Michael Jackson

Εδώ βάζετε στίχους ελληνικών και ξένων τραγουδιών που αγαπάτε, σχολιάζετε μουσικούς ή μουσικά σας ακούσματα.
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Σάβ 06 Αύγ 2011, 21:20

Aπόψε μου λείπει το φως του Μαικλ σε αυτό τον κόσμο...

Πόσους ανθρώπους ενέπνευσε να κυνηγίσουν τα ονειρά τους...
Πόσους ανθρώπους ενέπνευσε να γίνουν καλύτεροι ανθρώποι...
Πόσους ανθρώπους βοήθησε να βρουν την δύναμη μέσα τους...
Πόσους ανθρώπους έμαθε να βλέπουν την ζωή με άλλο μάτι...

Μας λείπεις Μαικλ, σε όλους μας :rose: :rose:
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Δευ 03 Οκτ 2011, 07:27

Mπορεί την τελευταία βδομάδα να ζούμε εφιαλτικές στιγμές με την δίκη του Μούρευ, όμως χθες ξεχαστήκαμε λίγο με την πρεμιέρα του απόλυτου Tribute:

Michael Jackson: The Immorta Tour (by Cirque de Soleil)

If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ION 4ever
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 7582
Εγγραφή: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00
Φύλο: Γυναίκα
Έλαβε Likes: 1 φορά

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ION 4ever » Κυρ 23 Οκτ 2011, 12:03

Δεν είμαι φανατική υποστηρίκτρια του του Jackson
ούτε είμαι φυσικά εναντίον του.
Έπεσα σε αυτό το βίντεο και έμεινα άναυδη.
Φαίνεται ότι πράγματι τους είχε ενοχλήσει πάρα πολύ.
There is a crack, a crack in everything
That's how the light gets in.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Κυρ 23 Οκτ 2011, 12:43

Μπραβο ΙΟΝίτσα,
εξαιρετικό εύρημα! :clap:

Πολύ σημαντικό και ενισχύει αυτό που ξέρουμε και υποστηρίζουμε πολλοί.
Ότι δηλαδή ο Μάικλ τους πολεμούσε ευθέως, ήξερε πολλά γι'αυτούς, είχε μάθει ακόμα και τους συμβολισμούς τους, που όποτε τους έδειχνε, ή τον ανάγκαζαν να ξαναφτιάξει κλιπ, ή λογοκρινόταν, ή απλά τους έκανε πιο αποφασισμένους να τον χτυπήσουν ανελέητα. Το τελευταίο "χτύπημα" που τώρα το λενε "γιατρός", "χάπια" κλπ, ήταν φυσικά και η χαριστική βολή για να απαλλαγούν από αυτόν τον ενοχλητικότατο (για εκείνους) άνθρωπο που είχε τεράστια επιρροή/απήχηση στους πληθυσμούς και τους χαλούσε επανειλημμένα τη μανέστρα.

Θα το ανέβαζα στη στιγμή με ελληνικούς τίτλους στο τραγούδι, αν δεν ήμουν βέβαιη ότι δε θα με άφηναν να το εμφανίσω με το πρόσχημα των copyright, ή και οτι μπορεί να έφταναν στο σημείο να μου ρίξουν τελείως το κανάλι, με... ξέρετε εσείς, "δημοκρατικές" διαδικασίες.... Δεν ξέρω πώς τα κατάφερε ο χρηστης να το κρατήσει ανεβασμένο χωρίς επιπτώσεις, αλλά μπράβο του.

Στην περιγραφή του βίντεο (μεταξύ άλλων) ο χρήστηςλέει χαρακτηριστικά:

This video was banned and Michael had to make a new version in Brazil without showing the Illuminati's violence. Talk about hypocrisy!

Αυτό το βίντεο απαγορεύτηκε και ο Μάικλ έπρεπε να φτιάξει νέα εκδοχή του στη Βραζιλία, χωρίς να δείχνει τη βία των Ιλουμινάτι. Αυτό θα πει υποκρισία!
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Τρί 08 Νοέμ 2011, 21:20

Ας ελπίσουμε ότι τώρα η γλυκιά του ψυχούλα θα ησυχάσει επιτέλους!!! :rose: :rose:



ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Σάβ 19 Νοέμ 2011, 19:17

♥Michael Jackson~IMMORTAL~♥

http://www.mygreekme.gr/advanced-music/ ... ng_id/2497]101-michael_jackson-workin_day_and_night__immortal_version
ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Τετ 30 Νοέμ 2011, 17:59

If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
65dorothy
Φρεσκαδούρα
Φρεσκαδούρα
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τρί 31 Αύγ 2010, 13:37
Φύλο: Γυναίκα
Επικοινωνία:

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από 65dorothy » Τετ 30 Νοέμ 2011, 19:20

ΔMJJ4EVER
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Τετ 17 Απρ 2013, 16:29

To MJHellas έχει ξεκινήσει ένα γράμμα προς όλα τα media, για να σταματήσουν να δημοσιεύουν ευαίσθητα δεδομένα του Michael Jackson όπως έκανε ένα tabloid πρόσφατα που έβαλε την φωτογραφία του νεκρού Μαικλ στο twitter και στο εξώφυλλο.
Το θέμα έχει πάρει διαστάσεις, όπως θα δείτε και απο το άρθρο του Examiner. Παρακαλώ όσοι είστε ενάντια σε αυτή την πρακτική να υπογράψετε το petition, και αν θέλετε να μπείτε στο ανοιχτό γράμμα ως site, να στείλετε ένα e-mail στο mjhellas@gmail.com λέγοντας οτι θέλετε να μπείτε στις ήδη υπογραφές.

To γράμμα: https://www.facebook.com/notes/mjhellas ... 8758664074

Το petition: http://www.change.org/petitions/letter- ... al-records

To άρθρο στο Examiner: http://www.examiner.com/article/mj-fans ... dical-data
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Πέμ 13 Ιουν 2013, 11:00

Σαν σήμερα στις 13 Ιουνίου 2005 ο Μαικλ Τζακσον δικαιώνεται για όλες τις ψεύτικες κατηγορίες που του είχαν φορτώσει.
Τα κανάλια τους προηγούμενους μήνες ποντάρουν στην ενοχή του, αναμεταδίδουν όσα τους συμφέρει απο τις καταθέσεις, κοροιδεύουν τους φαν, κοροιδεύουν τον ίδιο τον Μαικλ.
Απ'όλο αυτό το τσίρκο που δώσανε τα ΜΜΕ, απ'όλη αυτή την παραπληροφόρηση, κανείς ποτέ δεν ζήτησε συγνώμη.
Εξαιρείται η εγκληματολόγος Αφροδίτη Τζοουνς που ενώ κατα την διάρκεια της δίκης ήταν πεποισμένη για την ενοχή του, όταν αργότερα έψαξε τα πρακτικά της δίκης και είδε το λάθος της, άρχισε να φωνάζει για το πόσο πραγματικά αθωος ήταν ο Μαικλ.

Για να θυμούνται οι παλιοί, να μαθαίνουν οι νεότεροι, και για να το βάλουν στο μυαλό τους καλά όσοι ακόμα ρίχνουν λάσπη....




Και ένα μικρό αφιέρωμα απ'όλα τα κανάλια πριν, κατα την διάρκεια και μετά την απόφαση.... Πραγματικά αξίζει να το δείτε.





If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 20 Σεπ 2013, 18:21

Τελικά δεν θα το μεταφράσω σε βίντεο, θα το μεταφράσω εδώ.





Αυτός που έβγαλε το θέμα στη φόρα, ο Ρόμπερτ Κόνορς, για τον οποίο δεν υπάρχουν πληροφορίες στο νετ, ισχυρίζεται πως δούλευε στο υπουργείο άμυνας για 20 χρόνια, και ότι υπηρέτησε σαν μάχημος σε εκστρατείες στο Ιρακ και το Βιετνάμ. Ισχυρίζεται πως εμπλεκόταν στην επιχείρηση Σέτζγουικ, ένα παρακλάδι των MK Ultra, που σχετιζόταν με τον έλεγχο του αφροαμερικανικού πληθυσμού - των νέων της πόλης, μέσω της μουσικής.

Στο υποτιθέμενο τηλεφώνημα του Μάικλ πριν τον θάνατό του (που παίζεται στο βίντεο λίγο αργότερα) ο σταρ μιλάει για πλεκτάνη από ισχυρές δυνάμεις να δολοφονηθεί με σκηνοθετημένη υπερβολική δόση ναρκωτικών. "Δεν είναι η κυβέρνηση, είναι κάτι παραπάνω απ'την κυβέρνηση", λέει η φωνή στο κλιπάκι, σε μια υποτιθέμενη συνομιλία του Τζάκσον με τον πρώην μανατζερ του, τον Ιταρ Βάιζνερ.

Ο Κόνορς απειλεί να βγάλει στο φως περισσότερα βίντεο για την επιχείρηση Σέτζγουικ, αν οι αρχές δεν μιλήσουν ανοιχτά για το πρόγραμμα ως τις 23 Σεπτεμβρίου.

Η γλώσσα του σώματος του Κόνορς, δεν υποδηλώνει αυθεντικότητα (λέει ο Γουάτσον) και παρ'όλο που η φωνή στο κλιπάκι ακούγεται όντως σαν τον Τζάκσον, η σκηνή δίνει την αίσθηση ότι σκηνοθετήθηκε και αποδόθηκε από ηθοποιό. Και όπως όλες οι καλές ιντερνετικές φάρσες, η ιστορία περιλαμβάνει συνωμοσίες για τον πυροβολισμό (από συμμορία) ενός χιπ χοπ σταρ, του Τούπακ Σικόρ, και τη χρήση της μουσικής ραπ, σαν μορφή ελέγχου του νου. (αυτό δε μου φαίνεται καθόλου απίθανο) Η σπέκουλα ότι ο Μάικλ δολοφονήθηκε γιατί θα αποκάλυπτε τον έλεγχο που ασκούσαν οι Ιλουμινάτι στη μουσική βιομηχανία, ήταν και ο λόγος που του απαγγέλθηκαν κατηγορίες ασέλγειας σε παιδί - και του'μεινε η ρετσινιά- και το 2002 ο Τζάκσον μίλησε εναντίον της μουσικής βιομηχανίας κατά την οποία κρατούσε πλακάτ που έλεγε : "Η ΣΟΝΥ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ"


Ο Γουάτσον λέει πως έκανε αυτή την παρουσίαση παρ'όλο που είναι σχεδόν βέβαιος ότι είναι μούφα, διότι βρίσκει αυτές τις "μούφες" συναρπαστικές. Υπάρχουν τόσα θέματα συγκαλύψεων και απάτης που μπορούν να αποδειχθούν, αλλά ο κόσμος για κάποιο λόγο, δεν ενδιαφέρεται τόσο για το χειροπιαστό, όσο για το μυστηριώδες, το θεατρικό κλπ κλπ.

Πιο κάτω, υπάρχει και το κλιπάκι του (δήθεν?) τελευταίου τηλεφωνήματος του Τζάκσον.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Παρ 20 Σεπ 2013, 22:47

Δεν γνωρίζω αν ο τυπος λέει την αλήθεια, δυστυχως πολλοί είναι εκείνοι που προσπαθούν να εκμεταλευτούν το ονομά του για να αποκτήσουν χρήμα και δημοσιότητα. Αυτό θα δείξει με το πως θα συμπεριφερθεί και χειριστεί όλο αυτό που λέει οτι θα κάνει.
Παρ'όλα αυτά ο Μαικλ ΟΝΤΩΣ ενοχλούσε. Ο Μαικλ ΟΝΤΩΣ μόλις ξεκίνησε τα τραγούδια αφύπνισης και είχε φιλανθρωπική δράση, έσκασαν οι πρώτες κατηγορίες και οι δευτερες έσκασαν αμέσως μετά που τα έβαλε με την Σονυ και αφού είχε περάσει στην κατοχή του ο μισός κατάλογος της.
H ομιλία του Μαικλ εναντίων της Σονυ είναι γνωστή, δώστε παρακάτω την δέουσα προσοχή:



Επίσης δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο τηλεφώνημα είναι αληθινό. Αυτό όμως που ξέρω ΣΙΓΟΥΡΑ είναι οτι ο Μαικλ είχε εκφράσει πάρα πολλές φορές φόβο για την ζωή του και οτι θέλουν να τον ξεκάνουν.

Οι πιο πολλοί τον ξέρουν μέσα απο ψεύτικες κατηγορίες και φήμες. Άλλοι ξέρουν μόνο το αδιαμφισβήτητο ταλέντο του. Αλλά ο Μαικλ για όσους ψάξουν παραπάνω, είναι πιο πολυδιάστατος και γι'αυτό αγαπήθηκε και πολεμήθηκε τόσο.
Πήγε κόντρα στον Μοττόλα που τοτε ήταν διευθυντής στην Σονυ. Το They don't care about us, λογοκρίθηκε απο τους Εβραίους γιατί προσβλήθηκαν. Το βίντεοκλιπ του ίδιου τραγουδιού, η έκδοση της φυλακής λογοκρίθηκε λόγω βίας, και στην Βραζιλία του απαγόρεψαν να δείξει σκηνές φτώχιας. Το γνωστό αντιρατσιστικό "Panther Dance" επίσης λογοκρίθηκε λόγω βίας επειδή.....εσπαγε τζάμια με την σβάστικα και την ΚΚΚ. Στους βομβαρδισμούς του Σαράγεβο είχε στείλει τρόφιμα και διάφορα άλλα την ίδια στιγμή που τον παρακαλούσαν να μην το κάνει γιατι θα ήταν σαν πολιτική παρέμβαση. Ο Μαικλ το έκανε.

Και θέλετε να σας πω και το πιο συγκλονιστικό; Ο Μαικλ στην τελευταία ταινία του This is it, λέει στο τέλος:

Πρέπει να ξαναδώσουμε αγάπη στον κόσμο. Να θυμίσουμε στον κόσμο πως η αγάπη είναι σημαντική. Να αγαπάμε ο ένας τον άλλον γιατί είμαστε ένα. Είναι ένα μήνυμα και να φροντίσουμε τον πλανήτη. ΕΧΟΥΜΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΙΩς ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟ. Οπότε έχουμε ένα σημαντικό μήνυμα να δώσουμε.

Έτσι για το ιστορικό... απο το 2009 που τα είπε αυτά ο Μαικλ και πέθανε, μέχρι σήμερα, ειμαστε στα 4 χρόνια.....
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Παρ 20 Σεπ 2013, 23:19

Σελ... :urock: :urock: :urock:

και για ό,τι αξίζει αυτό που θα πω τώρα...
δεν ξέρω, μπορεί ο τυπος θα θέλει να κερδίσει κάτι που δεν μπορώ να δω.

αλλά όταν άκουσα τη συνομιλία... κάτι στο "μέσα μου" μου είπε
πως ο Μάικλ μιλάει εκεί...
Ο Μάικλ ήξερε πολύ καλά...
απλά ήλπιζε να ολοκληρώσει...
με το come back του θα ολοκλήρωνε
και θα'φερνε μια ώρα αρχύτερα την πτώση των σατανόπληκτων
που έτσι κι αλλιώς έχει ξεκινήσει...

Ο θάνατός του εξαγρίωσε αρχικά, και αφύπνισε μετέπειτα,
ακόμα περισσότερους που μέχρι τότε
τα'χαν χεσμένα όλα αυτά...
και δεν είχαν μπει (μέχρι τότε) στο τριπάκι
αφύπνισης, γιατί δεν τους είχε πειράξει κάτι αρκετά.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Παρ 20 Σεπ 2013, 23:52

ArELa έγραψε: δεν ξέρω, μπορεί ο τυπος θα θέλει να κερδίσει κάτι που δεν μπορώ να δω.
Ένα γρήγορο ψάξιμο δικό μου, μάλλον είναι ψεύτικο. Απ'ότι μου είπαν, και είναι τέλειο όσο το σκέφτομαι, πιθανώς να τον έχει βάλει ο Ράντι, ο αδερφός του Μαικλ.
Για όσους δεν τον ξέρουν, είναι το μεγαλύτερο λαμόγιο και απο τους πιο επικίνδυνους της οικογένειας Τζάκσον (δεν χρειάζεται τώρα να αναφέρω ολόκληρη λίστα). Είναι επίσης εκείνος που έχει ενοχηστρώσει την δίκη των Τζάκσον εναντίων της AEG οτι αυτοί φταίνε για τον θάνατο του Μαικλ και ζητάνε όσα θα κέρδιζε ο Μαικλ απο τις συναυλίες.
Τώρα που έσκασε λοιπόν ο τύπος, συμπτωματικα (?) σκάει μύτη την ίδια στιγμή που περιμένουμε απόφαση απο την συγκεκριμένη δίκη.
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 11 Ιουν 2014, 12:26

To Earth Song του υπέροχου Τζάκσον, τιτλισμένο από μένα
για σας με αγάπη.

(ένα απο τα συγκλονιστικότερά του)

jackson.png
https://vimeo.com/97909058

κι αν δε δακρύσει κανείς στο τέλος... ε, έχει χαλκό στο αίμα του.
(όπως τα ερπετόπουλα :P )


enjoy λέμε! :rose:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Δευ 16 Ιουν 2014, 19:32

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Τετ 25 Ιουν 2014, 21:45

Σήμερα συμπληρώνονται 5 χρόνια χωρίς τον Μαικλ.
Ο Μαικλ ήταν ένα φως τόσο δυνατό και λαμπρό, που πολλές φορές προσπάθησαν να το σβήσουν. Στις 25 Ιουνίου 2009 φαινομενικά το κατάφεραν.
Και όμως, 5 χρόνια μετά το φως του παραμένει ακόμα δυνατό και συνεχίζει να μας φωτίζει. Όσες λάσπες και να προσπαθούν να ρίξουν πάνω του, όλο και περισσότεροι ανθρώποι θα ανακαλύπτουν τα μηνύματα του, όλο και περισσότεροι θα ανακαλύπτουν ποιος πραγματικά ήταν.
Ναι, ήταν μια φωνάρα, ο καλύτερος entertainer ολων των εποχών. Αλλά αυτό είναι το προφανές.
Και επειδή δεν μπορούσαν να χτυπήσουν το ταλέντο του, χτύπησαν στην κύρια δράση του: Στην αφύπνιση του κόσμου.
Καθώς ο κίτρινος τύπος και τα ΜΜΕ ασχολούταν με ψέματα για παιδεραστία ή ότι άλλαξε το χρώμα του ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, ποτέ κανείς δεν έβγαλε τις ομιλίες του στον αέρα. Αυτές που καλούσε τον κόσμο να δράσει, και να μην περιμένουν τις κυβερνήσεις να αλλάξουν κάτι.
Τώρα με το Μουντιάλ, δεν μπορώ να βγάλω απο το μυαλό μου τον Μαικλ. Όταν θέλησε να γυρίσει το They don't care about us στις φαβέλες 18 χρόνια πριν, η κυβέρνηση της Βραζιλίας του το απαγόρεψε: Βλέπετε διεκδικούσαν τους ολυμπιακούς αγώνες του 2004 και δεν ήθελαν οι εικόνες της φτώχειας να επισκιάσει την υποψηφιότητα τους. Και να'μαστε στο 2014 όπου για το Μουντιάλ και τους Ολυμπιακούς αγώνες, οι βραζιλιάνοι έχουν φτάσει σε άθλιο επίπεδο, 250.000 οικογένειες αναγκάστηκαν να αφήσουν τα σπίτια τους για να μην δώσουν κακή εικόνα για την βραζιλία, και εμείς οι έξυπνοι έχουμε κολλήσει σαν υπνωτισμένοι στην μπάλα.
Εχω ξεφύγει, το ξέρω. Αλλά όσοι γνωρίζουμε τον Μαικλ όλα αυτά τα χρόνια, είναι εκπληκτικό το πως βγαίνει σωστός σε εκείνα που έλεγε και έκανε πριν 10 και 20 χρόνια. Είναι εκπληκτικό το πόσο πολύ πολεμήθηκε για να μην ακουστούν αυτά που έλεγε.

Σήμερα είναι 5 χρόνια χωρίς τον Μαικλ.

Κι'όμως εμείς γιορτάζουμε την ζωή του. Κρατάμε το φως του ζωντανό κάθε μέρα που περνάει. Γιατί όπως είπε και ο ίδιος:
"Τα ψέματα τρέχουν sprints αλλά η αλήθεια τρέχει μαραθώνιους"

Εικόνα
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από Hlios » Τετ 25 Ιουν 2014, 23:02

seliniasmenos έγραψε:...και εμείς οι έξυπνοι έχουμε κολλήσει σαν υπνωτισμένοι στην μπάλα.
+1 :thumb: :lol:
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Τετ 25 Ιουν 2014, 23:14

Σελ.... :clap: :clap: :clap: :clap: :urock:


Το xscape μιλούσε για απόδραση από το σύστημα...
Πολύ εκνευριστικό για τους διαχειριστές του

.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
seliniasmenos
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
"Δεν παίζεται" Ιδεογραφίτης
Δημοσιεύσεις: 3066
Εγγραφή: Παρ 20 Απρ 2007, 03:50
Φύλο: Άνδρας
Τοποθεσία: Fortress of Solitude

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από seliniasmenos » Πέμ 26 Ιουν 2014, 11:25

Tο οποιο xscape ηταν να βγει το 2003 αλλα... εκπληξη! Σκασαν οι κατηγοριες!
If i go crazy, then will you still call me Superman?
[img]http://s11.postimg.org/m0jzyebw3/superm ... 5wbdc6.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 26 Ιουν 2014, 13:23

Σιγά μη δεν έσκαγαν...
Είχε βγάλει κι ένα βίντεο κλιπ, που έκανε τα σύμβολά τους, αλλά με απαξιωτικό τρόπο, και κινήσεις του τύπου "τα σπάω και τα διαλύω".
Δεν επετράπη να βγει στην αγορά, αλλά το είχα δει στο ΥΤ.
Πρέπει να το βρω... (αν δεν το'χουμε ήδη φέρει- θα κοιτάξω και στις προηγούμενες σελίδες του τόπικ)
Αυτό σφράγισε την απόφαση των αποκτηνωμένων να τον εξοντώσουν
είτε ηθικά είτε φυσικά. Δεν τα κατάφεραν στο ηθικό, παρ'όλο που προσπάθησαν
σαν κολασμένοι, οπότε η μόνη λύση ήταν η φυσική του εξόντωση.
Είχε βλέπεις απήχηση σε δισεκατομμύρια κόσμου, και δεν γινόταν
να τον αφήσουν να επηρεάζει έτσι...

edit

το βρήκα! (και θα το κάνω με τίτλους στο vimeo)









.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από Hlios » Πέμ 26 Ιουν 2014, 15:25

Γιατί πολλοί από εκείνους που επιχειρούν να ξεσκεπάσουν και να αποκαλύψουν
χρησιμοποιούν το ‘μάτι’ στις δουλείες τους (βίντεο) ως και δικό τους σύμβολο;
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 26 Ιουν 2014, 16:58

Αυτός που αρχικά έκανε τη συγκεκριμένη σειρά, (o Farhan) δεν υπάρχει πια στο youtube.
Τον έριξαν (το κανάλι του δηλαδή) με συνοπτικές διαδικασίες.

Είχα πατήσει κουμπί της συνδρομής και όταν δεν έβλεπα ν'ανεβάζει άλλα,
πήγα στο κανάλι και ήταν ήδη ριγμένο.

Ευτυχώς τα κράτησαν κάποιοι και τα αναπαρήγαγαν, χωρίς να υποστούν
(ακόμα) τις συνέπειες. Ο Φαρχαν, είχε καταπληκτικές σειρές για τη μουσική
βιομηχανία που ελέγχεται αποκλειστικά και μόνο από τους ιλουμινάτι...

Ο αναπαραγωγός του πρώτου στη σειρά βίντεο που έβαλα, δεν έχει μάτια, βλεφαρίδες ή φρύδια στο σήμα του, ούτε ο αναπαραγωγός των άλλων 3.

Ο ίδιος ο Φαρχάν δεν είχε με τίποτα τον πανθορώντα οφθαλμό για σήμα του
όταν ήταν όρθιο το κανάλι του. Στα βίντεό του, το γκαβάδι το έβαζε μόνο στις ταμπέλες που έγραφε κάποια μηνύματα για να τα επικοινωνήσει στο βίντεο, κι αυτό το έκανε μάλλον για να τονίζει ότι αναφέρεται στο ιλουμινατέικο.
Επειδή είχα δει ΟΛΗ τη σειρά των βίντεο που είχε ανεβάσει (εδώ και χρόνια) ξαναλέω μετ'απολύτου βεβαιότητος, ότι το γκαβάδι ΔΕΝ ήταν το σήμα του.


Ενημερώνω ότι ανεβαίνει στο vimeo το πρώτο στη σειρά που έφερα,
με υπότιτλους. Στο παρόν ποστ θα κάνω edit για να δώσω και το λινκ
όταν ολοκληρωθεί η μεταφόρτωση.


edit

το βίντεο εδώ https://vimeo.com/99238425
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Άβαταρ μέλους
Hlios
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 10006
Εγγραφή: Παρ 08 Ιούλ 2011, 11:53
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 39 φορές
Έλαβε Likes: 63 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από Hlios » Πέμ 26 Ιουν 2014, 18:54

Δυο από τα τέσσερα παραπάνω βίντεο τελειώνουν με το μάτι.
Με χρήση του ματιού όχι ως ιλουμινατικού,
αλλά ως σήμα εκείνου που έφτιαξε τα βίντεο.
Και δεν είναι φυσικά η πρώτη φορά που διαφωτιστικά βιντέκια
με αποκαλυπτικό χαρακτήρα που ξεσκεπάζουν κλπ κλπ
κάνουν χρήση του ματιού ως και δικό τους σύμβολο.
Θα το έχεις προσέξει και εσύ άλλωστε αυτό,
δεν λέω κάτι περίεργο ή σπάνιο.
Άβαταρ μέλους
ArELa
Founder-Administrator
Founder-Administrator
Δημοσιεύσεις: 66942
Εγγραφή: Κυρ 15 Απρ 2007, 01:29
Irc ψευδώνυμο: ArELa
Φύλο: Γυναίκα
Έδωσε Likes: 1879 φορές
Έλαβε Likes: 2770 φορές

Re: Michael Jackson

Δημοσίευση από ArELa » Πέμ 26 Ιουν 2014, 19:11

αυτό εννοείς;
mati.png
ή αυτό;
mati2.png
(γιατι εγώ πριν μιλούσα για το δεύτερο)

τέλος πάντων, μια και κοιτάς ποιος χρησιμοποιεί μάτια,
υπάρχει κι αυτό στο facebook timeline του γιου μου,
που το ζωγράφισε πέρσι απ'το δικό μου γκαβάδι. :loco:
klzMati.png
γενικώς τα γκαβάδια πολλά, αλλά προσωπικά δε μου λέει τίποτα αυτό.
Ο πανθορών οφθαλμός είναι άλλο, και για τους ελιτ-αποκρυφιστές
της σατανίλας, έχει συγκεκριμένη ισχύ και νόημα.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
.







Δεν περιμένω τίποτα, δεν ελπίζω σε τίποτα,
δεν καταλαβαίνω τίποτα, είμαι ξανθιά κι ελεύθερη...


τα κανάλια μου /my channels:
στο vasoula2908 και στο vasoula2908asteria
στο Βrighteon,
στο Bitchute
στο Rumble
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τραγούδια-Μουσική”