Ιντερνετικη κατασκοπεια στην ΕΛΛΑΔΑ και οι λυσεις!!!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gr_anonymous
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 26 Αύγ 2020, 19:13
Irc ψευδώνυμο: anonimous truth
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Ιντερνετικη κατασκοπεια στην ΕΛΛΑΔΑ και οι λυσεις!!!

Δημοσίευση από gr_anonymous » Τετ 26 Αύγ 2020, 22:17

κατοπιν εκτενους αναζητησεως λογω σεβασμου της προσωπικοτητας μου και της προσωπικης μου ζωης εχω να παραθεσω τα παρακατω στοιχεια περι παρακολουθησης παραβιασης και καποιες φορες ακομα εγκληματικης κατα ζωης δρασης των κατασκοπων.

ολοι λιγο πολυ γνωριζουμε περι παρακολουθησης των ηλεκρονικων μεσων επικοινωνιας αλλα συχνα ακους δεν εχω κατι να κρυψω...αν εισαι ανθρωπος χωρις μυστικα κατι δεν παει καλα με σενα φιλε μου...
Τα εν-οικω τα φωναζεις δυνατα σε ολους και το σπιτι σου με τα προσωπικα σου πραγματα αξιας ή μη το αφηνεις ανοικτο?
Το ιδιο ακριβως ειναι και το ηλεκτρονικο σου σπιτι - οχημα - συρταρι στον ψηφιακο σου κοσμο!

Αν συμφωνεις με αυτην την λογικη προχωρα πιο κατω.


καταρχας γιατι να σε παρακολουθουν?
για να ξερουν το πριν και το μετα σου αλλα και αυτο που δεν ξερεις εσυ για σενα σε σχεση με τους ανθρωπους σου,γιατι οταν σε παρακολουθουν μαζι παρακουλουθουν το δεντρο επαφων σου μεχρι 40 κομβους προεκτασης δλδ επαφη της επαφης Χ40 και αν εχεις 10 επαφες στο τηλεφωνο αποτελεσμα ειναι να παρακολουθου 2-20 χιλιαδες ανθρωπους αναλογα τις επαφες που εχει καταχωριμενες ο καθενας!

καταρχας οι συσκευες των κινητων τρεχουν android που ειναι βασισμενο στο linux και ειναι κλιδωμενο ωστε να μην εχεις προσβαση εσυ αλλα αυτοι που δεν θελουν να φαινονται με αποτελεσμα να το καταλαβαινεις μονο οταν καιει η συσκευη σου λογω της μεγαλης μεταδωσης ή αντιγραφης δεδομενων σε αλλους σερβερ.
επισης πληροφοριακα υπαρχει λογισμικο που ελεγχει σε απολυτο βαθμο την εικονικη σου συσκευη! και ναι ειναι τελιως εικονικη γιατι η mac wifi,bluetooth&data αλλα και το imei ειναι ολα μια προκαθοριση απο το λογισμικο! το κινητο σου δεν εχει ταυτοτητα οπως οι περισσοτερες ηλεκτρονικες συσκευες πχ 1 wifi card.
αυτο σημαινει οτι μπορουν να σου αλλαξουν και την "ταυτοτητα της συσκευης σου.
μπορουν να σου κλεισουν το sim slot σαν να μην εχει υποδοχη για καρτα το κινητο και μετα να στο επαναφερουν..φανταζεσαι να εισαι σε ωρα αναγκης και δυστυχως το εχουν κανει επανειλημμενα σε πολλους.
Το πιο συνηθες φαινομενο ειναι να μπερδευονται τα πληκτρα αφης.
Οταν επισης σε χακαρουν το κινητο μεσω base stations δεν μπορει να βρεθει πραγματικη ip γιατι ειναι τοπικη τυπου lan.
μπορει να εχεις τα data κλειστα αλλα να σε παρακολουθουν με βιντεο/ηχο και ταχυτητες 100/1000mbps αναλογα το κινητο και την αποσταση του bts..και το hack ειναι εκ των εσω δλδ μεσα απο την συσκευη βλεπουν τα δεδομενα χωρις να χρειαζεται καποια αποκρυπτογραφηση συνδεσης εκτος αν ειναι αρχειο κρυπτογραφημενο.

παμε τωρα στα τεχνικα θεματα και να κατανοησουμε περαιτερω οσα δεν εξηγηθηκαν...
για να μπεις ιντερνετ με το κινητο σου συνδεεσαι σε ενα πυλωνα της κινητης τηλεφωνιας gsm bts 2g-3g-4g lte αλλα παντα τα bts στελνουν δεδομενα gps οστε να καθοριζεται η θεση τους καθαρα για λογους επικοινωνιας με τις κινητες συσκευες.
Οι κεραιες bts δινουν το ονομα του δικτυου APN οπως το ssid στο wifi και εχουν και κωδικο:πχ internet για την κοσμοτε. Τα κινητα συνδεονται εχοντας τα στοιχεια αυτα στο δικτυο που ανηκουν και με τον αριθμο imsi τις καρτα sim αντιστοιχουνται ταυτοποιουνται στους τηλεφωνικους αριθμους που δινουν οι εταιριες για καθε imsi.
Επισης οι καρτες sim εχουν την ιδιοτητα να μεταφερουν εντολες με αναλογα κατασκευασμενα προγραμματα ή του παροχου στο κινητο και να εκτελουν εντολες λογισμικου android. πχ ανοιγμα data,wifi,gps

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ!
Στην Πηρατικη Δημοκρατια Ελλαδος κατοπιν σκαναρισματος των bts με εφαρμογη android παρατηρηθηκε οτι αποστελλουν ψευτικα στοιχεια gps και ειναι 99,9% fake bts.
ενα πλαστο bts μπορει να υποκλεψει ολα τα δεδομενα (σαν πλαστο wifi κλονος) που ανταλασσονται απο την gsm και τα data δηλαδη interception ομιλιας αλλα και στο πανακριβο σου ιντερνετ με λιγο η πολυ καθυστερηση στο ανοιγμα αναλογα τι ταχυτητες εχει ο υποκλοπεας σου.Το κινητο δεν μπορει να αποφυγει αυτην την διαδικασια γιατι ειναι φτιαγμενο να συνδεεται στο δυνατοτερο σημα των bts.

Τι γινεται αν υπαρχουν 3 fake bts σε διαταξη τριγωνου και αποσταση 100μετρα μεχρι 10km+?
εντοπισμος της θεσης σου μεσο του τριγωνισμου μεσο της ισχυος εκπομπης της gsm σου!

#####
Πως θα τους βρουμε αυτους που μας τα κανουν αυτα.

Το αφηνω στα χερια προγραμματιστων το να κατασκευασουν εφαρμογη που να εντοπιζει αντιστροφα τα bts απο την ενταση ληψης και εκπομπης της gsm μονο που θα χρειαζονται 3 το λιγοτερο κινητα σε τριγωνικη διαταξη και αποσταση 1km το ενα απο το αλλο οταν τρεχουν την εφαρμογη και να επεξεργαζονται οπως και να διαμοιραζονται τα στοιχεια εντασης αλλα και ταυτοποιησης των bts ωστε με τα μαθηματικα μοντελα υπολογισμου αποστασης βαση σηματος να βρισκουμε την πραγματικη θεση της κεραιας bts αν βρισκεται εντος του τριγωνου!!!
Δεν απορω πως επιτρεπουν να μην δινουν αληθη στοιχεια θεσεως οι σταθμοι bts...Πεεειρατικη Δημοκρατια Ελλαδος!
Επισεις μπορουν καληστα να βαρανε τις μικροκυματικες συχνωτητες σε επικινδυνα υψηλες εντασεις και με φαινομενα αμνησιας στους πολιτες θυματα-σκουπιδια αυτου του πειρατικου "κρατους" χωρις να μπορει κανεις να εντοπισει τον σταθμο bts εκτος απο την ΕΕΤ με τα ραδιογωνιωμετρα ή απο αυτον που θα κανει την εφαρμογη κινητων για εντοπισμο bts μεσω τριγωνισμου απο τα gsm στοιχεια!
το πιθανοτερο ειναι να βρουμε κανα βανακι τρανσιτ με κανεναν μεσα ή καμιναδα παλιου εργοστασιου οταν δινοντε ψευδη στοιχεια gps στα bts.

Αν θελετε να σταματησει το κινητο τα επικοινωνει με το celltower βαλτε το στο airplane mode ειναι πιο ασφαλες απο το να ειναι κλειστο!

Πως κατασκευαζεις fake bts:
Μια λυση ειναι με respberry pi και bladerf x40 για open bts λογισμικο 2g-3g...

Για μονο ιντερνετ data απο την sim χρειαζεται να αγορασεις ενα lte picocell ή microcell(femtocell για μεγαλυτερη αποσταση) στην τιμη 100-300€ το συνδεεις στην παροχη lan internet,κανεις τις ρυθμισεις του APN,κανεις tethering το lan στο picocell και λογω της χαμηλης ισχυος συνδεονται μονο κοντινα κινητα 50-100 μετρα αποσταση και ολοι παιρνουν χωρις χρεωση internet εκτος στην αλλη περιπτωση αν με πολυ ψαξιμο κανεις συνδεση και forwarding ολα τα data στο πραγματικο bts απο το picocell της εκαστοτε τηλεφωνιας τοτε εχεις δυνατοτητα interception σε ολα τα επιπεδα της gsm τηλεφωνιας,sms(χωρις τα kc keys της sim),internet με 2g,3g,4g picocell οπως και εντολων κωδικα στην sim.
(στο απλο lte-4g picocell πατας και ενα wireshark ή interceptor-ng και παρακολουθεις ολη την κινηση υποκλεβοντας κωδικους χωρις ssl ή αλλη κρυπτογαφηση.


κατι που ειναι απολυτα λογικο ειναι οτι με το 5G θα υποκλεβονται ολα τα δεδομενα το nanonfc εμβολιον που εκπεμπονται απο το σωμα αλλα και θα εντοπιζεστε απο τους γνωστες...θεωρητικα τα εμβολια με τα nanonfc μπορουν να καουν με εναν παλμο στην συχνοτητα που λαμβανουν για την αιτηση αποστολης στοιχειων...αλλα ποτε μου δεν θα παρω το ρισκο να βαλω τον billy μεσα μου μαζι και καθε αλλον απο αυτους...

κατεβαστε την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=en
αν θελετε να επιβεβαιωστε τα λεγομενα μου περι των bts και των gps αυτον και καντε αναζητησεις διασταυρωσης στο google και ερωτησεις σε forums!

Υ.Γ.
Και νομιζω οτι ο billy και πρωτα οι εντολεις του θελουν να κανουν ενα πολυ μεγαλο hacking στις τραπεζες ωστε να βγει αναξιοπιστο το ολο τραπεζικο συστημα για να προωθησουν τα γνωστα κατα της ελευθεριας του νου!!!

ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΚΤΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ:

(Αν θελουμε να σεβομαστε τον εαυτο μας και να μιλαμε για προσωπικα δεδομενα και ασφαλεια αλλα και ελευθερια στην επικοινωνια!!!)

Ασφαλης τροπος επικοινωνιας - δικτυωσης και εντελως δωρεαν σε αποστασεις 100-300km ειναι με κρυπτογραφημενη συνδεση vpn μεσα απο ασυρματους dmr uhf 433mhz (σχεδον νομιμα λογω λειτουργιας των συναγερμων και τηλεμετριας σε αυτες) δικτυο που επιτυνχανεται με dialup modems και μπορει να γινει και σε isp mode χωρις παροχους μονο με ασυρματους!!!
ΒΑΠΤΙΖΟΜΕΝΟΝ "Airnet"

Μια αλλη εξαιρετικη επιλογη το npr-70 (https://elekitsorparts.com/product/npr- ... cket-radio)και εναν ενισχυτη σηματος με που πρεπει να υποστηριζει modulation gfsk + 4gfsk αλιως εχει θεμα ταχυτητας(aliexpress.com) και οι ταχυτητες θα ξεπερνουν τα 500kbps με κοστος απο 80€ αποσταση μεχρι 1km χωρις ενισχυτη και 100-300km με 100watt 4gfsk modulation uhf amplifier αξιας 180-250€!

Αλλη λυση ακριβοτερη ειναι οι ism συχνοτητες που ειναι ελευθερες για ολους και ειναι στο ευρος των κινητων (οι εταιριες κινητης δεν χρειαζεται να πληρωνουν την συχνοτητα) και με router long range μπορουμε να επικοινωνουμε με 500-1000kbps σε αποσταση 50-250km αλλα το κοστος ειναι στα 1000€ ανα ατομο.
φυσικα στην δικτυωση αυτην εχεις 100% free ip host names dns servers με οποια καταληξη θες και encrypted voip τηλεφωνια παντα ενδοδικτυακα!

Επισεις μπορειτε να στελνεται airmail με την εφαρμογη flmsg και για τα κινητα andflmsg που θα την βρειτε στο google απλα βαζεις τον ασυρματο σε vox και στελνεις το mail σου αυτος που σε ακουει το λαμβανει τρεχοντας μονο την εφαρμογη!
λειτουργει και με το mοdem του προγραμματος 1000bpsk και απο εκπομπη σταθμου στα fm/am

(Για προσοπικο μεηλ κρυπτογραφεις τα δεδομενα σου και τα στελνεις σε hexcadecimal μορφη)

Υπαρχει ενας ομορφος ψηφιακος κοσμος αρκει να θες να τον ανακαλυψεις χωρις "νομιμους διαρηκτες" αν θες!

Επισης παντα θα σου πασαρουν τεχνολογια για να σε ελεγχουν και αποκρυβοντας τις ανεξελεκτες τεχνολογιες που μονο οφελος και ελευθερια σου δινουν!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gr_anonymous την Πέμ 27 Αύγ 2020, 00:08, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
gr_anonymous
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 26 Αύγ 2020, 19:13
Irc ψευδώνυμο: anonimous truth
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ιντερνετικη κατασκοπεια στην ΕΛΛΑΔΑ και οι λυσεις!!!

Δημοσίευση από gr_anonymous » Τετ 26 Αύγ 2020, 22:57

Το ποιο ασφαλες λογο καταργισης αποριτου της σκεψεως (για οσους το καταλαβαν πλεων) ειναι scrypt coding ή προγραμα python κατα προτιμηση που να κρυπτογραφει/αποκρυπτογραφει με 10 φωρες στην σειρα pgp κρυπτογραφιση (κρυπτογραφιση στην κρυπτογραφιση με διαφορετικα κλιδια 4096bit) αρχεια σε φακελους ληψης/αποστολης ή δεδομενα απο terminal chating και να περνει τα random rewrited κλειδια (που να εμπεριεχουν 5 λεξεις απο 3-4 διαφωρετικες γλωσσες ανακατεμενα απο linux scrypt code γραμματα,αριθμοι και συμβολα) απο text αρχεια (χωρις να τα διαβασεις ποτε σου φυσικα!) που θα ειναι ιδια σε καθε pc εναλακτικης δυκτιωσης...
το δυκτιο τυπου AIRNET δεν χακαρεται γιατι δεν λυτουργει με εισοδο σε ip address απο υπαρχων δυκτιο που περνα απο τον isp και την NSA
Ολα ομως τα unecrypted data ολα μπορουν να διαβαστουν οπως στα κλασικα wifi/lan δυκτια.
Για να χακαριστει πρεπει πρωτα καποιος να μπορει να μπει εντως δυκτιου αυτου πραγμα παρα πολυ δυσκολο αν οχι παντελως απιθανο με τα αναλογα config!

Γιατι τετια κρυπτογραφια?

Η τεχνολογια επεξεργαστων για cracking ειναι ηδη 20-30 χρονια μπροστα!
Άβαταρ μέλους
Fallen
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 579
Εγγραφή: Δευ 27 Αύγ 2018, 19:44
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: still on EARTH
Έδωσε Likes: 64 φορές
Έλαβε Likes: 81 φορές

Re: Ιντερνετικη κατασκοπεια στην ΕΛΛΑΔΑ και οι λυσεις!!!

Δημοσίευση από Fallen » Τετ 26 Αύγ 2020, 23:29

καλα ολα αυτα αν και καταλαβα λιγα...

να σε ρωτησω εδω και μερικες μερες το κινητο μου ανοιγει μονο του το wi-fi... τα παιξε το κινητο μου ή παιζει τιποτα αλλο?
και τοτε ειδα μεσα απο την ''κλειδαροτρυπα'' εναν τοπο λουσμενο στο φως... εναν τοπο τοσο γνωριμο και οικειο!!!
Άβαταρ μέλους
gr_anonymous
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 26 Αύγ 2020, 19:13
Irc ψευδώνυμο: anonimous truth
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Ιντερνετικη κατασκοπεια στην ΕΛΛΑΔΑ και οι λυσεις!!!

Δημοσίευση από gr_anonymous » Πέμ 27 Αύγ 2020, 00:01

Δεν ξερω...ψαξτο λιγο με τις εφαρμογες σου και καντο επαναφωρα εργοστασιακης ρυθμισης..απο την αλλη υπαρχει μια κρατικη δωρεαν υπηρεσια ονοματι ΑΔΔΑΕ ή ΑΔΑΕ για να σου πει ποσες φωρες σε υποκλεψαν και αν συνεβει αυτο.

Αν και προσοπικα πιστευω αν μπενεις βαθια σε ρουθουνια και μητες στρονγκιλες λογικο ειναι να ειναι αυτο που υποψιαζεσαι και με το ανικτο wifi μπορουν να τεσταρουν αν βρεισκεσε στα 10-30 μετρα αποσταση απο αυτους που εχουν κανει το κινητο τους φοριτο access point κλονο με τα στοιχια της καφετεριας που πηγαινεις η απο οποιο public wifi εχεις να συνδεεται αυτοματα η συνδεθηκες εστο 1 φωρα (αποθηκευμενο δλδ) ειναι ενα εντελος εφικτο υποτιθετικο σεναριο κινιτης ομαδας εντοπισμου ατομον.

Αν παλι ανοιγει παντα οταν εισαι καπου για να συνδεθει αυτοματα στο ιντερνετ τοτε το κανει καποια εφαρμογη με backround wifi scanning και με αγνωστη σκοπιμοτητα...

Αν ανοιγει στο ασχετο τοτε μπορει πολυ πηθανο να ειναι προβλημα εφαρμογης σχετικης με wifi και θελει μηδενισμο της cache απο τις ρηθμισεις/εφαρμογες ή επανεγκατασταση...

και αν συνεχιζει factory reset.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ιντερνετικη κατασκοπεια στην ΕΛΛΑΔΑ και οι λυσεις!!!

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 27 Αύγ 2020, 11:31

Καλώς ήρθες :welcome:


Αρχικα ρίξε μια ματιά εδώ viewtopic.php?p=74123#p74123
για να εξοικειωθείς καλύτερα στον τόπο μας.

επίσης καλό θα είναι να γράφεις τα κειμενάκια σου στο word που έχει ορθογραφικό έλεγχο
γιατί (μετά συγχωρήσεως αλλά) η ορθογραφία σου μου'βγαλε τα μπιρμπιλωτά μου
γκαβά :lol: αφού όντας στο ζώδιο της Παρθένου, είμαι μυστήρια σ'αυτά λιγάκι... :P
Δεν είναι κακό βέβαια, συμβαίνει σε πολλούς, απλά εγώ είμαι λίγο περίεργη σ'αυτό.
Το παραπάνω κειμενάκι σου το διόρθωσα (ορθογραφικά μόνο) στα βασικά, γιατί
είναι κρίμα να'ναι καλό το άρθρο και να μην έχει την αξία που του αρμόζει λόγω
ορθογραφιας...! Είμαι ξανθιά και δεν πολυκατάλαβα αυτα που εσείς οι γνώστες
παίζετε στα δάχτυλα, αλλά κατάλαβα πως είναι σημαντικό, ειδικά αυτό το άρθρο... :clap:
gr_anonymous έγραψε:
Τετ 26 Αύγ 2020, 22:17
θεωρητικα τα εμβολια με τα nanonfc μπορουν να καουν με εναν παλμο στην συχνοτητα που λαμβανουν για την αιτηση αποστολης στοιχειων...αλλα ποτε μου δεν θα παρω το ρισκο να βαλω τον billy μεσα μου μαζι και καθε αλλον απο αυτους...

θέλω να εξηγήσεις στην ξανθιά πώς θα κάψουμε το ρημαδοεμβολιο...

Το αρθρο σου πολύ ενδιαφέρον και ευχαριστούμε.
Καλή συνέχεια στα ΙΔΕΟ :rose:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Jackal
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 6506
Εγγραφή: Σάβ 18 Ιουν 2016, 23:08
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 554 φορές
Έλαβε Likes: 768 φορές

Re: Ιντερνετικη κατασκοπεια στην ΕΛΛΑΔΑ και οι λυσεις!!!

Δημοσίευση από Jackal » Πέμ 27 Αύγ 2020, 16:48

Καλως ήρθες !!!! :welcome:

το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι λόγω γνώσεων δεν ξέρω πόσοι από εδώ μέσα μπορούν να πιάσουν
σε μεγάλο βαθμό αυτά που γράφεις !!! εγώ όχι και τόσο, δυστυχώς :(
όταν είχα κάνει αρχές του προγραμματισμού για τις πανελλήνιες (υποχρεωτικό μάθημα τεχνολογικής κατεύθυνσης)
δεν ήταν η συμπάθεια μου...άργησα να καταλάβω βασικά πράγματα και δεν τον είχα έτσι στο μυαλό μου.
Το μόνο ελαφρυντικό που μου δίνω είναι ότι δεν είχα ασχοληθεί καθόλου ποτέ πριν σε αντίθεση με άλλα παιδιά.

Αυτό που καταλαβαίνω πάντως και υποκλίνομαι είναι ότι έχεις πολλές
γνώσεις στους υπολογιστές και στον προγραμματισμό !! πραγματικά :respect:

δεν ξέρω αν σου ακουστεί πεζό ή χαζό πάντως πραγματικά πιστεύω ότι κάθε χώρα περισσότερο ανάγκη
από ποτέ από ανθρώπους με τέτοιες γνώσεις :ty:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
FireflyEarth
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 1308
Εγγραφή: Παρ 03 Νοέμ 2017, 22:16
Irc ψευδώνυμο: FireflyEarth
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 400 φορές
Έλαβε Likes: 250 φορές

Re: Ιντερνετικη κατασκοπεια στην ΕΛΛΑΔΑ και οι λυσεις!!!

Δημοσίευση από FireflyEarth » Πέμ 27 Αύγ 2020, 16:56

Καλώς ήρθες κι από εμένα. :rose:
Ούτε εγώ κατάλαβα πολλά, καθότι οι ορολογίες στηρίζονται σε γνώστες του αντικειμένου.
Θα μπορούσες -ίσως- να τα εξηγήσεις πιο απλά, ώστε να καταλάβουμε κι εμείς οι αμύητοι;
Καλή διαμονή να έχεις στα ΙΔΕΟ
  • I want no power or command
    Over people I'll never understand
  • Κάθε ιδεολογία αρνιέται όλες τις άλλες,
    υποχρεωτικά ξεπλανευτικές.
    Τότε είναι που αρχίζουμε να σκοτώνουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές και Διαδίκτυο”