Colony(2016)tv Series

Ζωγραφική, κινηματογράφος ή οποιαδήποτε μορφή τέχνης. (Προσβάσιμη μόνο στα εγγεγραμμένα μέλη)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Colony(2016)tv Series

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 29 Φεβ 2016, 19:00

https://www.youtube.com/watch?v=oRLW-qQLMQs


Η υπόθεση μας μεταφέρει στην πόλη του Los Angeles και το άμεσο μέλλον, στο οποίο βρίσκεται υπό την κατοχή κάποιας μυστηριώδους δύναμης. Κάποιοι συνεργάζονται με το νέο καθεστώς και επωφελούνται από την νέα τάξη, ενώ άλλοι επαναστατούν και υφίστανται τις συνέπειες. Μια οικογένεια είναι διχασμένη από τις αντιμαχόμενες πλευρές και προσπαθεί να διατηρήσει τις ισορροπίες και να μείνει ενωμένη στην μάχη που δίνει η ανθρωπότητα.

Σκηνοθέτης: Josh Holloway | Peter Jacobson
Ηθοποιοί: Josh Holloway | Sarah Wayne Callies | Peter Jacobson

Mε Ελληνικούς υπότιτλους
http://teniesonline.ucoz.com/load/17-1-0-19255
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
AnonymosEreynhths
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 5846
Εγγραφή: Τετ 05 Αύγ 2009, 10:22
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 122 φορές
Έλαβε Likes: 196 φορές

Re: Colony(2016)tv Series

Δημοσίευση από AnonymosEreynhths » Δευ 29 Φεβ 2016, 19:14

Ο τυπάς από το Lost και η γκόμενα απ το walking dead / prison break .
Είναι καλό; Γιατί στο imdb δεν βλέπω καλή βαθμολογία ρε γμτ.
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Colony(2016)tv Series

Δημοσίευση από alkinoos » Δευ 29 Φεβ 2016, 23:16

το πρωτο επεισοδιο βλέπω τωρα...καλο φαινεται να δείχνει
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Colony(2016)tv Series

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 02 Μαρ 2016, 00:05

Μέχρι τώρα,είδα και το 4ο επεισόδιο, τους κατακτητές δεν τους έχω δει,για εξωγήινους λένε λόγω τεχνολογίας.Η σειρά καλή μου φαίνεται,αν και έχω την αίσθηση πως η πορεία, δεν αποκλείεται, να συμβαδίζει με εκείνη του xfiles..όλα τα σενάρια παίζουν.
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Άβαταρ μέλους
Dread
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Ιδεογραφίτης Υψηλών Ταχυτήτων
Δημοσιεύσεις: 2990
Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 10:13
Irc ψευδώνυμο: Dread
Φύλο: Άνδρας

Re: Colony(2016)tv Series

Δημοσίευση από Dread » Τετ 02 Μαρ 2016, 15:42

Ειδα το πρώτο επεισόδιο. ....
Δεν μπορώ να πω ότι με τράβηξε. ....
Αργό, χωρίς κάτι ιδιαίτερο. ....
Το πιθανότερο είναι να μην πάω και στα υπόλοιπα. ...
Μαζεύτηκαν πολλοί "γνώστες" και "ειδικοί"....
Η σιωπή αυτοεπιβάλλεται σιγά-σιγά.....
Άβαταρ μέλους
alkinoos
Επίτιμος
Επίτιμος
Δημοσιεύσεις: 6717
Εγγραφή: Παρ 08 Απρ 2011, 23:21
Φύλο: Άνδρας
Έδωσε Likes: 79 φορές
Έλαβε Likes: 92 φορές

Re: Colony(2016)tv Series

Δημοσίευση από alkinoos » Τετ 02 Μαρ 2016, 17:07

Dread έγραψε:Ειδα το πρώτο επεισόδιο. ....
Δεν μπορώ να πω ότι με τράβηξε. ....
Αργό, χωρίς κάτι ιδιαίτερο. ....
Το πιθανότερο είναι να μην πάω και στα υπόλοιπα. ...


Είδα και το έβδομο επεισόδιο,όχι γιατί με τράβηξε λόγω της πλοκής,αλλά επειδή δεν έχουν ανεβεί τα επεισόδια των σειρών που βλέπω :loco:
Όντως είναι αργό μέχρι τώρα,δεν έχει εμφανιστεί καμιά εξωγήινη μούρη,ψιλομύτες μάλλον :lol: αυτοί θα ασχολούνται με άλλα θέματα.
Τη "δουλειά" την άφησαν στους ανθρώπους που πουλήθηκαν...
"Ο ύπνος του σώματος έγινε ξύπνημα της ψυχής και το κλείσιμο των ματιών αληθινή όραση, και η σιωπή μου εγκυμονούσε το καλό, και η διατύπωση του λόγου μου έγινε δημιούργημα αγαθό" Ερμής Τρισμέγιστος

Δεν στηνω καινούργια είδωλα εγώ, τα παλιά ας μάθουν τι τους στοιχίζει το να έχουν ξύλινα πόδια - Νιτσε @ Ιδε ο άνθρωπος

Ήρθαν ντυμένοι φίλοι αμέτρητες φορές οι εχθροί μου το παμπάλαιο χώμα πατώντας και το χώμα δεν έδεσε ποτέ με τη φτέρνα τους - Ελυτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τέχνη (Ζωγραφική-κινηματογράφος-θέατρο-χορος)”