Ζωάκια που ψάχνουν σπίτι...

Εικόνα Εικόνα
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Ζωάκια που ψάχνουν σπίτι...

Δημοσίευση από Isidora » Σάβ 06 Οκτ 2018, 19:59

Παίρνω φίλοι μου το θάρρος να ανοίξω ένα νήμα με θέμα τα ζωάκια που ψάχνουν για να βρουν σπίτι και οικογένεια, που θα τα αντιμετωπίζει σαν μέλη της και όχι φυσικά σαν αντικείμενα - εργαλεία...
Το κάνω αυτό, επειδή διαπίστωσα ότι η παρέα μας αποτελείται από συνειδητοποιημένους ζωόφιλους και χαίρομαι πολύ γι΄αυτό. :D

Τα παρακάτω ζωάκια, είναι ζωάκια που βρήκα κάποτε σε πολύ άσχημη κατάσταση και αφού τα πήρα κοντά μου και τα βοήθησα να συνέλθουν ψυχολογικά και σωματικά, τώρα πλέον είναι έτοιμα για να βρουν μια δική τους οικογένεια, να υιοθετηθούν και να ζήσουν μαζί της για πάντα ευτυχισμένα. :cat:

Αν όχι εσείς οι ίδιοι, αν και πολύ θα το ήθελα, γιατί όχι κάποιος φίλος, συγγενής ή γνωστός σας που θέλει ένα ζωάκι για συντροφιά, να μην δει και τα ζωάκια που περιμένουν ανυπόμονα και στα χέρια τα δικά μου. :dunno:

Τα ζωάκια αυτά τα αγαπώ πολύ και θα τα αποχωριστώ με πόνο ψυχής..., όμως δυστυχώς δεν έχω ούτε την οικονομική αλλά ούτε και την σωματική δυνατότητα που απαιτείται για να φροντίζονται σωστά τόσα πολλά πλάσματα και γι΄αυτό και πρέπει να κάνω την θυσία και να τα αποχωριστώ, πρώτα για εκείνα και ύστερα για μένα, αφού πλέον δεν είμαι κανένα κοριτσάκι, ώστε οι δυνάμεις μου να είναι ανεξάντλητες όπως ήταν κάποτε... :doggie:

Σας θερμοπαρακαλώ, έχετε το νου σας, επειδή υπάρχει και άλλος λόγος πολύ σοβαρός, λόγος υγείας, που με αναγκάζει να πιέζομαι πολύ και χρονικά, τον οποίο θα σας εξηγήσω εκτενώς στο δικό μου νήμα, αφού εδώ είναι το νήμα το δικό τους και δεν θέλω να τους το καταχραστώ... :NONO:
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: Ζωάκια που ψάχνουν σπίτι...

Δημοσίευση από Isidora » Σάβ 06 Οκτ 2018, 20:27

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα


Ερμής

Ο Ερμής είναι ένας ημίαιμος σκυλάκος 3 περίπου ετών και μεσαίου μεγέθους, δηλαδή γύρω στα 20-22 κιλά!

Σπάνια ένα τόσο έξυπνο πλάσμα είναι και τόσο βολικός χαρακτήρας!!!

Ο Ερμής είναι εμβολιασμένος, στειρωμένος και φυσικά κάνει τις αποπαρασιτώσεις του σε τακτά χρονικά διαστήματα.
Επίσης έχει ηλεκτρονική σήμανση και οι πρόσφατες εξετάσεις του έδειξαν ότι είναι υγιέστατος!!!
Δεν λερώνει μέσα στο σπίτι, δεν κάνει ζημιές και δεν κλαίει ούτε γαβγίζει χωρίς λόγο. Είναι δηλαδή ένας σκυλάκος που δεν χρειάζεται τίποτα, είναι έτοιμος σε όλα.

Το μεγάλο όμως ατού του είναι ο υπέροχος χαρακτήρας του!
Λατρεύει τα παιδιά, αγαπάει τις γάτες και δεν έχει πρόβλημα με άλλα σκυλιά!
Είναι ένα σκυλάκι πραγματικό διαμάντι!!!
Αν ψάχνεται για έναν πραγματικό φίλο που δεν θα σας προδώσει ποτέ και μια ευχάριστη συντροφιά ακόμα κι΄αν είστε σε διαμέρισμα, ο Ερμής είναι ο πιο ιδανικός σκύλος, μην τον προσπερνάτε..., ελάτε να τον γνωρίσετε από κοντά!
Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον Ερμή καλέστε 6970391585 κ. Δώρα ή 6932987234 κ. Λίνα ή γράψτε εδώ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Isidora την Σάβ 06 Οκτ 2018, 21:29, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: Ζωάκια που ψάχνουν σπίτι...

Δημοσίευση από Isidora » Σάβ 06 Οκτ 2018, 21:08

Εικόνα

Φανούρης

Το πιο γλυκό, τρυφερό κι αδικημένο σκυλί. Είναι ένα μοναδικο πλάσμα που δεν αγγίζει το φαγητό του όσο κι αν πεινάει αν δεν σου φιλήσει πρώτα τα χέρια. Τριών ετών, όλη του η ζωή σ΄ένα κλουβί. Περιμένει ακόμα τον άνθρωπο που του υποσχέθηκα. Εκείνον τον επίσης μοναδικό που του αξίζει!!!

Μεγαλόσωμος 35 κιλά, αλλά με μια καρδιά που ζυγίζει τα κιλά του σε χρυσάφι...!!!
Είναι εμβολιασμένος, στειρωμένος, κάνει σε τακτικά διαστήματα τις αποπαρασιτώσεις του και έχει και ηλεκτρονική σήμανση.
Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε : 6932987234 κ. Λίνα ή 6970391585 κ.Δώρα ή γράψτε εδώ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Isidora την Σάβ 06 Οκτ 2018, 21:29, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: Ζωάκια που ψάχνουν σπίτι...

Δημοσίευση από Isidora » Σάβ 06 Οκτ 2018, 21:27

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα Εικόνα

Νάλα

Μια σκυλίτσα 4 περίπου ετών γύρω στα 17 κιλά με υπέροχους τρόπους!!!
Δεν θα ήταν υπερβολή να την χαρακτηρίσω μια πραγματική κυρία!
Δεν κάνει ζημιές, δεν λερώνει μέσα στο σπίτι, δεν γαβγίζει ούτε κλαψουρίζει χωρίς λόγο, γενικά έχει συμπεριφορά άψογη! Το μέγεθός της αλλά και η συμπεριφορά της την καθιστούν ιδανική ακόμα και για ένα μικρό διαμέρισμα!

Είναι στειρωμένη, εμβολιασμένη, έχει κάνει τις απαιτούμενες αποπαρασιτώσεις της, έχει ηλεκτρονική σήμανση και λατρεύει τις γάτες!!!
Η Νάλα δεν είναι επιθετική, είναι όμως λίγο κυριαρχική με τα άλλα θηλυκά σκυλιά μεσαίου και μεγάλου μεγέθους, όχι όμως με τα μικρόσωμα.

Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε : 6932987234 κ. Λίνα ή 6970391585 κ. Δώρα ή γράψτε εδώ.
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ζωάκια που ψάχνουν σπίτι...

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 06 Οκτ 2018, 22:46

Με τσάκισες το ξέρεις, έτσι? Πραγματικά για πρώτη φορά στη ζωή μου απόψε
χτυπιέμαι :banghead: που δεν μπορώ να είμαι στο καλύβι μου στον Κάλαμο που έχει κήπο
να πάρω κάποια από αυτά τα υπέροχα μαναράκια που μας έδειξες, αλλά κυρίως
ένα πλασματάκι που είναι ακριβώς από κάτω μας, που το μάζεψαν και καλά
από ανθρωπιά, αλλά η κυρία δεν το θέλει μέσα στο σπίτι και το ακούω
να κλαίει συνέχεια στο κάτω μπαλκόνι...ακριβώς από κάτω μου...
πήγα χτύπησα και λείπουν... θα το έπαιρνα αγκαλιά, θα το ανέβαζα
στο σπίτι έστω και για λίγο βάζοντας τον Αδη μέσα στα δωμάτια...μέχρι
να του έβρισκα ανθρώπους που θα το έπαιρναν και θα το λάτρευαν...
Είναι ένας υπέροχος μαυρούλης Λάμπης (ή τουλάχιστον έχει λαμπραντοράκι μέσα του)
σχεδόν 3 μηνών... και είναι συνέχεια στο μπαλκόνι... κι εγώ ραγίζω κυριολεκτικά
θέλω να ουρλιάξω αυτή τη στιγμή... συγνώμη αν σας στεναχωρώ αλλά
κάπου έπρεπε να το πω... κάπου που σίγουρα κάποιοι θα καταλάβουν πολύ
καλά πώς νιώθω... Σίγουρα εσύ Ισιδωρούλα μου... :crybaby:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Isidora
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Δευ 17 Σεπ 2018, 15:55
Irc ψευδώνυμο: Ισιδώρα
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 191 φορές
Έλαβε Likes: 223 φορές
Επικοινωνία:

Re: Ζωάκια που ψάχνουν σπίτι...

Δημοσίευση από Isidora » Σάβ 06 Οκτ 2018, 23:15

Σε καταλαβαίνω καλή μου, σε καταλαβαίνω απόλυτα!
Νάξερες πόσο σε καταλαβαίνω, γιατί νομίζεις ότι εγώ ήρθα στο Λαγονήσι?

Μα... σόι άνθρωποι είναι αυτοί που αφήνουν ένα μωρό ολομόναχο να σπαράζει στο μπαλκόνι και δεν τους ενδιαφέρει...
Τι να πω Βασούλα μου, τι να πω...? Είναι απάνθρωπο και όμως γι΄αυτούς είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο να το αφήνουν μόνο του έξω!!!
Βασούλα μου πάρτο τους και βρες του μια οικογένεια που να το αγαπούν τώρα όσο είναι ακόμα μωρό, γιατί όσο περνάει ο καιρός και μεγαλώνει τα πράγματα δυσκολεύουν... και το μωρό αποκτά ψυχολογικά τραύματα και είναι κρίμα.

Τα δύο από τα τρία αυτά σκυλάκια που ανέβασα εδώ, τα βρήκα μωρά και υιοθετήθηκαν αμέσως, αλλά πέσανε σε παρόμοια χέρια με αυτών στην πολυκατοικία σου και μόλις μεγάλωσαν λίγο μου τα επέστρεψαν. Και το χειρότερο είναι ότι μου τα επέστρεψαν κακοποιημένα και τρόμαξα να τα συνεφέρω τα κακόμοιρα. :(

Ο άνθρωπος που βγάζει το μωρό στο μπαλκόνι και το αφήνει εκεί μόνο του να κλαίει απαρηγόρητο και δεν ιδρώνει τ΄αυτί του... δεν είναι για ζωάκι κορίτσι μου!!! Πες του να πάει να πάρει ένα λούτρινο, που ούτε μαδάει, ούτε κλαίει, ούτε κατουράει, ούτε κάνει κακά του, γιατί τέτοιο θέλει και απλά έχει μπερδευτεί... και μετά από λίγο, μόλις αυτό αρχίσει να μεγαλώνει και θα γρατζουνάει την πόρτα, αντί να το βάλει μέσα, θα το πάρει και θα το πετάξει στο δρόμο για να το ξεφορτωθεί και ένας θεός ξέρει ποια θα είναι η τύχη του... :(

Μα... είναι δυνατόν να πιστεύουν ότι ένα ζωάκι μια σταλίτσα θα καθίσει ολομόναχο στο μπαλκόνι και θα είναι ευτυχισμένο, δεν νομίζω να είναι τόσο χαζοί, απλώς δεν τους ενδιαφέρει...
Εδώ το έχεις δίπλα σου και τις πρώτες μέρες που έχει χωριστεί από την μανούλα του και τα αδελφάκια του στεναχωριέται όταν δεν το χαϊδεύεις και δεν του μιλάς, επειδή αισθάνεται μοναξιά... και θα καθίσει ολομόναχο στο μπαλκόνι...?

Ήθελα νάξερα, γιατί το πήραν αυτοί οι άνθρωποι το μωρό, για να το έχουν στο μπαλκόνι, τι είναι γλάστρα...?
Σταματήστε την Γη να κατέβω!!!
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ζωάκια που ψάχνουν σπίτι...

Δημοσίευση από ArELa » Σάβ 06 Οκτ 2018, 23:35

Ασε... τα'χω δει όλα απόψε.
Θα βάλω την κόρη μου να το φωτογραφίσει και να το βάλει σε φιλοζωικές σελίδες
στο φβ, στις οποίες συμμετέχει. βρήκε ήδη σπίτι για αρκετά ζωάκια θα βρει και γι'αυτό.

Εχω γίνει χάλια απόψε μ'αυτή την ιστορία.
Μέχρι κι ο Άδης με απαλά γαυγισματάκια παλεύει να το παρηγορήσει
και όταν τον αούει σταματάει...

πρέπει να φυγει γρήγορα από εκεί...
τι θα γίνει στη βαρυχειμωνιά? εδώ πάνω είναι πολικό το ψύχος... :cold:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Ζωάκια που ψάχνουν σπίτι...

Δημοσίευση από Jackal » Σάβ 06 Οκτ 2018, 23:38

Βασούλα καλά κάνεις και νοιάζεσε,είμαι σίγουρος ότι θα βρει οικογένεια το σκυλάκι
αλλά τώρα που είσαι καλά μην κάθεσαι και στεναχωρίεσαι τόσο. Κοίτα και την υγεία σου :rose:
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζωα-Φυτά (τα πάντα στη φύση)”