v=HtUFhbH1UZ4
Άβαταρ μέλους
_XRHSTOS_
Operator
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ 2007, 01:14
Irc ψευδώνυμο: _XRHSTOS_
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Χτύπησαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από _XRHSTOS_ » Τρί 15 Ιούλ 2008, 01:31

Fountikos_Xasistas έγραψε:Άρα κάποιοι κυκλοφορούν με ξυρισμένο κεφάλι και προκαλούν επεισόδια... Κάποιοι εκτός του κύκλου ΧΑ.
Δε γνωρίζω με τη συλλογιστική βγάζεις συμπεράσματα. Αυτό που γνωρίζω είναι πως υπάρχουν άνθρωποι με ξυρισμένο κεφάλι,εθνικιστές που όμως δεν ανήκουν στη ΧΑ,ενίοτε και αν δηλώνουν πως ανήκουν.
Γεια σας
Άβαταρ μέλους
_XRHSTOS_
Operator
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ 2007, 01:14
Irc ψευδώνυμο: _XRHSTOS_
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Μαχαίρωσαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από _XRHSTOS_ » Τρί 15 Ιούλ 2008, 01:36

Fountikos_Xasistas έγραψε:γ) Ποιά ήταν η σχέση του θύματος με τους θύτες?
Γιατί όταν αυτός είχε πλακώσει έναν από εκείνουν παλιότερα, δεν βγήκε κανείς να μιλήσει για "επίθεση"
Ξέρεις τί φρασεολογία χρησιμοποιούσαν οι αναρχικοί και οι αριστεριστές όταν έδιωξαν δια της βίας τε παιδιά της ΦΟΣ απο την Πάντειο; Την πρόκληση τραυματισμού στα μέλη της ΦΟΣ,στις ανακοινώσεις τους τη μετέφραζαν με τη λέξη "απώθησαν". "Απόθησαν τους φασίστες της ΦΟΣ",έλεγαν. Δε έλεγαν πουθενά ότι επιτέθηκαν στα παιδιά και τα τραυμάτισαν. Θες πολύ ψωμί ακόμη για να μάθεις αυτό το χώρο. Για αρχή,μάθε ότι είναι συνήθης τακτική του να χρησιμοποιεί μισές αλήθειες και ψέμματα...
Γεια σας
Άβαταρ μέλους
_XRHSTOS_
Operator
Δημοσιεύσεις: 2050
Εγγραφή: Δευ 16 Απρ 2007, 01:14
Irc ψευδώνυμο: _XRHSTOS_
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Λάρισα

Re: Μαχαίρωσαν 22χρονο επειδή είχε τατουάζ την Ελληνική σημαία!

Δημοσίευση από _XRHSTOS_ » Τρί 15 Ιούλ 2008, 01:49

Fountikos_Xasistas έγραψε:β) Γιατί αυτοί με τους οποίους πλακώθηκε ήταν αριστεροί?
Όποιος δέρνει φαντάρο είναι και αντιεξουσιαστής του Συριζα?

"Αθώο" μου παιδί. Υπάρχουν πολλά πράγματα που αγνοείς. Γι' αυτό οδηγείσαι σε αυτά τα "συμπεράσματα".

Δε γνωρίζω για ποιο λόγο,αλλά τον τελευταίο χρόνο,οι αναρχικοί και οι αριστεριστές [ιδίως απο τότε που σύσφιξαν τις σχέσεις τους με το ΕΠΣΕ (του Σόρος) και το ΣΥΡΙΖΑ],για λόγους που αυτοί γνωρίζουν,έχουν αποφασίσει να εντατικοποιήσουν τις επιθέσεις τους στους εθνικιστές. Αρκεί να δουν κάποιον να φορά μπλούζα με ελληνική σημαία για να του επιτεθούν και όποιον άλλοον αυτοί θεωρούν φασίστα.

Και όσο περνά ο καιρός τα περιστατικά πληθαίνουν. Φέτος:

- Αριστερίστικη οργάνωση τοποθέτησε εκρηκτικό μηχανισμό στο σπίτι του Παττακού.

- "Αντιφασιστικός πυρήνας δράσης" στη Θεσσαλονίκη,τοποθέτησε βόμβα σε σπίτι ενός συναγωνιστή (η είδηση απεκρύφθη απο τα ΜΜΕ!!!)


- "Αντιφασιστικός πυήνας δράσης" στην Πελοπόννησο,τοποθέτησε βόμβα σε σπίτι ενός συναγωνιστή (η είδηση απεκρύφθη απο τα ΜΜΕ!!!)

- Μέλη "αντιφασιστικού πυρήνα δράσης" στην Πελοπόννησσο,επιτέθηκαν σε παλαίμαχο στέλεχος (ηλιωμένο!) της ιστορικής οργανώσεως "Χ"!!!
(η είδηση απεκρύφθη απο τα ΜΜΕ!!!)

- Αριστεριστές,αναρχικοί,αντιφα ή ότι σκατά είναι έχουν ξεκινήσει σορεία επιθέσεων των τελευταίο καιρό σε εθνικιστικά και πατριωτικά βιβλιοπωλεία.

Δεν ξέρω αν το κάνουν αναρχικοί,αριστεριστές,αντιφά ή προβοκάτορες,αυτό που ξέρω είναι πως οι πράξεις αυτές,βρίσκουν τη σύμφωνη γνώμη της πλειοψηφίας του γνωστού αυτού χώρου.

Μετά απο όλα αυτά,μη σε παραξενεύει το γεγονός ότι μέλη αυτού του χώρου επιτέθηκαν σε έναν φαντάρο που είχε τατουάζ με την ελληνική σημαία στο μπράτσο του,επειδή τον θεώρησαν φασίστα.
Γεια σας
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”