Πούτιν-Ρωσία

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 24 Ιουν 2015, 23:22

Divine Sinner έγραψε:Το οτι εκανες quote 5-6 ομαδες και μου λες οτι εστιαζω σε μια ομαδα με ξεπερνα
εννοουσα τους ΛΟΤΑ. Απλά βαριέμαι να τους καταγράφω όλους κάθε φορά.
Ενα κινηματικό γκρουπ σε καλύπτει?
ΑΥΤΟ σε απασχολεί και μονον.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα μ'αυτούς, αλλά δε ζω και ΓΙΑ αυτούς ή σε απόλυτη
συνάρτηση μ'αυτούς, μεταφράζοντας η κρίνοντας τους πάντες
και τα πάντα σε σχέση με αυτούς, όπως εσύ.
Divine Sinner έγραψε:Νεορώσοι ειναι αυτοι που θελουν αυτονομιση της μισης ουκρανιας και να την ονομασουν νεα ρωσια και ναι εχουν συμμαχους ναζι οπως και οι ουκρανοι.
ρίξε μας κανά λινκ σχετικό
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
aims
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 784
Εγγραφή: Κυρ 02 Μάιος 2010, 03:34
Φύλο: Άνδρας

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από aims » Τετ 24 Ιουν 2015, 23:33

To oτι διαχρονικα,οι μεγαλυτερες κοτες της ανθρωποτητας ηταν οι Ρωσοι,ειναι γνωστο..
Πως οι μεγαλυτεροι βλακες της Ελλαδας ειναι οσοι ελπιζουν στις προφητειες της ¨Ρωσικης αρκουδας που θα μας σωσει",ακομα πιο γνωστο..
Δειτε μια ακομη επιβεβαιωση των παραπανω...
Σας αποκαλyπτουμε σήμερα κατ΄ αποκλειστικότητα το περιεχόμενο της δραματικής συνομιλίας που είχε ο Αλέξης Τσίπρας με τον Ρώσο πρόεδρο Βλαντιμίρ Πούτιν στην Αγία Πετρούπολη, δύο ημέρες πριν την κρίσιμη Σύνοδο Κορυφής στις Βρυξέλλες, στη διάρκεια της οποίας επιτεύχθηκε η συμφωνία με τους δανειστές μας.

Οι διάλογοι του Έλληνα πρωθυπουργού με τον Ρώσο πρόεδρο αποδείχτηκαν καθοριστικοί για τη στάση του Αλέξη Τσίπρα απέναντι στις αφόρητες πιέσεις των δανειστών και των Ευρωπαίων ηγετών, να υπογράψει νέα συμφωνία μαζί τους.

Ο Αλέξης Τσίπρας που ήταν αποφασισμένος να πάει ακόμα και σε ρήξη με τους Ευρωπαίους, άλλαξε στάση όταν διαπίστωσε ότι η Μόσχα δεν ήταν διατεθειμένη να βοηθήσει ηθικά, πολιτικά και οικονομικά την Ελλάδα για να αντιμετωπίσει την κατάσταση της οικονομικής και της πολιτικής ασφυξίας που θα επέβαλαν οι λεγόμενοι εταίροι στην περίπτωση που οι συνομιλίες κατέληγαν σε ναυάγιο.

Χωρίς να κρατήσει καν τα προσχήματα ο Βλαντιμίρ Πούτιν «συμβούλεψε» δήθεν φιλικά τον Αλέξη Τσίπρα να συμφωνήσει με τους εταίρους και να παραμείνει στο ευρώ γιατί η Μόσχα είχε πολλά μέτωπα ανοιχτά και δεν μπορούσε να εμπλακεί σε έναν νέο πόλεμο Ευρωπαϊκής Ένωσης και Αμερικής χάριν της Ελλάδας.

Έχοντας επίγνωση των γεωστρατηγικών ζωνών και των επιρροών ο Πούτιν έδειξε ότι δεν ήθελε να μπλέξει με μια χώρα που ανήκει στο ΝΑΤΟ γιατί γνωρίζει πολύ καλά ότι τα αντίμετρα της Δύσης θα προκαλούσαν νέα αιμορραγία στην οικονομία της Ρωσίας.

Ο δραματικός διάλογος του Αλέξη Τσίπρα με τον Βλαντιμίρ Πούτιν έχει ως εξής:

«ΑΛΕΞΗΣ: Βλαδίμηρε υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μη βρεθεί λύση με την Ευρώπη.

ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ: Δεν θα τα σπάσεις. Δεν συμφέρει κανέναν. Θα το δεις στο τέλος θα υποχωρήσουν από παράλογες απαιτήσεις. Δεν θα διακινδυνεύσουν το ευρώ.

ΑΛΕΞΗΣ: Αν όμως δυσκολευτώ θα βοηθήσεις;

ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ: Θέλω να είμαι ειλικρινής μαζί σου. Έχω πολλά ανοιχτά μέτωπα. Το καλλίτερο είναι μια συμφωνία».

Ο Ρώσος πρόεδρος ομολόγησε στον Αλέξη ότι η Ρωσία έχει ανοιχτά μέτωπα με το πρόβλημα της Ουκρανίας και το εμπάργκο της Δύσης, γεγονός που προκάλεσε φυγή τεραστίων κεφαλαίων από την Ρωσία, ενώ μεγάλη ζημιά υπήρξε για τη χώρα του και από τη «στημένη» πτώση της τιμής του πετρελαίου.

Ο διάλογος του Αλέξη Τσίπρα με τον Βλαντιμίρ Πούτιν αποκαλύπτει ότι ο έλληνας πρωθυπουργός ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕ ΝΑ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΛΥΣΕΙΣ, πριν προχωρήσει στο συμβιβασμό με τους ευρωπαίους εταίρους.

Μέσα από τη διπλωματία των αγωγών, προσέγγισε προσεκτικά την Μόσχα, προσδοκώντας σε οικονομικά ανταλλάγματα τα οποία θα κάλυπταν τις δανειακές ανάγκες της Ελλάδας μέχρι το Σεπτέμβριο.

Μια τέτοια εξέλιξη θα καθιστούσε πανίσχυρο από διαπραγματευτικής άποψης τον Αλέξη Τσίπρα, γιατί η χώρα μας μετά τον Οκτώβριο και για τέσσερα χρόνια δεν έχει σοβαρές υποχρεώσεις απέναντι στους δανειστές και γι’ αυτό θα είχε το πάνω χέρι στις διαπραγματεύσεις.

Βέβαια οι προσδοκίες από την Μόσχα διαψεύστηκαν απ’ τον ίδιο τον Βλαντιμίρ Πούτιν που ήταν τουλάχιστον ειλικρινής και είπε όλη την αλήθεια στον Έλληνα πρωθυπουργό, έστω και την τελευταία στιγμή.

Γι’ αυτό αμέσως μετά την επιστροφή του από την Αγία Πετρούπολη ο Αλέξης Τσίπρας κινητοποίησε όλες τις φιλικές δυνάμεις στην Ευρώπη, στηρίχτηκε στη βοήθεια του Φρανσουά Ολάντ, ενώ μίλησε πολλές φορές στο τηλέφωνο με τον αμερικανό υπουργό Οικονομικών, που ανέλαβε να πείσει το ΔΝΤ να σταματήσει να προβάλει εξωφρενικές απαιτήσεις.

Μέσα από σκληρή διαπραγμάτευση κατάφερε τελικά να διαμορφώσει το πλαίσιο μιας έντιμης συμφωνίας, η οποία αναγκαστικά εμπεριέχει και μέτρα τα οποία θα τα πληρώσει ο κόσμος και οι επιχειρήσεις.

Όπως φαίνεται, όμως, δεν υπήρχε άλλη εναλλακτική λύση τουλάχιστον προς το παρόν και αυτό θα πρέπει να το κατανοήσουν καλά τόσο στο ΣΥΡΙΖΑ όσο και στην κοινωνία.
http://www.kontranews.gr/politiki/item/ ... exis-putin
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 24 Ιουν 2015, 23:34

εννοουσα τους ΛΟΤΑ. Απλά βαριέμαι να τους καταγράφω όλους κάθε φορά.
Ενα κινηματικό γκρουπ σε καλύπτει?
Οι goth, οι μεταναστες, οι μουσουλμανοι κατοικοι , οι αριστεροι, οι φιλελευθεροι δεν ειναι μεσα στο λοατ κινημα.

Οσον αφορα τα λινκ. Μπορεις να ψαξεις στο facebook μια ομάδα που λέγεται "καλημέρα νέα ρωσία". Το εχουν δυο γνωστοι ναζι απο την Ελλαδα και υποστηριζουν τους ρωσους και οχι τους ουκρανους, και παραθετουν μεσα στην ομαδα αρκετα λινκ για τους αλλους ναζι που τους υποστηριζουν και για τους ναζι που πολεμανε στο πλευρο των νεορώσων. Επισης υπαρχει ναζιστικο κινημα και μεσα στην ρωσια. Και λειτουργει με την ανοχη του πουτιν.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 25 Ιουν 2015, 09:31

Divine Sinner έγραψε:Οι goth, οι μεταναστες, οι μουσουλμανοι κατοικοι , οι αριστεροι, οι φιλελευθεροι δεν ειναι μεσα στο λοατ κινημα.
σ'έπιασε ο πόνος για ολους αυτούς... οκ.
Divine Sinner έγραψε:Μπορεις να ψαξεις στο facebook μια ομάδα που λέγεται "καλημέρα νέα ρωσία".
εντάξει, ό,τι πιο έγκριτο και επίσημο.
Μπορούμε να βασιστούμε σ'αυτό.

πάρε αυτό να ξεστραβωθείς λίγο για τους ναζί και τι αντιπροσωπεύουν
και για να μη μπλέκεις τη Λούτσα (περιοχή Αττικής) με τη βούρτσα.
http://katohika.gr/2015/06/10-000-%ce%b ... e%bd/.html
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 25 Ιουν 2015, 13:57

Α δεν σου εκανε Ναζιστικη ομαδα ως αποδειξη οτι ναζι υποστηριζουν τους ρωσους λεγοντας " α ενταξει εγκριτο" και μου εφερες τον εγκριτο γαμω κατοχικο. Δηλαδη οκ. Παω να παρω ψεκασμενο σουβλακι γιατι δεν μπορω. οτι ειχα να πω το ειπα. Οσον αφορα για το αν με επιασε ο πονος για ολους αυτους.
Α) Ναι με επιασε. Αν σε ενοχλει που ειμαι υπερ των ατομικων δικαιωματων δεν μπορω να κανω κατι γι αυτο.
Β) Σου ειπα οτι ειναι ενδεικτικο της νοοτροπιας της Ρωσιης κυβερνησης.
Γ) αν θεωρεις οτι μεσα στην Ρωσια δνε υπαρχει ναζιστικο κινημα και δεν ειναι υπο την ανοχη του πουτιν, και αν θεωρεις οτι ο πουτιν ειναι ενας ηγετης που σεβεται τις ελευθεριες τοτε απλα εξιδανικευεις τους εχθρους αυτων που δεν σου γουσταρουν. Καπως ετσι κανανε και οι Σπαρτιατες με τους ρωμαιους που θεωρουσαν τους Μακεδονες οτι χειροτερο ειχαν συναντησει. Μεχρι που συνάψανε συμφωνια με την Ρώμη και καταλαβανε ότι παντα υπαρχουν χειροτερα.
Αντε και με τον Τζεγκις χαν για να απαλαγείτε απο τον γιουγκερ.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 25 Ιουν 2015, 16:04

Divine Sinner έγραψε:Α δεν σου εκανε Ναζιστικη ομαδα ως αποδειξη οτι ναζι υποστηριζουν τους ρωσους λεγοντας " α ενταξει εγκριτο" και μου εφερες τον εγκριτο γαμω κατοχικο. Δηλαδη οκ. Παω να παρω ψεκασμενο σουβλακι γιατι δεν μπορω.
αυτό το έχεις δει? http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 55#p255655
ειναι το "άνοιγμα" των κατοχικών σε νέους συντάκτες. Οχι προσωπικά κολλητάρια
του κατοχικού φυσικά.
Εξέταζε πρώτα ποιος τα γράφει και πόσα βάσιμα ή μη έχει βάλει σ'εκείνον τον τόπο
και πάψε να ταμπελώνεις τα πάντα με μια ματιά και να ακυρώνεις τους πάντες
με μια μονοκονδυλιά. Η τοποθέτηση σου δεν γίνεται ουσιαστική ούτε έγκριτη
με τις ταμπέλες. Θα ήταν αν ΔΙΑΒΑΣΕΣ το ρημαδοάρθρο και είχες κάτι βάσιμο
να αντιπροτάξεις, πέραν της αβασιμότητας και έωλης εξυπνάδας, ότι
Divine Sinner έγραψε:στο facebook μια ομάδα που λέγεται "καλημέρα νέα ρωσία".
Τουλάχιστον ο ΚΟΡΑΞ (συγγραφέας του άρθρου που σου κατέδειξα) δινει βάσιμη
συλλογιστική γι'αυτά που λέει, την οποία στηρίζει με το δημοσίευμα ουκρανικης εφημερίδας
κι οχι με φαντασιώσεις και αβασιμότητες του τύπου "νεορώσοι" και φασίζοντες...

aims έγραψε:To oτι διαχρονικα,οι μεγαλυτερες κοτες της ανθρωποτητας ηταν οι Ρωσοι,ειναι γνωστο..
Θα διαφωνήσω καθέτως. Η ιστορία δείχνει άλλα.
Ένα απ'τα πολλά ήταν ο τρόπος που λιάνισαν τα χιτλερικά στρατεύματα όταν τόλμησαν επέλαση...

απόσπασμα από αρθρο του Γιώργου Μαργαρίτη, καθηγητή Σύγχρονης Ιστορίας στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο εδώ https://redilioupoli.wordpress.com/1941 ... 83-%CF%83/
«Εξαναγκασμένη από τον πόλεμο που της επιβλήθηκε, η χώρα μας μπήκε σε θανάσιμη πάλη ενάντια στο χειρότερο και πιο άτιμο εχθρό της, το γερμανικό φασισμό. Τα στρατεύματά μας μάχονται ηρωικά μ’ έναν εχθρό εξοπλισμένο ως τα δόντια με τανκς και αεροπορία. Ο Κόκκινος Στρατός και ο Κόκκινος Στόλος, ξεπερνώντας πολλές δυσκολίες, μάχονται με αυταπάρνηση για κάθε σπιθαμή της σοβιετικής γης. Στη μάχη μπαίνουν οι κύριες δυνάμεις του Κόκκινου Στρατού, εξοπλισμένες με χιλιάδες τανκς και αεροπλάνα. Η ανδρεία των μαχητών του Κόκκινου Στρατού είναι ασύγκριτη. Δυναμώνει και μεγαλώνει η απόκρουση του εχθρού. Μαζί με τον Κόκκινο Στρατό, ολόκληρος ο σοβιετικός λαός ξεσηκώνεται για την υπεράσπιση της πατρίδας.


Κότες μπορείς να αποκαλέσεις εμάς σήμερα, που καθόμαστε και τους κοιτάμε
να μοιράζουν ιμάτια και να σταυρώνουν και την Ελλάδα και τη ζωη μας. Αλλά τους ρώσους?
Κι αν δεν σε καλύπτει ο Ιστορικός Μαργαρίτης (επειδή το άρθρο του δημοσιεύτηκε σε αριστερό
έντυπο) σου προτάσσω τον ίδιο τον Σελέντε, που είναι μεν αντινεοταξικός αλλά ειναι και
αμερικάνος οικονομικός αναλυτής, το trends journal του οποίου δεν έχει πέσει ΠΟΤΕ
έξω στις προβλέψεις του, απ'το 2007 που τον παρακολουθώ. Ο Σελέντε λέει συχνά
στους εξουσιαστές της χώρας του : "Με ποιους πάτε να τα βάλετε ωρέ? Με τους Ρώσους? Θα σας
φάνε για πρωινό, ηλίθιοι. Δεν αστειεύεται αυτός ο λαός..δεν είναι κοτες σαν κι εσάς που
προβάλλετε υπεροχή μόνο με τα χειρουργικά πολεμικά εργαλεία σας..."
και συνεχιζει ένα εγκμώμιο που προηγούμενο του δεν έχω ακούσει, παρά το γεγονος
ότι είναι καπιτάλας και δεξιάς ροπής, αν μπορούσε κανείς να του βάλει πολιτικό στίγμα,
που δεν μπορεί, γιατι δηλώνει "πολιτικά άθεος".
Μπορώ να βρω βίντεο που τα λέει, και να στο φερω (αν ξέρεις αγγλικά και θες να το ακούσεις)


Δεν είμαι καμιά φανατισμένη υπέρ της Ρωσιας, κι ο πουτιν κάνει τα λάθη του και έχει
και τις σκοπιμότητές του, αλλά μη λέμε κι ό,τι θέλουμε για μια ολοκληρη εθνοτητα...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 25 Ιουν 2015, 16:10

H Αντιρωσική προπαγάνδα δίνει και παίρνει. Κι εμείς οι πανέξυπνοι τσιμπάμε και μασάμε
εντελώς αβλεπί όμως.
Σαν τους χάνους που τσιμπάνε και σκέτο αγκίστρι.

Όσοι σκαμπάζετε αγγλικά, ακούστε Σελέντε και Τζεφ Ρενς να το συζητάνε εδώ



https://www.youtube.com/watch?v=kaUG-Eyw9j0

όσοι δε σκαμπάζουν και θέλουν ένα γενικο περιεχόμενο της συζήτησης,
θα επανέλθω να το βάλω.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 25 Ιουν 2015, 16:11

Society
Ukraine Crisis: Who Are the Russian Neo-Nazi Groups Fighting with Separatists?
http://www.ibtimes.co.uk/ukraine-crisis ... ts-1463489

Putin is against Nazis in Ukraine, but he loves them in Russia
http://americablog.com/2014/03/meet-vla ... rimea.html

Αυτα τα λιγα για τον πουτιν που σας αγαπαει.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 25 Ιουν 2015, 16:27

Divine Sinner έγραψε:Ukraine Crisis: Who Are the Russian Neo-Nazi Groups Fighting with Separatists?
μάλιστα... μιλάει για ρωσικά νεοναζί γκρουπούσκουλα, (τα οποία αντιμάχονται αυτούς που θέλουν
το διαχωρισμό) και όχι για νεορώσους
Divine Sinner έγραψε:Putin is against Nazis in Ukraine, but he loves them in Russia
κλασική αμερικάνικη προπαγάνδα, (τα λένε αμερικανοί στο βίντεο που'φερα πιο πάνω,
κι όχι μόνο εγω)-

δεν είναι τυχαίο που φέρνεις άρθρο από αμερικάνικο σάιτ, προφανώς αφοσιωμένο
στη συγκεκριμένη προπαγάνδα, όπως δεν ειναι τυχαίο ότι
το πρώτο λινκ που δίνεις, από εγγλέζικο σάιτ.

Αμφότερες οι χώρες (αγγλία και ΗΠΑ) έχουν λυσσάξει να ωθήσουν τη ρωσία σε πόλεμο.
Το τι ψευδής πληροφόρηση και συκοφαντία εναντίον πουτιν έχει κυκλοφορήσει,
δε λέγεται...

Η πιο πάνω συζήτηση δίνει νέες διαστάσεις, σ'αυτούς που μπορούν και να τις δουν
και να τις προσλάβουν. Σε άτομα όπως εσύ με σεταρισμένες πεποιθήσεις, γιατί έτσι
σε βολεύουν στον μεγάααααααλο σου αγώνα για δικαιώματα αυτών που δεν στερούνται
δικαιωμάτων (εσύ στερείσαι αλλά ακόμα είσαι αρκετά άνετος για να ενδίδεις σε πολυτέλειες
τέτοιων νοητικών διαδρομών) δε θα δώσει τίποτα, γι'αυτο και δε σε παροτρύνω να την ακούσεις.
Ωστόσο υπάρχει πιο πάνω, για όποιον ΘΕΛΕΙ να δει και μια άλλη οπτική.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 25 Ιουν 2015, 16:30

Fightingh WITH seperatists not AGAINST. Διαβασε το υπολοιπο αρθρο.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 25 Ιουν 2015, 16:31

ΚΑι στις δυο πλευρες ναζι πολεμανε. Οι ναζι της ουκρανιας (του επισημου κρατους) ειναι ιδιαζουσα περιπτωση, δεν εχει την υποστηριξη ΚΑΜΙΑΣ ναζιστικης οργανωσης της ευρωπης ή της αμερικης. Ολοι οι ναζι παγκοσμια ειναι με τους ρώσους. Σορυ αλλα αυτη ειναι η αληθεια οσο κι αν θες να ειναι αλλη.
Τωρα σε σχεση με τα "κλασσικη αμερικανικη προπαγανδα". Ε τι να γινει δεν εχει ταινια γνησιοτητας με κανα σημα με τσεκουρι να χτυπαει τον παντεποπτη οφθαλμο για να γινει αποδεκτο ως εγκυρη πηγη :D
Τεσπα σου εφερα ενα σωρο στοιχεια. Μεσα αναφερει ενα σωρο γεγωνοτα. Στο γιουτουμπ υπαρχουν ενα σωρο βιντεακια για το τι συμβαινει μεσα στην ρωσια. Αν τωρα εσυ εναποθετεις τις ελπιδες σου στον παρανοϊκο καλα να παθεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Divine Sinner την Πέμ 25 Ιουν 2015, 16:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 25 Ιουν 2015, 16:34

Divine Sinner έγραψε:αυτη ειναι η αληθεια οσο κι αν θες να ειναι αλλη.
αυτή είναι η "αλήθεια" που σου πασάρουν ΗΠΑ και UK,
η "αλήθεια" που επέλεξες ΕΣΥ να ενστερνιστείς.
Να τη χαίρεσαι.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 25 Ιουν 2015, 16:43

Παλι καλα που η βορεια κορεα πεφτει μακρυα. θα ηταν ενας ακομα καλος αγαπησιαρης δημοκρατης δικτατορας που μας αγαπαει και η κακαι αμερικη τον κακολογει.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 25 Ιουν 2015, 17:10

Divine Sinner έγραψε:Παλι καλα που η βορεια κορεα πεφτει μακρυα. θα ηταν ενας ακομα καλος αγαπησιαρης δημοκρατης δικτατορας που μας αγαπαει και η κακαι αμερικη τον κακολογει.
Ο Ρώσος δεν κακολογεί την αμερική, η αμερική ξεφτιλίζεται- και δεν ισχυρίστηκα
ότι ο Ρώσος μας αγαπάει, ούτε βασίζομαι σ'αυτόν, ούτε έχω την αντίληψη
που έχεις εσύ, ότι πρέπει απαραιτήτως να εξαρτιόμαστε από μια μεγάλη δυναμη.

ΠΡΕΠΕΙ να πάρουμε τη ζωή και τη χώρα μας στα χέρια μας λέω, αλλά αυτό είναι άλλο
και άλλο οι παρατηρήσεις/διαπιστώσεις μου στα γεωπολιτικά.

Ασφαλώς κι αν πρέπει να διαλέξω μεταξύ των δυτικών που είναι ( μηδενός μεγαλοηγέτη εξαιρουμένου)
εγκληματίες και δειλοί, και των Ρώσων, επιλέγω να στηρίξω τους Ρώσους, όχι γιατί είναι αγγελάκια,
αλλά γιατί είναι σαφέστατα λιγότερο ξεδιάντροποι, απάνθρωποι, ΥΠάνθρωποι
και παρανοϊκοί απ'τους άλλους.

Αυτό είναι ατομική μου αντίληψη και επιλογή, και όχι, ΔΕΝ δεν το συνδέω απόλυτα με τη χώρα
και τα συμφέροντά της. αν και θεωρώ πως στις παρούσες συνθήκες, θα'ταν πιο λογικό
να συμμαχούσαμε με Ρωσία.

Μη μπλέκεις τις δικές σου νοοτροπίες με τις δικές μου.
Απέχουν παρασάγγας.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 25 Ιουν 2015, 18:22

Ρωσία: Αίρεται το εμπάργκο σε Ελλάδα, Κύπρο και Ουγγαρία!

http://www.defencenet.gr/defence/item/% ... E%B9%CF%82
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 26 Ιουν 2015, 05:19

Οριστικά εκτός ρωσικής αγοράς η Ελλάδα

Δεν υπάρχει περίπτωση εξαίρεσης των ελληνικών προϊόντων από το ρωσικό εμπάργκο (όπως π.χ ισχυρίζεται ο Νικολόπουλος των ΑΝΕΛ) καθώς η Ρωσία αποφάσισε να παρατείνει κατά 1 χρόνο εναντίον των χωρών της ΕΕ.

Ο ειδικός Σύμβουλος του Συνδέσμου Ελληνικών Επιχειρήσεων Εξαγωγής Διακίνησης Φρούτων Λαχανικών και Χυμών INCOFRUIT - HELLAS Γιώργος Πολυχρονάκης επισημαίνει ότι η χώρα μας οδηγείται οριστικά εκτός της ρωσικής αγοράς και πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά.

«Μετά τις εξελίξεις αυτές, καθίσταται σαφές ότι η Ρωσία δεν είναι πλέον ένας στρατηγικός εταίρος για την ΕΕ και οδηγούν τη χώρα μας οριστικά εκτός της ρωσικής αγοράς – και πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά. Υπάρχουν ευκαιρίες για ανάπτυξη και χωρίς τη Ρωσία. Γι 'αυτό ψάχνουμε για αγορές σε όλο τον κόσμο για τα ελληνικά προϊόντα» δήλωσε ο κ. Πολυχρονάκης.
http://www.athensvoice.gr/article/%CE%B ... E%B4%CE%B1
Αχ τι σύμμαχος αυτος ο Πούτιν. Βικυ αναιρώ όσα είπα. Εχω κατασυγκινηθεί.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 26 Ιουν 2015, 08:49

μέρος της μπλογκόσφαιρας λέει αυτό που έφερα http://www.ksipnistere.com/2015/06/blog ... um=twitter
άλλο μέρος λέει αυτο που έφερες.

Δεν αμφιβάλλω πως επιλέγεις να πιστέψεις αυτόν που μας έφερες εσύ
με μια βλακώδη ειρωνεία θριάμβου που δείχνει ότι αυτό ΘΕΛΕΙΣ να ισχύει
(κλάνοντας την Ελλάδα) για να σου "βγει" η μαγκιά.


Εγώ πάλι θα περιμένω το χρόνο να μας δείξει τι ισχύει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 26 Ιουν 2015, 12:31

Η Ελλαδα θα βρει τροπο και χωρις τον δικτατορα. Δεν θα θιξεις και τον πατριωτισμο μου τωρα. Οσον αφορα το "μερος" της μπλογκοσφαιρας, οσο να πεις το athensvoice ειναι πιο εγκυρο απο το pasaroopoiohoaxvrw.blogspot.com ή το oxipotiniesstonputin.blogspot.com. και σιγουρα ο προεδρος των εξαγωγεων ειναι πιο πιστευτος στο θεμα.
Άβαταρ μέλους
aims
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 784
Εγγραφή: Κυρ 02 Μάιος 2010, 03:34
Φύλο: Άνδρας

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από aims » Τετ 01 Ιούλ 2015, 11:52

Athanasios E. Drougos
19 λεπτά ·
YBΡΙΔΙΚΟΤΗΤΑ....ΜΟΝΟ ΠΟΥ Ο ΒΛΑΝΤΙΜΗΡ ΒΛΑΝΤΙΜΙΡΟΒΙΤΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ....
ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ....ΠΗΓΗ ΕΛΑΒΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...
Αθανάσιε
Δεν ξέρω αν άκουσες τις δηλώσεις Λαφαζάνη στο ρώσικο κανάλι.
Σε συνέχεια αυτών των δηλώσεων,αλλά και του χθεσινού σου μηνύματος, θα πω ότι η ρωσία διεξάγει, τα τελευταία χρόνια, υβριδικές επιχειρήσεις για την αποδυνάμωση του ΝΑΤΟ και της ΕΕ.(είσαι π πρώτος που το έχει γράψει εδώ και 2 χρόνια)
Η Ουκρανία του Γιαννούκοβιτς, η Ουγγαρία του Ορμπάν και αύριο η Γαλλία της Λεπέν και η Αγγλία του Φάρατζ είναι εμφανέστατα παραδείγματα....(άλλωστε εσύ Θανάση μου πολλά χρόνια τα ψάχνεις ως αναλυτής)
Το κοινό σημείο Λαφαζάνη-Καμμένου-Μιχαλολιάκου είναι η Ρωσία. Πώς αλλιώς κατέστει δυνατός ο σχηματισμός της εκτρωματικής ακρο-αριστερο-ακρο-δεξιάς κυβέρνησης;Και η ΧΑ να ψηφίζει μαζί τους για το δημοψήφισμα;
Τις επόμενες μέρες θα δούμε αν υπάρχει υβριδική επιχείρηση στην Ελλάδα. Και εδώ βέβαια δεν πρόκειται να δούμε Μεϊντάν.
https://www.facebook.com/permalink.php? ... fy_me_page
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 01 Ιούλ 2015, 12:04

aims έγραψε:Athanasios E. Drougos
19 λεπτά ·
YBΡΙΔΙΚΟΤΗΤΑ....ΜΟΝΟ ΠΟΥ Ο ΒΛΑΝΤΙΜΗΡ ΒΛΑΝΤΙΜΙΡΟΒΙΤΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ....
1/Δε θεωρώ κανέναν υποχρεωμένο να σώσει εμάς, αν δε μπορούμε ή ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ οι ίδιοι να σωθούμε.

2/ από πού ξεπατήκωσε το νεολογισμό της "υβριδικότητας" άραγε?
Από την αγγλοαμερικανοΝΑΤΟϊκοΕυρωπαϊκή σιωνιστίλα?

http://www.nato.int/docu/review/2014/Ru ... /index.htm

http://www.ibtimes.co.uk/vladimir-putin ... ks-1494820
http://www.rferl.org/content/russia-hyb ... 42566.html

Μπα... όχι, καλέ. Μην το λέτε!

3/ ο Πούτιν κακός κάκιστος, ενώ οι σιωνιστές, άγια παιδιά...

Συγνώμη, δε θα πάρω.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
aims
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 784
Εγγραφή: Κυρ 02 Μάιος 2010, 03:34
Φύλο: Άνδρας

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από aims » Τετ 01 Ιούλ 2015, 12:09

ArELa έγραψε:
aims έγραψε:Athanasios E. Drougos
19 λεπτά ·
YBΡΙΔΙΚΟΤΗΤΑ....ΜΟΝΟ ΠΟΥ Ο ΒΛΑΝΤΙΜΗΡ ΒΛΑΝΤΙΜΙΡΟΒΙΤΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ....
1/Δε θεωρώ κανέναν υποχρεωμένο να σώσει εμάς, αν δε μπορούμε ή ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ οι ίδιοι να σωθούμε.

2/ από πού ξεπατήκωσε το νεολογισμό της "υβριδικότητας" άραγε?
Από την αγγλοαμερικανοΝΑΤΟϊκοΕυρωπαϊκή σιωνιστίλα?

http://www.nato.int/docu/review/2014/Ru ... /index.htm

http://www.ibtimes.co.uk/vladimir-putin ... ks-1494820
http://www.rferl.org/content/russia-hyb ... 42566.html

Μπα... όχι, καλέ. Μην το λέτε!

3/ ο Πούτιν κακός κάκιστος, ενώ οι σιωνιστές, άγια παιδιά...

Συγνώμη, δε θα πάρω.
Βρε Βικυ,ο Δρουγος ηταν στο ΝΑΤΟ τοσα χρονια..
προφανως και θα ειναι υπερ του Νατο,της Ε.Ε.
Αυτο δεν λεει κατι..
Παντως δεν λεει πως απαραιτητα εξυπηρετει συμφεροντα τους(το να εισαι επηρεασμενος απο δυτικη πολιτικη κουλτουρα,δεν σε κανει κ μαριονετα)
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Πέμ 24 Σεπ 2015, 23:37



Φανταστείτε να είχε απέναντι του τον Μπόμπολα, ψυχαρη κλπ καλόπαιδα.......!! πωωωω!
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από alkinoos » Παρ 25 Σεπ 2015, 09:39

Κάποτε ηταν η καλή Η.Π.Α και η κακή Ε.Σ.Σ.Δ...μετά άλλαξαν οι ρόλοι ..και πάντα θα αλλάζουν.Ο κακός και ο κακός...συμφέροντα
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 25 Σεπ 2015, 11:11

Για μένα ποτέ δεν ήταν "καλή" η Αμερική.Πάντα προκαλούσαν πολέμους. (Κορέα δε θυμάμαι αλλά το βιετνάμ ήταν μεγάλη πληγή στη δεκαετία του '70)
Απλά ζήλευα (το πάλαι ποτέ) που ΕΙΧΕ (δενέχει πια) όντως να ζηλέψει
πολλά η Ελλάδα (και η ευρώπη γενικότερα αν θες) στο σύστημα δικαιοσύνης και στις ελευθερίες που ΕΙΧΑΝ κάποτε στις ΗΠΑ.
Η Ρωσία με ψιλοάφηνε αδιάφορη, μέχρι που εμφανίστηκε ο Γκορμπατσώφ με την "περεστρόικα"
και μέχρι που ο Γιέλτσιν την κατάντησε σκουπίδι ολκής (συνεργαζόμενος στενά με τη νεοταξίλα)
Σήμερα, τυγχάνει του σεβασμού μου γιατί ο Πούτιν την ενδυνάμωσε και την έκανε πολύ υπολογίσιμη
δύναμη στον πλανήτη, ενώ ταυτόχρονα αντιπαλεύει τη νεοταξίτικη σαπίλα που επικρατεί στη δύση.
Δεν "κρέμομαι" όμως ως Ελλάδα απ'αυτόν, γιατί η Ελλάδα, πλήρως υποδουλωμένη στη ευρωνεοταξιτο-ελίτ,
δεν αφήνει καν περιθώρια για συνεργασία που θα της ήταν ωφέλιμη και με Ρωσία και με άλλες χώρες...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Πούτιν-Ρωσία

Δημοσίευση από Hlios » Κυρ 27 Σεπ 2015, 00:47

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”