ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ

Άβαταρ μέλους
chill
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1385
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 01:41
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ

Δημοσίευση από chill » Δευ 18 Ιουν 2007, 12:22

pagona έγραψε:
Αυτός είναι ο ήρωας των γειτόνων και "φίλων" μας τούρκων! Κάπως έτσι άρχισε τη σταδιοδρομία του κι ο Χίτλερ με μόνη διαφορά οτι δεν είναι ήρωας κανενός λαού, έθνους και πόσο μάλλον επισήμου κράτους.
E, μην παίρνεις και όρκο οτι δεν είναι ήρωας ο Χίτλερ για μεγάλο αριθμό Γερμανών (τρομακτικά μεγάλο αριθμό μάλιστα)...Άσε σου λέω. Απλά οι Γερμανοί, λόγω θέσης στην Ευρωπαϊκή Ένωση, το παίζουν πιο διπλωματικά, οι Τούρκοι είναι στην κοσμάρα τους, και δεν τους νοιάζει και πολύ τί θα πεί η Ευρωπαϊκή Ένωση!

Εδώ που τα λέμε ο Χιτλερ απολαμβάνει το σεβασμό ορισμένων "Ελλήνων" το οποίο αποτελεί ένα κοσμίκο παράδοξο μαλακίας, που όμοιο του δεν έχει ξαναδεί ο Ελληνισμός!
:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:
“Humanity has advanced, when it has advanced, not because it has been sober, responsible, and cautious, but because it has been playful, rebellious, and immature.”
Άβαταρ μέλους
Mantam Froufrou
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 4599
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 10:05
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ

Δημοσίευση από Mantam Froufrou » Δευ 18 Ιουν 2007, 12:33

Εδώ που τα λέμε ο Χιτλερ απολαμβάνει το σεβασμό ορισμένων "Ελλήνων" το οποίο αποτελεί ένα κοσμίκο παράδοξο μαλακίας, που όμοιο του δεν έχει ξαναδεί ο Ελληνισμός!
Ε, είπα να το παίξω ευγενική, και το...'ξέχασα' αυτό!
Την ψυχοθεραπεία μου την κάνω εδώ: http://www.alchemyofnature.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ

Δημοσίευση από Blue Ice » Δευ 18 Ιουν 2007, 15:53

Ο Χίτλερ έχασε, ο κεμάλ κέρδισε, Αυτή είναι η διαφορά τους. Και το γεγονός ότι ο Χίτλερ έκανε πιο επαγγελματική δουλειά με τους Εβραίους απ' ότι ο κεμάλ με εμάς.
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 18 Ιουν 2007, 16:50

chill έγραψε:


Εδώ που τα λέμε ο Χιτλερ απολαμβάνει το σεβασμό ορισμένων "Ελλήνων" το οποίο αποτελεί ένα κοσμίκο παράδοξο μαλακίας, που όμοιο του δεν έχει ξαναδεί ο Ελληνισμός!
:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:


http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 1533#p1533
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
chill
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1385
Εγγραφή: Πέμ 03 Μάιος 2007, 01:41
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ

Δημοσίευση από chill » Δευ 18 Ιουν 2007, 17:12

Αρελα μου σοβαρα. Δε θέλω να ξέρω ποιος ελληνας απο εδω μεσα γουσταρει το χιτλερ.

Κι εγω τον παραδεχομαι (ΤΕΛΕΙΩΣ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΑ) σαν προπαγανδιστη και ηγετη. Ενωσε το λαο του και "καταφερε" (εντος εισαγωγικων γιατι το εννοω με την κακη εννοια) να αλλαξει τη μορφη του κοσμου και μπλα μπλα μπλα.

Μεχρι εκει.

Σαν πολιτικη προσωπικοτητα ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ και σαν ανθρωπος κατατασσεται αυτοματα λιγο χαμηλοτερα απο τη λιγδα αναμεσα στα δαχτυλα ενος παχυσαρκου SS με μηκυτιαση που περπατουσε στην ερημο για 3 μηνες.

Δε θα επεκταθω στο θεμα, αλλα σαν κανονα εχω το εξης: Ελληνας που ερεθιζεται με το χιτλερ ΔΕΝ εχει δικαιωμα να λεγεται Έλληνας... και θα το αφησω εκει.
Επίσης παρόμοια γνωμη εχω για οσα θυμωμενα και φοβισμενα ανθρωπακια κρινουν τους ανθρωπους συμφωνα με το χρωμα του δερματος τους ή την εθνικοτητα.

:back:
“Humanity has advanced, when it has advanced, not because it has been sober, responsible, and cautious, but because it has been playful, rebellious, and immature.”
Άβαταρ μέλους
Blue Ice
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2273
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 10:44
Φύλο: Γυναίκα

Re: ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ

Δημοσίευση από Blue Ice » Δευ 18 Ιουν 2007, 19:19

Συμφωνώ απόλυτα με την Αρέλα για τον Χίτλερ :thumb:
Ου καταισχυνώ τα όπλα τα ιερά,

ουδ' εγκαταλείψω τον παραστάτη αυτών, ότω αν στοιχίσω.

Αμυνώ δε και υπέρ ιερών και οσίων και μόνος και μετά πολλών.

Την πατρίδα ουκ ελάττω παραδώσω, πλείω δε και αρείω όσοις αν παραδέξωμαι.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 18 Ιουν 2007, 21:25

Χαίρομαι Φωτεινή που συμφωνείς, όχι από κανένα εγωιστριλίκι δικό μου, αλλά επειδή δεν ήξερα τις θεάσεις σου για το συγκεκριμένο ζήτημα και τώρα (με την προσυπογραφή σου) τις είδα :D

Τσιλάτε...
Αρελα μου σοβαρα. Δε θέλω να ξέρω ποιος ελληνας απο εδω μεσα γουσταρει το χιτλερ.
Αν παρέπεμψα στο συγκεκριμένο νήμα δεν ήταν για να δεις ποιος στα ΙΔΕΟ είναι φιλοχιτλερικός. Το έκανα α/ γιατί μ'αυτό το περσινό μου νήμα κατέθεσα συγκεκριμένη οπτική μου για τον Χίτλερ που χρησιμεύει ως τοποθέτησή μου και στο παρόν νήμα, εφ'όσον ξανασυζητήθηκε το θέμα . β/ γιατί έχω πολλάκις μπει σε διαλεκτικές μάχες για τον εν λόγω κύριο στο νετ και όχι μόνο στα ΙΔΕΟ. Για να τα λέω τα πράγματα ως έχουν, λιγότερο στα ΙΔΕΟ. Και γ/ για την ακραία και απίθανη περίπτωση :Ρ που θα ενδιέφερε όσους (και δη νεότερους στο χώρο όπως εσύ) δεν έχουν δει αυτό το νήμα και τη θέση μου, (αλλά και τις θέσεις όσων σηματείχαν σε αυτό) να ρίξουν ένα βλέφαρο, ίσως και δικά τους σχόλια.

Θενξ :D
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 18 Ιουν 2007, 21:46

Επίσης παρόμοια γνωμη εχω για οσα θυμωμενα και φοβισμενα ανθρωπακια κρινουν τους ανθρωπους συμφωνα με το χρωμα του δερματος τους ή την εθνικοτητα.

Επειδή έθιξες και αυτό το ζήτημα τσιλάτε, που είναι βέβαια αλληλένδετο με το άλλο του Χίτλερ, τράβα κι εδώ http://ideografhmata.gr/forum/viewtopic ... 9430#p9430 γιατί και περί φυλετισμού άνοιξα νήμα κι έγινε σχετική κουβέντα. 'Ετσι γνα να μαθαίνουμε τι παίζει και τι έχει λεχθεί στα ΙΔΕΟ πριν την άφιξη και είσοδο της μεγαλειότητάς σου :D
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παγκόσμια Ιστορία”