«Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Άβαταρ μέλους
Nightrider
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Κυρ 22 Απρ 2007, 15:43
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

«Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Nightrider » Τετ 22 Σεπ 2010, 14:20

Επειδή αυτά που λένε η Xifomahos και ορισμένοι άλλοι "ρατσιστές", "φασίστες" και "μισαλλόδοξοι" για το μεταναστευτικό δεν γίνονται αποδεκτά από τους "προοδευτικούς" του φόρουμ ας τα ακούσουν και από το "αδερφό Μουαμάρ" όπως έλεγε και ο πατέρας του GAP.

Επέλεξα την συγκεκριμένη είδηση διότι η DoctorMarcon μας έχει αναφέρει αρκετές φορές ως πρότυπο ηγέτη τον Καντάφι και για τα "θαύματα" που έχει επιτύχει στην Λιβύη.

Ας δούμε λοιπόν τι λέει ο Καντάφι και φυσικά τι ζητάει!

"«Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»
Ετήσιο ποσό κατά της παράνομης μετανάστευσης ζητά ο Καντάφι από την ΕΕ

Ρώμη, Ιταλία
Τουλάχιστον πέντε δισεκατομμύρια ευρώ το χρόνο ζητά από την ΕΕ ο ηγέτης της Λιβύης, Μοαμάρ Καντάφι, προκειμένου να σταματήσει η παράνομη μετανάστευση και να μην μετατραπεί η Ευρώπη σε «μαύρη» ήπειρο.

Ο ιταλός πρωθυπουργός, Σίλβιο Μπερλουσκόνι, δεν σχολίασε την αξίωση του Καντάφι, αλλά ούτε και την δήλωσή του πως η Ιταλία πρόκειται να την προωθήσει στα ευρωπαϊκά όργανα.

Το συμφέρον της Ευρώπης είναι να εκπληρώσει την αξίωση της Λιβύης, ειδεμή «αύριο, με την επέλαση εκατομμυρίων μεταναστών, μπορεί να μετατραπεί σε Αφρική», τόνισε ο Καντάφι, στις εορταστικές εκδηλώσεις για τη συμφωνία που σύνηψαν προ διετίας η Ιταλία και η χώρα του.

Η Λιβύη αποτελεί «την πύλη εισόδου της ανεπιθύμητης μετανάστευσης», η οποία «θα πρέπει να αναχαιτισθεί στα λιβυκά σύνορα», πρόσθεσε.

«Αύριο, ίσως η Ευρώπη να μην είναι πλέον ευρωπαϊκή και μπορεί ακόμη να είναι μαύρη διότι είναι εκατομμύρια οι Αφρικανοί που θέλουν να έλθουν», τόνισε ο Καντάφι, χαρακτηρίζοντας «πολύ επικίνδυνα» τα μεταναστευτικά αυτά κύματα.
«Δεν γνωρίζουμε τι θα συμβεί, ποια θα είναι η αντίδραση των λευκών και χριστιανών Ευρωπαίων απέναντι σε τούτη τη ροή πεινασμένων και ακαλλιέργητων Αφρικανών. Δεν γνωρίζουμε εάν η Ευρώπη παραμείνει μία προηγμένη και ενωμένη ήπειρος, ή εάν θα καταστραφεί όπως είχε γίνει και με τις επιδρομές των βαρβάρων».

Από την πλευρά του ο Καντάφι κάλεσε τους Λίβυους που έχουν περιουσιακά στοιχεία να επενδύσουν στην Ιταλία: «Υπάρχει μία επιθυμητή μετανάστευση. Υπάρχουν Λίβυοι με λεφτά και τους ενθαρρύνω να έλθουν στην Ιταλία για επενδύσεις», τόνισε.

Από την πλευρά του, ο Μπερλουσκόνι δήλωσε πως χάρη στην διμερή συμφωνία με τη Λιβύη, η Ιταλία έχει κατορθώσει «να αντιμετωπίσει με επιτυχία την είσοδο παράνομων μεταναστών από την Αφρική στην Ευρώπη, που ελέγχεται από εγκληματικές οργανώσεις», αλλά δεν απάντησε στις κατηγορίες των ανθρωπιστικών οργανώσεων, που ανησυχούν για την τύχη των παράνομων μεταναστών που επαναπροωθούνται στη Λιβύη.

«Είναι πλεονέκτημα για εμάς που οι σχέσεις ανάμεσα στην Ιταλία και τη Λιβύη έχουν αλλάξει. Εκείνος που δεν το κατανοεί ανήκει στο παρελθόν και είναι δέσμιος σχημάτων ξεπερασμένων», τόνισε."

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ/Γαλλικό
Η λέξη "χριστιανισμός" περιέχει κάποια παρεξήγηση γιατί ουσιαστικά υπήρχε μόνο ένας χριστιανός, αλλά κι εκείνος πέθανε πάνω στο σταυρό. -Νίτσε-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 22 Σεπ 2010, 16:41

α/ άλλο ένα τόπικ ξέχωρο και διάσπαρτο για το μεταναστευτικό.

β/ άλλη μια προσέγγιση διαχωριστικής ταμπελοποίησης, οπου οι δύο "παρατάξεις" είναι τεχνηέντως δημιουργημένες και κάργα επίπλαστες. (Όποιος έχει ματάκια μπορεί να δει τις δικές μου θέσεις γι'αυτό που είναι. Όποιος έχει διαφόρων χρωματισμών φιλτράκια στα μάτια, ας τις "κατατάξει" όπου γουστάρει. Εγώ ξέρω πως είναι "ανένταχτες" ιδεολογικά και απόρροια των δικών μου, μα ΚΑΤΑ δικών μου συμπερασμάτων κι όχι αυτών που θέλει το ρημαδοσύστημα να βγάλω ή να στριμώξω σε παραταξούλες) \

γ/ άλλη μια "διαμερισματοποίηση" που απομονώνει το μεταναστευτικό, λες και δεν υπάρχουν άλλες καταστάσεις που μας έχουν αλλάξει τη ζωή εκτός από ή σε συνδυασμό με τους μετανάστες.Όταν μάθουν τα μυαλά μας να συνθέτουν και να σκέφτονται αυτόνομα ξανά, τότε ίσως μπορούμε να κουβεντιάσουμε επί πραγματικών βάσεων.

δ/ Ηδη βαίνουμε προς κατάσταση χειρότερη του Γ' κόσμου, απλά δεν το βλέπουμε ακόμα (είτε γιατί δεν μπορούμε, είτε γιατι΄δεν θέλουμε). Ας τον ονοματίσουμε τέταρτο κόσμο, εστω και θεωρητικά. Κι αν δεν "πιάνουμε" ακόμα την κατάντια στην οποία θα υποπέσουμε καθώς θα μπαίνουμε και πρακτικά σ'αυτόν, μη σκας Θέμη μου, θα το πιάσουμε πολύ γρήγορα. Οι εξελίξεις τρέχουν. ΕΜΕΙΣ έχουμε φρακάρει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Dhmellhn » Πέμ 23 Σεπ 2010, 15:54

Μάλλον δεν έχεις αντιληφθεί ότι η εναλλακτική λύσις που προσφέρεται είναι ο μεσαίωνας των αμόρφωτων μουλάδων. Πριν αλέκτωρ λαλήσει τρις δικαιώνομαι (ακόμη μία φορά) για τις προθέσεις των ισλαμιστών. Δεν υπάρχει μετριοπαθές ισλάμ. Η φράση είναι επινοημένη για να ρίξει στάχτη στα μάτια των Ευρωπαίων. Υπάρχει μόνον σκοταδιστικό, μεσαιωνικό, ζωώδες ισλάμ.

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

Amr Khaled: Αιγύπτιος Μουσουλμάνος ιεροκήρυκας



Εμείς (οι Μουσουλμάνοι) θέλουμε 10 χρόνια για να εδραιωθούμε στην Ευρώπη και σε 20 χρόνια θα είμαστε πλειοψηφία

Είπε: «για εμάς τους μουσουλμάνους, το πιο σημαντικό πράγμα είναι ότι υπάρχουν πολλά εκατομμύρια μουσουλμάνοι στην Ευρώπη και αυτό έχει πολλές επιπτώσεις.

Οι μουσουλμάνοι συνεχώς κάνουν παιδιά, ενώ οι Ευρωπαίοι όχι. Αυτό σημαίνει ότι μέσα σε 20 χρόνια οι μουσουλμάνοι θα είναι η πλειοψηφία στην Ευρώπη, και οι οποίοι θα έχουν μια εξαιρετική επιρροή στη διαδικασία λήψης των αποφάσεων.

Όλα αυτά κάνουν άλλες ομάδες πολύ θυμωμένες και κρίνουν ότι αυτό είναι πολύ επικίνδυνο. Αυτοί είναι οι εχθροί του Ισλάμ, όπως γνωρίζουμε πολύ καλά.

Ο στόχος των εχθρών του Ισλάμ είναι να προωθήσουν 20 με 30 εκατομμύρια μουσουλμάνος έξω από την Ευρώπη, ή να τους προκαλέσουν με ένα τρόπο ώστε να οδηγηθούν στην εξορία.

Προκειμένου να οδηγήσουν τους μουσουλμάνους έξω από την Ευρώπη, οι λαοί της Ευρώπης πρέπει να έχουν κάποιο πρόσχημα, που θα τους δώσει τη νομιμότητα να το πράξουν.

Ως εκ τούτου, οι λύσεις (των Ευρωπαίων) είναι να συνεχίσουν τις προκλήσεις (έναντι των μουσουλμάνων) και να συνεχίσουν να κάνουν πράγματα που θα προκαλέσουν τους μουσουλμάνους οι οποίοι θα κάνουν λάθη, όπως βομβιστικές επιθέσεις και άλλες ασυνήθιστες απαντήσεις.

Ποια είναι η λύση;

Εμείς (οι μουσουλμάνοι) πρέπει να είμαστε πολύ ρεαλιστές και θετικοί.

Αυτό που χρειαζόμαστε για να διεισδύσουν (στην κοινωνία), τα πολλά εκατομμύρια των μουσουλμάνων στην Ευρώπη, είναι να αποδείξουν ότι οι μουσουλμάνοι σέβονται και είναι επιτυχημένοι σε όλους τους χώρους. Αυτές είναι οι λέξεις κλειδιά: «Σέβομαι και είμαι επιτυχημένος». Αν οι μουσουλμάνοι διοχετεύσουν την οργή τους που έχουν για να υποστηρίξουν τον Προφήτη και το Ισλάμ και γίνουν «ζωντανές μηχανές προπαγάνδας», όπου ο καθένας θα λέει "είμαι πρεσβευτής του Ισλάμ" και αναλάβουν δράση παντού στη Ευρώπη, σε επιχειρήσεις όπου εργάζονται, σε αθλητικά κλαμπ και σε όλους τους χώρους, όπου ένας μουσουλμάνος μπορεί να επηρεάσει έναν Ευρωπαίο και να συνεχίσουμε να κάνουμε τόσα πολλά μωρά.

Αυτό θα καταστρέψει τα πλάνα τους και οι μουσουλμάνοι θα παραμείνουν στην Ευρώπη.

Και εμείς (οι μουσουλμάνοι) πραγματικά, έχουμε ανάγκη δέκα χρόνια, για να κάνουμε την Ευρώπη μουσουλμανική.


Μεταφράστηκε από τα αραβικά στα αγγλικά από πρώην-μουσουλμάνο.

http://redskywarning.blogspot.com/

http://sioe.wordpress.com/
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 23 Σεπ 2010, 16:24

Κάτω και το ζωώδες ισλάμ (στο βαθμό που επιδρά αρνητικά στο λαό μας) αν θέλεις.
Κυρίαρχα θα πω ΚΑΤΩ ΤΑ ΣΑΤΑΝΟΠΛΗΚΤΑ, ΖΩΩΔΗ, ΑΠΑΝΘΡΩΠΑ ελιτο-ανθρωπάρια που το παίζουν άνθρωποι και τους επιτρέψαμε να μας διοικούν κιόλας (οι ισλαμοφανταμενταλιστές- δεν ξέρω εσένα, αλλά εμένα ΔΕΝ με κυβερνούν.. )

Οι πρακτικές αυτών, είναι στο ευρύ κοινό αφανείς και έξυπνα συγκεκαλυμμένες...Στην πραγματικότητά τους όμως, δεν χωράνε σε ανθρώπινο νου. Απλά κάπου τις κάνεις γαργάρα γιατί εμφανίζονται με μια απολύτως ΨΕΥΤΙΚΗ εικόνα "πολιτισμένων κυρίων". Μέχρι και στην εκκλησία πάνε, για να κρατάνε τα απαραίτητα προσχήματα.


Αυτοί οι "πολιτισμένοι κύριοι" διαπράττουν φρικαλεότητες που κάνουν τους πρωτογονιστές-ψυχάκηδες που περιγράφεις, παιδάκια του νηπιαγωγείου. Μπορεί να μην υπάρχω όταν θα έρθουν στο φως πράγματα που σοκάρουν και τον πιο ψύχραιμο, αλλά όταν θα τα δεις, θα με θυμηθείς.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Dhmellhn » Πέμ 23 Σεπ 2010, 17:41

Αρνούμαι να μπω στην λογική του να διαλέξω ποιον μεσαίωνα προτιμώ. Τον τεχνολογικό "φωταδιστικό" της Νέας Τάξης ή τον σκοταδιστικό ισλαμικό. Για τον πρώτο έχεις παραθέσει και συνεχίζεις να παραθέτεις αποκαλυπτικά στοιχεία. Όπου μπορώ έχω συνδράμει και θα συνεχίσω να το πράττω.

Για τον δεύτερο, άσε να γράφω εγώ. Πολλώι δε μάλλον που οι μνήμες του Έλληνος δείχνουν ιδιαιτέρως ρηχές από το πρόσφατο παρελθόν.

Έτσι για παράδειγμα γράφεις:
(οι ισλαμοφανταμενταλιστές- δεν ξέρω εσένα, αλλά εμένα ΔΕΝ με κυβερνούν.. )
Και όμως, κάποτε κυβερνούσαν αυτόν τον τόπο. Και αν επιτύχουν να μας αλώσουν ξανά, αυτή τη φορά θα είναι πραγματικά επικίνδυνοι. Γιατί θα έχουν μάθει από τα λάθη της πρώτης φοράς. Ήδη, το αποδεικνύουν με τον νέο ύπουλο τρόπο διείσδυσης. :cool:

Και ο νοών νοείτο...
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
Nightrider
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Κυρ 22 Απρ 2007, 15:43
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Nightrider » Πέμ 23 Σεπ 2010, 17:42

Δείτε κι ενα βίντεο για να ανεβεί το ηθικό σας:

Η λέξη "χριστιανισμός" περιέχει κάποια παρεξήγηση γιατί ουσιαστικά υπήρχε μόνο ένας χριστιανός, αλλά κι εκείνος πέθανε πάνω στο σταυρό. -Νίτσε-
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Blue Ice » Πέμ 23 Σεπ 2010, 18:13

Είναι εμφανές ότι Δύση και Ισλάμ οδηγούνται σε σύρραξη. Ότι είναι η Λιβύη για τους εξ Αφρικής ορμώμενους μετανάστες είναι η Τουρκία για τους Ασιάτες.

Και από ότι φαίνεται για ακόμα μια φορά η Ευρώπη θα αποτελέσει το θέατρο των συγκρούσεων. Η 5η φάλαγγα έχει ήδη αναπτυχθεί...
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 23 Σεπ 2010, 19:36

Για τον δεύτερο, άσε να γράφω εγώ. Πολλώι δε μάλλον που οι μνήμες του Έλληνος δείχνουν ιδιαιτέρως ρηχές από το πρόσφατο παρελθόν.
Δεν επιλέγω μάνα μου. Δεν δέχομαι κανέναν μεσαίωνα. Κυρίως όμως δεν δέχομαι τον μεσαιωνα και τον εφιάλτη που πάνε ντε και καλά να μου χώσουν στη ζωή, στο κορμί, στα παιδιά μου, παντού. Αυτό προέχει να πολεμήσουμε. Οι άλλοι χλεχλέδες άσχετοι πρωτόγονοι βαρβαροφουνταμενταλιστές, δεν μπορούν (και να θέλουν) να επιβληθούν παγκόσμια, τους πρόλαβαν οι ιλουμινάτοι, που μπροστά τους είναι λίγοι. Δεν με απειλούν άμεσα όσο το ιλουμιναταίικο, γι'αυτό και εστιάζω περισσότερο σ'αυτό. Γράφε για τους άλλους, αλλά μη φρικάρεις κι όλας, δεν μπορούν να σε αγγίξουν. Οφείλουμε να αντιπαλέψουμε αυτούς που μπορούν και το κάνουν ήδη πρακτικά και τώρα στη ζωή μας. Αυτό λέω. Δε συγκρίνω ποια είναι η καλύτερη σκοταδίλα, εστιάζω απλά σ'αυτήν που με βασανίζει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Nightrider
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Κυρ 22 Απρ 2007, 15:43
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Nightrider » Πέμ 23 Σεπ 2010, 21:04

ArELa έγραψε:Δεν με απειλούν άμεσα όσο το ιλουμιναταίικο, γι'αυτό και εστιάζω περισσότερο σ'αυτό.
Η άποψη μου είναι ότι εδώ τα μπερδεύεις, διότι το "ιλουμιναταιϊκο" (εφ'όσον θεωρείς ότι είναι πίσω απ'όλα, διότι εγώ δεν πιστεύω κάτι τέτοιο) δεν σε απειλεί άμεσα αλλά έμμεσα, ενώ η άμεση απειλή, αυτή που σου χτυπάει, στην κυριολεξία, την πόρτα είναι, το "κοπάδι" του "ιλουμιναταίικου", οι λαθρομετανάστες που εισβάλλουν και καταλαμβάνουν τη χώρα σου/μας.
Αυτοί είναι η "εμπροσθοφυλακή" που θα προλειάνει το έδαφος για τους "αφέντες" τους που θα ακολουθήσουν.

Εσύ όμως αφήνεις αυτούς (τους λαθρομετανάστες) να παρασύρουν και να καταλύσουν τα πάντα περιμένοντας να αντεπιτεθείς στους "ιλουμινάτους" όταν θα έρθουν. Τότε όμως θα είναι αργά διότι θα την έχεις χάσει τη χώρα σου/μας και μαζί τη μαχή, άπαξ και δια παντώς!
Η λέξη "χριστιανισμός" περιέχει κάποια παρεξήγηση γιατί ουσιαστικά υπήρχε μόνο ένας χριστιανός, αλλά κι εκείνος πέθανε πάνω στο σταυρό. -Νίτσε-
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από doctormarkon » Πέμ 23 Σεπ 2010, 23:23

Ο Καντάφι δεν μπορεί να θεωρηθεί πρότυπο ηγέτη αλλά ένα παράδειγμα από το οποίο μπορούμε να βγάλουμε δύο συμπεράσματα.
Το πρώτο είναι η μεγάλη μπούρδα της λιψυδρίας που προσπαθούν να μας φυτέψουν οι οικολόγοι και όσοι θέλουν να δημιουργήσουν ενοχές ότι θα στερέψει ο πλανήτης επειδή πλενόμαστε και τραβάμε συχνά το καζανάκι όταν πηγαίνουμε στον καμπινέ. Εφτιαξε το έργο "Μεγάλο Ποτάμι" με το οποίο μεγάλη έκταση της Σαχάρας της πιό ανυδρης περιοχής του πλανήτη μετατράπηκε σε κήπο.

Το δευτερο παράδειγμα έχει σχέση με το μεταναστευτικό για το λόγο ότι είναι η μόνη μουσουλμανική χώρα υποδοχής μεταναστών της περιοχής. Για τους Λιβύους ήταν καλός, για τη χώρα του και για το λαό έκανε πολλά αν λάβουμε υπόψη τις συνθήκες και τη νοοτροπία των μουσουλμάνων (σαφώς διαφορετική από τη δική μας). Αλλά πολεμήθηκε πολύ αυτή η χώρα με εμπάργκο και βομβαρδίστηκε δύο φορές.

Δεν θαυμάζω τον Καντάφι αλλά πολύ το χαίρομαι που η Ιταλία και η υπόλοιπη Ευρώπη τώρα γλύφουν εκέι που πρώτα έφτυναν.

Αν μπορούσαν και άλλες Ισλαμικές χώρες να αναπτυχθούν, αν τις άφηναν να αναπτυχθούν τώρα δεν θα υπήρχε πρόβλημα.

Η μετανάστευση είναι παρενέργεια της νεοφιλελεύθερης παγκοσμιοποίησης και της καταλήστευσης των αφρικάνικών χωρών.
Ξέρετε πως καταληστευτηκαν αυτές οι χώρες της Αφρικής μετά το καθεστώς της αποικιοκρατίας?

Με ένα τεχνητό λογιστικό χρέος και με την είσοδο του ΔΝΤ (καλή ώρα)

Αλλά τι ζόρι τραβάνε μερικοί για την Ευρώπη. Αν αμολήσει ο Καντάφι τους μετανάστες θα μπούν στην Ιταλία και στη Γαλλία που είναι ακριβώς απέναντι από την Τρίπολη στη (Λαμπερτούζα).
Για όποιον δεν ξέρει η Λιβύη ήταν Ιταλική Αποικία. Η μοναδική ιταλική αποικία. Υπήρχε και ταινία με τον Αντονυ Κουίν και την Ειρήνη Παπά με τίτλο "Το λιοντάρι της Ερήμου" που αναφερόταν στην αντίσταση του θρησκευτικού ηγέτη της ερήμου Ομαρ Μουχτάρ ενάντια στο Μουσολίνι. Εγιναν πολλές βιαιότητες και σχεδόν αφανίστηκε ολόκληρος ο λαός.
Ο εκβιασμός με τους μετανάστες έγινε για να δώσει η ιταλική Κυβέρνηση την πολεμική αποζημίωση.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Dhmellhn » Πέμ 23 Σεπ 2010, 23:52

Για τα έργα που έκανε ο Καντάφι ώστε να βοηθήσει τον λαό του και την χώρα του δεν διαφωνώ, όπως ουδείς σώφρων. Πολύ καλά έπραξε και σε αυτό είμαι δίπλα του. Μακάρι στην Ελλάδα να έπρατταν αναλόγως οι ξεφτίλες πολιτικάντηδες της μεταπολιτεύσεως.

Εδώ ο φουκαράς ο Σοφιανόπουλος επιχείρησε την δεκαετία του '70 να αντλήσει το πετρέλαιο, που αναβλύζει έως τώρα, στην Ζάκυνθο, έστειλε ο αχααρκτήριστος Έβερτ την αστυνομία να τον συλλάβουν και να του περάσουν χειροπέδες. Ο ίδιος είχε μιλήσει επανειλλημένως για τον έλεγχο και την επάρκεια στους υδάτινους πόρους (είχε εκπονήσει σχέδια για τη ζεύξη ποταμών), ώστε να μας εξασφαλίσει αγροτική υπερεπάρκεια (στοιχείο που μας λείπει την σήμερον με την τεχνητή κρίση που μας έφεραν) και για τους δύσκολους καιρούς. Έβλεπε μπροστά...

Όσο για το παρακάτω:
Αν μπορούσαν και άλλες Ισλαμικές χώρες να αναπτυχθούν, αν τις άφηναν να αναπτυχθούν τώρα δεν θα υπήρχε πρόβλημα.
Η απάντησις είναι ότι δεν θέλουν οι ίδιες να αναπτυχθούν. Διότι χρήμα από μέρους τους υπάρχει να αγοράσουν 100 πλανήτες όπως η Γη. Απλώς είναι η σκοταδιστική, μεσαιωνικού τύπου νοοτροπία του αφέντη-μονάρχη με τα εκατομμύρια πιστών που τον ακολουθούν στο όνομα του αλλάχ τους, η οποία πηγάζει από το ισλάμ. Έχω επαναλάβει πολλάκις ότι όταν αναφερόμαστε στον ισλαμισμό δεν θα πρέπει να τον λογίζουμε, ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ, ως θρησκεία, αλλά ως ένα κοινωνικο-οικονομικο-πολιτικό σύστημα διακυβερνήσεως αμορφώτων και αλλαλαζόντων μαζών. Το προσωπείο της Θρησκείας χρησιμεύει για την αποχαύνωση αυτών μέσωι της χαλιναγωγήσεως των σε αυτήν, ώστε να τους ελέγχουν απόλυτα.

Τι συζητάμε λοιπόν; Να γεμίσουμε και άλλο με το ισλαμικό όπιο;

Ευχαριστούμε δεν θα πάρουμε. :cool:
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 24 Σεπ 2010, 00:19

Ιων, Στο πρώτο μέρος των όσων λές συμφωνώ απόλυτα. Το είχαμε ξαναπεί σε άλλο νήμα για το Σοφιανόπουλο. Είχα δει και κάποιες εκπομπές πριν μερικά χρόνια όταν τον είχαν καλέσει στο High TV και στο τηλεφως και είχε αναλύσει τη θεωρία του αλλά και όλα όσα έπαθε.
Ούτε την Ελλάδα τη θέλουν να αναπτυχθεί ενώ έχει πλούτο.
Εκτός αν γίνουν επενδύσεις με αποικιοκρατικούς όρους όπως αυτή της ΠΕΣΙΝΕ με το βοξίτη στα άσπρα σπίτια το 1964 με πλήρη κυριαρχικά δικαιώματα του υπεδάφους στη Γαλλία η οποία έγινε από τις μεγαλύτερες βοξιτοπαραγωγές χώρες με ελληνικό βοξίτη και στην Ελλάδ α έμεινε μόνο το έλλειμα της ΔΕΗ που έδινε ρευμα στην ΠΕΣΙΝΕ στο 15% του κόστους (Δηλαδή σε κάθε λογαριασμό ΔΕΗ πληρώνουνε το ρευμα της ΠΕΣΙΝΕ ακόμα).

Στο δευτερο μέρος δεν συμφωνώ. Οι ηγεσίες είναι διεφθαρμένες και ξεπουλημένες και εκμεταλεύονται τη θρησκεία για να κοιμίσουν και να αποβλακώσουν το λαό. Δεν είναι η ράτσα κατώτερη και αυτό το αποδεικνύει η περίπτωση των Λιβύων. Αλλά ο Καντάφι είχε ανάμεσα στους εχθρούς και τους πολύ φανατικούς μουσουλμάνους μέσα στη χώρα και από άλλα κράτη (πιθανότατα καθοδηγούμενους από δυτικό δάκτυλο)
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 24 Σεπ 2010, 00:46

Nightrider έγραψε:Εσύ όμως αφήνεις αυτούς (τους λαθρομετανάστες) να παρασύρουν και να καταλύσουν τα πάντα
Αυτο δε μας είπες από ποια αποστροφή του λόγου μου το αντελήφθης. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μου υπεδείκνυες το ποστ μου που σου'δωσε τέτοια...εντύπωση.

Φυσικά έχω δώσει λινκ όπου παραθέτω την άποψή μου συνολικά προ ετών. Αμφιβάλλω αν τη διάβασες. Όχι ότι θα άλλαζε τίποτα αν τη διάβαζες τώρα, γιατί τελικά η προσέγγισή σου (και όχι μόνο η δική σου) είναι αντιπροσωπευτική αυτού που δεν θέλει να καταλάβει ό,τι διαβάζει/ακούει, αλλά διαβάζει/ακούει ό,τι θέλει αυτος/αυτή να καταλάβει. Αλλά για την τάξη παρ'το http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 117#p49117 και καν'το ό,τι θες.


Δεν έχω να πω τίποτ'άλλο. Αρνούμαι να επαναλαμβάνομαι μονότονα επειδή δε γουστάρετε ορισμένοι να καταλάβετε τι λέω. Τόσες φορές που τα'πα, δεν δικαιολογείται παρανόηση. Απλά η δική σας λογική τα θέλει έτσι. Στην εσκεμμένη λοιπόν δήθεν παρανόησή σας, απαντώ: Ετσι είναι αφου έτσι νομίζετε :)

Η δική μου λογική λέει πως όσο κι αν θα θέλαμε όλοι να αλλάξει η κατάσταση (να'φευγαν αύριο όλοι τους), ΔΕΝ αλλάζει επειδή το θέλουμε ούτε επειδή εκφραζεστε εδώ κατά των μεταναστών για να εκτονωθείτε. Το γιατί δεν αλλάζει, και πώς θα μπορούσε να αλλάξει, σκεφτείτε το μόνοι σας. :cool:



Δημήτρη
Τι συζητάμε λοιπόν; Να γεμίσουμε και άλλο με το ισλαμικό όπιο;
Δε θα σου τα πω εγώ αυτή τη φορά, θ'αφησω τα ίδια τα αμερικανάκια να στα πούνε και να δώσουν σε ΟΛΟΥΣ σας μια ευρύτερη εικόνα, και πληροφορίες ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΜΕ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!
Πάμε λοιπόν να δούμε την πουστια ολκής) σε όλο της το μεγαλείο, μ'ένα μικρό δειγματάκι γραφής από εδώ http://forum.prisonplanet.com/index.php?topic=150284.0

(όχι και τόσο μικρό, άρθρο που "καίει" ειναι)


Και μεταφράζω το σχετικό άρθρο: (γιατί δεν έχω τι να κάνω :banghead: )

Τίτλος του άρθρου: Ο πόλεμος της παπαρούνας


Οι Αμερικανοί είναι βαθύτατα εμπλεκόμενοι στο Αφγανικό Ναρκο-Εμπόριο.
Αναρτήθηκε στις
24/11/2009 - 20:18

Ραδιοφωνικός σχολιασμός στη "Μαύρη Ατζέντα" από τον Γκλεν Φορντ


http://www.blackagendareport.com/?q=con ... drug-trade

ΟΙ ΗΠΑ εστησαν το σκηνικό για τον πόλεμο Αφγανών Πακιστανών προ 8ετίας, όταν έδωσαν δικαιώματα ναρκο-εμπορίου στους βαρώνους που πληρώνει η Ουάσιγκτον. Τώρα, οι Αμερικανοί, ενεργώντας ως αφεντικά των αφεντικών, έφτιαξαν "λίστες θανάτου" των...αντιπάλων "Ταλιμπαν" βαρώνων.

"Είναι μια γκανγκστερική ενασχόληση στην οποία οι Αμερικανο-σύμμαχοι έμποροι ναρκωτικων, τίθενται επικεφαλής της αστυνομίας και των συνοριακών περιπόλων".

"Οι Αμερικανο-σύμμαχοι έμποροι ναρκωτικών τίθενται επικεφαλής της αστυνομίας και των συνοριακών περιπόλων, ενώ οι αντίπαλοι-ανταγωνιστές τους, μπαίνουν σε λιστες θανάτου των Αμερικανών".

Αν ψάχνετε για τον αρχιβαρώνο στο εμπόριο ηρωίνης του Αφγανιστάν, αυτός είναι είναι οι ΗΠΑ. Η αμερικανική αποστολή κατάντησε να είναι μια μαφιόζικου τύπου συμφωνία, που δηλητηριάζει κάθε στρατιωτική και πολιτική συμμαχία των ΗΠΑ και της κυβέρνησης-μαριονέτας τους, στην Καμπούλ.
Είναι μια γκανγκστερική ενασχόληση στην οποία οι Αμερικανο-σύμμαχοι έμποροι ναρκωτικων, τίθενται επικεφαλής της αστυνομίας και των συνοριακών περιπόλων, ενώ οι ανταγωνιστές τους μπαίνουν σε αμερικανικές λίστες θανάτου ή αιχμαλωσίας. Το αποτέλεσμα είναι, να έχει μετατραπεί το Αφγανιστάν σε φυτεία οπίου που προμηθεύει το 90% της διακινούμενης ηρωίνης στον κόσμο.

Ενα άρθρο στο τρέχον τεύχος του περιοδικού Harper’s, εξερευνεί τις εσωτερικές διεργασίες της Αμερικανικής κατοχής που διέπεται από ναρκωτικά, η σχεδόν παντελής εξάρτηση σε συμμαχίες που έγιναν με παίχτες του εμπορίου ηρωίνης. Η ιστορία επικεντρώνεται στην πόλη Spin Boldak, στα νοτιοανατολικά συνορα με το Πακιστάν, που είναι δίοδος στις φυτείες οπίου των επαρχιών Kandahar και Helmand. Ο Αφγανός αρχιβαρώνος είναι και ο διευθυντής της συνοριακής περιπόλου, και η τοπική εθνοφρουρά. Ο συγγραφέας είναι ένας "μυστικός" δημοσιογράφος των ΗΠΑ που έπιασε φιλίες με στενούς συνεργάτες του βαρώνου και συναντήθηκε με τους αμερικανούς και καναδούς αξιωμαατικούς που συνεργάζονται με τον έμπορο ναρκωτικών, επί καθημερινής βάσης.
Η συμμαχια σχηματίστηκε από αμερικανικές δυνάμεις, στη διάρκεια της εισβολής των ΗΠΑ στο Αφγανιστάν το 2001, και άντεξε/αναπτύχθηκε από τότε. Ο βαρώνος και άλλοι σαν αυτόν σ'όλη τη χώρα, όχι μόνο απαλλάσσονται από σοβαρές αμερικανικές επεμβάσεις, αλλά έχει αποκτήσει και δύναμη με αμερικανικό χρήμα και όπλα, που εξασφαλίζουν την ναρκο-επιχείρησή του, εις βάρος των ανταγωνιστών του βαρώνων σε άλλες φυλές, εξαναγκάζοντας μερικούς απο αυτούς να συμμαχήσουν με τους Ταλιμπάν. Στην περιοχή του Αφγανιστάν που μιλάνε Pashtun, ο πόλεμος γίνεται κατά κανόνα μεταξύ στρατών που διοικούνται από εμπόρους ηρωίνης, κάποιοι από αυτούς, μαζί με τους Αμερικάνους, άλλοι με τους Ταλιμπάν. Οι Ταλιμπάν δείχνουν να παίρνουν το πάνω χέρι σ'αυτόν τον μαφιόζικο συμμοριτοπόλεμο, οι ρίζες του οποίου συνδέονται άμεσα με την πολιτική των ΗΠΑ.

"Είναι ένας πόλεμος, του οποίου οι μάχες προσδιορίζονται από το ναρκο-εμπόριο"

Είναι να απορεί κανείς λοιπόν που οι ΗΠΑ εξαπολύουν συχνά εναέριες επιθέσεις σε γαμήλια γλέντια αμάχων, αφανίζοντας μεγάλο μέρος των οικογενειών των νεονύμφων; Οι ναρκο-έμποροι συμμαχοι της Αμερικής, αφανίζουν αντιπαλες φυλές και σόγια, χρησιμοποιώντας την τεχνολογική δύναμη των Αμερικανών στις θανατηφόρες βεντέτες τους. Τώρα οι Αμερικανοί και οι Ευρωπαίοι συνέταιροί τους στην κατοχή του τόπου, έχουν εδραιώσει τους κανόνες των γκανγκστερικών πολέμων, με επίσημες λίστες θανάτου ή αιχμαλωσίας εμπόρων ναρκωτικών- λίστες που έφτιαξαν άλλοι βαρώνοι που συνεργάζονται με τις κατοχικές δυνάμεις.

Αυτός είναι ο "πόλεμος ανάγκης" που ο Πρόεδρος Ομπάμα αποκαλεί δικό του.
Είναι ένας πόλεμος, οι μάχες του οποίου καθορίζονται από το ναρκο-εμπόριο. Οι στρατηγοι΄του Ομπάμα ζητούν δεκάδες χιλιάδες νέους στρατιώτες, ελπίζοντας να μειώσουν την εξάρτησή τους από τις εθνοφρουρές και τι αστυνομικές δυνάμεις που ελέγχονται από Αμερικανο-συμμάχους εμπόρους ναρκωτικών. Αλλά φυσικά αυτό θα "σπρώξει" του Αφγανούς συνεταίρους της Αμερικής (στο ναρκο-εμπόριο), στην μεριά των Ταλιμπάν που θα κάνουν καλύτερη συμφωνία. Μετά οι στρατηγοί θα πουν ότι χρειάζονται κι άλλο στρατό.
Οι Αμερικάνοι δημιούργησαν αυτήν την ναρκο-κόλαση, και η κατοχή του είναι τώρα καταδικασμένη από αυτήν. Δυστυχώς, σ'αυτή την ιστορία, καταδίκασαν και εκατομμύρια Αφγανών.

Για το Black Agenda Radio, είμαι ο Glen Ford.

Στο διαδίκτυο, πάτε στο: http://www.BlackAgendaReport.com.

Mήπως δεν σας κάνει το prisonplanet? Παρτε τα κι απ'το CBS NEWS εδώ http://www.cbsnews.com/stories/2008/06/ ... 0600.shtml

Δεν τα λέω εγώ, ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΤΑ ΛΕΝΕ!

Για τα φέρετρα που επιστρέφουν σωρηδόν πίσω στις ΗΠΑ με παληκαράκια που στέλνουν τα καθάρματα να σκοτωθούν γι'αυτόν τον πόλεμο "υπέρ της δικαιοσύνης και της ελευθερίας" μη χέσω, τραβάτε στο drudge report (το σάιτ των σάιτς παγκοσμίως) εδώ http://news.yahoo.com/s/ap/20100923/ap_ ... nistan_120 να πάρετε μια μικρή γεύση.

Και τώρα η ερώτηση κρίσεως:

Τις πταίει εδώ παιδιά; Το ισλάμ;

ΓΙΑ ΤΟ 90% ΤΗΣ ΗΡΩΙΝΗΣ ΠΟΥ ΔΙΟΧΕΤΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ, ΚΑΙ ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΑΝΕ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΣ Η ΑΠΟΒΛΑΚΩΝΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΝΕΟΛΑΙΕΣ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, ΣΤΟ ΙΣΛΑΜ ΘΑ ΚΑΤΑΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΕΥΘΥΝΕΣ;


Ας είμαστε σοβαροί παρακαλώ...

Όταν λέω ότι άλλοι λυμαίνονται ΟΛΟ τον πλανήτη αυτή τη στιγμή και από άλλους κινδυνεύουμε άπαντες ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΜΜΕΣΑ όπως νομίζει ο Θέμης, ξέρω πολύ καλά τι λέω και θαρρώ ότι σας έδωσα ικανά τεκμήρια για να στηρίξω τους ισχυρισμούς μου.

Ευχαριστώ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Dhmellhn » Παρ 24 Σεπ 2010, 01:06

Ο αφέντης-μονάρχης που χαλιναγωγεί το άβουλο πλήθος με την ισλαμική "θρησκεία" ώστε να τους ελέγχει, αυτό ακριβώς κάνει. Τους κρατά στη μιζέρια ποτίζοντάς τους το ισλαμικό όπιο, ενώ εκείνος είναι μέσα στη διαφθορά και ζει στη χλιδή. Το ίδιο ακριβώς που έκαναν οι παπικοί τον Μεσαίωνα.

Από τη στιγμή που δέχονται λοιπόν αυτήν την ιδιόρρυθμη μεσαιωνική καταπίεση, τότε ναι είναι ανάξιοι λόγου και κατώτεροι. :cool:

Όσο για την Λιβύη είχαν δραστηριοποιηθεί πλήθος ξένων τεχνικών εταιρειών. Σε μία από αυτές εργαζόταν ένας αδελφός του Παππού μου. Από που νομίζεις πήραν την τεχνογνωσία;

Βίκυ, εννοώ το ιδεολογικό ισλαμικό όπιο, για τον λόγο αυτό το αναφέρω και πιο πάνω. Αλλά επειδή το άνοιξες να συμπληρώσω ότι όλα σχεδόν τα λαθρο-αφγανοπακιστάνια που μας κουβαλάνε, έχουν κρυμμένες ποσότητες οπίου πάνω τους. Γνωρίζουν ότι εκεί είναι άφθονο και πάμφθηνο, σε αντίθεση με εδώ που κοστίζει πανάκριβα. :cool:
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 24 Σεπ 2010, 01:10

Για το Σοφιανόπουλο υπάρχει πολύ υλικό εδώ σε αυτό το κανάλι για όποιον ενδιαφέρεται.

http://www.youtube.com/user/athriskos

Πιθανότατα να το έχεις εντοπίσει.
Πάντως λέει πράγματα που δεν τα έχει πει κανείς.

Υπάρχουν και βίντεο για τα πετρέλαια Ζακύνθου
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 24 Σεπ 2010, 01:13

Ρε Δημήτρη, πραγματικά δεν κατάλαβες ή κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις;

Αν δεν διαβασες το άρθρο, σε παρακαλώ δηλαδή να το διαβάσεις. Αν όχι για τίποτ'άλλο, για τον κόπο μου στο φινάλε.

Ποιοι αγόρι μου εμπορεύονται το 90 ή 93% κατά την CBS, της ηρωινης που διακινείται πα-γκο-σμιως; Τα αφγανάκια που κουβαλάνε μικροποσότητες;
Ποιοι σκοτώνουν (κυριολεκτικά και μεταφορικά) τα παιδιά όλου του πλανητη; (το όπιο είναι ένας απ'τους πολλούς τρόπους) τα αφγανάκια;

Καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην ήσουν γνώστης, αφού κανένα μα κανενα ρημαδιασμένο Μεσο Μαζικής Αποβλάκωσης δεν εχει βγάλει άχνα γι'αυτό, μη θίξει τον Ομπάμα. Όμως το είδες... Κι ακόμα μιλάμε για το ποιος θέλει/επιδιώκει/πασχίζει να μας αφανίζει μεθοδευμένα και εσκεμμένα απ'το χάρτη; Τι πρέπει να δεις για να συνειδητοποιήσεις την έκταση αυτής της γάγγραινας τελικά;
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 24 Σεπ 2010, 01:17

doctormarkon έγραψε:Για το Σοφιανόπουλο υπάρχει πολύ υλικό εδώ σε αυτό το κανάλι για όποιον ενδιαφέρεται.

http://www.youtube.com/user/athriskos

Πιθανότατα να το έχεις εντοπίσει.
Πάντως λέει πράγματα που δεν τα έχει πει κανείς.

Υπάρχουν και βίντεο για τα πετρέλαια Ζακύνθου

Εχουμε κι εμείς κάτι για τον Σωτήρη..
http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic.php?f=61&t=4599
Υπήρξα κάποτε στη δούλεψη του, άλλωστε... :worship:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Nightrider
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Κυρ 22 Απρ 2007, 15:43
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Nightrider » Παρ 24 Σεπ 2010, 02:48

ArELa έγραψε:
Nightrider έγραψε:Εσύ όμως αφήνεις αυτούς (τους λαθρομετανάστες) να παρασύρουν και να καταλύσουν τα πάντα
Αυτο δε μας είπες από ποια αποστροφή του λόγου μου το αντελήφθης. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μου υπεδείκνυες το ποστ μου που σου'δωσε τέτοια...εντύπωση.
ArELa έγραψε: ΓΙ'ΑΥΤΗΝ (την παγκοσμιοποίηση) μιλάω διαρκώς, ΑΥΤΗΝ πολεμάω και θα συνεχίσω να πολεμάω ΠΡΩΤΙΣΤΑ αυτήν, αντι να τα βάζω (όπως ΑΥΤΗ επιδιώκει) με ανθρώπους-συνανθρώπους, οποιασδήποτε κουλτούρας, εθνότητας, φυλής, θρησκείας, ιδεολογίας. Δε θες να δεχτείς ότι το είπα; Δικό σου πρόβλημα τελικά, όχι δικό μου. :cool:


Αυτή η φράση δική σου δεν είναι;
Τι μας λες λοιπόν σε αυτή, ότι πολεμάς πρωτίστως την παγκοσμιοποίηση αντί να τα βάζεις με ανθρώπους-συνανθρώπους, οποιασδήποτε κουλτούρας κλπ. κλπ. κλπ.

Από αυτό λοιπόν και από άλλες τοποθετήσεις σου εγώ καταλαβαίνω πως για εσένα ο "εχθρός" είναι η παγκοσμιοποίηση (βλέπε Ιλουμινάτοι) και δεν έχεις πρόθεση να τα βάλεις με ανθρώπους-συνανθρώπους διαφόρων φυλών εθνοτήτων κλπ.

Αν με αυτή την περιγραφή δεν εννοείς (και) τους λαθρομετανάστες τότε να ανακαλέσω!
Η λέξη "χριστιανισμός" περιέχει κάποια παρεξήγηση γιατί ουσιαστικά υπήρχε μόνο ένας χριστιανός, αλλά κι εκείνος πέθανε πάνω στο σταυρό. -Νίτσε-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 24 Σεπ 2010, 09:50

Αυτή η φράση δική σου δεν είναι;
Τι μας λες λοιπόν σε αυτή, ότι πολεμάς πρωτίστως την παγκοσμιοποίηση αντί να τα βάζεις με ανθρώπους-συνανθρώπους, οποιασδήποτε κουλτούρας κλπ. κλπ. κλπ.
Ακριβώς αυτό λέω. Κι αφού σου πω να τσεκάρεις λίγο τις δυνατότητές σου στο συντακτικό και τη σημειολογία της ελληνικής γλώσσας ( διότι δεν διατυπωσα πουθενά ότι..." αφήνω/δέχομαι αυτούς (τους λαθρομετανάστες) να παρασύρουν και να καταλύσουν τα πάντα" που μου αποδίδεις) θα σε καλέσω να καρατσεκάρεις και νοήματα -διδάγματα ηθικής και ανθρωπισμού, όχι απ'το ΚΚΕ αλλά απ'την αρχαία Ελλάδα. Είμαι περήφανη γι'αυτό που έγραψα, εμμένω σταθερα σ'αυτό που είναι αρχή μου, και τη μομφή στην επιστρέφω.
Από αυτό λοιπόν και από άλλες τοποθετήσεις σου εγώ καταλαβαίνω πως για εσένα ο "εχθρός" είναι η παγκοσμιοποίηση (βλέπε Ιλουμινάτοι) και δεν έχεις πρόθεση να τα βάλεις με ανθρώπους-συνανθρώπους διαφόρων φυλών εθνοτήτων κλπ.
Εκατοντάδες φορές είπα ότι ειναι και ανέφικτο (σενάριο τρελής φαντασίας) αλλά μου είναι και αποκρουστικό να μαζέψω όλους τους αλλοεθνείς σε ένα σημείο και να τους ρίξω μια πυρηνική βόμβα ας πούμε (που θα εξολόθρευε μάλιστα και παιδιά και αμάχους) όπως πιθανώς θα ήθελες εσύ να κάνεις, είναι και λάθος στόχευση. Το ότι εσύ αδυνατείς να καταλάβεις ότι είναι άλλοι οι πρωταρχικοί και κύριοι αίτιοι γι'αυτή την κατάσταση, και σε αυτούς (λογικότατα και σωστότατα) εστιάζω, δεν είναι πρόβλημα δικό μου, αλλά μάλλον δικό σου.

Το να χτυπάς συμπτώματα και αποτελέσματα ενός νοσήματος που αποδυναμώνει το σώμα σου, δεν είναι θεραπεία ή πανάκεια. Είναι βλακεία, γιατί θα εμφανιστούν κι άλλα συμπτώματα/αποτελέσματα που θα το ταλαιπωρήσουν και θα το αποδυναμώσουν επιπρόσθετα. Εγώ προτείνω ψυχραιμία, ευθυκρισία και στόχευση στον σωστό στόχο. Τον παγκοσμιοποιητικό καρκίνωμα που προκαλεί το νόσημα , (και όχι μόνο με τους μετανάστες που ώθησε στα λιμέρια μας, αλλά και με την πτώση των συνόρων τον αφανισμό της εθνικής μας κυριαρχίας, πράγματα που όλοι εσείς οι θυμωμένοι πατριώτες κάνετε γαργάρα... Κι έτσι μ'αυτές τις μαλακίες, -ήτοι: άναρθρες κραυγές, βία προς μεμονωμένα άτομα) στην πράξη (άσε τα λόγια) ΑΦΗΝΕΤΕ αυτόν τον καρκίνο που λέγεται παγκοσμιοποίηση, νέα τάξη, ιλουμινάτοι ή όπως αλλιώς θέλετε να τους πείτε, να θεριεύει, να επεκτείνεται και προχωράει στο θάνατο των εθνικών ταυτοτήτων παντού ΚΑΙ στην Ελλάδα. Αν δεν εξαλειφθεί αυτό το καρκίνωμα, δεν πα να βγάζετε κορώνες εθνικής ευθιξίας; Ο επιθετικότατος καρκίνος της παγκοσμιοποίησης θα'χει κάνει τη δουλειά του, κι εσείς θα'χετε ήδη πεθάνει και δε θα το'χετε πάρει χαμπάρι, φωνάζοντας ακόμα για έναν από τους όγκους που σας προκάλεσε , και λέγεται μεταναστευτικό. Η αφαίρεση ενός όγκου δεν θεραπεύει την κατάσταση. Και ο τρόπος που επιδιώκετε την αφαίρεση αυτή, είναι και ανάξιος και βλακώδης και αναποτελεσματικός. Θέλει ριζική εξάλειψη όλων των όγκων για να επιζήσεις. Και οι όγκοι είναι πολλοί, όχι μόνο το μεταναστευτικό. Δεν φταίω εγώ αν κάποιοι δε μπορείτε/θέλετε να το κατανοήσετε/δείτε κατάματα αυτό. Φταίει μάλλον η υποδούλωσή σας σ'ένα σύστημα, που σας έκανε τόσο ηττοπαθείς ώστε μην τολμάτε να το πολεμήσετε κατά μέτωπο, και προτιμάτε την ευκολότερη αλλά ΜΗ λύση, του μίσους στον απέναντί σας, επειδή δεν σας μοιάζει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
doctormarkon
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 15807
Εγγραφή: Πέμ 11 Μαρ 2010, 20:05
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 342 φορές
Έλαβε Likes: 449 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από doctormarkon » Παρ 24 Σεπ 2010, 10:55

Οι μετανάστες και τα γκέτο χρησιμοποιούνται και σαν μηχανισμός προπαγάνδας. Κατι σαν αποδιοπομπαίοι τράγοι για να αποπροσανατολίζουν τον κόσμο από τον πραγματικό εχθρό και να στρέφονται εναντίον τους. Αυτοί που δημιουργούν το πρόβλημα αυτοί εμφανίζονται και σαν σωτήρες.

Ας κάνω μία ερώτηση: Τι θα κάνατε αν έστελναν εσάς ή το παιδί σας σαν στρατό κατοχής στο Αφγανιστάν ή με το ΝΑΤΟ για να επιτεθείτε σε μια άλλη χώρα ή έστω επικουρικά να βοηθήσετε στην ισοπέδωση μιας χώρας ή στην εξαθλίωση ενός λαού. Θα αντιδρούσατε ακόμα και με τον κίνδυνο διώξης? Τώρα είναι το Ιραν στο στοχαστρο. Αυτή η χώρα δεν στέλνει μετανάστες εξω. Το καθεστώς είναι ότι είναι αλλά αυτό αφορά αυτούς και μόνο αυτούς. Όπως και για το αν ο Καντάφι είναι καλός ή κακός αφορά τους Λίβυους και μόνο αυτούς. Το ίδιο συνέβη και με τον Σαντάμ. Το Ιράκ είχε καλό επίπεδο ανάπτυξης και το αν ήταν ο Σαντάμ καλός ή κακός αφορούσε τους Ιρακινούς και μόνο αυτούς. Από αυτές τις χώρες ακόμα και από το Αφγανιστάν κάποτε δεν έφευγε κόσμος και μέχρι πρότινος το πρόβλημα ήταν οι Αλβανοί που είναι όμορη χώρα. Οι αραβες και οι αφροασιάτες ήρθαν μετά τους βομβαρδισμούς, την ισοπέδωση, και την εξαθλίωση. Όποιος συναινεί έστω και λίγο σε όλο αυτό το αίσχος ας κάνει την αυτοκριτική του πριν ξεσπάσει το μίσος του σε όλους αυτούς.

Σίγουρα υπάρχει προβλημα και κανείς δεν ισχυρίζεται το αντίθετο. Το πρόβλημα εντάθηκε παντού μετά την 11η Σεπτέμβρη 2001 όταν χτύπαγαν τα τύμπανα πολέμου και όλοι αγανακτισμένοι ήθελαν τα συνταχθούν στο πλευρό των ΗΠΑ για την .........πάταξη της τρομοκρατίας :jerk: :jerk: :jerk:
Για να πατάξουν την τρομοκρατία εξαφάνιζαν λαούς και ισοπέδωναν χώρες Το Αφγανιστάν και μετά το Ιρακ. Και μετά παραπονιούνται για τους μετανάστες.

Όταν έλεγα τότε για τον εγκληματία Μπούς, όταν πήγαινα στις πορείες με έλεγαν γραφική και να μην ασχολούμαι με πράγματα που δεν με αφορούν.

Ότι οι τρομοκράτες πρέπει να τιμωρηθούν και οι χώρες τους να ισοπεδωθούν για να μάθουν. Το τι άκουσα τότε δεν περιγράφεται και μαζί και όλοι οι "ανθρωπιστες αριστεροί" που τάχα υποστηρίζαμε τρομοκράτες. Οι συνέπειες όλων αυτών είναι οι μετανάστες και μοιραία λόγω γεωγραφικής θέσης πλήτεται η Ελλάδα.

Όσο ήταν στις χώρες τους τι μας ένοιαζε αν οι γυναίκες φοράνε μπούργκα? Όταν ο Σαντάμ ήταν στο πλευρό των ΗΠΑ στον πόλεμο με το Ιράν ήταν καλός, Οι Ταλιμπάν κάποτε ήταν στο πλευρό των ΗΠΑ και σύμμαχοι και τότε η λέξη μπούργκα ήταν άγνωστη. Τι είναι και τι δεν είναι αφορά αυτούς. Αλλά όταν το ΝΑΤΟ παρίστανε το Σωτήρα όλοι συναινούσαν.
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι σας πίνουν το αίμα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 24 Σεπ 2010, 11:34

Εγώ έκατσα χθες το βράδυ και μετέφρασα (λες κι είχα όρεξη) ένα σαφέστατο άρθρο που καταδεικνύει όλη την πουστιά των ηνωμένων φασιστικών, στη Μ. Ανατολή. (όποιος ενδιαφέρεται, κλικ στην προηγούμενη σελίδα).

Πολύ φοβάμαι ότι και να διαβάστηκε, δε σηκώθηκε ούτε φρύδι, ούτε έτυχε αυτή η πληροφορία της επεξεργασίας που της έπρεπε (πληροφορία ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΔΩ μη θίξουμε τον Ομπάμα) γιατί μόνο σε ένα σημείο εστιάζουμε μυωπικά κι αλλοίθωρα εδώ πέρα.

Καταστηλιτεύουμε το Ισλαμ λες και αυτό μπήκε στα σπίτια μας, στο σώμα μας, στη ζωή μας και μας αλλάζει τον αδόξαστο! Λες κι εξαιτίας του εξαθλιωνόμαστε κάθε μέρα και περισσότερο. Δε μου γουστάρει το ισλάμ, όπως δε μου γουστάρει τίποτα που επιδιώκει να με μετατρέψει από άνθρωπο, σε ζώο. Αυτοί που το επιδιώκουν όμως άμεσα και πρακτικά σ'εμένα, δεν είναι οι ισλαμιστές, αλλά οι κύριοι που...τι...σύμπτωσις... επίσης καταστηλιτεύουν το ισλάμ! Από αυτούς το καταλαβαίνω. Η προπαγάνδα είναι τέτοια, για να τους δίνει το πρόσχημα και το δικαίωμα να μπαίνουν στη Μ.Ανατολή, να κάνουν εθνοκαθάρσεις, να εκμεταλλεύονται τον πλούτο, και να στηρίζουν/ενισχύουν την ύπαρξη του Εβραίου εκεί πέρα. Το να χτυπιόμαστε εμείς για το ισλάμ, και ταυτόχρονα να αντιδρούμε λες κι αποδεχόμαστε στωικά-κι ανήμπορα (για να μην πω παραβλέπουμε) τα τεράστια και παγκόσμιας εμβέλειας εγκλήματα των άλλων, όχι, δεν το καταλαβαίνω.


Σ'αυτούς που ΚΑΝΟΥΝ πως δεν καταλαβαίνουν εμένα, τους αφιερώνω κυριως τα σημειωμένα σε bold εδώ http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 80#p118580 που μόλις ανέβασα.

Με τις υγείες τους. :beer:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Dhmellhn » Παρ 24 Σεπ 2010, 13:59

Βίκυ, τα ξέρω όλα αυτά που παραθέτεις, όπως και για το καρτέλ της Κοκαϊνης του Μεντεγίν στην Κολομβία.

Εσύ το γνωρίζεις το παρακάτω; Τέτοιες ιστορίες είναι αμέτρητες στα αστυνομικά δελτία. Το ναρκωτικό έχει μπει μέσα στα σπίτια μας μέσωι των λάθρο, είτε το πιστεύεις είτε όχι. Αφροασιάτες διακινητές πορνιδίων και ναρκωτικών έχουν κατακλύσει την αθηναϊκή πολυπολιτισμική χαβούζα. Αυτή είναι η πραγματικότης.

5 Αφγανοί και 1 Ιρακινός... πωλούσαν ηρωίνη στην Πάτρα
Τρ 21 Σεπτεμβρίου 2010, 15:48

Σε σχεδόν καθημερινή βάση οι συλλήψεις αλλοδαπών εμπόρων ναρκωτικών. Χθες το απόγευμα άνδρες της δίωξης ναρκωτικών της Ασφάλειας Πάτρας συνέλαβαν πέντε Αφγανούς και έναν Ιρανό καθώς στην κατοχή τους, αλλά και μέσα στα σπίτια τους εντοπίστηκαν φακελάκια ηρωίνης, συνολικού βάρους 31,5 γραμμαρίων, το χρηματικό ποσό των 2580 ευρώ και τρία κινητά τηλέφωνα. Σύμφωνα με την αστυνομία, οι αλλοδαποί πουλούσαν τα ναρκωτικά σε τοξικομανείς της Πάτρας. Η έρευνα των αστυνομικών έγιναν σε σπίτια των οδών Κύπρου και Θερμοπυλών.

Ή αυτό:

Πωλούν ηρωίνη... στις γραμμές του τρένου!
ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΝ ΔΥΟ ΤΟΞΙΚΟΜΑΝΕΙΣ
Τετ. 15 Σεπτεμβρίου 2010, 09:02

το σημείο που προχθές βρήκαν τραγικό θάνατο δύο τοξικομανείς, ένας 59χρονος και ένας 27χρονος, στην οδό Αθηνών της Πάτρας, απέναντι από το γήπεδο της Παναχαϊκής, όταν παρασύρθηκαν από τρένο, η Αστυνομία συνέλαβε χθες το απόγευμα και έναν 35χρονο ο οποίος αγόραζε ηρωίνη από έναν 28χρονο Αφγανό! Φαίνεται πως το "αλισβερίσι" των ναρκωτικών στο συγκεκριμένο σημείο (κοντά στις σιδηροδρομικές γραμμές) είναι καθημερινό! Αλλωστε γι αυτό τον λόγο βρίσκονταν εκεί και οι δύο άτυχοι άνδρες που σκοτώθηκαν το πρωί της Δευτέρας.

http://www.dete.gr/

Ή το παρακάτω:

Λαθρομετανάστες πωλούν τον θάνατο στο κέντρο της Αθήνας

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

Μπήκαμε στο άνδρο της εμπορίας ναρκωτικών στο κέντρο της Αθήνας. Έγχρωμοι και Αλβανοί λαθρομετανάστες, από αυτούς που η κυβέρνηση Παπανδρέου θέλει να κάνει «Έλληνες», πωλούν ναρκωτικά στο κέντρο της Αθήνας, κάτω από την μύτη της αδιάφορης και ανίκανης Αστυνομίας του Χρυσοχοΐδη.

Οι διεθνιστές του ΠΑΣΟΚ θέλουν να δώσουν «ιθαγένεια» σε αυτούς που κακοποιούν τον ελληνικό κορμό και σπέρνουν τον θάνατο στη νεολαία μας. Δυο δρασκελιές από το Αστυνομικό Τμήμα Ομονοίας, ο «ΕΚ» έγινε μάρτυς και κατέγραψε ένα απίστευτο αλισβερίσι ναρκωτικών που για πρώτη φορά έρχεται στο φως της δημοσιότητας με τον τρόπο που το αποκαλύπτουμε.

των Γιάννη Μάντζα και Γιάννη Βασιλακόπουλου

Ο υπουργός δήθεν Προστασίας του Πολίτη πρέπει να απαντήσει αφού θα έχει στα χέρια του όλο το οπτικοακουστικό υλικό που έχουμε στη διάθεσή μας, αν η αστυνομία του είναι ανίκανη να διαχειριστεί μια τέτοια πραγματικότητα, ή απλώς κάνει τα στραβά μάτια.

Ομόνοια, ώρα μια το μεσημέρι. Ώρα αιχμής. Κόσμος ανεβοκατεβαίνει με τέτοια ταχύτητα που μόνο ένα έμπειρο και διεισδυτικό μάτι θα μπορούσε να παρατηρήσει τον νέγρο διακινητή από την Νιγηρία που ελάχιστα μέτρα μακριά από το Α.Τ. Ομονοίας διακινεί τον λευκό θάνατο με χιλιάδες ευφάνταστους τρόπους που ο φακός του «ΕΚ» κατέγραψε και αποκαλύπτει. Δύο εξαρτημένοι νεαροί τον πλησιάζουν και ρωτούν με αγωνία αν έχει «απάνω του» κάτι ικανό να τους εξυπηρετήσει την εξάρτηση. Και επειδή η κόκα και το χασίς έχουν την ιδιότητα να μπορούν να κρυφτούν παντού ο Νιγηριανός δολοφόνος παρασύρει τους «πελάτες του» σε ένα στενό στην οδό Μενάνδρου όπου και βγάζει-όσο κι αν φαίνεται απίστευτο-την κόκα από το στόμα του! (1) Όλα αυτά η αστυνομία τα βλέπει, καθώς γίνονται μπροστά στα μάτια της.

Ο εν λόγω Νιγηριανός τον οποίο προφανώς ο Ραγκούσης θέλει να κάνει Έλληνα, παίρνει κάτι από το υστέρημα των εξαρτημένων κι αφού με χαρακτηριστική κίνηση τους προτρέπει να μην μιλήσουν, απομακρύνεται με κατεύθυνση έναν προφανώς συμπατριώτη του κοντά στις σκάλες του υπογείου της Ομόνοιας ο οποίος κάνει την ίδια δουλειά με αυτόν αλλά έχει για καμουφλάζ την διανομή φυλλαδίων-μεροκάματο το οποίο μπορεί να στερεί από έναν φτωχό Έλληνα φοιτητή-λίγα μέτρα πιο κάτω κι ενώ δύο αστυνομικοί περνούν στρέφοντας τα πρόσωπα τους προς την άλλη κατεύθυνση στην οδό Πανεπιστημίου – μάλλον γιατί δεν θέλουν να δουν το αλισβερίσι-ένας εξ Αλβανίας αυτή την φορά λαθρομετανάστης, πλησιάζει τα υποψήφια θύματα του λευκού θανάτου (2) και διαλαλεί την «πραμάτεια του» με τα «ποιοτικά χαρακτηριστικά» (3) : Αυτός πωλούσε ηρωίνη από την Προύσα της Τουρκίας που έλεγε τάχα πως είναι η καλύτερη της αγοράς.

Δηλαδή, ο Αλβανός «φιλοξενούμενος» μας αποκάλυψε πως δεν κακοποιεί μόνον ο ίδιος τον εθνικό ιστό και το σώμα της κοινωνίας μας, αλλά και το γεγονός ότι η Τουρκία, που θέλει να επαίρεται ως υποψήφια χώρα της Ε.Ε., το μόνο που έχει να υπερηφανεύεται για αυτό είναι «η καλύτερη ηριωίνη της αγοράς». Αυτό που έχει σημασία είναι να ξυπνήσει η ΕΛ.ΑΣ., αυτή που δεινοπαθεί από τις κομματικές εμμονές του Χρυσοχοΐδη, του Βούγια και δεκάδων ακόμα επιφανών πασόκων και να αρχίσει να συλλαμβάνει τους κακοποιούς λαθρομετανάστες που σπέρνουν τον λευκό θάνατο με την ίδια ευκολία που συλλαμβάνουν τους Έλληνες πατριώτες για δήθεν ακραία συμπεριφορά.

Δεν έχει σημασία αν ο Αλβανός και ο Νιγηριανός που έβγαζαν από το στόμα τους συσκευασμένη κοκκαΐνη και ηρωίνη μπροστά στο φακό του «ΕΚ», «έχουν πολλά ή λίγα χρόνια στην Ελλάδα». Κατά τον κύριο Παπανδρέου και την κυβέρνησή του, αυτοί πληρούν τα κριτήρια για να γίνουν Έλληνες από τον Ραγκούση.

Μπροστά στα μάτια μας!

Όμως οφείλουμε να ενημερώσουμε τον Χρυσοχοΐδη, τον Παπανδρέου, τον Βούγια, τον Ραγκούση, αλλά και τον αρχηγό της απονευρωμένης αστυνομίας, Λευτέρη Οικονόμου, πως όσα χρόνια και να έχει αυτός ο Αλβανός στην Ελλάδα, την ίδια δουλειά έκανε πάντα όπως εκατοντάδες συμπατριώτες του. Πουλούσε ναρκωτικά, σκορπούσε λευκό θάνατο (4) κι αν δεν γίνει κάτι για να μαζευτούν όλα αυτά, οι κύριοι που αναφέραμε πιο πάνω θα είναι συνένοχοι ενός μαζικού και από βορράν προερχόμενου εγκλήματος κατά της ελληνικής νεολαίας. Όλοι αυτοί από τον πρωθυπουργό μέχρι τον υπουργό Προστασίας του Πολίτη, θα πρέπει να σταθούν απολογούμενοι μπροστά στην ελληνική κοινωνία.

Η σημερινή αποκάλυψη του «ΕΚ» έχει ως στόχο να αφυπνίσει την ελληνική πολιτική ηγεσία ή να αποκαλύψει είτε την αδιαφορία της είτε σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση την ανικανότητά της να διαχειριστεί το χοντρό αυτό πρόβλημα. Περιμένουμε αντιδράσεις ή αλλιώς… συγνώμη, κύριε Χρυσοχοΐδη που σας ξυπνήσαμε!

http://antistasi.org/
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 24 Σεπ 2010, 14:14

Αν τα ήξερες αυτά που παρέθεσα, δεν το'δειξες.
Δεν είχα ιδέα ότι τα ήξερες, γιατί δεν άκουσα ούτε ένα κανάλι ή ραδ. σταθμό να τα αναφέρει, ούτε καν ελληνικό μπλογκ. Ούτε κι εσένα να λες τίποτα γι'αυτό. Το θεωρείς ασήμαντο; ΜΑ ΕΚΕΙ είναι όλη η ουσία. Η Αμερική σε μια μαφιόζικη κατοχική συνεργασία με βαρώνους, διακινεί αυτή τη στιγμή το 93% παγκοσμίως. Κι εσύ μου λες για τον έναν και τον άλλον...

Όσο για τα υπόλοιπα που παραθέτεις...

Δεν τίθεται θέμα να μην το πιστεύω.
Το πιστεύω και το παραπιστεύω.

Μόνο που η εισβολή του ναρκωτικού δεν άρχισε ταυτόχρονα με την εισβολή των μεταναστών, απλά επιδεινώθηκε με αυτήν.

Εγώ συμφωνώ με τα παραπάνω. Εσύ επιμερίζεις το ζήτημα και το διασπάς σε κομματάκια, εστιάζοντας σε συγκεκριμένα σημεία ή εθνότητες. Για κάποιο λόγο αρνείσαι να εστιάσεις στους πραγματικούς υπεύθυνους για όλα αυτά...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από Dhmellhn » Παρ 24 Σεπ 2010, 19:09

Παρακολουθώ και ξενόγλωσσες ιστοσελίδες (αγγλικά). Απλώς βαριέμαι τις μεταφράσεις. Ξέρω επίσης ότι τα συγκεκριμένα συμφέροντα ήθελαν στην εξουσία τον Μπαμπά Μπους το 1988 και έκαναν βρώμικο πόλεμο στον Δουκάκη, ο οποίος έχασε τελικά εκείνες τις εκλογές. Το γιατί απεδείχθει το 1990-91. :cool:

Δεν γίνεται όμως να κλείσω τα μάτια μου μπροστά σε αυτό που συμβαίνει έξω από την πόρτα μου. Τα αφγανά ζουν με το όπιο. Είναι τρόπος ζωής για αυτούς. Δεν καλλιεργούν τίποτε άλλο. Υπάρχουν μαρτυρίες, ρεπορτάζ και σχετικά λινκ.

Το παρακάτω είναι ακόμη μία κραυγή αγωνίας από έναν γνωστό ηθοποιό:

Εικόνα

Uploaded with ImageShack.us

Σχόλιο lalei-kairia: Η ακόλουθη επιστολή δεν προέρχεται από κάποιον κακό "πατριώτη" και "εθνικιστή" αλλά από έναν γνωστό ηθοποιό, ο οποίος είχε την ατυχία να κατοική στο πεμπτοκοσμικό (και βάλε) πάλαι ποτέ αθηναϊκό κέντρο. Τα υπόλοιπα περιττεύουν.

Έως πότε η πλειοψηφία (πλην ελαχίστων αγωνιστών κατοίκων του κέντρου) θα υπομένουμε δίχως να αντιδράμε;


Προσέξτε διότι: ΤΟ ΣΙΩΠΕΙΝ ΕΣΤΙΝ ΣΥΝΑΙΝΕΙΝ

Φίλτατε Γιώργο Καραμίχο, δυστυχώς απ'ότι φαίνεται θα περιμένης πολύ.


«Έφυγα από την πλατεία Θεάτρου πριν από λίγους μήνες. Αναγκάστηκα να φύγω. Η ζωή είχε καταντήσει "μη ζωή". Η κακή μεταναστευτική πολιτική, η διεφθαρμένη αστυνομία κι ένας ψεύτης διαπλεκόμενος δήμαρχος κατέστρεψαν το ιστορικό κέντρο της πόλης.

Χθες πέρασα από τη γειτονιά μου την παλιά να πάρω κάποια πράγματα από το σφραγισμένο μου σπίτι.

Οι αστυνομικοί στη μια γωνιά της Μενάνδρου, και στην άλλη γωνιά οι μαύροι έμποροι των ναρκωτικών να με ρωτούν αν θέλω κόκα, μαύρο ή πρέζα.

Στην ερώτησή μου γιατί δεν τους πιάνουν, οι αστυνομικοί μου απάντησαν ότι δεν έχουν εντολή κι ότι ακόμη κι αν τους πιάσουν σε μία μέρα θα τους ξαναφήσουν.

Ευτυχώς το παζάρι που έκλεινε παρανόμως τη Μενάνδρου και τη Σαπφούς δεν υπήρχε εκεί. Μου είπαν ότι λόγω επερχόμενων εκλογών το απαγορεύουν. Το δια νόμου απαγορευμένο ούτως ή άλλως.

Η κάποτε πολύβουη Ευριπίδου, χάσκει σαν ξερή λίμνη με τα όρνια να γυροφέρνουν ποιος ξεχασμένος περαστικός θα είναι το επόμενο θύμα. Πάντα υπάρχει. Ένας τουρίστας, μια κοπέλα που ξεχάστηκε, μια κυρία που πάει στο ΙΚΑ της γειτονιάς. Θα βρεθεί μια τσάντα να κλαπεί ή ένα αυτοκίνητο να σπάσει.

Θυμός. Και αηδία.

Περιμένω. Κουράστηκα να φωνάζω. Κουράστηκα να νιώθω πολίτης β' κατηγορίας. Περιμένω. Να φύγει ο ψεύτης δήμαρχος. Να ξανανοίξω την πόρτα του σπιτιού μου.

Να ξαναγίνει η γειτονιά μου, γειτονιά. Με παιδιά στους δρόμους. Με μάτια χωρίς φόβο και απόγνωση.

Περιμένω για να ξαναγυρίσω. Και πολλοί ακόμη που αναγκαστήκαμε να γίνουμε πρόσφυγες στην ίδια μας την πόλη.

Περιμένουμε».

Με τιμή,

Γιώργος Καραμίχος

http://www.newsbeast.gr/
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: «Η Ευρώπη θα γίνει Αφρική»

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 24 Σεπ 2010, 19:30

Η ζωή μας ΣΙΓΟΥΡΑ έχει καταντήσει "μη ζωή" που λέει κι ο τύπος.


Ξέρεις πόσο γούσταρα να κοιμάμαι κατακαλόκαιρο με τα παραθύρια μου ορθάνοιχτα κι όχι καγκελωμένα λες κι είμαι φυλακισμένη; Να κυκλοφορώ άφοβα ως τις μικρές ώρες ΚΑΙ στην Ομόνοια και να νιώθω ασφαλής; Να ακούω ελληνικά στους δρόμους ρε παιδιά κι όχι της παναγιάς τα μάτια από γλώσσες! Το'χα αυτό στην Αφρική, δεν ήθελα και στην Ελλάδα...Να βλέπω συμπατριώτες μου ανέργους να πεινάνε... να λυγάνε...(μεταναστευτικό-φρικιαστικό)

Ξέρεις πόσο γούσταρα που μ'ένα μισθό γραμματέως κάλυπτα νοίκια, ρεύματα, νερά, τηλέφωνα, φαϊ, καλλυντικά-ντυσίματα ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΕΥΑΝ ΚΙΟΛΑΣ? Σήμερα δεν ξέρω αν, πότε και τι σύνταξη θα πάρω... (οικονομική κατάσταση για ανθρώπινη διαβίωση).

Ξέρεις πόσο πιο γευστική ήταν η ντομάτα που'τρωγα με τη φέτα την ορίτζιναλ κι όχι το "λευκό τυρί"; '


Ξέρεις ότι δεν ήξερα τι θα πει πονοκέφαλος τότε που δεν υπήρχε ο συχνότατος βομβαρδισμός των χημικών ψεκασμών και των μυριάδων ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων που μας "χτυπάνε" ανελέητα κι από παντού;


Ξέρεις πόσο πιο αθώα και απλά και ανέμελα έβλεπα τον κόσμο πριν προβάλλουν μία μία (σταδιακά, διαδοχικά και ανελέητα) στα μάτια μου οι εφιαλτικές τους πρακτικές, που δεν προλαβαίνω καν ν'αφομοιώσω κι όσο περισσοτερες αφομοιώνω, τόσο παθαίνω κατάθλιψη, σοκ, και νιώθω μια βαθύτατη οργή ταυτόχρονα;


Ξερεις ότι τότε ένιωθα άνθρωπος και τώρα αρχίζω να νιώθω ένα κομμάτι κρέας;

Ξέρεις τι οδυνηρή μαχαιριά είναι η απώλεια της εθνικής μου αξιοπρέπειας; Η φανερή και διαρκής προσπάθεια να αφανίσουν όσα συνδέονται με την ταυτότητά μου, την κληρονομιά μου, τη γλώσσα μου, την Ελλάδα μου;

Τα ξέρεις... Τα νιώθεις κι εσύ.


Λίγα απαρρίθμησα αλλά αρκετά.
Δεν θα πω τίποτε άλλο. Δε χρειάζεται.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτική-Γεωπολιτικά- Κοινωνικά Κινήματα”