Φορμάτ

Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από SeirioAstro » Πέμ 19 Φεβ 2009, 11:14

Το Avira και το Avast είναι τα καλύτερα δωρεάν antivirus που κυκλοφορούν. Τα σπασμένα antivirus έχουν δυστυχώς το μειονέκτημα οτι πλέον και σε σχέση με το παρελθόν, είναι θέμα χρόνου να εντοπίσουν το crack ή το key που έχετε βάλει, και κάποια στιγμή θα το πιάσουν, οπότε άντε κάτσε ψάχνε μετά. Προσωπικά δεν μπαίνω καν σε αυτή την διαδικασία.

Εαν θέλετε να τα ενισχύσετε ακόμα περισσότερο, κατεβάστε αυτήν εδώ την προγραμματάρα:

http://www.threatfire.com/

Είναι antivirus - antimalware ειδικά σχεδιασμένο να συνεργάζεται και να ενισχύει τα antivirus και τα antimalware που έχουμε εγκατεστημένα στον υπολογιστή μας. Λειτουργεί σαν online ασπίδα, με διαρκείς αυτόματες ενημερώσεις, δεν επιβαρύνει στο σύστημα και είναι μία έξτρα προστασία που θα καλύψει οτιδήποτε το antivirus μας ίσως δεν εντοπίσει αυτή την στιγμή, και φυσικά για κάθε τι που κατεβάζετε απο το ίντερνετ, μπορείτε να το ελέγξετε και με αυτό το πρόγραμμα, όπως το ελέγχετε και με το antivirus σας. .
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
litsa''never''
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τετ 27 Φεβ 2008, 21:09
Irc ψευδώνυμο: Litsa Never
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Βολος

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από litsa''never'' » Πέμ 19 Φεβ 2009, 12:11

:crybaby: Σήμερα θα κάνω φορμάτ!!!...Άντε κι ο Θεός μαζί μου!! :pcpunch: :jesus:
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από SeirioAstro » Πέμ 19 Φεβ 2009, 12:32

litsa''never'' έγραψε: :crybaby: Σήμερα θα κάνω φορμάτ!!!...Άντε κι ο Θεός μαζί μου!! :pcpunch: :jesus:
Δεν είναι τίποτα, θα συνηθίσεις και εσύ! :party:
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
Γκροτέσκος
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Πέμ 09 Οκτ 2008, 18:12
Φύλο: Άνδρας

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από Γκροτέσκος » Παρ 20 Φεβ 2009, 17:22

Serio καλή φαση, το κατεβάζω αμέσως.

Εν ετι 2009 έχω κάνει 3 φορμάτ. :clap: :clap: :clap: :xara: :xara: :xara:
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από SeirioAstro » Παρ 20 Φεβ 2009, 20:04

Είναι αναπόφευκτο κάποιες φορές το φορμάτ, γιατί ο υπολογιστής όπως και να έχει, με εγκαταστάσεις - απεγκαταστάσεις, και όλο και κατι που θα κολλήσεις απο το ίντερνετ, χρειάζεται. Απο εκει και πέρα υπάρχουν μερικά πράγματα που εκτός απροόπτου (κάποιος σοβαρός ιός δηλαδή που θα τα κάνει μαντάρα) θα κρατήσουν το pc αρκετό καιρό χωρίς την ταλαιπωρία του format.

Το ThreatFire είναι δημιούργημα της πολύ αξιόπιστης PC Tools Που έχει βγάλει και τα γνωστά και πολύ καλά προγράμματα που δείχνει στη σελίδα της. Με ένα καλό antivirus, κανα δυο καλά antimalware όπως το Adaware και το Spybot, ένα καλό δωρεάν τείχος προστασίας απο τα πολλά καλά δωρεάν που υπάρχουν στο ίντερνετ, όπως πχ το Comodo, Zone Alarm ή το Online Armor, καναδυο καλά προγράμματα για να καθαρίζει σκουπίδια και την registry όπως το CCleaner και το Advance System Care, ένα Registry Clean Expert για να κάνει defragment την registry μετά το καθάρισμα για να μην μένουν μεγάλα κενά, και ένα καλό πρόγραμμα για ανασυγκρότηση δίσκων ή ακόμα και το κλασσικό των windows για να μην σέρνεται ο σκληρός μας, αποφυγή διαρκών εγκαταστάσεων και απεγκαταστάσεων, και πάντα προσοχή και έλεγχο τι κατεβάζουμε και απο που, ο υπολογιστής διατηρείται σε πολύ καλή κατάσταση και δεν θα χρειαστεί φορμάτ για αρκετό καιρό.

Αυτά τα...ολίγα! :angel: :angel:
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
Γκροτέσκος
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Πέμ 09 Οκτ 2008, 18:12
Φύλο: Άνδρας

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από Γκροτέσκος » Παρ 20 Φεβ 2009, 21:53

Όχι, εγώ κάνω format όταν βαριέμαι και δεν έχω να κάνω τίποτα. :punch: :punch: :punch: :punch: :punch: :punch: :punch:
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από SeirioAstro » Παρ 20 Φεβ 2009, 23:36

Εγώ δεν έχω την πολυτέλεια να κάνω κάτι τέτοιο. Έχω υπολογιστές τέρατα, και έκανα ειδικό configuration για βαριά γραφιστικά προγράμματα που φορτώνω με έξτρα plugins, προγράμματα επεξεργασίας βίντεο, εφέ, και games. Αλίμονο μου εαν κάνω format κάθε λίγο και λιγάκι. :bye:
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
Γκροτέσκος
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Πέμ 09 Οκτ 2008, 18:12
Φύλο: Άνδρας

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από Γκροτέσκος » Σάβ 21 Φεβ 2009, 16:07

Για προσωπική χρήση όλα αυτά ή για σχετικά με την εργασία σου;
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από SeirioAstro » Σάβ 21 Φεβ 2009, 17:01

Τσακαλακι epnm έγραψε:Για προσωπική χρήση όλα αυτά ή για σχετικά με την εργασία σου;
Εξαρτάται.

Έχω έναν Intel P3 με λινουξάκι, ένα λάπτοπ με Βίστα, έναν διπύρηνο AMD με ΧΡ, και δύο τετραπύρηνους έναν με Βίστα και έναν dual boot Βίστα / ΧΡ, βαριέμαι να γράψω πλήρη συστήματα τώρα, γεμάτα με ότι έχει σχέσει με games, επεξεργασία βίντεο, εφέ και γραφιστικά. (Επαγγελματίας γραφίστρια γαρ, και ο άντρας σκηνοθέτης - βιντεολήπτης)

Αυτά όοοοοοολα πώς πιάνονται;; :party: :party:
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
litsa''never''
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τετ 27 Φεβ 2008, 21:09
Irc ψευδώνυμο: Litsa Never
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: Βολος

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από litsa''never'' » Σάβ 21 Φεβ 2009, 17:05

:xara: ...τα κατάφεραααα!!! Με την πολύτιμη βοήθεια του ξαδερφούλη όμως, αλλιώς... :xara: :xara: :xara: :xara:
Άβαταρ μέλους
Γκροτέσκος
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Πέμ 09 Οκτ 2008, 18:12
Φύλο: Άνδρας

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από Γκροτέσκος » Σάβ 21 Φεβ 2009, 17:21

ΣείριοΑστρο έγραψε:
Τσακαλακι epnm έγραψε:Για προσωπική χρήση όλα αυτά ή για σχετικά με την εργασία σου;
Εξαρτάται.

Έχω έναν Intel P3 με λινουξάκι, ένα λάπτοπ με Βίστα, έναν διπύρηνο AMD με ΧΡ, και δύο τετραπύρηνους έναν με Βίστα και έναν dual boot Βίστα / ΧΡ, βαριέμαι να γράψω πλήρη συστήματα τώρα, γεμάτα με ότι έχει σχέσει με games, επεξεργασία βίντεο, εφέ και γραφιστικά. (Επαγγελματίας γραφίστρια γαρ, και ο άντρας σκηνοθέτης - βιντεολήπτης)

Αυτά όοοοοοολα πως πιάνονται;; :party: :party:


... <--- ελπίζω να σε κάλυψα


(στείλε Pm να μου στείλεις κάνα προγραμματάκι για επεξεργασία βίντεο (όπως το Pinnacle studio) θα σου ήμουν ευγνώμων.)
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από SeirioAstro » Σάβ 21 Φεβ 2009, 17:42

Τσακαλακι epnm έγραψε:
ΣείριοΑστρο έγραψε:
Τσακαλακι epnm έγραψε:Για προσωπική χρήση όλα αυτά ή για σχετικά με την εργασία σου;
Εξαρτάται.

Έχω έναν Intel P3 με λινουξάκι, ένα λάπτοπ με Βίστα, έναν διπύρηνο AMD με ΧΡ, και δύο τετραπύρηνους έναν με Βίστα και έναν dual boot Βίστα / ΧΡ, βαριέμαι να γράψω πλήρη συστήματα τώρα, γεμάτα με ότι έχει σχέσει με games, επεξεργασία βίντεο, εφέ και γραφιστικά. (Επαγγελματίας γραφίστρια γαρ, και ο άντρας σκηνοθέτης - βιντεολήπτης)

Αυτά όοοοοοολα πως πιάνονται;; :party: :party:


... <--- ελπίζω να σε κάλυψα


(στείλε Pm να μου στείλεις κάνα προγραμματάκι για επεξεργασία βίντεο (όπως το Pinnacle studio) θα σου ήμουν ευγνώμων.)
:thumb:

Κάνω έναν γκαϊφέ και επιστρέφω.

Εδώ, η θεία τα έχει όλα!
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
SeirioAstro
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής
Δημοσιεύσεις: 1847
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 17:03
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: 12η Αποικία

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από SeirioAstro » Σάβ 21 Φεβ 2009, 17:43

litsa''never'' έγραψε: :xara: ...τα κατάφεραααα!!! Με την πολύτιμη βοήθεια του ξαδερφούλη όμως, αλλιώς... :xara: :xara: :xara: :xara:
Μπράβο βρε φιλενάδα, άντε, καλορίζικο! :xara: :xara:
[img]http://i366.photobucket.com/albums/oo10 ... 2wr0-1.jpg[/img]

Ούτως λέγομεν άπαντες.
Άβαταρ μέλους
Γκροτέσκος
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Πέμ 09 Οκτ 2008, 18:12
Φύλο: Άνδρας

Re: Φορμάτ

Δημοσίευση από Γκροτέσκος » Σάβ 21 Φεβ 2009, 18:13

Όταν είσαι έτοιμη θεία στειλε ένα πμ στον ανεψιό που περιμένει!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές και Διαδίκτυο”