Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Dhmellhn » Πέμ 16 Μαρ 2017, 15:26

Το γράφω εδώ και χρόνια. Είσαι από τους ελάχιστους που το βλέπεις έτσι και σε συγχαίρω για αυτή σου την οξύνοια. Απλή λογική χρειάζεται, τίποτα παραπάνω. Bεβαίως, οι βλαμμένοι και λοβοτομημένοι από τον πολιτισμικό μαρξισμό θεωρούν ότι η δήθεν ισλαμοφοβία πάει πακέτο με την δήθεν ομοφοβία. Πολύ απλά όταν δεν με ενοχλεί ο διπλανός μου δεν με πειράζει εάν είναι gay (από την στιγμή που δεν εκβιάζει την αποδοχή του, ντε και καλά). Τα ισλαμοκαφροφασισταριά, όμως, τους εκτελούν με συνοπτικές διαδικασίες. Σε πολλές περιπτώσεις, δε, τους κακοποιούν πριν. Κανονικά, όλα αυτά τα gay κινήματα θα έπρεπε να πρωτοστατούν στην απέλαση των μουσουλμάνων από όλες τις δυτικές χώρες. Με το να τους υποστηρίζουν, και μάλιστα φανατικά, είναι σαν να επιζητούν τον αφανισμό τους. Μιλάμε για αθεράπευτο μαζοχισμό ή για μη αναστρέψιμη εγκεφαλική μαλάκυνση.
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 16 Μαρ 2017, 19:05

Two-Spirited έγραψε:Btw δεν μπορω να καταλαβω ανθρωπους που ανηκουν "θεωρητικά μόνο" στο συνάφι μου, που διαδηλωνουν κατα της ισλαμοφοβιας. Ρε μαλακα ,αυτοι πετανε ανθρωπους σαν εμας απο τα μπαλκονια και εσυ διαδηλωνεις υπερ τους;
Δηλαδη ο φασιστας ειναι κακος μονο αν είναι λευκός ή χριστιανος. Ο ισλαμοφασιστας ειναι καλος.
Αμ δεν είναι μόνο το συνάφι σου που είναι πρώτο στο στόχαστρο, είναι και οι γυναίκες βεβαίως βεβαίως...
βλέπεις όμως ΚΑΡΑΒΛΑΜΕΝΕΣ της αριστερίστικης καφρίλας, (με αρχηγό τη Μαντόνα) στις ίδιες λογικές
με τους libtards του συναφιού σου, που ωρύονται για έναν κουλό φεμινισμό γιατί δήθεν καταπιέζονται...
Είπα, και το ξαναλέω...αυτές θέλουν επειγόντως ΟΛΕΣ φόρτωμα σε αεροπλάνο,
και βουρ για σαουδικη αραβία. Να δουν τι θα πει καταπίεση και τι θα πει βερύκοκο. :loco:
Όχι, τους ομοφυλόφιλους, παρόλο που αποβλακώθηκαν έχοντας καταπιεί τη συστημική μανιέρα,
δε θα τους έβαζα στο ίδιο αεροπλάνο, γιατί θα πήγαιναν για φούντο, μετά την προσγειωση.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Jackal » Κυρ 19 Μαρ 2017, 16:43

ΑΛΛΑ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ...
Χαστούκι στους Podemos που ζήτησαν να μη μεταδίδεται η κυριακάτικη λειτουργία

Εικόνα

Η τηλεθέαση της κυριακάτικης θείας λειτουργίας στην Ισπανική κρατική τηλεόραση εκτοξεύθηκε στα ύψη μετά την εισήγηση των Podemos να σταματήσει η μετάδοσή της για λόγους «πολυπολιτισμικότητας».

Το κόμμα του Πάμπλο Ιγκλέσιας, τρίτη δύναμη στην ισπανική βουλή, κατέθεσε την περασμένη εβδομάδα πρόταση νόμου για την οριστική κατάργηση της μετάδοσης της ρωμαιοκαθολικής λειτουργίας απ’ το κρατικό δίκτυο La2 επισημαίνοντας ότι είναι αντίθετο στη μετάδοση θρησκευτικών τελετών από την κρατική τηλεόραση σε μια πολυπολιτισμική, κοσμική κοινωνία.

Το κυβερνών συντηρητικό Λαϊκό Κόμμα του Μαριάνο Ραχόι σήκωσε το γάντι κι έκανε εκστρατεία κατά της πρωτοβουλίας των Podemos με αποτέλεσμα πάνω από 1,2 εκατομμύρια τηλεθεατές να παρακολουθήσουν την περασμένη Κυριακή τη λειτουργία τριπλασιάζοντας στο 21% την συνηθισμένη τηλεθέαση κι εκτοξεύοντάς την στο υψηλότερο επίπεδο απ’ το 2004, όπως ανακοίνωσε εκπρόσωπος της κρατικής τηλεόρασης RTVE.

Εικόνα

Ταυτόχρονα η Ισπανική Ένωση Χριστιανών Δικηγόρων ξεκίνησε στο Διαδίκτυο εκστρατεία κατά της κατάργησης του προγράμματος συγκεντρώνοντας μέχρι χθες 82.000 υπογραφές.

Πάντως ο Πάμπλο Ιγκλέσιας δεν κάνει πίσω. Ανέβασε στο λογαριασμό του στο Twitter ένα βίντεο που δείχνει έναν υπερσυντηρητικό επίσκοπο πόλης κοντά στη Μαδρίτη να λέει ότι οι ομοφυλόφιλοι που εκδίδονται «θα πάνε στην κόλαση».

«Σε λειτουργία να στέλνουν κάποιον στο διάβολο επειδή είναι gay; Στη δημόσια τηλεόραση που όλοι πληρώνουμε. Όχι ευχαριστώ», σχολίασε ο Ιγκλέσιας.

Δεν διευκρίνισε όμως αν αντιτίθεται και στα άλλα προγράμματα που εκπέμπει το ίδιο κρατικό δίκτυο, το La2 και τα οποία αφορούν τόσο στην εβραϊκή, όσο και στη μουσουλμανική κοινότητα της χώρας.

http://www.iefimerida.gr/news/325666/ha ... leitoyrgia
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Κυρ 19 Μαρ 2017, 18:32

Δεν ξερω αν ειναι χαστουκι ή υποκρισία. με την εννοια. οτι πριν γιατι δεν την βλέπανε αφου πιστεύουν τόσο;
-
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Jackal » Δευ 20 Μαρ 2017, 00:25

Οι εκλογές δίνουν τα χαστούκια...αν απο περίπου 20% που πήραν στις εκλογές του 2015 στις επόμενες πάρουν 5% αυτό θα είναι χαστούκι.Δεν το θεωρώ υποκρισία..υγιής αντίδραση το θεωρώ...όταν δεις ή νιώσεις το κακό και το άδικο ή παράλογο μπορεί να επιστρέψεις στο καλό.Και σίγουρα το καλό δεν είναι η παγοσμιοποιήση και ο πολυπολιτισμός και και και...η είδηση ταιριάζει γάντι με τον τίτλο του τοπικ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Dhmellhn » Δευ 20 Μαρ 2017, 00:34

Μπορεί να μην την παρακολουθούσε η πλειοψηφία αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αδιαφορούν. Απόδειξη η κατακόρυφη αύξηση τηελεθεάσεώς της ως αντίδραση (κατά βάσιν εθνοπολιτισμική) στους προδότες αριστερούς εθνομηδενιστές. Κατά συνέπεια απέτυχαν στις προβλέψεις τους οι ΠΟΡΔΕΜΟΣ, οι οποίοι ερμήνευσαν λάθος την κατάσταση και βιάστηκαν να επωφεληθούν ζητώντας την κατάργησή της. Αυτό αποδεικνύει, όμως, και κάτι άλλο, το γεγονός ότι δεν έχουν ακόμη αλλοτριωθεί, στην πλειοψηφία τους, από την πολυπολιτισμικότητα οι Ισπανοί, όπως θα επιθυμούσαν οι διεθνιστές της συμφοράς.

Τον πούλο λοιπόν αριστεριστές λεχρίτες.

Αυτά στην Ισπανία, βεβαίως. Γιατί εδώ η μλκία του νεοέλληνα έχει βαρέσει ταβάνι.
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Jackal » Δευ 20 Μαρ 2017, 00:36

Dhmellhn :urock:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 20 Μαρ 2017, 10:36

Two-Spirited έγραψε:Δεν ξερω αν ειναι χαστουκι ή υποκρισία. με την εννοια. οτι πριν γιατι δεν την βλέπανε αφου πιστεύουν τόσο;
γιατί τώρα έχει γίνει εισβολή ισλαμιστών που διαλύει τη χώρα τους όπως τη γνώριζαν
μέχρι σήμερα. Με αυτή την κίνηση (εμφανούς αντίδρασης) δε δείχνουν τη θρησκευτική τους
προσήλωση, δείχνουν ότι δεν είναι διατεθειμένοι να απεμπολήσουν τα εδραιωμένα τους
(έστω και τα λαθεμένα) επειδή οι ισλαμιστές (και όχι μόνο) μισούν τη συγκεκριμένη θρησκεία
που δεν παύει να την ασπάζεται η συντριπτική πλειονότητα των γηγενών.

Οχι σαν τον Τζερόνιμο που υποτίθεται ότι είναι ο ηγέτης της χριστιανοσύνης
στην Ελλάδα, και έβγαλε το σταυρό για να "αγκαλιάσει" τους ισλαμιστές
στα χοτ σποτς, χωρίς να τους προκαλεί.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
_Divine_Sinner_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5680
Εγγραφή: Κυρ 17 Μαρ 2013, 22:46
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 6 φορές
Έλαβε Likes: 61 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από _Divine_Sinner_ » Δευ 20 Μαρ 2017, 14:38

Συμφωνω. Δειχνουν ας πουμε το γεγονος οτι δεν θέλουν να αλλαξει η ζωη τους και η χωρα τους με το ζορι για να χαίρονται οι ξενοι. το βρισκω λογικο απο αυτην την αποψη.
-
KASSANDROS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1142
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 18:08
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 5 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από KASSANDROS » Τρί 21 Μαρ 2017, 21:11

Dhmellhn έγραψε:
Γιατί εδώ η μλκία του νεοέλληνα έχει βαρέσει ταβάνι.
Όχι ρε Δημέλληνα, μην λες τέτοια.
Θα βγουν τίποτα "υπερασπιστές του λαού" και θα πουν ότι "διχάζεις", "τσουβαλιάζεις", "γενικεύεις", ότι είσαι "ελιτιστής", ότι βρίζεις τον "καημένο τον λαουτζίκο που επί δεκαετίες δεν είχε πάρει χαμπάρι τι γίνεται γύρω του, και ούτε ακόμα καταλαβαίνει γιατί τον κοροϊδεύουν τα ΜΜΕ", θα σου πουν ότι "αδικείς τον πιο έξυπνο λαό του κόσμου που φυσικά δεν φταίει ποτέ και σε τίποτα" και άλλα τέτοια καταπληκτικά...

Μιλάμε για τρομερές καταστάσεις πέραν πάσης λογικής.


Διαφωνώ πάντως ότι η νεοελληνική μαλακία έχει πιάσει ταβάνι.
Υπάρχουν σοβαρότατα περιθώρια περαιτέρω εξάπλωσης της γενικευμένης ηλιθιότητας/μαλάκυνσης.
Κάτσε να δεις τα νεοδημοκράτικα πανηγύρια το βράδυ των επόμενων εκλογών όταν (δυστυχώς) βγει ο Χρυσός...

Αυτός ο λαός δεν ξυπνάει με το καλό....

Η τύχη της Ελλάδας στα χέρια του Ερντογάν.
Ας μας την πέσει επιτέλους να τελειώνουμε με αυτή την κωμικοτραγική αθλιότητα του ευρω-ελλαδιστάν. Και μετά ας γίνει ότι θέλει ο Θεός.

Αλλά ξέχασα... πάνω απ'ολα είναι η Ειρήνη.....
Μην μας πει κανείς και φιλοπόλεμους και μας προσβάλλει.
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Jackal » Σάβ 22 Σεπ 2018, 01:29

«δεν υπάρχει κομψός τρόπος για να το διατυπώσω, αλλά αυτοί οι άνθρωποι -οι παλαιοί συνταξιούχοι- θα τεθούν εκτός συστήματος με φυσικό τρόπο.
Μέχρι το 2020, το 2030 ή το 2040 δεν θα βρίσκονται πια εδώ. Συνεπώς δεν θα υπάρχει κάποια επίπτωση στην μακροπρόθεσμη βιωσιμότητα του συστήματος»

https://www.youtube.com/watch?v=K_2nf0GceAo

Περισσότερα εδώ : http://www.iefimerida.gr/news/445745/ts ... -pethanoyn

:axer: τι αηδιαστικός,σιχαμένος,γλυώδης τύπος ο Τσακαλώτος.
Ο κόσμος πεθαίνει,πεινάει, χάνει περιουσίες ,αυτοκτωνεί και αυτός κάνει σχέδια και για τους φυσικούς θανάτους και τις συντάξεις.
ΑΠΑΙΣΙΟΣ !!!!!!! σαν αγγλοσαξονική κλανιά είναι :emetos: :emetos:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Aquila
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1763
Εγγραφή: Κυρ 21 Αύγ 2016, 17:18
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 212 φορές
Έλαβε Likes: 460 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Aquila » Πέμ 11 Οκτ 2018, 15:31

Εικόνα
₪₪₪₪₪₪ ЭЄ ₪₪₪₪₪₪
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από kat_woman » Παρ 12 Οκτ 2018, 08:55

Νομίζω οτι το παρακάτω είναι απολύτως ενδεικτικό και δεν θα μπορούσε να μπει παρά μόνο σε αυτό το νήμα με τον πολύ εύστοχο τίτλο περί "αριστερίστικης καφρίλας"
Το κοινοποίησε ο φίλος Ζαχαρίας στο φέις, είναι μακροσκελέστατο, αλλά τόσο μα τόσο δυνατό κείμενο, που εμένα πραγματικά με ταρακούνησε και με συγκίνησε. Αξίζει, νομίζω να καταγραφεί εδώ:

Σοφία Φιλίππου
10 Οκτωβρίου στις 6:53 μ.μ.
Ένα χρόνο μετα τον θάνατο του συζύγου μου θυμήθηκαν να μου βγάλουν προσωρινή σύνταξη. Φοβερό ! ! !
Τώρα που λογικά και βάση νόμου θα έπρεπε να βγάλουν την οριστική σύνταξη , τώρα τολμάνε & μου στέλνουν αυτό το παλιόχαρτο ;
162,43 ευρο & σε αυτά κάνουν & κρατήσεις 32,49 ευρό; …..
Και έχουν το θράσος να μου λένε πως πρέπει χήρα και άνεργη με 2 ανήλικα παιδιά να ζήσω με καθαρά 129,94 ευρο;
Αυτή είναι η πρώτη φορά αριστερά; Αυτό είναι το κράτος πρόνοιας; Και μια και μιλάμε για κράτος πρόνοιας το βρίσκουν άραγε τόσο υπερβολικό το ποσό αυτό για να ζήσει μια οικογένεια που μου κόβουν και το κοινωνικό επίδομα αλληλεγγύης;
Δε χωρούσε στη ετοιμόρροπη ψυχή μου ολος αυτός ο παραλογισμός και πήγα στο ταμείο να συνεννοηθώ.
Κούνια που με κούναγε…
Προσπάθησα να εξηγήσω ότι έχει ψηφιστεί νόμος στις 23 Νοεμβρίου του 17 που λέει πως η κατώτατη σύνταξη (οριστική η προσωρινή) δεν μπορεί να είναι λιγότερα από 360 euro μεικτά. (345 euro καθαρά). Προσπάθησα να τους πω ότι κάτι έχει γίνει λάθος. Ότι αυτό το έγκλημα δεν μπορεί να πάει παρακάτω.
Αποτέλεσμα;
Ποιο αποτέλεσμα; Ποιος και γιατί να ενδιαφερθεί για τις χήρες & τα ορφανά; Βρέθηκε κανείς στην θέση μας;
Είδαν τα άδεια σπίτια μας και τις γεμάτες από πόνο καρδιές μας;
Περπάτησαν ξυπόλυτοι & ματωμένοι σε δρόμους στρωμένους με ξυράφια;
Σκέπασαν τα όνειρά τους κάτω απο ουρανούς που έβρεχαν φωτιές;
Είδαν ποτέ τους εφιάλτες τους να παίρνουν σάρκα & οστά;
Ένιωσαν τρόμο & την αγωνία της ψυχής μιας μάνας που αποχαιρετά με μαύρο μαντίλι τις καθημερινές ανάγκες των παιδιών της αφού τίποτα πια δεν μπορεί να τους παρέχει;
Αισθάνθηκαν εστω για μια στιγμή τον σπαραγμό μας όταν λέγαμε το τελευταίο αντίο σε κάθε όνειρο που κάναμε για τα παιδιά μας; Για καλύτερη παιδία και μόρφωση που δεν είναι καθόλου δωρεάν;
Ακουσαν να τρίζει η πόρτα της ζωης που οδηγεί στην κόλαση και στο τίποτα;
Είδαν τα γιασεμιά να ματώνουν & τα όνειρα να αιμορραγούν;
Η απάντηση λοιπόν από το ταμείο ήταν η εξής «λογική» κατά την γνώμη τους :
- Δεν μπορούμε να σας δώσουμε την κατώτατη προσωρινή σύνταξη γιατί δεν έχει ενημερωθεί ακόμα το λογισμικό….
- Ακουσα καλά; Δεν έχει ενημερωθεί το λογισμικό από τον Νοέμβρη μέχρι τώρα; Αυτό μου λέτε ; Σοβαρά μιλάτε; Ωραία. Μην μου πείτε τίποτα άλλο για την προσωρινή. Πείτε μου τουλάχιστον πότε υπολογίζετε να βγεί η οριστική σύνταξη.
-Μα τι λέτε κυρία μου; Από τώρα η οριστική;
-Συγνώμη κυρία μου αλλά σας λέω ότι δεν μπορώ να ζω άλλο με τεχνητές αναπνοές. Και ναι , οσο τρομερό και αν σας φαίνεται έχω την παράλογη κατά την γνώμη σας απαίτηση, ένα χρόνο μετά τον θάνατο του συζύγου μου να μου βγάλετε την οριστική σύνταξη.
Επρεπε για μια ακόμα φορά να ξεφτιλιστώ μπροστά σε ξένους. Είδα να σέρνεται σαν σκουπίδι στο πάτωμα η χαμένη μου αξιοπρέπεια. Στο ίδιο πάτωμα που έσερνα & την ετοιμόρροπη ζωη μου. Σε ένα πάτωμα που ξαφνικά άρχισα να το αισθάνομαι σαν κινούμενη άμμο. Με βούλιαζε μέσα. Πνιγόμουν και από ότι έδειχναν τα πράγματα δεν είχα καμία ελπίδα να σωθώ.Αρχισα να ζητώ εξηγήσεις. Να μάθω σε ποιο στάδιο βρίσκεται η διαδικασία & αν μπορώ εγω να κάνω κάτι για να κινηθούν γρηγορότερα τα πράγματα. Μα είναι κουφό το σύστημά τους. Κουφό & άκαμπτο.
Αρχισα να ασφυκτιώ εκει μέσα. Εχανα το οξυγόνο μου. Οι ανάσες μου με το ζόρι μου έδιναν ζωη & βγήκα έξω τρέχοντας. Ηθελα να φύγω για να σωθώ όσο πιο γρήγορα γινόταν.Να βγω έξω να πάρω αέρα.
Και όταν βγήκα δεν ήξερα πια τι άλλο να κάνω. Εβλεπα την ζωη μου να ακροβατεί & από κάτω ολο το σάπιο σύστημά τους να μου φωνάζει «πέσε».
Τόσο καιρό ντρεπόμουν να κοιτάξω τους ανθρώπους στα μάτια για να μην δουν την ένδεια μέσα στην οποία με καταδίκασαν αναίτια να ζω.
Τόσο καιρό ντρεπόμουν να κοιτάξω στα μάτια τα παιδιά μου που δεν μπορώ να πραγματοποιήσω καμια από τις επιθυμίες τους.
Τοσο καιρό ντρεπόμουν τον ίδιο μου τον εαυτό που βρέθηκα σε αυτή την τόσο δύσκολη θέση. Να είμαι ανεπαρκής απέναντι στα παιδιά μου όχι από επιλογή μου αλλά από επιλογή τους.
Τωρα ρωτάω εσάς.
Εσας που αποφασίσατε για εμάς.
Εσάς που ΚΑΤΑΚΡΕΟΥΡΓΗΣΑΤΕ εμάς τις χήρες.
Εσάς που ΚΛΕΨΑΤΕ τις εισφορές των συζύγων μας στα ταμεία τους.
Εσας που ΔΕΝ ΣΕΒΟΣΑΣΤΕ ούτε την μητρότητα αλλά ούτε και τα ανήλικα τέκνα μας.
Εσάς που μας ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΑΤΕ στέλνοντας τις ζωες μας στον καιάδα με τόση ευκολία.
Εσάς που μας είπατε πως οι χήρες κάτω των 51 θα πάρουν σύνταξη μόνο για 3 έτη και δεν θα ξαναπάρουν ΠΟΤΕ αλλά δεν μας λέτε σε ποιανού την τσέπη πάνε οι εισφορές που πλήρωναν τόσα χρόνια στα ταμεία τους οι σύζυγοί μας & δεν ήταν χρήματα δικά σας. Είναι χρήματα που έβγαιναν από τον οικογενειακό προϋπολογισμό & ανήκουν στις ορφανικές οικογένειες. Σε εμάς & στα παιδιά μας.
Σας ρωτάω λοιπόν:
Με τα 129,94 euro καθαρά που μου λέτε να ζήσω μαζί με τα 2 ανήλικα τέκνα μου ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΣΑΣΤΕ;
Αυτά δεν είναι καν επίδομα, δεν είναι ούτε το χαρτζιλίκι που δίνετε εσείς στα δικά σας παιδιά….
Αυτά είναι η δική σας εικόνα. Η δική σας ξεφτίλα. Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΝΤΡΟΠΗ.
Εγω & με το τίποτα που μου δίνετε θα τα μεγαλώσω τα παιδιά μου & θα τα κάνω ανθρώπους αλλά εσείς δεν θα τολμήσετε ποτέ να κοιτάξετε στα μάτια ούτε εμένα , ούτε τα παιδιά μου. Δεν έχετε δικαίωμα να ζητήσετε τον σεβασμό μας γιατί δεν τον αξίζετε.
Αλήθεια αυτά τα αγόρια (τα παιδιά μου) που δεν σας νοιάζει πως θα ζήσουν μεθαύριο θα μου ζητήσετε να τους μάθω να αγαπούν την πατρίδα τους & να σέβονται το κράτος ετούτο που δεν σέβεται ούτε τα ίδια ούτε την μάνα τους; Και πολύ χειρότερα θα μου ζητήσετε να σας τα στείλω και φαντάρους;
Ποιο κράτος; Ποια πατρίδα; Για ποια ακριβώς πατρίδα να τους μιλήσω;
«Κύριοι» είσαστε ΕΜΕΤΙΚΟΙ……
Κύριε Πρωθυπουργέ αυτής της χώρας, πριν από λίγες ημέρες έφυγε από την ζωη ο γαμπρός σας. Λυπάμαι & χαίρομαι μαζί. Λυπάμαι για την απώλεια που ζει η αδελφή σας. Είναι σίγουρα ένας αφόρητος πόνος. Χαίρομαι όμως που έστω μια από εμάς τις χήρες σε αυτό τον τόπο, που την πιάνει ο νόμος Κατρούγκαλου , δεν θα ζήσει τον ίδιο εξευτελισμό που ζούμε εμείς οι υπόλοιπες χήρες. Χαίρομαι για εκείνη γιατί θα έχει την πολυτέλεια να ζήσει μόνο το πένθος για τον άνθρωπο που έχασε . Μόνο αυτό. Δεν θα έχει να πενθήσει ούτε για την δική της ζωη αλλά ούτε και για την ζωη των παιδιών της. Ειλικρινά όμως «κύριε» Πρωθυπουργέ θα άντεχες να δεις την ίδια σου την αδελφή να βρεθεί στην ίδια θέση με εμάς; Γιατί είμαι σίγουρη πως δεν βρίσκεται στην ίδια θέση με τις υπόλοιπες χήρες. Δεν έχει απλήρωτους λογαριασμούς , δεν έχει δάνεια (όπως πολλές από εμάς) , δεν κινδυνεύει να της πάρουν το σπίτι, δεν έχει στερημένα παιδιά, δεν ζει χωρίς εισόδημα και σίγουρα δεν ζει χωρίς όνειρα…..
Κύριοι της βουλής που ψηφίσατε τον Νόμο Κατρούγκαλου θα θέλατε στην ίδια άβολη & απάνθρωπη θέση που τοποθετήσατε εμάς τις χήρες να βρισκόντουσαν οι μανάδες σας , οι αδελφές σας η ακόμα χειρότερα οι ίδιες σας οι κόρες;
Ο Σενέκας έλεγε : «οι αμαρτίες των άλλων είναι μπροστά στα μάτια μας, οι δικές μας πίσω από την πλάτη μας».
Μπορεί εσείς να πετάτε πίσω από την πλάτη την αμαρτία που διαρπάξατε δια νόμου εις βάρος μας & να κάνετε πως δεν την βλέπετε αλλά να είσαστε σίγουροι πως ενας ολόκληρος λαός βλέπει. Και βλέπει πως εδώ δεν μιλάμε απλώς για μια αμαρτία αλλά για ένα ανελέητο ΕΓΚΛΗΜΑ…..
«Κύριοι» είσαστε όλοι συναισθηματικά ανάπηροι….
Εσείς κάνετε ότι κυβερνάτε και εμείς κάνουμε ότι ζούμε….


Το παραπάνω κείμενο, μπορεί να μπει και σαν συνέχεια του προηγούμενου ποστ του Aquila, για να δούμε τη σύγκριση της μεταχείρισης του κράτους απέναντι στους μετανάστες και τους...άλλους...τους Έλληνες.... :swear:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Dhmellhn » Παρ 12 Οκτ 2018, 15:07

Δεν το άνοιξα τυχαία αυτό το νήμα. Σύντομα θα ακολουθήσουν και άλλα αποκαλυπτήρια της σάπιας καφριστερας...
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 12 Οκτ 2018, 16:52

Dhmellhn έγραψε:
Παρ 12 Οκτ 2018, 15:07
Δεν το άνοιξα τυχαία αυτό το νήμα. Σύντομα θα ακολουθήσουν και άλλα αποκαλυπτήρια της σάπιας καφριστερας...
πάντα εν αναμονή. :thumb:

και κανόνισε να μιλήσουμε στο κανάλι. Άσε το σκάιπ, μπορώ
να κάνω εγγραφή και από φέισμπουκ, όπως έκανα με την Μαρούπα προσφάτως.
Αν δεν έχεις πρόβλημα, και ον κάμερα.
Αν δεν την παλεύεις, σκέτο ηχητικό. Ο,τι θες.
Περιμένω εσύ να μου πεις πότε θα μπορείς.


Dhmellhn έγραψε:
Παρ 12 Οκτ 2018, 15:07
καφριστερας...
:skaw: :rofl:

πάντα γελάω με κάποιους πετυχημένους επιθετικους προσδιορισμούς σου. :urock:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Dhmellhn » Σάβ 13 Οκτ 2018, 00:02

Θα επικοινωνήσουμε Βίκυ για την συνομιλία.
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Dhmellhn » Σάβ 13 Οκτ 2018, 00:21

Για την ώρα τα ονόματα που τους προσάπτονται, αλλά και τα έχουν "κερδίσει" με το σπαθί τους (σπαθί από σανό φυσικά) είναι: Καφριστερά, Αχριστερά, Λεχριστερά και ο κατάλογος συνεχώς θα μεγαλώνει. Τελευταία πολλοί ανακάλυψαν ότι αυτός ο @χρηστος που παριστάνει τον υπουργό παιδείας γράφει στο βιογραφικό του ότι γεννήθηκε στην... ισταμνπούλ. Και καλά τι περίμεναν από έναν τέτοιο τύπο;

Για "θαυμάστε" ένα ακόμη φρούτο στην "ελληνική" επιτροπή των βιβλίων της ιστορίας που όρισε το κυβερνητικό πλυσταριό το τι αναφέρει για την Μακεδονία:

https://www.protothema.gr/politics/arti ... tjZ9OmzbLA
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 13 Οκτ 2018, 10:16

Dhmellhn έγραψε:
Σάβ 13 Οκτ 2018, 00:02
Θα επικοινωνήσουμε Βίκυ για την συνομιλία.
Είπαμε. Όποτε μπορείς και νιώθεις πως έχεις ρέντα.
Μια απλή κλήση στο φβ θα μας εξυπηρετήσει καλύτερα
από το σκάιπ που όλο προβλήματα δημιουργεί γιατί δε θέλω
να κατεβάσω την απαίσια νέα του έκδοση.

Θέλω μεταξύ άλλων, να εστιάσουμε και στην ιστορία των σλάβων
Εδώ το κάνουν οι αγγλόφωνοι... είδα PDF που αναλύει σχετικα
http://www.ascsa.edu.gr/pdf/uploads/hesperia/147879.pdf
αλλά προτιμώ αντί να το μεταφράσω, να κάνουμε εκπομπή
με σένα που εισαι μελετητής της ιστορίας.
Τώρα με το σκοπιανό και εν όψει της πλήρους διάλυσης
των ιστορικών καταγραφών που προτίθενται να κάνουν...


νομίζω πως επιβάλλεται να κάνουμε μια εφ'όλης συζήτηση γι'αυτό.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από OTTO » Σάβ 13 Οκτ 2018, 17:06

Δεν νομίζω να υπάρχει πιο αντικειμενική ταμπέλα από το "φασιστερά".
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Aquila
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1763
Εγγραφή: Κυρ 21 Αύγ 2016, 17:18
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 212 φορές
Έλαβε Likes: 460 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Aquila » Τετ 17 Οκτ 2018, 13:31

Εικόνα
₪₪₪₪₪₪ ЭЄ ₪₪₪₪₪₪
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Jackal » Δευ 26 Νοέμ 2018, 16:00

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Jackal » Τετ 30 Ιαν 2019, 14:34

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από Jackal » Δευ 01 Απρ 2019, 17:06

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από kat_woman » Τρί 23 Απρ 2019, 14:49

Πολάκης, επεισόδιο # 1529... :loco:

Ολα ξεκίνησαν το βράδυ της Μεγάλης Δευτέρας όταν με ανάρτησή του στο facebook ο κ. Πολάκης σχολίασε μια ανάρτηση του Στέλιου Κυμπουρόπουλου στην οποία ανέφερε ότι δεν θέλησε ποτέ μόρια, επιδόματα και χάρες. Ότι διεκδικεί ίσες ευκαιρίες και αυτό που δεν υπάρχει. Ο Παύλος Πολάκης σχολίασε την αναπηρία(!) του Στέλιου Κυμπουρόπουλου ως εξής: «Αν διεκδικούσες ΙΣΕΣ ευκαιρίες κύριε Κυμπουρόπουλε, να έβαζες χαρτιά για να προσληφθείς επιμελητής Β στο ΕΣΥ με κρίση από συμβούλιο όπως οι άλλοι γιατροί και όχι ετσι : (οπως δικαιουσουν ως ΑΜΕΑ) ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΚΡΙΜΑ να λες αυτα που λες!!!»

όλο το στόρι εδώ https://www.newsit.gr/ekloges/thyella-g ... o/2765365/

Τι ειν' τούτος ρε φίλε... :sick:
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Παρατηρητήριο αριστερίστικης καφρίλας

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 23 Απρ 2019, 15:04

kat_woman έγραψε:
Τρί 23 Απρ 2019, 14:49
Τι ειν' τούτος ρε φίλε...
υπάρχουν και πολύ χειρότεροι που το παίζουν ευγενεις...
προφανώς του έχει ανατεθεί το κολπάκι των προκλήσεων (για απόσπαση προσοχής)
όπως στον λάκη ανατέθηκε η "ψυχαγωγική προπαγάνδα"



Η αποστομωτική απάντηση του Στέλιου Κυμπουρόπουλου στον Παύλο Πολάκη
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”