Χίτλερ και πράσινα άλογα

Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:12

Posted: Wed Jul 26, 2006 10:34 am



Eγώ... :shutup: λέμε!

:loco:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:13

Posted: Wed Jul 26, 2006 3:59 pm

Από karipis


Ο Χίτλερ ήταν ερυθρόδερμος φίλοι μου..
Υπάρχει μάλιστα μια φώτο που τον δείχνει έτσι αλλά την έχουν καλά κρυμένη κάπου στο Βατικανό μαζί με τα 3σεκατομύρια Αρχαιοελληνικών παπύρων.
Απλά, επειδή ήταν ο πρώτος Ευρωπαίος που μίλησε περί καθαρότητος φυλών, σε όλες τις φώτο τον δείχνουν λευκό. Ακριβώς για στηρίξουν την υπεροχή της λευκής φυλής.

Αυτό πάντως που ακούστικε για τον πατέρα του Χίτλερ είναι ψάμα.
Η αλήθεια είναι ακριβώς το αντίθετο. Ο Αδόλφος εκτός από ...χαρισματικός, ήταν και ...μερακλής!!
Θέλω να πω ότι αυτός κανόνιζε τον πατέρα του όπως επίσης τον θείο του τον Χανς κ μια ξαδέλφη του την Αφροξυλάνθη.

Επειδή όμως είπα πολλά σοβαρά σήμερα ας πω κ καμμία χαζομάρα.



Στο θέμα που έθιξε ο Φώτης: "ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ "ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ" ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΟΙ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΕΛΛΗΝΩΝ" έχω να πω ότι όποιος διάβασε τον Θουκυδίδη στους Πελοποννησιακούς πολέμους αλλά κ τους πολέμους μεταξύ των Διαδόχων κ αργότερα των Επιγόνων, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!
Θάλασσες αίματος φίλοι μου κ καμμία ανθρώπινη αξιοπρέπεια σε πολλά, δυστυχώς, σημεία...

Α, κ να μην το ξεχάσω. Ποιος είπε ότι ο πόλεμος έχει μόνο ένα πρόσωπο, αυτό της ένοπλης σύρραξης ρε παιδιά :?: :?: :?: (για ψάχτετο λίγο εσείς που ενδιαφέρεστε :roll: )




Άλλη μια χαζομάρα όμως που έχω να πω είναι μια απορία που δεν μου την έλυσε κανείς μέχρι σήμερα.
Αυτοί οι "Ινδ/παίοι, ήταν δηλ. κάποιοι Ινδοί που στην αρχή ξεκίνησαν κοντοστούπηδες κ μαυρούληδες (όπως όλοι οι Ινδοί), πήγαν στην ρωσία όπου μετά από πολλάαα πολλάααα χρόνια (όπως λένε όλα τα παραμύθια) ψήλωσαν κ ξάσπρισαν, ώσπου ήρθαν στην Ελλάδα έλαβαν το σχετικό χρωματάκι, ομορφιά, εξυπνάδα κ.λπ, κ.λπ :?: :?:
Κ μετά τι έκαναν; πήγαν στην Περσία όπου ξανακόντυναν μαύρισαν κ έγιναν πάλι κακομούτσουνοι :?: :?:
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:13

Posted: Wed Jul 26, 2006 6:57 pm

Από The_Saboteur

Άλλη μια χαζομάρα όμως που έχω να πω είναι μια απορία που δεν μου την έλυσε κανείς μέχρι σήμερα.
Αυτοί οι \"Ινδ/παίοι, ήταν δηλ. κάποιοι Ινδοί που στην αρχή ξεκίνησαν κοντοστούπηδες κ μαυρούληδες (όπως όλοι οι Ινδοί), πήγαν στην ρωσία όπου μετά από πολλάαα πολλάααα χρόνια (όπως λένε όλα τα παραμύθια) ψήλωσαν κ ξάσπρισαν, ώσπου ήρθαν στην Ελλάδα έλαβαν το σχετικό χρωματάκι, ομορφιά, εξυπνάδα κ.λπ, κ.λπ
Κ μετά τι έκαναν; πήγαν στην Περσία όπου ξανακόντυναν μαύρισαν κ έγιναν πάλι κακομούτσουνοι

ΦΙΛΕ ΚΑΡΙΠΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΙΣΧΥΡΙΣΤΙΚΕ ΟΤΙ Η ΚΟΙΤΙΔΑ ΤΙΣ ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΦΥΛΗΣ ΕΙΝΑΙ Η ΙΝΔΙΑ.
ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΣΗΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ \"ΑΡΕΙΑ ΕΙΣΒΟΛΗ\" (ARYAN INVASION).
ΟΙ ΑΡΕΙΟΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΤΗΝ ΙΝΔΟΥΙΣΤΙΚΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ.
ΟΙ ΑΡΕΙΟΙ ΑΥΤΟΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΣΑΝ ΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΚΑΣΤΕΣ ΤΩΝ ΙΝΔΩΝ.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:14

Posted: Wed Jul 26, 2006 7:10 pm


karipis έγραψε: Ο Χίτλερ ήταν ερυθρόδερμος φίλοι μου..
Υπάρχει μάλιστα μια φώτο που τον δείχνει έτσι αλλά την έχουν καλά κρυμένη κάπου στο Βατικανό μαζί με τα 3σεκατομύρια Αρχαιοελληνικών παπύρων.
Απλά, επειδή ήταν ο πρώτος Ευρωπαίος που μίλησε περί καθαρότητος φυλών, σε όλες τις φώτο τον δείχνουν λευκό. Ακριβώς για στηρίξουν την υπεροχή της λευκής φυλής.

Αυτό πάντως που ακούστικε για τον πατέρα του Χίτλερ είναι ψάμα.
Η αλήθεια είναι ακριβώς το αντίθετο. Ο Αδόλφος εκτός από ...χαρισματικός, ήταν και ...μερακλής!!
Θέλω να πω ότι αυτός κανόνιζε τον πατέρα του όπως επίσης τον θείο του τον Χανς κ μια ξαδέλφη του την Αφροξυλάνθη.

Επειδή όμως είπα πολλά σοβαρά σήμερα ας πω κ καμμία χαζομάρα.



Στο θέμα που έθιξε ο Φώτης: "ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ "ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΙ" ΜΑΣ ΠΟΛΕΜΟΙ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΕΛΛΗΝΩΝ" έχω να πω ότι όποιος διάβασε τον Θουκυδίδη στους Πελοποννησιακούς πολέμους αλλά κ τους πολέμους μεταξύ των Διαδόχων κ αργότερα των Επιγόνων, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!
Θάλασσες αίματος φίλοι μου κ καμμία ανθρώπινη αξιοπρέπεια σε πολλά, δυστυχώς, σημεία...

Α, κ να μην το ξεχάσω. Ποιος είπε ότι ο πόλεμος έχει μόνο ένα πρόσωπο, αυτό της ένοπλης σύρραξης ρε παιδιά :?: :?: :?: (για ψάχτετο λίγο εσείς που ενδιαφέρεστε :roll: )


Άλλη μια χαζομάρα όμως που έχω να πω είναι μια απορία που δεν μου την έλυσε κανείς μέχρι σήμερα.
Αυτοί οι "Ινδ/παίοι, ήταν δηλ. κάποιοι Ινδοί που στην αρχή ξεκίνησαν κοντοστούπηδες κ μαυρούληδες (όπως όλοι οι Ινδοί), πήγαν στην ρωσία όπου μετά από πολλάαα πολλάααα χρόνια (όπως λένε όλα τα παραμύθια) ψήλωσαν κ ξάσπρισαν, ώσπου ήρθαν στην Ελλάδα έλαβαν το σχετικό χρωματάκι, ομορφιά, εξυπνάδα κ.λπ, κ.λπ :?: :?:
Κ μετά τι έκαναν; πήγαν στην Περσία όπου ξανακόντυναν μαύρισαν κ έγιναν πάλι κακομούτσουνοι :?: :?:



:rofl: :loco:

Απολαυστιότατος! :lovey2:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:14

Posted: Thu Jul 27, 2006 4:30 pm

Από ΧΙΟΥΙ


Για τα παραμύθια των ΙνδοΕυρωπαίων σας παραπέμπω στο Επιστήμη στο γενετική και ανθρωπολογία δεν χρειάζεται εδώ να προσθέσω κάτι.
Για τα υπόλοιπα τοποθετήθηκα ήδη.

Όσον αφορά τον πόλεμο είναι αναγκαίο κακό αλλά το να σκοτώνεις μικρά παιδιά και άμαχο πληθυσμό είναι απλά απόδειξη της απολίτιστης βαρβαρότητας αυτού που το κάνει.
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:15

Posted: Thu Jul 27, 2006 7:11 pm

Από karipis


Ναι ρε συ Σαμποτέρ, καλά όλα αυτά αλλά.. πότε, από ποιούς, που έγινε αυτή η εισβολή;;

Δεν είχαν φυλή αυτοί;

Πως εξαπλώθησαν;

Πως άλλαζαν χρώμα, ύψος, φαινότυπο κ σωματότυπο αυτοί οι Ινδ/παίοι;;;
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:15

Posted: Thu Jul 27, 2006 7:26 pm

Από The_Saboteur


Ναι ρε συ Σαμποτέρ, καλά όλα αυτά αλλά.. πότε, από ποιούς, που έγινε αυτή η εισβολή;;

Δεν είχαν φυλή αυτοί;

Πως εξαπλώθησαν;

Πως άλλαζαν χρώμα, ύψος, φαινότυπο κ σωματότυπο αυτοί οι Ινδ/παίοι;;;

ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΟΙ ΙΝΔΙΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΝΔΙΑ.
ΑΠΛΑ ΕΙΣΒΑΛΑΝ ΣΕ ΑΥΤΗ.
ΟΙ ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΤΙΣ ΙΝΔΙΑΣ (ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΚΑΣΤΕΣ) ΔΕΝ ΑΛΑΞΑΝ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΤΥΠΟ ΟΣΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΩΝ ΚΑΣΤΩΝ ΠΑΡΕΜΕΝΕ ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΟ.
ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΡΓΗΘΙΚΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΚΛΕΙΨΑΝΕ.

Εικόνα

ΤΙ ΛΕΣ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:16

Posted: Fri Jul 28, 2006 10:18 am

Από ΧΙΟΥΙ


Η καταγωγή των Ελλήνων είναι εντόπια Πελασγική.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:16

Posted: Fri Jul 28, 2006 10:45 am



Ρε μανία με τις καταγωγές... :shock:


Βρε για τον Χίτλερ μιλάμε εδώ, και μου βάλατε τη θεογκόμενα? _crazy_
'Ασχετα αν θα ομολογήσω Πάνο μας, ότι είναι τω όντι πανέμορφο το μαναράκι :lovey2: Αναρωτιέμαι αν οι κύριοι... φυλετιστές, θα στέκονταν παγερά αδιάφοροι μπροστά του αν μάθαιναν π.χ. ότι έχει γονίδιο Ερυθρόδερμου ή και μαύρου μέσα της :lol:

Yποκριτέεεεεεες :protest:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:17

Posted: Fri Jul 28, 2006 4:24 pm

Από The_Saboteur


A NOMIΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΣ.
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΕΙ.
ΑΦΟΥ ΖΕΙ ΣΤΗΝ ΙΝΔΙΑ, ΤΟ ΠΙΟ ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΟ ΙΝΔΟ-ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΡΑΤΟΣ.
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΥΚΗ :P
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 18 Απρ 2007, 13:18

Posted: Fri Jul 28, 2006 5:21 pm


A NOMIΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΣ.


Ως εξελισσόμενο ον, δικαιούμαι ν'αλλάζω γνώμη :loco:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Fountikos_Xasistas
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 582
Εγγραφή: Δευ 30 Απρ 2007, 10:23
Φύλο: Άνδρας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fountikos_Xasistas » Τετ 18 Απρ 2007, 13:19

Posted: Fri Jul 28, 2006 9:30 pm

Από rempeskes


Έχει γκρίζα μάτια ρε σεις, από Τρίκαλα είναι.
Τα άστρα και τα ζώδια, μας φέρνουνε εμπόδια...
http://www.youtube.com/watch?v=HtUFhbH1UZ4
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:19

Posted: Fri Jul 28, 2006 9:44 pm

Από karipis


Τελικά, δεν πήρα σαφή απάντηση ΟΥΤΕ για την κοπέλα :( ...
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:20

Posted: Sun Jul 30, 2006 2:49 pm

Από The_Saboteur

Τελικά, δεν πήρα σαφή απάντηση ΟΥΤΕ για την κοπέλα ...

ΕΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΙΝΔΗ ΜΕ ΑΡΕΙΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΗ ΜΑΥΡΙΔΕΡΗ ΜΕ ΝΕΓΡΟΕΙΔΕΣ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΜΕ ΑΠΑΤΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.
Ναι ρε συ Σαμποτέρ, καλά όλα αυτά αλλά.. πότε, από ποιούς, που έγινε αυτή η εισβολή;;

Δεν είχαν φυλή αυτοί;

Πως εξαπλώθησαν;

Πως άλλαζαν χρώμα, ύψος, φαινότυπο κ σωματότυπο αυτοί οι Ινδ/παίοι;;;

ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΛΑΞΑΝΕ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΟΤΥΠΟ. ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΟΙ ΔΕΝ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ ΣΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΕΥΡΩΠΑΙΟ. ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΓΡΙΤΕΣ (ΟΙ ΠΡΟ ΤΗΣ ΑΡΙΑΣ ΕΙΣΒΟΛΗΣ ΙΝΔΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ) ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΕΙΠΕΣ
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:20

Posted: Sun Jul 30, 2006 6:28 pm

Από karipis


Το να επιμένει κάποιος σε μια θεωρία δεν είναι κακό φίλε μου.
Το ότι η θεωρία όμως αυτή έχει καταριφθεί εδώ κ χρόνια από όλες τις επιστήμες (εκτός της γλωσσολογίας που δεν μπορεί να έχει ασφαλή συμπεράσματα) είναι δεδομένο.
Το μόνο που ή η μόμη που την στηρίζει, είναι μια ιδεολογία η οποία μάλιστα τα τελευταία αρκετά χρόνια κ αυτή το έχει ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙ σε ινδογερμανική.

Έχω τα στοιχεία να σου αποδείξω πως η Ελληνική φυλή είναι αρχαιότερη όλων.

Πως η Ελληνική γλώσσα είναι επίσης αρχαιότερη όλων.

Τα ιστορικά στοιχεία που περιγράφουν την κατάληψη τόσο της Ινδίας όσο κ της Γερμανίας από τα χρόνια του μύθου ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ.


Η ιδεολογία της σφαγής (απ΄ ότι έδειξε η ιστορία τουλάχιστον), ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΠΙΔΕΙΞΕΙ :?: :?: :?:



Υ.Γ. Και μην ξεχνάς.. ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΥΤΕ ΟΙ ΚΑΛΑΣ, ΟΥΤΕ ΟΙ ΜΕΛΑΝΑΣ, ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΑ ΦΥΛΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ.
Το γεγονός ότι τα εκμεταλεύεται η ιδεολογία σου δεν σημαίνει πως είναι κάτι άλλο από ελληνικά όμως ΕΝΤΑΞΕΙ :?: :?:[

Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:21

Posted: Sun Jul 30, 2006 7:11 pm

Από The_Saboteur


ΚΑΡΙΠΙ ΠΡΙΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΡΙΨΕΙΣ ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΛΕΕΙ ΑΥΤΗ.
ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΧ. ΠΩΣ ΟΙ ΙΝΔΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΗΔΗ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ.
ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ.
Έχω τα στοιχεία να σου αποδείξω πως η Ελληνική φυλή είναι αρχαιότερη όλων.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΥΛΗ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΣΤΑ ΑΡΜΟΔΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ.

Η ιδεολογία της σφαγής (απ΄ ότι έδειξε η ιστορία τουλάχιστον), ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΠΙΔΕΙΞΕΙ

ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ.
ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΛΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΜΥΝΑ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ.
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΟΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΤΟ ΠΟΙΟ ΤΕΛΕΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ (ΤΟ ΣΟΥΙΔΙΚΟ) ΤΗΝ ΜΙΜΕΙΤΕ.


[img]http://img146.imageshack.us/img146/5196/1un7.jpg[/img]

[img]http://www.ellhnismos.org/em/uploads/po ... eBDM10.jpg[/img]

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ? :P
Το μόνο που ή η μόμη που την στηρίζει, είναι μια ιδεολογία η οποία μάλιστα τα τελευταία αρκετά χρόνια κ αυτή το έχει ΜΕΤΑΛΛΑΞΕΙ σε ινδογερμανική

Η ΙΝΔΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΑΣ ΕΛΛΗΝΟΚΕΝΤΡΙΚΗΣ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΛΑΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΩΒΙΝΙΣΜΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ?
.Γ. Και μην ξεχνάς.. ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΥΤΕ ΟΙ ΚΑΛΑΣ, ΟΥΤΕ ΟΙ ΜΕΛΑΝΑΣ, ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΑ ΦΥΛΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ.
Το γεγονός ότι τα εκμεταλεύεται η ιδεολογία σου δεν σημαίνει πως είναι κάτι άλλο από ελληνικά όμως ΕΝΤΑΞΕΙ

ΟΙ ΚΑΛΑΣ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΕΠΙΜΕΙΞΙΕΣ ΜΕ ΑΛΛΕΣ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΟΧΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΒΑΘΜΟ ΟΣΟ ΟΙ ΑΡΕΙΟΙ ΤΙΣ ΙΝΔΙΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΣΤΩΝ)



===========

Eπέμβαση Διαχείρισης : Σμικρύνθηκε η πάνω φωτο για να επανέλθει το πλαίσιο του νήματος στις σωστές του διαστάσεις.
Άβαταρ μέλους
Yperboreios
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ 22 Απρ 2007, 10:51
Τοποθεσία: Larisa City

Δημοσίευση από Yperboreios » Τετ 18 Απρ 2007, 13:22

Posted: Sun Jul 30, 2006 7:13 pm

Από Yperboreios

Ο Χίτλερ ήταν ερυθρόδερμος φίλοι μου..
Υπάρχει μάλιστα μια φώτο που τον δείχνει έτσι αλλά την έχουν καλά κρυμένη κάπου στο Βατικανό μαζί με τα 3σεκατομύρια Αρχαιοελληνικών παπύρων.
Απλά, επειδή ήταν ο πρώτος Ευρωπαίος που μίλησε περί καθαρότητος φυλών, σε όλες τις φώτο τον δείχνουν λευκό. Ακριβώς για στηρίξουν την υπεροχή της λευκής φυλής.


Όχι ο Χίτλερ κινέζος ηταν.Απλά άλλαξαν την μορφή των ματιών του με το κατάληλο πρόγραμα σε ηλεκτρονικό υπολογιστή και έδωσαν σε όλο τον κόσμο φωτογραφίες που τον δίχνουν μή κινέζο.Επίσης ο Χίτλερ ηταν και νίντζα οχι απλά κινέζος _ninja_ .
Αιώνιοι εχθροί του ηταν οι Εσκιμώοι γιατι δεν τον άφησαν να εγκαταστήσει μέσα στους πάγους αρχηγείο εξοπλισμού με σπάθες,αστεράκια κλπ.

Επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Έβγαλα και εγω την δικιά μου θεωρία για τον Χίτλερ.
Τί μονο οι άλλοι θα βγάζουν? _xtypiemai_
Άβαταρ μέλους
Yperboreios
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Κυρ 22 Απρ 2007, 10:51
Τοποθεσία: Larisa City

Δημοσίευση από Yperboreios » Τετ 18 Απρ 2007, 13:22

Posted: Sun Jul 30, 2006 9:37 pm

Από Yperboreios


Έχεις να μαζέψεις πολύ πράμα απο θεωρίες περι Χίτλερ :lol:
Κράτησέ μου και εμένα ενα αντίγραφο του βιβλίου σου. :cool:
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:23

Posted: Mon Jul 31, 2006 1:08 am

Από karipis


Πως απαντήθηκε βρε Σαμποτέρ;;
Επειδή μια όμορφη κοπελίτσα φέρει χαρακτηριστικά που δεν μοιάζουν ινδικά;;;;;

Όταν λες νομίζεις πως υπάρχει τέτοια φυλή, την Ελληνική φυλή εννοείς φίλε μου; Διότι έτσι καταρίπτεις κ την δική σου ιδεολογία (της οποίας κάποια πράγματα γνωρίζω :idea: ).

Όσο για τον συνδυασμό παραδόσεων της φυλής ή μάλλον της ιδεολογίας (όπως λες) που ασπάζεσαι, δεν έχεις παρά να ανοίξεις λιγάκι τα βιβλία της ιστορίας τους κ θα δεις από που προέρχονται.
Νά 'ναι καλά η Θεοφανώ η Βυζαντινή πριγκηποπούλα ανηψιά του Τσιμισκή (η οποία παρεπιπτόντως όταν πρωτοπήγε στους βάρβαρους αυτούς, σκανδαλίστηκαν λέει διότι πλενόταν κ φορούσε μεταξωτά ρούχα.....), που όταν έχασε τον άντρα της Όθωνα τον Α', φώναξε την μισή Βυζαντινή Αυτοκρατορική αυλή κ με αυτούς κατάφερε κ ένωσε όλα τα καντόνια της περιοχής = κάποια γύρω κράτη, έκανε ένα τέλειο εκπαιδευτικό κ διπλωματικό σύστημα, μετέφερε την Ελληνική κ την Λατινική γλώσσα την οποία μιλούν, κ τέλος πάντων τους έκανε κράτος. Όλα αυτά έγιναν μόλις πριν από 1.000 χρόνια φίλε μου. [Η εξαδέλφη της Μαρία μάλιστα, μιας κ το έφερε η κουβέντα, έπαθε το ίδιο με την Θεοφανώ κ μάλιστα όταν έβγαλε στο τραπέζι που παρακάθησε για πρώτη φορά με τα μοσχάρια μαχαιροπήρουνα, εξαφανίστικαν όλοι κ μπήκε μέσα η φρουρά διότι δεν είχαν ξαναδεί κ φοβήθηκαν απόπειρα δολοφονίας].
Για την Οικολογία που λες τ'ωρα, πρώτοι οι αρχαίοι ασχολήθησαν, κατόπιν ο Ιησούς έκανε επίσης μνεία κ τέλος σώζετε (ευτυχώς) μέχρι σήμερα ο νόμος του 500 κάτι που υπαγόρευε σε όσους φτιάχνουν σπίτι στην Κων/πολη, να μην κρύβουν την θέα προς θάλασσα ή βουνό (αν υπήρχε) στον γείτονά τους. Από περιγραφές που υπάρχουν για την ίδια εποχή (βλ. Στ. Ράνσιμαν Βυζαντινός πολιτισμός), συναντούσες λέει το εξείς παράδοξο. Ενώ οι δρόμοι της ήταν στενά που μετα βιας χωρούσαν τα οχήματα της εποχής, είχαν, λέει, τεράστιους κήπους που ήσαν γεμάτοι από άνθη κ οπωροφόρα δένδρα.

ΠΟΙΑ ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΟΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΠΟΙΑ ΑΜΥΝΑ Κ.ΛΠ, Κ.ΛΠ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΑΥΤΟΙ :?: ΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ Ή ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΤΟΥΣ.
Δεν πρόκειτε να καταθέσω κανένα στοιχείο σε κανέναν, διότι πολύ απλά, τα στοιχεία μου τα δανείζομαι από τους ίδιους (ιστορικά, αρχαιολογικά, ανθρωπολογικά).

Παρακάτω μιλάς για ελληνοκεντρισμό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση ο ελληνοκεντρισμός με μια οικουμενική αντίληψη;;
Εγώ δεν κατηγόρησα κανέναν για σωβινισμό αδελφέ μου, άλλωστε κ ο ίδιος δεν απέχω από κάτι τέτοιο μόνο που αυτόν κ μέχρι εκεί που έχω, ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΖΩ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ. Δεν λέω πως εμείς πήγαμε πρώτοι στο φεγγάρι :!:

Για τις επιμειξίες των Ελλήνων βασιλέων που δημιούργησαν τις Κάστες της Ινδίας, όποτε θέλεις, έλα από το μαγαζί να σου δώσω να διαβάσεις που, πότε κ πως έγιναν.



Υ.Γ. Επαναλαμβάνω, είμαι ανοικτός σε κουβέντα, αλλά επειδή μου είναι δύσκολο να τα λέω από ένα πληκτρολόγιο, έλα από το μαγαζί να κατεβάσουμε κ τα βιβλία να δούμε τι λένε.
Παρ' όλα αυτά όμως, δεν πρόκειται να σταματήσω να γράφω (από αυτά που ξ'ερω) για οτιδήποτε θεωρώ ότι προσβάλλει την ιστορία του τόπου μου κ κατά κάθε κλέφτη της ιστορίας μου.
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Δημοσίευση από Divine Sinner » Τετ 18 Απρ 2007, 13:24

Posted: Mon Jul 31, 2006 4:49 pm

Από The_Saboteur

Επειδή μια όμορφη κοπελίτσα φέρει χαρακτηριστικά που δεν μοιάζουν ινδικά;;;;;

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΟΠΕΛΙΤΣΕΣ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΚΟΠΟ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΩ.
Όταν λες νομίζεις πως υπάρχει τέτοια φυλή, την Ελληνική φυλή εννοείς φίλε μου; Διότι έτσι καταρίπτεις κ την δική σου ιδεολογία (της οποίας κάποια πράγματα γνωρίζω ).

ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΑΡΕΙΑ ΦΥΛΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΥΛΛΑ ΙΣΩΣ Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟ ΑΡΧΕΓΩΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΚΟΙΤΙΔΑ (ΚΕΝΤΡΟ) ΤΗΣ. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ Η ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΘΕΩΡΕΙΑ ΚΑΤΑΡΙΠΤΕΤΕ Η ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΑ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΕΙΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΡΕΙΑ ΦΥΛΗ ΕΙΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΥΓΓΕΝΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
ΠΟΙΑ ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ, ΠΟΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΠΟΙΑ ΑΜΥΝΑ Κ.ΛΠ, Κ.ΛΠ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΑΥΤΟΙ ΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ Ή ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΓΡΑΨΑΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ ΤΟΥΣ.


ΠΟΙΟΥΣ ΒΑΣΙΛΕΙΣ? ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ ΜΙΛΑΜΕ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΝΔΥΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΣΑΝΕ. Ε ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΟΔΗΓΕΙΣ ΕΝΑ ΒΑΡΒΑΡΙΚΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΡΒΑΡΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΒΑΡΒΑΡΙΚΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΕ ΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΑΝ ΟΙ ΒΑΡΒΑΡΟΙ. ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΓΑΜΟΣ ΑΛΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.
Για την Οικολογία που λες τ'ωρα, πρώτοι οι αρχαίοι ασχολήθησαν, κατόπιν ο Ιησούς έκανε επίσης μνεία κ τέλος σώζετε (ευτυχώς) μέχρι σήμερα ο νόμος του 500 κάτι που υπαγόρευε σε όσους φτιάχνουν σπίτι στην Κων/πολη, να μην κρύβουν την θέα προς θάλασσα ή βουνό (αν υπήρχε) στον γείτονά τους. Από περιγραφές που υπάρχουν για την ίδια εποχή (βλ. Στ. Ράνσιμαν Βυζαντινός πολιτισμός), συναντούσες λέει το εξείς παράδοξο. Ενώ οι δρόμοι της ήταν στενά που μετα βιας χωρούσαν τα οχήματα της εποχής, είχαν, λέει, τεράστιους κήπους που ήσαν γεμάτοι από άνθη κ οπωροφόρα δένδρα.

ΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥΔΙΑΣΤΑΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ.
ΚΙ ΕΚΕΙ ΑΡΕΙΟΙ ΚΑΝΑΝ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ.
Νά 'ναι καλά η Θεοφανώ η Βυζαντινή πριγκηποπούλα ανηψιά του Τσιμισκή (η οποία παρεπιπτόντως όταν πρωτοπήγε στους βάρβαρους αυτούς, σκανδαλίστηκαν λέει διότι πλενόταν κ φορούσε μεταξωτά ρούχα.....), που όταν έχασε τον άντρα της Όθωνα τον Α', φώναξε την μισή Βυζαντινή Αυτοκρατορική αυλή κ με αυτούς κατάφερε κ ένωσε όλα τα καντόνια της περιοχής = κάποια γύρω κράτη, έκανε ένα τέλειο εκπαιδευτικό κ διπλωματικό σύστημα, μετέφερε την Ελληνική κ την Λατινική γλώσσα την οποία μιλούν, κ τέλος πάντων τους έκανε κράτος. Όλα αυτά έγιναν μόλις πριν από 1.000 χρόνια φίλε μου. [Η εξαδέλφη της Μαρία μάλιστα, μιας κ το έφερε η κουβέντα, έπαθε το ίδιο με την Θεοφανώ κ μάλιστα όταν έβγαλε στο τραπέζι που παρακάθησε για πρώτη φορά με τα μοσχάρια μαχαιροπήρουνα, εξαφανίστικαν όλοι κ μπήκε μέσα η φρουρά διότι δεν είχαν ξαναδεί κ φοβήθηκαν απόπειρα δολοφονίας].

ΑΥΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΚΙ ΑΠΟ ΒΑΡΒΑΡΙΚΗ ΠΗΓΗ Ή ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΘΕΩΦΑΝΟΥΣ?
Παρακάτω μιλάς για ελληνοκεντρισμό. Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση ο ελληνοκεντρισμός με μια οικουμενική αντίληψη;;
Εγώ δεν κατηγόρησα κανέναν για σωβινισμό αδελφέ μου, άλλωστε κ ο ίδιος δεν απέχω από κάτι τέτοιο μόνο που αυτόν κ μέχρι εκεί που έχω, ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΖΩ ΜΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ. Δεν λέω πως εμείς πήγαμε πρώτοι στο φεγγάρι

Ε ΜΑ ΕΛΛΗΝΟΚΕΝΤΡΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ.
Παρ' όλα αυτά όμως, δεν πρόκειται να σταματήσω να γράφω (από αυτά που ξ'ερω) για οτιδήποτε θεωρώ ότι προσβάλλει την ιστορία του τόπου μου κ κατά κάθε κλέφτη της ιστορίας μου.


ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΚΛΕΨΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ/ΜΑΣ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ) . Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ ΕΚΑΝΕ ΜΝΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΤΑ ΤΟΤΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΟΣΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΙΚΕ Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ. ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΟΙ ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΤΕΣ ΘΑ ΤΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΘΕΩΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΟΥΣΙΟ. Ο ΕΘΝΙΚΟΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ ΑΠΟΔΕΧΤΙΚΕ ΤΗΝ ΙΝΔΟΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΘΕΩΡΕΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΒΑΣΗ ΤΟΥ. ΑΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:25

Posted: Mon Jul 31, 2006 5:22 pm

Από Apollo


Ο Χιτλερ ηταν καραγκιοζακη δυτικης καραγκιοζοπαιχτικης συντεχνιας που ζει και βασιλευει και τον κοσμο δια του χρηματος κυριευει.

Εχει πεθανει ο Χιτλερ; Βεβαιοτατα! Αλλα οχι στην δεκαετια του 40. Πολυ υστεροτερα!!! Ειχε φυγαδευθει υποβρυχιως προς δυσμας. Βεβαια του κοψανε το μουστακι αν και επροβαλλε σθεναρη αντισταση διοτι το μουστακι ηταν η γοητεια του.

Ποσοι θα θυμουνται τον Χιτλερ σε 3000 χρονια;

Εντυ
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:26

Posted: Mon Jul 31, 2006 5:40 pm

Από karipis


8) Ωραία κουβεντούλα, πάμε λοιπόν..

Δεν ζητάω να ανεβάσεις καμμία φώτο κοπελίτσας διότι το επιχείρημά σου δεν πείθει. Σε μια χώρα δισεκατομυρίου σχεδόν ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΥΛΕΤΙΚΗ ΟΜΟΙΟΓΕΝΕΙΑ.
Χαζό είναι ακόμη περισσότερο είναι να λέει κάποιος το ίδιο για όλο τον κόσμο επίσης ή κ ακόμη χειρότερα να λέμε πως όμοιας φυλής είναι όλοι αυτοί που κυβερνούν τους λαούς.
(Μου θυμίζει λίγο τους "Ε" αυτό, οι οποίοι "Ε" όταν γίνετε κάτι καλό σε παγκόσμια επιστημονικό, πολιτικό ή άλλο επίπεδο, είναι πάντα αυτοί από πίσω.

Στο παρακάτω, φυσικά κ πρέπει να αρχίζει η ιδεολογία του εθνικοσοσιαλισμού να ψάχνει αλλού την κοιτίδα, αρκρεί μόνο να δει τα ευρήματα που έρχονται στο φως κ θα πειστεί...

Στο άλλο θέμα που προβάλλεις φίλε θα σου πω πως, ΚΑΙ ο εθνικοσοσιαλισμός φίλε μου, ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΑΝΕΙΣΤΙΚΕ :wink:
Αλλά να σε ρωτήσω κάτι ...[/b]ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΝΟΚΙΑ Κ Η ΜΠΕ ΕΜ ΒΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ Κ ΑΛΛΩΝ ΛΑΩΝ :?: :?: :?: Μου θυμίζεις τον Ανέστη...

Αλήθεια φίλε, μπορείς να μου πεις κάποιους Αρείους Αυτοκράτορες του Βυζαντίου;;; (πλάκα θα ΄χει :idea: )

Αυτό για την Θεοφανώ φίλε μου, δυστυχώς δεν το γράφει κανένας (απ' όσο ξέρω τουλάχιστον) έλληνας συγγραφέας.
...Βλέπεις, έχει πεθάνει κ ο κύκλος της Πριγκίπισσας..... :roll:

Ελληνοκεντρισμός είναι πιο ρε παιδιά, η οικουμενική αντίληψη του εθνικοσοσιαλισμού; Αυτό δεν το κατάλαβα για να πω την αλήθεια!

Δεν λέμε ότι έκλεψε κάποιος την ιστορία της Ελλάδος αδελφέ, απλά από την αρχαιότητα ακόμη
ΟΛΟΙ οι λαοί είχαν τα πολιτισμικά (κ όχι μόνο) αντιδάνειά τους.
Δεν με νοιάζει τι θα κάνει η κάθε θεωρία κ ιδεολογία (η οποία απ΄ ότι βλέπω σε πολλούς "γνωστούς" μου αλλάζει κάθε λίγους μήνες), αλλά θέλω να έχουν την τιμιότητα να λεν που βασίζονται. Όπως εγώ λέω πως το αυτοκίνητο που οδηγώ είναι Μπε Εμ Βε κ όχι "90θρυπον Λαμίας", έτσι κ αυτοί :twisted:

Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:26

Posted: Mon Jul 31, 2006 11:33 pm

Από ΧΙΟΥΙ


Καρύπη αγόρι μου δώσε!
ΔΩΣΕ ΣΟΥ ΛΕΩ!
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) :mrgreen:

Έβαλα τα θέματα στο Επιστήμη που καταδεικνύουν τις ινδογερμανικές μπούρδες και μόκο και σιωπή όλοι...Δεν απαντά κανένας...

Τι παιδεία άμυνα περίθαλψη και οικονομία...Χαφιεδισμό στο έπακρο θέλεις να πείς..Στρατόπεδα συγκέντρωσης τεράστια εργοστάσια όπλων προπαγάνδα Γκαίμπελς και όλα τα σχετικά...Έλεος.. Ες Ες...Απάνθρωποι βασανιστές...Γερμανικός στρατός..φονιάδες γυναικόπεδων...Ρε ούστ!
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:27

Posted: Mon Jul 31, 2006 11:41 pm

Από karipis


:idea: Έχω κ άλλα αλλά βαριέμαι να γράφω ρε αδελφέ.

Έτσι όμως κ με αναγκάσει κανείς να ανοίξω παραπάνω βιβλία δεν το συζητώ, εκεί θα γίνω ΄...ναζί κανονικός λέμε :evil:

..όπως βαριέμαι να διαβάσω κιόλας αυτή την εποχή :roll:
Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 13:28

Posted: Tue Aug 01, 2006 12:06 am

Από ΧΙΟΥΙ


άστα εμένα μου κάνανε δώρο ένα βιβλίο για την Άλωση αναλυτικά τα γεγονότα και καθότι έχω μικρόβιο και δεν μπορώ να αφήνω βιβλίο αδιάβαστο μου έγινε η καρδιά περιβόλι με τον Μωάμεθ Τον Πορθητή καλοκαιριάτικα...:(
Ευτυχώς μετά έχει διακοπές και έχω κάτι best of λογοτεχνικά και θα έρθω στα ίσα...:)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ευρωπαϊκή Ιστορία”