Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 03 Ιούλ 2019, 17:44

Και συμπληρώνω τα παραπάνω που είπα


ο Λίμπεραλ έβαλε εικόνα από εφημερίδα του ριζοσπάστη
όχι καμία της δεξιάς

τι λέει πρώτο τραπέζι πίστα πρωτοσέλιδο?

Εικόνα

ναι, σωστά το είδες.
ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΛΑΟ
ΠΟΥ ΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ!

και σε ρωτάω τώρα εγώ
το 32 έβγαζε παθιασμένα τέτοιες προκηρύξεις φάτσα κάρτα
και το 49 το'πιασαν οι σεμνοτυφίες και δεν δέχτηκε
την εισήγηση του Ζαχαριάδη?

Λεει κι άλλα πολλά για τα πεπραγμένα στη συνέχεια...
σε παρακαλώ δες το προσεκτικά ολο το άρθρο

https://www.liberal.gr/apopsi/prokiruxi ... hia/100800


θα επανέλθω και με άλλες πηγές αν χρειαστεί για να καταλάβεις
ότι δεν είναι ακριβώς όπως θέλει να τα παρουσιάζει σήμερα το ΚΚΕ

Ο Καζάκης γαλουχήθηκε από πιτσιρικάς (το 80 που ήταν 17 ή 18 χρονών)
μέσα στο ΚΚΕ.
ΦΥΣΙΚΟ ΕΠΟΜΕΝΟ είναι να του έχει μείνει κάτι από την πλύση
εγκεφάλου που υπέστη σε πολύ τρυφερή ηλικία που αφομοιώνει
τα πάντα... το ότι σήμερα εμφανίζεται με ανεξάρτητη σκέψη
σε πολλά επίπεδα, είναι ένα θαύμα από μόνο του.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 04 Ιούλ 2019, 21:18

Πώς κατά καζάκη, ακυρώνεται άνετα η συμφωνία των Πρεσπών
στο χρονικό σημείο εδώ https://youtu.be/LfFevYoNjFI?t=2106
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από OTTO » Σάβ 06 Ιούλ 2019, 02:07

Δεν είναι φρέσκο, αλλά επειδή είναι περιεκτικό το φέρνω:

~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 16:57

ΤΡΑΓΙΚΟΣ ΒΟΡΙΔΗΣ ΓΙΑ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΩΝ ΠΡΕΣΠΩΝ: «Δεν είπαμε ποτέ ότι θα την καταργήσουμε»



αλήθεια λέει.
Τραγικός όχι, υποτακτικός ναι.

Δεν αποτελεί έκπληξη βέβαια αυτό.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
XPONHS
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Κυρ 30 Ιουν 2019, 20:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Βερολίνο
Έδωσε Likes: 263 φορές
Έλαβε Likes: 77 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από XPONHS » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 19:09

Πάντως δεν λέει ψέματα ...
Ο Μητσοτάκης ΠΟΤΕ δεν μίλησε για κατάργηση της συμφωνίας αλλά για ΒΕΤΟ στην ένταξη των Σκοπίων στην ΕΕ .
Και δεν ξέρω πως δημιουργήθηκαν αυτές οι αυταπάτες στον κόσμο πως θα την καταργούσε .

Δες εδώ τι είχε πει από τις 24 Ιανουαρίου 2019 .

"Σφοδρή επίθεση στην κυβέρνηση και προσωπικά στον Αλέξη Τσίπρα εξαπέλυσε, μιλώντας στη Βουλή για τη Συμφωνία των Πρεσπών, ο Κυριάκος Μητσοτάκης. Επικεντρώνοντας σε επτά αλήθειες, όπως τις χαρακτήρισε, ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας άσκησε δριμεία κριτική κατά όσων διαπραγματεύτηκαν αυτή τη συμφωνία, κάνοντας λόγο για εθνική ήττα.

Σύμφωνα με τον ίδιο, η κυβέρνηση εγκατέλειψε μια σταθερή εξωτερική πολιτική δεκαετιών και, προκειμένου να πετύχει τον στόχο της, εξαγοράζει ακόμη και συνειδήσεις βουλευτών Στο πλαίσιο αυτό, έκανε λόγο για ανιστόρητη και επιπόλαιη εξωτερική πολιτική εκ μέρους της, η οποία μεταξύ άλλων, όπως υποστήριξε, αναγνώρισε «μακεδονική» ταυτότητα και γλώσσα. Αυτά, όπως είπε, αποτελούν στοιχεία στα οποία βασίζεται ο κίνδυνος του αλυτρωτισμού.

Ο πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας ξεκαθάρισε πως εφόσον εγκριθεί η συμφωνία δεν θα μπορούν να αλλάξουν οι όροι της από την επόμενη κυβέρνηση και επανέλαβε ότι η ΝΔ θα την καταψηφίσει έχοντας τη συνείδησή της καθαρή. «Ψήφος στη συμφωνία των Πρεσπών είναι ψήφος στον κ. Τσίπρα να συνεχίσει το καταστροφικό του έργο» είπε χαρακτηριστικά.

Παράλληλα, έσπευσε να τονίσει ότι ο ίδιος δε θα ερμηνεύσει τη συμφωνία με αυτό τον τρόπο, καθώς «η διαδικασία ένταξης των Σκοπίων στην ΕΕ δεν σχετίζεται με τη συμφωνία των Πρεσπών».

«Η Ελλάδα μπορεί ανά πασά στιγμή να βάλει βέτο στη διαδικασία ένταξης των Σκοπίων στην ΕΕ. Και αυτό το δικαίωμα της πατρίδας μας αρνούμαι να το απεμπολήσω. Ας το καταλάβουν όλοι από τώρα» σημείωσε ο κ. Μητσοτάκης."
.
-Κοίτα, τι βλέπεις ;
-Βλέπω πολλά άστρα.
-Και τι σημαίνει αυτό κατά την γνώμη σου;
-Νομίζω ότι αύριο θα κάνει καλό καιρό. Εσύ τι λες;
-Για μένα σημαίνει ότι κάποιος έκλεψε την σκηνή μας.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 19:40

Πώς λέμε "οι μαχητές του πληκτρολογίου";

Έτσι βλέπουμε και τους "μαχητές των καταψηφίσεων".

Καταψηφίζουν κάτι και νομίζουν ότι είναι ήρωες; Ας τους πει κάποιος ότι η καταψήφιση είναι μια τρύπα στο νερό, αν δεν συνοδεύεται από πολύτροπους αγώνες για επαναφορά του δικαίου (της ιστορικής αλήθειας στην προκειμένη περίπτωση). Η καταψήφιση από μόνη της είναι σκέτη υποκρισία, και δεν προσφέρει καμία κάθαρση συνείδησης, ούτε άφεση αμαρτιών και προδοσιών.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 20:52

XPONHS έγραψε:
Κυρ 21 Ιούλ 2019, 19:09
Πάντως δεν λέει ψέματα ...
κανένα ψέμα.
XPONHS έγραψε:
Κυρ 21 Ιούλ 2019, 19:09
Ο Μητσοτάκης ΠΟΤΕ δεν μίλησε για κατάργηση της συμφωνίας αλλά για ΒΕΤΟ στην ένταξη των Σκοπίων στην ΕΕ .
Και δεν ξέρω πως δημιουργήθηκαν αυτές οι αυταπάτες στον κόσμο πως θα την καταργούσε .
Ετσι ακριβώς. Γι'αυτό δεν ξέρω ποιοι είναι αυτοί που έτρεφαν αυταπάτες...
(αλλά πιστεύω πως υπάρχουν πολλοί)

Εγώ τέτοια αυταπάτη δε θα έτρεφα, ακομα και αν υποσχόταν προεκλογικά
πως θα την καταργούσε..
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 23 Ιούλ 2019, 23:16

Μην το ζαχαρωνουμε πολυ το κανελονι κυριε Πρωθυπουργε ειναι η δευτερη φορα που σας το γραφω και δεν θα σταματησω , η προηγουμενη κυβερνηση δεν ακουσε τον Ελληνικο Λαο και αντισυνταγματικα ακολουθησε της αποφασεις της …!

Η συνεχεια λοιπον , η σκυταλη που πηρατε εχει μεσα στα σπλαχνα της Αντισυνταγματικες αποφασεις και πραξεις , εχει μεσα της νομους και κανονες που δεν της θελει ο Ελληνικος λαος ..!

Δεν πα να αλλαξετε πατοκορφα συστηματα και στρατηγικες και οικονομικους σχεδιασμους ..αν δεν κανετε δημοψηφισμα να αποφασισει ο Ελληνικος λαος για το θεμα της μακεδονιας και για το ερωτημα που βιασε ο προκατοχος τζαμπα ειστε εκει πανω …!

Καντε το δημοψηφισμα αμεσα αλλιως αποχωρειστε αμεσα για να εχουμε μια υγιη και βιωσιμη δημοκρατια στην χωρα ..!

Stranger,..

https://www.katohika.gr/stranger-voice/ ... siko-fyge/
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
XPONHS
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Κυρ 30 Ιουν 2019, 20:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Βερολίνο
Έδωσε Likes: 263 φορές
Έλαβε Likes: 77 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από XPONHS » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 15:50

Μιας και το θέμα αφορά τα μετά την συμφωνία τεκταινόμενα είπα να το βάλω εδώ .


Άγρια σκηνικά κατά Ελλήνων σε καζίνο στις Η.Π.Α επειδή είπαν ότι δεν υπάρχει κράτος «Μακεδονία»

.
Εικόνα
"Αντιμέτωπη με προσβλητική και απαξιωτική συμπεριφορά καταγγέλλει στον «Ε.Κ.» ότι βρέθηκε η πρόεδρος της Atlantic Bank, Νάνσυ Παπαϊωάννου, από το προσωπικό γνωστού ξενοδοχείου-καζίνο στο Κονέκτικατ, με αφορμή έναν διάλογο που είχε με σερβιτόρα, που έλκει την καταγωγή της από τη «Βόρεια Μακεδονία».

Εικόνα



Ειδικότερα, όπως καταγγέλλει η κ. Παπαϊωάννου, το περιστατικό συνέβη στο «pool bar» του ξενοδοχείου «Mohegan Sun». Όπως αναφέρει, επρόκειτο να περάσει εκεί το Σαββατοκύριακο με κάποιες φίλες της, προκειμένου να παρακολουθήσουν τη συναυλία του Λάιονελ Ρίτσι, ως δώρο γενεθλίων σε μια εξ αυτών.

Ενώ βρίσκονταν εκεί μόλις δυο ώρες, περιμένοντας τα δωμάτιά τους, και λόγω της ζέστης περνούσαν χρόνο στην πισίνα, εμφανίστηκε μια σερβιτόρα, η κάρτα διαπίστευσης της οποίας ανέγραφε ως χώρα καταγωγής της, την… «Μακεδονία».

Η κ. Παπαϊωάννου αντέδρασε και ξεκίνησε διάλογο μαζί της, αναφέροντας πως η Μακεδονία είναι ελληνική περιοχή, ενώ υπενθύμισε ακόμη και την πρόσφατη Συμφωνία των Πρεσπών, βάσει της οποίας η πρώην FYROM ονομάζεται «Βόρεια Μακεδονία», με τον σύνθετο όρο να είναι υποχρεωτικός τόσο στο εσωτερικό, όσο και διεθνώς.

Αναφέρεται ότι η συγκεκριμένη σερβιτόρα επέστρεψε στο πόστο της και δεν εμφανίστηκε ξανά, ενώ λίγο αργότερα μια συνάδελφός της, που είχε σερβίρει την παρέα της Νάνσυς Παπαϊωάννου από την αρχή, μετέβη στο σημείο και ενημέρωσε την κ. Παπαϊωάννου -η οποία υποστηρίζει ότι δεν είχε παραγγείλει καθόλου αλκοόλ από το μπαρ, κάτι που γνώριζε η τελευταία σερβιτόρα- πως ο μάνατζερ έδωσε εντολή να μην της σερβιριστούν άλλα οινοπνευματώδη ποτά (!) επειδή προσέβαλε την σερβιτόρα και την έκανε να κλαίει.

«Δεν είχα παραγγείλει καθόλου αλκοόλ, ειδικότερα μεσημέρι και πόσω μάλλον με 100 βαθμούς θερμοκρασία, όπως ήταν το περασμένο Σάββατο. Ερχονται λοιπόν ξαφνικά και λένε ότι θα κάνουν ‘shut off’ το αλκοόλ για εμένα, μπροστά στις φίλες μου και τον κόσμο που παρακολουθούσε τι γινόταν, την στιγμή που δεν είχα καν παραγγείλει ποτό, παρά μόνο νερό με πάγο!», αναφέρει χαρακτηριστικά.

«Μας έφεραν την ασφάλεια!»

Η κ. Παπαϊωάννου απάντησε πως δεν είχε παραγγείλει αλκοόλ, ενώ τόνισε ότι δεν μίλησε με άσχημο τρόπο στην κοπέλα, εξηγώντας ποιος ακριβώς ήταν ο διάλογος που είχαν. Μάλιστα, δίπλα από την δεύτερη σερβιτόρα ήταν άλλος ένας εργαζόμενος, ο οποίος επίσης δήλωνε στην κάρτα του καταγωγή από την «Μακεδονία».

«Αργότερα, προς μεγάλη έκπληξή μας, εμφανίστηκε κάποιος από την ασφάλεια, μαζί με τρεις ογκώδεις άνδρες και μας ζήτησε να φύγουμε, επειδή, όπως λέει, προσβάλαμε την σερβιτόρα κι έκλαιγε. Ολα αυτά, μπροστά σε όλο τον κόσμο που ήταν εκεί, οι οποίοι παρακολουθούσαν την σκηνή και, ευτυχώς, δεν γνώριζαν ποια είμαι, διότι η συμπεριφορά τους ήταν ντροπιαστική απέναντί μου. Ζήτησα από τον άνθρωπο αυτόν επανειλημμένως να του μιλήσω ιδιαιτέρως και να του εξηγήσω τι ακριβώς συνέβη. Αρνήθηκε επιτακτικά και με προσβλητικό τρόπο εξακολουθούσε να μας διώχνει από τον χώρο, κι εμένα προσωπικά να φύγω γενικά από το ξενοδοχείο. Μετά από πολλές προσπάθειες, το αίτημα μου εισακούστηκε, αλλά δεν άλλαξαν πολλά πράγματα. Μας είπε ότι θα μέναμε στο ξενοδοχείο, αλλά να φύγουμε από το ‘pool bar’. Η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι ήταν το δωμάτιο που μας έδωσαν, το οποίο είχε θέα… τα σκουπίδια. Η συμπεριφορά τους ήταν ντροπιαστική και θα ήθελα να ενημερωθεί η ελληνική κοινότητα για το τι συμβαίνει», δηλώνει η Νάνσυ Παπαϊωάννου.

Η πρόεδρος της Atlantic Bank δηλώνει «βαθύτατα προσβεβλημένη» για την «απάνθρωπη συμπεριφορά» και την «απαξίωση της πατρίδας της» ενώ, σύμφωνα με πληροφορίες του «Ε.Κ.», δεν αποκλείεται ακόμη και να κινηθεί νομικά εναντίον του ξενοδοχείου.

«Δεν παίζω σε καζίνο, ούτε συχνάζω σε τέτοιου είδους ξενοδοχεία. Θέλαμε να κάνουμε δώρο στην φίλη μας τα εισιτήρια για την συναυλία του Λάιονελ Ρίτσι, επειδή είχε τα γενέθλιά της. Δεν είχα κανένα θέμα να φύγω. Ζήτησα από τον άνδρα της ασφάλειας να μου καλέσει κάποιο αυτοκίνητο για να φύγω, δεν ήθελα να μείνω άλλο. Οι φίλες μου με παρακάλεσαν να μείνω μαζί τους για να μην χαλάσουμε τα σχέδιά μας και αυτός ήταν ο μόνος λόγος που δεν σηκώθηκα να φύγω εξ αρχής. Ποτέ δεν με έχουν ντροπιάσει κατ’ αυτόν τον τρόπο. Πέρα απ’ αυτό όμως, είναι θέμα αρχής και δεν μπορώ να αφήσω αυτό το συμβάν να περάσει έτσι», καταλήγει η Νάνσυ Παπαϊωάννου.

Ο «Εθνικός Κήρυκας» ζήτησε από το Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων και την Εξυπηρέτηση Πελατών του «Mohegan Sun» την άποψή τους για το συγκεκριμένο συμβάν, αλλά μέχρι την ώρα έκδοσης δεν υπήρξε ανταπόκριση.

Να αναφερθεί ότι Διευθύνων Σύμβουλος της Mohegan Gaming & Entertainment, που ελέγχεται από κεφάλαια της ινδιάνικης φυλής των Μοϊκανών, είναι ο Ελληνοαμερικανός Μάριο Κοντομέρκος (Mario Kontomerkos).

Παμμακεδονική Ένωση Αμερικής: Συγχαίρουμε τη Νάνσυ Παπαϊωάννου

Ο «Ε.Κ.» επικοινώνησε με την Παμμακεδονική Ένωση Αμερικής και τον πρόεδρο, Δημήτρη Φιλιππίδη, με αφορμή την αντιπαράθεση που ξεκίνησε για τον όρο «Μακεδονία», ο οποίος εξέφρασε την έκπληξή του για το περιστατικό. Εξήρε την στάση της Νάνσυς Παπαϊωάννου, ενώ καταδίκασε την συμπεριφορά των ιθυνόντων του ξενοδοχείου.

«Θέλουμε να συγχαρούμε την κ. Παπαϊωάννου, η οποία δεν δίστασε να μιλήσει για τα αυτονόητα της Ιστορίας και να παρουσιάσει την πραγματική πλευρά της Ιστορίας των Βαλκανίων. Η κ. Παπαϊωάννου στήριξε με την παρουσία της και το συλλαλητήριο της Νέας Υόρκης και έπραξε το αυτονόητο, το οποίο όμως στις μέρες μας δεν είναι δεδομένο. Θεωρούμε ότι η στάση αυτή της κ. Παπαϊωάννου θα πρέπει να αποτελεί την στάση όλων μας σε κάθε τέτοια περίπτωση προκλητικής παραχάραξης της Ιστορίας μας. Δεν πρέπει να διστάζουμε να μιλήσουμε για την ελληνικότητα της Μακεδονίας και να δίνουμε απαντήσεις σε όλους αυτούς οι οποίοι υποτιμούν τη νοημοσύνη μας και φαλκιδεύουν την ιστορική αλήθεια. Οι συγκεκριμένες συμπεριφορές από Σκοπιανούς αποτελούν την απόδειξη για το τι έχει παράξει ήδη αυτή η καταστροφική Συμφωνία», ήταν η δήλωση του κ. Φιλιππίδη."
.

'Έχω να επισημάνω κάποια πράγματα στο όλο θέμα .
Εάν στη θέση της Νάνσυ Παπαϊωάννου ήταν ένας από εμάς ,(Αν και το βλέπω λίγο χλωμό μιας και μιλάμε για ένα από τα πιο ακριβά και καλά ξενοδοχεία-καζίνο του κόσμου... αλλά το προσπερνάω ) μπορεί να είχαμε καταλήξει και σε κανένα Γκουαντάναμο κατά Κούβα μεριά στο τσακ μπαμ , γιατί όπως είπε (μέσα σε αναφιλητά παρακαλώ) , της προσβάλαμε της Σκοπιανής Λίτσας (από το καριολίτσας βγαίνει το υποκοριστικό) την χώρα και δεν μπορούσε να δουλέψει .
Απλά η ατυχία της είναι πως έπεσε πάνω όχι σε μια οποιαδήποτε Ελληνίδα , αλλά την πρόεδρο της Atlantic Bank , που παρά το χάσμα που έχω με την εν λόγο κυρία ταξικά πρώτα απ όλα και προφανώς και ιδεολογικά , στο συγκεκριμένο θέμα πρέπει να πω πως της δίνω συγχαρητήρια .


-Κοίτα, τι βλέπεις ;
-Βλέπω πολλά άστρα.
-Και τι σημαίνει αυτό κατά την γνώμη σου;
-Νομίζω ότι αύριο θα κάνει καλό καιρό. Εσύ τι λες;
-Για μένα σημαίνει ότι κάποιος έκλεψε την σκηνή μας.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 30 Αύγ 2019, 09:03

Εικόνα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από Jackal » Κυρ 08 Σεπ 2019, 17:32

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 08 Σεπ 2019, 18:09

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 28 Σεπ 2019, 13:04

Όχι απλώς «κατάπιαν» τη συμφωνία στις Πρέσπες αλλά απαγόρευσαν και τις συγκεντρώσεις για την υπεράσπιση της Μακεδονίας



το άρθρο εδώ http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... _9013.html
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 29 Σεπ 2019, 22:25

Κανονικότατο mind control του πλήθους. Πως θα ελέγξεις τα συναισθήματα ενός ξεσηκωμένου πλήθους. Τους δίνεις κάποια τελευταία ευκαιρία να αντιδράσουν (εκλογές), νιώθουν προσωρινά ότι πέτυχαν κάποια νίκη (αλλαγή κυβέρνησης) και μετά σιγά σιγά τους μπολιάζεις με την ιδέα ότι δεν γίνεται τίποτα αφού κάναμε τα πάντα, ενώ τους εναπομείναντες πιο ανθεκτικούς στην προπαγάνδα και πιο μαχητικούς τους περιορίζεις δια απαγορεύσεων. Κι έληξε το παιχνίδι και επιβλήθηκε η τάξη. Όπου βεβαίως "τάξη" είναι της πού@@@ς το κέφι των σατανόπληκτων.

Γι αυτό λέω τα τελευταία χρόνια ότι αφύπνιση δεν υπάρχει. Έχουν κερδίσει τον πόλεμο του να ελέγχουν τους πολλούς με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από OTTO » Κυρ 29 Σεπ 2019, 22:44

Βέβαια δεν προτείνω να σταματήσουν και οι λίγοι που έμειναν την εναλλακτική ενημέρωση, διότι είναι μια αχτίδα φωτός, μια ελπίδα. Αν χαθεί κι αυτό καήκαμε.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από Dhmellhn » Τετ 02 Οκτ 2019, 14:19

Οι monkeydonians έχουν δώσει πατήματα για καταγγελία της π@τσ@βούρ@ς των Πρεσπών. Δικαιολογίες δεν υπάρχουν. Υπάρχει φωτό από τον φετινό Ιούνιο που εξέδωσαν ταξιδιωτικό έγγραφο με το όνομα Μακεδονία σκέτο.
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 03 Οκτ 2019, 01:25

Ναι αλλά οι κυβερνήτες μας λειτουργούν σαν να είναι πιο σκοπιανοί από αυτούς...
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από Dhmellhn » Παρ 04 Οκτ 2019, 10:05

Ε, δεν είναι;
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 07 Οκτ 2019, 10:42

Η παρακάτω εικόνα είναι απάντηση στην φιλολογία των εχθρών ότι και καλά όποιος δεν ξεπουλά το όνομα έχει επεκτατικές βλέψεις:

735142_852993758160530_7972841966309710792_n.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 07 Οκτ 2019, 12:23

Τέλεια η εικόνα-χάρτης ΟΤΤΟ.
Το'βαλες σαν συνημμένο, βαριέμαι να το κάνω φωτο
οπότε ριχ'το αν θες και στο αγγλοφωνο τοπικ που έχουμε
για τη Μακεδονία. Δε χρειάζεται άλλος σχολιασμός εκεί,
μια εικόνα χίλιες λέξεις.




πέραν αυτού...

Στη φυλακή τρία ολόκληρα χρόνια Αρχιεπίσκοπος στα Σκόπια, επειδή φώναξε «η Μακεδονία είναι Ελληνική!» – Οι φρικτοί βασανισμοί, οι διώξεις και οι εξορίες πριν τη φυλάκιση


κι ειναι ντροπή που οι Ελληνες δεν κάνουν ΤΙΠΟΤΑ για την αποφυλάκιση
ενός φιλέλληνα που παλεύει γι'αυτό που υποτιθεται ότι παλεύει
κι ο Ελληνισμός...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 27 Οκτ 2019, 23:47

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Oyranos
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Δευ 30 Απρ 2018, 09:40
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 1 φορά
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από Oyranos » Δευ 28 Οκτ 2019, 01:23

Ειναι θετική? Εγω γιατί φοβάμαι οτι θα επιχειρήσουν και εαν δεν γίνει κάτι απο τον θεό, τοτε παίζει να τους δώσουν και Μακεδονία του Ιλιντεν. Αρα η Ελλάδα θα συρρικνωθεί σε στερεά μόνο και οι Βούλγαροι/σλάβοι θα πάρουν το υπόλοιπο. λολ

Θα έπρεπε να εχει ακυρωθεί, αλλα μας λενε απο τώρα για "δύσκολες αποφάσεις".
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 28 Οκτ 2019, 12:26

Το άρθρο που έφερα παραπάνω, λέει (μεταξύ άλλων)

Μήπως τώρα να θυμηθούμε -όσοι βιαζόμασταν να κατακρίνουμε και να χλευάσουμε τους Αγίους μας- τι μας προείπε ο Άγιος Παΐσιος;;;

Το ανακοίνωσαν οι ίδιοι οι σκοπιανοί μέσω του προέδρου τους
Στέβο Πενταρόφσκι!!!

Ο πρόεδρος των Σκοπίων, Στέβο Πενταρόφσκι δήλωσε στην τηλεόραση του Alpha, ότι η μελλοντική εφαρμογή της Συμφωνία των Πρεσπών θα τεθεί σε αναμονή, έως ότου επιτραπεί στα Σκόπια να ανοίξουν τις ενταξιακές συνομιλίες με την ΕΕ…
Η εξέλιξη αυτή κλονίζει την κυβέρνηση Μητσοτάκη που εναντιώθηκε προσχηματικά στην επικύρωση της Συμφωνίας Τσίπρα-Ζάεφ και δηλώνει έκτοτε σε όλους του τόνους πως θα τη σεβαστεί και ότι αυτή δεν μπορεί να αλλάξει, ούτε πως υπάρχει περιθώριο επαναδιαπραγμάτευσης ή συνολικής λύσης.


Μείζον θέμα ανακύπτει για τον Κυριάκο Μητσοτάκη
Με τον Πρόεδρο Δημοκρατίας των Σκοπίων και τον επερχόμενο Πρωθυπουργό να αμφισβητούν τις Πρέσπες, πώς νιώθει που είναι πια ο μόνος που «σέβεται και εφαρμόζει τη Συμφωνία Τσίπρα-Ζάεφ»;
Ήδη φωνές στην Ελλάδα ζητούν την παραίτηση Μητσοτάκη, την ακύρωση της Συμφωνίας των Πρεσπών με βάση το άρθρο 41, την προκήρυξη εκλογών με ζητούμενο τη διεξαγωγή Δημοψηφίσματος για τη Συμφωνία των Πρεσπών από επόμενη ελληνική κυβέρνηση.


Εάν επιβεβαιωθεί ότι ο Πενταρόφσκι μιλάει εκ μέρους της κυβέρνησης Ζάεφ, αυτό συνιστά ένα σημαντικό νέο πλήγμα στην επιβαλλόμενη αλλαγή ονόματος.
Ο Ζάεφ άρχισε να εφαρμόζει την εγχώρια ονομασία «Βόρεια Μακεδονία», παρά το άρθρο της Συνθήκης της Πρέσπας που συνδέει την εφαμρογή του με την έναρξη των ενταξιακών συνομιλιών με την ΕΕ.
Το σοκ από τις Βρυξέλλες την περασμένη εβδομάδα, φαίνεται να έχει προκαλέσει άγχος στην κυβέρνηση των Σκοπίων (και της Ελλάδας).
«Μιλώντας για το σύνολο του πακέτου, εφαρμόσαμε ήδη το νέο όνομα στο εσωτερικό και μπορώ να σας πω ότι ήταν το πιο δύσκολο κομμάτι για εμάς», είπε ο Πενταρόφσκι στον Alpha.

Ο Πενταρόφσκι επέμεινε ότι ολόκληρος ο σκοπός της συμφωνίας ήταν να απεμπλακεί η ένταξη της πΓΔΜ στην ΕΕ και τόνισε ότι δεν είναι καθόλου δίκαιο να βλέπουμε και πάλι τις συνομιλίες να βαλτώνουν.

«Θέλαμε να είμαστε μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης αλλά δεν δεν υπάρχει Ευρωπαϊκή Ένωση».

Από την πλευρά του αντιπολιτευόμενου κόμματος, VMRO-DPMNE, ο διεθνής γραμματέας του Τίμκο Μουκούνσκι, επίσης σε συνέντευξη του σε τηλεοπτικό σταθμό της Ελλάδας, κατέστησε σαφές ότι η συνθήκη της Πρέσπας θα αμφισβητηθεί από τα Σκόπια.

Ο Μουκούνσκι, ο οποίος αρνείται να χρησιμοποιήσει το όνομα «Βόρεια Μακεδονία», δήλωσε ότι θα γίνει ευκολότερο να αλλάξει σε «Μακεδονία», όταν η πΓΔΜ βρίσκεται εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

*Ο Ιωάννης Νασιούλας είναι Διδάκτωρ Κοινωνιολογίας και Εμπειρογνώμων της Ευρωπαϊκής Επιτροπής.
Είναι επικεφαλής της δημοτικής παράταξης «Νέα Αρχή για τη Θεσσαλονίκη» και δημοτικός σύμβουλος του Δήμου Θεσσαλονίκης.

Του Ιωάννη Νασιούλα


λέει κι άλλα, αλλά καλύτερα να τα δείτε εδώ https://katohika.gr/ellada/se-pafsi-i-s ... tou-alpha/




στο φβ που ανέβασα το άρθρο, τα σχόλια ήταν τα εξής:

Εικόνα
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από OTTO » Παρ 08 Νοέμ 2019, 22:51

~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
vaskos
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2933
Εγγραφή: Πέμ 10 Οκτ 2019, 23:11
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 130 φορές
Έλαβε Likes: 273 φορές

Re: Μακεδονία ώρα μηδέν 2: Μετά την κύρωση της συμφωνίας

Δημοσίευση από vaskos » Παρ 22 Νοέμ 2019, 11:18

H Deutsche Welle σήκωσε χάρτη μὲ τὴν «μοντέρνα» Μακεδονία
22/11/19
Εικόνα
Δὲν πέρασαν λίγες ὧρες ἀπὸ τὸ ἄρθρο τοῦ viadiplomacy μὲ τίτλο «Γιατί Ἀμερικανοὶ καὶ Γερμανοὶ θέλουν «Γλώσσα Μακεδονικὴ» ποὺ δημιουργεῖ Μακεδονικὸ Ἔθνος» καὶ ἀνακαλύψαμε χάρτες ποὺ δημοσίευσε ἡ Deutsche Welle καὶ δείχνει τὴν Μακεδονία ἀπὸ τὴν ἀρχαιότητα μέχρι του ….τί θὰ προκύψει στὸ προσεχὲς μέλλον

Μάλιστα ἰδιαίτερο ἐνδιαφέρον εἶναι ἡ ἀναφορὰ ποὺ κάνει τὸ ἄρθρο γιὰ «Βαλκανικὸ Ἔθνος» πράγμα ποὺ.... ἔχουμε ἀναφέρει καὶ σὲ προηγούμενα ἄρθρα ποὺ σημειώνουμε ὅτι στόχος εἶναι ἡ δημιουργία ἑνὸς Βαλκανικοῦ Ἔθνους ὑπὸ τὴν Βαλκανικὴ Δημοκρατία καὶ περιλαμβάνει τὴν Βόρεια Ἑλλάδα καὶ μεγάλο μέρος τῆς ἀρχαίας Θράκης

Οἱ χάρτες ποὺ ξεκινοῦν ἀπὸ τὴν «Μακεδονία» ποὺ θέλουν Γερμανοὶ καὶ Ἀμερικάνοι, δείχνουν τὴν Μακεδονία στὴν περίοδο τῆς Ὀθωμανικῆς Αὐτοκρατορίας, Βυζαντινῆς, Ρωμαϊκῆς καὶ τέλος κατὰ τὴν ἀρχαιότητα.


http://infognomonpolitics.blogspot.com/ ... welle.html
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”