Χίτλερ και πράσινα άλογα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Χίτλερ και πράσινα άλογα

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 12:58

Posted: Fri Jul 21, 2006 2:28 am Post subject: Χίτλερ και πράσινα άλογα

Από ΑρΕλα


Εικόνα



Πολύς λόγος γίνεται στα διαδικτυακά μονοπάτια για τον κύριο, έστω και κατά καμιά εξηνταριά χρόνια ετεροχρονισμενα, από γενιές που δε βιώσανε τα πραγματικά δεδομένα, που εξιδανίκευσαν πολλά, που κλείνουν τα μάτια σε άλλα...

Η δική μου η γενιά είναι πολύ πιο κοντά σ'αυτήν που έζησε στις φλόγες και την αθλιότητα που προκάλεσε ο πόλεμος, που σημαδεύτηκε απ'αυτά, κι έτσι ίσως να'ναι πιο κοντά και σε αυθεντικότερες-ρεαλιστικότερες οπτικές πραγμάτων. 'Εχω ανοίξει και μια ενότητα "Το Ημερολόγιο ενός Ηρωα". Θα πρότεινα να ρίξουν μια ματιά κι εκεί (αν και δεν ολοκλήρωσα τις καταγραφές) όσοι πίνουν νερό στ'όνομα του Χίτλερ.

Κάποιο μέλος (σε άλλο φόρουμ) που αναφέρθηκε σ'αυτόν, μου ΄εδωσε εφαλτήριο να καταθέσω κάποιες δικές μου οπτικές σε ό,τι τον αφορά. Του απάντησα λέγοντας (μεταξύ άλλων) :

Κατά τη δική μου οπτική, ο Χίτλερ μπορεί όντως σε κάποια σημεία και σε σχέση με σημερινούς ηγέτες να'ταν (ή να φαινόταν) πιο έντιμος στις προθέσεις του τουλάχιστον, ωστόσο ηρωοποιείται άτοπα στις μέρες μας και χάνουμε το μέτρο του αντικειμενικού. Υπήρξε φαύλος στις πρακτικές του καθώς και
σε πολλές λογικές του και ευτυχώς πολλοί το βλέπουμε αυτό.."


Σήμερα οσοι το ψάχνουν βαθύτερα και δε στέκονται στα επιφανειακά και σε κάμποσα ψεύδη
που μας πασάρησε η ιστορία που έγραψαν οι νικητές, γνωρίζουν α/ πως δεν αυτοκτόνησε αλλά αποσκύρτησε στις ΗΠΑ, και από κει στη Λατινική Αμερική όπου και πέθανε σε βαθύ γήηρας, και β/ πως είναι απόγονος των Ροθτσάιλντ, πως χρηματοδοτήθηκε απο τους σατανόπληκτους ιλουμινάτους τις πρακτικές των οποίων βλέπουμε ξεκάθαρα στην εποχή μας. Αδυνατώ να τον δικαιώσω για για τις πρακτικές του απέναντι στους Εβραίους. Άλλωστε, η δίωξη και οι θανατώσεις τους δεν σχετίζεται μόνο με τα φυλετικά του κολλήματα, αλλά και με το σχέδιο των Ροθτσάιλντ που ήθελαν τη δημιουργία του κράτους του Ισραήλ, πράγμα που ο Χίτλερ
υπήρξε καταλυτικός στο να γίνει το 1948. Πιστεύω ότι μπορείς να πολεμάς τον άλλον με άλλα μέσα που να καταδεικνύουν ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ και όχι με τη βία, και πάλι αν είσαι έξυπνος, να πετυχαίνεις τον υποβιβασμό του. Βρίσκω τον Χίτλερ κακό αντιγραφέα αρχαίων Ελληνικών κελευσμάτων, (απ'τα οποία ΣΙΓΟΥΡΑ πήρε τις βάσεις της εθνικοσοσιαλιστικής ιδεολογίας). Τα διαφοροποίησε κατά το δοκούν και στρέβλωσε πολλά απ'αυτά για να εξυπηρετηθουν δικές του βλέψεις, όχι πάντα αγαθές- κι η σβάστικα ακόμα, ένα κακέκτυπο αρχαίου ελληνικού συμβόλου, που κατέστησε για τις γενιές του 20ου αιώνα και όχι μόνο, σύμβολο εξοβελιστέο για το μεγαλύτερο μέρος του πολιτισμένου κόσμου.

Αυτά από μένα και ευπρόσεκτος όποιος φιλοναζί, να προσέλθει με ικανό αντεπιχείρημα στη φαρέτρα του, αλλιώς ας κάνει λίγο μόκο, ας σταθεί προς στγιμήν να κάνει βαθύτερο συλλογισμό, και ΑΝ βρει ότι υπάρχει κι άλλη δόκιμη οπτική(όπως η δική μου π.χ) εκτός απ'το δική του (που τείνει να γίνεται κόλλημα), ας κάνει και τον κόπο ν'αναθεωρήσει. Δεν ειν'ντροπή. Μαγκιά είναι.

Β+
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 12:58

Posted: Fri Jul 21, 2006 8:48 pm


Υπήρξε φαύλος στις πρακτικές του

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΠΑΙΘΑΝΑΝΕ?
ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΣΗ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΟΙ ΣΤΟ ΠΡΟ-ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ?
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ Η ΚΥΝΗΓΙ ΤΥΡΑΝΩΝ?
Πιστεύω ότι μπορείς να πολεμάς τον άλλον με άλλα μέσα που να καταδεικνύουν ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ και όχι με τη βία, και πάλι αν είσαι έξυπνος, να πετυχαίνεις τον υποβιβασμό του.

Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΒΙΚΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΤΟΥ
ΟΙ ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ, ΟΙ ΜΑΡΑΘΩΝΟΜΑΧΟΙ, ΟΙ 300 ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΥΖΗΤΗΣΑΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ.
κι η σβάστικα ακόμα, ένα κακέκτυπο αρχαίου ελληνικού συμβόλου, που κατέστησε για τις γενιές του 20ου αιώνα και όχι μόνο, σύμβολο εξοβελιστέο για το μεγαλύτερο μέρος του πολιτισμένου κόσμου.


Η ΣΒΑΣΤΙΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΙΝΔΟ-ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥΣ.
Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΙΣΧΥΡΙΣΤΙΚΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
ΕΙΧΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ- ΙΝΔΙΚΑ-ΡΩΜΑΙΚΑ-ΤΕΥΤΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΛΕΥΚΑ.
ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ.
ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ.
ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΗΓΕΤΗΣ ΜΕ ΔΥΝΑΜΕΙΣ-ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΑΡΕΤΕΣ-ΚΑΚΙΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ-ΕΜΜΟΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΝΟΣΤΑΛΓΟΣ ΤΟΥ, ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΙΔΕΕΣ ΟΧΙ ΣΕ ΑΤΟΜΑ.
ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΗ.
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΘΟΥΛΗΣ.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 12:59

Posted: Fri Jul 21, 2006 9:08 pm


ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΠΑΙΘΑΝΑΝΕ?


'Eχει σημασία το αριθμητικό του πράγματος? Αν πεθάνουν 100 δεν είναι φόνοι, ενώ αν πεθάνουν 1.000 είναι?

ΚΑΙ ΤΙ ΘΕΣΗ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΟΙ ΣΤΟ ΠΡΟ-ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ?


Τι σχέση έχει αυτό με τη γενοκτονία?
'Οποια κι αν ήταν η θέση τους, η γενοκτονία σαν πρακτική δικαιολογείται?

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ Η ΚΥΝΗΓΙ ΤΥΡΑΝΩΝ?


Μιλάμε για πρακτική γενοκτονίας που επιμένω ΔΕΝ είναι πρακτική πολιτισμένων, ανθρώπινων όντων, αλλά ανθρωπόμορφων κτηνών.
Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΒΙΚΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΤΟΥ


Ο στρατός αποτελεί στοιχείο του πολιτισμού? Παρ'το αλλιώς γιατί βρίσκεις. Και στην εποχή των σπηλαίων το τσούρμο που όρμαγε με αγκα ουγκα εναντίον ενός άλλου τσούρμου, μορφή στρατού ήταν. Κι ο Αττίλας ο Ούνος στρατό είχε. Πολιτισμένος ήταν? Με ποια λογική συνδέεις τον στρατό με τον πολιτισμό?

ΟΙ ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ, ΟΙ ΜΑΡΑΘΩΝΟΜΑΧΟΙ, ΟΙ 300 ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΥΖΗΤΗΣΑΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ
.

Το βρίσκω σχεδόν ιεροσυλία να μου συνδέεις-παραλληλίζεις σαλαμινομάχους-μαραθωνομάχους με τα Ες Ες. Η πρακτική και η ΛΟΓΙΚΗ που πολέμησε ο ένας στρατός απέχει παρασάγγας απ'τον άλλον.
Κι όντως ο Λεωνίδας κι οι τρακόσιοι δεν το διαπραγματεύτηκαν, γιατί είχαν εχθρό ν'αντιμετωπίσουν. Αυτοί ποιον εχθρό είχαν? Ποια η σχέση των τρακοσίων με τα βάρβαρα ασκέρια που επιτίθονταν και λυμαίνονταν τους λαούς, προκάλεσαν στα καλά καθούμενα χάος και εξαθλίωση, χτύπησαν αμάχους (και χτυπούν ακόμα-άλλα ανθρωπόμορφα κτήνη σήμερα με άλλη ατζέντα- αλλά τα γουρούνια όλα την ίδια μούρη έχουν) για μια στρεβλή ιδέα μεγαλείου? Μπας κι έχεις μπερδέψει τη λουτσα με τη βούρτσα?

Η ΣΒΑΣΤΙΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΟ.
ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΙΝΔΟ-ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥΣ.


Σοβαρά? Πάμε για το τεστ άνθρακα τα ευρήματα να δούμε ποιανού λαού είναι η αρχαιότερη?
Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΙΣΧΥΡΙΣΤΙΚΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.
ΕΙΧΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ- ΙΝΔΙΚΑ-ΡΩΜΑΙΚΑ-ΤΕΥΤΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΛΕΥΚΑ.


Χιπ χοπ είχε?
ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ.
ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ.


Παράξενο. Νόμιζα πως το θέμα που άνοιξα εδώ ήταν για τον κύριο :Ρ

Παρακάτω βέβαια είπες και γι'αυτόν, αλλά βαριέμαι ν'απαντήσω.
'Ο,τι είχα να σου πω επί της ουσίας της λογικής σου, το είπα κι ο νοών νοείτω. Ασφαλώς για το "γενικά λευκά" δε θα μπω στον κόπο ν'απαντήσω. Θα σε ξαναπαροτρύνω να τρέξεις γρήγορα για εξέταση DNA κι αν βρεθεί να κουβαλάς από 7-8 γενιές πίσω κάτι σε ποιο σκουρόχρομο ή σχιστομάτικο ή με αδρά ζυγωματικά, ελπίζω να μην αυτοκτονήσεις :Ρ



Β+
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από karipis » Τετ 18 Απρ 2007, 13:00

Posted: Fri Jul 21, 2006 11:28 pm



Η Αρέλω έγραψε -Σοβαρά? Πάμε για το τεστ άνθρακα τα ευρήματα να δούμε ποιανού λαού είναι η αρχαιότερη? - κ είμαι στην δυσχερέτατη θέση να συμφωνήσω μαζί της.

Αλήθεια, που αλλού κ πόσων ετών είναι οι άλλες ''Ινδοευρωπαϊκές'' σβάστιγκες που βρέθηκαν :?: :?: :?: :?:


Υ.Γ. Για τον εν λόγω δεν θα πω πολλά, παρά μόνον ότι εξ' αιτίας του δεν γνώρισα κανέναν από τους δύο παππούδες μου κ ότι κατέκλεψε τα συστήματα της Αμερικής (ευγονική, αρία φυλή, εκδίωξη των ''υπανθρώπων'' κ.λπ, κ.λπ.).
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:01

Posted: Sat Jul 22, 2006 6:33 pm

Από The_Saboteur

Αλήθεια, που αλλού κ πόσων ετών είναι οι άλλες ''Ινδοευρωπαϊκές'' σβάστιγκες που βρέθηκαν

ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΛΕΨΑΝΕ.
.Γ. Για τον εν λόγω δεν θα πω πολλά, παρά μόνον ότι εξ' αιτίας του δεν γνώρισα κανέναν από τους δύο παππούδες μου κ ότι κατέκλεψε τα συστήματα της Αμερικής (ευγονική, αρία φυλή, εκδίωξη των ''υπανθρώπων'' κ.λπ, κ.λπ.).

ΛΥΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ. ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΤΕΚΛΕΨΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΛΙΓΑ ΕΞΤΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ?
'Eχει σημασία το αριθμητικό του πράγματος? Αν πεθάνουν 100 δεν είναι φόνοι, ενώ αν πεθάνουν 1.000 είναι?


ΠΟΙΟΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ?
ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΡΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑΤΟΣ ΔΙΚΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ?

http://www.jewsnotzionists.org/holocaust.htm

Ο στρατός αποτελεί στοιχείο του πολιτισμού? Παρ'το αλλιώς γιατί βρίσκεις. Και στην εποχή των σπηλαίων το τσούρμο που όρμαγε με αγκα ουγκα εναντίον ενός άλλου τσούρμου, μορφή στρατού ήταν. Κι ο Αττίλας ο Ούνος στρατό είχε. Πολιτισμένος ήταν? Με ποια λογική συνδέεις τον στρατό με τον πολιτισμό?

Ο ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΔΥΤΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΛΕΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ.
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥ.
Το βρίσκω σχεδόν ιεροσυλία να μου συνδέεις-παραλληλίζεις σαλαμινομάχους-μαραθωνομάχους με τα Ες Ες. Η πρακτική και η ΛΟΓΙΚΗ που πολέμησε ο ένας στρατός απέχει παρασάγγας απ'τον άλλον.
Κι όντως ο Λεωνίδας κι οι τρακόσιοι δεν το διαπραγματεύτηκαν, γιατί είχαν εχθρό ν'αντιμετωπίσουν. Αυτοί ποιον εχθρό είχαν? Ποια η σχέση των τρακοσίων με τα βάρβαρα ασκέρια που επιτίθονταν και λυμαίνονταν τους λαούς, προκάλεσαν στα καλά καθούμενα χάος και εξαθλίωση, χτύπησαν αμάχους (και χτυπούν ακόμα-άλλα ανθρωπόμορφα κτήνη σήμερα με άλλη ατζέντα- αλλά τα γουρούνια όλα την ίδια μούρη έχουν) για μια στρεβλή ιδέα μεγαλείου? Μπας κι έχεις μπερδέψει τη λουτσα με τη βούρτσα?

ΜΗΠΩΣ ΣΤΡΙΒΕΙΣ ΔΙΑ ΤΩΝ ΕΣ ΕΣ?
ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΤΩΝ ΕΒΡΑΪΚΩΝ ΙΔΕΩΔΩΝ?
ΠΩΣ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΣ ΣΤΑ ΕΣ ΕΣ?
Ποια η σχέση των τρακοσίων με τα βάρβαρα ασκέρια που επιτίθονταν και λυμαίνονταν τους λαούς, προκάλεσαν στα καλά καθούμενα χάος και εξαθλίωση, χτύπησαν αμάχους (και χτυπούν ακόμα-άλλα ανθρωπόμορφα κτήνη σήμερα με άλλη ατζέντα- αλλά τα γουρούνια όλα την ίδια μούρη έχουν) για μια στρεβλή ιδέα μεγαλείου?

ΕΜΑΘΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΤΗ ΘΗΒΑ?
ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΥΡΗ ΕΧΟΥΝ? ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ?
Ασφαλώς για το "γενικά λευκά" δε θα μπω στον κόπο ν'απαντήσω. Θα σε ξαναπαροτρύνω να τρέξεις γρήγορα για εξέταση DNA κι αν βρεθεί να κουβαλάς από 7-8 γενιές πίσω κάτι σε ποιο σκουρόχρομο ή σχιστομάτικο ή με αδρά ζυγωματικά, ελπίζω να μην αυτοκτονήσεις :Ρ

ΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΛΕΥΚΟΣ ΦΑΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΣΧΕΔΩΝ ΒΕΒΑΙΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΗ-ΛΕΥΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟ DNA ΜΟΥ.
ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΕΣ ΚΑΤΑΒΟΛΕΣ Ή ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?
ΓΙΑΤΙ ΑΛΑΖΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΘΕΜΑ?
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:01

Posted: Sun Jul 23, 2006 12:03 am

Από ΑρΕλα

ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΛΕΨΑΝΕ.


Δεν είναι φοβερό :?: :brokenteeth:


ΛΥΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ.



Η αλήθεια είναι ότι πέρασαν των παθών τους τον τάραχο. Δεν ήταν δοσίλογοι βλέπεις... και σίγουρα δεν ήταν για λύπηση :help:


ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΤΕΚΛΕΨΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΛΙΓΑ ΕΞΤΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ?



Δεν πας να διαβάσεις λίγο το "Μάιν Καμπφ" προς λεπτομερέστερη επιμόρφωση? Μόνος του τα λέει. :trampolino:


ΠΟΙΟΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ?



Τώρα μιλάμε ή :toilet: :?:



ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΡΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑΤΟΣ ΔΙΚΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ?
http://www.jewsnotzionists.org/holocaust.htm



Αυτή την ερώτηση δεν την έπιασα η πτωχή τω πνεύματι.
Διατύπωσέ την αλλιώς μπας και γίνει το θαύμα. :loco:

Ο ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΔΥΤΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΛΕΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ.


'Η δε διάβαζες ιστορία, ή στρεβλά αφομοίωσες αυτήν που διάβασες. :banghead: Ο 'Ελληνας δεν σκότωνε παιδάκια αβασάνιστα και χωρίς δεύτερη σκέψη για τα όποια γ*μ*να συμφέροντα και δεν είχε ποτέ εντολοδόχους όπως έχουν οι σημερινοί..."προασπιστές του δικαίου" στον πλανήτη. :swear: Μην παραλληλίζεις και εξομοιώνεις εκ διαμέτρου αντίθετα πράγματα επιτέλους! Προσβάλλεις την ελληνικότητά σου αν μη τι άλλο! (εκτός αν την αποποιείσαι τελικά) :protest:

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥ.


Μας το κλέψανε και αυτό ε? :help:

ΜΗΠΩΣ ΣΤΡΙΒΕΙΣ ΔΙΑ ΤΩΝ ΕΣ ΕΣ?
ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΤΩΝ ΕΒΡΑΪΚΩΝ ΙΔΕΩΔΩΝ?
ΠΩΣ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΣ ΣΤΑ ΕΣ ΕΣ?


Τα SS δεν ήτανε το εξέχον και κυρίαρχο μοντέλο του πολεμικού μεγαλείου του εθνικοσοσιαλισμού- αλλιώς ναζισμού?
Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος δηλαδή :swear:
ΕΜΑΘΕΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΤΗ ΘΗΒΑ?
ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΥΡΗ ΕΧΟΥΝ? ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ?


Ω, ναι επιμένω. Και ο Αλέξανδρος δεν είναι γουρούνι. 'Ηταν, είναι και θα'ναι υπέρλαμπρο αστέρι ως στρατηλάτης και ηγεμόνας. Αυτό δεν το αμφισβητεί κανένας...άρειος :brokenteeth: του δικού σου ιδεατού μοντέλου "πολιτισμού". Θα το αμφισβτήσεις εσύ? Απεναντίας, ο κύριος περί ου ο λόγος εδώ, στην πορεία του φέρθηκε πολλάκις ως γουρούνι, άφησε μελανότατα στίγματα στις ιστορικές σελίδες που ο ίδιος κατέγραψε με το αχνάρι του στον πλανήτη, κι αυτό ισχύει ακόμα και γι'αυτούς που αποδέχονται ότι ξεκίνησε πολλά υποσχόμενος και με δόκιμα κίνητρα. Θα το αμφισβητήσεις κι αυτό εσύ?

ΤΟ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΛΕΥΚΟΣ ΦΑΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΣΧΕΔΩΝ ΒΕΒΑΙΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΗ-ΛΕΥΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΤΟ DNA ΜΟΥ.


'Εχεις το γνώθι σ'εαυτόν. Καλό αυτό. :thumb:


ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΕΣ ΚΑΤΑΒΟΛΕΣ Ή ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ?
ΓΙΑΤΙ ΑΛΑΖΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΘΕΜΑ?


Το θέμα που άνοιξα εγώ είναι ο Χίτλερ. Το ποιος αλλάζει θέμα, στριφογυρίζει γύρω απ'τον εαυτό του, κυνηγάει την ουρά του και στρίβει διά του "εθνικοσοσιαλισμού" που ψιλοκολώνει να αποκαλέσει "ναζισμό", είναι ηλίου φαεινότερο. :whistle:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:02

Posted: Sun Jul 23, 2006 12:39 am

Από The_Saboteur

Δεν είναι φοβερό


ΝΑΙ ΣΑΦΩΣ.
Η αλήθεια είναι ότι πέρασαν των παθών τους τον τάραχο. Δεν ήταν δοσίλογοι βλέπεις... και σίγουρα δεν ήταν για λύπηση!

ΩΡΑΙΑ ΕΠΑΝΑΔΙΑΤΥΠΩΝΩ ΛΥΠΑΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ.
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.
Δεν πας να διαβάσεις λίγο το "Μάιν Καμπφ" προς λεπτομερέστερη επιμόρφωση? Μόνος του τα λέει.

ΑΦΟΜΟΙΩΣΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ... ΑΛΛΟ ΑΦΟΜΟΙΩΝΩ ΑΛΛΟ ΚΛΕΒΩ. ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕ ΔΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΧΛΑΜΥΔΕΣ.
Τώρα μιλάμε ή

ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΒΙΚΥ ΤΟ ΛΙΝΚ?

Αυτή την ερώτηση δεν την έπιασα η πτωχή τω πνεύματι.
Διατύπωσέ την αλλιώς μπας και γίνει το θαύμα

ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ. ΑΦΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΝΙΚΗΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΧ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΝΙΚΟ ΑΔΙΚΗΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΩΡΕΣ?
'Ελληνας δεν σκότωνε παιδάκια αβασάνιστα και χωρίς δεύτερη σκέψη για τα όποια γ*μ*να συμφέροντα και δεν είχε ποτέ εντολοδόχους όπως έχουν οι σημερινοί..."προασπιστές του δικαίου" στον πλανήτη. Μην παραλληλίζεις και εξομοιώνεις εκ διαμέτρου αντίθετα πράγματα επιτέλους!


Η ΔΥΣΗ ΑΦΟΜΟΙΩΣΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΜΑΧΗΣ ΚΑΘΕ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ.
Προσβάλλεις την ελληνικότητά σου αν μη τι άλλο! (εκτός αν την αποποιείσαι τελικά)

ΟΧΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΛΙΓΟ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΟΠΙΕΣ.
Τα SS δεν ήτανε το εξέχον και κυρίαρχο μοντέλο του πολεμικού μεγαλείου του εθνικοσοσιαλισμού- αλλιώς ναζισμού?


ΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΟΛΕΜΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑΣ Ή ΦΥΛΗΣ ΠΑΡΑΔΕΤΕ ΤΟ ΑΞΙΟΜΑΧΟ ΤΟΥΣ.
ΝΑΙ ΤΑ ΕΣ ΕΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝΤΑΝ ΑΠΟ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣ ΤΩΝ ΣΑΜΟΥΡΑΪ ΤΗΣ ΙΑΠΩΝΙΑΣ.

Ω, ναι επιμένω. Και ο Αλέξανδρος δεν είναι γουρούνι. 'Ηταν, είναι και θα'ναι υπέρλαμπρο αστέρι ως στρατηλάτης και ηγεμόνας. Αυτό δεν το αμφισβητεί κανένας...άρειος του δικού σου ιδεατού μοντέλου "πολιτισμού". Θα το αμφισβτήσεις εσύ? Απεναντίας, ο κύριος περί ου ο λόγος εδώ, στην πορεία του φέρθηκε πολλάκις ως γουρούνι, άφησε μελανότατα στίγματα στις ιστορικές σελίδες που ο ίδιος κατέγραψε με το αχνάρι του στον πλανήτη, κι αυτό ισχύει ακόμα και γι'αυτούς που αποδέχονται ότι ξεκίνησε πολλά υποσχόμενος και με δόκιμα κίνητρα. Θα το αμφισβητήσεις κι αυτό εσύ?


ΟΧΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΚΑΨΕ ΤΗΝ ΘΗΒΑ ΚΑΙ ΠΟΥΛΗΣΕ ΤΑ ΓΥΝΑΙΚΟΠΑΙΔΑ ΣΑΝ ΔΟΥΛΟΥΣ.
ΑΛΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ?
ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ Ε?
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΝ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΕΣΥ ΟΜΩΣ Η ΘΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ (ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ) Ή ΚΑΝΕΝΑΝ.
Α ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΩ ΟΤΙ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ.
ΑΛΛΟ ΔΙΑΦΩΝΩ, ΑΛΛΟ ΤΟΝ ΜΙΣΩ Ή ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΕ Ή ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΟ
Άβαταρ μέλους
karipis
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3251
Εγγραφή: Σάβ 26 Ιαν 2008, 16:15
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη για, μεσ' τη μέση λέμε!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από karipis » Τετ 18 Απρ 2007, 13:03

Posted: Sun Jul 23, 2006 1:23 am

Από karipis


Φίλε Saboteur...

Εγώ δεν είπα πως όλοι μας έκλεψαν, αλλά τέλος πάντων σε ευχαριστώ για την κατατοπιστικότατη απάντηση.
..τα λέει όλα νομίζω.

Από εκεί κ πέρα που κολλάν οι παππούδες μου με τα "κλεμένα" από την Αμερική πειράματα δεν πολυκατάλαβα, αλλά αυτά θα τα βρεις στην "Άνοδο κ πτώση του Γ' Ράιχ, το οποίο παρεπιπτώντος κυκλοφορεί σε ένα καταπληκτικό ντοκυμοντέρ με πλουσιώτατο οπτικοακουστικό υλικό (σε ποιούς τομείς το είπα ήδη).

Υ.Γ. Γουρούνι ο Αλέξανδρος;;
Ελπίζω να είναι κάποιο συντακτικό λάθος...
Για την ιστορία πάντως, αυτόν τον ατυχή παραλληλισμό -του Αλεξάνδρου με τον Χίτλερ- τον έκανε εκείνος ο αλήτης ο Χάνσον στο βιβλίο του "Σφαγή κ Πολιτισμός" που λέει ακριβώς το ίδιο πράγμα, γουρούνι μεν, αλλά με κάπως διαφορετικό πρόσωπο ( :!: :!: ).


Και κάτι τελευταίο..
ΑΠΟ ΠΟΤΕ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ :?: :?: :?:

Saboteur είπες: ΩΡΑΙΑ ΕΠΑΝΑΔΙΑΤΥΠΩΝΩ ΛΥΠΑΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ.
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.

ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ :?: :?:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:04

Posted: Sun Jul 23, 2006 3:59 am


ΩΡΑΙΑ ΕΠΑΝΑΔΙΑΤΥΠΩΝΩ ΛΥΠΑΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ.
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.


Ρε συ, πάρε στεντόν να ηρεμήσεις όταν γράφεις. :) Ποιος δεν έχει γνωρίσει ποιους? Στη θέση ποιων θα'κανες το ίδιο? :?: :blink:
Το διατύπωσε κι ο Καρίπης αυτό το ερώτημα, άρα δεν φταίει το φαιό της κόμης μου εδώ που δεν σε καταλαβαίνω ρεεεεε :loco:

ΑΦΟΜΟΙΩΣΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ... ΑΛΛΟ ΑΦΟΜΟΙΩΝΩ ΑΛΛΟ ΚΛΕΒΩ. ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΕ ΔΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΧΛΑΜΥΔΕΣ.



Κατ'αρχάς το ρήμα "κλέβω" ΕΣΥ πρώτος το χρησιμοποίησες σ'αυτό το νήμα.
Εγώ συγκεκριμένα στο πρώτο μου ποστ είπα:
Τον βρίσκω λοιπόν κακό αντιγραφέα αρχαίων Ελληνικών κελευσμάτων, (απ'τα οποία ΣΙΓΟΥΡΑ πήρε τις βάσεις της εθνικοσοσιαλιστικής ιδεολογίας).
όπου το ρήμα κλειδί εδώ είναι το "πήρε" κι όχι το "έκλεψε"- άρα κατά μία έννοια ναι, αφομοίωσε, όπως μου το γυρίζεις τώρα (στο τσάμικο) ενώ στο δεύτερο ποστ σου σ'αυτό το νήμα είπες
ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΛΕΨΑΝΕ.
... :thumbsdown: και παρακάτω επιμένεις :
ΛΥΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ. ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΚΑΤΕΚΛΕΨΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΛΙΓΑ ΕΞΤΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ?
και σε ρωτώ:ΠΟΥ είπα εγώ ότi "κατάκλεψε"?


ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ. ΑΦΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΝΙΚΗΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΧ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΝΙΚΟ ΑΔΙΚΗΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΩΡΕΣ?


Τι απλό βρε? Πάλι με μπέρδεψες! (τι διάολο, να τα σκουρύνω?) :loco:
Κακώς είναι ποινικό αδίκημα. Παντού υπάρχει νόμος, στα μάτια τη σκέψη και την έκφρασή της, όχι όμως. Φασιστικό το μέτρο. 'Ομως εμείς εδώ δεν σε θεωρούμε ποινικά κολάσιμο. Το συζητάμε όπως βλέπεις.

Η ΔΥΣΗ ΑΦΟΜΟΙΩΣΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΜΑΧΗΣ ΚΑΘΕ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ.


'Αντε και να συμφωνήσω για τον τρόπο μάχης. (που παίζεται πολύ κι αυτό). Για τον λόγο μάχης τι έχεις να πεις? Συναντώνται ποτέ αυτά με το Καλβινο-Λουθηρανικο-Πουριτανικο-φασίζον-και ποταπών συμφερόντων πνεύμα της δυτικής κοινωνίας που οδηγούσε σε πολέμους? 'Εχεις φάει ρε στη μάπα τους βαρβάρους? Εγώ ναι, γι'αυτό παρ'το από μένα: Στη θεωρία προσχωρείς στις λογικές τους, στην πράξη θα σφιχτείς ανελέητα, μην το δοκιμάσεις, θα δεις το Χριστό ή και τον Χίτλερ αν θες, φαντάρο. Κάτσε αγόρι μου και μελέτα σωστά τα ελληνικά πρότυπα, ιδεώδη, συστήματα αξιών-αρχών και δε συμμαζεύεται κι άσε τους χαϊβανοβαρβαροϋποκουλτουριάρηδες στο δικό τους χαβά. Ο δικός τους "πολιτισμός" επί της ουσίας και στο μεδούλι του, είναι φτωχό υποπροϊόν του δικού μας. Το ξέρουνε κι οι ίδιοι στο βάθος! 'Ασχετα αν σήμερα γίναμε χειρότεροι από δαύτους, υποτελείς στην κομπλεξική ξενομανία μας, που τους θέλει τόσο... "ανώτερούς" μας. Γι'αυτό φταίειι το ρημαδοκέφαλό μας σήμερα που θέλει ένα σωρό :moutza: , όχι ο τότε πολιτισμός μας που τους ξεστράβωσε όλους και τους έμαθε ακόμα και να αφοδεύουνε στο σωστά δομημένο μέρος :toilet: για να το απολαμβάνουν κι όλας! 'Αιντε μη χΕρετήσω βραδυάτικα. :fwtia:


ΟΧΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΛΙΓΟ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΟΠΙΕΣ.



Για πες μου πώς είναι η "ρεαλιστική και χωρίς ουτοπίες" ελληνικότητα σε παρακαλώ. Χαλαρά και με δικά σου λόγια. :cool:

ΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΟΛΕΜΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΤΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑΣ Ή ΦΥΛΗΣ ΠΑΡΑΔΕΤΕ ΤΟ ΑΞΙΟΜΑΧΟ ΤΟΥΣ.
ΝΑΙ ΤΑ ΕΣ ΕΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝΤΑΝ ΑΠΟ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥΣ ΤΩΝ ΣΑΜΟΥΡΑΪ ΤΗΣ ΙΑΠΩΝΙΑΣ
.

Εσύ θες να με καραφλιάσεις με τους παραλληλισμούς σου, αλλά δε θα μασήσω. Θα το πάρω αλλιώς. Κάπως έτσι :hitlol:


Α ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΩ ΟΤΙ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΧΙΤΛΕΡ.
ΑΛΛΟ ΔΙΑΦΩΝΩ, ΑΛΛΟ ΤΟΝ ΜΙΣΩ Ή ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΕ Ή ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΟ


Και ποιος σου είπε, ή πώς σου έδειξα εγώ ότι μισώ ή τρέφω εμπάθεια τελοσπάντων? Δεν του απέδωσα τα εύσημα εκεί που του αναλογούν? Για διάβασε λίγο πιο καλά το αρχικό μου ποστ, λυκάκο και μη μου χορεύεις καρσιλαμά όταν βαράω τσάμικο :dance:



Να πάω και στον Τασούλη μας τώρα :

Υ.Γ. Γουρούνι ο Αλέξανδρος;;
Ελπίζω να είναι κάποιο συντακτικό λάθος...
Για την ιστορία πάντως, αυτόν τον ατυχή παραλληλισμό -του Αλεξάνδρου με τον Χίτλερ- τον έκανε εκείνος ο αλήτης ο Χάνσον στο βιβλίο του "Σφαγή κ Πολιτισμός" που λέει ακριβώς το ίδιο πράγμα, γουρούνι μεν, αλλά με κάπως διαφορετικό πρόσωπο


Ν'αγιάσει το στοματάκι σου πασά μου. :worship:

Και κάτι τελευταίο..
ΑΠΟ ΠΟΤΕ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ


Αυτό είπα κι εγώ κάπου πιο πάνω, αλλά ποιος μ'ακούει εμένα?
Ε, δε μπορώ, θα ξεχάσω (προς στιγμήν ε!) τη φαγωμάρα μας και θα το κάνω ναι! :makia:




Β+
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:04

Posted: Sun Jul 23, 2006 12:15 pm

Από ΧΙΟΥΙ


Τι να πώ για κάποιους που μπερδευουν την αγάπη για την πατρίδα με την Μογγολική Βαρβαρότητα του Γ Ράιχ; Τι να πώ δεν ξέρω.....
Το αν έγινε το ολοκαυτωμα ή όχι δεν μπορώ να πώ με βεβαιότητα. Μάλλον όχι στον βαθμό που το διαφημίζουν οι Εβραίοι.Το θέμα δεν είναι αν ο Χίτλερ είχε δίκαιο για τον Σιωνισμό και τον κουμμουνισμό. ΤΟ θέμα είναι οτι δεν ξέρω γιατί πρέπει να ανταλλάξουμε το ένα ολοκρηρωτικό καθεστώς με το άλλο.
Τώρα τι ζόρι τραβάνε μερικοί για τους σφαγείς του Διστόμου των Καλαβρύτων και δεκάδων ακόμα χωριών που οι ναζί σκότωναν παιδιά και γυναίκες (γ...τους παλικαράδες) δεν μπορώ να κατανοήσω.
Ούτε μπορώ να κατανοήσω να κοσμούν τα εξώφυλλα υποτίθεται πατριωτικών περιοδικών οι εν λόγω σφαγείς

[img]http://www.xrushaugh.org/images/stories ... ne/128.jpg[/img]

Τι να πώ...Αδυνατώ πλήρως-....Δεν λέω οι προθέσεις των παιδιών μπορεί να είναι άριστες αλλά το να τιμάς αυτούς που σφάξανε τους παππούδες μας είναι τι να πώ ακατανόητος μαζοχισμός;
Τώρα για την παλικαριά των ναζί που διαφημίζουν κάποιο μήπως δεν έχετε διαβάσει τίποτα για την Β.Ήπεριο το Ρούπελ το Τουμπρούκ το Ρϊμινι το ΕΛ Αλαμέιν την μάχη της Κρήτης; Μάλλον όχι....Μήπως για το Δίστομο; Για τις εκτελέσεις αθώων πολιτών σαν αντίποινα; (Βέβαια αν δεν μπρούμε να βρούμε την Χέζ Μπολάχ που κρύβεται σκοτώνουμε παιδάκια)


Ποιός μα ποιός πραγματικά μπορεί να συγκρίνει τους υπερασπιστές των βωμών και των εστιών με έναν βάρβαρο κατακτητή; Ποιός; Σίγουρα όχι κάποιος που γνωρίζει ιστορία...
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:05

Posted: Sun Jul 23, 2006 2:46 pm

Από The_Saboteur


ΛΟΛ ΑΧΙΟΥΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ Τ0 ΞΕΡΕΙΣ ΕΒΑΛΕΣ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΕΝΟΣ ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕ ΑΡΘΡΟ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.
Ποιός μα ποιός πραγματικά μπορεί να συγκρίνει τους υπερασπιστές των βωμών και των εστιών με έναν βάρβαρο κατακτητή; Ποιός; Σίγουρα όχι κάποιος που γνωρίζει ιστορία...

Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΗΤΑΝ?
ΜΗΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΕΠΙΒΑΛΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ?
Υ.Γ. Γουρούνι ο Αλέξανδρος;;
Ελπίζω να είναι κάποιο συντακτικό λάθος...
Για την ιστορία πάντως, αυτόν τον ατυχή παραλληλισμό -του Αλεξάνδρου με τον Χίτλερ- τον έκανε εκείνος ο αλήτης ο Χάνσον στο βιβλίο του \"Σφαγή κ Πολιτισμός\" που λέει ακριβώς το ίδιο πράγμα, γουρούνι μεν, αλλά με κάπως διαφορετικό πρόσωπο ( ).

ΜΑ ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΟΥΤΕ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ.
ΑΛΛΟΙ ΜΕΤΡΑΝΕ ΜΕ ΔΥΟ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΣΤΑΘΜΑ.
Ή ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ Ή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΦΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΑΝΕ ΟΛΟΙ ΖΩΕΣ ΕΝ ΚΑΙΡΩ ΠΟΛΕΜΟΥ.
Saboteur είπες: ΩΡΑΙΑ ΕΠΑΝΑΔΙΑΤΥΠΩΝΩ ΛΥΠΑΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΡΙΣΕΙ.
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.

ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ

ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ ΕΝΑΝΤΙ ΚΑΘΕ ΕΙΣΒΟΛΕΑ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΜΟΪΔΕΑΤΗΣ ΜΟΥ.
Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ.
ΑΠΟ ΠΟΤΕ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ :P
Και ποιος σου είπε, ή πώς σου έδειξα εγώ ότι μισώ ή τρέφω εμπάθεια τελοσπάντων? Δεν του απέδωσα τα εύσημα εκεί που του αναλογούν?

XITΛΕΡ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΟΠΙΚ?
Εσύ θες να με καραφλιάσεις με τους παραλληλισμούς σου, αλλά δε θα μασήσω. Θα το πάρω αλλιώς. Κάπως έτσι

ΟΙ ΙΑΠΩΝΕΣ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ. ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΕΡΙ ΣΑΜΟΥΡΑΪ :P
'Αντε και να συμφωνήσω για τον τρόπο μάχης. (που παίζεται πολύ κι αυτό). Για τον λόγο μάχης τι έχεις να πεις? Συναντώνται ποτέ αυτά με το Καλβινο-Λουθηρανικο-Πουριτανικο-φασίζον-και ποταπών συμφερόντων πνεύμα της δυτικής κοινωνίας που οδηγούσε σε πολέμους? 'Εχεις φάει ρε στη μάπα τους βαρβάρους? Εγώ ναι, γι'αυτό παρ'το από μένα: Στη θεωρία προσχωρείς στις λογικές τους, στην πράξη θα σφιχτείς ανελέητα, μην το δοκιμάσεις, θα δεις το Χριστό ή και τον Χίτλερ αν θες, φαντάρο. Κάτσε αγόρι μου και μελέτα σωστά τα ελληνικά πρότυπα, ιδεώδη, συστήματα αξιών-αρχών και δε συμμαζεύεται κι άσε τους χαϊβανοβαρβαροϋποκουλτουριάρηδες στο δικό τους χαβά. Ο δικός τους \"πολιτισμός\" επί της ουσίας και στο μεδούλι του, είναι φτωχό υποπροϊόν του δικού μας. Το ξέρουνε κι οι ίδιοι στο βάθος! 'Ασχετα αν σήμερα γίναμε χειρότεροι από δαύτους, υποτελείς στην κομπλεξική ξενομανία μας, που τους θέλει τόσο... \"ανώτερούς\" μας. Γι'αυτό φταίειι το ρημαδοκέφαλό μας σήμερα που θέλει ένα σωρό , όχι ο τότε πολιτισμός μας που τους ξεστράβωσε όλους και τους έμαθε

EINAI MIA ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ ΜΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.
ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ Ο Ε/Σ.
Για πες μου πώς είναι η \"ρεαλιστική και χωρίς ουτοπίες\" ελληνικότητα σε παρακαλώ. Χαλαρά και με δικά σου λόγια.

ΟΧΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΕΣΕ ΕΣΥ. ΑΝ ΙΣΧΥΑΝ ΟΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΣΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ (ΕΚΤΟΣ ΣΠΑΡΤΗΣ)
ΟΛΑ ΕΞΕΛΙΣΟΝΤΑΙ ΟΜΩΣ....
και σε ρωτώ:ΠΟΥ είπα εγώ ότi \"κατάκλεψε\"?


Μας το κλέψανε και αυτό ε?
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:06

Posted: Sun Jul 23, 2006 10:50 pm

Από karipis


Σαμποτέρ.. καλά έκανες κ ξεκαθάρισες το προσωπικό κ σε ευχαριστώ γι' αυτό.

Αλλά. δεν είπες άμεσα γουρούνι τον Αλέξανδρο όμως το υποννόεισες ξεκάθαρα.
Ατόπημα ιστορικό κ καμμία σχέση δεν έχει με σύγχρονους κανίβαλους ο μοναδικός παγκοσμίος Μέγας!!

Έχουμαι κ λέμε τα λάθη. 1)Συγχέεις τον τρόπο που αντιμετώπιζαν οι αρχαίοι τις κοινωνικοπολιτικές καταστάσεις με τους υποτίθεται πολιτισμένους σήμερα κ μετά από 2.300 χρόνια!!
2) Αν διάβασες τα γεγονότα στην Θήβα, θα κατάλαβες πως ΚΑΜΜΙΑ σχέση δεν είχε με την συγκεκριμένη απόφαση (με την γνωστή κατάληξη) ο Αλέξανδρος...!
Αυτό μάλιστα, θα το διαπιστώσεις από την στάση του μετέπειτα προς τους Θηβαίους, κάτι, που σίγουρα δεν έκανε ο περί ου ο λόγος.
3) Δεν υπάρχει ούτε ένας 9ακόμη κ σήμερα) από τους περίφημους "σφαγιασθέντες" που να μην περηφανεύεται είτε πως είναι απόγονος του Αλεξάνδρου είτε πως ο Αλέξανδρος πέρασε από το σπίτι του(!!). ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΛΑΟ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΟΛΦΟ :?:
4) Οπου πήγε ο "σφαγέας" άφησε τέχνη, θέατρα, στάδια, πολιτισμό, έργα, κ.λπ, κ.λπ, πες μου ποιος κανιβαλοφασίστας έκανε κάτι τέτοιο τα τελευταία 1.000 χρόνια :?:


Και τέλος, ποιός σοβαρός φιλόσοφος ή ακαδημαϊκός ή μορφωμένος παραπάνω από τον μέσο πολίτη τέλος πάντων, ισχυρίζεται ότι αυτό που καταστρέφει πολιτισμούς, ...είναι το ίδιο πολιτισμός(!!!!!!!!) :?:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:06

Posted: Sun Jul 23, 2006 11:50 pm

Από ΑρΕλα


'Ετσι Τάσο, έτσι ! :worship:

(σταμάτα το αυτό το άρτιο και σωστό που σ΄έχει πιάσει ωρέ, θα πάθει τίποτα η μέση μου :loco:)


Λυκάκο, εξυπακούεται ότι με κάλυψε ο Καρίπης όπως απάντησε στις τοποθετήσεις σου και δη μ'αυτό το έξοχο:
Δεν υπάρχει ούτε ένας 9ακόμη κ σήμερα) από τους περίφημους "σφαγιασθέντες" που να μην περηφανεύεται είτε πως είναι απόγονος του Αλεξάνδρου είτε πως ο Αλέξανδρος πέρασε από το σπίτι του(!!). ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΝΑΝ ΛΑΟ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΟΛΦΟ




'Οσο για το ένα που δεν τον αφορούσε και φαντάζομαι πως περιμένεις ν'απαντήσω εγώ...
και σε ρωτώ:ΠΟΥ είπα εγώ ότi \"κατάκλεψε\"?



Μας το κλέψανε και αυτό ε?


'Οπου καταδεικνύεις δική μου ατάκα για ν'απαντήσεις σε δική μου ερώτηση, ένα έχω να ρωτήσω εδώ: Την έννοια του σαρκασμού τη γνωρίζεις? Το "ειρωνεύεσθαι"¨σου λέει κάτι? Γιατί μ'αυτό το πνεύμα απάντησα... :punch:




Τέλος υπερτονίζω ότι αυτός... [img]http://img99.imageshack.us/img99/5967/4841wz0.gif[/img] μ'αυτόν... [img]http://img143.imageshack.us/img143/9661/hitleris8.jpg[/img]

α/ δεν έχουν καμία σχέση και συνάφεια μεταξύ τους, β/ είναι αν μη τι άλλο ιεροσυλία να συγκρίνονται- και δη από Ελληνα, γ/ μια τέτοια σύγκριση καταδεικνύει υπολειπόμενο και αβασάνιστο κριτήριο αξιολόγησης προσώπων και πραγμάτων. :sick:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:07

Posted: Mon Jul 24, 2006 11:30 pm

Από ΧΙΟΥΙ


Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω από τον Καρυπη και την Βίκυ διότι με κάλυψαν απολύτως.
Όσο για τον \"Έλληνα\" όπως τον λές εγώ δεν διαβάζω να έχει Ελληνικό όνομα εσύ πως το συμπέρανες το Ελληνικό της προέλευσής του;
Όχι οτι και Έλληνας να ήτανε μου λέει κάτι... Σάμπως είναι το πρώτο ή το τελευταίο γερμανοφασιστικό εξώφυλλο της ΧΑ; Εκτός αν και οι προηγούμενοι και οι άλλοι που θα βάλει είναι Έλληνες κιαυτοί..Σαν τον \"Ρούντολφ Ές\";....!!!!
Όταν ο Ελληνικός σταρτός εξοπλίστηκε επαρκώς και συγκρούστηκε ίσος με ίσο με τους Γερμανούς μαζί με τα υπόλοιπα συμμαχικά στρατεύματα,το Ελληνικό σώμα πάντα πρώτο καταλάμβανε τα μέρη που άφηναν οι Γερμανοί τρέχοντας.
Αντί λοιπόν να βάζει ένα υποτίθεται πατριωτικό έντυπο εξώφυλλο τους σφαγείς των προγόνων μας να βάλει το Ελληνικό νεκροταφείο στο Ρίμινι και το Ελ Αλαμέιν που είναι αφημένο από το Ελληνικό κράτος στην τύχη του λές και είναι θαμμένοι Τούρκοι εκεί και όχι Έλληνες-ντροπή.

Ο Χίτλερ μίλαγε για καθαρότητα της φυλής. Ο Μέγας Αλέξανδρος παντρευότανε βαρβαρες βασίλισσες και πάντρευε με αυτές και τους στρατηγούς του. Είναι φανερό πως δεν έχει καμία σχέση ο ένας με τον άλλον.Θα πρέπει να είναι κανείς τελείως ανιστόρητος για να κάνει τέτοιες συγκρίσεις.Τι να πώ ίσως τελικά καλύτερα να τον δώσουμε στους Σκοπιανούς να τελειώνουμε την μια τον βγάζουμε αδερφή την άλλη τον παρομοιάζουμε με τον Χίτλερ...έχουμε εκτροχιαστεί τελείως την τύφλα μας δεν ξέρουμε..Τι να σου κάνει με τέτοια παιδεία που λαμβάνουμε στο σχολείο...Που είναι να μάθουμε στους Βίους τι λέει ο Πλούταρχος για τον Μέγα Αλέξανδρο να δούμε για τί πράγμα μιλάμε...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:08

Posted: Tue Jul 25, 2006 8:28 am

Από ΑρΕλα

Τι να πώ ίσως τελικά καλύτερα να τον δώσουμε στους Σκοπιανούς να τελειώνουμε την μια τον βγάζουμε αδερφή την άλλη τον παρομοιάζουμε με τον Χίτλερ...


Εγώ έστω και μόνη σαν τη χαμένη λιακάδα στην καταιγίδα, δεν θα τον παραδώσω ποτέ σε κανέναν!

'Ο,τι και να του προσάψουν, την αίγλη του δε θα μπορέσουν να την μειώσουν ποτέ! :shout:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
S3irios
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Καμμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Δευ 30 Απρ 2007, 22:00
Irc ψευδώνυμο: EVAGELOS_s3irios
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Gerakas, Rafina, Sirius, Alternative Earth 12
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από S3irios » Τετ 18 Απρ 2007, 13:09

Posted: Tue Jul 25, 2006 12:04 pm

Από s3irios


Σαφεστατα και μεσα στην γενικοτερη εννοια του πολιτισμου υπαρχει και η λογικη υπαρξης στρατου,αλλα για την υπερασπιση της ενιοτε χωρας απο καποια αλλη που θα την δει \\"καπως\\" τη δουλεια και θα θελει να μεγαλωσει λιγο τα συνορα της.Μη γελιομαστε , δε ζουμε και στο παραδεισο δε που ολοι ειναι αγπημενοι!

Στρατος παντα υπηρχε στην Ελλαδα..Μη ξεχναμε οτι το 60% των αρχαιων κειμενων που διαβαζουμε αναφερονται σε μαχες Ελληνικων στρατευματων που υπερνικησαν πολυ μεγαλυτερα στρατευμματα.
ΑΛΛΑ αλλο το να πολεμας με εναν αλλο στρατο και ΑΛΛΟ το να χρησιμοποιεις το στρατο σου για να μαζεψεις 30.000 εβραιους να τους κλεισεις σε \\"δωματια\\" για να τους κανεις μπανιο και ανταυτου να τους κανεις NIVEA κρεμοσαπουνο.....(αν και εφοσον βεβαια αυτα τα λεγομενα ολοκαυτωματα των εβραιων ητο πραγμματι ετσι....)

Φιλτατε The_Saboteur Οι ινδοευρωποαικες φυλες τι ειναι?Δεν ειναι Ελληνικες?
Ξεχναμε οτι ο εκπολιτισμος και ο εποικισμος σε πολλες περιπτωσεις εγινε απο Ελληνες ( θεους η μη) ????Στο τελος θα μου πεις οτι το αλφαβητο δεν ειναι δικο μας.

Ο πολεμος χρησιμοποιηθηκε αρχικα για την εξαπλωση ιδανικων και σωστων τροπων σκεψης σε περιοχες που αντιστεκονταν λογω ηλιθιοτητας και βλακειας.
Εκτος αυτου αν θεωρησουμε οτι οπου υπαρχει στρατος εμπολεμος δε γινεται να συνυπαρχει με τον εκαστοτε πολιτισμο,τοτε οι Ελληνες ηταν ΟΙ ΣΟΥΠΕΡ ΑΠΟΛΙΤΙΣΤΟΙ!!!!Δε μιλαω για τη σημερινη κατασταση,αλλα για τοτε.

Πραγμματι ΟΛΕΣ οι πολεμικες τεχνικες που υπαρχουν σημερα ειναι Ελληνικες η αποροιες των!!!!

Μηπως ξεχναμε κατι? Και ο Χιτλερ εβραιος ηταν.....
:wink: :wink:

Προσωπικα πιστευω πως ηξερε το ρολο των εβραιων στην Γη, παραλληλα ηξερε τροπους να αποκτησει αμυθητη δυναμη και παραλληλα να κανει \\"συμμαχους\\".
Η ξεχναμε το οτι κατεσκαψε μεγαλα μερη της Ελλαδος ψαχνοντας να βρει εισοδους για την εσω-Γη.
Ο \\"ανθρωπος\\" ειχε γνωσεις πολλες και πολυ περισσοτερες απο εμας (ισως) αλλα η οπτικη του λειτουργουσε μεσω ενος περιεργου πρισματος.Αυτο βεβαια δε δικαιολογει τους εκατομμυρια φονους που πραχθησαν στο ονομα του και των πιστευω του.
Προσωπικα???? Αν τον ειχα μπροστα μου θα τον εκανα σαπουνι με τον αναπτηρα...λιγο λιγο για να το ευχαριστηθω. :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
-)-I-(-

"...Ρε μπαγάσα! Περνάς καλά κεί πάνω,
κάνε πάσα καμμιά ματιά και χάμω..."


http://PlayBox.gr
-)-I-(-
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:09

Posted: Tue Jul 25, 2006 12:29 pm

Από ΑρΕλα

Οι αναλυτες και ερευνητες που επισκεφτηκαν το αουτσβιτς και αλλα στρατοπεδα συγκεντρωσης αιχμαλωτων δεν βρηκαν ποτε θαλαμους αεριων ποτε φουρνους ανθρωπινων σαπουνιων και αλλες τετοιες βλακειες


Διαφωνώ καθέτως. Ο πατέρας μου (γεννημένος το 24) υπήρξε "φιλοξενούμενος" στο Νταχάου και ξέρω/άκουσα πολλά απ'αυτόν και το τι υπέστη εκείνος και κυρίως οι Εβραίοι.

Το τι βρήκαν οι αναλυτές/ερευνητές κάτι ΑΙΩΝΕΣ μετά τον πόλεμο, ολίγον μ'ενδιαφέρει. Μπορεί να άλλαξαν πολλά από τότε που γίνονταν διάφορα...

Δε θέλω να υποστηρίξω τους Εβραίους εδώ, αλλά δεν μπορώ να μην καταδείξω το σαθρό αυτής της πρακτικής ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟΥΣ κι αν έγινε!

Είναι σαφές πως τον Χίτλερ τον δικαιώνω για την οπτική του απέναντι στους Εβραίους. Για τη στάση-προσέγγισή του, όχι.
Δε θα κάνω συμψηφισμούς με τη βία για να βγάλω κάποιον νικητή σ'αυτήν. Είμαι κάθετα ενάντια στη βία απ'όποια πλευρά και αν προέρχεται.
'Εχω γράψει σχετικά με το ολοκαύτωμα στο άρθρο μου Νο. 98 έδώ http://www.ellhnismos.org/cgi-bin/em/ik ... =611;st=90. Μπορείς να πας εκεί, για να μην επαναλαμβάνομαι εδώ, και θα καταλάβεις το πνεύμα μου.


Β+
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:10

Posted: Tue Jul 25, 2006 8:52 pm

Από The_Saboteur


ΕΛΕΙΨΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΤΙΚΑΝ ΑΡΚΕΤΕΣ.
Δε θα κάνω συμψηφισμούς με τη βία για να βγάλω κάποιον νικητή σ'αυτήν. Είμαι κάθετα ενάντια στη βία απ'όποια πλευρά και αν προέρχεται.

ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΕΝ ΠΑΤΗΡ ΚΑΙ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕ ΒΑΣΙΛΕΥΣ.
Ο πολεμος χρησιμοποιηθηκε αρχικα για την εξαπλωση ιδανικων και σωστων τροπων σκεψης σε περιοχες που αντιστεκονταν λογω ηλιθιοτητας και βλακειας.

Ε ΝΑΙ ΤΙ ΒΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΑΘΗΚΑΝΕ. ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΗΘΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ "ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ" ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΟΙ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΕΛΛΗΝΩΝ.
Μηπως ξεχναμε κατι? Και ο Χιτλερ εβραιος ηταν.....

ΝΑΙ ΚΑΙ ΓΚΕΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΣ ΤΟΝ ΒΙΑΖΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ.
ΣΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΙ ΛΑΣΠΗ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.
Δεν υπηρξε ποτε ολοκαυτωμα αυτο ηταν μια πανεξυπνη προπαγανδα τον εβραιων για να διεκδηκησουν γη με το ετσι θελω στην παλαιστινη με τα γνωστα σε ολους μας γεγονοτα εως σημερα.

ΕΥΤΗΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙ-ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ ΡΑΒΙΝΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ. ΕΔΩΣΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΙΝΚ.
ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.
ΕΒΡΑΙΟΙ ΤΑ ΛΕΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.
Όσο για τον \"Έλληνα\" όπως τον λές εγώ δεν διαβάζω να έχει Ελληνικό όνομα εσύ πως το συμπέρανες το Ελληνικό της προέλευσής του;
Όχι οτι και Έλληνας να ήτανε μου λέει κάτι... Σάμπως είναι το πρώτο ή το τελευταίο γερμανοφασιστικό εξώφυλλο της ΧΑ; Εκτός αν και οι προηγούμενοι και οι άλλοι που θα βάλει είναι Έλληνες κιαυτοί..Σαν τον \"Ρούντολφ Ές\";....!!!!


Η ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΡΟΥΝΤΟΛΦ ΕΣ ΗΤΑΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ. ΤΟ ΕΧΩ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΞΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΩ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΝΑ ΠΟΥΝΕ ΨΕΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ.
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ.
Όταν ο Ελληνικός σταρτός εξοπλίστηκε επαρκώς και συγκρούστηκε ίσος με ίσο με τους Γερμανούς μαζί με τα υπόλοιπα συμμαχικά στρατεύματα,το Ελληνικό σώμα πάντα πρώτο καταλάμβανε τα μέρη που άφηναν οι Γερμανοί τρέχοντας.

ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΥΜΜΑΧΙΚΑ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑΤΑ? ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΟΥ ΤΣΩΡΤΣΙΛ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΑΛΙΝ?
ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΤΗ ΣΙΩΝ?
ο τι βρήκαν οι αναλυτές/ερευνητές κάτι ΑΙΩΝΕΣ


ΑΙΩΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ?
ΟΧΙ ΡΕ ΑΡΕΛΑ ΑΚΟΜΑ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ ΞΕΡΟΥΜΕ :P
ΤΟ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ...
Ο Χίτλερ μίλαγε για καθαρότητα της φυλής. Ο Μέγας Αλέξανδρος παντρευότανε βαρβαρες βασίλισσες και πάντρευε με αυτές και τους στρατηγούς του.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΣΕΣ ΗΤΑΝ ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΙΟΙ.
Φιλτατε The_Saboteur Οι ινδοευρωποαικες φυλες τι ειναι?Δεν ειναι Ελληνικες?
Ξεχναμε οτι ο εκπολιτισμος και ο εποικισμος σε πολλες περιπτωσεις εγινε απο Ελληνες ( θεους η μη) ????Στο τελος θα μου πεις οτι το αλφαβητο δεν ειναι δικο μας.

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΘΕΟΥΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ?
ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΗΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ.
ΑΝ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΧΑΙΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΟΤΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΝΑ ΕΥΗΜΕΡΙΣΗ ΕΣΥ ΘΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ?
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΘΕΟΣ?
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:11

Posted: Tue Jul 25, 2006 10:53 pm


ΕΛΕΙΨΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΛΥΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΑΖΕΥΤΙΚΑΝ ΑΡΚΕΤΕΣ.


Eυτυχώς, γιατί δεν είχα ύπνο τελευταία :loco:

ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΕΝ ΠΑΤΗΡ ΚΑΙ ΠΑΝΤΩΝ ΔΕ ΒΑΣΙΛΕΥΣ.


Αφ'ενός, πόλεμος από πόλεμο έχει διαφορά, αφ'ετέρου, τις γενοκτονίες δεν τις εντάσσω σε καμία έντιμη μορφή πολέμου. Τις θεωρώ απλά μαζικές δολοφονίες που τελούνται κατά κανόνα για το καπρίτσιο ή το κόλλημα ενός παράφρονα.


Μηπως ξεχναμε κατι? Και ο Χιτλερ εβραιος ηταν.....


ΝΑΙ ΚΑΙ ΓΚΕΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΔΡΑΚΟΝΙΑΝΟΣ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΣ ΤΟΝ ΒΙΑΖΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ.
ΣΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΤΙ ΛΑΣΠΗ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.




Εσύ έχεις απόδειξη ότι δεν ήταν? Μπορείς να μας παραπέμψεις σε λινκ ή και βιβλίο που να τεκμηριώνει την καταγωγή του? 'Η αντιδράς διαφωνώντας χάριν διαφωνίας? :argue:
Μάλλον δεν σκέφτηκες πως αν ήταν όντως Εβραίος, μάλλον άξιο προσοχής και πάντως όχι καταδίκης είναι. Κάτι θα λέει το γεγονός ότι στράφηκε ο ίδιος κατά της ράτσας του...


ΑΙΩΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ?
ΟΧΙ ΡΕ ΑΡΕΛΑ ΑΚΟΜΑ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ ΞΕΡΟΥΜΕ


Αν πήρες κατά κυριολεξία τους "αιώνες" που έγραψα καθ'υπερβολήν (πράγμα που θα κατανοούσε κι ένα νήπιο), μόνο έτσι μπορώ να απαντήσω: :banghead:



Και φυσικά δεν απάντησες στο εύλογο και εύστοχο ερώτημα του Καρίπη... Λογικό, βέβαια μιας και η δύναμη της επιχειρηματάρας του, δεν επιδέχεται προβολή ανίσχυρου αντεπιχειρήματος... _loco_
Μου το γύρισες όμως στον (ανούσιο) καρσιλαμά, και ξενέρωσα μωρ'αδερφέ μου... :sleeping:

Γι'αυτό το λόγο αλλά κι επειδή αρχίζω να νιώθω ότι φαιδροποιείται αυτός ο διάλογος, λέω να καταθέσω την πένα μου κάπου εδώ σ'αυτό το νήμα και να το βουλώσω. :shutup:


Τα λέμε σ'άλλο θέμα λυκάκο, ευελπιστώ κάπου που να συγκλίνουν περισσότερο οι απόψεις μας , γιατί εδώ ψιλοαποτύχαμε τα δυο μας, κοινώς την κάτσαμε τη βάρκα :thumbsdown:



Β+
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:12

Posted: Tue Jul 25, 2006 11:19 pm

Από The_Saboteur

Εσύ έχεις απόδειξη ότι δεν ήταν? Μπορείς να μας παραπέμψεις σε λινκ ή και βιβλίο που να τεκμηριώνει την καταγωγή του? 'Η αντιδράς διαφωνώντας χάριν διαφωνίας?

ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ?
ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ?
ΟΤΙ ΛΕΓΕΤΕ Ή ΦΗΜΟΛΟΓΕΙΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ?
Και τέλος, ποιός σοβαρός φιλόσοφος ή ακαδημαϊκός ή μορφωμένος παραπάνω από τον μέσο πολίτη τέλος πάντων, ισχυρίζεται ότι αυτό που καταστρέφει πολιτισμούς, ...είναι το ίδιο πολιτισμός(!!!!!!!!)

Η ΙΔΙΑ Η ΙΝΔΟΥΙΣΤΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ.
ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ "ΠΟΛΕΜΟΣ ΠΑΤΗΡ ΠΑΝΤΩΝ".

1)Συγχέεις τον τρόπο που αντιμετώπιζαν οι αρχαίοι τις κοινωνικοπολιτικές καταστάσεις με τους υποτίθεται πολιτισμένους σήμερα κ μετά από 2.300 χρόνια!!

ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...

ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΜΩΣ ΠΕΥΤΕΙΣ ΣΤΟ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΩ ΕΓΩ
ΕΔΩ ΔΗΛΑΔΗ:
4) Οπου πήγε ο "σφαγέας" άφησε τέχνη, θέατρα, στάδια, πολιτισμό, έργα, κ.λπ, κ.λπ, πες μου ποιος κανιβαλοφασίστας έκανε κάτι τέτοιο τα τελευταία 1.000 χρόνια

Γι'αυτό το λόγο αλλά κι επειδή αρχίζω να νιώθω ότι φαιδροποιείται αυτός ο διάλογος, λέω να καταθέσω την πένα μου κάπου εδώ σ'αυτό το νήμα και να το βουλώσω.

ΚΑΛΩΣ...
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:12

Posted: Wed Jul 26, 2006 10:34 am



Eγώ... :shutup: λέμε!

:loco:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:13

Posted: Wed Jul 26, 2006 3:59 pm

Από karipis


Ο Χίτλερ ήταν ερυθρόδερμος φίλοι μου..
Υπάρχει μάλιστα μια φώτο που τον δείχνει έτσι αλλά την έχουν καλά κρυμένη κάπου στο Βατικανό μαζί με τα 3σεκατομύρια Αρχαιοελληνικών παπύρων.
Απλά, επειδή ήταν ο πρώτος Ευρωπαίος που μίλησε περί καθαρότητος φυλών, σε όλες τις φώτο τον δείχνουν λευκό. Ακριβώς για στηρίξουν την υπεροχή της λευκής φυλής.

Αυτό πάντως που ακούστικε για τον πατέρα του Χίτλερ είναι ψάμα.
Η αλήθεια είναι ακριβώς το αντίθετο. Ο Αδόλφος εκτός από ...χαρισματικός, ήταν και ...μερακλής!!
Θέλω να πω ότι αυτός κανόνιζε τον πατέρα του όπως επίσης τον θείο του τον Χανς κ μια ξαδέλφη του την Αφροξυλάνθη.

Επειδή όμως είπα πολλά σοβαρά σήμερα ας πω κ καμμία χαζομάρα.



Στο θέμα που έθιξε ο Φώτης: "ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ "ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ" ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΟΙ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΕΛΛΗΝΩΝ" έχω να πω ότι όποιος διάβασε τον Θουκυδίδη στους Πελοποννησιακούς πολέμους αλλά κ τους πολέμους μεταξύ των Διαδόχων κ αργότερα των Επιγόνων, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!
Θάλασσες αίματος φίλοι μου κ καμμία ανθρώπινη αξιοπρέπεια σε πολλά, δυστυχώς, σημεία...

Α, κ να μην το ξεχάσω. Ποιος είπε ότι ο πόλεμος έχει μόνο ένα πρόσωπο, αυτό της ένοπλης σύρραξης ρε παιδιά :?: :?: :?: (για ψάχτετο λίγο εσείς που ενδιαφέρεστε :roll: )




Άλλη μια χαζομάρα όμως που έχω να πω είναι μια απορία που δεν μου την έλυσε κανείς μέχρι σήμερα.
Αυτοί οι "Ινδ/παίοι, ήταν δηλ. κάποιοι Ινδοί που στην αρχή ξεκίνησαν κοντοστούπηδες κ μαυρούληδες (όπως όλοι οι Ινδοί), πήγαν στην ρωσία όπου μετά από πολλάαα πολλάααα χρόνια (όπως λένε όλα τα παραμύθια) ψήλωσαν κ ξάσπρισαν, ώσπου ήρθαν στην Ελλάδα έλαβαν το σχετικό χρωματάκι, ομορφιά, εξυπνάδα κ.λπ, κ.λπ :?: :?:
Κ μετά τι έκαναν; πήγαν στην Περσία όπου ξανακόντυναν μαύρισαν κ έγιναν πάλι κακομούτσουνοι :?: :?:
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:13

Posted: Wed Jul 26, 2006 6:57 pm

Από The_Saboteur

Άλλη μια χαζομάρα όμως που έχω να πω είναι μια απορία που δεν μου την έλυσε κανείς μέχρι σήμερα.
Αυτοί οι \"Ινδ/παίοι, ήταν δηλ. κάποιοι Ινδοί που στην αρχή ξεκίνησαν κοντοστούπηδες κ μαυρούληδες (όπως όλοι οι Ινδοί), πήγαν στην ρωσία όπου μετά από πολλάαα πολλάααα χρόνια (όπως λένε όλα τα παραμύθια) ψήλωσαν κ ξάσπρισαν, ώσπου ήρθαν στην Ελλάδα έλαβαν το σχετικό χρωματάκι, ομορφιά, εξυπνάδα κ.λπ, κ.λπ
Κ μετά τι έκαναν; πήγαν στην Περσία όπου ξανακόντυναν μαύρισαν κ έγιναν πάλι κακομούτσουνοι

ΦΙΛΕ ΚΑΡΙΠΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΙΣΧΥΡΙΣΤΙΚΕ ΟΤΙ Η ΚΟΙΤΙΔΑ ΤΙΣ ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΦΥΛΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΙΝΔΙΑ.
ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΣΗΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ \"ΑΡΕΙΑ ΕΙΣΒΟΛΗ\" (ARYAN INVASION).
ΟΙ ΑΡΕΙΟΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΤΗΝ ΙΝΔΟΥΙΣΤΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ.
ΟΙ ΑΡΕΙΟΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΑΝ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΚΑΣΤΕΣ ΤΩΝ ΙΝΔΩΝ.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:14

Posted: Wed Jul 26, 2006 7:10 pm


karipis έγραψε: Ο Χίτλερ ήταν ερυθρόδερμος φίλοι μου..
Υπάρχει μάλιστα μια φώτο που τον δείχνει έτσι αλλά την έχουν καλά κρυμένη κάπου στο Βατικανό μαζί με τα 3σεκατομύρια Αρχαιοελληνικών παπύρων.
Απλά, επειδή ήταν ο πρώτος Ευρωπαίος που μίλησε περί καθαρότητος φυλών, σε όλες τις φώτο τον δείχνουν λευκό. Ακριβώς για στηρίξουν την υπεροχή της λευκής φυλής.

Αυτό πάντως που ακούστικε για τον πατέρα του Χίτλερ είναι ψάμα.
Η αλήθεια είναι ακριβώς το αντίθετο. Ο Αδόλφος εκτός από ...χαρισματικός, ήταν και ...μερακλής!!
Θέλω να πω ότι αυτός κανόνιζε τον πατέρα του όπως επίσης τον θείο του τον Χανς κ μια ξαδέλφη του την Αφροξυλάνθη.

Επειδή όμως είπα πολλά σοβαρά σήμερα ας πω κ καμμία χαζομάρα.



Στο θέμα που έθιξε ο Φώτης: "ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ "ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ" ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΟΙ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΕΛΛΗΝΩΝ" έχω να πω ότι όποιος διάβασε τον Θουκυδίδη στους Πελοποννησιακούς πολέμους αλλά κ τους πολέμους μεταξύ των Διαδόχων κ αργότερα των Επιγόνων, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!
Θάλασσες αίματος φίλοι μου κ καμμία ανθρώπινη αξιοπρέπεια σε πολλά, δυστυχώς, σημεία...

Α, κ να μην το ξεχάσω. Ποιος είπε ότι ο πόλεμος έχει μόνο ένα πρόσωπο, αυτό της ένοπλης σύρραξης ρε παιδιά :?: :?: :?: (για ψάχτετο λίγο εσείς που ενδιαφέρεστε :roll: )


Άλλη μια χαζομάρα όμως που έχω να πω είναι μια απορία που δεν μου την έλυσε κανείς μέχρι σήμερα.
Αυτοί οι "Ινδ/παίοι, ήταν δηλ. κάποιοι Ινδοί που στην αρχή ξεκίνησαν κοντοστούπηδες κ μαυρούληδες (όπως όλοι οι Ινδοί), πήγαν στην ρωσία όπου μετά από πολλάαα πολλάααα χρόνια (όπως λένε όλα τα παραμύθια) ψήλωσαν κ ξάσπρισαν, ώσπου ήρθαν στην Ελλάδα έλαβαν το σχετικό χρωματάκι, ομορφιά, εξυπνάδα κ.λπ, κ.λπ :?: :?:
Κ μετά τι έκαναν; πήγαν στην Περσία όπου ξανακόντυναν μαύρισαν κ έγιναν πάλι κακομούτσουνοι :?: :?:



:rofl: :loco:

Απολαυστιότατος! :lovey2:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:14

Posted: Thu Jul 27, 2006 4:30 pm

Από ΧΙΟΥΙ


Για τα παραμύθια των ΙνδοΕυρωπαίων σας παραπέμπω στο Επιστήμη στο γενετική και ανθρωπολογία δεν χρειάζεται εδώ να προσθέσω κάτι.
Για τα υπόλοιπα τοποθετήθηκα ήδη.

Όσον αφορά τον πόλεμο είναι αναγκαίο κακό αλλά το να σκοτώνεις μικρά παιδιά και άμαχο πληθυσμό είναι απλά απόδειξη της απολίτιστης βαρβαρότητας αυτού που το κάνει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ευρωπαϊκή Ιστορία”