Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από ION 4ever » Τρί 19 Απρ 2011, 10:25

Ακριβώς.
Την Πέμπτη (πριν το Σάββατο στο Cozi),Τότε με τους φοβερούς αεροψεκασμούς,
είχε μαζευτεί κόσμος και ματ.
Είχαν παραχώσει τον Ναό με Μολύβι.

Την παρασκευή το δικαστήριο απεφάνθη Υπέρ του Ναού αλλά τον σκέπασαν λέει προσωρινά.
Το Σαββάτο που πέρασα ερχόμενη στην συνάντηση είχαν ρίξει από πάνω του μια γκρίζα πέτρα
και είχαν χαθεί τα ίχνη εντελώς.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από Eva Luna » Κυρ 14 Αύγ 2011, 08:08

Τελικα; Θαφτηκε;
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
lianna

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από lianna » Τρί 16 Αύγ 2011, 22:56

Ναι οριστικά και αμετάκλητα με την δικαιολογία ότι έτσι προστατεύεται καλύτερα.
Στην υγειά μας !!!
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Τετ 17 Αύγ 2011, 01:08

αναρωτιέμαι πόσο ρόλο παίζει κι η Εκκλησία σ' αυτά, δηλαδή αν είναι και ιεράρχες στη μέση, που φοβούνται αναβίωση της πατρώας θρησκείας... μήπως πάρει διαστάσεις που δεν περίμενε κανείς. νομίζω ότι πολλά είναι στη μέση κι αν δεν είναι αυτό το συνάφι τότε σίγουρα ανακουφίστηκε με τα νέα...
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 17 Αύγ 2011, 18:58

lianna έγραψε:Ναι οριστικά και αμετάκλητα με την δικαιολογία ότι έτσι προστατεύεται καλύτερα.
Στην υγειά μας !!!
:swear: :banghead:
aftokaitoallo έγραψε:δηλαδή αν είναι και ιεράρχες στη μέση, που φοβούνται αναβίωση της πατρώας θρησκείας... μήπως πάρει διαστάσεις που δεν περίμενε κανείς. νομίζω ότι πολλά είναι στη μέση κι αν δεν είναι αυτό το συνάφι τότε σίγουρα ανακουφίστηκε με τα νέα...
Σιγά τις διαστάσεις.
Όποιες διαστάσεις πήρε, τις πήρε μέσα απ'το νετ.
Κι αυτο που γίνεται, κατά τη γνώμη μου, μόνο αναβίωση της πατρώας θρησκείας δεν είναι. Είναι μια σιωνιστική προπαγάνδα που χρησιμοποίησε έξυπνα την αδυναμία/αγάπη όλων μας στον αρχαίο πολιτισμό μας... Τον στρέβλωσαν κι αυτόν, για να εξυπηρετηθεί η χριστιανομαχία στην οποία επιδίδονται ποικιλοτρόπως και παντιοτρόπως. Σήμερα, στον 21ο αιώνα, βλέπουμε να αναβιώνει όχι καμιά πατρωα θρησκεία, αλλά ένας λυσσαλέος και άνευ προηγουμένου πόλεμος ενάντια στο Χριστιανισμό που μπορεί να συγκριθεί μόνο με τους ανηλεείς διωγμούς των χριστιανιών επί ρωμαϊκής αυτοκρατορίας, με τις αρένες των λεόντων κι όλα τα σχετικά. Ο πόλεμος κηρύχθηκε παντού όπου υπάρχει χριστιανοσύνη στον πλανήτη, και τα όπλα εναντίον της είναι ποικίλα. Στην Ελλάδα τον κήρυξαν ανακινώντας (δήθεν) το αρχαίο πνευμα το αθάνατο, που όλοι φέρουμε σαν πυρσό μέσα μας, είτε το γνωρίζουμε σ'όλη την έκτασή του είτε όχι..
Δυστυχώς λίγοι κατέχουν την αλήθεια του. Γιατί αν την κατείχαν οι όψιμοι αρχαιόθρησκοι και καλά, θα ήξεραν καλά ότι το πνεύμα αυτό αποστρέφεται τον φανατισμό, τη μισαλλοδοξία, την αδιαλλαξία, το μίσος ή τη δυσανεξία σε άλλες θεάσεις ή θρησκείες... Όπως αποτάσσει κάθε μορφής ρατσισμού ή ενδοεθνικού διχασμού στο όνομα οποιασδήποτε θρησκείας. Το Αρχαίο Πνεύμα δεν έχει να κάνει με θρησκείες... Θα μπορούσε να είναι θρησκεία ή φιλοσοφία από μόνο του, αλλά σε θρησκείες δεν εστιάζει. Δεν είναι αυτός ο στόχος η αιτίαση και η διαδρομή του.

Είναι καιρός να πάψουμε να λογίζουμε ως ελληνικού πνεύματος και παιδείας, ανθρώπους που μάσησαν βλακωδώς στα σιωνιστικά κελεύσματα, και στρέφονται ενάντια σε συνάνθρωπο και δη ομοεθνή του, για χάρη μιας μαμημένης θρησκείας. Η θρησκεία είναι η πρόφαση που προτάσσεται. Η ουσια και η πρόθεση είναι ο διχασμός του γένους... και στο βαθμό που υπάρχουν μαλάκες που ακολουθούν τέτοια κελεύσματα, τα μεγαλολαμόγια πετυχαίνουν τον στόχο τους και την πρόθεση που είχαν εξ αρχής.

'Οχι, δεν είναι καν αρχαιόθρησκοι (τίποτα που να εμπεριέχει το πραγματικό "αρχαιο" μέσα του) αυτοί που πολεμάνε μαλακίες με λύσσα και μίσος, και μπορούν να στραφούν ακόμα και ενάντια στη μάνα που τους γέννησε προς χάριν μιας... "θέασης" του κώλου. Είναι μαλακόθρησκοι, ανεγκέφαλοι και τόσο φανατισμένοι που το κριτήριο και η ευθυκρισία τους θόλωσε σε βαθμό που τους καθιστά πέρα και έξω από κάθε διάλογο/επικοινωνία/συζήτηση. Δεν διαπραγματεύομαι τίποτα πια με τέτοιους ανθρώπους. Τους έχω φάει στη μάπα από πρώτο χέρι... ευτυχώς, ΜΟΝΟΝ μέσα απ'το νετ.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 17 Αύγ 2011, 19:04

Τον στρέβλωσαν κι αυτόν, για να εξυπηρετηθεί η χριστιανομαχία στην οποία επιδίδονται ποικιλοτρόπως και παντιοτρόπως. Σήμερα, στον 21ο αιώνα, βλέπουμε να αναβιώνει όχι καμιά πατρωα θρησκεία, αλλά ένας λυσσαλέος και άνευ προηγουμένου πόλεμος ενάντια στο Χριστιανισμό που μπορεί να συγκριθεί μόνο με τους ανηλεείς διωγμούς των χριστιανιών επί ρωμαϊκής αυτοκρατορίας, με τις αρένες των λεόντων κι όλα τα σχετικά. Ο πόλεμος κηρύχθηκε παντού όπου υπάρχει χριστιανοσύνη στον πλανήτη, και τα όπλα εναντίον της είναι ποικίλα. Στην Ελλάδα τον κήρυξαν ανακινώντας (δήθεν) το αρχαίο πνευμα το αθάνατο, που όλοι φέρουμε σαν πυρσό μέσα μας, είτε το γνωρίζουμε σ'όλη την έκτασή του είτε όχι..
Απο το 2004 και μετα δεν ξερω.
Αλλα μεχρι το 2004 οι εθνικοι ηταν υπο διωγμο.
Το θυμαμαι λόγω μιας ιστορίας που ειχε παιχτεί τότε που μπλέχτηκαν παπάδες και μπάτσοι (χεράκι χεράκι).
Δεν θα επεκταθώ περισσότερο, ξερεις για τι μιλαω και ξερω κι εγω.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Πέμ 18 Αύγ 2011, 15:20

είναι να αναρωτιέσαι γιατί όσο πάει τόσο πιο μύλος γίνεται η υπόθεση, έχουν ξεσηκωθεί όλοι εναντίον όλων, εγώ αυτό βλέπω, νομίζω το βίντεο αυτό με τον Φουράκη το τελευταίο είναι ενδεικτικό του Κόρακας Κοράκου Μάτι Βγάζει και Παραβγάζει.
άρα για μένα λειτουργούν σε όλα τα επίπεδα οι πραγματικοί εχθροί του Έλληνα, κι όχι των κοσμοθεωρήσεων του ούτε των θρησκειών που δοκίμασε και αγάπησε και ξέχασε και ξαναθυμάται. γιατί ο Έλληνας έβαλε την ψυχή του μεσα σε ό,τι ενστερνίστηκε και είναι λάθος να πετάει κανείς στον καλαθο των αχρήστων τόσο την λεγόμενη πατρώα θρησκεία όσο και την Ορθοδοξία. δεν βοηθά βέβαια κανείς και από τις δύο πλευρές να μην γίνει κάτι τέτοιο, ίσα ίσα που προσπαθούν να φέρουν τον διχασμό.
επειδή εγώ δεν είχα δει αυτό το βίντεο το βάζω εδώ αντί για το νήμα μου που εκεί θα το έβαζα



πάντως στη γη πια δεν μας συμπαθούν πολλοί, μετρημένοι στα δάχτυλα οι φιλέλληνες.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από Eva Luna » Παρ 19 Αύγ 2011, 01:29

Γιατι να μην αφαιρεσουμε καθε δογματικο/θρησκευτικο/λατρευτικο κομματι απο καθε ιστορικη εποχη της Ελλαδας και κοιταζοντας ο,τι μενει, αναλογως θαυμαζουμε/απογοητευομαστε/γοητευομαστε κοκ;
Ειναι τελικα τοσο δυνατα και αρρηκτα συνδεδεμενα στοιχεια η θρησκεια και ο υπολοιπος πολιτισμος μιας κοινωνιας σε συγκεκριμενο χρονο;
Για παραδειγμα, αν ξεχασω για μια στιγμη οτι γαλουχηθηκα για να γινω χριστιανη ορθοδοξη και παρατηρησω μια βυζαντινη αγιογραφια ως τεχνη και μονο τεχνη, δεν μπορω να μην την θαυμασω, και πολυ μαλιστα.
Το ιδιο και για την βυζαντινη μουσικη. Και για τους ναους.
Τις φορες που δεν τον κατορθωνω αυτο, τις περισσοτερες δλδ, ξενερωνω γιατι μου θυμιζει κατι καταναγκαστικο που μου επιβληθηκε με το ζορι.
Αν απομακρυνθω απο το συναισθημα και την γαλουχηση, δεν ειναι αρνητικα.
Θα μου πει καποιος βεβαια οτι ειναι τεχνη μεν αλλα στα πλαισια μιας θρησκειας.
Ε, με ο,τι υπαρχει σαν αφορμη θα πω εγω, δεν με νοιαζει ποια η αφορμη στην τελικη, αρκει να υπαρχει εργο, ομορφια, διαφορά.
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 19 Αύγ 2011, 03:11

θα την θαυμάσεις ναι μεν, αλλά όταν μάθεις τι υλικά χρησιμοποιούνται για να φτιαχτεί μια καλή εικόνα ίσως προτιμούσες πιο συνθετικές λύσεις για να εκφραστεί η τέχνη της αγιογράφησης.

σκέψου Εύα, ένα μοναστήρι έχει τρεις αγιογράφους καλόγερους, αυτοί φτιάχνουν από το πρωι μέχρι το βράδυ εικόνες να πουλά το μοναστήρι, έχει και δέκα καλόγερους στα χωράφια έχει δύο στα μαγειρεία, άλλοι δυο τρεις φτιάχνουν τα κεριά που θα ανάψουν οι πιστοί κλείνουν και μια δουλίτσα για αφιερώματα στις εικόνες, όλο και κάτι ιδιαίτερα πολύτιμο κάποιος αφήνει πάνω σε μια εικόνα για να γιάνει η μανούλα του ή για να πάει καλά η δουλειά του, κι ύστερα ας σκεφτούμε από τι ακριβώς εμπνεόμεθα;
εγώ δεν μπορώ αυτά να τα βγάλω από την σκέψη μου. ειδικά όταν ξέρω και πολύ καλά μάλιστα τι παίζει και φαντάζομαι τι παίζει από τότε που ξεκίνησε η ...μόδα.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 19 Αύγ 2011, 03:15

μην αρχίσουμε για τα παγκάρια των ενοριών για τους επιτρόπους για τις δωρεες

ξαδέλφη ιερομόναχου κάποτε που όλο στις εκκλησίες πήγαινα και εικόνα παρήγγειλα κι όταν έμαθα πως φτιάχνεται βλέπετε τι ήθελα κι είχα κόψει το κρέας; τι ήθελα που δεν γούσταρα τις γούνες; ο κόσμος δεν είναι ροζ δεν είναι λιβάνι και πετραχείλι και καλόγριες με ωραίες φωνές που ψάλλουν το ιδού ο Νυμφίος έρχεται ή το Χαίρε. οχι. είναι κάτι άλλο, αυτό είναι η μάσκα του.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 19 Αύγ 2011, 03:17

το κάποτε πάει στο "μερικούς συγγενείς δεν θέλω ούτε να τους θυμάμαι"
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 19 Αύγ 2011, 03:25

όταν κάποιος γνωρίζει τα υλικά, ενώ νηστεύει να φιλά... τα ζωϊκά υλικά πάνω σε μια εικόνα. ή να θαυμάζεις και να απορείς πως έγινε τέχνη the bladder of a goat. literally.
περιμένω εκτός από ανάσταση νεκρών και ζωήν του μέλλοντος αιώνος και ...οικολογικές εκκλησίες. (να λείπει ΚΑΙ το μοσχολίβανο) λολλλλλλλ

πάντως υπάρχουν και μοντέρνοι αγιογράφοι που αποφεύγουν τις ζωϊκές ίνες ή αυτό:

"Το ξύλο είναι στοκαρισμένο με ζωική κόλα ανακατεμένη σε μπειν μαρι με τσίγκο η στόκο σε αναλογία . Το φύλλο χρυσού που χρησιμοποιείται είναι 22 έως 23,5 καράτια χρυσού ."
μπλιαχ!
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από Eva Luna » Παρ 19 Αύγ 2011, 07:56

Μα καλα, εκτος απο την αυγοτέμπερα, εχει κι αλλα ζωϊκα υλικα και μαλιστα κυστες και δεν ξερω τι αλλο; :loco:
Σε ποια χρηση; Ε, ρε, πώς εφτασε παλι στην οικολογια ενα θεμα κι ερχεται και ταιριαζει με το αλλο περι γουναρικων :D
Εννοειται οτι ειναι περαν οικολογιας και εξαπλωνεται στα ορια του πνευματικου κοσμου.
Αν με ρωτουσε καποιος, θα του ελεγα οτι η εικονολατρεια μας δε διαφερει και πολυ απο μια ειδωλολατρεια.
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 19 Αύγ 2011, 11:44

και το θέμα είναι ποιοι τα συνδύασαν όλα αυτά, γιατί κάλλιστα οι εκκλησίες θα μπορούσαν ή να μην αγιογραφηθούν ποτέ ή να γίνουν ψηφιδωτές αγιογραφήσεις κλπ κλπ. το ψηφιδωτό δεν πάς λογικά να το φιλήσεις δεν σου γεννά τέτοιες τάσεις ενώ το ξύλο καλυμμένο με ζωϊκές ίνες ΝΑΙ. ποιοι τα έκαναν όλα αυτά και γιατί οι εικόνες μοιάζουν σα ζωντανές κάποιο πέπλο τις τυλίγει, των ζωϊκών ινών. μα στον ναό δεν χρειάζονται θυσίες πέρα από τον οίνο ή τον άρτο που θα προσφέρει κανείς και τα γνωστά κόλυβα/δημητριακά (αρχαίο ελληνικό έθιμο). γιατί κάποιοι έφεραν τις ζωϊκές ίνες (μέσω της αγιογράφησης εικόνων) ζώων που κάποτε άλλοτε και κάπου αλλού τα έκαναν θυσία; εικόνες που δημιουργησαν υστερίες και διχόνοιες, που είχαν υπέρμαχους και ενάντιους με φανατικές διαμάχες μεταξύ τους; φαντάζομαι στο Βυζάντιον ήταν τα υλικά ως επί το πλείστον από παράγωγα τέτοια. ποιος ΗΞΕΡΕ πως να τα ανακατέψει; ιδού η απορία και to your attention. εμένα όλο αυτό μου κάνει σε μαγγανεία. τελικά θα μάθουμε το μέγεθος της πλάνης; έχει πολλά να ξεφορτωθεί η Ορθοδοξία για να μπορέσει να διασώσει άλλα.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από Eva Luna » Παρ 19 Αύγ 2011, 11:48

Ποτέ μεχρι τωρα δεν το ειχα δει απο μια τετοια οπτικη!
Απιστευτο Νικολετα! Απιστευτο μου φαινεται.
Ειναι σαν ενα παλιο τελετουργικο μεταμφιεσμενο σε νεο.
Το ιδιο σερβιρισμενο αλλιως. Ομως ΤΩΡΑ αληθινα το αντιλαμβανομαι σε ενα βαθμο. :freak:
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Παρ 19 Αύγ 2011, 11:53

:wink:
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από ION 4ever » Παρ 15 Μαρ 2013, 14:09

Για άλλο βρέθηκα στα κατοχικά και άλλο ανακάλυψα.
Βίντεο από την σύληση του ναού

Μια χούφτα παιδάκια τον προστάτευαν.
διότι σύμφωνα με τα κατοχικά όλοι οι αρχαιολάτρες αποχώρησαν
και ο γνωστός τηλεπρσονάς αρχαιοελληνιστής τηλεφώνησε στα ματ.
αλήθεια η ψέμματα?
http://www.katohika.gr/2013/03/tha-sas- ... eksis.html
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
Eva Luna
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2531
Εγγραφή: Κυρ 28 Νοέμ 2010, 18:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από Eva Luna » Παρ 15 Μαρ 2013, 14:18

Moλις χτες και στο ασχετο μου ηρθαν στο νου ο Ναος της Αγροτέρας Αρτέμιδος και αυτος εδω.
Κι ηθελα να ψαξω να μαθω.
**Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χ ρώματα. Ζωγράφισε τον κόσμο και μπες μέσα**
Άβαταρ μέλους
aftokaitoallo
Σύμβουλος
Δημοσιεύσεις: 3929
Εγγραφή: Κυρ 27 Φεβ 2011, 17:27
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Μπαζώνουν τον περίλαμπρο βωμό των 12 Θεών

Δημοσίευση από aftokaitoallo » Σάβ 16 Μαρ 2013, 01:27

ION 4ever έγραψε:Για άλλο βρέθηκα στα κατοχικά και άλλο ανακάλυψα.
Βίντεο από την σύληση του ναού

Μια χούφτα παιδάκια τον προστάτευαν.
διότι σύμφωνα με τα κατοχικά όλοι οι αρχαιολάτρες αποχώρησαν
και ο γνωστός τηλεπρσονάς αρχαιοελληνιστής τηλεφώνησε στα ματ.
αλήθεια η ψέμματα?
http://www.katohika.gr/2013/03/tha-sas- ... eksis.html
γιατί φυσιογνωμικά ποιον εμπνέει για δωδεκαθεϊστής;

απόλυτα πιστευτό κατ' εμέ.
Any review, retransmission, dissemination or other use of, or taking of any action in reliance upon, this information by persons or entities is prohibited without my consent.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχαιολογία”