Οι θηριωδίες των Ελλήνων στη Μικρασιατική Εκστρατεία

Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: Οι θηριωδίες των Ελλήνων στη Μικρασιατική Εκστρατεία

Δημοσίευση από Clash » Τετ 03 Σεπ 2014, 12:28

Mα και εγώ αυτό το εμφανές συμπέρασμα με βάση την κοινή λογική έβγαλα, αποδίδοντας τους ΔΥΟ και όχι αμέτρητους χαρακτηρισμούς (ανιστόρητος και τσαπατσούλης-επειδή δεν μπήκε στον κόπο να ψάξει, πριν μας πει ότι δεν υπάρχει το βίντεο στο ιντερνέτ). Τέλος πάντων, αφού είπαμε ότι απαγορεύονται, έκανα λάθος.
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
OTTO
Επόπτης Δημοθοινίας
Επόπτης Δημοθοινίας
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Σάβ 30 Οκτ 2010, 21:58
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 409 φορές
Έλαβε Likes: 312 φορές

Re: Οι θηριωδίες των Ελλήνων στη Μικρασιατική Εκστρατεία

Δημοσίευση από OTTO » Τετ 03 Σεπ 2014, 14:12

Clash έγραψε:Στην περίπτωση σου τώρα, εσύ χωρίς να το ερευνήσεις είπες:
1. ΑΙΣΧΟΣ!!!! Μα είναι δυνατόν να μην ψηφιοποιήσουν μια τόσο σημαντική κασέτα και να την ανεβάσουν κάπου στο διαδίκτυο ώστε να μπορεί να την ακούσει ο καθένας;
Τελικά είδες ότι υπάρχει στο ιντερνέτ. Πες μου εσύ τι έγινες...Μετά εγώ σου φταίω;
Δεν κατάλαβες τι σημαίνουν αυτά τα λόγια, και μετά σου φταίω εγώ;

Πρώτον, δεν είπα ότι δεν υπάρχει η κασέτα, έστω σε αναλογική μορφή.

Δεύτερον, είχες πει:
Clash έγραψε:ΑΙΣΧΟΣ!!!! Μα είναι δυνατόν να διδάσκουν τέτοια πράγματα στα παιδιά; Οτι και εμείς σφάξαμε, οτί και εμείς λεηλατήσαμε;
Κι εγώ σε αντίστοιχο στιλ είπα αυτό που είπα. Και το είπα γιατί τόσες μέρες, ό,τι "προσέφερες", το προσέφερες με το ζόρι. Σου είπα εδώ στα ιδεό όταν κάποιος κάτι βρίσκει, το φέρνει να το δουν οι άλλοι. Βρήκες ένα βίντεο; Το ποστάρεις. Εσύ, ακόμα και τις 10 πηγές που λες πως έφερες, έπρεπε να σε πρήξω για να τις φέρεις. Έτσι λοιπόν, επειδή είχες πει ότι κάποια παιδιά βρήκαν τη βιντεοκασετα στο αρχείο του παππού τους (ή κάτι παρόμοιο, δεν θυμάμαι καλά), και το παρουσίασες σαν επιχείρημα, εγώ έπρεπε να απαντήσω με τέτοιον τρόπο μπας και σε προκαλέσω να φέρεις το βίντεο. Αρνείσαι να φέρει τα πάντα. Σύνθημά σου "ψάξτα μόνος σου".

Κι αν πουμε πως έγινα ρεζίλι όπως λες, για να δούμε τι σόι ρεζίλι έγινα; Ας πούμε λοιπόν ότι είπα πως δεν έχει ψηφιοποιηθεί η κασέτα, αλλά τελικά ψηφιοποιήθηκε. Σιγά τα αυγα. Αυτό είναι το ρεζίλι;;; Αν αυτό είναι το ρεζίλι, τότε ούτε που με απασχολεί, διότι δεν είναι ρεζίλι. Σιγά τα αίματα δηλαδή. Σε αυτό μένεις, μπας και μου προσάψεις κάτι;
και νομίζεις ότι με έχεις ταπώσει
Η λαϊκή φράση "έφαγες τάπα", έχει να κάνει με το ότι ο άλλος δεν έχει τι να πει. Δηλαδή αν το δούμε μεταφορικά, σαν να έχει σφηνώσει στο στόμα του μια τάπα, και δεν μπορεί να μιλήσει.

Δεν είναι ανάγκη πάντα να ταπώνει κάποιος. Πολλοί αυτοταπώνονται. Δηλαδή από μόνοι τους φτάνουν σε σημείο που επειδή δεν έχουν τι να πουν (να πουν κάτι σοβαρό εννοείται), είτε δεν μιλούν, είτε αρχίζουν τις σαχλαμάρες για να λένε ότι είπαν κάτι.

Όταν λοιπόν κάποιος αρνείται να δώσει απάντηση σε ένα ερώτημα, σημαίνει ότι αυτοταπώνεται. Γιατί να μην απαντήσει; Τι φοβάται;

Τέσπα, τώρα που έμαθες έναν από τους βασικούς κανόνες του φόρουμ, διάβασε και τους υπόλοιπους στο λινκ που σου είχα δώσει, καλού κακού να τους γνωρίζεις.
~ Ο ΑΓΑΜΗΤΟΣ ~
~ το υπεραναλυτικό κάθαρμα ~
Όσο πιο πολύ άδικο ξύλο έχει φάει κάποιος από ανθρώπους και από τη ζωή, τόσο περισσότερο να τον φοβάσαι και να μη τα βάζεις μαζί του, γιατί πλέον το "ξύλο" που έφαγε αντανακλάται προς τα εσένα, καθιστώντας τον μακράν ικανότερο από σένα σε όλα. Το μόνο που σου μένει είναι να τον σεβαστείς και να υποκλιθείς.
------------------------------------
Born to keep growing younger and smarter. Till the end.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Οι θηριωδίες των Ελλήνων στη Μικρασιατική Εκστρατεία

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 03 Σεπ 2014, 15:36

Clash έγραψε:Επίσης όσον αφορά τα παλαιότερα πράγματι δεν απέδειξα ότι ήταν ελέφαντες, αλλά φασίστες και όχι πατριώτες όπως σας πλασάρονταν. Και είδατε μετά από καιρό που δήλωναν οι ίδιοι χρυσαυγίτες.
σε αυτό, θα σου αποδώσω εν μέρει δίκαιο.
Και λέω εν μέρει, διότι η σκούπα σου ρουφάει τους πάντες αδιακρίτως,
και τα φυτίλα σου καίνε και χλωρά μαζί με τα ξερά.
Όποιος μιλούσε για πατρίδα, ήταν για σένα κόκκινο πανί και λόγος για να ξεράσεις.
Έπρεπε να θέλει να κάνει τη σημαία κωλόχαρτο για να'ναι στα μάτια σου "δημοκρατικός".

Αλήθεια, οι αναρχικοί-αριστερο-αντιεξουσιαστικο- αγωνισταράδες για τα δίκια του ανθρώπου,
σε ποια τρύπα σύρθηκαν τώρα που τα δίκια έχουν γίνει κουρέλια, οεο?

Clash έγραψε:Mα και εγώ αυτό το εμφανές συμπέρασμα με βάση την κοινή λογική έβγαλα, αποδίδοντας τους ΔΥΟ και όχι αμέτρητους χαρακτηρισμούς (ανιστόρητος και τσαπατσούλης-επειδή δεν μπήκε στον κόπο να ψάξει, πριν μας πει ότι δεν υπάρχει το βίντεο στο ιντερνέτ).
μη με κάνεις να κάτσω να ψάξω και να σου φέρω μαζεμένα όσα του'σουρες, από δελφινάρια και σεφερλήδες μέχρι κοπανατζήδες, εθνικιστές και δε συμμαζεύεται.
Βαριέμαι ασύστολα αφ'ενός και δεν έχει νόημα αφ'ετέρου.

Εφ'όσον κατάλαβες ότι...
Clash έγραψε:Τέλος πάντων, αφού είπαμε ότι απαγορεύονται, έκανα λάθος.
...εμένα αυτό μου αρκεί.
Τέλος καλό, όλα καλά. :)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: Οι θηριωδίες των Ελλήνων στη Μικρασιατική Εκστρατεία

Δημοσίευση από Clash » Τετ 03 Σεπ 2014, 20:08

Παρακαλώ να μπει εδώ το λινκ με την απάντηση μου, όπως προβλέπεται από τους κανόνες για τα ποστ που μεταφέρονται σε άλλα τόπικ. Ευχαριστώ. :D
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
Clash
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 15:15

Re: Οι θηριωδίες των Ελλήνων στη Μικρασιατική Εκστρατεία

Δημοσίευση από Clash » Τετ 03 Σεπ 2014, 20:23

Συγνώμη που επιμένω να μπει το λινκ με την απάντηση μου, αλλά με ενδιαφέρει πάρα πολύ κυρίως γιατί υπάρχει κρυπτογραφημένο μήνυμα μου προς την aftokaitoallo και θέλω να το δει. Και πάλι ευχαριστώ για την κατανόηση σας :D
Παρίσι και Μόσχα βαθιά τιμημένα
Αθήνα, Βαρκελώνη που βάφτηκαν με αίμα.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Οι θηριωδίες των Ελλήνων στη Μικρασιατική Εκστρατεία

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 03 Σεπ 2014, 22:02

Συγνώμη για την καθυστέρηση, είχαμε δουλειά εκτός προφανώς.

ιδού το λινκ

http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 93#p242693

(όχι ότι δεν το'βρισκες φαντάζομαι :wink: αλλά σωστά το ζητάς
διά την τάξην)
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Οι θηριωδίες των Ελλήνων στη Μικρασιατική Εκστρατεία

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Κυρ 07 Σεπ 2014, 08:43

ArELa έγραψε: Αλήθεια, οι αναρχικοί-αριστερο-αντιεξουσιαστικο- αγωνισταράδες για τα δίκια του ανθρώπου,
σε ποια τρύπα σύρθηκαν τώρα που τα δίκια έχουν γίνει κουρέλια, οεο?
Κοίτα εδώ :
http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... 45&t=17141

Πέρα από την υλική υποστήριξη όσο αυτή είναι δυνατή , υπάρχουν και οι ανάλογες συνελεύσεις κλπ που φυσικά δεν είναι ικανές να δώσουν λύση για τις αδικίες τις περισσότερες φορές. Ωστόσο αυτοί κάτι κάνουν σε σχέση με άλλους που δεν κουνάνε το μικρό τους δαχτυλάκι και σίγουρα σε σχέση με το ανύπαρκτο κράτος και έχουν οργανωθεί όσο καλύτερα μπορούν αν εξαιρέσεις την λάσπη που πετάνε τα ΜΜΕ, τις προκαταλήψεις του καθενός όταν ακούει αναρχικός (όλοι σπάνε, όλοι καίνε κλπ) και γενικά την προπαγάνδα που έχει δημιουργηθεί εναντίον τους.

Πρόσεξε δεν τους βάζω φωτοστέφανο και ότι δεν κάνουν πράγματα που δεν είναι σωστά...αλλά να είσαι σίγουρη πως δεν σύρθηκαν σε καμία τρύπα και τα όσα πιστεύουν , στην πράξη τα εφαρμόζουν όπως βλέπεις στο παραπάνω link με διάφορους τρόπους στην κοινωνία. Και δεν εννοώ μόνο τις ηλικίες 18-25 όπου το μυαλό δεν έχει ''πήξει'' τόσο αλλά αναφέρομαι και σε 30αρηδες,40αρηδες κλπ.

Πάντως αν υπάρχει κάποια εναλλακτική αυτή την στιγμή που γνωρίζεις και προσφέρει άμεση υποστήριξη όπως οι δικές τους υποδομές, οργανώσεις κλπ είμαι όλος αυτιά.
Άβαταρ μέλους
Lionheart
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 2876
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:48
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μόναχο

Re: Οι θηριωδίες των Ελλήνων στη Μικρασιατική Εκστρατεία

Δημοσίευση από Lionheart » Τρί 09 Σεπ 2014, 17:40

Δεν περιμένω κανείς να κάτσει να το δει ολόκληρο, αλλά σαν ντοκιμαντέρ μου άρεσε.

Αὐτὰ τὰ δέντρα δὲ βολεύονται μὲ λιγότερο οὐρανό,
αὐτὲς οἱ πέτρες δὲ βολεύονται κάτου ἀπ᾿ τὰ ξένα βήματα,
αὐτὰ τὰ πρόσωπα δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸν ἥλιο,
αὐτὲς οἱ καρδιὲς δὲ βολεύονται παρὰ μόνο στὸ δίκιο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νεότερη Ελληνική Ιστορία”