Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 11 Φεβ 2014, 17:46

ION 4ever έγραψε:Από την άλλη, υπάρχει καμιά δήλωση του Σωρρα η της end γενικότερα
που να μιλάει για ρευστό ζεστό χρήμα όπως λες?
Ποτέ δεν ισχυρίστηκαν κάτι τέτοιο.
φυσικά και δεν υπάρχει και φυσικά και δε θα μπορούσαν να ισχυριστούν κάτι τέτοιο...
αυτο ακριβώς λέω.
ION 4ever έγραψε:βγαίνει ο κάθε πικραμένος πρακτορομασωνάκος
και λέει ότι του κατεβεί, αστήριχτα και με υποθέσεις.
Παλιότερες διαδρομές σου, με έκαναν να πιστεύω πως θα επέλεγες έναν πιο πρωτότυπο
χαρακτηρισμό ρε παιδί μου, απο το να υιοθετείς
και το "πρακτορομασονιλίκι" που επικολλάται σαν ταμπέλα
σ'όσους αντιπαλεύουν/αντικρούουν και πολεμούν την end.
ION 4ever έγραψε:Και όλοι αυτοί που παρουσιάζεις και εδώ στο φόρουμ τις τελευταίες ήμερες
ως δια μαγείας επανδραστηριοποιήθηκαν μόλις εγινε ανακοίνωση
για την μεγάλη συγκέντρωση των Ελλήνων στην θεσσαλονίκη.
τυχαίο? δεν νομίζω Αρελα.


αν είχες κάνει τον κόπο να διαβάσεις έστω την επικεφαλίδα αυτού που έφερα εδώ, με το ποστ μου της 2ας του Φλεβάρη (αυτό εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 45#p231145 ) θα είχες διαπιστώσει ότι η παρουσίαση του γράφοντα έχει ημερομηνία October 4, 2012 at 8:04am, επομένως δεν πρόκειται για καμία επαναδραστηριοποίηση- τουλάχιστον του γράφοντα. Αν θεωρείς ότι εγώ επαναδραστηριοποιήθηκα, σε διαβεβαιώ πως είναι καθαρά συμπτωματικό (τι διαισθητικό τραλαλά έχω ρε παιδί μου... :P ) αφού δε θα μπορούσα να γνωρίζω για τη μεγάλη συνάντηση των Ελλήνων στη Θεσ/νίκη... Βλέπεις, απ'τη μια έχουμε το ντεφάκτο δεδομένο ότι εγώ στα μάτια των σωρρικών αποκλείται να νοούμαι ως πραγματική Ελληνίδα, (πρακτορομασονάκι μπορεί... τίποτα δεν αποκλείω πια), από την άλλη, λείπουν και τα δικά σου ενημερωτικά βρε παιδί μου. :P
Το βέβαιο είναι ότι δεν παρακολουθώ την end ώστε να ενημερώνομαι.
Αν έφερα την παρουσίαση που προανέφερα, ήταν γιατί "έπεσα τυχαία πάνω της", μου άρεσε, και είπα να τη μεταφέρω ολόκληρη για όσους δεν έχουν λογαριασμό στο facebook. Κάνε μου μήνυση γι'αυτό τώρα... :P
ION 4ever έγραψε:ενώ λοιπόν δεν έχει βγει κανένας από εκείνους στους οποίους απευθυνθήκαν
να δώσει μια απάντηση
Νισάφι κοπελιά. Στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάμε για σχοινιά, και εκεί που μας χρωστάγανε δε γίνεται να μας πάρουν και το βόιδι... αυτά είναι πρακτικές άλλων, μην ενδίδεις σ'αυτές και συ.
Έχουν τεθεί εκατοντάδες ερωτήσεις στις οποιες δεν σταθήκατε ικανοί να δώσετε απαντήσεις, κι επειδή αδυνατούσατε, χαρακτηρίζατε τον οττο, εμπαθή, πρακτοράκι, προβληματικό και όλα τα υπόλοιπα. Δεν κατάλαβα ποιες απαντήσεις περιμένετε εσείς και από ποιους τελικά.
ION 4ever έγραψε:Είναι αλήθεια ότι δεν μπαίνω και πολύ συχνά τελευταία αν και πήρα χαμπάρι
τα περί οττον και ταλως (και αρρώστησα για άλλη μια φορά ) αλλά τα απόλαυσα
αραχτή στο καναπέ παίζοντας με το κομπολόι.
Αυτά που "πήρες χαμπάρι" διεξήχθησαν στην (κλειστή) ενότητα των επιτίμων, πράγμα που γνωρίζεις. Στο βαθμό που γνωρίζεις επίσης ότι ο κώδικας επιτιμων (τον οποίο είχες υπογράψει) δεν επιτρέπει να δημοσιοποιείς διαλόγους που εκτυλίσσονται σε κλειστές ενότητες, και παραβίασες συνειδητά και εσκεμμένα αυτόν τον κανόνα, (μόνο εσύ κι ένας Θεός ξέρετε γιατί) κι αφού πω ότι λυπάμαι που θα σου στερήσω τη χαρά να αράζεις στον καναπέ με το κομπολόι και να απολαμβάνεις αυτα που "παίρνεις χαμπάρι" τόσο πολύ ώστε να μην αντιστέκεσαι στην ευτελή (της ξεφτίλας δηλαδή) πρακτική της έκθεσης πραγμάτων που ακόμα κι ο Τάλως είχε την ακεραιότητα, εντιμότητα και ΗΘΙΚΟ ΑΝΑΣΤΗΜΑ να ΜΗΝ εκθέσει δημόσια αν και τον αφορούσαν άμεσα, και με δεδομένη την απώλεια κάθε ίχνους εμπιστοσύνης που μου είχε απομείνει στο πρόσωπό σου :thumbsdown: το στάτους σου έχει ήδη αλλάξει μαζι με κάποιες άλλες προσβάσεις που σου έχουν αφαιρεθεί.
ION 4ever έγραψε:ένας λόγος συναισθηματικός κυρίως λόγος είναι όλα αυτή η επιθετικότητα
που μου έριξες στην μούρη στα τελευταία μεταξύ μας.
Ένας λόγος που σου απάντησα στο ίδιο ύφος που έγραψες είναι το πασιφανές ότι μόνο αυτό σε εκφράζει και μόνο αυτο καταλαβαίνεις. Ένας άλλος λόγος που δεν θα σου απευθύνω ευθέως ξανά τον λόγο (τουλάχιστον σ'αυτό το νήμα), είναι ότι όχι μόνο δε θα βγει καμία θετική άκρη, αλλά αν το'κανα θα διαιώνιζα συνειδητά έναν αρνητισμό που ούτε τον επιθυμώ και κυρίως, ούτε τον χρειάζομαι! Είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου να επιλέγεις να τα λες και να τα βλέπεις όπως σε βολεύουν τα πράγματα, και να στέκεσαι μόνο σ'αυτά που λες και αντιλαμβάνεσαι εσύ, ποτέ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ (ακριβοδίκαια και αντικειμενικά) σ'αυτά που σου απευθύνουν ή τέλος πάντων προσπαθούν να σου επικοινωνήσουν οι άλλοι. Εμένα θα μου επιτραπεί να μη συμμετέχω σ'αυτό, παρά μόνο για ορισμένες διευκρινισεις που χρήζουν και δημόσιας τοποθέτησης, αφού δημόσια μου πεταξες το μπαλάκι με την παραπάνω ατάκα.
Στην προκειμένη, αναφερόμενη στο τότε, μας λες ούτε λιγο ούτε πολύ πως η επιθετικότητα ξεκίνησε από μένα, ενώ εσύ ήσουν αυτή που την ξεκίνησες την παραμονή της εισαγωγής μου στο νοσοκομείο για πολύ σοβαρή (για τη ζωή μου) επέμβαση, κι η επιθετικότητα εστίαζε στο πώς χειρίστηκα το θέμα σώρρα στο τόπικ εδώ, (αυτό προείχε στη σκέψη σου κι όχι η δική μου δοκιμασία) αφού ένιωσες πως σ'τον προσέβαλα κι αυτόν και έναν χρήστη ο οποίος δεν ένιωθε προσβεβλημένος φυσικά, αφού είχε ΗΔΗ εξομαλυνθεί η όποια δυσαρέσκεια, παρανόηση ή παρεξήγηση μεταξύ μας! Εσύ όμως ένιωθες προσβεβλημένη για λογαριασμό του... πιασ' το αυγο΄και κούρεφ'το. Scripta manent, ΙΟΝ. Υπήρξαν κοινωνοί-και μάρτυρες αυτής της "αγαπησιάρας" αλληλεπίδρασης μεταξύ μας (στο διαχειριστικό -στο οποίο τύγχανες αρκετής εμπιστοσύνης ώστε να έχεις πρόσβαση) , και όσο κι αν προσπαθείς να την στρεβλώσεις, η αλήθεια παραμένει καταγεγραμμένη (με τη χρονική σειρά που ανέβηκαν τα ποστς της καθε μιας μας) και δε στρεβλώνεται με τίποτα.
Σε ότι αφορά το τώρα, επέλεξες να αγνοήσεις επιδεικτικά το κλείσιμο του τελευταίου ποστ μου προς εσένα, που επικοινωνούσε ΞΕΚΑΘΑΡΑ ένα θετκό πνεύμα επιθυμίας για διάλογο κι όχι κόντρα, τα εντελώς αντίθετα δηλαδή απ'αυτά που εσύ επέλεξες να εισπράξεις, και απ'αυτά που μου πασάρησες εδώ...μια απάντηση δηλαδή, με περισσή επιθετικότητα, απαξία, μονομέρεια και έκδηλη την προσήλωση στο ένα και μοναδικό που σε αφορά, κι αυτό είναι η προάσπιση σώρρα, λαμπράκη και end . (όλοι οι άλλοι- απολύτως χεσμένοι και σταλμένοι στον απόπατο των δικών σου συναισθημάτων :toilet: ).

Εξ αυτού εμπεδώνεται με μπετόν αρμέ πλέον (στο δικό μου το μυαλό τουλάχιστον) πως ό,τι και να σου απευθύνω, το μυαλό σου και το συναισθηματικό σου γίγνεσθαι (κυρίως αυτό) ειναι στραμμένο σε μια και μόνον κατεύθυνση, κατα συνειδητή σου επιλογή απ'την οποία δεν διατίθεσαι όχι μόνο να παρεκκλίνεις, αλλά την οποία δεν είσαι ικανή ούτε και να διευρύνεις, έστω και κατά ένα χιλιοστό. Συνέχισε να κρατάς αυτή τη σταθερή (και παρωπιδική) πορεία, μέχρι να φτάσεις -με δική σου ευθύνη πάντα- στον όποιο προορισμό...
Εγώ δεν θα μπω στη λογική να κρίνω την πορεία, ούτε να κάνω προβλέψεις για το πού θα σε οδηγήσει αυτή. Απλά αποστασιοποιούμαι οριστικά και αμετάκλητα από αυτό το τριπάκι.
Σου ευχομαι μόνο καλή τύχη.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από firefightergr » Τρί 11 Φεβ 2014, 18:12

Αισθάνομαι πικρία και απογοήτευση για τη μεταμόρφωση της ΙΟΝ από το ανοικτό και ερευνητικό μυαλό που γνώρισα στα πρώτα μου βήματα στα ιδεό, σε ΦΑΝΑΤΙΚΟ οπαδό κάποιου φερόμενου ως σωτήρα.
Δυστυχώς χάσαμε και το Οστρακο από τη παρέα μαζί με την Ιον.
Ισως θα ήταν καλύτερα ο Σώρρας ως σωτήρας και τα θέματα σχετικά με αυτόν να μεταφερθούν στα περί θρησκείας.
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει αλλά ο φανατισμός δεν είναι υγιής κατάσταση.
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από ION 4ever » Τρί 11 Φεβ 2014, 18:14

psss!!!!
Πόσο καιρό άραγε το περίμενες το ατόπημα μου?
Ήμουν πολύ περίεργη να το διαπιστώσω
και μόλις το διαπίστωσα.

ήθελα από καιρό να κάνω το ίδιο με τον ταλως
αλλά είχα και την περιέργεια να δω πόσο θα το αντέξεις
αλλά κυρίως πως θα το φέρεις.

Καλή συνέχεια !!!
και τα Σέβη μου.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 11 Φεβ 2014, 18:22

firefightergr έγραψε:Αισθάνομαι πικρία και απογοήτευση για τη μεταμόρφωση της ΙΟΝ από το ανοικτό και ερευνητικό μυαλό που γνώρισα στα πρώτα μου βήματα στα ιδεό, σε ΦΑΝΑΤΙΚΟ οπαδό κάποιου φερόμενου ως σωτήρα.
Δυστυχώς χάσαμε και το Οστρακο από τη παρέα μαζί με την Ιον.
Ισως θα ήταν καλύτερα ο Σώρρας ως σωτήρας και τα θέματα σχετικά με αυτόν να μεταφερθούν στα περί θρησκείας.
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει αλλά ο φανατισμός δεν είναι υγιής κατάσταση.

Το εντυπωσιακότερο (για μένα) Πυρο, δεν είναι η μετάλλαξη ενός μυαλού από πορεία έρευνας σε πορεία φανατικής προσήλωσης... (κάπου θα το'χε μέσα του κι απλά το'φεραν έτσι οι συνθήκες για να βγει σ'όλο του το μεγαλείο)...
Το εντυπωσιακότερο είναι το πώς κάποια στιγμή ο άνθρωπος δείχνει το πραγματικό του πρόσωπο, που απέχει παρασάγγας από αυτό που ο άλλος (στην προκειμένη εγώ) είχε σκιαγραφήσει εδώ και χρόνια. Είναι θλιβερό μεν, αλλά ουδέν κακόν αμιγές καλού. Όχι μόνο γιατί η αλήθεια σε αναγκάζει (μέσα από συγκυρίες και καταστάσεις) να την κοιτάξεις κατάματα αναγνωρίζοντας τη λαθεμένη σου αξιολόγηση, αλλά διότι δίνει και γερό μάθημα σε όποιον είναι επιδεκτικός μαθήσεως ακόμα... να διερευνά πιο προσεκτικά αυτό που εκ πρώτης όψεως, μπορεί να θεωρήσει αγγελικά πλασμένο...
Σαν βίκυ λέω κρίμα, αλλά και ευχαριστώ για το μαθημα, συνάμα. (κάποτε θα το μάθω καλά)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Τρί 11 Φεβ 2014, 21:02

Σε περιόδους κρίσης η υπομονή δοκιμάζεται.

Και η υπομονή μας δεν δοκιμάστηκε λίγο αλλά πολύ σε συνδυασμό και με άλλα προβλήματα που τυχόν προέκυψαν στον καθένα.

Άλλος ψάχνει προσωπική λύτρωση στην θρησκεία. Άλλος πιστεύει πως η END έχει την λύση για το πρόβλημα της Ελλάδος, άλλως σε κάποιο κόμμα κλπ
Don't be too hard with ION :D

Εγώ δεν πιστεύω πως η END μπορεί να κάνει κάτι γιατί δεν με πείθουν τα στοιχεία που προβάλλουν.

Τώρα αν αλλάξει κάτι ή κάνω λάθος δεν έγινε και κάτι. Ίσα-ίσα...
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από Dread » Τρί 11 Φεβ 2014, 23:22

firefightergr έγραψε:Αισθάνομαι πικρία και απογοήτευση για τη μεταμόρφωση της ΙΟΝ από το ανοικτό και ερευνητικό μυαλό που γνώρισα στα πρώτα μου βήματα στα ιδεό, σε ΦΑΝΑΤΙΚΟ οπαδό κάποιου φερόμενου ως σωτήρα.
Δυστυχώς χάσαμε και το Οστρακο από τη παρέα μαζί με την Ιον.
Ισως θα ήταν καλύτερα ο Σώρρας ως σωτήρας και τα θέματα σχετικά με αυτόν να μεταφερθούν στα περί θρησκείας.
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει αλλά ο φανατισμός δεν είναι υγιής κατάσταση.
Η διαπίστωση σου Νάσο δεν θα μπορούσε να είναι πιο εύστοχη.... :thumb:

Το είχαμε πει άλλωστε, και στο παρόν νήμα, αλλά και στα άλλα της ΕΝΤ, ότι οι ζηλωτές της συμπεριφέρονται φανατικά, και οτι το όλο αυτό θέμα έχει καταλήξει σε δόγμα....

Και σαν δόγμα, θα συμφωνήσω οτι πρέπει να μεταφερθεί στα "θρησκευτικά".....
Για να του δώσουμε και την βαρύτητα που του αξίζει...


Τώρα, όσων αφορά την μεταστροφή (sic) ατόμων όπως η ΙΟΝ ή ο Δημήτρης, προσωπικά δεν το βρίσκω παράξενο. Έχω δει κι άλλες τέτοιες "στροφές" απελπισίας στην ζωή μου από ανθρώπους του κοντινού και μη περιβάλλοντος μου...

Και παρότι οι πρώτες διαδρομές, είχαν ένδειξη ενός εντελώς διαφορετικού ανθρώπου, με ανοικτή την σκέψη του, να θυμίσω την σωστή -κατ' εμέ - φράση του λαού μας.....

Τα στερνά τιμούν τα πρώτα.... :wink:
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 12 Φεβ 2014, 00:06

Justme έγραψε:Άλλος ψάχνει προσωπική λύτρωση στην θρησκεία. Άλλος πιστεύει πως η END έχει την λύση για το πρόβλημα της Ελλάδος, άλλως σε κάποιο κόμμα κλπ
Don't be too hard with ION :D
Το θέμα (για μένα) δεν ήταν η πίστη της ΙΟΝ για την end εδώ.
Αυτο είναι κάτι που θα διαχειριστεί όπως επιλέγει η ίδια.
Σε ό,τι με αφορά, αυτό ήταν απλά μια διαφωνία και τίποτα παραπάνω.

Αν το "don't be too hard on ION" ήταν (φιλική δεν αμφιβάλλω) παρότρυνση προς εμένα, πρέπει να σου πω ότι η "σκληράδα" που μπορεί να είδες από μεριάς μου, ΔΕΝ έχει να κάνει με την end και τις όποιες διαφωνίες/διαφορετικές οπτικές είχαμε γι'αυτήν.

Όποιος δεν κατάλαβε με τι έχει να κάνει, καλό θα είναι να τσεκάρει τι ανέχεται ο ίδιος/η ίδια και τι όχι, σε συμπεριφορές που προσβάλλουν βάναυσα τον ηθικο του κώδικα, τις αρχές και τις αξίες του γενικά. Πάνω σ'αυτά (τα κατακόκκινα), υπήρξα από γεννησιμιού μου αν θέλεις, συνεπής και ακλόνητη, απέναντι στον εαυτό μου, αλλά και απέναντι στους άλλους!. Δεν πρόδωσα ποτέ την εμπιστοσύνη κανενός, δεν πέταξα ποτέ χλαπάτσες σε όποιον με τίμησε κάποτε, και δεν χτύπησα ποτέ κανέναν κάτω απ'τη ζώνη. Προκαλώ όποιον με γνωρίζει (σε όποιο βαθμό με γνώρίζει εντός ή εκτός εισαγωγικών τέλος πάντων), να με διαψεύσει καταδεικνύοντας συμπεριφορά μου που να τεκμηριώνει το αντίθετο. Κι αυτά που δεν κάνω εγώ
σε άλλους, αξιώνω να μην τα κάνουν οι άλλοι σε μένα. Αν τα κάνουν, απλά χωρίζουν οι δρόμοι μας επικοινωνιακά, ή και φιλικά, στο νετ ή και στην έξω ζωή. Σε κάποια πράγματα, απλά αδυνατώ να κάνω σκόντα και να τα προσπεράσω χαλαρά.


Πάνω στο θέμα ΙΟΝ, δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο.
Ο νοών νοείτω.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από doctormarkon » Τετ 12 Φεβ 2014, 07:23

Πολλά από αυτά που λένε δεν είναι λάθος και γι αυτό είχα στην αρχή θετική στάση.
Το μόνο παγκόσμιο καταπίστευμα που ξέρω από τις σπουδές μου στο οικονομικό είναι τα χρήματα που έδωσε η χώρα με την ίδρυση του ΔΝΤ το 1946.
Το ΔΝΤ όταν ιδρύθηκε ήταν για να παίξει ρόλο ενός παγκόσμιου "κουμπαρά"
Η Ελλάδα παρά τις πολεμικές καταστροφές είχε δώσει χρήματα.
Από αυτά τα χρήματα που έδωσε η κάθε χώρα είχε δικαίωμα να πάρει ένα ποσόν μεγαλύτερο από αυτό που έδωσε αν θα το χρειαζόταν.
Αυτά τα δικαιώματα ονομάζονταν "Ειδικά τραβηχτικά δικαιώματα".
Η Ελλάδα ποτέ δεν άσκησε αυτό το δικαίωμα.
Αφού είχε καταθέσει χρήματα γιατί δεν τα πήρε?
Εννοείται χωρίς μνημόνια και δεσμεύσεις.

Αλλά αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως ο Σώρρας έχει πρόσβαση στα χρήματα αυτά.
Τι έγιναν τα χρήματα που είχε δώσει η Ελλάδα το 1946 με την ίδρυση του ΔΝΤ και γιατί το ΔΝΤ μπήκε δανειστής στα δικά μας λεφτά.
Μπορεί ο ελληνικός λαός να τα διεκδικήσει και να πέσουν τα μνημόνια ή να διαγραφούν τα χρέη.
Αλλά γιατί ο Σώρρας παρουσιάζεται σωτήρας σε αυτό?
Γιατί είναι ο μόνος που έχει τα "κλειδιά" αφού πρόκειται για μία διεθνή συνθήκη που εκτός από υποχρεώσεις δίνει και δικαιώματα?
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από Τάλως » Τετ 12 Φεβ 2014, 08:45

firefightergr έγραψε:Αισθάνομαι πικρία και απογοήτευση για τη μεταμόρφωση της ΙΟΝ από το ανοικτό και ερευνητικό μυαλό που γνώρισα στα πρώτα μου βήματα στα ιδεό, σε ΦΑΝΑΤΙΚΟ οπαδό κάποιου φερόμενου ως σωτήρα.
Δυστυχώς χάσαμε και το Οστρακο από τη παρέα μαζί με την Ιον.
Ισως θα ήταν καλύτερα ο Σώρρας ως σωτήρας και τα θέματα σχετικά με αυτόν να μεταφερθούν στα περί θρησκείας.
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει αλλά ο φανατισμός δεν είναι υγιής κατάσταση.
ειναι σαν να λες οτι αναμεσα σε 2 στρατοπεδα οτι η μια πλευρα εχει φανατισμο και η αλλη οχι

μιλαμε για ενα ξεκαθαρο πολιτικο παιχνιδι που αντι να κοιταξει ο καθε ενας τα καλα της παραταξης που στηριζει
καθεται και πεταει λασπη σε "αντιπαλους" μηπως παρει κανενα ψηφαλακι παραπανω
μηπως και καποιοι δουν θετικα μια παραταξη σε βαρος της αλλης

δεν ξερω αν η END ειναι καλη η κακη ξερω ομως οτι και αυτοι που την αντιμαχονται δεν ειναι λουλουδακια :lol:

Ομως θα σου πω πως οταν η Ελλαδα ειχε παλι το ιδιο προβλημα 70 χρονια πριν πανω κατω με τετοιο τροπο πηγε να σωθει
και παλι τοτε ειχαμε αναλογο πολεμο και οταν πηγαν να ερθουν τα χρηματα πηγαν καποιοι να τα φανε


ας εχουμε λοιπον μετρια κριση σε οτι αφορα τον φανατισμο
γιατι ενα ειναι βεβαιο με τον Σωρρα... δεν ειπε οτι ηρθε σαν σωτηρας που λες γιατι ο σωτηρας σωζει με "ασπρα γαντια"
αλλα ειπε πως ηρθε σαν "δημιος" .
Τουλαχιστον αυτος που δηλωνει οτι ηρθε με σκοπο να " τους λιώσω και θα τους τελειώσω, το εννοώ"!
δεν τον λες σωτηρα και αυτο προφανως δεν αρεσει σε καποιους

Ειμαι βεβαιος πως αν κανει κομμα και παει στις εκλογες αν παρει ψηφους ικανους να μπει στη βουλη
την αλλη μερα θα ειναι φυλακη :lol:


Εδω η ΙΟΝ και η καθε ΙΟΝ που ειναι υπερ του Σωρρα εχει καθε μερα μπροστα της ενα θεμα
αν "ξεκιναει μια νεα σκλαβια με την END και το Σωρρα " :lol:
λες και ο Σωρρας ειναι στα πραγματα λες και κυβερναει ωστε να μας φερει μετρα και ιδεες σκλαβιας
και μιλαμε τωρα για φανατισμο απο πλευρας ΙΟΝ? :lol: :lol:

θες να πεις για σκλαβια που ερχεται ?
Να το πεις για το συριζα που παει να βγει πρωτο κομμα ναι
να το πεις το το ΠΑΣΟΚ ΝΔ ΑΕ δεκτο
αντε να το πεις και για την ΧΑ που ειναι ετοιμη να παρει μπολικους ψηφους
αλλα για τον Σωρρα που δεν εχει καν κομμα στη βουλη.....
ε....
νομιζω οτι ειναι αστειο


ενα πραγμα εχω δει με βεβαιοτητα
πως οτι δεν βολευει το καθε συστημα το πολεμαει με νυχια και με δοντια απο τα γενοφασκια του
οπως εγινε και με την ΧΑ (ασχετα που δεν ειναι αξιοι να βρουν πως θα το πολεμησουν ).
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Τετ 12 Φεβ 2014, 11:33

ArELa έγραψε:
Justme έγραψε:Άλλος ψάχνει προσωπική λύτρωση στην θρησκεία. Άλλος πιστεύει πως η END έχει την λύση για το πρόβλημα της Ελλάδος, άλλως σε κάποιο κόμμα κλπ
Don't be too hard with ION :D
Το θέμα (για μένα) δεν ήταν η πίστη της ΙΟΝ για την end εδώ.
Αυτο είναι κάτι που θα διαχειριστεί όπως επιλέγει η ίδια.
Σε ό,τι με αφορά, αυτό ήταν απλά μια διαφωνία και τίποτα παραπάνω.

Αν το "don't be too hard on ION" ήταν (φιλική δεν αμφιβάλλω) παρότρυνση προς εμένα, πρέπει να σου πω ότι η "σκληράδα" που μπορεί να είδες από μεριάς μου, ΔΕΝ έχει να κάνει με την end και τις όποιες διαφωνίες/διαφορετικές οπτικές είχαμε γι'αυτήν.

Όποιος δεν κατάλαβε με τι έχει να κάνει, καλό θα είναι να τσεκάρει τι ανέχεται ο ίδιος/η ίδια και τι όχι, σε συμπεριφορές που προσβάλλουν βάναυσα τον ηθικο του κώδικα, τις αρχές και τις αξίες του γενικά. Πάνω σ'αυτά (τα κατακόκκινα), υπήρξα από γεννησιμιού μου αν θέλεις, συνεπής και ακλόνητη, απέναντι στον εαυτό μου, αλλά και απέναντι στους άλλους!. Δεν πρόδωσα ποτέ την εμπιστοσύνη κανενός, δεν πέταξα ποτέ χλαπάτσες σε όποιον με τίμησε κάποτε, και δεν χτύπησα ποτέ κανέναν κάτω απ'τη ζώνη. Προκαλώ όποιον με γνωρίζει (σε όποιο βαθμό με γνώρίζει εντός ή εκτός εισαγωγικών τέλος πάντων), να με διαψεύσει καταδεικνύοντας συμπεριφορά μου που να τεκμηριώνει το αντίθετο. Κι αυτά που δεν κάνω εγώ
σε άλλους, αξιώνω να μην τα κάνουν οι άλλοι σε μένα. Αν τα κάνουν, απλά χωρίζουν οι δρόμοι μας επικοινωνιακά, ή και φιλικά, στο νετ ή και στην έξω ζωή. Σε κάποια πράγματα, απλά αδυνατώ να κάνω σκόντα και να τα προσπεράσω χαλαρά.

Πάνω στο θέμα ΙΟΝ, δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο.
Ο νοών νοείτω.
Γενικότερα για την όλη αμφισβήτηση.Τις επιμέρους διαφωνίες σας δεν τις έχω διαβάσει λόγω περιορισμένου χρόνου επομένως κρίνω βάση του θέματος με την END και μόνο.
ενα πραγμα εχω δει με βεβαιοτητα
πως οτι δεν βολευει το καθε συστημα το πολεμαει με νυχια και με δοντια απο τα γενοφασκια του
οπως εγινε και με την ΧΑ (ασχετα που δεν ειναι αξιοι να βρουν πως θα το πολεμησουν ).
Γέννημα θρέμμα της αποτυχίας του πολιτικού συστήματος και της οικονομικής κρίσης είναι. Δεν είναι εκτός του συστήματος η Χ.Α. Μάλιστα δηλώνουν και υποστηρικτές της Ν.Τ.Π οπότε δεν υπάρχει τέτοιο ζήτημα και καλά ότι τους πολεμάνε και άλλες ιστορίες για αγρίους που γράφουν στις ανθελληνικές χιτλερικές φυλλάδες τους. Εκτός και αν τρως την προπαγάνδα των καναλιών και δέχεσαι αυτό που σου δίνουν.

Ωστόσο επειδή αυτή η προπαγάνδα πιάνει τόπο στα μυαλά ορισμένων Ελλήνων φτάσαμε στο κατάντημα να έχουμε πρώτο ένα διεθνιστικό κόμμα που προφανώς στην συνέχεια όταν κυβερνήσει θα γίνει μαριονέτα στα χέρια των δανειστών και μια Χ.Α ως αντιπολίτευση υποκινούμενη απ τα γνωστά καθίκια που μας κυβερνούν έως και σήμερα.

Τώρα αν εσύ πιστεύεις ότι ''την πολεμάνε'' την Χ.Α... :lol:
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από firefightergr » Τετ 12 Φεβ 2014, 14:23

Τάλως έγραψε: ειναι σαν να λες οτι αναμεσα σε 2 στρατοπεδα οτι η μια πλευρα εχει φανατισμο και η αλλη οχι
Στα ιδεογραφήματα δεν υπάρχουν στρατόπεδα,επίσης η Ιον το τελευταίο διάστημα ασχολούνταν με το Σώρρα σε βαθμό που χαρακτηρίζω εμμονικό (που σα συνέπεια είχε να χάσει τον έλεγχο και να υποπέσει σε ηθικά ολισθήματα όπως είπε η Αρέλα την οποία πιστεύω 100%).Προσωπικά δεν έχω εμπλακεί πολύ στη συζήτηση όπως επίσης δε συμμετέχω για πολύ σε συζητήσεις που θεωρώ ότι δεν οδηγούν κάπου.Η διαίσθησή μου λέει ότι η Ιον το πήρε πολύ προσωπικά και πατριωτικά το θέμα βάζοντας το Σώρρα πάνω από όλα και αυτό δείχνει κάτι για το χαρακτήρα της,για αυτό και η πικρία και η απογοήτευσή μου.[/quote]
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 12 Φεβ 2014, 14:53

firefightergr έγραψε:Στα ιδεογραφήματα δεν υπάρχουν στρατόπεδα
:worship: :worship: :ups: :ups: :clap: :clap: :urock: :respect:
firefightergr έγραψε:...όπως είπε η Αρέλα την οποία πιστεύω 100%).
σ'ευχαριστώ δηλαδή, τουλάχιστον αυτά τα δύο που παρέθεσα εδώ, τα είχα ανάγκη.
Όχι για επιβεβαίωση δική μου... απλά είναι η συγκυρία τέτοια,
που έχω ανάγκη και πράγματα, που για άλλους ίσως να είναι αμελητέα...
ή και ανεξήγητα αν δε μπει στο πετσι του άλλου...
(θα εξηγήσω κάποια στιγμή στο προσωπικό μου νήμα).

Justme έγραψε:Γενικότερα για την όλη αμφισβήτηση.Τις επιμέρους διαφωνίες σας δεν τις έχω διαβάσει λόγω περιορισμένου χρόνου
δε χάνεις και πολλά ή θαυμαστά πίστεψέ με.
Justme έγραψε:Γέννημα θρέμμα της αποτυχίας του πολιτικού συστήματος και της οικονομικής κρίσης είναι. Δεν είναι εκτός του συστήματος η Χ.Α. Μάλιστα δηλώνουν και υποστηρικτές της Ν.Τ.Π οπότε δεν υπάρχει τέτοιο ζήτημα και καλά ότι τους πολεμάνε και άλλες ιστορίες για αγρίους που γράφουν στις ανθελληνικές χιτλερικές φυλλάδες τους.
θα συμφωνήσω απολύτως και θα προσυπογράψω
με χέρια και με πόδια! :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από Τάλως » Τετ 12 Φεβ 2014, 15:22

firefightergr έγραψε:
Τάλως έγραψε: ειναι σαν να λες οτι αναμεσα σε 2 στρατοπεδα οτι η μια πλευρα εχει φανατισμο και η αλλη οχι
Στα ιδεογραφήματα δεν υπάρχουν στρατόπεδα,
Γιατι εγραψα εγω οτι μιλαω για τα ιδεο ?

νομιζω πως εκανα ξεκαθαρη αναφορα στην END και τους αντιπαλους της

ποιο ξεκαθαρα δεν γινεται να γραφει :thumb:

Στο αν η ΙΟΝ εβαλε τον Σωρρα πανω απο ολα δεν το ξερω γιατι δεν ξερω τι κανει στην προσωπικη της ζωης
αλλα εχω δει μονο στα ιδεο .
Το οτι υποστηριζει τον Σωρρα και οχι καποιον αλλο δεν το λες εμμονη οπως και να χει
εγω πιχι γουσταρω τον ενα εσυ τον αλλο αυτο δεν μας κανει εμμονικους επειδη ειμαστε υπερ της μιας λυσης και οχι της αλλης
αλλως τε για να καταληξει κανεις καπου πρεπει να εχει ελεγξει καποιες επιλογες και αναλογως προχωρει
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από ION 4ever » Τετ 12 Φεβ 2014, 19:29

Τάλως εκτιμώ την στάση σου
αν και σε πολλά άλλα είχαμε διαφωνίες
και δεν αποκλείεται να διαφωνήσουμε στο μέλλον.
respect.

Τάλως έγραψε: Το οτι υποστηριζει τον Σωρρα και οχι καποιον αλλο δεν το λες εμμονη οπως και να χει
εγω πιχι γουσταρω τον ενα εσυ τον αλλο αυτο δεν μας κανει εμμονικους επειδη ειμαστε
υπερ της μιας λυσης και οχι της αλλης
αλλως τε για να καταληξει κανεις καπου πρεπει να εχει ελεγξει καποιες επιλογες
και αναλογως προχωρει
προσυπογράφω :thumb:
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
firefightergr
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4070
Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 17:58
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΔΡΑΜΑ
Έλαβε Likes: 6 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από firefightergr » Τετ 12 Φεβ 2014, 19:43

Δυστυχώς μερικοί ξεχνούν ποιός είναι ο πραγματικός εχθρός και βλέπουν εχθρούς στα πρόσωπα που διαφωνούν μαζί τους.
Θα ήθελα να πιστεύω ότι όλοι εδώ έχουμε τον ίδιο στόχο ανεξάρτητα από το αν θέλουμε να ακολουθήσουμε διαφορετικά μονοπάτια για να τον πετύχουμε.
"Those who danced were thought to be quite insane by those who could not hear the music.
John Milton"
[img]http://i44.tinypic.com/2vj6jpz.gif[/img]
“It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction.”
Diane Grant
"sursum corda"
Άβαταρ μέλους
Illuminus
Συντονιστής Ενότητας
Συντονιστής Ενότητας
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Πέμ 07 Οκτ 2010, 23:28
Φύλο: Άνδρας

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από Illuminus » Τετ 12 Φεβ 2014, 20:18

Εμένα πάλι μου κάνει εντύπωση που όλοι κολλάτε στο δέντρο... Υπάρχουν, δεν υπάρχουν τα λεφτά... Δεν βλέπει κανείς ότι μιλάει για αποπληρωμή του χρέους;

Ότι μπορεί να εκμεταλλευτεί την αναμπουμπούλα για να δώσει νομική αναγνώριση και έδαφος σε κάτι που δεν υπάρχει; Και μετά να τρέχει στις διεθνείς αγορές να εξαργυρώνει; Αν το χάψουν δηλαδή...

Ότι μιλάει για δανεισμό;

Ότι τα ομόλογα είναι πολύ βολικά;

Ότι οι Αμερικάνοι δε μασάνε με τέτοια; (Και μπορεί να τους συμφέρει υπό προϋποθέσεις)

Δώσε θάρρος στο χ... (Δε θέλω να προσβάλλω το χωριάτη)

Πραγματικά, σε ηλίθιους νομίζουν ότι απευθύνονται; Στο ραγιά που κρύβουμε μέσα μας και έχει κατακτήσει την ψυχολογία μας; Στην παραζάλη της ασταμάτητης σφαλιάρας της πραγματικότητας; Στο ουρανοκατέβατο μάννα; Στη μηδενική προσπάθεια για αλλαγή;

Θα μπορούσα να δεχτώ ότι είναι ο απόλυτος κολπατζής και προσπαθεί να τους την κάνει γυριστή και να τους τα πετάξει στα μούτρα... Αλλά δε θέλω να το μάθω. Τουλάχιστον όχι μέχρι να γυρίσω πλευρό.

Αντίθετα, μπορώ να σκεφτώ πολύ πιο ρεαλιστικούς λόγους για να βοηθήσουν την κυβέρνηση και τον εαυτό τους:
- Να αποπροσανατολίσει από άλλες δυνανότητες αντιπετώπισης της κατάστασης
- Να σκιάσει άλλες προκτάσεις
- Να αποκτήσουν περιουσία
- Να γίνουν εισοδηματίες
- Να την κάνουν για Καραϊβική
- Να έχουν θαυμαστές

Υπέρ:
- Κράτησαν απασχολημένο τον Άδωνι. Κάπως...

Γιατί τους αφήνουν και κυκλοφορούν; Γιατί προφανώς επειδή 1) Δεν μπορεί να αποδείξει/τους κάνει τίποτα, 2) Είναι καλός αντιπερισπασμός, 3) Είναι καλός τσοπάνος

Εγώ έτσι το βλέπω.

Όποιος θέλει ένα ανέκδοτο με πλοκή ας διαβάσει εδώ:
http://www.pentapostagma.gr/2013/10/end-600-dis.html

"Σε προσωπική συζήτηση που είχα με τον πρόεδρο και εκπρόσωπο τύπου της E.N.D. κυρίους Λαμπράκη και Βαλσαμάκη παρουσία φίλων, τους ρώτησα το εξής: “Γιατί αφού λέτε ότι το κάνετε για την Ελλάδα και δεν σας ενδιαφέρει αν θα πάρετε τα χρήματα πίσω, επιλέγετε μία τέτοια διαδικασία και δεν κάνετε απλά μία δωρεά στο ελληνικό δημόσιο”;
Μόλις συνειδητοποιήσαμε την απάντηση που μας έδωσαν, καταλάβαμε αμέσως την κοροϊδία, την υποκρισία και το στημένο “παιχνίδι”. “ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑ, ΓΙΑΤΙ Η ΔΩΡΕΑ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΟ 40%” είπαν. Δηλαδή δεν θέλουν να πληρώσουν τον φόρο που αναλλογεί στο ποσό των 600ων δις, ο οποίος είναι 240 δις.
"

Θα δωρίσουν δηλαδή υποθετικά στο κράτος 600 δις και έχει 40% φορολογία. Δηλαδή, το κράτος θα φορολογήσει τον εαυτό του για 240 δις για να ...καταλήξει πάλι με 600 δις. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Και την ανάλυση την έχει γράψει ο... ερευνητής Λαμπρόπουλος, αν θυμάστε από άλλο θέμα... (Αν και δε διαφωνώ με όλα όσα λέει στη θεωρία)

Να σας φρεσκάρω τη μνήμη:
http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 65&t=15884

:lol: :lol: :lol: :lol:

(Δεν έχω διάθεση για καμιά προσωπική αντιπαράθεση. Απλά ανέφερα πως το προσλαμβάνω εγώ και εντάξει, πόσο να ανεχτώ κάτι που προσβάλλει έτσι τη λογική μου; Είναι ένα σχόλιο, χωνέψτε το όπως νομίζετε [Σα σκατό ή θρεπτικό συστατικό. Κρίνετέ το όπως θέλετε, δε θα σκάσω κιόλας - Αν τους πιστεύετε, καλή τύχη σας εύχομαι - Εγώ λέω ότι είναι απατεώνες, εσείς κάντε ό,τι νομίζετε - Δεν έχω όρεξη να πάρω κανέναν από το χέρι, μόνο να υποδείξω κάποια πράγματα])
The lunatics are running the asylum...
People laugh at you because you're different, you laugh at people because they're all the same
Τρώμε φάπες και εξάγουμε δημοκρατία...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 12 Φεβ 2014, 21:00

Εγώ πάλι εκτιμώ την στάση σου Τάλε, για λόγο άσχετο με συμφωνιες, διαφωνίες, σωρραίους, λαμπράκηδες και δε συμμαζεύεται, αλλά για κάτι που προσωπικά θεωρώ πολύ πιο σημαντικό.
Ήδη έκανα μνεία σ'αυτό που εκτίμησα σε σένα, στο ποστ μου εδώ και συγκεκριμένα απαντώντας στο 5o quote. Γι'αυτό ειδικά, απλά respect. :respect:


Με σένα Νάσο, συμφωνώ μονίμως και αδιαλήπτως, σ'αυτά ακριβώς τα πράγματα
που ειπα ότι μετράνε και έχουν σημασία. Προσυπογράφω αδίστακτα φυσικά
και το τελευταίο σου ποστ. :urock:


Το ποστ του Ιλούμινου το βρήκα δυνατό σε επιχείρημα,
σε σχέση με το τρέχον θέμα εδώ, η συζήτηση του οποίου είναι και το ζητούμενο.
Μπράβο Ιλ, κουβαλάς άρτια λειτουργική φαιά ουσία
και συγκροτημένο κριτήριο ( χωρίς καμία τρικυμία) στο κρανίο. :thumb:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από Τάλως » Τετ 12 Φεβ 2014, 22:49

Illuminus ο Σωρρας ο Καζακης ο Καμμενος ο Μιλαχολιακος και αλλοι
απευθυνονται στους ιδιους ηλιθιους(μια και ρωτας :loco: ) που επι 20 χρονια εβγαζαν με συνολικο ποσοστο ανω του 80% ΠΑΣΟΚΝΔ ΑΕ κρατουσαν το κκε και συριζα στη βουλη και αλλα ωραια
και ανεχονταν την διασπαθιση του δημοσιου χρηματος μπροστα στα ματια τους απο πολιτες και πολιτικους.


Οσο την END ξεχναμε συστηματικα ενα πραγμα
οτι ζητουν πριν απο ολα ελεγχο του δημοσιου χρεους αυτο και μονο θα επρεπε να το στηριζουμε ολοι

επισης κανεις δεν παιρνει γουρουνι στο σακι. δεν μπορει καμια χωρα να παρει ομολογα χωρις να τα ελεγξει πρωτα
οποτε ας μην δεχομαστε οτι μας λενε οτι δηθεν θελουν να φανε χρηματα γιατι απλα απλα
δεν γινεται αφου το κρατος μπορει να ελεγξει καθε τι πριν το παρει

δεν ξερω αν εχουν 600 δις αλλα το βεβαιο ειναι οτι το κρατος και καθε κρατος αμα ηθελε να το ψαξει γουρουνι στο σακι δεν μπορει να παρει
ομως επειδη ζητουν ΕΛΕΓΧΟ του δημοσιου χρεους πριν απο ολα γινονται και αυτα που γινονται .

ειναι τοσο απλα τα πραγματα.... τοσο απλα... αλλα μου κανει εντυπωση και με βαζει σε σκεψεις να βλεπω κοσμο
που δεν εμπιστευεται το κρατος και καλα κανει... και ενω βλεπουμε πως τοσα χρονια μας κοροιδευει
και μας κρυβει πραγματα και κανει δολοπλοκιες καθε ειδους εμεις να ειμαστε με το μερους ΑΥΤΟΥ του κρατους
σε οτι αφορα την END . για μενα δεν ειναι τοσο ξεκαθαρο το τοπιο :)
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 13 Φεβ 2014, 10:52

(... συνεχίζεται από εδώ http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 45#p231145 )

Λυπάμαι ειλικρινά που σας απογοητεύω, … αλλά δυστυχώς … αυτή είναι η μόνη αλήθεια … !!! Λεφτά από τους END ΔΕΝ υπάρχουν … και εάν υπάρχουν, … είναι 100% άχρηστα … μια που από το Λάγκος τα όποια χρήματα ΔΕΝ θα είναι αποδεκτά … και ειδικά για την εξαγορά δημοσίων χρεών !!!



Αυτό όμως που μου κίνησε την υποψία μου ότι οι END είναι μάλλον πιθανότατα … μισθοφόροι επαγγελματίες απατεώνες … είναι η γνωστή «μαϊμού» του «instrument» … !!! Όσοι, έχουν παγκόσμια και γερή χρηματοοικονομική εμπειρία … καταλαβαίνουν αμέσως τι εννοώ, αλλά μια και εδώ, το κοινό δεν είναι τόσο ενημερωμένο … θα αναλύσω αρχικά τι είναι το «instrument», τι σημαίνει δανεισμός του «instrument» και πως όλο αυτό … μπορεί να οδηγήσει σε μια επαγγελματική απάτη … μεγατόνων!!!



Λοιπόν, «instrument» θεωρητικά είναι κάθε αξιόγραφο που δέχεται μια τράπεζα … μπορεί να είναι μετοχές, ομολόγα, εγγυητικές … κ.τ.λ. Αυτό ΔΕΝ σημαίνει ότι μια τράπεζα δέχεται κάθε «instrument» … !!! Υπάρχουν και δυστυχώς σήμερα είναι τα περισσότερα, «instruments» τα οποία έχουν ονομαστικές αξίες εκατομμυρίων, αλλά πραγματικές αξίες μερικών μόνον ευρώ ή εμπεριέχουν σοβαρές επισφάλειες και δεν γίνονται δεκτά από τις τράπεζες … Όμως, κάθε «instrument» ΠΑΝΤΑ ακολουθείται από κάποιους συγκεκριμένους όρους … !!! Και εκεί είναι το πρόβλημα (σε συνδυασμό με την συνολική αρρωστημένη λογική του σημερινού χρηματοοικονομικού συστήματος … ) !!!



Υπάρχουν, εταιρείες που νοικιάζουν «instruments», πληρώνονται το ενοίκιο προκαταβολικά, αλλά στα «instruments» αυτά έχει παρακρατηθεί η κυριότητα και αυτός που τα έχει νοικιάσει … μπορεί να «δείχνει» ότι έχει «τρελά» λεφτά, ενώ όταν του ζητήσεις να σου δώσει πολύ λιγότερα … απλά ΔΕΝ μπορεί, μια και τα «instruments» είναι στην ουσία υποθηκευμένα … !!! Βεβαία, ούτε δάνειο μπορεί να πάρει πάνω σε αυτά … !!! Δηλαδή, το μόνον που μπορεί, είναι να δείχνει ότι έχει χρήμα … ενώ ποτέ δεν είχε !!!



Η μέθοδος αυτή, μπορεί μεν να βοηθήσει μια τράπεζα όταν έχει ένα παροδικό πρόβλημα στο ισοζύγιο της, … αποτελεί όμως ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΒΑΡΥΤΑΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ … εάν η τράπεζα χρησιμοποιήσει τέτοια υποθηκευμένα «instruments», προκειμένου να δανειστεί «ζεστό» χρήμα από κάποια κεντρική τράπεζα … Εδώ, λοιπόν, είδαμε μια σίγουρη απόπειρα να φτιάξουν τράπεζα … και εμφανίζουν «instruments» … αντί για «ζεστό» χρήμα … διότι, απλά … τέτοιο πραγματικό ΔΕΝ υπάρχει!!!



Τα συμπεράσματα δικά σας … !!!





ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ END … ???

Αυτό, λοιπόν, φίλοι μου είναι κάτι που θέλουν να το ξέρουν … εγώ … και μερικά εκατομμύρια Άνθρωποι, … αλλά όλα οδηγούν στο συμπέρασμα ότι οι END είναι απλά μισθοφόροι επαγγελματίες απατεώνες και … θα αμειφτούν αδρά όταν εκτελέσουν την αποστολή τους … επιτυχώς!!!



Σήμερα, ΟΛΟΙ αυτοί που επιβουλεύονται την χώρα μας, τον πλούτο της και την θέση της, το μόνο που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΡΕΜΟΥΝ … ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΙΚΗ ΕΞΕΓΕΡΣΗ … διότι, έτσι καταστρέφονται ΠΛΗΡΩΣ τα καταχθόνια σχέδια τους … είτε είναι νεο-ταξίτες, είτε νέο-εποχίτες, είτε οτιδήποτε άλλο … κέρατο !!! Για τον λόγο αυτό, κρατούν με κάθε τρόπο τον Λαό στην λήθη του και προσπαθούν να εξαλείψουν κάθε σκεπτόμενη πηγή και λόγο … !!!



Άρα, εάν με ρωτήσετε εμένα τι πιστεύω ότι είναι τελικά οι END, θα σας απαντήσω, χωρίς κανένα φόβο και πάθος, ότι απλά είναι το “exit strategy”, στο “business plan” με τίτλο «εκποιούμε ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ την χώρα (τις χώρες), κλέβουμε τον πλούτο, κάνουμε δουλάκια τους κατοίκους, εξαφανίζουμε όσους δεν μας κάνουν και εκμηδενίζουμε την όποια αντίσταση» …



Θα μου πείτε, τώρα, εάν οι END είναι μια απάτη … τι μας πειράζει … θα σβήσει … !!! ΣΟΒΑΡΑ …??? Και αυτοί που σας κυβερνούν ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ και ΕΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΚΥΝΑΤΕ !!! Η μέθοδος κορόιδα είναι δοκιμασμένη … ο ΝΕΟΕΛΛΗΝΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΥΒΕΡΝΑ !!! Και ο «Θεός» του marketing … είναι και αυτός παρών!!! Μεγάλη η χάρη του … που έκανε το νούμερο ένα δηλητήριο, την Coca Cola, νούμερο ένα ποτό στον κόσμο … !!! Λέτε να μην μπορέσει να κάνει και τους END «σωτήρες» ??? Τάχα, δεν τους δείχνουν τα κανάλια, δεν απαντάν (τα πραγματικά αφεντικά τους) … (δηλαδή) οι κυβερνώντες, τρέμει η Λαγκάρντ και ένα σωρό … άλλες παπαριές !!!



Λοιπόν, συνέλληνες ακούστε προσεκτικά, την φωνή μέσα σας … ειδικά εσείς οι ΕΛ!!! ΞΥΠΝΑΤΕ … !!! Οι πουλημένοι μας προδότες είναι έτοιμοι να συνταξιοδοτηθούν με πλουσιοπάροχα δώρα και παροχές, μια και επιτέλεσαν με απόλυτη επιτυχία τον σκοπό τους … Τώρα, θα έρθουν οι «σωτήρες» και μέσα στα μάτια τους … θα βλέπουμε την «σωτηρία», … αλλά θα παραβλέπουμε τα αληθινά γεγονότα και την ουσία … ΟΤΙ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ … !!! Επίσης, στον νέο εικονικό κόσμο που μας ετοιμάζουν … δεν θα τιμωρηθεί κανείς από τους πραγματικά υπευθύνους !!!



ΔΥΣΤΥΧΩΣ … Η ΜΟΝΗ ΟΔΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΙΚΗ ΕΞΕΓΕΡΣΗ, Η ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑΙ Ο ΚΑΤΑ ΜΕΤΩΠΟΝ ΑΓΩΝΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ !!!



Εάν καταφέρουν και ολοκληρώσουν επιτυχώς την μετάβαση στην νέα τάξη πραγμάτων – την όποια τάξη – οι καταδικασμένοι θα είμαστε εμείς και μόνον εμείς … !!!



ΧΑΛΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ … ΕΞΕΓΕΡΘΕΙΤΕ ΤΩΡΑ !!!

ΜΟΝΟΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΛΙΑ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ !!! ΜΕΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΤΕ ΜΟΝΟΝ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΣΑΣ !!!



ΔΙΑΔΩΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΑΝΤΟΥ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΣΧΕΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ … ΚΑΨΤΕ ΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ!!!



ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΤΟΥΣ … ΑΦΥΠΝΗΣΤΕ ΤΟΥΣ … !!! ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ !!!



ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ …

ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ … ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΖΙΚΑ … ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΓΙΚΑ … ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΑ … ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΑΝΑΙΜΑΚΤΑ !!!



ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΟΤΙ …

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ …

ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ …

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΓΝΗΣΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ …

Η ΕΛΛΑΔΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ !!!

ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΑΜΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ … ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ … ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΝΗΣΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ !!!



Με πολύ Αγάπη για ΟΛΟΥΣ εμάς τους Έλληνες …

Σας ευχαριστώ για την προσοχή και υποστήριξη σας …





IRI_WOLF

International Research Institute

WOrld Liberation Front


παρμένο από εδώ https://www.facebook.com/notes/iri-wolf ... 1449379843
και συνεχίζεται...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6095
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από kat_woman » Πέμ 13 Φεβ 2014, 11:06

Απορία μικρή που μπορεί να ακουστεί και λίγο χαζή: Τι εννοεί με αυτό και σε ποιούς απευθύνεται? Εκτός αν το λέει ειρωνικά...
facebook έγραψε: … ειδικά εσείς οι ΕΛ!!!
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 13 Φεβ 2014, 11:08

(...συνέχεια απ'το πιο πάνω ποστ)



ΚΑΤΑΖΗΤΟΥΝΤΑΙ … ΤΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΟΙ END!!!



Επιπλέον πληροφορίες … της τελευταίας στιγμής … για την Μαφία … END !!!



1. Εδώ μπορείτε να δείτε ΟΛΑ τα πιστωτικά ιδρύματα του Καναδά που είναι authorized ή regulated από την επίσημη επιτροπή κεφαλαιαγοράς του Καναδά …

http://www.osfi-bsif.gc.ca/osfi/index_e ... tailID=568

Φυσικά, μέσα σε αυτά τα ιδρύματα ΔΕΝ θα βρείτε ούτε την Diamond and Diamond Merchant Banking Group, αλλά ούτε και την Diamond Bank … απλά, γιατί είναι ανύπαρκτες στον Καναδά !!!



2. Όσοι έχετε πρόσβαση στο http://www.worldcheck.com/ … ας «χτυπήσετε» αυτά τα δυο ονόματα … ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΣΑΣ … !!! Η σύσταση είναι … μακριά … όσο πιο μακριά μπορείτε … !!!



3. Αυτά τα Links είναι αυτά στα οποία υπήρχε η απόφαση του «κλεισίματος» της Diamond and Diamond Merchant Banking Group … και σήμερα … ακριβώς μετά την ανακοίνωση μου … έχουν μυστηριωδώς εξαφανιστεί … σαν να «δούλεψε» Hacker !!! Τυχαίο … ΔΕΝ νομίζω … !!!

http://www.osfi-bsif.gc.ca/eng/publicat ... nciz19.pdf

http://www.osfi-bsif.gc.ca/404/index.as ... /index.asp



Όμως για μεγάλη … δική τους ατυχία … «Το κάλο το παλληκάρι … ξέρει και άλλο μονοπάτι» … !!!



*** LOL !!! *** LOL !!! *** LOL !!! ***

Έτσι … εδώ … δείτε τι γραφεί Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΕΦΑΛΑΙΑΓΟΡΑΣ ΤΟΥ ΚΑΝΑΔΑ … για την τράπεζα αυτήν … ΚΑΤΑΖΕΙΤΗΤΑΙ !!! … και καταζητούνται και τα «αφεντικά» της … !!! Μήπως πρέπει (και σοβαρολογώ) … να τους ενημερώσουμε ότι … «κόβουν» οι βαθύπλουτοι ομογενείς της END … βόλτες στο President, στο πτωχό Ελλάντα … και κάνουν διαλέξεις … Π@π@ρολογίας ???

http://www.globeadvisor.com/cch/cfine/48-3.html

*** LOL !!! *** LOL !!! *** LOL !!! ***



4. Τώρα, όσο άφορα την Diamond Bank … η FSA (Financial Security Agency) δηλώνει ότι είναι στην λίστα με τις … Unauthorised internet banks, δηλαδή … κάθε συναλλαγή με αυτούς … γίνεται με αποκλειστικά ΔΙΚΗ σας ευθύνη … !!!

http://www.fsa.gov.uk/pages/doing/regul ... et.shtml#d



5. Όταν η Diamond Bank … επιχείρησε να ανοίξει γραφείο … στην Αμερική στο Murfreesboro του Arkansas και … «έσκασε» μύτη η επιτροπή κεφαλαιαγοράς για έλεγχο … έφαγαν πρόστιμο, … διότι δήλωσαν ότι ήταν τράπεζα ενώ ΔΕΝ ήταν … ούτε και θα μπορούσαν να είναι!!!

http://www.fdic.gov/bank/individual/enf ... -02-31.pdf



6. Τώρα όσο άφορα τον περίφημο τραπεζίτη Anthony Diamond (Αντώνης Διαμαντόπουλος) … αυτός κανονικά θα έπρεπε να έχει ΑΔΕΙΑ τραπεζίτη … Έτσι, έψαξα να τον βρω στις βάσεις δεδομένων των επίτροπων κεφαλαιαγορών στον Καναδά, στην Αμερική, στην Ευρώπη και στην Αγγλία … ΑΛΛΑ ΑΦΑΝΤΟΣ !!!



Το μόνο «κοντινό» που βρήκα ήταν 2 ονόματα:

- Το Bernard Patric Anthony Diamond και το …

- Paul Anthony Diamond



Αλλά και οι δυο είναι χωρίς αδεία τραπεζίτη … έχει λήξει προ ετών !!!

http://www.fsa.gov.uk/register/indivBas ... sid=477052



ΗΜΑΡΤΟΝ !!! ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΤΡΑΠΕΖΙΤΗΣ ΕΙΝΑΙ «ΜΑΙΜΟΥ» !!!



7. Εεεε….!!! Αυτά σας τα δίνω για διασκέδαση … ENDοδιασκέδαση !!! Να μην σας κάνω και εγώ ένα μικρό δωράκι … που διαβάσατε τόσα πράγματα από έμενα και … σας κούρασα ???

http://tsoutsouneros.arvanitis.eu/archives/26758

http://www.greeknewsonline.com/?p=22089

http://www.palmografos.com/permalink/16086.html
















ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΑΝ ΤΟΥΣ … END ???



Πρώτα, από όλα και πριν προχωρήσω περισσότερο … πρέπει να σας ενημερώσω για τα ακόλουθα … !!! Όταν έχουμε να κάνουμε με περιπτώσεις που περιέχουν τραπεζικά “Instruments”, … ΔΕΝ υπάρχει καμιά άλλη ΣΩΣΤΗ και ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΗ μέθοδος επιβεβαίωσης ή μη της αλήθειας, … ΕΚΤΟΣ από την κατωτέρω περιγραφόμενη … !!!



Όσα χαρτιά και να σας προσκομίσουν οι END … και οι κάθε END, όσα γνήσια της υπογραφής και να έχουν … όσες σφραγίδες και υπόγραφες Προξενείων ή Πρεσβειών και να έχουν, … ΕΑΝ ΔΕΝ ακολουθηθεί ευλαβικά η κατωτέρω διαδικασία, … ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ !!!



Πρέπει δε, να ΤΟΝΙΣΤΕΙ … ότι τέτοιου είδους άνθρωποι φημίζονται για τις διεθνείς πλαστογραφίες τους και τις παραποιήσεις εγγράφων … οπότε … αυτοί πρέπει ΠΑΝΤΑ να λαμβάνουν τις όποιες απαιτήσεις αυστηρά .. μέσο ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ με την ΕΞΩΔΙΚΗ διαδικασία, … έτσι ώστε ΠΟΤΕ στα χέρια τους να μην φτάσει η οποιαδήποτε υπογραφή ή σφραγίδα, και … ειδικά αυτών που αφορούν το πολιτικό ή το τραπεζικό προσωπικό της χώρας !!!



Λοιπόν … και αφού έχετε καταλάβει τα ανωτέρω … και τα έχετε ασπαστεί πλήρως … προχωράμε πάντα ως εξής:



ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΟ «ΣΩΤΗΡΑ», ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΝΗ ΤΗΣ ΜΥΝΗΣΕΩΣ ΓΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΑΤΗ … ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΑΣ ΧΟΡΗΓΗΘΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΙ ΕΠΙΦΥΛΛΑΣΟΜΕΝΟΙ ΣΤΟ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ, ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΜΑΣ ΣΑΝ …

Κράτος,
… εντολεύοντας την επιτροπή κεφαλαιαγοράς για έλεγχο και αυτή με την σειρά της, δίνοντας τις απαιτήσεις σε πληρεξούσιο Δικηγόρο, για να κοινοποιήσει με Εξώδικο … τις απαιτήσεις αυτές, καθώς και τις ποινές που τους περιμένουν, εάν κοροϊδεύουν … στους «σωτήρες»!!! Η λογική εδώ είναι η Εθνική ασφάλεια … βάση της προσφερόμενης πρότασης … (δηλαδή, εάν έχουν πραγματικά τα χρήματα για να σώσουν και μετά να υποστηρίξουν την χώρα ή πάνε με μια μπλόφα να την πάρουν έναντι «πινακίου φακής») …
Πολίτες, εντολεύοντας για τις απαιτήσεις τους πληρεξούσιο Δικηγόρο, για να κοινοποιήσει με Εξώδικο … τις απαιτήσεις αυτές, καθώς και τις ποινές που τους περιμένουν, εάν κοροϊδεύουν … στους «σωτήρες»!!! Η λογική εδώ είναι … ότι εγώ δεν μπορώ σαν πολίτης να συνταχτώ μαζί με πιθανούς απατεώνες, πράκτορες και κρυφά συμφέροντα που επιβουλεύονται την Εθνική ασφάλεια της χώρας μου, … διότι έτσι κινδυνεύω να κατηγορηθώ και εγώ για Εθνική προδοσία … άθελα μου … !!! Άρα, δικαιωματικά και πριν ακολουθήσω τους «σωτήρες» … πρέπει να ξέρω την πλήρη αλήθεια και εάν μου το αρνηθούν … τους καταγγέλλω διότι με αυτήν την συμπεριφορά τους, δημιουργούν σοβαρό κίνδυνο για την χώρα και σπέρνουν Εθνική διχόνοια … Ζητώ, δε να κηρυχτεί παράνομος ο οργανισμός τους και η δράση τους … και να κηρυχτούν «ανεπιθύμητοι» και επικίνδυνοι για την χώρα … Να εκδοθεί δε δικαστική απόφαση που εάν ξαναμιλήσουν για την πρόταση της τάχα σωτηρίας τους να έχουν βαρύτατες ποινές, … καθώς και φυλάκιση ως στασιαστές κατά του Έθνους … !!!



… ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΗΣ ΑΚΟΛΟΥΘΑ …



1. ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ CUSTODIAN

Θέλουμε Corporate License και Corporate Number … και φωτοτυπία που να περιέχει και τον αριθμό επάνω …
Custodian License και φωτοτυπία που να περιέχει και τον αριθμό της αδείας επάνω …
Ποια είναι η Regulatory Authority που χορήγησε αυτό το Custodian License …



2. ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΔΟΞΟΥΣ «ΣΩΤΗΡΕΣ» ΚΑΙ ΤΑ “Instruments” ΤΟΥΣ …

Ζητάμε να μας διαβεβαιώσουν ότι είναι οι Authorized Signatories όλων των λογαριασμών που είναι «παρκαρισμένα» τα “Instruments” … Εάν, ΔΕΝ είναι, τότε πρέπει να μας γνωρίσουν τους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ Authorized Signatories … και σταματάμε κάθε ομιλία με αυτούς που ΔΕΝ είναι Authorized Signatories … !!!
Για τα “Instruments” που έχουν αριθμούς ISIN, CUPSIP και SEDOL, ζητάμε αυτούς τους αριθμούς και μια πλήρη σειρά σε απλή κόπια, όλων των “Instruments” …
Τους ξεκαθαρίζουμε εξ’ αρχής … ότι οποιοδήποτε “Instrument” δεν είναι χρηματιστηριακό και δεν έχει πραγματικά μετρήσιμη και αντικειμενική αξία θα ληφθέν … ότι είναι ΑΝΕΥ αξίας …
Ζητάμε από τους Authorized Signatories να μας δώσουν (σε εμάς και στους συμβούλους μας) επίσημα ένα Limited Power of Attorney for Insight, … δηλαδή … σε απλά Ελληνικά … εξουσιοδότηση να δούμε όλα τα “Instruments” … με ένα διαυγή και κρυστάλλινο τρόπο σαν να ήμασταν εμείς οι Authorized Signatories … εκεί που βρίσκονται «παρκαρισμένα» (στην πηγή) …
Επίσης, ζητάμε από τους Authorized Signatories να μας δώσουν (σε εμάς και στους συμβούλους μας) επίσημα ένα Waiver of Banking Secrecy and Confidentiality, … δηλαδή … σε απλά Ελληνικά … σημαίνει ότι για τους Authorized Signatories και μόνον απέναντι μας, το τραπεζικό απόρρητο και η εχεμύθεια … έχουν αρθεί … !!!



Όταν και εφ’ όσον … φτάσουμε εδώ … η επιβεβαίωση ή μη των ισχυρισμών τους είναι θέμα ημερών … ακόμη και από απλούς πολίτες … !!!



Φιλικά … αλλά ΠΑΝΤΑ «καυτερά» … !!!

IRI_WOLF






παρμένο από εδώ https://www.facebook.com/notes/iri-wolf ... 1449379843
και συνεχίζεται...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 13 Φεβ 2014, 11:14

kat_woman έγραψε:Απορία μικρή που μπορεί να ακουστεί και λίγο χαζή: Τι εννοεί με αυτό και σε ποιούς απευθύνεται? Εκτός αν το λέει ειρωνικά...
facebook έγραψε: … ειδικά εσείς οι ΕΛ!!!
η υποφαινόμενη ξανθιά, δεν μπορεί να είναι σίγουρη.
Δύο σενάρια πιθανολογεί για τη φράση:
α/μπορεί να εννοεί αυτούς που έχουν το πραγματικό ελληνικό στοιχείο μέσα τους,
που ειναι ικανό να φέρει την εξέγερση...
ή β/ να το λέει προειδοποιητικά σ'αυτούς που την έχουν δει ΕΛ (ξέρεις, ατόφιοι Έλληνες... αφού σύμφωνα μ'αυτούς δεν είμαστε όλοι ατόφιοι, αλλά αυτοί παρουσιάζουν εαυτούς ως...ΕΛ)

Έχει τη σημασία του αλλά όχι μεγαλύτερη απ'αυτά που λέει για την τράπεζα, τα λεφτά, τον ανύπαρκτο τραπεζικό κλπ.

έξυπνο μου κάνει το IRI_WOLF που έχει ως ψευδώνυμο, το οποίο φτιάχτηκε από τα αρχικά
της ονομασίας του μετώπου: International Research Institute WOrld Liberation Front
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από Τάλως » Πέμ 13 Φεβ 2014, 11:15

kat_woman έγραψε:Απορία μικρή που μπορεί να ακουστεί και λίγο χαζή: Τι εννοεί με αυτό και σε ποιούς απευθύνεται? Εκτός αν το λέει ειρωνικά...
facebook έγραψε: … ειδικά εσείς οι ΕΛ!!!
Λιακοπουλεικο νομιζω ειναι αν δεν δεν κανω λαθος

παντως ο Λιακο μιλαει συχνα για τους ΕΛ και το "θεικο" γενος
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12039
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από OTTO » Πέμ 13 Φεβ 2014, 14:37

Τάλως έγραψε:δεν ξερω αν η END ειναι καλη η κακη ξερω ομως οτι και αυτοι που την αντιμαχονται δεν ειναι λουλουδακια :lol:
Όπως; :dunno: Για φέρε παραδείγματα!
Illuminus έγραψε:Θα δωρίσουν δηλαδή υποθετικά στο κράτος 600 δις και έχει 40% φορολογία. Δηλαδή, το κράτος θα φορολογήσει τον εαυτό του για 240 δις για να ...καταλήξει πάλι με 600 δις.
Τι είπε το άτομο!!! Δεν το σκέφτηκα... Σωστός! Αφού δεν είναι δωρεά προς τρίτο, αλλά προς το ίδιο το κράτος!!!

Illuminus, :respect: :respect: :respect: :worship: :worship: :worship:
Τάλως έγραψε:Οσο την END ξεχναμε συστηματικα ενα πραγμα
οτι ζητουν πριν απο ολα ελεγχο του δημοσιου χρεους αυτο και μονο θα επρεπε να το στηριζουμε ολοι
Κι εσύ ξεχνάς ότι τον έλεγχο δημοσίου χρέους τον ζήτησαν και ο Καζάκης, και ο Καμμένος κι άλλοι. Κι εσύ λοιπόν στήριξε και τις δικές τους προτάσεις, μαζί με την πρόταση της END. :wink:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ξεκινάει μια νέα σκλαβιά με την END και το Σώρρα;

Δημοσίευση από Τάλως » Πέμ 13 Φεβ 2014, 15:48

Θα θυμισω απλα την παλια μου θεση στην οποια επεστρεψα μετα απο καποια γεγονοτα
που ειχαν συμβει πριν μερες
πως δεν απαντω στον παραπανω ανθρωπο σε οτι και αν απαντησει σε ΟΤΙ και αν πει που αφορα εμενα.

και δεν λεω κατι παραπανω γιατι παλι θα λεμε πραγματα ασχετα με το θεμα
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”