Σπονδές στο πνεύμα... στο αέναο φως...στην Ελλάδα

Ελληνικός πολιτισμός
& Ελληνική γλώσσα
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Σπονδές στο πνεύμα... στο αέναο φως...στην Ελλάδα

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 22 Φεβ 2009, 02:44

Βρήκα και άλλη εξαιρετική δουλειά

τίτλος της:

ΚΟΣΜΟΓΟΝΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΗ ΤΗΣ ΥΛΗΣ






Εύγε στο δημιουργό! :clap:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ΕΛΛΟΓΟΣ
Aνενεργός χρήστης
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Σάβ 13 Σεπ 2008, 18:12
Irc ψευδώνυμο: ENLOGOS
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Αθήνα, Άγιοι Ανάργυροι

Re: H επιστήμη της λογικής

Δημοσίευση από ΕΛΛΟΓΟΣ » Κυρ 22 Φεβ 2009, 22:56

Απόμακρος έγραψε:Είναι λογικός ο κάτωθι συλλογισμός ;

Προχθές έβαλα το χέρι μου στη φωτιά και κάηκα.
Χθες έβαλα το χέρι μου στη φωτιά και κάηκα.
Σήμερα έβαλα το χέρι μου στη φωτιά και πάλι κάηκα.


Αν αύριο βάλω το χέρι μου στη φωτιά θα καώ ;





(Ευχαριστώ για την απάντηση, που ελπίζω να μην είναι μονολεκτική)

Ως γνωστόν "η Λογική είναι Λογοεριστική" επομένως σου απαντώ (ασχέτως που δεν κατανόησα το λόγο που το έγραψες):

Ο συλλογισμός δεν είναι πλήρης.

Αν απαντούσες καταφατικά στην ερώτηση "Αν αύριο βάλω το χέρι μου στη φωτιά θα καώ ;" τότε αυτό σημαίνει πως δέχεσαι την Αρχή της Επαγωγής. Επειδή είναι αρχή δεν αποδεικνύεται. Εγώ δεν τη δέχομαι συνεπώς ο συλλογισμός σου θα ήταν παράλογος για μένα ενώ θα ήταν λογικός για σένα.

Αν δεν απαντούσες καταφατικά στην παραπάνω ερώτηση τότε ο συλλογισμός θα ήταν λαθεμένος (και για μένα και για σένα) γιατί αν δέχεσαι την Αρχή της Επαγωγής αυτό θα ήταν ενάντια σε αυτή εφόσον η εμπειρία (επαναλαμβανόμενο γεγονός) σου μέχρι τότε καταδεικνύει πως "θα καείς αν βάλεις το χέρι σου στη φωτιά αύριο". Αν δε τη δέχεσαι δε, τότε η απάντηση θα ήταν "άγνωστο".
Άβαταρ μέλους
Aiolos
Aνενεργός χρήστης
Δημοσιεύσεις: 1370
Εγγραφή: Τετ 18 Απρ 2007, 02:22
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Μακεδονία - Ελλάς
Έλαβε Likes: 2 φορές
Επικοινωνία:

Re: Σπονδές στο πνεύμα... στο αέναο φως...στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Aiolos » Παρ 17 Ιούλ 2009, 14:00

ΕΛΛΑΔΑ

Η Ιδέα Ελλάδα είναι συνυφασμένη με το ιδεώδες του ηρωισμού, της δυνατότητας, δηλαδή, με την δυνατότητα του ανθρώπου να ανυψώνεται με τη γνώση και την πράξη του πάνω από τα εγκόσμια, να διαλέγεται με τις ιδέες, να γίνεται ήρωας.

Ο ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

Είναι γεγονός ότι ο αθλητισμός διαμορφώνει χαρακτήρα και προσωπικότητα. Είναι επίσης γνωστόν ότι ο ελληνικός αθλητισμός εμπεριείχε μία βαθύτερη φιλοσοφία, κάτι το οποίο δυστυχώς απουσιάζει εκ της σημερινής πραγματικότητος. Πιστεύω ότι δεν είναι αργά για να επαναφέρουμε την παρελθούσα κατάσταση. Μόνον όμως εφ’ όσον εφαρμοσθούν ορισμένα εκ των ακολούθως προτεινόμενων, με τελικό σκοπό την αναβάθμιση των αθλητικών μας πραγμάτων κι όχι μόνο.
Το αρχαιοελληνικό παγκράτιον είναι η πρώτη πολεμική τέχνη, την οποία την αντέγραψαν τα έθνη του κόσμου. Η πυγμαχία ήταν Ολυμπιακό αγώνισμα. Η πάλη ήταν κι αυτή αρχαιοελληνική πολεμική τέχνη και κατείχε εξέχουσα θέση στις προτιμήσεις των Ελλήνων. Οι Ρωμαίοι, την ονόμασαν ελληνορωμαϊκή δίχως να κάνουν μετατροπές.
Στην χώρα μας ο αθλητισμός είναι παράδοση. Ο Ηρακλής θεωρείται ο ιδρυτής των Ολυμπιακών αγώνων. Τα Ομηρικά έπη περιγράφουν αγώνες. Οι Έλληνες ασχολούντο στον αθλητισμό με πάθος. Έβλεπαν όμως αυτόν ως αποκορύφωση των συνολικών επιτεύξεων της καλλιέργειας του σώματος και του πνεύματος κι όχι ως κερδοφόρα ενασχόληση.

ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ

Οι επιστήμες άνθισαν στην αρχαία Ελλάδα για εκατοντάδες χρόνια.
Ο Ίππαρχος, ο δάσκαλος του Δημοκρίτου, είναι ο θεμελιωτής της ατομικής θεωρίας και ο Δημόκριτος αυτός που τελειοποίησε τη θεωρία του δασκάλου του.
Ο Ηράκλειτος ο Εφέσιος, για πολλούς ο μέγιστος των φιλοσόφων, είναι αυτός που αναφέρει τη δημιουργία του σύμπαντος, ο πρώτος που μας λέει ότι τίποτε δεν είναι στατικό («τα πάντα ρει»).
Ο Θαλής ο Μιλήσιος, κορυφαίος μαθηματικός, ο πρώτος που μίλησε για τις τροπές του ήλιου και την ισημερία, λέγεται πως ήτανε και αυτός που μέτρησε την απόσταση της Γης με τη Σελήνη.
Ο Ιπποκράτης θεωρείται ο πατήρ της Ιατρικής, κορυφαίος ιατροφιλόσοφος, οι σύγχρονοι απόφοιτοι της Ιατρικής σε ολόκληρο τον κόσμο διαβάζουν τον όρκο του Ιπποκράτους.
Ο Αρχιμήδης, νεότερος κορυφαίος μαθηματικός, το περίφημο αρχαιοελληνικό τεχνολογικό επίτευγμα, ανήκει σ’ αυτόν, ο Αστρολάβος των Αντικυθήρων.
Στο Βυζάντιο, εδημιουργήθη το πρώτο ηλιακό ρολόι.


Απ’ όλα τα όντα το παλαιότερον είν’ ο Θεός, αφού είναι αγέννητος.
Το ομορφότερον είναι το σύμπαν, ως δημιούργημα του Θεού.
Το μεγαλύτερον είναι ο χώρος, αφού χωράει τα πάντα.
Το γρηγορότερον είναι ο νους, που διατρέχει τα πάντα.
Το δυνατότερον είναι η ανάγκη, που κυβερνάει τα πάντα.
Το σοφότερον είναι ο χρόνος: αυτός ανακαλύπτει τα πάντα.

Θαλής ο Μιλήσιος


ΘΕΑΤΡΟ


Η αναπαράσταση, η αφήγηση, η αποτύπωση γεγονότων, διηγήσεων και σάτιρας δεν περιοριζόταν μόνο στα βιβλία των Ελλήνων, αλλά οι ίδιοι αρέσκονταν να διηγούνται, να σατιρίζουν και ν’ αναφέρουν γεγονότα προφορικώς, κάνοντας μορφασμούς και χειρονομίες, δημιούργησαν τα θέατρα.
Δημιούργησαν τα θέατρα για να προσποιούνται και να αφηγούνται τις πραγματικές ιστορίες των προγόνων τους, δίχως να τους προσβάλουν ή να τους χαρακτηρίζουν και για να διακωμωδούν κάποιες καθημερινές δραστηριότητές τους, διδάσκοντας συνάμα το κοινό.

«Ανάμεσα στους ανθρώπους της αρχαιότητος, που δοξάστηκαν για την αρετή τους, υπήρχε ένας μεγάλος αριθμός, που έπαιζαν την κωμωδία μπροστά στον ίδιο τον εαυτό τους.
Προ παντός οι Έλληνες, που επειδή ήταν παλαιοί κωμικοί έμπειροι, υποκρίνονταν τελείως υποσυνείδητα και θεωρούσαν ότι ήταν καλό το να προσποιούνται.
Εξ άλλου ο καθένας αγωνιζόταν να υπερισχύσει ως προς την αρετή από κάποιον άλλο και από όλους».

Φρειδερίκος Νίτσε

Η ΣΗΜΑΙΑ ΜΑΣ

Από τα βάθη των αιώνων ακόμη, οι διάφοροι λαοί άρχισαν να χρησιμοποιούν σημαίες. Είτε σαν σύμβολο υποστάσεως της ενότητας του Κράτους και του Έθνους τους, είτε σαν σύμβολο πολεμικής συγκεντρώσεως για την υπεράσπιση της Πατρίδος.
Και οι Έλληνες χρησιμοποίησαν σημαίες, ιδίως επί Μεγάλου Αλεξάνδρου, όταν η πολεμική τους σημαία απετέλεσε το σύμβολο της πολεμικής ορμής και της νίκης τού Έλληνα κατά των πολυάριθμων στρατιών του αντιπάλου.
Και σήμερα η ναυτιλία μας τη μεταφέρει στα πέρατα της γης και βεβαιώνει πως η Ελληνική ψυχή είναι γραμμένη και μεγαλουργεί οδηγώντας από τους αρχαίους ακόμη χρόνους την ανθρωπότητα στα πεπρωμένα της.


«Τίποτε από εδώ και πέρα καινούργιο
Δεν θα μπορέσει να πει ο άνθρωπος.
Όλα τα είπαν οι Έλληνες.
Εμείς το μόνο το οποίο μας απομένει να κάνουμε
Είναι να τους επαναλάβουμε».
(Γκαίτε)

«Καταραμένε Έλληνα, τα βρήκες όλα, φιλοσοφία, γεωμετρία, φυσική, αστρονομία, τίποτε δεν άφησες για εμάς».

(Schiller)
[img]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:-CPF ... omeis8.jpg[/img]
"Ακολουθούν την πιο σωστή πολιτική όσοι απέναντι των ίσων δεν υποχωρούν, απέναντι των ισχυροτέρων συμπεριφέρονται με φρόνηση και απέναντι των κατωτέρων είναι μετριοπαθείς" - Θουκυδίδης
Άβαταρ μέλους
Τάλως
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3188
Εγγραφή: Τρί 26 Αύγ 2008, 12:17
Φύλο: Άνδρας
Έλαβε Likes: 2 φορές

Re: Σπονδές στο πνεύμα... στο αέναο φως...στην Ελλ

Δημοσίευση από Τάλως » Πέμ 17 Δεκ 2009, 23:47

ευχαριστω Αιολε!!!
Εἶσ' Ἕλληνας; Τί προσκυνᾶς; Σηκώσου ἀπάνω! Ἐμεῖς καὶ στοὺς θεοὺς ὀρθοὶ μιλοῦμε..

[img]http://www.afroditishobby.gr/datafiles/498.jpg[/img]

[img]http://s12.postimg.org/pm4kknyzd/copy.j ... 1364828493[/img]

http://www.youtube.com/watch?v=8F_Z060Wlck
Άβαταρ μέλους
Acid{RFE}
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 558
Εγγραφή: Δευ 08 Σεπ 2008, 16:56
Irc ψευδώνυμο: Acid{RFE}
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Land Of Freedom
Έδωσε Likes: 3 φορές
Έλαβε Likes: 1 φορά

Ελλάς Το Λίκνο Του Κόσμου

Δημοσίευση από Acid{RFE} » Παρ 15 Ιαν 2010, 02:57

Εικόνα
Λοιπόν...σας προσκαλώ σε ένα 30λεπτο διάλειμα οπτιακουστικής ευχαρίστησης, ένα τριαντάλεπτο ευφορίας, περηφάνειας...τα βίντεο τα έχει δημιουργήσει ένας χρήστης του Γιούτουμπ, με το ψευδώνυμο Ιπποκράτης { Ippokratis2008 }. Έχω δεί τα περισσότερα του βίντεο, και είναι εκπληκτικά κατά την δική μου άποψη, τόσο οι εικόνες που διάλεξε, αλλά όσο και η μουσική του επένδυση η οποία είναι κορυφαία. Τα βίντεο είναι 3 στον αριθμό, εξίσου απολαυστικά, για να μην σας κουράζω, θέλω να πω ότι έχω δεί πολλά βίντεο στο γιούτουμπ, μα αυτά του συγκεκριμένου μου έμειναν, και θα έλεγα πιό πολύ και λόγω μουσικής επένδυσης, έτσι θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας, να σας μεταφέρω εάν μπορώ την ίδια αίσθηση που προκαλείται σε μένα, ορίστε λοιπόν...Όσοι θελήσετε να συγχαρείτε την δουλειά αυτού του ατόμου, παρακαλώ να το κάνετε στο προφίλ του...ευχαριστώ εκ τών προτέρων :D :D :D










Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Ελλάς Το Λίκνο Του Κόσμου

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 15 Ιαν 2010, 11:41

Έξοχο Γιώργο :worship: αλλά αυτό θα μεταφερθεί στο "Αρχαίο Πνεύμα Αθάνατο" και θα ενσωματωθεί στο στίκι "Σπονδές στο πνεύμα... στο αέναο φως...στην Ελλάδα".
Εκεί νομίζω είναι η θέση του... :wink:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Divine Sinner

Re: Ελλάς Το Λίκνο Του Κόσμου

Δημοσίευση από Divine Sinner » Παρ 15 Ιαν 2010, 16:03

Βασικά εγώ του είπα να μπεί στο "γενικα ελέυθερο βήμα".
Ημουν και νυσταγμένος όμως. συγχωρούμαι. :loco:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Σπονδές στο πνεύμα... στο αέναο φως...στην Ελλάδα

Δημοσίευση από ArELa » Τρί 04 Μάιος 2010, 12:57

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ δουλειά του Μάικι μας!

Η ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ



:worship: :worship: :worship:
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Atkins
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Κολλημένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί 22 Μαρ 2011, 02:21
Irc ψευδώνυμο: ηρθε η ωρα!
Φύλο: Άνδρας

Re: Σπονδές στο πνεύμα... στο αέναο φως...στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Atkins » Τρί 19 Απρ 2011, 18:28

για να μην ανοιξω τοπικ θεωρησα οτι στο στικι δεν θα ενοχλουσε και θα μπορουσε να μεταφερθει..

http://www.liako.gr/anexigito/obscure-g ... st-pc.html

Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ ΕΙΧΕ ΑΝΑΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΙΝΩΪΤΕΣ!.....
Destination Paradise kiss the sky
Flying high tonight
On the wings of a dream
Sail away leave today
In a sea of light
And flow with the stream
Once we've made friends
Don't pretend that we won't meet again
I will be tied to your tracks

Pretty maids(Atkins vocals)
Άβαταρ μέλους
AROTRIS
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Πορωμένος Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 13:33
Irc ψευδώνυμο: MANO2906
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: ΑΡΟΤΡΙΑ
Επικοινωνία:

Re: Σπονδές στο πνεύμα... στο αέναο φως...στην Ελλάδα

Δημοσίευση από AROTRIS » Τρί 03 Ιούλ 2012, 03:37

Όσοι αγωνιάτε ακόμη κατά πόσο Έλληνες είστε γονιδιακώς
εκτός απ' τον λοβό πού στο Ελληνικό αυτί «κρέμεται»
σαν ρόγα σταφυλιού «αποκολλημένο» από την άκρη τού μάγουλου
σε πλήρη αντίθεση με το...μογγολικό,λόγου χάρη
απλώς κυττάξτε προς τα κάτω...καί δη στα πόδια σας !!!

Εικόνα


Εικόνα


ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΗΚΑ ΤΟΥ ΑΡΧΑΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΙΟΥ.
ΔΕΙΤΕ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΟΙ ΡΙΖΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ !!!


Τον γύρο του ελληνικού διαδικτύου και όχι μόνο κάνουν οι πληροφορίες
για το κληρονομικό «ελληνικό πόδι» που στην αρχαιότητα ανέδειξαν οι Έλληνες γλύπτες.

Σύμφωνα με τους ορθοπαιδικούς, υπάρχουν τρεις βασικοί τύποι πέλματος:


α) το φυσιολογικό «αιγυπτιακό πόδι», στο οποίο το μεγάλο δάχτυλο
είναι το μακρύτερο και τα υπόλοιπα σταδιακά μικραίνουν

β) το «ρωμαϊκό πόδι», όπου τα δάχτυλα έχουν περίπου το ίδιο μήκος, και

γ)το «ελληνικό πόδι», στο οποίο το δεύτερο δάκτυλο είναι πιο μπροστά από το μεγάλο !!!


http://anti-ntp.blogspot.com/2012/07/...5749

υ.γ.αναρωτιέμαι πού βρήκαν φωτό τού...δικού μου !!! :D
Άβαταρ μέλους
butterfly
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Σούπερ Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: Τετ 13 Ιαν 2010, 22:59
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 4 φορές

Re: Σπονδές στο πνεύμα... στο αέναο φως...στην Ελλάδα

Δημοσίευση από butterfly » Πέμ 07 Φεβ 2013, 22:20

Αν η εργασια δεν ειναι πια δικαιωμα,τοτε κι η πληρωμη των φορων δεν αποτελει πια καθηκον!
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Σπονδές στο πνεύμα... στο αέναο φως...στην Ελλάδα

Δημοσίευση από ION 4ever » Παρ 08 Φεβ 2013, 00:10

Τοποθέτηση του Γεωργαντζά στο παραπάνω βίντεο που έφερε
η πεταλούδα.
ΝΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΑΣ:Μία απάντηση των Ισπανών στο ανθελληνικό, σάπιο μεταπολιτευτικό κατεστημένο Ελλάδος και Κύπρου

Μία απάντηση των Ισπανών στο ανθελληνικό, σάπιο μεταπολιτευτικό κατεστημένο Ελλάδος και Κύπρου


Ένα συγκινητικό βίντεο, το οποίο ευχαριστεί την Ελλάδα, για όσα έχει προσφέρει στην ανθρωπότητα, έφτιαξε μία ομάδα από ισπανούς μαθητές με τη βοήθεια των καθηγητών τους. Το βίντεο, το οποίο είναι εξαιρετικά αφιερωμένο στην χώρα μας έχει τίτλο: «Ευχαριστούμε Ελλάδα, κληρονομιά μας» και απεικονίζει τα επιτεύγματα της χώρας μας σε γλώσσα, επιστήμες και τέχνες.


Είναι όλα εκείνα τα οποία το σάπιο μεταπολιτευτικό κατεστημένο της Ελλάδος και της Κύπρου μισεί και αφανίζει με ένα απύθμενον πάθος.
Είναι ακριβώς η γλώσσα, οι επιστήμες και οι τέχνες που δημιούργησε
ο ελληνικός μας κόσμος, όταν φυσικά ζούσε μέσα σε ένα άλλο,
ελληνικό κοινονικο-οικονομικο-πολιτικό κοσμοσύστημα (http://contogeorgis.blogspot.com/),
που δεν είχε τίποτα να κάνει με το σαθρό πολιτικό σύστημα της άρδην ανθελληνικής, από την εποχή του Ιωάννου Κωλέττη -που εισήγαγε τη φαυλοκρατία στην Ελλάδα- και του Όθωνος-Φρειδερίκου-Λουδοβίκου, πρίγκιπος της Βαυαρίας, ξενόφερτη και στυγνά τυραννική κομματοκρατία στην Ελλάδα και στην Κύπρο της μεταμοντέρνας μας προσωρινότητος,
των 2 (δύο) δηλαδή χωρών, γιά την βιωσιμότητα των λαών των οποίων μάχεται και πολεμά το ελληνικόν μας έθος και έθνος.
http://alfeiospotamos.pblogs.gr/2013/02 ... panwn.html
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχαίοι, Μεσαιωνικοί και Νεώτεροι Πολιτισμοί”