Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Εικόνα Εικόνα
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Δημοσίευση από Isidora » Πέμ 04 Απρ 2019, 05:24



https://www.youtube.com/watch?v=dmRFNDRShrg


Δεν ξέρω τι αισθάνεστε εσείς, εγώ όμως έχω πάθει πλάκα... :shock:
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 880
Εγγραφή: Σάβ 05 Μάιος 2018, 22:28
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 440 φορές
Έλαβε Likes: 169 φορές

Re: Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Πέμ 04 Απρ 2019, 10:42

Isidora έγραψε:
Πέμ 04 Απρ 2019, 05:24


https://www.youtube.com/watch?v=dmRFNDRShrg


Δεν ξέρω τι αισθάνεστε εσείς, εγώ όμως έχω πάθει πλάκα... :shock:
Απίστευτο! Είναι λες και υπάρχει ανθρώπινος εγκέφαλος μέσα στον ελέφαντα. Η νοημοσύνη των ελεφάντων είναι συγκρίσιμη με αυτή των πρωτευόντων θηλαστικών. Οι επιδέξιες προβοσκίδες τους επιτρέπουν να τις χρησιμοποιούν ως εργαλεία για να σχεδιάζουν στο χαρτί. Η διάκριση, ωστόσο, έγκειται στο αν ο ελέφαντας ζωγραφίζει από μόνος του με την φαντασία του ή αν έχει εκπαιδευτεί να το κάνει.
https://www.mnn.com/earth-matters/anima ... ally-paint

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 04 Απρ 2019, 10:48

Οντως απίστευτο... :urock:


Αλλά δε μπορώ θα πω και το αστείο που βρήκα στο Πιντερεστ τις προαλλες...

Στέκεται ένας άντρας γυμνος μπροστά σ'έναν ελέφαντα
ο ελέφαντας κοιτάει το μόριό του και του λέει...

πολύ μικρό ρε φίλε... πώς μπορείς και αναπνέεις από εκεί? :lol:

(δε βρίσκω την εικόνα τώρα, αλλά ήταν πετυχημένο )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Δημοσίευση από Isidora » Παρ 05 Απρ 2019, 21:31

Τελικά φαίνεται ότι αυτό το κάτι... που συμβαίνει με την ενέργεια και το μαγνητικό πεδίο της γης που αλλάζει, δεν επηρεάζει μόνο ανθρώπους, επηρεάζει και τα ζώα και μάλιστα πολύ, γιατί πολλά απίστευτα συμβαίνουν...
Δείτε τώρα αυτό και πείτε μου αν δεν είναι απίστευτο...

Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 05 Απρ 2019, 21:52

Isidora έγραψε:
Παρ 05 Απρ 2019, 21:31
Τελικά φαίνεται ότι αυτό το κάτι... που συμβαίνει με την ενέργεια και το μαγνητικό πεδίο της γης που αλλάζει, δεν επηρεάζει μόνο ανθρώπους, επηρεάζει και τα ζώα και μάλιστα πολύ, γιατί πολλά απίστευτα συμβαίνουν...

ετσι ακριβώς ειναι :urock:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
georgeelvismichael_
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 880
Εγγραφή: Σάβ 05 Μάιος 2018, 22:28
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 440 φορές
Έλαβε Likes: 169 φορές

Re: Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Δημοσίευση από georgeelvismichael_ » Σάβ 06 Απρ 2019, 01:31

Είναι φανερό πλέον (όλα φανερώνουν) ότι έχουμε εισέλθει στη νέα Γη, τα εξημερωμένα άγρια ζώα και τα κατοικίδια των ανθρώπων θα ανελιχθούν, για τα κατοικίδια των ερπετοειδών και των εντομοειδών που τα έφεραν μαζί τους στη Γη ή τα δημιούργησαν γεννετικά στα πλαίσια των γεννετικών προγραμμάτων τους δεν γνωρίζω… Διότι όταν αντικρύζω ερπετά (κροκόδειλους, φίδια και δράκους του κομόντο) και έντομα όπως ακρίδες, κατσαρίδες και αράχνες το πρώτο πράγμα που διερωτάμαι είναι τι δουλειά έχουν αυτά τα ζώα των ερπετοειδών και των εντομοειδών πλανητών η ερπετοειδής και εντομοειδής πανίδα σε γήινο πλανήτη. Ασφαλώς και σε κατεκτημένο πλανήτη όπου διεξάγονται τουλάχιστον 22 διαφορετικά γεννετικά πειράματα των φυλών της Υπέρ Ομοσπονδίας όλα είναι δυνατά. Τι συχνότητες και τι ενεργειακές δονήσεις φέρουν επάνω τους αυτά τα πλάσματα για να ανελιχθούν ? Ταιριάζει η δόνηση τους με την συχνότητα της Γης που ανεβαίνει. Οι ερπετοειδείς δεν αντέχουν τις ανεβασμένες δονήσεις είναι σαν δηλητήριο γι αυτούς τα ζώα που τους μοιάζουν θα τις αντέξουν? Ένα είναι σίγουρο, για όλα θα λάβουμε απαντήσεις πολύ σύντομα. :rose:
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Δημοσίευση από OTTO » Σάβ 06 Απρ 2019, 01:32

Όσο καλές προθέσεις και να έχει το ζωντανό, δεν αλλάζει το γεγονός ότι με μια χαψιά μπορεί να σε αποκεφαλίσει.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Δημοσίευση από Isidora » Σάβ 06 Απρ 2019, 02:54

Mα... καλέ μου ΟΤΤΟ ένα τόσο μεγάλο και δυνατό πλάσμα, είναι σε θέση να σου κάνει κακό ακόμα και χωρίς να το θέλει, επειδή δεν είναι πάντα σε θέση να ελέγξει την δύναμή του, επειδή δεν μπορεί να γνωρίζει ότι εμείς δεν είμαστε σε θέση να αντέξουμε παρόμοιες δυνάμεις..., γι΄αυτό και πάντα πρέπει να προσέχουμε όσο κι΄αν οι προθέσεις τους είναι φιλικές.
Αν προσέξεις και στο video, τα παιδιά είναι πολύ προσεχτικά στις κινήσεις τους, παρ΄όλο που το λιοντάρι είναι καθ΄όλα φιλικό, δεν έχει την παραμικρή διάθεση να τους βλάψει ούτε στο ελάχιστο.

Εδώ μεγαλόσωμα σκυλιά έχουμε και επάνω στο παιχνίδι, όταν δεν προσέξεις και επιτρέψεις να αγριέψει και να ξεφύγει από τον έλεγχό σου, μπορεί να σε χτυπήσουν ή να σε πάρει κανένα δόντι άθελά τους και να σε τραυματίσει. Εννοείται βέβαια, ότι δεν μιλάμε για κανέναν σοβαρό τραυματισμό, αλλά όσο και επιφανειακός να είναι ενδέχεται να σε ματώσουν ή να πονέσουν.

Επίσης άλλη περίπτωση είναι ο ενθουσιασμός τους όταν σε βλέπουν μετά από μερικές ώρες απουσίας, ιδίως σε νεαρές ακόμα ηλικίες κυρίως, μπορεί να γίνει αιτία να σε ρίξουν κάτω. Η εκδήλωση δηλαδή της αγάπης τους και μόνο φτάνει για να γίνει αιτία να πονέσεις κάποιες φορές, ακριβώς επειδή δεν έχουν μάθει ακόμα να ελέγχουν την δύναμή τους...

Αν λοιπόν αυτό μπορεί να συμβεί απλώς με ένα μεγαλόσωμο σκυλί, σκέψου τι μπορεί να συμβεί με ένα λιοντάρι, παρ΄όλα αυτά όμως, κοίτα πόσο τρυφερά συμπεριφέρεται αυτό το λιοντάρι σε αυτά τα άτομα, είναι εντυπωσιακό!

Στα χρόνια που ασχολούμαι με τα ζώα και είμαι και στο διαδίκτυο, έχω δει πολλά videos με εξημερωμένα άγρια ζώα, λιοντάρια, τίγρεις, πάνθηρες κλπ, ακόμα και κροκόδειλους, πάντα όμως η κοινωνικότητά τους και η φιλική τους σχέση περιορίζεται σε έναν συγκεκριμένο άνθρωπο, ο οποίος τα έχει μεγαλώσει και τα φροντίζει από μωρά και τον βλέπουν σαν γονέα.
Ακόμα και σε περιπτώσεις που δεν τα μεγαλώνει ένας άνθρωπος αλλά μια οικογένεια και τα πηγαίνουν καλά με όλους στην αρχή για αρκετούς μήνες, πλησιάζοντας στην ενηλικίωση, αρχίζουν και εκδηλώνουν επιθετικότητα και κατά κανόνα τελικά διατηρούν σχέση αγάπης μόνο με ένα άτομο, το οποίο από την αρχή έβλεπαν σαν μάνα, αφού πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις, έχουν υιοθετηθεί σαν κατοικίδια από πολύ πολύ μικρή ηλικία και έχουν ανατραφεί με μπιμπερό και χωρίς να γνωρίσουν την βιολογική τους μητέρα.

Τα γράφω όλα αυτά, για να πω ότι πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο σε άγριο ζώο.
Δηλαδή να συμπεριφέρεται με τόση τρυφερότητα και αγάπη σε μια παρέα επισκεπτών, όπως φαίνεται ότι είναι η παρέα αυτή στο video εδώ.
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Δημοσίευση από OTTO » Σάβ 06 Απρ 2019, 03:51

Είναι εντυπωσιακό, πράγματι. Απλώς λέω ότι και η εξοικείωση θέλει μέτρο.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: Απίστευτο κι΄όμως αληθινό...!!!

Δημοσίευση από Isidora » Σάβ 06 Απρ 2019, 07:17

Συμφωνώ!
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζωα-Φυτά (τα πάντα στη φύση)”