19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από Clash » Δευ 24 Οκτ 2011, 11:29

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

Ποιοί μιλάνε για κουκουλοφόρους...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ArELa την Δευ 24 Οκτ 2011, 11:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: σμικρύνθηκε η φωτο
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από Clash » Δευ 24 Οκτ 2011, 11:37

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/60 ... 5036i.jpg/]Εικόνα[/URL

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KKE το κόμμα σου χαφιέ.

Ο βήχας και ο έρωτας δεν κρύβονται.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
enigma
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τρί 04 Οκτ 2011, 15:17
Φύλο: Άνδρας

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από enigma » Δευ 24 Οκτ 2011, 11:42

Clash έγραψε:Ρε πρόβατα του ΚΚΕ ήθελα να 'ξερα δεν αναρωτηθήκατε, γιατί τις άλλες φορές όταν ψηφίζονταν εξίσου σημαντικά νομοσχέδια (μνημόνιο, μεσοπρόθεσμο κτκ) το πολύ να μένατε για μισή ώρα έξω από τη βουλή και αυτή τη φορά είχατε κατσικωθεί εκεί από το πρωί.

Επίσης δεν αναρωτηθήκατε τι σόι διαμαρτυρία κάνατε όταν είχατε πλάτη τη βουλή και τα ΜΑΤ και μέτωπο τους υπόλοιπους διαδηλωτές;
Φίλε μου λες και έχεις πει πολλά και συμαντικά (κατα την άποψη μου ) πράγματα ....
Και κυρίως κατά το δεύτερο κομμάτι της παράθεσης μου τουλάχιστον :clap: :urock:

Όμως την ανάρτηση σου την κάνεις στο ΙΔΕΟ και σε μέλη του .
Όταν ξεκινάς γράφοντας << Ρε πρόβατα του ΚΚΕ >> δείχνεις σαν να έχεις μπερδέψει τα φορούμ !
Δεν γράφεις στον ριζοσπάστη ....
Πάσα ταύτιση μου με ΚΚΕ είναι ύβρης για εμένα
Δεν το παίζω ότι δεν κατάλαβα τι λες ....όμως είναι λάθος τοποθέτηση :wink:
Mornie utúlië
KASSANDROS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1142
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 18:08
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 5 φορές

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από KASSANDROS » Δευ 24 Οκτ 2011, 12:16

Ευχαριστώ για τις ευχές σου Clash (ή Νίκο για τους παλαιότερους).

Υποθέτω ότι θα ξέρεις καλύτερα τα γεγονότα της Πέμπτης, γι'αυτό δεν επιμένω.
Δεν ήξερα πάντως ότι υπάρχουν δύο "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ".
Clash έγραψε
Οι ακροδεξιοί που αναφέρει το ΚΚΕ ήταν καμιά δεκαριά της ΕΘΕΛ που κρατούσαν μια μεγάλη ελληνική σημαία και φώναζαν «έξω τα κομμούνια από την Ελλάδα». Αυτοί εξαφανίστηκαν αμέσως όταν άρχισαν να χτυπάνε οι κνίτες/παμίτες.
Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Μου φαίνεται περίεργο εώς απίθανο. Το σύνθημα "έξω τα κομμούνια απ'την Ελλάδα" δεν το έχω ακούσει ποτέ και πουθενά σε καμμία εκδήλωση.
Άλλωστε οι ίδιοι στο μπλογκ τους, παίρνουν σαφώς το μέρος του ΚΚΕ:
http://ethel-sinadelfos.blogspot.com/2011/10/15.html
Clash έγραψε
Οι ανακοινώσεις του ΣΥΡΙΖΑ και της ΑΝΤΑΡΣΥΑ δεν προκαλούν καμιά έκπληξη. Ενόψει της εκλογικής συντριβής του ΠΑΣΟΚ εδώ και καιρό γλύφουν το ΚΚΕ για να σχηματίσουν την μεγάλη αριστερά. Γι' αυτό και στη διάρκεια των επεισοδίων ως οργανωμένα μπλοκ ήταν απλοί παρατηρητές, άσχετα αν μεμονωμένα άτομα από αυτούς τους χώρους μετείχαν ενεργά.
Γλύφουν το ΚΚΕ για να συνεργαστούν μαζί του;
Τον τελευταίο καιρό είχαν γίνει επαφές μεταξύ ΣΥΡΙΖΑ και ΑΝΤΑΡΣΥΑ για συνεργασία, αλλά δεν ευοδώθηκαν. Αφού ούτε μεταξύ τους δεν τα βρίσκουν πως θα τα βρουν με το αρτηριοσκληρωτικό ΚΚΕ που κατα κανόνα συνεργάζεται μόνο με τον εαυτό του;

Δεν νομίζω λοιπόν ότι στέκει αυτή η ερμηνεία.
Ειδικά για την ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Συνεργασία σεκιτών με κκεδες; Επιεικώς απίθανο.


Επίσης παρατήρησα ότι όσον αφορά την λοιπή εξωκοινοβουλευτική αριστερά:
Το ΚΚΕ μλ και το συνήθως φιλοαναρχικό ΕΕΚ κράτησαν ίσες αποστάσεις.
Το Μ-Λ ΚΚΕ ουσιαστικά μίλησε εναντίον σας.
Έβγαλε και η ΟΑΚΚΕ σχετική ανακοίνωση, αλλά δεν μπόρεσα να την διαβάσω... σόρι.

Παλιότερα, ο ΣΥΡΙΖΑ σας κάλυπτε, το ΕΕΚ σχεδόν ταυτιζόταν μαζί σας, και η ΑΝΤΑΡΣΥΑ πότε έτσι πότε αλλιώς.
Απ'ότι φαίνεται όμως, οι ρίψεις μολότοφ και μάρμαρων εναντίον δικαίων και αδίκων δεν σας βγαίνει σε καλό και σας οδηγεί σε βαθιά περιθωριοποίηση.


Από αυτήν την άποψη πέσατε στην παγίδα των κκεδων, που ολοφάνερα σας την είχαν στημένη.
Προσωπική μου άποψη είναι ότι σωθήκατε από πεζοδρομιακό βατερλό, μόνο και μόνο χάρη στο ότι το ΚΚΕ έχει απωλέσει προ πολλού την μαχητικότητά του.

Γενικότερα έχεις δίκιο, οι κκεδες εξετέθησαν με την επίδειξη νομιμοφροσύνης που έκαναν υποκαθιστώντας την αστυνομία, και ακόμα περισσότερο εξετέθησαν με τις παπαριές που έλεγαν μετά στα κανάλια που τους χειροκροτούσαν.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 24 Οκτ 2011, 12:21

aftokaitoallo έγραψε:Αρέλα επειδή ΕΓΩ τυγχάνει να εξακολουθώ να σέβομαι τις θέσεις σου θα σου απαντήσω.
Πότε σου έδειξα ότι δεν σέβομαι τις δικές σου;
(αν αυτό ισχυρίζεσαι, θα επιμείνω να μου καταδείξεις φράσεις μου με quote που να το ΤΕΚΜΗΡΙΩΝΟΥΝ αυτό, κι όχι σπέκουλα παρακαλώ)
aftokaitoallo έγραψε:το να μην δέχεσαι ούτε καν την προσπάθειά μου για ειρήνη
Δεν είπα ότι δε δέχομαι κάποια προσπάθειά σου.
Παρακαλώ πρόσεχε τι γράφω και μην τα ερμηνεύεις κατά το δοκούν:
είπα:
ArELa έγραψε:Εμένα δεν με ωφελούν τέτοιες τοποθετήσεις Νικ, διότι...
aftokaitoallo έγραψε:να έχεις έναν προσωπικό Καιάδα που ρίχνεις όσους διαφωνούν με πολύ ετοιμόρροπα επιχειρηματα (πχ είναι γενικό γίνεται παντού ο κόσμος ξεσηκώνεται κλπ)
1/Τον προσωπικό καιάδα -ΑΝ κρατούσες ίσες αποστάσεις και αντικειμενικότητα όπως προείπα- θα τον καταλογιζες αλλού: Σε αυτούς που δαιμονοποιούν και αφορίζουν τις επιλογές των άλλων επειδή διαφέρουν από τις δικές τους. Εγώ ΟΥΔΕΠΟΤΕ έκανα κάτι τέτοιο για να μου προσκολλάς τη ρετσινιά του καιάδα.
2/ μπορεί εσένα το επιχείρημα του γενικού ξεσηκωμού να σου κάνει ετοιμόρροπο καλή μου, αλλά δεν παύει να είναι μια αλήθεια που δεν αμφισβητείται. Μέχρι και τα καθεστωτικά ΜΜΕ αναγκάζονται να αναφερθούν σε αυτον τον ξεσηκωμό.
aftokaitoallo έγραψε:αρνούμενη ταυτόχρονα αν δεις πως λύσεις έχουμε προτείνει
Καλές και άγιες οι φιλοσοφικές προσεγγίσεις σε ένα θέμα, (οπως κάνεις εσύ), απαράδεκτες οι προσεγγίσεις απαξίας και αφορισμού (όπως κάνουν άλλοι), αλλά ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΡΑΚΤΕΟΥ λύσεις εγώ δεν είδα. Αν μου διέφυγαν λόγω αλτσχάιμερ, παρακαλώ να μου τις επισημάνεις περιληπτικά κι εν συντομία, και αν όντως είναι έτσι, δεν έχω κανέναν δισταγμό να πάρω πίσω το "λυσεις δεν είδα" και να ζητήσω και συγνώμη.
aftokaitoallo έγραψε:Θα σου πω πως ούτε εσύ ούτε εγώ ούτε ο freeromios είμαστε τόσο σπουδαίοι και κραταιοί, εδώ ΔΕΝ είναι οι χιλιάδες κόσμου λόγω αριθμού "και καλά".
Ο κάθε ένας από μας, έχει τη μοναδικότητα και άρα τη σπουδαιότητά του. Ο ΚΑΘΕ ένας ξεχωριστά. Όλοι μαζί ομονοώντας, θα μπορούσαμε να'μασταν αρκούντως κραταιοί. Η ισχύς ΚΑΙ στους αριθμούς ΚΑΙ στην ΕΝΩΣΗ.
aftokaitoallo έγραψε:Προς το παρόν όμως με την αυταπάτη πως κάτι θα πετύχουν είναι αυτοί και αυτές που αγαπούν την ποσότητα και αδιαφορούν για την ποιότητα αυτό που λέει η Ευα σώμα - μυαλό στην ουσία.
Τα σώματα κουβαλάνε και μυαλό κατά τη γνώμη μου. (δε μίλησα ούτε για ποσότητες ούτε για ποιότητες- άλλο είπα) Εξήγησα στο πιο πάνω ποστ μου τη δική μου οπτική επ'αυτού και δεν θα τα επαναλάβω. Εάν το θεωρείς άξιο λόγου, μπορείς να σταθείς με λίγο περισσότερη προσοχή σ'αυτό που είπα, και τότε το ξανασυζητάμε αν θες.
aftokaitoallo έγραψε:Κάποια στιγμή οι λύσεις όλων θα συμπλεύσουν, και ο κόσμος θα έχει ένα μοναδικό στόχο, το σώμα/ποσότητα και το μυαλό/ποιότητα θα συνεργαστούν, ως τότε οι λύσεις που ήταν αδιαπραγμάτευτες (μόνο σώμα ή μόνο μυαλό) και μονοκόμματες δεν θα καταφέρουν παρά να αποδείξουν πως δεν ήταν λύσεις αλλά πρόσκαιρες αντιδράσεις χωρίς προοπτική.
Κάθε μορφή αντίδρασης έχει την προοπτική της κατά τη γνώμη μου.
Συμφωνώ στο "κάποια στιγμή" που λες, και το αυτό επιθυμώ. Ιδού λοιπόν το κοινό μας σημείο αναφοράς.
aftokaitoallo έγραψε:Κι αυτά που λες για τον ρωμιο τα διάβασα όλα του τα αρχικά ποστ και εξακολουθώ να μην βλέπω προσωπική επίθεση και σου εξήγησε αργότερα πως τα εννοούσε ο άνθρωπος αλλά εσύ κωφεύεις.
Είναι θέμα αντίληψης, όχι κώφωσης. Προσωπικά ΕΙΣΕΠΡΑΞΑ απαξία, απόρριψη και προσβλητικούς χαρακτηρισμούς όχι μόνο σ'εμένα, αλλά σ'όλον αυτόν τον κόσμο που κατεβαίνει κάτω. (εγώ κατεβαίνω πολύ λιγότερο από Αχινό πχ, που έχει κυριολεκτικά φάει μέρες και δακρυγόνα και της παναγιάς τα μάτια εκεί πέρα.)
Αυτά εισέπραξα εγώ. Το ότι δεν τα εισέπραξες εσύ, δεν αλλάζει την δική μου προσλαμβάνουσα, και θα'θελα να πιστεύω πως το καταλαβαίνεις αυτό!
aftokaitoallo έγραψε:αυτά που μας καταλογιζεις ελαφρά τη καρδία


Τι ακριβώς "σας" καταλογίζω δηλαδή, Νικ;
Στον Ρωμηό αντέδρασα για αυτά που προσέλαβα απ'την τοποθετησή του, πράγμα που έχω επαναλάβει πολλάκις και που είναι καταγεγραμμένα, συνεπώς όσο θέλετε μπορεί να τα αρνείστε, αλλά το δεδομένο δεν αλλάζει. ΑΝΤΕΔΡΑΣΑ ΕΥΘΕΩΣ ΣΕ ΔΕΔΟΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΣ, ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΟΓΙΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ!
Σ'εσένα τι έχω καταλογίσει; Αν για σένα η όποια διαφωνία έχω εκφράσει κατά καιρούς σε κάποια σημεία του σκεπτικού σου, σημαίνει "καταλογισμός", πες το μου να το ξέρω, να μην σου ξαναπευθύνω ποτέ το λόγο, να μην ξαναεπιχειρήσω διάλογο μαζί σου όταν τυχαίνει να διαφωνώ (και όχι να καταλογίζω), να λυθεί το θέμα εδώ και τώρα.

aftokaitoallo έγραψε: μην ξεχνάς ότι είμαστε μέλη του δικού σου ιστοχώρου κι ήρθαμε εδώ θετικά προσκείμενοι σε σένα
Ο ιστότοπος δεν είναι δικός μου, είναι απλά δημιούργημά μου και απλά τον συντηρώ. Ανήκει ΣΕ ΟΛΟΥΣ όσους συμμετέχουν ενεργά σ'αυτόν, και άρα και σ'εσένα. Δεν είναι απαραίτητο να πρόσκειται κανείς θετικά σ'εμένα, για να βρίσκεται και να εκφράζεται εδώ. Παρά το όποιο "προσωπικής φύσης θέμα" που μπορεί να δημιουργηθεί μ'εμένα κι έναν χρήστη, αυτός δεν θα εμποδιστεί ποτέ να εκφράσει ελεύθερα τις απόψεις του εδώ (εφ'όσον θα τηρεί τους κανόνες του χώρου ασφαλώς).
aftokaitoallo έγραψε:Αν θες να το βουλώνω αναγκαστικά γιατί εσύ κάνεις σαματά και με χρωματίζεις αρνητικά, αποχωρώ.
ΔΕΝ σου ζήτησα να το βουλώσεις.
Αν εσύ αντιλαμβάνεσαι την όποια διαφωνία εκφράζω σε απόψεις, ως "αρνητικό χρωματισμό", το πρόβλημα το δημιουργείς εσύ μέσα σου κι όχι εγώ. Όπως εσύ δικαιούσαι να διαφωνείς με μια οπτική, με μια προσέγγιση ή μια κατάθεση σκέψης γενικότερα, έτσι δικαιούμαι και εγώ. Αυτό δεν θ'αλλάξει. Μπορώ να πάψω να φυτρώνω εκεί που δε με σπέρνουν και να διαφωνώ μαζί σου επί ζητήματος που εκφράζεις, κι όπως προείπα θα το κάνω στο εξής, αλλά όταν μου απευθυνεις το λόγο, ΔΕΝ μπορώ να μην σου απαντώ. Κι αν εκλαμβάνεις ΚΑΘΕ απάντησή μου μέσα στην οποία ΔΙΑΦΩΝΩ μαζί σου, ως μελανό χρωματισμό στο πρόσωπό σου, τότε αγαπητή μπορείς να αποχωρήσεις... μετά λύπης μου το λέω, γιατί δεν θα το ήθελα αυτό σε καμία περίπτωση, αλλά δεν μπορώ να αλλάξω και αυτό που είμαι, για να μη σπάσω τίποτα αυγά...

Και κάτι άλλο: Εκφράζομαι έντονα, και "κάνω σαματά" όπως λες, αλλά όχι αναίτια ή άδικα όπως ίσως να νομίζεις. Σε ό,τι με αφορά, το έρεισμά μου είναι ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΟ, και στα πλαίσια της κοινής λογικής ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΕΒΑΣΜΟΥ που απαιτείται να αποδίδει ο ένας στον άλλον εδώ μέσα, έστω και του στοιχειώδους σεβασμού (αν δεν εμπνέεται για κάτι περισσότερο).
Με άλλα λόγια, δε γίνεται να τσουβαλιάζουμε και να χαρακτηρίζουμε απαξιωτικά, ΣΥΛΛΗΒΔΗΝ χιλιάδες ανθρώπων, κι εγώ να το κάνω γαργάρα αυτο. Τότε ναι, θα "κάνω σαματά". Αν έχεις κάποια δυσανεξία σε αυτό, λυπάμαι. Δεν το κάνω για να δυσαρεστήσω εσένα ή οποιονδήποτε άλλον, το κάνω γιατί είναι για μένα ζήτημα αρχής, και γιατί είναι στη φύση μου να αντικρούω ό,τι εισπράττω ως ανάρμοστο. Κι αυτό θα το'κανα και σαν απλό μέλος. Το αντμινιλίκι εδώ, ΔΕΝ παίζει- να ξηγιόμαστε, να μην παρεξηγιόμαστε δηλαδή! Αν έπαιζε, θα είχα λογοκρίνει τα επίμαχα σημεία που βρήκα απαράδεκτα, και δε θα το συζητούσα καν! Σαφές;


Ευχαριστώ για την κατανόηση εκ των προτέρων.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από Clash » Δευ 24 Οκτ 2011, 12:38

Arela μου χαλάς το θέμα. Μπορείς να πας να τσακωθείς σε άλλο τόπικ; Εδώ λέει για 19 -20 Οκτώβρη. Επιχειρείς να αποπροσανατολίσεις τη συζήτηση σχετικά με το χαφιεδίστικο τρόπο που έδρασε το ΚΚΕ. Μήπως εκτός από την Τυποεκδοτική χάρισαν και σε έσενα τίποτα χρέη??????????????????

:lol: :lol: :lol:

Κι όμως ...αυτή είναι η μοναδική ερμηνεία σχετικά με τη στάση του ΣΥΡΙΖΑ και της ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Τα περί ρήψεις μολότοφ κατά δικαίων και αδίκων είναι επίσης αισχρό παραμύθι που κυκλοφόρησαν οι του ΚΚΕ. Εγώ είδα τις δύο μολότοφ που έπεσαν στην περιφρούρηση του ΚΚΕ όταν έκανε επίθεση.

Αν δεις έχω ανεβάσει ένα βίντεο σχετικά με το πως ξεκίνησαν τα επεισόδια. Εκεί φαίνονται στο βάθος κάποιοι τύποι με μια μεγάλη ελληνική σημαία να φωνάζουν συνθήματα. Εκείνη την ώρα εγώ ήμουν πολύ πίσω, στο μπλοκ της ΕΣΗΕΑ, δεν έχω προσωπική άποψη, άλλοι μου είπαν ότι ήταν της ΕΘΕΛ και φώναζαν αυτό το σύνθημα.

Κάποτε το 1995 οι κνίτες και οι πασπίτες ήταν τόσο σίγουροι ότι θα έδερναν τους αναρχικούς που κλείδωσαν την πύλη του Πολυτεχνείου. Το αποτέλεσμα ξέρεις ποιο ήταν; Να πηδάνε μετά από τα κάγκελα για να γλυτώσουν.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 24 Οκτ 2011, 13:28

Clash έγραψε:Arela μου χαλάς το θέμα. Μπορείς να πας να τσακωθείς σε άλλο τόπικ;
Συγνώμη που σου χαλάω τη... "συνεύρεση" με τον Κάσσανδρο.
Θα το βουλώσω μέχρι να.... ολοκληρώσετε. :loco:
Clash έγραψε:Επιχειρείς να αποπροσανατολίσεις τη συζήτηση σχετικά με το χαφιεδίστικο τρόπο που έδρασε το ΚΚΕ. Μήπως εκτός από την Τυποεκδοτική χάρισαν και σε έσενα τίποτα χρέη??????????????????
Ναι, ρε, κανόνισα με κάτι καλόπαιδα του ΚΚΕ, να μου χαρίσουν το επίδομα αλληλεγγύης, το χαράτσι της ΔΕΗ, το φπα και το τεβε αυτού του μήνα. Συμφέρει! :lol: :lol:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από Clash » Δευ 24 Οκτ 2011, 13:33

Από πλευράς μου σε συγχωρώ, αλλά παρακαλώ να μην επαναληφθεί.
Ναι, ρε, κανόνισα με κάτι καλόπαιδα του ΚΚΕ, να μου χαρίσουν το επίδομα αλληλεγγύης, το χαράτσι της ΔΕΗ, το φπα και το τεβε αυτού του μήνα. Συμφέρει!
Σε πιστεύω. Χτύπησες τη σωστή πόρτα.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 24 Οκτ 2011, 13:33

wtf? :banghead: :banghead:

Ηρεμία .... ρε, άμα είναι να πλακωνόμαστε αναμεταξύ μας... :hgamer3: :hgamer3:

Συμφωνώ και με τους 2.

Κοιτάξτε, όπως έχω ξαναγράψει, θεωρώ πως το όλο κίνημα των αγανακτισμένων είναι απλά ένα εργαλείο στα χέρια της Παγκόσμιας Κυβέρνησης για να επιτύχει τον στόχο της μέσα απ την ψευδαίσθηση της αντίστασης...

Παράδειγμα:
Το κίνημα ‘Occupy Wall Street’ κάνει έκκληση για «παγκόσμια διακυβέρνηση»
http://redskywarning.blogspot.com/2011/ ... et_24.html

Όπως έχω γράψει και σε άλλο θέμα :
Το Πρόβλημα είναι οι παρακμή των πολιτικών, οικονομική κρίση και πολλά άλλα κατά τα οποία ζούμε. Αυτό μας έδωσε το σύστημα μέχρι τώρα. Προβλήματα.

Η Αντίδραση καπηλεύτηκε από ''δήθεν'' ανεξάρτητους φορείς (πότε της αριστεράς, πότε της δεξιάς και των άκρων)...βλ. Αγανακτισμένους Παγκοσμίως...και στην συνέχεια κατεύθυνα την αντίδραση του κόσμου εκεί που τους βόλεψε. Έχουν την δυνατότητα να σπάνε διαδηλώσεις όποτε θέλουν, έχουν την δυνατότητα να ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ διαδηλώσεις όποτε τους είναι αναγκαίο.

Η λύση του προβλήματος ποια θα είναι; Τι ''πακέτο'' μας ετοιμάζουν;... Αυτό ξέρετε, το ονομάζουν διαφώτιση...και έρχεται μέσα από πολλά πολιτικο-οικονομικό-θρησκευτικά συστήματα...μερικά τα ανεφέρε η Αρέλα..Μόνο αν δούμε την Συνολική Εικόνα θα καταλάβουμε ποια θα είναι η λύση.. Όχι κομμάτι-κομμάτι...!

Και δω νομίζω πως συμφωνεί ο freeromios σε αυτό.

Υπάρχει ένα μεγάλο ΑΛΛΆ

Διαφωνείς freeromie που κατεβαίνουνε...στις πορείες επειδή είναι υποκινούμες ;Αυτό νομίζω λες , αν δεν κάνω λάθος.

Τι προτείνεις ως αντίδραση; ''Απεργίες'', ''Αποχή'';...

Δεν διαφέρεις σε τίποτα από μας που κατεβαίνουνε στις πορείες. Γιατί στην περίπτωση σου, σε όλους τους φορείς ΠΑΝΤΑ υπάρχουν εκείνα τα άτομα, του συστήματος,τα οποία κάνουν ότι θέλουν με τις απεργίες..και τις πάνε μέχρι εκεί που θέλουν.

Στην περίπτωση την δικιά μας, έχουμε τα γνωστά κομματικά αλληλοσκοτώματα στις πορείες και τα σχετικά.

Και στις 2 περιπτώσεις το σύστημα ΜΑΣ ΕΛΕΓΧΕΙ!

Έχουμε 2 Επιλογές κατά τη γνώμη μου:
1)Παλεύουμε μέσα απ το σύστημα π.χ Αγανακτισμένοι
2)Αιφνιδιασμός με όπλα...

Για το 2...το συζητάμε...όταν θα έχουμε γίνει Αργεντινή...ΑΝ είμαστε ακόμη εδώ και δεν μας έχει κόψει η λόρδα απ την πείνα!
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από Clash » Δευ 24 Οκτ 2011, 13:38

Εγώ το μόνο που έχω να πω σε όσους θεωρούν ότι είναι σωστό στη παρούσα κατάσταση να κάθονται στον καναπέ τους είναι να προσέξουν να μην πιαστούν. Γιατί όταν θα έρθει η μεγάλη ώρα που λένε για να βγουν στους δρόμους, τότε δεν θα μπορούν να σηκωθούν.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Clash την Δευ 24 Οκτ 2011, 13:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από Clash » Δευ 24 Οκτ 2011, 13:40

Βέβαια αν είναι να σηκωθούν για να πάνε να βοηθήσουν το χαφιεδίστικο ΚΚΕ/ΠΑΜΕ, τότε καλύτερα να μείνουν σπίτι τους.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
enigma
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τρί 04 Οκτ 2011, 15:17
Φύλο: Άνδρας

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από enigma » Δευ 24 Οκτ 2011, 13:45

Justme έγραψε:
Κοιτάξτε, όπως έχω ξαναγράψει, θεωρώ πως το όλο κίνημα των αγανακτισμένων είναι απλά ένα εργαλείο στα χέρια της Παγκόσμιας Κυβέρνησης για να επιτύχει τον στόχο της μέσα απ την ψευδαίσθηση της αντίστασης...
Συμφωνώ ... διαφωνώντας !!!!
Οι αγανακτισμένοι δεν είναι το εργαλείο ...είναι το αποτέλεσμα
Αυτό είναι που ζητάνε ΝΑ αγανακτήσουμε ΝΑ ξεσηκωθούμε ΝΑ γίνει μια παγκόσμια κρίση Να υπάρξει παγκόσμιος
ξεσηκωμός και απελπισία ....
Εκείνη είναι η στιγμή που <<κάποιος >> θα πρέπει να δώσει την λύση !
Τότε είναι και η στιγμή που θα θυμηθούμε το we are the world we are the children .....
Τότε θα πρέπει να ενωθούμε ενάντια σε αυτό το κακό που γίνεται και Δίκαια να βρούμε την λύση ...
Λύση συλλογική με ένωση να γίνουμε όλοι 1 μια γροθιά ...να αντιμετωπίσουμε το κακό !!!
Πάνω στη ένωση ....θα έρθουν και τα κακά :ufo: που ενωμένοι θα καταφέρουμε να αντιμετωπίσουμε !!
Και αφού επιτυχώς γίνει και αυτό (αλλά μάλλον κανα 2 κακά ουφο θα φύγουν να φέρουν ενισχύσεις )
ΤΌΟΟΤΕ εμείς θα απαιτήσουμε να μηνούμε ενωμένοι για το κοινό συμφέρον και για την ασφάλεια ρε γαμώτο !!!

Τώρα γυρνάω στο από αλουμινόχαρτο φτιαγμένο καπελάκι μου ....να περιμένω τον αντίχριστο !!!!! :dunno:
Mornie utúlië
Άβαταρ μέλους
totispap
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2381
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2010, 20:39
Irc ψευδώνυμο: totispap
Φύλο: Άνδρας

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από totispap » Δευ 24 Οκτ 2011, 13:47

Επιτέλους βρήκα το πραγματικό βίντεο πως ξεκίνησε ο καυγάς του ΠΑΜΕ (σεκιούριτι βουλής) και των αναρχικών (μικρός ντυνόμουν Κανάρης...)


Μοναχή το δρόμο επήρες,
εξανάλθες μοναχή.
Δεν είν’ εύκολες οι θύρες,
εάν η χρεία τες κουρταλεί.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 24 Οκτ 2011, 13:49

Justme έγραψε:wtf? :banghead: :banghead:

Ηρεμία .... ρε, άμα είναι να πλακωνόμαστε αναμεταξύ μας... :hgamer3: :hgamer3:
Ρε συ με το Νίκο ΠΛΑΚΑ έκανα.
Με τη Νικ, διευκρινίσεις εδωσα.
Με τον Ρωμηό δεν το συνέχισα για να λήξει εδώ η μανούρα.
Χαλάρωσε, μη μου νευριαζεις. :wink:
Justme έγραψε:Κοιτάξτε, όπως έχω ξαναγράψει, θεωρώ πως το όλο κίνημα των αγανακτισμένων είναι απλά ένα εργαλείο στα χέρια της Παγκόσμιας Κυβέρνησης για να επιτύχει τον στόχο της μέσα απ την ψευδαίσθηση της αντίστασης...
Συμφωνώ με την απάντηση που σου'δωσε ο Αινιγματικός και μ'έβγαλε απ'τον κόπο.
Διαφωνώ ότι υποκινούμαστε σαν πρόβατα από τους ίδιους.
Η οργή μας, μας ΚΙΝΕΙ και δε μας υποκινεί.

Μπορεί όντως να το θεωρούσαν εργαλείο τους, αλλά φρονώ πως αρχίζουν να χάνουν τον έλεγχο, κι αυτό το εργαλείο θα τους γυρίσει μπούμερανγκ να τους πετσοκόψει. (ευσεβής πόθος; Ισως...)





---------------
Από πλευράς μου σε συγχωρώ, αλλά παρακαλώ να μην επαναληφθεί.
Συγνώμη ρε Νικόλα που ξανά διακόπτω τη ροή σου. Είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως ώρες ώρες... τσκ τσκ τσκ... :punch:

Παραθέτω τα τελευταία ποστ σου κι εδώ για να μην χάνονται οι τοποθετησάρες σου :loco:
Clash έγραψε:Εγώ το μόνο που έχω να πω σε όσους θεωρούν ότι είναι σωστό στη παρούσα να κάθονται στον καναπέ τους είναι να προσέξουν να μην πιαστούν. Γιατί όταν θα έρθει η μεγάλη ώρα που λένε για να βγουν στους δρόμους, τότε δεν θα μπορούν να σηκωθούν.
Clash έγραψε:Βέβαια αν είναι να σηκωθούν για να πάνε να βοηθήσουν το χαφιεδίστικο ΚΚΕ/ΠΑΜΕ, τότε καλύτερα να μείνουν σπίτι τους.
λολ
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από ION 4ever » Δευ 24 Οκτ 2011, 13:54

Γεια σου clash!!
Χαίρομαι που σε βλέπω.
Καιρό έχεις να περάσεις από εδώ.
Δεν θα σε ρωτήσω τι κάνεις γιατί από ότι βλέπω είσαι καλά.
Ο Theo?
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 24 Οκτ 2011, 14:00

Δεν διαφωνώ σε πολλά.

Για το αποτέλεσμα..δεν πιστεύω πως είναι οι αγανακτισμένοι. Το Αποτέλεσμα αν το δούμε συνολικά είναι ένα Πράγμα...Παγκόσμια Κυβέρνηση. Τίποτα άλλο.

Αγανακτισμένοι κ.λπ , απλά είναι τα μέσα για να φτάσουμε μέχρι εκεί.

Σημαντικό ρόλο θα παίξει ο Αιφνιδιασμός , είτε αυτό θα ρθει μέσα απ τους Αγανακτισμένους , είτε από απεργίες,αποχές.. από κάτι που δεν θα το περιμένουν τέλος πάντων..που δεν θα το έχουν προβλέψει.

Παίζουμε μπάλα στο γήπεδο τους, αυτό πρέπει να το αναγνωρίσουμε. Οι Ντρίμπλες έχουν προβλεφθεί απ τους ίδιους όπως και το τελικό αποτέλεσμα.

Μια...Αιφνιδιαστική επίθεση , θα τους τάραζε .

Αλλά ποίος είναι διατεθειμένος να τολμήσεινα παίξει εκτός γηπέδου;

Τώρα ο Αντίχριστος/αλλάχ/βούδας/κούδας/νεφελιμ/παστίτσιο με λεμόνι κ.λπ... για να φέρουν στην σκηνή...κάποιον , πρέπει να έχουν προετοιμάσει και το ''έδαφος''...να τον ζητήσει και ο κόσμος...
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από Clash » Δευ 24 Οκτ 2011, 14:14

Καλά δεν είμαι, αλλά τέλος πάντων. Οσον αφορά τον Τέο ίδιος και απαράδεκτος. Είχε πει ότι θα έρθει σε μια απεργία που υπήρχε περίπτωση να τις παίζαμε με κάτι σεκιουριτάδες και όταν τον πήρα τηλέφωνο ήταν με γκόμενα!!!
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
enigma
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τρί 04 Οκτ 2011, 15:17
Φύλο: Άνδρας

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από enigma » Δευ 24 Οκτ 2011, 14:18

Το ίδιο λέμε απλά εγώ βάζω διαφορετικές <<ταμπέλες >>
Θα έλεγα
Αφορμή την Κρίση κτλ κτλ
Αποτέλεσμα Αγανάκτηση ξεσηκωμό φασαρίες κτλ κτλ κτλ
Στόχο NWO παγκόσμια κυβέρνηση κτλ κτλ !

The good old νόμος της δράσης και αντίδρασης !
Πάντα υπάρχει το απρόβλεπτο το <<τυχαίο >> πάντα υπάρχει ο <<κατά λάθος >> μάρτυρας !
Έτσι έχει δείξει το παρελθόν ...έτσι θα γίνει και στο μέλλον ....Το μεσοδιάστημα να δούμε πως
θα περάσει μιας και είμαστε σε αυτό εμείς !!!
Πάντως ΔΕΝ θα περάσει το δικό τους ...Απλά μέχρι στιγμής ...χάνουμε
Mornie utúlië
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από ION 4ever » Δευ 24 Οκτ 2011, 14:36

Clash έγραψε:Καλά δεν είμαι, αλλά τέλος πάντων. Οσον αφορά τον Τέο ίδιος και απαράδεκτος. Είχε πει ότι θα έρθει σε μια απεργία που υπήρχε περίπτωση να τις παίζαμε με κάτι σεκιουριτάδες και όταν τον πήρα τηλέφωνο ήταν με γκόμενα!!!
:lol: Την παροιμία:O Λύκος κ'αν .... θα την ξέρεις.
Όσο για το καλά,
σχήμα λόγου,
γιατί ποιός είναι καλά αυτές τις μέρες.
Εννοώ ότι είσαι δυναμικά παρόν.
Είτε συφωνώ είτε διαφωνώ. Χαίρομαι.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
kat_woman
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6094
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 14:31
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 375 φορές
Έλαβε Likes: 326 φορές

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από kat_woman » Δευ 24 Οκτ 2011, 14:37

Clash έγραψε:Καλά δεν είμαι, αλλά τέλος πάντων. Οσον αφορά τον Τέο ίδιος και απαράδεκτος. Είχε πει ότι θα έρθει σε μια απεργία που υπήρχε περίπτωση να τις παίζαμε με κάτι σεκιουριτάδες και όταν τον πήρα τηλέφωνο ήταν με γκόμενα!!!
Καλέ άσε τον άνθρωπο..μόνο ο έρωτας μας έμεινε, να μας τον πάρουν κι αυτόν? :thumb:

Κατά τα άλλα να πω και εγώ κάτι τις:
προς freeromios: Άντε να το δεχτώ πως έγινε μια τρύπα στο νερό με τις συγκεντώσεις και πορείες.Άντε να το δεχτώ πως έγινε μια τρύπα στο νερό με τις συγκεντώσεις και πορείες, και πως εξυπηρετήθηκαν τα συμφέροντα των κρατούντων και των τοποτηρητών.Άντε να το δεχτώ πως έγινε μια τρύπα στο νερό με τις συγκεντώσεις και πορείες, πως εξυπηρετήθηκαν τα συμφέροντα των καρατούντων και των τοποτηρητών και πώς έπεσε και ξύλο μετα μουσικής.ΕΣΥ ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ?Και επειδή ξαναδιαβάζοντας τα ποστ σου είδα οτι δεν θες να δημοσιοποιήσεις την πρότασή σου σε κοινή θέα, αν το επιθυμείς μπορείς να μου στείλεις και μένα ένα pm για να δω την πρότασή σου.Έχω, βλέπεις μια αρχή:Σέβομαι και δέχομαι κάποιος να απορρίπτει "λύσεις" και "πρακτικές" άλλων( ίσως και να συμφωνώ σε κάποια σημεία), θέλω όμως να βλέπω και αντιπρόταση.thanks in advance :)
προς aftokaitoallo:οι ιδεολογικές αντιπαραθέσεις, καλή μου Νικ, που ακούγονται εδώ, θεωρώ οτι ως τέτοιες πρέπει να λαμβάνονται και οχι ως προσωπικές.Θέλω απλά να πω, και επέτρεψέ μου, οτι δεν είδα προσωπική επίθεση σε ότι έγραψε η Αρελα.Ιδεολογικό, κατ' εμέ είναι το θέμα και έχω να προσθέσω οτι οι ιδεολογικοοί διαξιφισμοί και χρήσιμοι είναι και , εμένα προσωπικά, μου προσφέρουν τροφή για σκέψη.Φαντάζεστε να συμφωνούσαμε όλοι μεταξύ μας?Βαρετο..
Each man's death diminishes me,
For I am involved in mankind.
Therefore, send not to know
For whom the bell tolls,
It tolls for thee.

John Donne
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από doctormarkon » Δευ 24 Οκτ 2011, 14:51

Ο Τεο καλά είναι τον βλέπω συχνά λόγω γειτονιάς.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 24 Οκτ 2011, 15:18

συνεχίζεις το ίδιο μοτίβο Αρέλα κι αν δεν βλέπεις εσύ και δεν βλέπουν οι άλλοι ή δεν τολμούν να το παραδεχτούν αυτό είναι δικό σου πρόβλημα και δικό τους. πήρες και άρχισες στις λεκτικές σφαλιάρες τον ρωμιο (το έχεις κάνει αρκετές φορές και με μένα), ήταν προσωπική επίθεση και δεν τον σεβάστηκες καθόλου, τα "βαφτίζεις" όπως θες τα πράγματα, πας και μου λες ότι εγώ δεν τηρώ αποστάσεις ενώ τις τήρησα και με το παραπάνω. τι θες; να φύγω; φευγω κυρία μου. δεν σας κάνω φαίνεται κυρία Αρέλα. δεν θα πάθουν τα νεύρα μας εξαιτίας σας να σκεφτόμαστε τι θα πούμε και πως θα το πούμε ενώπιον σας μην και στραβώσετε. ούτε θα κάτσω εγώ τουλάχιστον να πω αυτό που είναι ολοφάνερο στον τρόπο που φέρεστε σε όσους αντιτιθενται στο πνεύμα σας.

ούτε ζητώ διαγραφές ούτε τίποτα. ο λογαριασμός μου αν θέλετε παρακαλώ να μείνει ανοιχτός και προσβάσιμος από μένα. αποχωρώ εις ένδειξιν διαμαρτυρίας. άλλοι μπορεί να καραγουστάρουν τέτοιες ιστοχωρικές αρχηγίες εγώ όχι. σας υπερασπίστηκα ορισμένες φορές και σας μίλησα κι εμπιστευτικά κάποτε κι όμως τίποτα δεν φαίνεται να σας ενδιαφέρει εκτός από μία ολοκληρωτική συμφωνία πάντα και με ό,τι λέτε. καλή πορεία κι αέρα στα πανιά σας.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
KASSANDROS
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1142
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 18:08
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 5 φορές

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από KASSANDROS » Δευ 24 Οκτ 2011, 15:26

Κατανοητή η ένσταση του freeromios για την μη-αποτελεσματικότητα των συγκεντρώσεων, αλλά από την στιγμή που δεν προτείνει (ούτε και κάνει προφανώς) ο ίδιος τίποτα, τότε δεν μπορεί σε καμμία περίπτωση να κατηγορεί αυτούς που αγωνίζονται όπως αγωνίζονται.

Κάτι εκτός θέματος:
Μιας και επανήλθες ρε Νίκο, ψάχνω το "Μνήμες, βιώματα, στοχασμοί 1870-1990" του Κυριάκου Πυλάη.
Το είχε αναφέρει κατ'επανάληψη ο Ιός στην βιβλιογραφία κάποιων άρθρων του.
Είναι αρκετά σπάνιο.
Ξέρεις που μπορώ να το βρω;
Άβαταρ μέλους
freeromios

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από freeromios » Δευ 24 Οκτ 2011, 18:44

Απαντώ σε ολους.

Έχω δύο προτάσεις. Την μία μπορείτε να την δείτε εδώ:
http://unconventionalnews.eu/%CE%A0%CE% ... ekroi.html

Όταν την πρωτοέκανα ήμουν συνδικαλιστής (παραιτήθηκα γιατι είδα την ΠΡΟΔΟΣΙΑ από μέσα) και ήξερα ότι είχα τον χρόνο να την υλοποιήσω.

Η δεύτερη δεν είναι και τόσο .. ειρηνική.

Μπορεί μάλιστα να υλοποιηθεί με 2 τρόπους.

Ο ένας είναι να καταλάβουμε ειρηνικά την Ελληνική φωλια του τέρατος.

Όχι ΔΕΝ είναι η Βουλή, το Μαξίμου, η Προεδρία, το Γενικό Λογιστήριο, το ΥΠΟΙΟ. Είναι κάτι άλλο. Κάπου αλλού.

Ο άλλος είναι να διαλύσω την φωλιά του τέρατος.

Χημικός Μηχανικός είμαι, έχω τις γνώσεις να το κάνω. Αλλά δεν μπορώ να σας γράψω τίποτα παραπάνω.

Μονο συνάντηση απο κοντά. Ελάτε αν είστε ΑΝΤΡΕΣ (και εννοώ άντρες την ψυχή) να βρεθούμε να συννενοηθούμε τι από τα 2 θα κόνουμε και πώς.

Ιδέες έχω.

Χρειάζεται όμως χρόνος, κόπος και ΑΥΤΟΘΥΣΙΑ.

Έστειλα 2 πμ ήδη. Είδα κάποιες αντιδράσεις.

Είμαστε Αντινεοταξίτες γαμώ το κέρατό μου. Υποτίθεται ότι εμείς είμαστε ξύπνιοι και οι άλλοι κοιμούνται.

Ποιος είναι ρε σεις ο εχθρός?

Πού είναι η φωλιά του?

Πάμε να τους πιούμε το αίμα ρε πούστη μου.

Ή εμείς ή αυτοί...

PS1 Occupy Wall Street my ass... Why not Occupy the FED? That's where the real problem is!! They want global governance. Όπως ο Γιωργάκης. Αγανακτισμένοι του κώλου.. Νεοταξίτες του κερατά είναι και δαύτοι. Εκτόνωση ατμού. Ξυπνάμε παιδιά!!!

ΥΓ 2 Ρε συ Αρέλα το βρισίδι επιμένω πήγαινε στους αλήτες τις λερες τις εργατοπατέρες. Εντάξει μου την ψιλοσπάτε που πάτε εκεί αλλά δεν με χαλάτε κιόλας.
Δεν σου κρατάω κακία και ας μου την λες χωρίς να στην λέω.
Εάν γουστάρεις να κάνεις κάτι ουσιαστικό επικοινώνησε μαζί μου. Ψωμί και αλάτι :D
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: 19-20 Οκτώβρη ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 24 Οκτ 2011, 19:22

Επειδη εισαι της θρησκειας και εχουμε δει πολλες ακρότητες απο θρησκευομενα ατομα.
προτιμω να μην ερθω.

το λινκ παντως ειναι συζητησιμο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”