ΜΙΝΩΪΤΕΣ (ΜΙΝΥΕΣ) ΑΡΧΑΙΟΙ ΚΡΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

ΜΙΝΩΪΤΕΣ (ΜΙΝΥΕΣ) ΑΡΧΑΙΟΙ ΚΡΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ

Δημοσίευση από alkinoos » Σάβ 08 Οκτ 2016, 22:05

Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΠΩΣ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΚΡΗΤΕΣ ΤΑΞΙΔΕΥΑΝ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΧΙΛΙΕΤΙΑ ΠΧΧ. ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ, ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΑΝΕΤΡΕΨΑΝ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.
Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΚΑΝΕ ΑΡΧΙΚΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3.000 ΘΕΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ YOUTUBE ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΡΙΕΙΧΕ 3 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΥΛΙΚΟ ΑΠΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΤΟΥ BBC ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ .... ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΗΧΟ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΦΙΚΑ.

ΝΑΥΣΙΝΟΟΣ - ΜΙΝΩΪΤΕΣ (ΜΙΝΥΕΣ) ΑΡΧΑΙΟΙ ΚΡΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΔΡΙΑΝΟ ΜΠΕΖΟΥΓΛΩΦ. ΕΡΕΥΝΑ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΤΟΥ ΔΟΚΤΩΡΟΣ ΜΗΝΑ ΤΣΙΚΡΙΤΣΗ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΙ ΞΕΝΩΝ.
ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ, ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ, ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ, ΝΑΥΣΙΠΛΟΪΑ, ΤΗΓΑΝΟΣΧΗΜΑ, ΜΙΝΩΪΚΑ ΕΥΡΗΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.
ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΑΚΗΣ ΤΑΦ
ΣΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΥΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΗΤΗ TV ΕΚΠΟΜΠΗ ΑΝΤΙΘΕΣΕΙΣ (ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΔΡ. ΤΣΙΚΡΙΤΣΗ
ΕΠΙΣΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΥΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ AMERICA UNEARTHED TOY HISTORY CHANNEL Η ΟΠΟΙΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΑΥΤΑ.

https://www.youtube.com/watch?v=PJ6qjFkoXwo
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Dhmellhn
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 4046
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 15:16
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΕΛ-ΛΑΣ
Έδωσε Likes: 27 φορές
Έλαβε Likes: 71 φορές

Re: ΜΙΝΩΪΤΕΣ (ΜΙΝΥΕΣ) ΑΡΧΑΙΟΙ ΚΡΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΔΑ

Δημοσίευση από Dhmellhn » Κυρ 09 Οκτ 2016, 01:57

Πολύ καλή η δουλειά του Μηνά Τσικριτζή εδώ και χρόνια. Να αναφέρουμε, επίσης, ότι για την παρουσία των Μινωϊτών στην αμερικανική ήπειρο έχει γράψει και ο Ιωάννης Πασσάς και έχει παρουσιάσει αμφορείς με χαραγμένο τον διπλό πέλεκυ.
Δεν έχουμε αιώνιους συμμάχους ούτε διηνεκείς εχθρούς. Τα συμφέροντά μας είναι αιώνια και διηνεκή. Αυτά έχουμε καθήκον να τα προασπίσουμε. (ΛΟΡΔΟΣ ΠΑΛΜΕΡΣΤΟΝ)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχαία Ελληνική Ιστορία”