ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
KAL EL
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1368
Εγγραφή: Πέμ 02 Σεπ 2010, 21:43
Irc ψευδώνυμο: KAL EL
Φύλο: Γυναίκα

ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από KAL EL » Πέμ 24 Μαρ 2011, 08:48

Υποχρεωτική πλέον καθίσταται η ηλεκτρονική σήμανση και καταγραφή, το μαρκάρισμα με τσιπ δηλαδή, για όλα τα κατοικίδια ζώα (αλλά και των ιδιοκτητών τους), σύμφωνα με νομοσχέδιο του υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης.

Το νομοσχέδιο έχει ετοιμαστεί από την υφυπουργό Μιλένα Αποστολάκη και πρόκειται να προωθηθεί σύντομα στη Βουλή.



Το ειδα στο: http://peripatris.blogspot.com/2011/03/ ... z1HUscuTmA
<<Αναιρώ, όπως δεν αναίρεσε ποτέ κανείς, και είμαι εν τούτοις το αντίθετο ενός αρνητικού πνεύματος>>
FR.NIETZSCHE - ΙΔΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Πώς κανείς γίνεται, εκείνο που είναι)
Άβαταρ μέλους
sevdalone
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2011, 09:11
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από sevdalone » Πέμ 24 Μαρ 2011, 09:19

Με πρόλαβες Καλελ...

Αν έχετε σκυλιά, γατιά, ιγκουάνα, χελώνες, ψάρια ή ό,τι άλλο σας βρίσκεται σε κατοικίδιο, τώρα θα πρέπει να το δηλώσετε και να το “τσιπάρετε” ηλεκτρονικά, ειδάλλως... κατάσχεται!


Stop στην εκμετάλλευση ζώων στο τσίρκο
Η παραπάνω πρόταση δεν αποτελεί “θέατρο του παραλόγου” αλλά νομοσχέδιο που προωθεί η υφυπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης Μιλένα Αποστολάκη, που είναι εμπνεύσεως δικιάς της.

Έτσι λοιπόν, σε περίπτωση που έχετε ένα κατοικίδιο θα πρέπει υποχρεωτικά να το δηλώσετε, και το ζώο να σημανθεί ηλεκτρονικά , ειδάλλως ο εισαγγελέας θα μπορεί να διατάξει προσωρινή ή οριστική αφαίρεση του κατοικίδιου!

Παράλληλα, με το νέο νομοσχέδιο απαγορεύεται με οποιονδήποτε τρόπο οι αγγελίες για υιοθεσία ή δωρεάν παραχώρηση κατοικίδιων αν δεν αναφέρεται ο κωδικός της ηλεκτρονικής σήμανσης.

Πρέπει όμως να αναγνωρίσουμε πως το νέο αυτό νομοσχέδιο αυστηροποιεί για πρώτη φορά τον κανόνα για την κακοποίηση ή βάναυση μεταχείριση ζώου, αφού ο δράστης θα καταδικαστεί με ποινή φυλάκισης και χρηματικό πρόστιμο (μη εξαγοράσιμο) ως και 30.000 ευρώ.

Επιπροσθέτως τα αδέσποτα θα περισυλλέγονται, στειρώνονται και περιθάλπονται στα δημοτικά καταφύγια όπου θα παράμενουν προσωρινά.

Η επαναφορά τους θα γίνεται σε περιοχές εκτός νοσοκομείων, σχολείων, αυτοκινητοδρόμων, λιμανιών και αεροδρομίων και γενικά τόπων που έχουν υψηλή τουριστική κίνηση.

Διαβάστε εδώ για την ειδική διάταξη περί εκμετάλλευσης των ζώων σε τσίρκο.


http://www.cosmo.gr/SciTech/Hellas/315458.html

Awareness and Truth are our Power and Freedom


Love for Everything and Hatred for None

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 24 Μαρ 2011, 09:52

Εγώ δε θα τσιπάρω τον Δία κι ας έρθουν να τον κατασχέσουν... Θα πέσει πολύ γέλιο, δάκρυ, μπορεί και μπουνίδι.

Ξεκίνησαν από τα κατοικιδια των δικών τους "κατοικιδίων" που είμαστε εμείς. Θα φτάσουν και σ'εμάς. Ας το δεχτεί όποιος νιώθει μοσχάρι τους.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 24 Μαρ 2011, 10:50

τι απαίσια πράγματα πάνε να εφαρμόσουν, τα παιδιά μου ΔΕΝ τσιπάρονται όπως δεν τσιπάρομαι ούτε εγώ! γιατί είναι παιδιά μου! υποχρεωτικό my ass, ας κοπιάσουν όταν έρθει η ώρα. :swear: :swear: :swear: :bitch:
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 24 Μαρ 2011, 12:47

Τα πραγματα δεν ειναι ασπρο μαυρο. τι ειναι το κακο δηλαδη αν τσιπαριστει ο σκυλος;
Θα φακελωθουν οι πολιτικες του πεποιθησεις και τα κοινωνικα του φρονηματα;
Θα θιχθουν τα προσωπικα του δεδομενα; Εδω κυκλοφορει γυμνός δεν νομιζω να χει πρόβλημα.
Σοβαρα τωρα. αλλο το τσιπαρισμα σκυλου αλλο ανθρώπου.
Εχει γεμίσει ο τόπος με αφίσες "σκυλακι χάθηκε".
και εχει γεμισει και ο τοπος με ανθρωπους που παιρνουν κουτάβια κι οταν τα βαρεθούν τα αφηνουν στο δρόμο.
να τσιπαριστουν τα κουτάβια ωστε αν βρουν αυτον που τα άφησε στο δρόμο και δουν οτι δεν εχει δηλωσει την εξαφάνηση,
και δεν εχει κανει τις απαραιτητες ενεργιες να το βρεί να τρώει ενα πρόστιμο που θα το νιώσει
και ο επομενος που θα σκεφτει να εγκαταλειψει ενα ζώο.
Apo thn allh
θα πρεπε να μην αντιγράφουν απλα τα μέτρα απο τας ευρώπας.
Αλλα να λαμβανουν υπ όψιν και τις κοινωνικές πολιτισμικες συνθήκες του τόπου.
Δηλαδη η γριουλα που είναι μόνη κι εχει για παρέα τις γάτες που ειναι ημι-αδέσποτες αλλα τις ταϊζει και εχουν μάθει να
πηγαίνουν στο σπίτι της και να τις χαιδευεί κλπ θα πρέπει να τις τσιπάρει;
Και θα κατασχέσουν τα γατάκια;
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 24 Μαρ 2011, 13:34

Το σύστημα θα προβάλλει τα καλά σε κάθε τέτοια... απόφαση ή... "μεταρρύθμιση" όπως αρέσκεται να την αποκαλεί τώρα.

Για τα body scanners που έβαλαν στ'αεροδρόμια, πρόβαλαν το καλό που κάνουν, για την ασφάλειά μας, αφού (λέει) εντοπίζουν όπλα και πιθανούς τρομοκράτες. Δεν είπαν βέβαια και το κακό που κάνει η σούπερ εντατική ακτινοβολία που δέχεται το σώμα όταν περνάει απ'αυτά τα διαολεμένα σκάνερς...ούτε τον εξευτελισμό της σωματικής έρευνας (αν αρνηθείς να περάσεις απ'το διαολομηχάνημα), που επιτρέπει στους μόρτες ελεγκτές, θα χώνουν το χέρι τους και στο βρακί σου.

Για τα τσιπάκια προβάλλει το καλό, που θα βρίσκονται τα ζωάκια που εξαφανίζονται, ή οι κόπανοι που τα παρατάνε όταν τα βαρεθούν, για να γίνουν αδέσποτα. Το ύποπτο/δόλιιο πίσω απ'αυτή την ιστορία, δεν το λένε. Δε θα κάτσω να το αναλύσω εγώ εδώ, γιατί δε θα'ναι και λίγοι αυτοί που θα με πουν συνωμοσιολόγα με τάσεις ψυχοπάθειας πια.

'Ενα θα'πρεπε να'χουμε εμπεδώσει όλοι πλέον: Οτι το σημερινό σύστημα ΔΕΝ νοιάζεται για το καλό μας. Το καλό μας αφορά την εξουσία, ΜΟΝΟΝ σε ως εκεί που μιλάμε για την προσφορά μας στις τσέπες τους. Από 'κει και πέρα, μας έχουν χεσμένους, και μάλιστα με μία εμφανή πλέον λυσσαλέα ροπή προς την εξαθλίωσή μας, ώστε να ελέγξουν κάθε έκφανση της ζωής μας.

Αφήνω τον καθένα να την ψάξει μόνος του λοιπόν, την πουστιά που κρύβεται και παίζεται πίσω από την ιστορία που λέγεται τσιπάκι στα ζώα.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
sevdalone
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2011, 09:11
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από sevdalone » Πέμ 24 Μαρ 2011, 14:02

Αφήνω τον καθένα να την ψάξει μόνος του λοιπόν, την πουστιά που κρύβεται και παίζεται πίσω από την ιστορία που λέγεται τσιπάκι στα ζώα.
Το βρήκα! το βρήκα! να το πω; :xara:

Πειραματίζονται με τα ζώα πρώτα να δουν πως θα πάει η "φάση" για να είναι πιο εύκολο να μας το περάσουν και σε μας.

Τι ωραία ούτε και εμείς θα μπορούμε να χαθούμε ούτε και τα παιδιά μας.... :sick:


Δεν μπορώ να καταλάβω, ο σκύλος, η γάτα ή κάθε ζώο τέλος πάντων, δεν έχει δικαίωμα στην ελευθερία; Το ότι είμαστε άνθρωποι σημαίνει ότι μπορούμε να εξουσιάζουμε πάνω σε οτιδήποτε πάνω στη Γη? Και μετά κάνουμε παράπονα για τις δικές μας ελευθερίες που καταγούνται μια μια στο βωμό "του κοινού και του δημόσιου καλού" μη χέσω....

Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου... Άβυσσος...

Awareness and Truth are our Power and Freedom


Love for Everything and Hatred for None

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 24 Μαρ 2011, 14:10

Και αυτό Σεβντά μου παίζει, και πολύ σωστή η επισήμανση :thumb: αλλά όχι μόνο αυτό...
(στύψε λίγο ακόμα το μυαλουδάκι... εγώ είμαι συνωμοσιολογάρα και ήδη πήγα σε χειρότερα σεναριάκια :lol: :lol: )
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
sevdalone
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Πέμ 03 Φεβ 2011, 09:11
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από sevdalone » Πέμ 24 Μαρ 2011, 14:13

Ε πες το ντε... τι μας το κρατάς κρυφό....

Στας Αυστραλίας είναι βράδυ και το μυαλό στεγνό για να στυφτεί :loco:

Awareness and Truth are our Power and Freedom


Love for Everything and Hatred for None

Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 24 Μαρ 2011, 14:20

Δεν νομιζω να παιζει να πειραματιζοντια σε ζωα.
Γιατι τα ζωα και οι ανθρωποι δεν εχουν την ιδια συμπερηφορα.
ο σκυλος δεν θα παει να ψωνησει στο σουπερμαρκετ με το τσιπακι.
οσων αφορα τα bodyscanners εχεις δικιο αλλα δεν νομιζω να σχετιζεται με το θέμα
μιας και το bodyscanners σε βλαπτει δηθεν για το καλο σου και εκτος αυτού
αν και δεν εχεις κανει τίποτα για να μπεις σε μια διαδικασια τέτοια
ειναι σαν α σου λενε οτι εισαι δυναμη υποπτος τρομοκρατίας.
ειναι σαν να κλεινουμε στην φυλακη ολοκληρο τον πληθυσμο επειδη ολο και καποιος κλεφτης
θα υπαρχει ανάμεσα τους.
αλλα δεν βλέπω αυτο με το τσιπάρισμα των ζωων πως βλάπτει εμας ή τα ζώα.
Εκτος απο το οικονομικό (εκτός αν το καλύπτει το κράτος)
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 24 Μαρ 2011, 14:53

Δεν πήγε το μυαλό μου σε πειραματισμούς πάντως... :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 24 Μαρ 2011, 15:02

παντως αν το σκυλακι εχει rfid η θα χει στις επόμενες αναβαθμισεις του τσιπ τοτε ισως να παρακολουθείτε εν μερη και η ζωη του ιδιοκτήτη (σε μικρο βαθμο αλλα ειναι μια αρχή)
Αλλα για να παρακολουεις καποιον παντου δεν αρκει ενα τσιπακι. χρειαζεται και σχετικη υποδομη.
κι αναρρωτιεμαι εγω. αν γινει αυτος πως θα δικαιολογησουν οτι βρήκαν τα λεφτα;
εννοω. για συνταξεις δεν εχουν λεφτα αλλα για να αναβαθμισουν ολα τα κτιρια και τις δημοσιες υπηρεσιες και να τις δικτυωσουν εχουνε;
Άβαταρ μέλους
Orion
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Παρ 09 Απρ 2010, 20:56
Φύλο: Άνδρας

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Orion » Πέμ 24 Μαρ 2011, 15:13

Divine Sinner έγραψε:Εκτος απο το οικονομικό (εκτός αν το καλύπτει το κράτος)
Δεεεεν νομιζω , παλι καλα να λες που δεν σκεφτηκαν να φορολογησουν και το κατοικιδιο , τον ιδιοκτητη εννοω , :banghead: δεν πιστευω να μας διαβαζουν , να διαγραφει το μηνυμα

Εγω εχω εναν προβληματισμο παντως με το που διαβασα το θεμα , αν και εχω γενοκτηνησει αρκετο πληθυσμο απο κατσαριδες , ολο και καποια εμφανιζεται που και που , τι κανω εγω ? να παω να τη δηλωσω να μου την τσιπαρουν σαν κατοικιδιο η να περιμενω να ρθουν να μου την κατασχεσουν , θα ρθουνε ομως ? η θα αναγκαστω να εγκληματισω παλι και αν κανω το τελευταιο μηπως με πιανει ο νομος που λεει οτι εχει ποινη φυλακισης μη εξαγορασιμη και ως 30χιλ. προστιμο ? :loco: :nuts:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 24 Μαρ 2011, 15:14

Δεν παίζεσαι ρε Ωρίων ώρες ώρες... :rofl: :xaxas:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από ION 4ever » Πέμ 24 Μαρ 2011, 16:50

Υποχρεωτική πλέον καθίσταται η ηλεκτρονική σήμανση και καταγραφή,
το μαρκάρισμα με τσιπ δηλαδή, για όλα τα κατοικίδια ζώα
(αλλά και των ιδιοκτητών τους),
σύμφωνα με νομοσχέδιο του υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης.
(αλλά και των ιδιοκτητών τους),εδώ νομίζω , αν είναι αλήθεια, είναι το ζουμί.
Αφού πιάσανε τις "ευπαθείς" ομάδες με την κάρτα του πολίτη.
αστυνομικούς, στρατιωτικούς κλπ με τον φόβο της απολύσης.
Τώρα πάνε να περάσουν και το τσιπάκι εκεί που πονάει, στους ζωόφιλους.
Δεν θέλω ούτε εγώ ούτε η γατούλα μου να γίνουμε ET.
Δεν θα μου μετατρέψουν το κατοικίδιο μου
σε άγριο ζώο της ζούγκλας επειδή τους τη βάρεσε να κάνουνε πειράματα.
(γιατί παίζει και αυτό)
Με το mind control enough is enough.

divinne καταλαβαίνω τις απόψεις σου, αλλά μου φαίνονται απλώς πολύ λογικές.
Για την συμπεριφορά μας έναντι των ζώων, χρειάζεται παιδεία και όχι τσιπάκι.

Οι άνθρωποι αλλάζουμε συμπεριφορά με την ελεύθερη κατανόηση
του κόσμου γύρω μας όχι με τσιπάκια.

Τα τσιπάκια πάνω στο σώμα οποιουδήποτε είναι out :thumbsdown:
Τάχω πάρει :banghead:
χεστηκε η φοράδα στο αλώνι θα μου πείτε
αλλά τάχω πάρει.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
Kariatida
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2755
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 21:55
Irc ψευδώνυμο: Kariatida
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Kariatida » Πέμ 24 Μαρ 2011, 16:52

Από μία χαίρομαι που θα τιμωρούν τους *μπιπ* *μπιπ**μπιπ* που κακοποιούν τα ζώα, από την άλλη αν βρεις ένα ζώο στο δρόμο δηλαδή δεν μπορείς να το περισυλλέξεις; Ή θα στο κατάσχουν;

Και ποιος μου λέει ότι στα δημοτικά καταφύγια θα γίνεται σωστή δουλειά και δεν θα τα αφήνουν να υποφέρουν και να πεθαίνουν; Ποιος θα τους ελέγχει και με τι συχνότητα; Και ποιος επίσης μου λέει τι μίζες θα πέσουν και ποιος θείος του ξαδέρφου του κουμπάρου του κάθε κυβερνώντος θα κάνει τα στραβά μάτια μιας και ξέρουμε τι παίζει με τα δημοτικά/δημόσια ιδρύματα.

Το θέμα μπάζει νερά από παντού. Πείτε ότι οκ, στειρώνονται και περιθάλπτονται. Γιατί η πολιτεία να τα πετά στον δρόμο αντί να κάνει ένα παράρτημα όπως στο εξωτερικό που πηγαίνει η κάθε οικογένεια και παίρνει σκύλο; Γιατί να καταργήσει τις υιοθεσίες; Ουσιαστικά είναι σαν να εμπορευματοποιεί και επίσημα την αξία της ζωής του κάθε ζώου. Συν ότι, καταλαβαίνω το να τα απελευθερώνουν μακρυά από νοσοκομεία και σχολεία, αλλά και μακρυά από τουριστικά αξιοθέατα; Δηλαδή είναι καθαρά για τη βιτρίνα; Ό,τι να ναι, και ό,τι βλέπει η πεθερά.

Σαν να μην μας έφταναν τα προβλήματα που έχουμε σαν χώρα με την ανεργία και την εγκληματικότητα στο ζενίθ της, θα έχουμε κι αυτό. Α ρε αθάνατη Ελλάδα.
Ή ακολούθα ή οδήγα ή φύγε απ' τη μέση

Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Πέμ 24 Μαρ 2011, 16:58

Αν η πολιτεια νοιάζονταν για τα ζωα θα είχε απαγορέψει τις φάρμες εκροφης κατοικηδιων που πουλάνε ζώα σε πετ σοπ.
καθως και την αγορα τετοιου ζώου απο το εξωτερικό απο τα πετ σοπ.
Ετσι τα αθλια αυτά μαγαζιά τουλάχιστον θα πουλούσαν αδέσποτα κι οχι ζώα που κατασκευάστηκαν για να πουληθούν.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 24 Μαρ 2011, 17:04

Divine Sinner έγραψε:παντως αν το σκυλακι εχει rfid η θα χει στις επόμενες αναβαθμισεις του τσιπ τοτε ισως να παρακολουθείτε εν μερη και η ζωη του ιδιοκτήτη (σε μικρο βαθμο αλλα ειναι μια αρχή)
Α, γεια σου! Τώρα μ'έπιασες... Αρχικά λοιπόν μια έμμεση παρακολούθηση μέσα από ένα τσιπαρισμένο ζωντανό μέσα στο σπίτι μας, που μπορεί να "ακούει" και να μεταδίδει ακόμα και τα τραγούδια που λέμε στο μπάνιο μας. Στη συνέχεια, ο,τιδήποτε άλλο μπορεί να επινοήσει το εφιαλτικό κομμάτι των σκοτεινων αυτών μυαλών, δίδοντας εντολές στο "αθώο" τσιπάκι, όχι μόνο να είναι δέκτης, αλλά και δυνητικά ΠΟΜΠΟΣ... τώρα το τι μπορεί να εκπέμπει, το αφήνω στους εφιάλτες του καθένα από μας...
Kariatida έγραψε:Σαν να μην μας έφταναν τα προβλήματα που έχουμε σαν χώρα με την ανεργία και την εγκληματικότητα στο ζενίθ της, θα έχουμε κι αυτό.
Αυτές οι... "μεταρρυθμίσεις" δεν είναι καθόλου τυχαίες αν δούμε το νόημα αυτής της πρεμούρας- της φαινομενικά άσχετης ενασχόλησης ενός υπουργείου με θέμα μικρής σημασίας αυτήν την εποχή... 'Οχι τόσο μικρής σημασίας βέβαια, σύμφωνα μ'αυτά που ψυχανεμιζόμαστε κάμποσοι "συνωμοσιολόγοι" ψυχοτέτοιοι εδώ μέσα. :wink:

Μπροστά στα άλλα αγγούρια που κάνουν τη ζωή μας ολοένα και πιο εξαθλιωμένου επιπέδου, αυτό το τσιπάκι θα φανεί ανώδυνο και ακίνδυνο σε πολλούς... στο φινάλε (θα πουν) στο ζώο θα φυτευτεί, όχι σε μένα...
Είναι ανώδυνο, ακίνδυνο και αθώο όμως;... Θα δείξει.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
KAL EL
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1368
Εγγραφή: Πέμ 02 Σεπ 2010, 21:43
Irc ψευδώνυμο: KAL EL
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από KAL EL » Παρ 25 Μαρ 2011, 22:55

ArELa έγραψε:
Α, γεια σου! Τώρα μ'έπιασες... Αρχικά λοιπόν μια έμμεση παρακολούθηση μέσα από ένα τσιπαρισμένο ζωντανό μέσα στο σπίτι μας, που μπορεί να "ακούει" και να μεταδίδει ακόμα και τα τραγούδια που λέμε στο μπάνιο μας. Στη συνέχεια, ο,τιδήποτε άλλο μπορεί να επινοήσει το εφιαλτικό κομμάτι των σκοτεινων αυτών μυαλών, δίδοντας εντολές στο "αθώο" τσιπάκι, όχι μόνο να είναι δέκτης, αλλά και δυνητικά ΠΟΜΠΟΣ... τώρα το τι μπορεί να εκπέμπει, το αφήνω στους εφιάλτες του καθένα από μας...
Μέχρι να προλάβω να σχολιάσω με καλύψατε :ups: :thumb: Η αλήθεια είναι ότι σκέφτηκα το πρώτο σκέλος (το της παρακολούθησης ως αρχή, μέσω του τετράποδου φίλου μας ), δεν πήγε το μυαλό μου στο δεύτερο στο τί δηλαδή μπορούν και να εκπέμψουν μέσω του τσιπακίου :freak:
<<Αναιρώ, όπως δεν αναίρεσε ποτέ κανείς, και είμαι εν τούτοις το αντίθετο ενός αρνητικού πνεύματος>>
FR.NIETZSCHE - ΙΔΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ (Πώς κανείς γίνεται, εκείνο που είναι)
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 28 Μαρ 2011, 20:52

δεν έχω κανένα πρόβλημα να πω ότι για λόγους θρησκευτικών πιστεύω αρνούμαι να βάλουν τσιπ σε μένα και στα ζώα μου, όσο και να ακούγεται κάπως σε ορισμένους, πιστεύω ότι επηρρεάζει το status της ψυχής ενεργειακά, αν δεν αποκλείει την ύπαρξη από άλλα επίπεδα αιθερικά καταδικάζοντάς την να μένει μόνο στο υλικό και εκεί να την διαφεντεύουν οι δορυφόροι των επικυρίαρχων. i rest my case.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
yiotis
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Κυρ 27 Μαρ 2011, 11:43
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από yiotis » Πέμ 31 Μαρ 2011, 14:37

Κατ αρχήν οι ίδιοι οι δημιουργοί αυτών των τσίπ έχουν δηλώσει πως είναι καρκινογόνα, τι να λέμε τώρα.

Λένε πως τα ζώα θα κατάσχονται αν δεν τους βάλουμε τσιπ,σιγά να μην μπορούν και να στεγάσουν και θρέψουν τόσα ζώα, θα τα δολοφονούν και θα ξεμπερδεύουν έτσι απλά, αυτά τα ανθρωπόμορφα τέρατα που μας κυβερνούν.

Στα υπάρχοντα κυνοκομεία ακούω πως ήδη γίνετε αυτό.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 31 Μαρ 2011, 14:45

αχ πως μου έρχεται να βρίσω αισχρά αυτά τα τομάρια...
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από Divine Sinner » Δευ 04 Απρ 2011, 07:18

δεν έχω κανένα πρόβλημα να πω ότι για λόγους θρησκευτικών πιστεύω αρνούμαι να βάλουν τσιπ σε μένα και στα ζώα μου, όσο και να ακούγεται κάπως σε ορισμένους, πιστεύω ότι επηρρεάζει το status της ψυχής ενεργειακά, αν δεν αποκλείει την ύπαρξη από άλλα επίπεδα αιθερικά καταδικάζοντάς την να μένει μόνο στο υλικό και εκεί να την διαφεντεύουν οι δορυφόροι των επικυρίαρχων. i rest my case.
μηπως τα τσιπάκια ειναι μια ακόμα δίοδος να δίνουμε την ενέργια μας στους 4D STS (4th Density serving to self) ωστε να μην
φτασουμε ποτέ στο επίπεδο τους;
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Δευ 04 Απρ 2011, 11:40

δεν γνωρίζω τι είναι αυτό που λες, για πες περισσότερα
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΤΣΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 07 Απρ 2011, 12:15

για όλα τα κατοικίδια ζώα (αλλά και των ιδιοκτητών τους),
αυτό όπως ήδη επισημάνθηκε από άλλο μέλος είναι πολύ σημαντικό, αν αναφέρεται αυτό στο νομοσχέδιο μέσα, είναι μια ύπουλη δράση ενάντια της ατομικής ελευθερίας

δηλ βάζεις τσιπ στο γατάκι γιατί δεν θες να το στο πάρουμε, ναι αλλά τώρα για να μην το χάσεις πρέπει κι εσύ να τσιπαριστείς

ομοίως το πάμε και στα παιδιά, στην αρχή θα το προωθήσουν μέσω των γνωστών αερολογιών ότι έτσι μπορείς να βρεις το παιδί σου αν κάτι συμβεί, τι θα, ήδη αυτό λένε, μετά θα το επιβάλλουν στα νεογέννητα κι ύστερα στους γονείς, δεν θα τολμάς να πας σε νοσοκομείο να γεννήσεις δηλαδή;

και γιατί με βιάση άρχισαν να τα εφαρμόζουν αυτά στους Έλληνες ξεκινώντας από τα κατοικίδια με μια παρενθεσούλα ιδαιτερα σημαντική; ποια τομάρια επιτέλους κυβερνούν αυτόν τον τόπο;
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ζωα-Φυτά (τα πάντα στη φύση)”