ΣΦΑΓΗ ΔΙΣΤΟΜΟΥ (από ΧΙΟΥΙ)

Συντονιστής: kostas

Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:46

Posted: Mon Aug 07, 2006 5:40 pm

Από The_Saboteur

Όταν πουλιέται η Μακεδονία η ίδια μας η πατρίδα όμως δεν τους βλέπω πουθενά.Που είναι;Παίζουνε μπιρίμπα;Αστική τάξη εθνικοσοσιαλισμός και πράσινάλογα.Μια καραμέλα που τη μασάτε και στην ουσία ούτε ξέρετε για τι μιλάτε...


ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Η ΑΝΤΙΠΛΟΥΤΟΚΡΑΤΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΡΟΤΟΣΤΑΤΕΙ
Ειδικά τα αριστερά κόμματα της Βουλής.

ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ.
ΑΛΛΑ ΤΕΣΠΑ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ-ΣΠΑΓΚΑΤΑ :P

Αυτοί οι ίδιοι οι δήθεν πολέμιοι της παγκοσμιοποίησης αριστεροί στη Γένοβα και αλλού αυτοί οι ίδιοι είναι που πολεμούν με λύσσα τις παραδόσεις κάθε χώρας και την ιδιοπροσωπία της λοιπόν άνοιξε λίγο τα μάτια σου εκτός αν μου πείς πως το ακούς πρώτη φορά πως η αριστερή ιδεολογία είναι αυτή που εισήγαγε τον διεθνισμό...Λέω μήπως....Και καλά...το αριστερό κίνημα στην εποχή μας ειδικά εδώ στην Ελλάδα είναι το άκρων άωτον της υποκρισίας.Ειδικά τα αριστερά κόμματα της Βουλής.


EIMAI IΔΕΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΕΘΝΙΣΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΑΤΑΝΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΕΘΝΙΣΤΗΣ.
ΑΛΛΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΥ ΑΛΛΟ ΔΙΕΘΝΙΣΜΟΣ.
(ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΜΙΛΑΤΕ, ΚΙ ΑΥΤΟ ΔΙΕΘΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΕΙΝΑΙ).
Τώρα αυτό περί εργατών οτι πρέπει να δουλευουν με αλυσίδες και έτσι λέει η πατριωτική δεξιά μας δεν απαντώ διότι δεν πρόκειται περί επιχειρημάτων αλλά περί ανώριμων συνθημάτων και καθότι εδώ δεν κάνουμε πορεία στην Ομόνοια δεν με ενδιαφέρουν.Εγώ δεν ξέρω κανέναν μεγαλοκαπιταλιστή να είναι πατριώτης διότι το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι το χρήμα και το χρήμα δεν έχει πατρίδα...Το χρήμα το μόνο που το ενδιαφέρει είναι το κέρδος...Η σύνδεση λοιπόν που κάνεις είναι καλή για σύνθημα στις πορείες των αριστεροαναρχικών εδώ όμως δεν νομίζω να πιάσει...


ΚΑΛΑ ΑΣ ΜΑΘΑΙΝΕ ΕΝΑΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΟΣ ΠΡΙΝ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΔΕΞΙΟΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΨΑΧΝΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑ.
ΛΥΠΑΜΕ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΤΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΗΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΧΗΜΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ.
100 ΦΟΡΕΣ ΧΑΟΣ.
Α ΚΙ ΑΦΟΥ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΔΕΞΙΟΣ ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΑ ΤΟΝ ΙΔΡΥΤΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ.

Μια καραμέλα που τη μασάτε και στην ουσία ούτε ξέρετε για τι μιλάτε...

ΠΕΣ ΜΑΣ ΕΣΥ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΑΣΤΕ :)
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:46

Posted: Mon Aug 07, 2006 10:37 pm

Από karipis


Ρε φιλαράκο, πως γίνετε για όλα τα κακά να φταίν' οι δεξιές ιδεολογίες (παρεπιπτώντως με τις περισσότερες που είπες διαφωνώ :lol: ) κ η αριστερά να είναι πάντα στην απ' έξω;;

Από που κ ως που συμμετείχε η αριστερά στα Μακεδονικά φίλε μου;;;
Ξεχνάς το μεγάλο συλλαλητήριο της Θεσσαλονίκης :roll:

Για τον εθνικομπολσεβικισμό που λες επαναλαμβάνω πως τα μπερδεύεις. Δεν υπάρχει Ρώσσος κομμουνιστής που να μην κοπανιέται για το κόμμα της μαμάς Ρωσσίας. Το ίδιο κάνουν κ όλοι οι κομμουνιστέ του κόσμου, ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΤΗΝ ΡΩΣΣΙΑ.
Αν αυτό το λες εθνικισμό σύμφωνοι (απλά σε συμβουλεύω να μην το λες πολύ-πολύ...

Για το Μακεδονικό πάντως, και αν επιμένεις, μπορώ να σου φέρω αρκετά για τον ρόλο του ΚΚ 8).

Α, κ κάτι τελευταίο..

Είπες: ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΜΙΛΑΤΕ, ΚΙ ΑΥΤΟ ΔΙΕΘΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.
Ξεκαθάρισέ το σε παρακαλώ διότι τέτοιες εξυπναδούλες αναρχομπολσεβίκηκες έχω ακούσει αρκετές κ η απάντηση συνήθως ...πονάει λίγο :!:
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 01:47

Posted: Tue Aug 08, 2006 12:56 am

Από ΧΙΟΥΙ


Γιατί διαφωνείς οτι η ΕΛλάδα πρέπει να ανήκει στους Έλληνες; Σημασία δεν έχει ποιός το είπε σημασία έχει ποιός θα θελήσει να το εφαρμόσει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιστορία”