Χίτλερ και πράσινα άλογα

Άβαταρ μέλους
Salome
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1833
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 00:14
Irc ψευδώνυμο: RedSonya, Salome
Φύλο: Γυναίκα
Τοποθεσία: ο μικρός μου υδροβιότοπος

Δημοσίευση από Salome » Τετ 18 Απρ 2007, 17:15

Posted: Fri Sep 01, 2006 1:27 pm

Από ΧΙΟΥΙ


Όχι 100% αλλά σαφώς σε ένα συντριπτικό ποσοστό αυτά που είπε ο Χρήστος με εκφάζουν και εμένα.
Άβαταρ μέλους
Aiolos
Aνενεργός χρήστης
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 02:22
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μακεδονία - Ελλάς
Έλαβε Likes: 2 φορές
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aiolos » Τετ 18 Απρ 2007, 17:15

Posted: Tue Sep 05, 2006 12:59 pm



Σαφώς, άρα κατανοούμε όλοι πόσο σημαντικό ρόλο παίζει ένας ηγέτης. Ο Χίτλερ, γνήσιος άνθρωπος των ιδεών, αλλά όχι της δράσεως, εν τέλει κατάφερε να καταστρέψει την Γερμανία σε μία ανέλπιδη προσπάθεια να ενώσει την Ευρώπη διά της βίας. Φυσικά, δεν είναι ορθό να ταυτίσουμε κοσμοθεωρίες με ανθρώπους και καταστάσεις. Ο Στάλιν, κατάφερε έναν κομμουνισμό να τον μετατρέψει σε έναν υπέροχο εθνικισμό, διότι ήταν ένας άνθρωπος της δράσεως.

Το καλύτερο πολίτευμα με τον χειρότερο ηγέτη, δεν μπορεί να προσφέρει τίποτα σε σύγκριση με έναν σωστό ηγέτη ακόμη και με το χειρότερο πολίτευμα.
[img]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:-CPF ... omeis8.jpg[/img]
"Ακολουθούν την πιο σωστή πολιτική όσοι απέναντι των ίσων δεν υποχωρούν, απέναντι των ισχυροτέρων συμπεριφέρονται με φρόνηση και απέναντι των κατωτέρων είναι μετριοπαθείς" - Θουκυδίδης
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Χίτλερ και πράσινα άλογα

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 06 Σεπ 2015, 19:34

Παμπάλαιο αυτό το τόπικ μεν, όχι "νεκρό" ή άχρηστο δε.



άσχετα αν στη δική μας πραγματικότητα "όλη η φύσις ησυχάζει",
στον ψαγμένο κόσμο, κυκλοφορεί ευρέως η άποψη ότι

Η (βασίλισσα Ελισάβετ) είναι ανηψιά του Χίτλερ, σύμφωνα με την κόρη
του (βασιλιά) Εδουάρδου.


Ο πατέρας δηλαδή της Ελισάβετ, ο Γεώργιος ο VI, είναι ετεροθαλής
αδερφός του Χίτλερ. Οικογένεια μπάχαλο... και "χαμένοι" κρίκοι
σε άνδρες που έπαιξαν καταλυτικό ρόλο στα σκοτεινά κομμάτια
της ανθρώπινης ιστορίας...

Το άρθρο έχει γράψει ο γνωστός μας Benjamin Fulford

και θα το βρείτε στο σάιτ του Τζεφ Ρενς, εδώ http://www.rense.com/general88/eliz.htm


αν ισχύει, καταλαβαίνετε τι διαπλοκή έπεσε ανάμεσα στους σατανόπληκτους
της ελίτ και πώς χρηματοδοτήθηκε ο χίτλερ για να ξεκινήσει τον Β'ΠΠ.



λυπάμαι που απογοητεύω τους χρυσαυγουλίτες εν Ελλάδι, αλλά το παληκάρι που
τους ενέπνευσε τη μεγάαααααααααλη ιδέα του Ε/Σ, είναι κατά τα φαινόμενα
κι αυτός δικό τους παιδί. 'Οπως είπε και ο Τζιμ Μαρς, οι ίδιοι (οι σατανόπληκτοι)
προκάλεσαν και την επανάσταση των μπολσεβίκων, (λυπάμαι που απογοητεύω και τους
λάτρεις της "μητέρας Ρωσίας" του πάλαι ποτέ) και την άνοδο του χιτλερο-εθνικοσοσιαλισμού.
Και καρπούζι και πεπόνι κάτω απ'τις δικές τους μασχάλες και το δικό τους έλεγχο.



Το άρθρο του Φούλφορντ λέει τα εξής:

Ο πατέρας της βασίλισσας Ελισάβετ, ο βασ. Γιώργιος ο VI, ήταν ετεροθαλής αδερφός του Αδόλφου Χίτλερ
(και όχι πατέρας του όπως αρχικά αναφέρθηκε), σύμφωνα με την Emily Elizabeth Catherine Josephine Mary Windsor-Cragg, [νόθα] κόρη του Εδουάρδου του VIII Δούκα του Windsor, η οποία είπε:

"Ο Χιτλερ γεννήθηκε το 1889, πέντε χρόνια πριν τον Εδουάρδο VIII, όταν ο "Γιωργάκης" (κι αυτοί είχαν Γιωργάκη... για φαντάσου) , που ήταν ο αγαπημένος της Βικτωρίας, ήταν 23 ετών, πολύ πριν παντρευτεί τη Μέι Τεκ. Μεγάλωσε και κακοποιήθηκε ως ο πρωτότοκος γιος στη Βαβαρία, και πριν ο ιδεαλιστής Kaiser Wilhelm επικοινωνήσει μαζί του. Ο Δούκας του Windsor συναντήθηκε για πρώτη φορά με τον μεγαλύτερο
ετεροθαλή αδερφό του, στη Γερμανία το 1937- ωστόσο, έχω έγγραφο που δείχνει ότι ο Χίτλερ ήταν πράκτορας αντικατασκοπείας των Βρετανών, στη δεκαετία του '20, οπότε προφανώς ΓΝΩΡΙΖΕ τον Γουάλις..."

"Ο Εδουάρδος ο VIII Δούκας του Windsor εξοστρακίστηκε, έγινε εξιλαστήριο θύμα, φαλήρισε, εξορίστηκε και ταμπελοποιήθηκε ως ανεπιθύμητος επειδή η γυναίκα του, ήταν πράκτορας της ΜΙ-5, πράγμα που δεν γνώριζε όταν την παντρεύτηκε."

"Ο Εδουάρδος ο VIII [ο πατέρας μου] δεν επιτρεπόταν να παντρευτεί κάποια που ήθελε. Μόνο γυναίκες
της αυλής επιτρεπόταν να συναναστρέφεται. Οπότε, φυσικά μια κατάσκοπος ήταν πολύ ελκυστική, και μόνο επειδή ήταν τόσο αποκομένος από τις γυναίκες γενικότερα..." o

"Ολη αυτή η ιστορία υπάρχει στην βιβλιοθήκη Windsor Libraryστα αρχεία του βασιλικού ημερολογίου... εκεί κοντά έκανε το σπίτι του ο πατέρας μου πριν τον πετάξουν έξω απ'την Αγγλία".

Ο Kaiser Wilhelm εξορίστηκε και ο Τσάρος Νικόλαος σφαγιάστηκε από τον ναρκομανή Γεώργιο τον V, επειδή γνώριζαν το μυστικό για την καταγωγή του Χίτλερ, λέει η Lady Windsor-Cragg.

Αυτή η πληροφορία για τον Χίτλερ, αντικρούει το αποτέλεσμα μιας βουλευτικής έρευνας της Αυστρίας και άλλες καταθέσεις από κοντινούς του Χίτλερ, ότι ο πατέρας του ήταν ο Βαρόνος Ροθτσιλντ. Ελπίζουμε
οι αρχές της βρετανίας, να ενεργήσουν έγκαιρα ελέγχοντας τα αρχεία των βασιλικών ημερολογίων, για
να επιβεβαιώσουν τις δηλώσεις της Lady Widnsor-Cragg, πριν κρυφτουν τα στοιχεία.

(συνεχίζεται)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ευρωπαϊκή Ιστορία”