Αδέσποτα

Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Ιουν 2014, 16:45

ε κοίταξε
εγώ δεν είμαι το ζήτημα. εγώ κάνω το χρέος μου.
τα βάζω και με άλλους ιδιοκτήτες σκύλων.
διορθώνω όσο μπορώ το κακό γύρω μου

εσύ μιλάς από κάπου "ψηλότερα" για να χω καλό ρώτημα;
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 09 Ιουν 2014, 16:46

aftokaitoallo έγραψε:άσε τον συμπονετικό να διορθώσει το κακό ενός πεινασμένου και χτυπημένου ζώου.
δεν φταίει αυτός ως εκεί μπόρεσε να διορθώσει.

εσύ τι κάνεις;
Να κάνω μερικές διορθώσεις σε αυτά:

1) Το "χτυπημένο" ζώο πολλές φορές καταλήγει χτυπημενο ως αποτέλεσμα του τσαμπουκά που εκφράζουν μεταξύ τους τα σκυλιά. Όχι πάντα, αλλά αρκετές φορές. Να τα λέμε όλα δηλαδή. Ακόμα και σε ελάχιστες περιπτώσεις είναι αποτέλεσμα του τσαμπουκά που κάνουν στα αυτοκίνητα, που τρέχουν παράλληλα και γαυγίζουν (για άγνωστο λόγο) και αν ακουμπήσουν καταλάθος το αμάξι μπορεί να χτυπήσουν.

Απλά να συνειδητοποιήσουμε ότι πολλές φορές τα χτυπήματα που έχουν οφείλονται στην ηλιθιότητά τους.

2) Πρέπει να συμφωνήσουμε πως για τους περισσότερους ανθρώπους, το ευκολότερο είναι να δώσουμε φαΐ στο αδέσποτο ζώο, παρά να μαζέψουμε τις ακαθαρσίες του. Πρέπει να το συνυπολογίσουμε κι αυτό, σωστά; Και το θεωρώ φυσιολογικό. Κανείς δεν θέλει να μαζεύει σκατά. Κάποιος όμως πρέπει να το κάνει, ή να βρεθεί κάποια άλλη λύση. ΕΜ;;;;;
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 09 Ιουν 2014, 16:48

Εγώ όμως που είμαι των θετικών επιστημών, βαριέμαι να κάνω τζάμπα δουλειές. Και είμαι υπερήφανος για αυτό, διότι είναι ο ορισμός του να είσαι πρακτικός.

Όπως στο στρατό θεωρούσα το γόπιγκ αθλιότητα, διότι η λύση είναι να μην πετάμε αποτσίγαρα, όχι να τα πετάμε - να τα μαζεύουμε (και πάι από την αρχή),έτσι και σε αυτό το θέμα δεν είναι λύση το να μαζεύουμε σκατά, αλλά να μην χέζουν οι σκύλοι στον δρόμο.

Ο σκοπός είναι να τελειώνουμε τα προβλήματα και όχι να τα διαιωνίζουμε.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Ιουν 2014, 16:49

Justme έγραψε:
OTTO έγραψε: Δηλαδή ο γάιδαρος του χωριού κατουράει πάνω από τα καρότα;;; Δεν το ήξερα, ούτε το φαντάστικα. :dunno:
Σε χειρότερο βαθμό τα πρόβατα οι άνθρωποι τα περνάνε από κεντρικούς δρόμους(βαριούνται να κάνουν το γύρω από δρόμους μικρότερης κυκλοφορίας), τουλάχιστον στο χωριό μου, και τις κατσίκες...με αποτέλεσμα ο δρόμος να γεμίζει κάθε πρωί,απόγευμα κακαράτζες τις οποίες και μετά πατάμε (γιατί είναι μικρά στρόγγυλα τα κακά) και τα πάμε όλα αυτά μέσα σπίτι.
μέχρι γέρος μου είπε το εξής αισχρό: "δεν ντρέπεσαι να πηγαίνεις με τον σκύλο;"
λοιπόν αυτή η κωλογενιά που διατήρησε την πελατειακή σχέση με τα κόμματα είναι αχώνευτη και τρισάθλια.
και θέλω να τελειώνουμε. κανάς μπόγιας υπάρχει; :cool: :cool:
Καταρχάς ψυχραιμία. Δεν χρειάζονται ακραίες λύσεις.

Καραμπίνα έχεις; :gigashot: :pirate: :nuts:[/quote]

το πρωτόκολλο μου στην βόλτα του σκύλου είναι που δεν πρέπει να σπάει ποτέ.

προέχει η ασφάλεια του προστατευόμενου είδους και η γαλήνη του.

αν τα έβαζα με τον γέρο εκείνο η μικρή μου θα τσιτωνόταν, θα πάθαινε ένα λα λα

όχι, τον άφησα στην μιζέρια του τον κωλόγερο και προχώρησα χωρίς να του μιλήσω.

περιττό να πω πως την σκύλα μου την εκπαίδευσα από μικρή ποτέ να μην κάνει την ανάγκη της έξω, αλλά σπίτι.
ο αδέσποτος που έσωσα είναι πολύ αργά για κάτι τέτοιο, είναι γεράκος άλλωστε. φροντίζω να μαζεύω τα κακά.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Ιουν 2014, 16:52

OTTO έγραψε:
aftokaitoallo έγραψε:άσε τον συμπονετικό να διορθώσει το κακό ενός πεινασμένου και χτυπημένου ζώου.
δεν φταίει αυτός ως εκεί μπόρεσε να διορθώσει.

εσύ τι κάνεις;
Να κάνω μερικές διορθώσεις σε αυτά:

1) Το "χτυπημένο" ζώο πολλές φορές καταλήγει χτυπημενο ως αποτέλεσμα του τσαμπουκά που εκφράζουν μεταξύ τους τα σκυλιά. Όχι πάντα, αλλά αρκετές φορές. Να τα λέμε όλα δηλαδή. Ακόμα και σε ελάχιστες περιπτώσεις είναι αποτέλεσμα του τσαμπουκά που κάνουν στα αυτοκίνητα, που τρέχουν παράλληλα και γαυγίζουν (για άγνωστο λόγο) και αν ακουμπήσουν καταλάθος το αμάξι μπορεί να χτυπήσουν.

Απλά να συνειδητοποιήσουμε ότι πολλές φορές τα χτυπήματα που έχουν οφείλονται στην ηλιθιότητά τους.

2) Πρέπει να συμφωνήσουμε πως για τους περισσότερους ανθρώπους, το ευκολότερο είναι να δώσουμε φαΐ στο αδέσποτο ζώο, παρά να μαζέψουμε τις ακαθαρσίες του. Πρέπει να το συνυπολογίσουμε κι αυτό, σωστά; Και το θεωρώ φυσιολογικό. Κανείς δεν θέλει να μαζεύει σκατά. Κάποιος όμως πρέπει να το κάνει, ή να βρεθεί κάποια άλλη λύση. ΕΜ;;;;;
σου απάντησα πιο πάνω. και οι δύο να μαζεύουν. όλοι να καθαρίζουμε. το διάβασες το ποστ για το ποδηλατοδρόμιο που λέω;
ποιος σου είπε πως είναι κάτι ταπεινό ως ενέργεια να μαζεύεις ακαθαρσίες; το καζανάκι στο είπε;
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 09 Ιουν 2014, 19:23

aftokaitoallo έγραψε:σου απάντησα πιο πάνω. και οι δύο να μαζεύουν. όλοι να καθαρίζουμε. το διάβασες το ποστ για το ποδηλατοδρόμιο που λέω;
ποιος σου είπε πως είναι κάτι ταπεινό ως ενέργεια να μαζεύεις ακαθαρσίες; το καζανάκι στο είπε;
Μην το πάρεις προσωπικά, αλλα είναι ανοησία για τον οποιονδήποτε να έχει τη δυνατότητα να διορθώνει κάτι με ευκολότερο τρόπο, και να επιλέγει τον δύσκολο.

Το να καθαρίζω κάτι που την άλλη μέρα επανεμφανίζεται είναι ανοησία. Δουλειά δεν είχαμε δηλαδή. Και το λέω εγώ ο οπαδός της παραγωγικότητας, που προσπαθώ να κάνω όσα περισσότερα μπορώ μέσα στην μέρα.

Τα σκυλιά πρέπει να χέζουν σε ειδικό για αυτά μέρος. Να κανονίσει η πολιτεία. Κυνοκομεία.

Εκτός των αφεντικών (ένα από τα οποία είσαι κι εσύ και μάλιστα υπόδειγμα, με βάση όσα λες), που θα φροντίσουν αυτοί για το που θα χέζουν τα σκυλιά τους.

Σε συγχαίρω που παρατηρείς τους ιδιοκτήτες σκύλων που δεν πράττουν ως οφείλουν, απλά προσθέτω τις ευθύνες του κράτους.

Να συμπληρώσω πως αν τα σκυλιά τρώνε κατσαρίδες και δεν ξέρω γω τι άλλο ζωντανό, τότε τι ανάγκη έχουν το φαγητό του γείτονα; :dunno:

Φαντάζομαι πως ο θεός δεν έφτιαξε τα σκυλιά για να τα ταίζει ο άνθρωπος, αλλά μπορούν να επιβιώσουν μόνα τους. Άρα προέχει η καθαριότητα της πόλης.
Justme έγραψε:Σε χειρότερο βαθμό τα πρόβατα οι άνθρωποι τα περνάνε από κεντρικούς δρόμους(βαριούνται να κάνουν το γύρω από δρόμους μικρότερης κυκλοφορίας), τουλάχιστον στο χωριό μου, και τις κατσίκες...με αποτέλεσμα ο δρόμος να γεμίζει κάθε πρωί,απόγευμα κακαράτζες τις οποίες και μετά πατάμε (γιατί είναι μικρά στρόγγυλα τα κακά) και τα πάμε όλα αυτά μέσα σπίτι.
Δεν ξέρω σε τι μέρος μένεις, αλλά εγώ πρόβατα στην πόλη δεν βλέπω. Αν θα πάω στο χωριό και δω πρόβατα και μικρά στρόγγυλα κακά (που έχω δει), δεν θα διαμαρτυρηθώ, διότι θα θεωρήσω ότι αυτό είναι το φυσικό τους περιβάλλον. Άλλο χωριό, άλλο πόλη με πλατείες και πεζοδρόμια. Γιατί δεν με καταλαβαίνει κανείς;;;

Είμαι τόσο μα τόσο μόνος... :loco:

ΥΓ Επίσης justme δεν κατάλαβα, ρώτησα αν κατουράν οι γάιδαροι πάνω στα καρότα κι εσύ μου είπες για τα πρόβατα στον δρόμο; Τί σχέση... ;;;; :dunno:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 09 Ιουν 2014, 19:51

OTTO έγραψε: Δεν ξέρω σε τι μέρος μένεις, αλλά εγώ πρόβατα στην πόλη δεν βλέπω.


Κακώς! να φέρουμε να έχετε. :lol:
Αν θα πάω στο χωριό και δω πρόβατα και μικρά στρόγγυλα κακά (που έχω δει), δεν θα διαμαρτυρηθώ, διότι θα θεωρήσω ότι αυτό είναι το φυσικό τους περιβάλλον. Άλλο χωριό, άλλο πόλη με πλατείες και πεζοδρόμια. Γιατί δεν με καταλαβαίνει κανείς;;;
Καταλαβαίνω πως το εννοείς αλλά δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα ουσιαστικό πέρα από μικρές δράσεις.
Αλλά και πάλι η ηλιθιότητα (όπως το προηγούμενο παράδειγμα που πήγε ο άνθρωπος και έβαλε το σκύλο να τα κάνει πάω στην πινακίδα όπου λέει απαγορεύεται... :thumbsdown: ) είναι άπειρη...Είμαστε των άκρων μου φαίνεται. Και όχι της μέση λύσης που θα μπορούσε να βολέψει τους πάντες. (Εννοώ το περιστατικό που προανέφερες αλλά και το άλλο με τον παππού που έβαλε χέρι στην ''aftokaitoallo'' επειδή έβγαλε το σκύλο βόλτα).

Όταν ζούσα στην Αθήνα , ήμουν σε γειτονιά όπου ΟΛΟΙ μα ΌΛΟΙ οι γείτονες είχαν από 1 τουλάχιστον σκυλί + 2 αδέσποτα που τα τάιζε η γειτονιά.

Περιττό να πω τι γινόταν κατά την διάρκεια της νύχτας με τα ''μουσικά'' γαβγίσματα σε στυλ χορωδίας και ουρλιαχτών που διαπερνούσαν το νευρικό μου σύστημα στις 3κ15 το πρωί.

Τα κακά ήταν παντού στον δρόμο , οπότε το βράδυ ήταν ναρκοπέδιο...να μην πατήσεις κανένα φρέσκο και το φέρεις μέσα σπίτι.

Είχαμε και κάτι γατιά που έπαιρναν ότι έβρισκαν στα σκουπίδια , γιατί κάτι έξυπνοι και έξυπνες άφηνα τις σακούλες ΑΝΟΙΧΤΕΣ με αποτέλεσμα να βρίσκω στην βεράντα μου κόκαλα από ψάρια και άλλα πράγματα.

Το φταίξιμο προφανώς και δεν βρίσκεται στα καημένα τα ζώα, αλλά στον εγκέφαλο τον ανθρώπων. Για όλα τα υπόλοιπα υπάρχει ωραία και νόμιμα ο σύγχρονος "ΜΠΟΓΙΑΣ"->Φιλοζωικοί σύλλογοι όπου αναλαμβάνουν τέτοιες καταστάσεις. Μην ακούω για φόλες , μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι με κάτι ηλίθιους που δεν δουλεύει ο νους τους.
Άλλο να είναι ένα σκυλί αδέσποτο χωρίς να ενοχλεί και να το δηλητηριάσουν και άλλο να είναι αγέλη σκυλιών που να προκαλούν πρόβλημα και να τα δηλητηριάσουν (όπου και πάλι λάθος είναι αλλά αν δεν υπάρχει άμεση αντίδραση , δικαιολογείται εν μέρη η όποια ενέργεια νομίζω....ωστόσο τέτοιες καταστάσεις είναι πολύ σπάνιες οπότε...)

Αν υπήρχε κράτος να έχει τις κατάλληλες υποδομές δεν θα χρειαζόταν ο μπόγιας.

Όποιος πιστεύει το αντίθετο μπορεί να βάλει όσα αδέσποτα μπορεί σπίτι του, να κοιμάται μαζί τους και να τα φροντίζει (δεν το γράφω ειρωνικά, αλλά είναι αναγκαίοι όσοι το κάνουν γιατί βοηθούν πραγματικά την κοινωνία, χωρίς ωστόσο το πρόβλημα να λύνεται).
Επίσης justme δεν κατάλαβα, ρώτησα αν κατουράν οι γάιδαροι πάνω στα καρότα κι εσύ μου είπες για τα πρόβατα στον δρόμο; Τί σχέση... ;;;; :dunno:
Ο γάιδαρος όσο κατουράει τα καρότα άλλο τόσο κατουράει και την ρίγανη , την οποία τρίβουμε και πασπαλίζουμε τα φαγητά μας.

Καλή μας όρεξη! :D :giverose: Μιαμ μιαμ!!!

ΥΣ
Να σημειωθεί ότι έχω μαζέψει από τον δρόμο ένα ράτσας γκέκας και με έχει βοηθήσει άπειρα τόσο στο να φυλάει τα πρόβατα μαζί μου, όσο και για παρέα χωρίς να έχω ποτέ κάποιο πρόβλημα (του έκανα όλα τα απαραίτητα εμβόλια/εξετάσεις)! Αυτός που το άφησε πρέπει να ήταν μεγάλο καθίκι..

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 09 Ιουν 2014, 20:28

Να συμπληρώσω πως αν τα σκυλιά τρώνε κατσαρίδες και δεν ξέρω γω τι άλλο ζωντανό, τότε τι ανάγκη έχουν το φαγητό του γείτονα; :dunno:

Φαντάζομαι πως ο θεός δεν έφτιαξε τα σκυλιά για να τα ταίζει ο άνθρωπος, αλλά μπορούν να επιβιώσουν μόνα τους. Άρα προέχει η καθαριότητα της πόλης.
Ο Θεος ΔΕΝ εφτιαξε τα σκυλιά.
Για την ακρίβεια δεν ξέρουμε αν υπάρχει θεός αλλα υπάρχει-δεν υπάρχει τα σκυλια συγκεκριμένα δεν τα έφτιαξε ο θεος.
ειναι αποτέλεσμα τεχνιτής φυσικής επιλογής που καθοδηγήθηκε απο τον άνθρωπο.
Τα σκυλια προέρχονται απο λύκους που οι πρώτες ανθρώπινες κοινωνιες τους είχαν σε αιχμαλωσία κάνοντας τους να αναπαράγονται και σκοτώνοντας πάντα τα πιο άγρια και ανυπάκουα. Ετσι εξαλείψαν το γονίδιο που κάνει τον λύκο άγριο και δημιουργησαν την "υπάκουη" ράτσα λύκου που σήμερα ονομάζεται σκύλος.
Γκρι Λύκος= cannis lupus
Γκρι λυκος ο οικείος (σκύλος)=cannis lupus familiaris.
Kαι αν έβλεπες το πως καταντουν τα σκυλια στο δρόμο και τι περιπτώσεις έχουν συναντήσει οι φιλόζωοι δεν θα πετούσες το υπέρτατο
Να συμπληρώσω πως αν τα σκυλιά τρώνε κατσαρίδες και δεν ξέρω γω τι άλλο ζωντανό, τότε τι ανάγκη έχουν το φαγητό του γείτονα;
Εμείς θα συνεχίσουμε να κάνουμε ότι μπορούμε, και να τα ταϊζουμε και αν χέζουνε κατηγορήστε την ανεπάρκεια του δήμου. Δεν θα μας καταντήσετε απάνθρωπους ούτε θα κάτσουμε να τα βλέπουμε να πεθαίνουν για να κάνετε την βόλτα σας.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 09 Ιουν 2014, 20:37

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως εδώ στα μέρη μου ο κόσμος είναι πιο φιλικός με τα ζώα γενικά και ιδιαίτερα με τα σκυλιά (πλην ελάχιστων περιπτώσεων) ενώ αντίθετα στις πόλεις όπου δεν υπάρχει επαφή με το περιβάλλον οι φιλόζωοι είναι μειοψηφίες...και αυτοί που μισούν ΓΕΝΙΚΑ τα ζώα είναι πιο πολλοί.

Χρειαζόμαστε εκπαίδευση-παιδεία!

Δεν ξέρω αν οι φιλοζωικοί οργανισμοί κάνουν σεμινάρια ή διάφορα ενημερωτικά συνέδρια αλλά αν όχι, θα έπρεπε να αρχίσουν σε πλατείες κλπ να ενημερώνουν τον κόσμο.

Να δείχνουν τα οφέλη στο περιβάλλον , τρόπους αντιμετώπισης και άλλα βασικά πράγματα.

Τόσα λεφτά δίνει το κράτος σε Μ.Κ.Ο δεν μπορεί να δώσει και σε αυτές τις οργανώσεις;
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 09 Ιουν 2014, 20:42

aftokaitoallo έγραψε:
το πρωτόκολλο μου στην βόλτα του σκύλου είναι που δεν πρέπει να σπάει ποτέ.

προέχει η ασφάλεια του προστατευόμενου είδους και η γαλήνη του.

αν τα έβαζα με τον γέρο εκείνο η μικρή μου θα τσιτωνόταν, θα πάθαινε ένα λα λα

όχι, τον άφησα στην μιζέρια του τον κωλόγερο και προχώρησα χωρίς να του μιλήσω.

περιττό να πω πως την σκύλα μου την εκπαίδευσα από μικρή ποτέ να μην κάνει την ανάγκη της έξω, αλλά σπίτι.
ο αδέσποτος που έσωσα είναι πολύ αργά για κάτι τέτοιο, είναι γεράκος άλλωστε. φροντίζω να μαζεύω τα κακά.
Καλά εννοείται. Αν και χαλάλι σου γιατί θα τον έδερνα αν μου έλεγε τέτοιο πράγμα ... και ας με πήγαιναν με χειροπέδες μέσα.

Τέτοιοι σκ@τοψυχοι που είναι.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 09 Ιουν 2014, 20:44

Justme έγραψε:Χρειαζόμαστε εκπαίδευση-παιδεία!
σωστό μεν, όχι απόλυτα αποτελεσματικό δε. Πρέπει να το'χει και η κούτρα σου που λέμε...

Κανείς δεν "εκπαίδευσε"-"επιμόρφωσε" την κόρη μου, για παράδειγμα, που από μωρό παιδί (ακόμα δεν περπατούσε) προσέτρεχε να φροντίσει ό,τι ζωάκι έπεφτε στο δρόμο της. Στο δημοτικό, είχαμε πρόβλημα με τις παρατηρήσεις των συγκατοίκων στην πολυκατοικία, επειδή "μάζευε όλα τα αδέσποτα", τα τάιζε, τα φρόντιζε, και έδινε ό,τι χαρτζηλίκι της δίναμε, για να πηγαίνει αυτά που είχαν πρόβλημα, στον κτηνίατρο της γειτονιάς.

Θέλω να πω, πως πρέπει να το'χει κι η ψυχούλα σου να αγαπάς τα ζώα...

Πρέπει να συνειδητοποιήσει επιτέλους ο άνθρωπος, ότι τα ζώα δεν υπάρχουν στον πλανήτη
για την εξυπηρέτησή του, ή για να ικανοποιούν τα καπρίτσια του.
Ότι έχουν τα ίδια δικαιώματα στη ζωή που έχει και ο ίδιος...
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 09 Ιουν 2014, 20:47

Divine Sinner έγραψε:Ο Θεος ΔΕΝ εφτιαξε τα σκυλιά.
Για την ακρίβεια δεν ξέρουμε αν υπάρχει θεός αλλα υπάρχει
Θα σου έλεγα να αντικαταστήσεις τη λέξη θεός με τη λέξη φύση...
Divine Sinner έγραψε:ειναι αποτέλεσμα τεχνιτής φυσικής επιλογής που καθοδηγήθηκε απο τον άνθρωπο.
αλλά αν λες ότι τα σκυλιά είναι ο εκφυλισμένος - από τον άνθρωπο - λύκος... εγώ δεν το ξέρω, μου φαίνεται λίγο περίεργο, αλλά αφού δεν ξέρω, δεν αποκλείω. Σαν θεωρία ακούγεται ενδιαφέρον.
Divine Sinner έγραψε: Εμείς θα συνεχίσουμε να κάνουμε ότι μπορούμε, και να τα ταϊζουμε και αν χέζουνε κατηγορήστε την ανεπάρκεια του δήμου.
Απλά επιβεβαιώνεις αυτό που είπα πριν και το είπα πρώτα για μένα: Εύκολο να τα ταϊσεις, δύσκολο να καθαρίσεις τις ακαθαρσίες τους.

Εννοείται ότι ο δήμος φταίει, όχι που δεν καθαρίζει καθημερινά, αλλά που δεν τα έχει σε συγκεκριμένο τόπο για αυτά.
Δεν θα μας καταντήσετε απάνθρωπους ούτε θα κάτσουμε να τα βλέπουμε να πεθαίνουν για να κάνετε την βόλτα σας.
1. Σιγά μην πεθάνουν... πρώην λύκοι δεν μπορούν να επιβιώσουν... :lol:
2. Την βόλτα μας;; Ρε στη δουλειά δεν μπορώ να πάω, στο σπίτι μου δεν μπορώ να γυρίσω... της τέτοιας μου το κέφι κάνω; :banghead: Ό,τι να ναι, πραγματικά... Εγκαταλείπω... :dunno:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Ιουν 2014, 20:49

η φόλα σε καμμιά περίπτωση δεν αποτελεί λύση.
θα μπορούσαν αν αποτελούσαν πρόβλημα και ήθελαν να τα μαζέψουν να τους έριχναν υπνωτικό που στα δέκα βήματα από τις ζωοτροφές ύπνου που τους πέταξαν να τα έβρισκαν να ροχαλίζουν.
τόσο απλό.
τρόποι υπάρχουν. υποτίθεται είμαστε το εξυπνότερο είδος, όλο και κάτι θα σκαρφιστούμε ή με βάση την συμπόνοια ή με βάση την απονιά ή με βάση την κρύα τοποθέτηση του Όττο. κι όμως πιστεύω πως αυτοί που βάζουν τα δυνατά τους να σκεφτούν πολύ για κάποιο ζήτημα είναι αυτοί που βάζουν πάνω από όλα τη συμπόνοια.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 09 Ιουν 2014, 20:50

Σιγα ρε δεν μπορεις να πας στην δουλεια; μηπως εισαι λιγο σε κατακουζηνος φαση; λιγο σελντον κουπερ;
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 09 Ιουν 2014, 20:52

aftokaitoallo έγραψε:με βάση την κρύα τοποθέτηση του Όττο
Τόσο κακό είναι να μπουν σε κυνοκομείο; Ας μπουν κι εσείς που τα αγαπάτε περισσότερο από εμένα πάτε και πάρτε τα και προσέξτε τα καλύτερα από κυνοκομείο.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Ιουν 2014, 20:56

ε μα καλά μιλάς και πρόκειται για βουνά κοπράνων!
φωτό ή δεν ισχύει φίλε όπως λένε στο godlike (τώρα τους καταλαβαίνω)

όσον αφορά τα κόπρανα έχεις δει ανθρώπων; ή στο ποδηλατοδρόμιο ή το πάρκο τρίτση κλπ έχεις δει να ουρούν δημόσια άντρες ή θα ισχυριστείς πως δεν το κάνουν αυτό οι ενήλικες άντρες;

ένα σωρό φορές εκεί που παίζουν παιδιά πακιστανοί ή μπαγκλαντεσιανοί (πως στον κόρακα να τους πω) λαθρομετανάστες μες τη νύχτα ουρούν και όχι μόνο, είναι και έλληνες την έχει δει το αντρικό φύλο πωςς ουρώ όπου γουστάρω. εδώ έχω δει το απίθανο μαμα μπαμπας γιος να του λένε έλα κάντα εδώ εκεί που εμένα μου παραπονούνται ακόμα και για τα ούρα να κουβαλάω νερό για να ρίχνω! και το έβγαλε το μικράκι και ούρησε! και αυτοί συνέχισαν την βόλτα τους! μα τι υποκριτές είμαστε τελικά. ή στο κέντρο της Αθήνας πριν καμμιά δεκαριά χρόνια μία γύφτισα που είχε μωρό και ζητιάνευε σε κάποια φάση πήγε στην άκρη του δρόμου άπλωσε τη φούστα της και ούρησε μπροστά σε όλους μας (η μόνη περίπτωση γυναίκας που εγώ έχω δει)
στην προηγούμενη περιοχή που έμενα κόπρανα ανθρώπων σε υπόγειες διαβάσεις

επίσης το πάρκο τριτση γεμάτο από προφυλακτικά και σύριγγες. ήμαρτον! τα αδέσποτα μας μάραναν
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5853
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 123 φορές
Έλαβε Likes: 197 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 09 Ιουν 2014, 20:57

ArELa έγραψε:
Justme έγραψε:Χρειαζόμαστε εκπαίδευση-παιδεία!
σωστό μεν, όχι απόλυτα αποτελεσματικό δε. Πρέπει να το'χει και η κούτρα σου που λέμε...

Κανείς δεν "εκπαίδευσε"-"επιμόρφωσε" την κόρη μου, για παράδειγμα, που από μωρό παιδί (ακόμα δεν περπατούσε) προσέτρεχε να φροντίσει ό,τι ζωάκι έπεφτε στο δρόμο της. Στο δημοτικό, είχαμε πρόβλημα με τις παρατηρήσεις των συγκατοίκων στην πολυκατοικία, επειδή "μάζευε όλα τα αδέσποτα", τα τάιζε, τα φρόντιζε, και έδινε ό,τι χαρτζηλίκι της δίναμε, για να πηγαίνει αυτά που είχαν πρόβλημα, στον κτηνίατρο της γειτονιάς.

Θέλω να πω, πως πρέπει να το'χει κι η ψυχούλα σου να αγαπάς τα ζώα...

Πρέπει να συνειδητοποιήσει επιτέλους ο άνθρωπος, ότι τα ζώα δεν υπάρχουν στον πλανήτη
για την εξυπηρέτησή του, ή για να ικανοποιούν τα καπρίτσια του.
Ότι έχουν τα ίδια δικαιώματα στη ζωή που έχει και ο ίδιος...
Κοίτα δεν γίνεται να κάνουμε τους πάντες να αγαπούν τα ζώα και ειδικά τα σκυλιά. Αλλά τουλάχιστον να υπάρξει στοιχειώδης σεβασμός και σωστή αντιμετώπιση. Ξέρω πως δεν θα επιτευχθεί ποτέ το "απόλυτο", αλλά όσο το δυνατόν να περιοριστούν κάποιες συμπεριφορές και να μειωθεί ο αριθμός των αδέσποτων όσο γίνεται για να μην βασανίζονται τα καημένα τα ζώα χωρίς λόγο άδικα επειδή εμείς ως άνθρωποι είμαστε χειρότερα ζώα.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 09 Ιουν 2014, 21:00

Οχι δεν ειμαι κατά των κυνοκομείων αλλά όσο δεν υπάρχουν δεν θα κάτσω με σταυρωμένα χέρια να πω. Ε αφου δεν υπάρχει κυνοκομείο,ας ψοφήσει το σκυλι.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Ιουν 2014, 21:03

επειδή διάβασα τη ρίγανη θυμάμαι από την μακαρίτισα τη γιαγιά μου δεν μαζευε από συγκεκριμένα σημεία που έβλεπε πως πέρναγαν τα γίδια τους κάποιοι

λοιπόν θέλετε δεν θέλετε εδώ κάτω που ήρθαμε θα αλληλοβρωμιστούμε, τέλος το θέμα είναι τι κάνουμε.

κι όσον αφορά το πάρτε τα κλπ

είδα και το πήρα, γεμάτο τσιμπούρια χωρίς να μπορεί να περπατήσει. έτοιμο να πεθάνει. κι αν μπορούσα κι είχα λεφτά (γιατί ένας μικρός μισθός για δύο άτομα δύο πλέον σκυλιά και τρεις παπαγάλους δύο καναρίνια σας λέω δε φτάνει) θα έπαιρνα κάποιο ακόμα. τώρα το αφήνω στη μοίρα τρόπον τινά. γιατί αν ξαναδώ περίπτωση σαν αυτή του γεράκου μου του Τζουν ναι

στο σπίτι κατευθείαν και πάλι τα τελευταία μας λεφτά θα πάνε σε κτηνίατρο.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 09 Ιουν 2014, 21:04

Καλά αυτή η λογική πως δεν πρέπει να συγκρινόμαστε με το καλύτερο αλλά με το χειρότερο όχι μόνο με κουράζει, αλλά την κάνουν και οι πολιτικοί μας.

Προφανώς όλα αυτά που λές είναι καταδικαστέα. Έχεις δίκιο. Και πρέπει κάτι να γίνει σε εκείνες τις περιοχές. Να ναι καλά οι προδότες που κουβάλησαν τους μετανάστες. Καθαριότητα εδώ και τώρα.

Αλλά όχι επειδή το ένα είναι βρόμικο, να είναι όλα βρόμικα. Διαφωνώ καθέτως και οριζοντως και διαγώνια. :loco:

Από κει και πέρα ναι, των σκύλων με ενοχλούν διότι μόνο αυτά βλέπω εκεί που είμαι.

Ξαναρωτώ, τόσο πολύ σας ενοχλεί ένα σωστό κυνοκομείο;;;
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 09 Ιουν 2014, 21:05

Divine Sinner έγραψε:Οχι δεν ειμαι κατά των κυνοκομείων αλλά όσο δεν υπάρχουν δεν θα κάτσω με σταυρωμένα χέρια να πω. Ε αφου δεν υπάρχει κυνοκομείο,ας ψοφήσει το σκυλι.
Δεν ψοφάει. Και αν το δεις πραγματικά τόσο χάλια, το βοηθάς. Γιατί να ταίσεις το άλλο που είναι... δεν ξέρω... 50 κιλά;;; :lol:
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Ιουν 2014, 21:10

τα σκυλιά όπως και ο άνθρωπος αντέχουν για μεγάλα διαστήματα την πείνα. για να σκελετωθεί από την αφαγιά τόσο ο άνθρωπος όσο και το σκυλί πρέπει να έχει μείνει στην ουσία νηστικό για μεγαλύτερο διάστημα απ' αυτό που φανταζόμαστε.

επίσης ο σκύλος πάντα τρώει λες και είναι το τελευταίο του γεύμα γι' αυτό συνδέεται με μία περιοχή ή με ανθρώπους που θα του βρουν τροφή ή θα βρει τροφή εξαιτίας μίας αγέλης. τότε γίνεται πιστό σκυλί. διότι ικανοποιεί το μεγαλύτερο του ένστικτο αυτό της τροφής και μάλιστα του τελευταίου γεύματος της ζωής του.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12029
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από OTTO » Δευ 09 Ιουν 2014, 21:11

Τις κατσαρίδες τις λυπάστε; Υποθέτω πως όχι. Γιατί τότε θεωρείτε απάνθρωπους κάποιους που δεν ταίζουν κάποιο ζώο το οποίο υποτίθεται πως μπορεί να επιβιώσει μόνο του;

Μου φαίνεται πως οι γάτες είναι πιο... ράμπο... από τους σκύλους τελικά...
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 09 Ιουν 2014, 21:13

Μιλαμε για ενα σοβαρό θέμα και μιλας σαν δεκάχρονο. Οταν μεγαλώσεις ή οταν αποφασίσεις να μιλήσεις σοβαρά ξαναέλα.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Αδέσποτα

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 09 Ιουν 2014, 21:15

OTTO έγραψε:Καλά αυτή η λογική πως δεν πρέπει να συγκρινόμαστε με το καλύτερο αλλά με το χειρότερο όχι μόνο με κουράζει, αλλά την κάνουν και οι πολιτικοί μας.

Προφανώς όλα αυτά που λές είναι καταδικαστέα. Έχεις δίκιο. Και πρέπει κάτι να γίνει σε εκείνες τις περιοχές. Να ναι καλά οι προδότες που κουβάλησαν τους μετανάστες. Καθαριότητα εδώ και τώρα.

Αλλά όχι επειδή το ένα είναι βρόμικο, να είναι όλα βρόμικα. Διαφωνώ καθέτως και οριζοντως και διαγώνια. :loco:

Από κει και πέρα ναι, των σκύλων με ενοχλούν διότι μόνο αυτά βλέπω εκεί που είμαι.

Ξαναρωτώ, τόσο πολύ σας ενοχλεί ένα σωστό κυνοκομείο;;;

ένα σωστό κυνοκομείο; που το είδες αυτό; κρατικό και σωστό δε γίνεται. εδώ δες τι παίζει με τα μέρη που βάζουν τους ανθρώπους με ψυχιατρικές διαταραχές.

επίσης δεν θα έλεγα πως μπορείς να ξέρεις τι σόι κόπρανα είναι αυτά που βλέπεις. φωτό ή δεν ισχύει φίλε. πιάσε με το φακό δέκα σκυλιά μεγάλα αδέσποτα να χέζουν επί μονίμου βάσεως στο δρόμο που λες αλλιώς ΕΙΚΑΖΕΙΣ! ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΕΙΣ! :freak:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aftokaitoallo την Δευ 09 Ιουν 2014, 21:16, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζωα-Φυτά (τα πάντα στη φύση)”